PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Statystyki i nie tylko.


tharoo
01-06-11, 06:57
Witam brakuje mi tu bardzo paru rzeczy, a mianowicie "Statystyk", "Listy graczy zalogowanych" i "Systemu wojen" Chciał bym zobaczyć czasami jak moje skile lub poziom wygląda na tle innych graczy, którym jestem graczem pod względem doświadczenia, lub po prostu kto ma najwyższy poziom, skille itd. Co do drugiej opcji, ciekawy jestem ile graczy jest teraz zalogowanych, czy gra upada czy wręcz przeciwnie rozwija się. Kolejnym, fajnym dodatkiem było by gdyby był wprowadzony system wojen. Wojna która się już skończyła (Pomiędzy Securum a Planem B) była co najmniej beznadziejna i żałosna. 30 osób dostawało fraga za jedną osobę (Po zabiciu 2 osób każdy wracał do depozytu z tekstem nie ide zabijać bo będę miał czerwoną czaszkę). Każdy gracz, który włączył czaszkę od razu został zabijany, a jego kumple gildyjni nic nie robili tylko patrzyli się. Praktycznie zabijane zostały osoby, które posiadały czerwoną czaszkę lub biała. Tutaj nanosi się pytanie czy to jest wojna czy parodia jakaś. Sam grałem bardzo długo i dawno temu na Aurea i jak widzę teraz gdy 30 osób z wrogich gildi stoi na przeciwko siebie i tylko czeka aby ktoś włączył czaszkę jest dla mnie żałosne. Do tego wprowadzone mogły by zostać statystyki jak na przykład kto i ile posiada zabójstw w wojnie jaki jest obecny stan wojny. Zachęciło by to graczy do walczenia znacznie uatrakcyjniło by to rozgrywkę oraz słabsze klany mogły by pomiędzy sobą rozwiązywać problemy lub spięcia. Proszę o komentarz mam nadzieję, że zostaną te rzeczy wprowadzone, a jeżeli nie to proszę administrację o podanie przyczyn czego liczba graczy zalogowanych jest utajniona lub czego gra nie posiada statystyk jak inne gry tego typu.

Tomek119
01-06-11, 18:35
Ehh... ile jeszcze takich tematów powstanie ? jesteś doświadczonym graczem i myślę, że czytujesz forum. Było wiele temaów na temat statystyk i ilości/listy zalogowanych graczy :/ Administracja stanowczo odmawia tego typu rzeczom :D

"Proszę o komentarz mam nadzieję, że zostaną te rzeczy wprowadzone, a jeżeli nie to proszę administrację o podanie przyczyn czego liczba graczy zalogowanych jest utajniona lub czego gra nie posiada statystyk jak inne gry tego typu."

Tak, tak.. Altaron to rpg, który kładzie nacisk na fabułę, a inne tego typu gry (sądzę, że myślisz o Tibii) są prostej zasady.. wbić największy lvl, skill czy tam założyć najlepszą gildię (najlepszą na wojnach) :D

Myślę, że zrozumiale napisałem, jeśli nie - to wytłumaczę.Tak więc.. moim zdaniem statystyki nie powinny być wprowadzone

Kosiek
01-06-11, 19:08
Żadnych statystyk, ani najlepszych wyników, ani zalogowanych. Tu nie ma wyścigu szczurów. (a przynajmniej nie powinno być)

gonzoraz
01-06-11, 20:17
Tak jak wyżej gdyby były statystyki napewno dzieci by sciągnęły bota i zero expa a pozatym serwer wam sie nudzi?

Gibonus
01-06-11, 20:33
Tak napewno nikt z graczy niechce przegonic eksterminatora w lvlu... Czy to juz nie jest wyscig szczurow?? Napewno nikt by nie chcial nalezec badz zalozyc najlepsza gildie na servie. Co do kto jest zalogowany to uwazam ze administracja specjalnie nechce dac tej opcji bo by wyszlo najaw ze coraz mniej osob gra albo zenujaca liczba graczy znajduje sie na servie ktory robili 4 lata zaslaniajac sie RPGowcami ktorzy mowia ze to popsuje klimat (to jest najsmieszniejsze)

zastanowcie sie czasem zaczym cos napiszecie...

