PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] Podsumowanie łucznika


Kosky
30-05-11, 10:28
Celowość utworzenia tego tematu jest bardzo nieskomplikowana: podsumowanie wszelkich niedociągnięć\wad\błędów zauważalnych u łucznika\zwiadowcy i naświetlenie ich administracji (jak juz Slythia (chyba) wspomniała, update bedzie, ale nie za bardzo jeszcze wiadomo co zrobic).

Proszę tylko o konkretne wypowiedzi, tylko ŁUCZNIKÓW, odnośnie pominiętych przeze mnie w temacie problemów z ową profesją. Posty magów\wojowników są zbędne, a już na 100 % zbędne są te, które zawierają "najlepiej nieh łócznik napierdala w pevp naj mocniej i pszeciwko potforkom tesz ! lol hcecie tanka ?! to nie rl omg..."

1. Broń, czyli czym załatwić przeciwnika... ?
-potrzebne są nowe:
*rodzaje kusz\łuków, ostatecznie włóczni, choc "royalki" popsuły klimat walki dystansowej
*amunicja, przede wszystkim bełty, bo łuku to chyba nikt nie używa, gdyż strzały kosztują, a obrażenia są tragicznie małe.
-dodatki też się przydadzą:
*zwoje broni dystansowej, kilka rodzajów:
-poprawiające siłę ataku
-poprawiające celność
-zwiększające szybkość ataku (max do 1 hita\1,5 sek, kazde ulepszenie da 0,1 sekundy mniej od bazowych 2 sekund)

2. Magia, czyli czym zaskoczyć przeciwnika... ?
-Czary typu dodatkowy pojedynczy strzał (nie szybkostrzelność, lecz dodatkowy jak exori con) 30 many, dmg zależny od skilla
-Naprawić wszystkie czary duchownego (niestety mogę pisac jedynie o czarach duchownego, bo nim jestem, ale na forum jak dotąd to łucznicy narzekają jedynie na duchownego). Każdy czar jest dla nas praktycznie bezużyteczny. zarówno świety dotyk, lustro czy ten wave...
-Czar zwiększający umiejętność walki na dystans przez krótką chwilę
-Skoro jesteśmy "zwiadowcami", to czar "niewidzialność"... ALE ! jeśli jednak jakiś potwór zblizy sie do nas na mniej niz 3-4 sqm, stajemy sie widzialni. Takie rozwiązanie umożliwi nam ZWIAD, bez szczególnego narażania się na niebezpieczeństwo (lurowanie samemu sobie) podczas łowów w miejscach gdzie jest więcej potworów.

3. Zbroja, czyli jak się ubrać, aby nie (wy)paść "słabo"... ?
-upragnione sety dla zwiadusia <3 różne:
*dodający umiejętność walki dystansowej
*poprawiający % szans na trafienie
*poprawiający wysokość zadawanych obrażeń (wyższy dist to nie to samo co + do dmg)
* ewentualne dodatkowe zwoje, pozwalające zaczarować zwykłe zbroje (np set stalowy, plytowy etc) bonusami do dystansu. Dla przykładu stalowy pancerz +2 (dodaje 2 do walki dystansowej) albo +1 +1 (dodaje 1 dysta i 1 % wieksza szanse na trafienie) po prostu różne zwoje.

Jeśli jest coś, czego nie uwzględniłem, proszę o sugestię poprzez napisanie posta. Temat ma być podsumowaniem wszystkiego, czego chcielibyśmy od łucznika, a czego niestety nam brak. Oczywiscie wszystko w ramach zdrowego rozsądku.

Propozycje uzytkowników:

DZEJKO:
Proponuje utworzenie czaru typu "Exori San" (wzorzec z rl tibii - jednak chodzi tutaj tylko o zilustrowanie działania tego czaru) dokładniej mam na myśli aby czar ten był zależny od posiadanego przez zwiadowce bełtu np:

- Posiadamy Bełt Ognia - Rzucamy czar i zadajemy obrażenia od ognia
- Posiadamy Bełt Światłości - Rzucamy czar i zadajemy obrażenia od światłosci
- ITD...
Co ważne zawsze był by to ten sam czar.
-------------------------------------------------

KOSIEK:
w ulepszaniu broni dystansowych daj tylko na zwiększanie celności
-------------------------------------------------

FIEFIÓRA:
(potrójny strzal?)
Jest jakiś czar, którego nie kupiłem nawet, bo działą tlyko na strzały... Ten który po trafieniu działa na trzy kratki obok siebie. Przydałoby się, by działał też na kuszę...
-------------------------------------------------

Gonio
30-05-11, 10:54
Tak, nikt nie mówi żeby z łucznika robić palladyna z rl (dla osób które zaczną płakać że oczekujemy cudów). Kosky, pomysły dobre, coś napewno zespół powinien wybrać. Lepsze włócznie odpadają moim zdaniem. Tutaj łucznicy powinni biegać bez tarczy.

Dodam, subka nekro dla łucznika póki co dała mi tylko misje...(sugerowałem się jak większość: duchowny leczy, nekro bije).

Slythia
30-05-11, 10:57
Włócznie - veto.

W ogóle.. nie możecie założyć jednego tematu zamiast 10?

Gonio
30-05-11, 10:59
Jakbyś od razu dała znać że się tym interesujecie to myślę że nie powstało by po kilka tematów w każdym dziale. To nie był atak lecz komentarz.:rolleyes:

Pozdrawiam.

