PDA

Zobacz pełną wersję : Bank idzie z duchem czasu.


Uhh
05-02-15, 12:32
Co i jak?
Banki rozwijają swoją ofertę płacenia sprzedawcom. Kupowanie lub sprzedawanie przedmiotów będzie połączone z kontem w banku. Kupując przedmioty pieniądze będą pobierane z konta i odwrotnie ze sprzedawaniem- będą wpłacane.

Dlaczego?
Z pewnością usprawni to handel ofiarom niecnych pkerów w sklepach.

Co trzeba zrobić?
Myślę że nie ma nic za darmo, czyli jakaś misja w banku da nam dostęp do płacenia kartą u altarońskich kupców.


+ Najważniejszy argument- nie ma tego w podróbce altarona tibi

Kappa

Kilka ewentualnych przemyśleń
-Po zrobieniu misji wcale nie trzeba korzystać z tego udogodnienia
- Sprzedawca pytałby się czy wziąść pieniądze z banku jeśli zabraknie pieniedzy
-Przed dokonaniem tranzakcji należy powiadomić npc że chce się korzystać z banku (np. Napisać bank lub konto)

Windykator
05-02-15, 12:38
-witaj
-witaj <nick gracza>
-spredam 100 stalowa zbroja
-na pewno chcesz kupić 100 stalowa zbroja za milion talarów?
-tak
-nie miałeś pieniędzy, więc pobraliśmy je z Twojego konta w banku
-KURRRRR

Arkon
05-02-15, 12:59
jestem na nie, jest to głupi pomysł i nie widzę sensu go wprowadzać.

Uiop
05-02-15, 13:28
1:0 Legkan

Też jestem na nie

Yooshi
05-02-15, 14:08
Hajs sklep-NPC mogą nosić wiewiórki ninja. Zrobi się nowe Questy, będzie można na nie napadać i będą statki... i samoloty... Ekhm.

Wbijasz do Maćka z gildi wojowników potem standardowa procedura "pin i zielone",
npc będzie wykrzykiwał "tylko dzisiaj, za płacenie kartą 5% zniżki". Dlaczego nie? pomyślał Tomek i musiał sprzedać swoją świętą zbroje by spłacić debet na koncie.

Jestem na nie, takie coś było juz przerabiane ze smoczymi o ile dobrze pamiętam.

Sunshine
05-02-15, 14:50
Niech zrobią czek imienny, coś jak zawieszka :D. Wpisujesz w nim ilość złota które posiadasz na koncie i gracz po aktywowaniu dostaję kasę na konto. Oczywiście po wypisaniu czeku kasa by znikała z konta, dopiero poprzez jego aktywacje pieniądze by wracały na konto.

cewix
05-02-15, 14:56
Ja jestem na tak, bo czemu nie?
O ile sie orientuje podobny sposób płacenia był już w średniowecziu jak nie wcześniej

Bynio
05-02-15, 16:20
Tak trudno wprowadzić do npc opcje "kupie płytową zbroje" a nie "płytowa zbroja"?

Uhh
05-02-15, 17:03
-witaj
-witaj <nick gracza>
-spredam 100 stalowa zbroja
-na pewno chcesz kupić 100 stalowa zbroja za milion talarów?
-tak
-nie miałeś pieniędzy, więc pobraliśmy je z Twojego konta w banku
-KURRRRR

To wina nieidealnego systemu handlu a nie wada w mojej propozycji, swoją drogą możesz kupić te 100 stalowych zbroji, przez przypadek, bez łączenia z bankiem. To co napisałeś ma zatem mało wspólnego z moją propozycją.


Ps Dodałem kilka możliwości ulepszenia pierwszej wersji propozycji

.

Windykator
05-02-15, 18:41
W takim przypadku ja zaproponuję, by amunicja do m4a1 była droższa niż ta do ak47. Co z tego, że nie w tej grze nie występuje taka broń? Przecież to wina nieidealnego systemu, a nie mojej propozycji. Dodajmy pokebale, bo nie chce mi się nosić run na expa, co z tego, że to nie pokeots?
Propozycje mają sens na tyle długo, na ile nie zmieniają podstaw tej gry.

cewix
05-02-15, 23:52
@Up
Nie, to porównanie nie ma żadnego sensu

WarlordPL
06-02-15, 13:40
Ja też jestem na nie choć gram na NON PVP i nie ma pekerów.

Marancza
06-02-15, 15:17
też to proponowałem, bo irytowało mnie jak czasami zabrakło kasy na smoczych jezdzcow i trzeba bylo sie wracac

P.S. i tak nie przejdzie :_/

kaziuwichara1324
08-02-15, 17:31
pomysł dobry jestem za a jaki noobek będzie pisał buy 100 zbroi jakichś heh JESTEM ZZAA