PDA

Zobacz pełną wersję : Altaron - czy zacząć rozgrywkę?


Siupek
20-06-11, 14:08
Witam serdecznie. Mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi przeglądając forum.

Po pierwsze ciekawi mnie jak funkcjonuje ten OTS czyli jaki jest tu mnożnik expa? Dodatkowo czy gra umilona jest questami, za które dostaje się doświadczenie (a nie tylko przedmioty) czy też poziom nabija się wyłącznie katowaniem przeróżnych poczwar? Chodzi mi ogólnie aby rozgrywkę z tego OTS porównać z normalną Tibią . Zainteresowany jestem sporadyczną grą, która pozwoli mi cokolwiek osiągnąć w wirtualnym świecie bez spędzania kilkunastu godzin dziennie przy komputerze. Dodatkowo jakie są kary dla postaci w wypadku śmierci ? Studiuję tak więc tragicznie wolne, mozolne wbijanie poziomu i skilli jest pewną przeszkodą, chociaż i tak najgorsze są straty w razie śmierci - w normalnej Tibii bez pacca grając 1-2h dziennie zdarzało mi się odrabiać stratę po dedzie nawet tydzień. Dodatkowo jak oceniacie społeczność w świecie gry?

Pytania te zadaję ponieważ chciałbym wiedzieć czy przy moich preferencjach w ogóle opłaca mi się rozpocząć przygodę w świecie Altaron'a. Proszę o odpowiedzi - zwłaszcza graczy zaprawionych w boju. Pozdrawiam.

Obles
20-06-11, 14:23
Exp jest wybalansowany na nowo, mnożnik określiłbym jako x1.
Co do zadań - większość jest właśnie za doświadczenie a nie za przedmioty.
Co do kar za zabijanie: https://forum.altaron.pl/showthread.php?p=1623#post1623 - tutaj masz regulamin a w nim i kary za zabijanie.
Co do czasy spędzonego na wbijanie skilli - tutaj jest innowacyjny system Punktów Nauki, które się zdobywa i można nimi "wbijać" skille.
Społeczność - miła, oczywiście zdarzają się wątki jak i wszędzie, ale szybko zostają eghm... karani :)
A co do Statusu Szlacheckiego (czyli konto premium), możesz bez niego spokojnie grać, nie ma przepaści między graczami posiadającymi SS a nie. Zresztą, Szlachta jest raczej nie za droga więc może warto zastanowić się nad jej zakupem?

Choratio
20-06-11, 14:34
1.Exp jest x1 bo to jest altaron a nie OTS
2.Za questy dostaje sie przede wszystkim doswiadczenie, kasa i itemy to rzadkosc
3.Aby cos osiagnac trzeba grac kilka h dziennie bo jaki to by mialo sens jezeli jeden grajac 10 h osiagal tyle samo co ten co gra 2h?
4.Jesli padniesz tracisz sporo % (cos pomiedzy tibia 8.0 a ta terazniejsza)
5.Skille dosyc szybko rosna ,dodatkowo sa Punkty Nauki ktorymi podwyzsza sie swoje skille- dostajesz je za wbicie lvla (5 za kazdy) za coraz wyzszy skill potrzebujesz coraz wiecej pnow do wbicia wyzszego skilla (na 92 discie 35 pnow czyli 7 lvli )
6.Spolecznosc jest rozna jak wszedzie (ze strony gildii rzadzacej nic Ci nie grozi - nie wyrzucamy z expow, nie bijemy bez powodu...)

ps. zeby wyjsc z rooka potrzeba 10 lvl a nie 8 jak na rl

Siupek
20-06-11, 14:38
Dzięki za porcję informacji. Co do kar za zabijanie to może źle się sprecyzowałem :P. Chodziło mi o kary dla naszego awatara np. ile % obecnego expa tracimy po śmierci? Czy dużo spadają skille? Z jaką częstotliwością wypadają przedmioty z ekwipunku (poza plecakiem, który zapewne wypada zawsze). Co do mnożnika to pewnie ciężko określić dlatego, że są inne potwory niż w Tibii, więc nie ma skali porównawczej ? Oczywiście czekam na dalsze opinie i informacje. Pozdrawiam.

bilsom
20-06-11, 14:41
1.Exp jest x1 bo to jest altaron a nie OTS
2.Za questy dostaje sie przede wszystkim doswiadczenie, kasa i itemy to rzadkosc
3.Aby cos osiagnac trzeba grac kilka h dziennie bo jaki to by mialo sens jezeli jeden grajac 10 h osiagal tyle samo co ten co gra 2h?
4.Jesli padniesz tracisz sporo % (cos pomiedzy tibia 8.0 a ta terazniejsza)
5.Skille dosyc szybko rosna ,dodatkowo sa Punkty Nauki ktorymi podwyzsza sie swoje skille- dostajesz je za wbicie lvla (5 za kazdy) za coraz wyzszy skill potrzebujesz coraz wiecej pnow do wbicia wyzszego skilla (na 92 discie 35 pnow czyli 7 lvli )
6.Spolecznosc jest rozna jak wszedzie (ze strony gildii rzadzacej nic Ci nie grozi - nie wyrzucamy z expow, nie bijemy bez powodu...)

ps. zeby wyjsc z rooka potrzeba 10 lvl a nie 8 jak na rl


najbardziej podoba mi się pkt.6. - to jakaś nowość??

po śmierci tracimy praktycznie cały lvl :)

Choratio
20-06-11, 15:43
najbardziej podoba mi się pkt.6. - to jakaś nowość??

po śmierci tracimy praktycznie cały lvl

1) tak to nowosc - widziales ostatnio jakies skargi na nas?
"...bez powodu..." a jezeli ktos jest hunted to jest powod

2) skoro masz maly lvl to spada ci 1 jak masz wyzszy to coraz wiecej

Siupek
20-06-11, 15:49
A jak wygląda sprawa z blessami na free acc/ pacc? Drogie są czy raczej przystępne dla każdego?

Vetius
20-06-11, 15:54
Zacznij grac to zobaczysz.

Mervakis
20-06-11, 15:55
Blessów nie ma. (póki co)

Siupek
20-06-11, 16:57
Zacznij grac to zobaczysz.

Świetna porada! To na pewno pomoże mi podjąć decyzję odnośnie rozpoczęcia gry.

Tron
20-06-11, 16:59
Świetna porada! To na pewno pomoże mi podjąć decyzję odnośnie rozpoczęcia gry.

Jeśli masz jakieś pytania to pisz do mnie na GG, coś postaram ci się pomóc. Chociaż kolega ma trochę racji, żeby zobaczyć czy warto tu grać trzeba samemu spróbować, najlepiej wtedy przekonasz się i wyrobisz sobie opinie o serwerze. Chociaż zapytać także można ;)

adamo199412
20-06-11, 18:40
Graj bo warto :B

CySiO
21-06-11, 08:58
Polecam, bo są ciekawe misje co prawda jeszcze pewnych spraw nie dokończono, ale i tak nie ma narzekania na nude.

Siupek
21-06-11, 09:16
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :). Zacząłem grę, tak więc temat do zamknięcia. Pozdrawiam.