PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy system mikstur many/życia


Stros
20-04-15, 01:44
Proponuję:
Wprowadzenia beczki many/życia.
Mając jedną beczkę w plecaku moglibyśmy gromadzić w niej do 10000 ml mikstury przywracającej manę/hp.

Beczkę many opróżniać można za pomocą
fiolki - jednorazowe użycie uszczupla objętość naszej beczki o 20 ml -przywracając 100 many
kolby - -||- 40ml - przywracając 150 many
butli - -||- 70 ml - przywracając 220 many

Ustawione na skrócie klawiszowym naczynie samo się napełnia.

Jak łatwo obliczyć beczka mieści w sobie równowartość 500 mikstur many lub
172 mikstur maga.

Beczki można napełniać (o wybraną objętość) w każdym sklepie obecnie oferującym mikstury many.

*można pozostawić obecnie istniejący system mikstur, jednynie wzbogacając go o beczki.
Zawartość beczek można przelewać.

10000ml ~ 333oz (sugerowana masa beczki wypełnionej maną)

CySiO
20-04-15, 07:24
Tak apropo, jakie to ma zastosowanie?

Marancza
20-04-15, 07:53
A po co/ na co to komu?

Catthon
20-04-15, 08:09
Pewnie brak 400 fiołek w 20 plecakach i mniejsza ich masa.
Pomysł podoba mi się średnio, ale ewentualnie bukłaki i ewentualnie do uszycia w mechanicznej rezydencji.

Kr92
20-04-15, 08:26
Jak dla mnie pomysł super, nie mamy stakowanych manasków to będą beczki, zawsze coś :)

btw.
Tak na prawdę skoro zmieniła się koncepcja i już oficjalnie ta gra jest nazywana "Polską Tibią", a nie serverem testowym dla nowej gry, nie wiem co stoi na przeszkodzie do wprowadzenia stakowanych manasów i automatycznego stakowania itemów w plecaku

Lunaar
20-04-15, 08:28
to już najlepsze by były stackowane mikstury, podobno na mitycznym nowym silniku mają być właśnie stackowane mikstury gdyż nie będzie można podobno posiadać plecaka w plecaku.

Stros
20-04-15, 08:39
Zastosowanie:
Ułatwia zarządzanie zasobami. Dużo łatwiej i szybciej kupić 2 beczki many po 1000 ml (czy innych jednostek) niż 1000 mikstur many.
Przechowywanie w plecaku 2 beczek wydaje się mniej absurdalne niż 1000 fiolek wypełnionych maną.

Shiverick
20-04-15, 09:22
W sumie beczki czy inne pojemniki lub przedmioty o powiedzmy 400 ładunkach i o wadze odpowiedniej multibackpack'owi mikstur many, wcale nie było by takie głupie.
Szlag człowieka trafia kiedy przy kupowaniu manasów hurtem, otrzymuje się wiadomość "Twoje wiadomości będą wyciszane przez 177 sekund" tylko dlatego że chcesz jak najszybciej wrócić na expowisko >.<

Ogromny kufel many :O pomysł sponsoruje Piwosz Bogdan

Catthon
20-04-15, 09:45
Niech to będzie waga równa połowie wagi Multi bp fiolek plus waga płynu.
Shiver, kupujesz po 100 mikstur? Czy po ile, ze Ci się blokuje?

Shiverick
20-04-15, 09:51
Niech to będzie waga równa połowie wagi Multi bp fiolek plus waga płynu.
Shiver, kupujesz po 100 mikstur? Czy po ile, ze Ci się blokuje?

Pewnie że po 100. Jak ładuje 3 MBP, wale w depo, lecę po kolejne 3MBP wale w parcela i wysyłam już nabierając rozpędu po kolejne 6 do wysyłki i tak w opór aż się kasa skończy to gra blokuje mi możliwość działania, kiedy spamuje się to "100 mikstur many>tak" a z każdym mute czas czekania się zwiększa. Daje mi to za dużo czasu, by przypomnieć sobie że paczki wysyła się do skrzynki a nie do kosza :(

Catthon
20-04-15, 10:17
O stary :P

Nawet jesteście podobni!
http://southpark.wikia.com/wiki/Tweek_Tweak

Stros
20-04-15, 10:41
Plusem pomysłu jest też fakt, że nie będziesz musiał zbierać 400 manasów z ziemi jeśli zapomniałeś sprzedać butli. :uśmiech6:

sokoskiiii
20-04-15, 11:01
btw.
Tak na prawdę skoro zmieniła się koncepcja i już oficjalnie ta gra jest nazywana "Polską Tibią", a nie serverem testowym dla nowej gry, nie wiem co stoi na przeszkodzie do wprowadzenia stakowanych manasów i automatycznego stakowania itemów w plecaku[/QUOTE]


Jestem za tym pomysłem ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

PowerGamer
20-04-15, 11:22
Pomysł dobry, ale bardziej odpowiednie jak to wspomniał już ktoś wyżej byłyby bukłaki czy coś w ten deseń. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy moja postać nosi na plecach beczkę z miksturami.

Najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie stackowania manasów. Jeżeli można stackować przedmioty typu rudy żelaza, hartowane stale itp. to nie widzę większych przeszkód by wprowadzić możliwość stackowania mikstur.

Pozdrawiam

trup5831
20-04-15, 11:49
Badziewny pomysl pewnie ci co sie wypowiedzieli graja magami , niech jeszcze napisze zeby zwiekszyl dmg maga i zeby szybciej wbijal m lvl

Stros
20-04-15, 12:47
@up gratuluję pierwszego posta.
Jeśli nie podoba ci się pomysł odnieś się do jego słabych stron.

