PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] Rating propozycji - czyli jak dyskretnie zasugerować co ma szansę być wprowadzone.


Kosiek
15-06-11, 08:50
Witajcie,
Mamy na dziś dzień 13 stron propozycji, jedne lepsze, inne gorsze. Jednak, wśród nich jest bałagan, często są niedokładne, źle sformułowane, brakuje im konkretów. Brakuje też słowa od Teamu Altaronu. Dlatego proponowałbym wprowadzić do działu Propozycję dwie/trzy rzeczy:
Wyraźny regulamin działu - nie może być tak, że propozycje są pisane od sasa do lasa. Powinny być czytelne i sprecyzowane z hipotetycznymi rozwiązaniami i konsekwencjami. Inaczej powinny być zamykane.
Rating - prosty temat z linkami do tematów umieszczanymi w kategoriach: Zostaną wprowadzone w najbliższym czasie, Będą wzięte pod uwagę przez Team, Wymagają doprecyzowania i oceny, oraz Prawdopodobnie nie zostaną wprowadzone.
Propozycje, aby znaleźć się w takim temacie, musiałyby mieć co najmniej 10 stron komentarzy i spełniać regulaminowe wymagania (być precyzyjne).
Zrobienie kosza na forum, wreszcie, nareszcie, w końcu.
Myślę, że tu nie ma czego komentować, to po prostu trzeba zrobić (albo nie).

Slythia
15-06-11, 10:33
Na co kosz? Nie lepiej po prostu je usuwać?

Sosna
15-06-11, 11:06
@Up niektórzy lubią 'grzebać w śmieciach' ^^

Kosiek
15-06-11, 12:17
Przepraszam za to porównanie jeżeli Was urazi, ale gdy w domu chcecie się pozbyć śmieci to zawozicie je na wysypisko, czy wrzucacie je do kosza i czekajcie, aż zabierze je śmieciarka?

Slythia
15-06-11, 12:37
Lecz na co dokładnie ma być ten kosz? Po to, by był, czy by pokazać, jakie propozycje są z góry skreślone?

Swego czasu myślałam o czymś takim, lecz nie jako kosz, a 'odrzucone propozycje'.

Kosky
15-06-11, 13:40
pomysł, co tu duzo mowic, zajebisty !
popieram. zatem Slyciu, do roboty ! :D (ale bez urazy :))

Kosiek
15-06-11, 15:46
Lecz na co dokładnie ma być ten kosz? Po to, by był, czy by pokazać, jakie propozycje są z góry skreślone?

Swego czasu myślałam o czymś takim, lecz nie jako kosz, a 'odrzucone propozycje'.
Wydawało mi się, gdy byłem moderatorem przez ponad rok, że kosz jest po to, żeby wrzucać do niego śmieciowe tematy. Nie wiem, od ponad pół roku nie siedzę w 'temacie', więc może się coś zmieniło...

Slythia
15-06-11, 15:48
Śmieciowe rzeczy się usuwa, a nie przenosi do kosza będącego największą atrakcją forum.

Nathaniel1991
15-06-11, 15:59
mym zdaniem powinien być kosz... wszystko powinno być jawne zeby zawsze monza bylo do tego wrócić:P

Slythia
15-06-11, 16:00
Po co wracać do usuniętych tematów? Jeśli coś jest nieaktualne, a nadaje się do bycia na forum - zamykamy. Coś się nie nadaje - out. Na co więc kosz!? Nie będę tam wrzucać botów spamujących, no way.

Slythia
15-06-11, 16:16
Kosza nie będzie. Nigdy mi się nie podobał, nie rozumiałam jego 'fenomenu', nie potrafiłabym z niego poprawnie korzystać więc go nie wprowadzę. Przekonacie kogoś z ekipy - okej, lecz na mnie liczyć nie możecie.

Stworzę (jak znajdę chwilkę ;p) poddział 'propozycje nie do zrealizowania' czy coś w tym stylu. Tam się (się, jasne...) przeniesie wszystkie takie, które nigdy wprowadzone nie zostaną. Z dobrymi musimy trochę zaczekać. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie was satysfakcjonuje :>.

Kosiek
15-06-11, 21:56
Kosza nie będzie. Nigdy mi się nie podobał, nie rozumiałam jego 'fenomenu', nie potrafiłabym z niego poprawnie korzystać więc go nie wprowadzę. Przekonacie kogoś z ekipy - okej, lecz na mnie liczyć nie możecie.

Stworzę (jak znajdę chwilkę ;p) poddział 'propozycje nie do zrealizowania' czy coś w tym stylu. Tam się (się, jasne...) przeniesie wszystkie takie, które nigdy wprowadzone nie zostaną. Z dobrymi musimy trochę zaczekać. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie was satysfakcjonuje :>.
Powiem krótko: proponuję sklonować stary system propozycji oficjalnego forum Tibii. Wątek z najciekawszymi propozycjami i permalinkami, tyle.

Slythia
15-06-11, 22:02
Przecież teraz są najciekawsze propozycje... Lecz mówię - teraz tego nie zrobimy.