Kosky
30-05-11, 11:01
Wlasnie ten temat powstał po to, by nie było 10 różnych. Jak jego nazwa wskazuje jest to PODSUMOWANIE. powstale tez dlatego, ze wlasnie codziennie widze 5 nowych tematow odnoscie lucznika, ktore na dobra sprawe nic nie wnosza. Wszedzie jedno i to samo. podsumowanie ma słuzyc skupieniu wszystkich pomysłów w jednym miejscu. tak jak to jest w przypadku tematu "mag woj lucznik"
Jesli doczytacie, sam napisałem ze "royalki" psuja klimat lucznika. nawet nazwa prowesji to ŁUCZNIK a nie WŁÓCZNIK. Włocznie przeciez nie zadadzą takich obrazen jak kusza. nawet w sredniowieczu o tym wiedzieli, byly one tylko uzywane jako support na niewielkie dystanse. zbroi nie przebijały. moc wloczni tutaj jest akurat :)

Slythia
30-05-11, 11:03
Tylko każdy prawie chce stworzyć własne podsumowanie :>.

Dzejko
30-05-11, 11:03
Myślę, że to o czym powiem mieści się jak to mówisz "w granicach zdrowego rozsądku" :)

Proponuje utworzenie czaru typu "Exori San" (wzorzec z rl tibii - jednak chodzi tutaj tylko o zilustrowanie działania tego czaru) dokładniej mam na myśli aby czar ten był zależny od posiadanego przez zwiadowce bełtu np:

- Posiadamy Bełt Ognia - Rzucamy czar i zadajemy obrażenia od ognia
- Posiadamy Bełt Światłości - Rzucamy czar i zadajemy obrażenia od światłosci
- ITD...

Co ważne zawsze był by to ten sam czar.

Uwzględniłes chyba wszystko co MOŻNA by dodać, mam 44lvl Zwiadowcą i moim zdaniem brakuje mu pewnego DMG, czary jakie posiada zwiadowca są bez użyteczne poprostu :( Szybkostrzelność - znakomity pomysł i działanie też nie najgorsze, jednak reszta to porażka :-/ Potrójny strzal mozna uzywac tylko uzywajac łuku (nie zapominajmy, że wiekszość zwiadowcow biega z kuszami bo łuki sa nie oplacalne). Na temat subprofesji dopowiem tylko tyle, że Zwiadowca jako nekromanta również jest mizerny (chyba obydwoje wybralismy zła subprofesje XD). Czekam jeszcze na wypowiedz elementalisty.

Kosky
30-05-11, 11:06
gdybym miał wybierac z moją obecna wiedzą, na 100% wybrałbym elementaliste. nie trzeba nikogo prosic o runy zaczarowujące bełty, ciekawe czary, przydatne juz od 28 poziomu :)

edit
subprofy powinny byc bardziej opisane !! wnioskowalem juz o to wiele razy

Kaeste
30-05-11, 12:03
Podpisuję się pod tym. Potrzeba zmian. Jestem przede wszystkim za tym, aby można było ładować zwoje w kusze.

Fiefióra
30-05-11, 14:06
Zwoje do kuszy zwiększające siłę ataku... Dżinias.
Teraz...
Miło, że administracja, nie chce byśmy używali włóczni... słusznie.
Bełty są dosyć ciężkie i drogie.
Zwiadowca Elementalista expiący kuszą nie ma żadnego czaru ofensywnego po za szybkostrzelnością.
Expiłem na minotaurach z bełtami żywiołów śmierci, lodu, ognia, ziemi, świętości... nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy w demejdżu:
Wnoisek... żywioły za mało dają :d
Jest jakiś czar, którego nie kupiłem nawet, bo działą tlyko na strzały... Ten który po trafieniu działa na trzy kratki obok siebie. Przydałoby się, by działał też na kuszę...

~~nie potrzeba nowych kusz i amunicji jeśli będzie możliwość użycia zwojów... gdyby do tego były lepsze kusze... bylibyśmy *demoniczny śmiech* Nieśmiertelni!

gex1995
30-05-11, 14:06
Podpisuje się pod wszystkim a przede wszystkim to pod exori san i oczywiście zwojami do broni dystansowych !

Kosiek
30-05-11, 16:58
Kosky odrobinę przesadził z tymi możliwościami, bo by było za dobrze łucznikowi. Jak to widzę ja:
1. Na początku aż tak źle być się nie wydaje, jednak na 45. poziomie stwierdzam, że czuję się pokrzywdzony, widząc, że ja wbiłem największego hita 229 w truposza, gdy widziałem magów walących comba po 200-300 z fali i różdżki, a jeden rycerz na 58. poziomie miał combo blacha i odes rago 410 w smoka. No fajnie. A my? Amunicja nas kosztuje (wiem, wiem, to żaden argument bo rycerz dostaje w mordę a mag wastuje miksturki), jak coś się do nas zbliży to dostajemy ciężko (padło mi się od 2 władców młota kilka poziomów temu bo złapałem laga na 6 sekund i dali radę podejść), choć nie ma takiej masakry jak u maga. Ale przydałoby nam się zwiększyć atak i dodać nowe możliwości rozwoju. Co proponuję?
Nowe bronie: kusze, łuki i amunicja. Nie rozwijamy włóczni, bo są do trenowania. :)
Balansacja broni dystansowych:
kusze: większa siłą uderzenia, maksymalna celność podstawowa* 90% (możliwość ulepszenia samymi zwojami na +7 do 97%, dostępne kusze dodające +3% celności co daje wysokopoziomowemu łucznikowi szansę na celność 100%),
Łuki: większa celność podstawowa* (do 100%), większy zasięg, możliwość zwiększenia siły ataku (w sposób podobny jak w przypadku kusz, z tym że w atak).
Administracja może się zastanowić nad broniami dystansowymi z własną obroną / możliwością noszenia z nimi tarcz, lecz za cenę dużo mniejszej siły ataku.