Slythia
01-06-11, 20:58
Ja cię nie rozumiem... Cały czas mówisz, jaki to zły serwer, niedobry, okrutny i w ogóle. A nadal siedzisz na tym forum. Twym celem jest uświadomienie nas wszystkich czy co?

Graudenz
01-06-11, 23:59
Też jestem zdania że statystyki takie jak liczba graczy online ,oraz lista osób obecnie grających powinna byc ogólnie dostepna. Nierozumiem czemu z tego robi się taka wielką tajemnice?,co administracja chce tym osiągnac?
Natomiast co do samych statystyk lvl,skili itp.
Tu mam podzielne zdanie,napewno znacznie urozmaiciło by to niekórym gre,wprowadziło by to rywalizacje między graczami. "Wyścigi szczurów" były,są i będą niezależnie czy statystyki taką serwer bedzie posiadał czy nie.
Nawiasem pisząc większośc by chciała znac swoje miejsce na serwie,miec możliwosć porównania się do innych graczy,określić swój poziom skila czy czegokolwiek innego.
Pozdrawiam Grau

tharoo
02-06-11, 07:22
Co do drugie wypowiedzi w temacie: tak nie czytam za często forum bo nie mam zamiaru tracić czas na czytanie jak to 12 poziomowy gracz lamentuje nad swoją profesja jaka ona jest słaba bo nie może pokonać mistycznego czerwia/cyklopa, a kumpel na 10 poziomie inną profą zabija bez problemu ale mniejsza z tym. Myli się osoba, która uważa, że statystyki są tylko w grze tibia, w większości gier MMORGP tak jest. Co do tego czy serwer upada? no nie wydaje mi się, wiesz prawda kiedy jak ja miałem 15 poziom były tłumy na czerwiach teraz już takie nie są ale spowodowane to jest tym, że większość graczy bije już mocniejsze potwory, na przykład 2 tyg temu bijąc bagienne smoki spotykałem ~1-2 osoby na dzień dzisiaj spotykam po 5 na godzinę innych graczy do tego nadal w wieczorem można zobaczyć tłumy graczy trenujący pod depozytem (Sporo ludzi na pewno wyłamało się przez to, że szukając na 10 poziomie czerwi, padają 15 razy przy mnożniku doświadczenia x1 śmierć to spora kara i dają exita idąc na tibie, lub po prostu jest końcówka roku szkolnego wiele osób na pewno walczy o oceny albo utrzymanie się w niej). Kolejna sprawa nie wiem jak statystyki wpłyną na bocenie. Jak ktoś jest leniwy do wbijania ręcznie poziomu to czy będą statystyki czy nie i tak go nic nie powstrzyma przed tym, zresztą motorem napędowym jest stawianie sobie wyzwań, bez statystyk jest tak sucho. Chodzi Wam też pewnie po głowie taka opcja, że gdyby były statystyki to wiele osób maniakalnie by expiło tylko po to aby być, najlepszym, być w 10, 100 itd. może i tak ale to źle, ktoś wbije tam na przykład 70 poziom i co pusty poziom, a jak już w statystykach by sobie zobaczył, że na przykład wbił 70 poziom jako 5 osoba w grze to już lekki powód do dumy, bez statystyk dumny może być najlepszy gracz. To tyle co do statystyk nikt nie wypowiedział się na temat "systemu wojen"

Kosiek
02-06-11, 08:58
Co do czaszek, to nie wyobrażam sobie, żeby nadal było 30 fragów za 1 zabójstwo. Niech będzie tak jak w starej Tibii - 1 frag za morderstwo i tyle.