Shiverick
20-04-15, 13:15
Badziewny pomysl pewnie ci co sie wypowiedzieli graja magami

Gram rycem, dźwigam 3MBP manasów + eq i osprzęt na expa, capa mi nie brakuje. Mój problem polega na tym że kupując manasy hurtem, ctrl+V "kupię 100 mikstur many>tak" (kilkadziesiąt kwestii na minutę) sprawia że dostaje mute i nie mogę nic napisać przez X czasu bo wiadomości są wyciszane. Rozumiesz?
Kupowanie powiedzmy 1-3 beczkek, bukłaków, superdupergigafiolekmiksurymany czy innego naczynia, choćby o wadze odpowiadającej pełnym MBP manasów - rozwiązało by to problem wielu graczy. jeszcze kilkanaście lvli i będę dostawał kilkagodzinne mute = odcięcie od komunikacji czy to z graczami i uniemożliwienie interakcji z NPCami

Edit: literówka

trup5831
20-04-15, 13:27
jak beczka bedzie tyle samo wazyc co normalne 100 mikstur many to spoko ale zeby mniej wazylo to juz niezabardzo zabardzo ulatwienie dla magow

Catthon
20-04-15, 13:34
Powinno ważyć mniej, ponieważ dzisiaj magowie i zwiadowcy mogą wyrzucić puste plecaki pojemników i uwolnić wagę.

Tak jak wspomniałem: stała waga bukłaka w wysokości połowy - 2/3 wagi pojemników, + waga samego płynu rozwiązałoby sporo problemów. Jestem za.

Pytanie do administracji - czy w ogóle da się to wprowadzić?

trup5831
20-04-15, 13:38
Powinno ważyć mniej, ponieważ dzisiaj magowie i zwiadowcy mogą wyrzucić puste plecaki pojemników i uwolnić wagę.

Tak jak wspomniałem: stała waga bukłaka w wysokości połowy - 2/3 wagi pojemników, + waga samego płynu rozwiązałoby sporo problemów. Jestem za.

Pytanie do administracji - czy w ogóle da się to wprowadzić?


no spoko moga wyrzucac ale poco zmiejszac capa samej beczki ? dla maga to jest bardzo duzy +

Catthon
20-04-15, 13:44
Bo 'beczki' nie wyrzucisz, ponieważ będzie zbyt cenna.

trup5831
20-04-15, 13:51
cenna ? jak myslisz ile ona moglaby kosztowac ta beczka

Nil Loth
20-04-15, 14:03
Moim zdaniem pomysł jest dobry, fajnie by było zrobić cos z tymi potionami. System na chwile obecną nie jest przyjemny dla gracza.

Boje się jednak o alchemie, ona w tym momencie mógłaby ucierpieć. Jeśli idziemy juz w tym kierunku, prostszym rozwiazaniem było by po prostu wprowadzic stackujace się mikstury. Pomysł mojego kolegi Laia jest oczywiscie bardziej klimatyczny i chcialbym go zobaczyc w grze.

Kr92
20-04-15, 14:08
Moim zdaniem pomysł jest dobry, fajnie by było zrobić cos z tymi potionami. System na chwile obecną nie jest przyjemny dla gracza.

Boje się jednak o alchemie, ona w tym momencie mógłaby ucierpieć. Jeśli idziemy juz w tym kierunku, prostszym rozwiazaniem było by po prostu wprowadzic stackujace się mikstury. Pomysł mojego kolegi Laia jest oczywiscie bardziej klimatyczny i chcialbym go zobaczyc w grze.

Nie musi być to problemem jeżeli doda się możliwość wlewania mikstur do beczki, na zasadzie sakiewek, klikam na pota i wpada mi do beczki przy czym np trenuję zręczność - alchemię.

Catthon
20-04-15, 14:19
cenna ? jak myslisz ile ona moglaby kosztowac ta beczka

Cóż, wartość 30k i wykonanie jakichś misji, ewentualnie nazrywanie bawełny dla Nikolaja?

trup5831
20-04-15, 14:47
albo mozna zrobic ze alchemik moze te beczki robic ewentualnie ze moze napelniac sam za darmo a w sklepie za dropna oplata

@up gratuluję pierwszego posta.
Jeśli nie podoba ci się pomysł odnieś się do jego słabych stron.

no i co z tego ze 1 post że masz więcej to nie oznacze że jesteś lepszy

Stros
20-04-15, 17:04
Moim zdaniem waga pustej beczki powinna być znikoma - 20oz - natomiast pełna beczka ważyłaby 300-350 oz.

Nie było by wtedy dużej różnicy w stosowanych obecnie miksturach maga. Natomiast wyraźnie różnica była by odczuwalna względem mikstur many - mikstura many jest relatywnie cięższa [sic!] .

Kwestia alchemika robiącego manę w przeliczeniu na beczkę:
Do beczki przypisana byłaby wartość alchemii producenta. Jak ma to miejsce z dzisiejszymi miksturami.
Uzupełnianie beczki wypełnionej maną dobrej jakości o manę słabej jakości wiązałoby się z zepsuciem zawartości do słabej jakości.
Alchemicy musieliby mieć dwie beczki - jeden do przechowywania many pochodzącej od producenta NPC. Kolejną do przechowywania many wysokiej jakości.

Catthon
20-04-15, 17:32
No i trzeba pamiętać o innych bukłakach na mikstury Many, a innych na magii.