*celność podstawowa - za sam skill, w Tibii celność maksymalną (SQM 1-4) osiągało się około 74 punktów walki dystansowej.

2. Nowe zbroje - na początku dla łucznika nie ma nic dobrego - co przez to rozumiem? Mam na myśli Zestaw Myśliwego (o królewskim się nie wypowiadam bo jeszcze nie miałem okazji go nosić), który razem nam daje 15 pancerza i 20 obrony (bez zwojów przemiany). Jaki jest target? Niskopoziomowi łucznicy (10-20 poziom). Dodajmy do tego to, że jest trudny do zdobycia (większość elementów wypada z Abitańczyków, mało kto to sprzedaje a jak już to za zbyt duże pieniądze dla początkującego łucznika), oraz że zestaw łuskowy jest dużo łatwiejszy do zdobycia, a daje zdecydowanie większą ochronę. Skutek? Nikt go nie nosi. Ja ten zestaw skompletowałem dopiero na 25. poziomie, ulepszyłem sobie cały na +2 (wydałem 5k na zwoje tak nawiasem) i uznałem że wyrzuciłem pieniądze na ten zestaw w błoto, bo nic nie daje w stosunku do swojej ceny. Co proponuję?
wprowadzić dodatkowe zestawy dla łucznika (powiedzmy od 25. i 40. poziomu, do tego jakieś na bardzo wysokich poziomach), ulepszyć zestaw myśliwego,
Nie wiem co w zestawach dla łucznika robią tarczę - pozbywamy się tego czegoś, w zamian dajemy nieco większą ochronę pancerzem.

3. Czary: poprawić czary subprofesji, aby nie były takie żałosne, jak na przykład Świetliste lustro czy Święty dotyk (patrz: post Rekhyda o łuczniku (https://forum.altaron.pl/showpost.php?p=5707&postcount=20)).

Na koniec: w ogóle polecam posta Rekhyda o łuczniku, bo on krótko i zwięźle sformułował większość problemów łucznika.

Kosky
30-05-11, 19:39
mój temat to PROPOZYCJE spośród których technicy sobie wybiorą co bedą chcieli nam,łucznikom zmienic\dodac. Wiadoma sprawa, ze jakby dodac wszystko o czym mowa w temacie, bylby to super mega przekoks z naszego paleczka.
post rekhyda nieco stracił na aktualnosci, aczkolwiek sprawa z samotnym expem czy czarami subprofesji-jak najbardziej na czasie.

ZycieJestHajem
30-05-11, 21:37
Włócznie - veto.

W ogóle.. nie możecie założyć jednego tematu zamiast 10?


Bo nikt tych tematow nie czyta , dlatego zakladamy nowe...


Mysle , ze lepiej by bylo obnizyc cene beltow. Belty nie sa tragiczne ale sa za ciezkie i za drogie. Watpie czy czar exori con by sie zdal - mysle , ze san by bardziej nam sprzyjal.

Pozatym tak jak napisalem w dziale Dyskusje sa czary do poprawki . Sylthia odwiedz ten temat .

2 skille o 40 lvl sa zle zrobione. jeden odbija polowe dmg , drugi nie jest zalezny od mlv. A powinien...

Kosiek
30-05-11, 21:41
One ani nie są za ciężkie (schodzą w trakcie polowania jak ulał, idealnie robiąc cap na loota), ani za drogie, one są ZA SŁABE już na 35 poziomie...

Slythia
30-05-11, 21:45
Czytam te tematy, tylko nie chce mi się za każdym razem pisać 'przeczytałam, zrozumiałam, piszcie dalej'....

888901a
31-05-11, 08:12
Podpisuje sie pod tym zwiadowcy maja za małe możliwości

Miszar
31-05-11, 08:25
Nie możemy się po prostu doczekać upka dla łucznika i chcemy dla niego jak najlepiej, że to tak ujmę szanownej Pani. 8)

W takim tempie do może za parę miesięcy wstawia jakieś poprawy dla łucznika, bo przecież te tematy są poruszane od początku tego serwera. Moim zdaniem niema na co liczyć.
Wiem o co chodzi bo mam porównanie wojownika z łucznikiem.

deska550
31-05-11, 13:16
Jak narazie każdy porusza problem z czarami duchownego. A łucznik nekro nie ma żadnych przydatnych czarów oprócz niewidki

ZycieJestHajem
31-05-11, 16:34
One ani nie są za ciężkie (schodzą w trakcie polowania jak ulał, idealnie robiąc cap na loota), ani za drogie, one są ZA SŁABE już na 35 poziomie...


nie sa za drogie? ja na wyjscie na dragi na 30 minut na same belty wydaje 3k ! + poty za 3k .... zwraca sie po 3k no wiec bardzo tanie. 3k wydawac na 1000 beltow no bardzo malo. Na jednego draga srednio marnuje 20 beltow... Co wychodzi 50 dragow( MAXYMALNIE ! ) na 30 minut co jest rowne 45k expa czyli na moj level 60% co jest dobrym interesem na szybki exp , ale az tak duzym kosztem ? Zeby sie wybrac na dragi musze siedziec po 2h na cycach zeby zrobic jakas kase na belty. No cap na loota sie robi szybko bo nigdy tymi beltami nie trafiasz ale tez dlugo z taka iloscia nie posiedzisz... Tym bardziej jak nie chce tylu beltow marnowac i mam duzo manasow to stoje w miejscu i mecze to z olta tote , zeby sie z 5 beltow zachowalo . Tylko , ze z miejsca ; s Palek nie ma ani czaru na odleglosc Belty sa za drogie i przynajmniej 2 missy na 20 beltow. Wczoraj zuzylem 11 beltow na 1 wilka !

