PDA

Zobacz pełną wersję : Łatka 31.03.2015


Altrel
31-03-15, 09:41
Drodzy Gracze, w dniu dzisiejszym postanowiliśmy wgrać kolejną łatkę zawierającą kilka z postulowanych przez Was na forum pomysłów oraz poszerzającą nieznacznie świat gry i jej fabułę.

Nowe Legowiska

Często pojawiają się głosy, że legowisk, na których zdobywać doświadczenie mogą niskopoziomowe postacie jest zbyt mało, dlatego też zostały otwarte tereny za bramą Kobarta, które będą systematycznie rozwijane. Oczywiście musimy pamiętać, ze Altaron jest grą, która stawia na interakcje między Graczami, więc legowisk drużynowych również nie zabraknie.

Legowiska Piaskowych Hydr

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3878&stc=1&d=1427787185

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3879&stc=1&d=1427787185

Legowiska Dicerosów

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3880&stc=1&d=1427787185

Nowi NPC i Zadania

Oczywiście interakcja z NPC również jest bardzo ważna, czy będziesz w stanie ich odnaleźć i im pomóc?

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3877&stc=1&d=1427787545

Wynajem Pokoi

Niedawno na forum pojawił się pomysł, aby dało się wynająć najmniejsze z pokoi w karczmach oraz gospodach na krótkie okresy czasu. Jak wielu z Was zauważyło jakiś czas temu aukcje niektórych pomieszczeń zostały usunięte ze strony, było to spowodowane właśnie przystosowywaniem ich do nowego systemu. Wynajem będzie trwał minimum 3 dni, będzie go można przedłużać, ale jedną postacią będzie można wynajmować tylko 1 pokój jednocześnie (w danej karczmie).

Poza pokojami w Gospodzie "Pod Żelazną Pięścią" i Karczmie Jankiela, będzie można wynająć również pokoje w Karczmie "Po Drodze".

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3881&stc=1&d=1427787185

Zmiany Łupów

Jak wspominaliśmy w temacie dotyczącym aktualizacji - wszystkie łupy zostały znacznie ograniczone, a właściwie miały zostać. Tak na prawdę wstrzymaliśmy się chwilę z wgrywaniem finalnej wersji ograniczając je jedynie o kilka %, aby na serwerach pojawiły się podstawowe elementy wyposażenia. W dniu dzisiejszym wgrana zostaje finalna wersja. Założeniem jest, by Gracz samymi miedziakami "wychodził na zero", a przedmioty, które będą wypadały bardzo rzadko generowały zysk.

Zmiany w summonach

Na serwerze Non-PVP udostępniliśmy możliwość atakowania własnych summonów, zarówno tych przyzwanych czarem jak i stworzonych runą ożywienia zwłok. Atakować będzie mogła tylko i wyłącznie osoba, która stworzyła przyzwańca. Zmiana zostaje wprowadzona ze względu na prośbę Graczy, którzy czasem przez to, że zablokował ich własny przyzwaniec, który był "nieśmiertelny" doznawali omdlenia.

Naprawa ekwipunku u kowali

NPC Piotr, Maćko, Judyta oraz Joachim będą od tej pory oferować naprawę najsłabszych zestawów, koszt naprawy zależny będzie od wartości pancerza/obrony danego elementu wyposażenia oraz % jego zużycia. Aby naprawić Nasze wyposażenie wystarczy napisać "naprawa". Szaty maga naprawi krawiec Joachim, najlepszym możliwym do naprawy u niego zestawem jest zestaw maga. Ciężkie opancerzenie natomiast naprawią Piotra, Judyta i Maćko, najlepszym zestawem, który można u nich naprawić jest zestaw stalowy (u Maćko dodatkowo smoczy).

Chwilowo to tyle, kolejna łatka będzie nastawiona głównie na poprawienie różnego rodzaju błędów, zostaną w niej również napisani od nowa wszyscy NPC odpowiedzialni za handel, tak by nie powtórzyły się sytuacje, gdy NPC czegoś nie kupuje/zabiera z ręki, itp.

Administracja Altaron.pl

Scree
31-03-15, 09:51
No i bardzo dobrze :)

Zobaczymy co będzie z łupami. Jak w rzeczywistości będzie się wychodziło z polowania.

Shiverick
31-03-15, 09:51
WOW. Reakcja na sugestie dość szybka. Brawo.

paolis
31-03-15, 10:00
Nie chce mi sie 2 razy pisać :)
https://forum.altaron.pl/showthread.php?p=124344#post124344

makmej
31-03-15, 10:14
Popieram zmiany lota w 100%, wszystko leciało zbyt W CH** często.

paolis
31-03-15, 10:16
W sumie to okaże się to w praktyce ale to zdanie nie nastraja optymistycznie.
Założeniem jest, by Gracz samymi miedziakami "wychodził na zero", a przedmioty, które będą wypadały bardzo rzadko generowały zysk.

