PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Propozycja nowych czarów


Elminster
31-05-11, 13:19
Pierwszy czar - Rozproszenie magii, rzucony na obszar rozpraszałby całą magię na danym obszarze (np 3x3 kratki), dotyczyłoby to czarów takich jak niewidzialność lub te buffy które można rzucać na członków drużyny, ewentualnie na jakieś inne czary o których nie wiem albo które będą dodane, np mana shield.

Myślę że to ciekawy czar, urozmaiciłby grę a nie jest tak trudny do opracowania przez ekipę zajmującą się serwerem.

Drugi czar - Teleportacja (podobny do tego z DnD jeżeli ktoś z Was się orientuje), byłby to czar dla wysoko poziomowych magów (np. 80+), który pozwalałby im na przeteleportowanie siebie na jakiś obszar.

Powiecie pewnie że teleportacja byłaby zbyt OP, dlatego pewne restrykcje byłby wprowadzone, np. nie można korzystać z czaru będąc w "walce" - jakiejkolwiek. Dodatkowo przy każdej teleportacji istniałaby szansa na teleport w miejsce do którego niekoniecznie chcielibyśmy się udać.

Miejsca myślę że powinny być z góry ustalone przez administrację, zarówno jak i ryzyko błędu dotyczące każdego z nich, np teleport do wieży magów w neolicie miałby 99% szans na sukces, ale już teleport do strażnicy w Raindarze tylko 80%, 20% że wyrzuci nas w troszkę inne miejsce (dodatkowo np 1% na wyrzucenie nas w losowe miejsce na mapie) (losowe, tzn losowe z tych które administracja przewidziała, całkiem losowe mogłoby nas wrzucić w ścianę ;), dlatego administracja powinna ze 20-30 losowych spotów ustawić, od jakiś niegroźnych w kanałach pod neolithem, poprzez np środek respa abitańców do skrajnych jak środek lewej strony raindaru...).

W taki sposób opracowany czar byłby bardzo łatwy do dodania dla administracji.

Te czary bardzo urozmaiciły by rozgrywkę no i troszkę by zbuffowały klasę maga. Ktoś powie że Mag już jest dobry bo bije mocno z SD i tu się zgodzę, obrażenia z SD możnaby zmniejszyć.

Wszystkich którzy są za, proszę o wpisanie się do tego tematu.

Podpisano, Elminster Aumar

Mervakis
31-05-11, 13:26
Hmm w sumie. Ale to rozproszenie mi tibią zajechało.

Elminster
31-05-11, 14:00
W tibie od bardzo dawna nie grałem, jakieś 3 lata już będą :P Kiedyś tam nie było rozproszenia i nie wiem czy jest teraz. Niektóre czary z DnD łatwo byłoby zaimplementować a bardzo urozmaiciłyby rozgrywkę. Sporo z nich byłoby na prawdę fajne do role playea, nie tylko PvP czy PvE.

Sam przyznasz że ten teleport byłby bardzo ciekawy? I ten dreszczyk emocji za każdym razem gdy się chcesz gdzieś teleportować... I nigdy nie wiesz co tak na prawdę cię tam czeka ;)

Sosna
31-05-11, 16:19
jestem za tym czarem z tp. Jeszcze dobrze jakby mógł przenosić całe party :p fakt mag ma coś za duży dmg patrzę :o

Elminster
31-05-11, 16:47
Krąg teleportacji mógłby być na wyższy lvl, np 100 ;)

Bartus
03-06-11, 23:06
chlopie ty chcesz zrobic czar taki zebys magowi nic nie mogł zrobic ... bierzesz maga w trapa on sobie czar bierze i juz go nie ma pzdr ...

Veliothe
03-06-11, 23:18
chlopie ty chcesz zrobic czar taki zebys magowi nic nie mogł zrobic ... bierzesz maga w trapa on sobie czar bierze i juz go nie ma pzdr ...

a czy kolega nie napisał że czar moznaby było uzyc tylko podczas, gdy nie odbywa się żaden atak ?

Elminster
04-06-11, 12:28
chlopie ty chcesz zrobic czar taki zebys magowi nic nie mogł zrobic ... bierzesz maga w trapa on sobie czar bierze i juz go nie ma pzdr ...

Czytanie ze zrozumieniem ;)

Sosna
04-06-11, 12:45
Czytanie ze zrozumieniem ;)

problem około 75% młodych polaków :x