1. nowe kusze + celnosc
2. lepsze bolty ktore mogly by byc w takiej cenie jakie sa teraz zwykle bolty
3. zwykle bolty zmiejszyc do 150 mdz za 100...
4. jakies eq w stylu mysliwego na wieksze lvl'e
5. czar na odleglosc.

To powinno wystarczyc na wyrownanie lucznika.

koki154
31-05-11, 16:48
1. nowe kusze + celnosc
2. lepsze bolty ktore mogly by byc w takiej cenie jakie sa teraz zwykle bolty
3. zwykle bolty zmiejszyc do 150 mdz za 100...
4. jakies eq w stylu mysliwego na wieksze lvl'e
5. czar na odleglosc.

1. Zgadzam sie.
2. Lepsze bolty tak, ale powinny kosztowac wiecej w zaleznosci od sily (4(cos ala piercing bolt)-7(cos ala power bolt) miedzi sztuka)
3. Nie...
4. Zgadzam sie.
5. Jaki? Jak cos ala exori con to tak :)

voagar
31-05-11, 18:37
Jak narazie każdy porusza problem z czarami duchownego. A łucznik nekro nie ma żadnych przydatnych czarów oprócz niewidki

Sory, ale 420 many na minute zeby mnie za przeproszeniem cyklop nie zauwazyl to jest smieszne. Czar jest gowno warty i nie warto na niego miedziakow tracic.

ZycieJestHajem
31-05-11, 20:14
Sory, ale 420 many na minute zeby mnie za przeproszeniem cyklop nie zauwazyl to jest smieszne. Czar jest gowno warty i nie warto na niego miedziakow tracic.

ale zawsze sie moze przydac ; s

Hardy
31-05-11, 20:37
ja wole wydac 420 many na niewidke jak mam malo potkow i wracam sie z konca respa cycow zamiast tracic potki na niepewne przebicie sie do wyjscia

Van Taron
01-06-11, 03:54
Łucznik powinien mieć możliwość zastosowania scyzoryka do strugania bełtów/strzał z gałązek, które bierzemy z drzew. Nie wszyscy chcą być alchemikami ;)

A tak ogólnie to łucznik nie ma możliwości skompletowania danego uzbrojenia, ze względu na to że nie korzysta z tarczy. Powinny być jakieś komplety dla łucznika, które mógł by skompletować bez tarczy.

CySiO
01-06-11, 08:19
Łucznik powinien mieć możliwość zastosowania scyzoryka do strugania bełtów/strzał z gałązek, które bierzemy z drzew. Nie wszyscy chcą być alchemikami ;)


Ciekawy pomysł, zgadzam się, ale tylko dla alchemów.

Kosiara
01-06-11, 08:23
A tak ogólnie to łucznik nie ma możliwości skompletowania danego uzbrojenia, ze względu na to że nie korzysta z tarczy. Powinny być jakieś komplety dla łucznika, które mógł by skompletować bez tarczy.

Są. <znaki>

Kosiek
01-06-11, 09:07
nie sa za drogie? ja na wyjscie na dragi na 30 minut na same belty wydaje 3k ! + poty za 3k .... zwraca sie po 3k no wiec bardzo tanie. 3k wydawac na 1000 beltow no bardzo malo. Na jednego draga srednio marnuje 20 beltow... Co wychodzi 50 dragow( MAXYMALNIE ! ) na 30 minut co jest rowne 45k expa czyli na moj level 60% co jest dobrym interesem na szybki exp , ale az tak duzym kosztem ? Zeby sie wybrac na dragi musze siedziec po 2h na cycach zeby zrobic jakas kase na belty. No cap na loota sie robi szybko bo nigdy tymi beltami nie trafiasz ale tez dlugo z taka iloscia nie posiedzisz... Tym bardziej jak nie chce tylu beltow marnowac i mam duzo manasow to stoje w miejscu i mecze to z olta tote , zeby sie z 5 beltow zachowalo . Tylko , ze z miejsca ; s Palek nie ma ani czaru na odleglosc Belty sa za drogie i przynajmniej 2 missy na 20 beltow. Wczoraj zuzylem 11 beltow na 1 wilka !

1. nowe kusze + celnosc
2. lepsze bolty ktore mogly by byc w takiej cenie jakie sa teraz zwykle bolty
3. zwykle bolty zmiejszyc do 150 mdz za 100...
4. jakies eq w stylu mysliwego na wieksze lvl'e
5. czar na odleglosc.

To powinno wystarczyc na wyrownanie lucznika.
Weź jeszcze raz przeczytaj mojego posta.
Większa siłą uderzenia bełta -> mob szybciej pada -> wydajesz mniej na jego ubicie.
Cena bełta jest zbalansowana, tylko moglibyśmy mieć siłę ataku chociaż PORÓWNYWALNĄ z wojem...

2 missy na 20 wystrzelonych masz z powodu, że kusza ma maksymalną celność 90%...