Krejzol
31-03-15, 10:35
1. Nowe legowiska - na plus.
2. Wynajem pokoi - zajebista sprawa, już dawno było to proponowane. Brawo.
3. Zmiany w summonach - na lepsze.
4. Naprawa ekwipunku u kowali - całkiem fajna opcja.
5. Zmiany łupów - no właśnie, zobaczymy w praktyce na czym to polega bo troszkę strasznie to brzmi. :)
Ogólnie aktualizacja na +

Dather
31-03-15, 10:55
Czyli ilość złota została zwiększona o jakieś 20 % od aktualnego(z dnia 30.03.2015) ? Bo tak to na zero jest bardzo dosłowne.

"3 talary przed Huntem i 3 po huncie" a czasem 2 po huncie.

Dodatkowo by opłacało expic się w drużynie trzeba zrobic podobny system jak w Tibi 15 % za każdego uczestnika, do 60%.

Bardzo poprawiło by to mechanikę expienia bo wszyscy solo ewentualnie we 2 osoby, a hunty we 3-4 zapomnij.

Xiverus
31-03-15, 11:19
Czy tylko ja widzę tam nowy wygląd?

Arkon
31-03-15, 12:05
Czy tylko ja widzę tam nowy wygląd?

e tam ma go Ignacy z bekalelu ; p

Xiverus
31-03-15, 12:05
Bystry jesteś Arkonie.

yen
31-03-15, 12:45
Nie wiem czy tylko mi się zdaje, że tą grę tworzą i grają w nią masochiści, do których ja chyba też się zaliczam, bo jak widać gram w nią jeszcze ale to tylko dlatego, że poznałam tu mnóstwo wspaniałych ludzi takich jak Wymiatacz, Lilith, Rafes, Ragern i wielu innych (przepraszam jeśli kogoś pominęłam :D )

Arkon
31-03-15, 13:20
Bystry jesteś Arkonie.

Czyli nie ma nowego stroju do zdobycia. MG sobie taki ustawił ;p

oczywaszki
31-03-15, 13:36
/Zmiana łupów/
Szkoda że i to nie jest dopracowane, bo na wielu respach nawet i z miedziaków nie wychodzi się na 0... Ani expa ani lota.. Po co takie miejsca robić? Jeśli coś jest zmieniane to powinno to być dopracowane. Przykład resp ptaszników - po co? Rozumiem, że niby samorodki, które swoją drogą lecą jak krew z nosa. Z Sakw wypada tyle co kot napłakał a i exp tylko 70k/h, gdzie manasów na nie schodzi sporo, a zwrot żaden. Potwory za rzadko rozłożone. Jak wszędzie za bramą Kobarta. Takie expowiska są bezużyteczne, a praca twórcy idzie na marne, bo nikt z tego nie korzysta.

Arkon
31-03-15, 13:52
sprawdź piaskowe, tam to raczej rzadko nie jest, nawet tam padłem hehehe :D
dicerosy też spoko ;p

Altrel
31-03-15, 13:52
Różne legowiska dostosowane są do różnych poziomów/profesji/pod-profesji, tam gdzie jedna osoba wyjdzie na wspomniane zero, inna może wyjść na plus albo minus. Ilość złota, którą pozostawiają przeciwnicy może ulegać (i ulega najczęściej w ciągu 1-2 dni od "rozpoznania problemu") zmianom w trakcie gry (nekromanci, z których zdobywało się zbyt dużo czy też wampiry, z których wypadało zbyt mało miedziaków). W warunkach serwera testowego nie da się tego dokładnie sprawdzić ze względu na mnogość potworów i kombinacji profesji/pod-profesji.

oczywaszki
31-03-15, 13:59
Chciał chyba pan napisać *ze względu na brak testujących.
P.s. Przy ptasznikach niższy lvl ma jeszcze większy waste, a większy już nie pójdzie bo mu się to nie opłaca, więc o czym my tu rozmawiamy..
Ale zobaczmy tę zmianę łupów w praktyce! ;)

Altrel
31-03-15, 14:04
Nawet gdyby cały serwer testował wypadanie miedziaków to zajęłoby to kilka miesięcy. Dzisiejsza zmiana dotyczy tylko i wyłącznie elementów ekwipunku i broni (co można było przetestować dużo łatwiej), nie miedziaków.

Mysliwy
31-03-15, 14:20
Nie wiem czy można nazwać to błędem, ale nie mając konta szlacheckiego można kupić pokój w karczmie i stracić pieniądze, a mimo to pokoju się nie otrzymuje. Wypadałoby zrobić stosowny komunikat o niemożliwości wynajmu pokoi przez "pospólstwo".

Altrel
31-03-15, 14:41
Otrzymuje się pokój, jedyne czego nie można to spać w łóżku.

brave12013
31-03-15, 14:52
Zmiany Łupów. Hmm jeśli kiedyś było ciężko wyjść na + zwiadem to boję się co będzie teraz. Skoro zmieniliście również szanse na wydobycie łapy trolla...(jedyny dobry zarobek dla alchemika.)

