PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Strefa Twórcza


Shikate
28-05-11, 19:21
Nie spodziewałem się aż takiego fail'u w ulepszaniu Stefy Twórczej. Podbijanie tematów - świetne, nic dodać nic ująć, ale jak mogliście popełnić takie błędy!!!:
- Grafika. Oczywiście, do zrozumienia. Ale te ,,grafiki'' ocenia się ,,Pixelart'', czyli jakby tworzenie pixelami. Grafika - Sygnatury, avatary, layouty głównie zrobione w photoshop lub GIMP. Rzadko określa się pixelart jako grafikę, bo po prostu, można pomyśleć, że to jakiś grafik photoshop, czy też GIMP. Tak czy inaczej, powinno być zmienione i nazwane ,,Pixelart''.
- SŁOWOTWÓRSTO?! Bez przesady... Hańba i wstyd. Słowotwórstwo z wikipedii:
Słowotwórstwo – dział językoznawstwa zajmujący się sposobami powstawania nowych wyrazów w języku.
Słowotwórstwo podzielić można na słowotwórstwo synchroniczne (funkcjonalne) - zajmujące się strukturą słownictwa i badaniem, w jaki sposób użytkownicy języka powiększają jego zasób, także derywacją oraz na słowotwórstwo diachroniczne (genetyczne, historyczne) - zajmujące się procesem historycznym w powstawaniu słów.
Jak można zrobić taki błąd?! Ja bym zasugerował do opowiadań - EPIKA, a do wierszy - LIRYKA.

A tak w ogóle powinny być prowadzone wszelakiego rodzaju konkursy dot. pixelartu, czy też grafiki photoshop/gimp. Bo na razie to dział poświęcony dla artystów, to nic wielkiego i pierwszy lepszy ktoś mógłby takie coś zrobić. Tu konkursy zasugerowane ode mnie:
- Konkurs ,,Co to za sprite''.. Takie coś jest na tibia.net. Mimo wszystko różniło by się głównie tym, że zamiast tibijskich itemów, które każdy zna, a nawet jak nie to może sprawdzić na tibia.pl, dać Altarońskie... Na pewno nie było by tak łatwo, a graczy zachęciło by to do odkrywania, zapamiętywania nazw itemów.
- Konkurs ,,Pixelart w różnej formie''. To akurat sam wymyśliłem. Organizowany by był on co miesiąc, ew. co dwa tygodnie i każdy - niezależnie od tego, czy to od itemów, otoczenia, outfitów mógłby się tam wykazać. Po prostu wszystkie rodzaju pixelartu tibijskiego.
- Konkurs ,,Historia Altaronu''. Dziedzina Epiki. Po prostu opowiadania wymyślone na temat określonego tematu... Na przykład ,,Początkowi mieszkańcy Wyspy Anan'', czy ,,Anan, jak to było na początku''. Po prostu każdy pisarz ma tam swój kącik.
- No i może konkurs ,,Tereny Altaronu'', czyli konkurs maperski. To by dało wszystkie sposoby na twórczość.

Nagrody:
- Najwyższa, chociaż nie wiadomo, czy możliwa to po prostu znalezienie się książki, mapy, pixelartu w grze.
- Punkty honoru na forum. Takie coś powinno być. To by pokazywało, czy użytkownik jest pomocny czy nie. Były by one bardzo trudne do zdobycia i tylko Moderatorzy, Administratorzy mogli by je przyznawać. Np. Jakbyś pomógł osobie, dostałbyś punkt honoru...
- Własny podpis, czyli własny podpis pod nickiem :D
- Medal/inna nagroda. Po przejechaniu myszką na niego pojawiło by się np. ,,Tereny Altaronu #3'' i po naciśnięciu na to, wyświetli się praca użytkownika, w tym przypadku mapa.

Dzielcie się swoimi opiniami :D

Slythia
28-05-11, 19:22
To daj mi pomysły na nazwę:
- prefixu dla wszystkiego związanego z grafiką - pixelart, photoshop etc.
- prefixu dla wszystkiego związanego ze słowem pisanym.

Nie będę dzielić na pixelart/layout/sygnatury/avy oraz liryka/epika, za dużo.

Zmiana to parę sekund, podaj tylko nazwy.

Shikate
28-05-11, 19:26
Pixelart - Wszystko co do tej pory było grafiką.
Grafika - Wyroby w Photoshop i GIMP.
Dzieła(ew. Epika i Liryka) - Historie, wiersze.
Skrypty - Raczej nie ma, ale język programistyczny.

Slythia
28-05-11, 19:27
Dzieła odpada. Nikt się nie domyśli o co chodzi.

Shikate
28-05-11, 19:31
No to Epika, Liryka. Jakaś magia to to nie jest...
Albo Słowa pisane

Slythia
28-05-11, 19:38
Właśnie za długie. Przynajmniej tak mi się zdaje. Też o tym myślałam, tylko jako prefix średnio pasuje.

Shikate
28-05-11, 19:46
Proza, Utwór, Tekst, Historia. Aaa... MAM! Powieść :D

Slythia
28-05-11, 20:08
Powieść to liryka też :D?