Moim zdaniem w ogóle trzeba odpalić serwer testowy i poszukać (trochę na intuicję, trochę na farta) najlepszego rozwiązania co do zbalansowania ceny bełta i jego siły ataku, ew. wagi (ale tego bym nie ruszał bo w trakcie polowania przy ich wadze idealnie robią miejsce na łup w przypadku solowego polowania). I na test serwerze zwykli gracze nie będą królikami doświadczalnymi. ;)

ZycieJestHajem
01-06-11, 12:20
Weź jeszcze raz przeczytaj mojego posta.
Większa siłą uderzenia bełta -> mob szybciej pada -> wydajesz mniej na jego ubicie.
Cena bełta jest zbalansowana, tylko moglibyśmy mieć siłę ataku chociaż PORÓWNYWALNĄ z wojem...

2 missy na 20 wystrzelonych masz z powodu, że kusza ma maksymalną celność 90%...

Moim zdaniem w ogóle trzeba odpalić serwer testowy i poszukać (trochę na intuicję, trochę na farta) najlepszego rozwiązania co do zbalansowania ceny bełta i jego siły ataku, ew. wagi (ale tego bym nie ruszał bo w trakcie polowania przy ich wadze idealnie robią miejsce na łup w przypadku solowego polowania). I na test serwerze zwykli gracze nie będą królikami doświadczalnymi. ;)

ciekawe jak mniej wydam jak te belty beda drozsze , zapewne 5s za 100 wyjdzie na to samo ; )

muscovite
01-06-11, 12:59
Jest jeszcze jeden problem łucznika.
Powiedzmy sytuacja na 30-40 poziomie.
Schodzimy sobie po schodkach do jaskini, w której znajduje się kilka potworów. Dajmy na to trzy ghule i trzy truposze do tego kilka szkieletów wojowników.

Rycerz bierze je przez chwilkę na klatę i rzuca exori(tu nazywa się odes rago?). Nieumarli raczej już padli choć może będzie trzeba użyć go jeszcze raz. Waste? Prawie nie ma. A expowisko stoi otworem.

Mag? Modli się żeby trupy nie zdążyły podejść bo może paść na combo. Ale zanim podejdą potraktuje je z wave i nie mamy o czym rozmawiać. Zanim podejdą(nawet jeśli są trzy kratki od maga) to już padną.

Łucznik? Gówno może w takiej sytuacji zrobić. Jeśli chwile postoi na dole to szybciutko padnie, prawie jak mag. Schodzenie - szybkostrzelność - wchodzenie. Może spowodować, że nie zdążymy się uleczyć. (truposze potrafią na 31 lvlu ze stalowym setem i kuszą wejść za 90+. do tego dochodzą drainy ghuli i szkieletów więc nie jest łatwo). Many mamy około 350 starcza nam to na trzy szybkostrzelności jeśli nie będziemy się leczyć. Więc potów leci mega dużo. Trzeba używać tych większych żeby nie paść na combo na dole. A to wcale tego nie gwarantuje. Waste straszny. Może się okazać że zużyjemy poty za jakieś 500-1000 md a zarobimy 100... A do tego nigdy nie wiemy ile zadamy obrażeń. Mag wie, że trafi i zabije... Może i trochę płaczę nad rozlanym mlekiem ale kilka takich zejść na spocie i tracimy masę kasy. Zaraz ktoś napisze - to nie chodź w takie miejsca.
Ja odpowiem na to bardzo zwięźle. Skoro mag i wojownik mogą chodzić prawie bez strat i dostawać niezłego expa to czemu zwiadowca musi dostawać dużo mniej doświadczenia z takimi samymi stratami... To chyba łatwo zauważyć po wysokopoziomowych postaciach. Jaki jest najwyższy poziom łucznika?

Kosiek
01-06-11, 13:18
Jest jeszcze jeden problem łucznika.
Powiedzmy sytuacja na 30-40 poziomie.
Schodzimy sobie po schodkach do jaskini, w której znajduje się kilka potworów. Dajmy na to trzy ghule i trzy truposze do tego kilka szkieletów wojowników.

To już raczej kwestia wynikająca z mapy. Resp dla łucznika nie powinien mieć na wejściu 1273820710 potworków do bicia na raz. Więc być może jest to błąd w projektowaniu mapy, albo po prostu dane miejsce nie jest stworzone dla łucznika, ale rycerza, maga lub do walki drużynowej.

Dzejko
01-06-11, 15:14
To już raczej kwestia wynikająca z mapy. Resp dla łucznika nie powinien mieć na wejściu 1273820710 potworków do bicia na raz. Więc być może jest to błąd w projektowaniu mapy, albo po prostu dane miejsce nie jest stworzone dla łucznika, ale rycerza, maga lub do walki drużynowej.

Ja myślę, że łucznik też powinnien mieć możliwości zabijania potworów "masowo" :)

Slythia
01-06-11, 15:22
Ma. Runy.

Van Taron
01-06-11, 15:28
Są. <znaki>

Ma. Runy.

Wy jesteście jakąś zorganizowaną grupą? :D W każdym bądź razie dzięki za wyjaśnienie.

Dzejko
01-06-11, 15:31
Ma. Runy.

Wiem dobrze, że wszystkim nie da sie dogodzic :P więc to skomentuje

Mag i Wojownik (nie sprawdziłem, ale na bank ma) też maja runy, a do tego czary :)

Sosna
01-06-11, 15:38
już wystarczy że mag jest OP szczególnie z sd... :/ nie potrzeba tu jeszcze lucznika co sobie bierze 8 mobków na klatę i jednym hitem je gasi z jakiegoś badziewia

Dzejko
01-06-11, 15:43
już wystarczy że mag jest OP szczególnie z sd... :/ nie potrzeba tu jeszcze lucznika co sobie bierze 8 mobków na klatę i jednym hitem je gasi z jakiegoś badziewia

Chyba troche wyolbrzymiasz kolego ^.^ Skoro mag jest OP, wojownik również to dlaczego łucznik nie mógł by również mieć troche lepiej. Nie mówie ze ma mieć "UE" na cały ekran i walić po 900, ale niech też nie bedzie "ciotą"

Slythia
01-06-11, 15:45
Wiem dobrze, że wszystkim nie da sie dogodzic :P więc to skomentuje

Mag i Wojownik (nie sprawdziłem, ale na bank ma) też maja runy, a do tego czary :)

Wojownik ma sd.. Gratuluję!