Altrel
31-03-15, 15:07
Szansa na wycięcie łap górskich trolli nie była zmieniana.

brave12013
31-03-15, 15:26
W takim razie zostałem wprowadzony w błąd. Przyjdzie czas to sam to sprawdze. Jednak teraz sobie uświadomiłem, że jeśli zmiejszyliście drop i przed tym dropnięcie kruka było prawie nierealne. Bo znajomi dropali mi po tydzień dwa, aż w końcu dropnął to w obecnej sytuacji będzie trzeba dropać z 2 miesiące. Miło, że troszczycie się o to, żeby zwiad nie miał jak grać. Dodajcie może chociaż kruka do jakiegoś Bossa... tylko nie takiego, który jest raz na rok.

Garok
31-03-15, 15:35
Nie pamiętam jak to było z krukami (z tego co kojarzę było ich troche) ale itemy typu demoniczne / haosu to się walały w dziesiątkach niektórym w depo. Dobrze, niech będą jakieś rary na servie. Łatka na duży + .

Altrel
31-03-15, 15:46
Jednak teraz sobie uświadomiłem, że jeśli zmiejszyliście drop i przed tym dropnięcie kruka było prawie nierealne. Bo znajomi dropali mi po tydzień dwa, aż w końcu dropnął to w obecnej sytuacji będzie trzeba dropać z 2 miesiące. Miło, że troszczycie się o to, żeby zwiad nie miał jak grać. Dodajcie może chociaż kruka do jakiegoś Bossa... tylko nie takiego, który jest raz na rok.

Znaczne ograniczenie dotyczy tych przedmiotów, które wypadały często. Kruk nie był w tej grupie.

brave12013
31-03-15, 17:38
Pewnie, że kruk nie był w tej grupie. Bo kruk to ma zupełnie własną grupę. Nadal nie rozumiem czemu musi on dropać tylko z widma których jest tak mało...

mikeleplacido
31-03-15, 18:28
@up
Widma zostały dodane także w nowej lokalizacji.

Garok
31-03-15, 19:04
Pewnie, że kruk nie był w tej grupie. Bo kruk to ma zupełnie własną grupę. Nadal nie rozumiem czemu musi on dropać tylko z widma których jest tak mało...

Bo to rare, cholera, tak trudno zrozumieć?

kacpinio1
31-03-15, 19:11
Rozumiem ze zostal pomiejszony lot typu ekwipunku (zbroje bronie buty helmy i nogawice) a czy zostal zmieniony w przypadku takich itemow jak diamenty,miodki,szmaragdy,zwoje,klejmoty itp (chodzi mi itemy ktorych nie zakladamy) ????

Altrel
31-03-15, 19:26
Zmianie uległy elementy wyposażenia oraz kryształy górskie z 2 potworów - nekromanta i gryf, pozostałe kosztowności nie były ruszane.

brave12013
31-03-15, 19:30
Bo to rare, cholera, tak trudno zrozumieć?
Sęp też rare, a wypadał prawie co wypad na piaskowe.

Aragorn512
31-03-15, 20:35
Dodatek na + ale malutki... Wciąż brakuje zadań podobnych do Mechanicznej Rezydencji i możliwości rozwinięcia swojej postaci poza samym zdobywaniem doświadczenia... Zwykła łatka, która powinna być dodawana co 2-3 tygodnie.

Uiop
01-04-15, 11:59
Niedawno na forum pojawił się pomysł, aby dało się wynająć najmniejsze z pokoi w karczmach oraz gospodach na krótkie okresy czasu.

Fajnie, że można wynajmować pokoje. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że MG Altrel nie jest botem/programem komputerowym, bo popełnia błędy!! Otóż nie ma czegoś takiego jak 'okres czasu'. Pozdrawiam. Ciekawy news.

Merry007
02-04-15, 13:35
Mnie ciekawi jak jest z lotem z Kościanych Smoków. Siedzę 4 dzień, a królewskiej tarczy, ani upadłego miecza ni huhu. Jak dobrze pójdzie to królewski zestaw uzbieram na 100lvl'u...
Rozumiem, że lepsze przedmioty powinny lecieć rzadko, ale bez przesady.

inbass
02-04-15, 15:32
Loota jest mnie, to fakt. Zamiast wynosić po 2bp to teraz mam tylko 1bp loota. Tylko jest to trochę dziwne bo są takie momenty kiedy nic nie dropi przez 40min a potem w 10min wypada mi po 8 itemów.
Zamiast wychodzić średnio X talarów na plus to wychodzę jakieś 30%- max 50% mniej niż to co było przed łatką.
Jest to dość dobry balans.

Catthon
02-04-15, 16:08
:inbass
Zaskakujące, ale ja też to poczułem na dwóch respach żywiołaków (ziemi i energii). Nic nie leciało, aż nagle posypało kilka przedmiotów i znowu przerwa.