Dzejko
01-06-11, 15:54
Wojownik ma sd.. Gratuluję!

Runy to tylko sd ?

Slythia
01-06-11, 15:55
Nie tylko, lecz sd jest fajne ;). I bardzo ładnie łucznik nią bije.

Kosiek
01-06-11, 16:01
Tak, ale my mówiliśmy o czarach obszarowych o ile dobrze pamiętam...

Slythia
01-06-11, 16:05
To masz odpowiednik np gfb.. Nie każdy rycerz może tego używać.

Dzejko
01-06-11, 16:05
Nie tylko, lecz sd jest fajne ;). I bardzo ładnie łucznik nią bije.

Tak więc runy to nie tylko SD i prosze bez sakrazmu tutaj ^.^ Mówmy dalej o czarach obszarowych, w ogole mowmy o czarach bo paladyn ich tutaj ma jak na lekarstwo (tekst mojej babci) Jeden czar napewno by sie przydal który opisalem i jest dodany w propozycjach - Masowka typu mas san tez by nie zaszkodzila, ale tutaj pewnie zaraz dostane milion negatywnych komentarzy :P

@Slythia - Mozesz powiedziec na czym sprawa stoi ? Bo jak narazie to wszystko to plotki i pomowienia.

Slythia
01-06-11, 16:09
Ja na pewno jestem przeciwna czarom obszarowym. Od tego są w końcu magowie. Żadnych sanów Tibijskich. Może wymyśli się jakiś atak obszarowy.

Czy czasem duchowni nie mają jakiegoś obszarowego?

Sosna
01-06-11, 16:10
rycerz nie jest imba. Mag go dosłownie klapsuje :/ słyszałem tylko że przy randze elitarny dostaje sporego kopa do hp.

Kosiek
01-06-11, 16:17
Mamy obszarówkę, święty blask, ale ona taka sobie jest chyba żeby nie było że jej nie ma.

Gonio
01-06-11, 16:19
To może coś z innej bajki.. Slythia planujecie jakieś zmiany? Bo nie wiem czy grać czy nie..
Padły propozycje, więc może czas nam napisać czy możemy się czegoś spodziewać.

Pozdrawiam.

Fiefióra
01-06-11, 16:34
Jeśli będzie miał obszarówki to tak popierdółkowate, że wastować zamiast na hp bedizemy na mana potach...
Ave handel między graczami!
Ave uzupełnianie się wzajemne profesji!
Ave łucznicy kupujący runy od magów.

deska550
01-06-11, 20:47
Może byście dali tak jak ma wave od świetości, nekromancie dać od śmierci:)

ZycieJestHajem
01-06-11, 21:19
Ja na pewno jestem przeciwna czarom obszarowym. Od tego są w końcu magowie. Żadnych sanów Tibijskich. Może wymyśli się jakiś atak obszarowy.

Czy czasem duchowni nie mają jakiegoś obszarowego?

Może byście dali tak jak ma wave od świetości, nekromancie dać od śmierci:)


Slythia , Tak mamy wave lecz nie dopracowanego..

Deska , jest wave od swietosci oO

Nie tylko, lecz sd jest fajne ;). I bardzo ładnie łucznik nią bije.

no dobrze , tylko ciekawe skad my te runy wezmiemy. Zaden mag nam takich pociskow na pewno nie sprzeda...

a wave jest nie dopracowany . Powinien byc zalezny od mlv a palek z 5 mlv bije tyle samo co palek z 25 mlv...

Czar na odleglosc musi byc... A odes kpiro jest wogole nie oplacalne..

Robcie tego update bo ile mozna czekac ...

Kosiek
01-06-11, 22:08
Ave handel między graczami!
Ave uzupełnianie się wzajemne profesji!
Ave łucznicy kupujący runy od magów.
Ave łucznicy robiący 40k/h na 50. poziomie! :)

487596
02-06-11, 09:31
assassin stary dajcie łucznikowi :D

shany
02-06-11, 16:16
no wlasnie, czy moze w koncu wypowiedziec sie jakis administrator na temat tego czy w ogole podjete zostana JAKIEKOLWIEK dzialania ulepszajace lucznika? bo czekam na to wlasciwie od poczatku mojej kariery na altaronie i sie doczekac cos nie moge.

ZycieJestHajem
02-06-11, 20:19
no wlasnie, czy moze w koncu wypowiedziec sie jakis administrator na temat tego czy w ogole podjete zostana JAKIEKOLWIEK dzialania ulepszajace lucznika? bo czekam na to wlasciwie od poczatku mojej kariery na altaronie i sie doczekac cos nie moge.

no a od 2 tygodni caly czas zakladamy tematy. Ja se przerwe zrobilem jak narazie :p

dvd85
02-06-11, 20:19
... a mi się marzą jakieś czary np. na zrobienie pb lub ass :) oraz wygrana w totolotka abym rano wstając nie musiał szykować się do pracy tylko np. na kort tenisowy czy pole golfowe :P, a w weekendy to chciałbym latać do Barcelony gdzie mój syn grałby obok Messiego... Tak naprawdę to wiele bym chciał za wiele jak na jedną osobę podejrzewam ale co zrobić jak mi się chce ? Na pewno nie będę marudził żeby ktoś mi dał bo pamiętam dobrze jak śmiesznie wyglądał widok ptactwa w "Nemo" krzyczącego ciągle: daj daj daj daj daj. A tak na serio grasz łucznikiem to graj lepsze czasy przyjdą na pewno w życiu raz na wozie raz pod wozem, a jak uważasz że nie chcesz się zmagać z losem to odłóż w czasie swoją grę tą profesją i załóż sobie wojownika czy maga bo przecież to ty odgrywasz tu największą rolę a nie postać jaką sterujesz...
__________________________________________________ ______________
A aby umilić czas łucznikom zapraszam wszystkie osoby grające tą profesją do zabawy w której nagrodą będzie nadanie tytułu szlacheckiego na 60 dni.
Wygra ten który jako pierwszy przepowie nazwisko reprezentanta Polski który strzeli pierwszą bramkę w najbliższym meczu przeciwko Argentynie.

ZycieJestHajem
03-06-11, 12:59
... a mi się marzą jakieś czary np. na zrobienie pb lub ass :) oraz wygrana w totolotka abym rano wstając nie musiał szykować się do pracy tylko np. na kort tenisowy czy pole golfowe :P, a w weekendy to chciałbym latać do Barcelony gdzie mój syn grałby obok Messiego... Tak naprawdę to wiele bym chciał za wiele jak na jedną osobę podejrzewam ale co zrobić jak mi się chce ? Na pewno nie będę marudził żeby ktoś mi dał bo pamiętam dobrze jak śmiesznie wyglądał widok ptactwa w "Nemo" krzyczącego ciągle: daj daj daj daj daj. A tak na serio grasz łucznikiem to graj lepsze czasy przyjdą na pewno w życiu raz na wozie raz pod wozem, a jak uważasz że nie chcesz się zmagać z losem to odłóż w czasie swoją grę tą profesją i załóż sobie wojownika czy maga bo przecież to ty odgrywasz tu największą rolę a nie postać jaką sterujesz...
__________________________________________________ ______________
A aby umilić czas łucznikom zapraszam wszystkie osoby grające tą profesją do zabawy w której nagrodą będzie nadanie tytułu szlacheckiego na 60 dni.
Wygra ten który jako pierwszy przepowie nazwisko reprezentanta Polski który strzeli pierwszą bramkę w najbliższym meczu przeciwko Argentynie.

Chetnie bym wzial udzial , no ale niestety takiej bramki nie bedzie :D

Aekal
04-06-11, 17:40
Skoro duchowni mają swój wave od świętości to proponuję, aby czar Dotyk Śmierci u nekromantów został zamieniony na Pocisk Śmierci bijący w potwora na 1 kratkę z daleka ze śmierci, z tą różnicą, że powinien zadawać więcej obrażeń niż u duchownych zadaje wave. Myślę, że mogłoby to w pozytywny sposób urozmaicić grę łucznikem

ZycieJestHajem
04-06-11, 19:06
Skoro duchowni mają swój wave od świętości to proponuję, aby czar Dotyk Śmierci u nekromantów został zamieniony na Pocisk Śmierci bijący w potwora na 1 kratkę z daleka ze śmierci, z tą różnicą, że powinien zadawać więcej obrażeń niż u duchownych zadaje wave. Myślę, że mogłoby to w pozytywny sposób urozmaicić grę łucznikem



bauahahahahahahahhaha ! smieszny jestes

Wave zabiera 160 many po czym bije po 200 w potwory a powiniene po dobre 350

a dotyk zabiera 30 many hahahahah . Wiecej orbazen niz wave ahahhahahahahahaahahah łoogar

ja z dotyku bije po 110 co jest rowne okolo 550 obrazen z dotyku za 160 many a z wave raptem 200 ; s Nie jest on zalezny od mlv i to trzeba naprawiic ; (

cintorek1
04-06-11, 23:46
Moje propozycje wyglądają tak:
Łuki lepsze od zwykłego powinny mieć:
Więcej celności i pare punktów ataku więcej.
Kusze:
Więcej ataku i pare % celności więcej.
Zastanawiałem sie też nad użyciem itemów typu hartowana stal do:
Ulepszania amunicji, włóczni. Coś jak zainstalowanie stalowej końcówki na broni.
Mogą być mniejsze hity pod warunkiem że:
Będą równe (0 - 30 dmg różnicy)
Celnośc: Ja na 83 skillu czasami przymierzam sie 4 razy zeby trafic za 50, prawda czasami uderze za 200 ale to tylko w wypadku słabosci potwora i szczęsciu, niestety częsciej zdarza mi sie to pierwsze...
Specjalne rzeczy dla łucznika, tak samo łatwo dostępne jak dla wojownika czyli:
W sklepie, z podstawowych potworków.
Prosiłbym też o zmiejszenie dystantu z jakiego siekają moby dystansowe, troche sie zdziwiłem jak nagle dostałem za 210 od 3 kuszników nie widząc ich.
Odes kpiro żeby nie kradło amunicji z plecaka.
Wieksze możliwosci czarodziejskie u łucznika:
Skille subprofy zależne od MLVLA, czary na 25+.
Dodanie lokacji z korzystnym expem dla łucznika, zwykle na wyzszym poziomie są to ciasne pomieszczenia, albo za szybko sie respiące z tyłu moby co blokuje droge ucieczki.
Potrójny strzał jest bezużytecznym skillem, prawie nikt nie używa łuku a do tego nie jest jakiś specjalnie dobry skill.
Czar wymyślony przeze mnie:
Wir:
Łuczniki wystrzeliwuje 5 sztuk danej amunicji do broni dystansowej w najbliższe cele dookoła siebie, max 1 bełt na 1 moba.
Kamuflaż:
Zmienia sie w danego moba, nie za silne, max do czegoś typu cyklop, i jeśli zacznie atakować lub zbliży sie do potwora na 2 sqm czar pryska.
Czar zapożyczony z Tibi, coś co ma Wojownik na Altaronie:
Wściekłe bełty:
Łucznik dostaje dodatkowy DMG do zadawanych obrażeń przez 10 sekund zmiejszając defa.
Nie wiem czy można to zrobić tu ale, Dash:
Łucznik przesuwa sie o 3 kratki w strone w którą jest obrócony.
Zatruta strzałą (tylko łuk)
Łucznik ładuje trująca strzałe zadającą dmg + 20 od poisona zmiejszając sie co pare sekund.
Ogólnie juz mi sie nie chce wymyślać ale chciałbym żeby łuk był główną bronią łucznika bo w końcu stąd sie wzieła nazwa, a kusza dla berserkera łucznika ze słabą celnoscia i masakrycznymi hitami, a normalnego expa sprowadzic do korzystania z łuku.
No i zwoje do broni dystansowych.
Wiele rzeczy było ale jeśli je mówie to jest to poparcie ich :)

Pozdrawiam
Szeryf

Kosiek
05-06-11, 04:19
Chyba tylko Ty stary robisz te 50k /h :S ja expiąc normalnie nie spamując szybkostrzelności nie mogę więcej jak 23k wyciągnąć
Ale ja przy takim expie w najlepszym wypadku wychodzę na 0, nie mówiąc o proficie.

maja1414
05-06-11, 05:00
Potrójny strzał jest bezużytecznym skillem, prawie nikt nie używa łuku a do tego nie jest jakiś specjalnie dobry skill.

Trzeba go zmienić na kuszę wtedy można by się pobawić...

ZycieJestHajem
05-06-11, 18:06
I co , od 3 tygodni przymiezamy sie do update :D:D

Slythia
05-06-11, 21:23
I co , od 3 tygodni przymiezamy sie do update :D:D

To nie jest dwa dni roboty. Nie chcemy strzelać w ciemno z poprawkami. Jak wyjdzie up to pełne! nie zaś 'teraz poprawimy łuczników', 'teraz osłabimy rycerzy', 'teraz wprowadzimy magiczne latające świnki o ataku 1000'...

Kamilcioo
05-06-11, 21:34
Łucznik na low levelu to mistrz pvp. Wyskilluje się taki 10 poziom na 80 skill i wali z mrocznych beltów po 70 w ludzi.

Veliothe
05-06-11, 23:40
Łucznik na low levelu to mistrz pvp. Wyskilluje się taki 10 poziom na 80 skill i wali z mrocznych beltów po 70 w ludzi.

;D i przyjdzie taki 20 mag low lvl arcymistrz pvp i naszego łucznika-low lvl mistrza pvp nie ma xD kto na 10 lv robi skilla 80 zeby PKowac?... jedna gleba i tyyyyle h skillowania w plecy

ZycieJestHajem
06-06-11, 08:34
To nie jest dwa dni roboty. Nie chcemy strzelać w ciemno z poprawkami. Jak wyjdzie up to pełne! nie zaś 'teraz poprawimy łuczników', 'teraz osłabimy rycerzy', 'teraz wprowadzimy magiczne latające świnki o ataku 1000'...

z tego co wiem ALTARONA robiliscie przez 4 lata. Przez 4 lata udalo wam sie porobic te subprofy mapki questy a zobaczcie ile niedopracowan w profesjach

Kosiek
06-06-11, 09:32
Eterix, tych rzeczy się nie wyłapie na test serwerze...

Fiefióra
06-06-11, 14:43
@up
wieŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻy

Troszunie odbiegliście od tematu...
Ale skoro już przygotowują coś dla nas to czy on ma dalszy sens bytu :o
Nie pozostaje nam nic po za czekaniem =]

@edit
No tak "po za"? Co w tym złego ;o? "Poza" jest w wtedy, gdy chodzi o jakąś pozycję... chyba ;o
Co do "temat nie ma sensu..." cóż... całe podsumowanie jest chyba całkiem użyteczne dla administracji, może z któregoś pomysłu nawet skorzystają... Wybacz :< pisząc to zasugerowałem się kilkoma ostatnimi już odbiegającymi od tematu postami
I... "zawsze piszesz to...." Oj tam zawsze... piszesz to na podstawie mojej wypowiedzi w temacie skupera... i tym... ten rzeczywiście użyteczny, ale z tamtym już gorzej. Jedyne czym zabłysnął to pytanie o datę update'u odpowiedź została udzielona i skończyło się na narzekaniu na balans prof, a od tego jest już temat.

Kosky
07-06-11, 09:47
fiefióra.... najezdzasz na "wieŻę" a sam pozniej piszesz "po za". nigdy nikogo nie napominam w sprawach ortografii, ale akurat TY robisz bledy nader czesto, wiec az mnie skrecilo w zoladku jak zobaczylem ze kogos poprawiasz...
2. sprawa- zawsze tez piszesz cos w stylu "ten temat juz nie ma sensu", "chyba mija sie z celem". jak kazdy jest taki wg twej super opini, to nie czytaj forum!!