PDA

Zobacz pełną wersję : Łatka 04.05.2015


Altrel
04-05-15, 10:48
Postanowiliśmy wgrać dziś kolejną łatkę o charakterze głównie naprawczym. Zapraszamy do zapoznania się z opisem zmian.

Walki PVP:

Ostatnimi czasy wiele osób narzekało na pewne aspekty systemu PVP, postanowiliśmy więc wgrać kilka poprawek.

- Redukcja obrażeń zadawanych w PVP została zwiększona z 50% do 60%, tak więc obrażenia jakie otrzymują Gracze zmaleją.
- Wyłączono spadanie umiejętności, gdy Gracz przekroczy 30 PKT PVP.
- Napisano nowy system niebieskich czaszek, by Gracze nie mieli problemu z rozpoznaniem agresora, jak już wspominaliśmy, aby zyskać miano agresora w sytuacji ataku na Gracza oznaczonego białą czaszką należy zadać obrażenia, samo zaznaczenie nie powoduje przyznania niebieskiej czaszki.

Mapa:

Mapę dotknęło kilka przeróbek oraz poprawek.

- Olbrzymy zamieszkujące góry na północ od Bramy Kobarta zastąpiły Kamienne Golemy.
- Ażdacha oraz Czarny Smok zdenerwowane nachalnością intruzów postanowiły nieco utrudnić wejście do swych legowisk zmniejszając szansę na ich pokonanie.
- Poprawki i 'upiększenia' mapy:

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3983&stc=1&d=1430731101
Błąd z drzewem.

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3984&stc=1&d=1430730677
Wpadanie w skałę.

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3985&stc=1&d=1430730677
Chowanie się w ścianach.

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3986&stc=1&d=1430730677
Pomniejsze błędy mapy.

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3987&stc=1&d=1430730677
Nieprawidłowe zejścia.

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3988&stc=1&d=1430730677
https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=3989&stc=1&d=1430730677
Rework miejsc, które utraciły swój urok po wymianie grafik.

Zmiany w czarach i przedmiotach:

- Zablokowanie możliwości używania czaru 'visko pela aluk' przez ściany.
- Blokowanie czaru 'tapen agro aluk' po zmianie piętra.
- Naprawienie czaru 'haper rago', by działał, gdy zaznaczony przeciwnik znajduje się ponad kratkę od Nas.
- Naprawienie czaru como olta, by odbijał 100% pierwszego otrzymanego ciosu.
- Naprawienie pierścieni trzeźwości, by działały na wszystkie rodzaje upić.

Pozostałe zmiany:

- Ostatnimi czasy doszły Nas słuchy, że niektórzy Gracze doświadczają problemów związanych z zawieszaniem się gry, problem ten dotyczy głównie użytkowników systemu windows 8, z tego względu dodany został plik .dll, który chociaż części z tych osób powinien pomóc.

- Informowaliście Nas również, że Tizona jest bronią trudno dostępną przez co w dual-wield występuje przepaść między słabszymi broniami, a Pogromcą Smoków, z tego względu dodana została możliwość używania Smoczych Tasaków.

- Po rewizji łupów pozostawianych przez lepszych przedstawicieli gatunku pająków zaszły pewne zmiany, by stały się bardziej opłacalne, aktualnie analizowane są też pradawne elfy i być może zmian w nich doczekamy się w kolejnej łatce.

- Pewien z niedawno dodanych NPC ma również dla Nas nowe zadanie, ale pytając go o nie wprost nic nie zdziałamy.

To oczywiście nie wszystkie zmiany, pełną listę znajdziecie w changelogu.

A czym się aktualnie zajmujemy?

- Tworzony jest nowy system NPC, wszystkie wymagają napisania od nowa, by były z nim kompatybilne. Pozwoli On na znaczne urealnienie systemu handlu jak i wyeliminuje większość błędów powiązanych z obecnym jak np. zabieranie broni z ręki czy też błędne odbieranie wypowiedzi Gracza.

- Jako, że i tak każdy NPC pisany jest od nowa są też równolegle przepisywane na język angielski. Prace nad tłumaczeniem wszelkich książek, itp. również trwają i zapewne wersja angielska zostanie dodana wraz z nowością, o której wspomnę niżej.

- Od jakiegoś czasu trwają prace nad przystosowaniem nowego klienta (adaptacja OTClient) do Altaronu, wprowadzi on wiele nowości jak i poszerzy Nasze możliwości. Poprawi też błędy, których z tego względu nie ruszamy - latarnie.

Wracamy do pracy, a Wam życzymy miłej gry.

Administracja Altaron.pl

Catthon
04-05-15, 11:07
Czad.
Ciekawi mnie reakcja na podwyższenie redukcji w pvp.

inbass
04-05-15, 11:13
Czyżby Altaron ruszał do przodu?! Język angielski, OTClient... Jestem w szoku.
Ażdacha i Czarny smok... wiedziałem, że to nastąpi.

Scree
04-05-15, 11:23
Brawo, brawo, brawo!!

@edit.

Nie wiem czy to złudzenie, ale mam wrażenie, że nowy klient strasznie się ścina. Co kilka kroków mam skoki.

mario
04-05-15, 12:49
Znów zjebaliście. Było git przed łatką 0 lagów. Teraz przycina co chwile... Jeszcze wyskakuje że Altaron.exe to wirus, wcześniej tego nie było. GG

calvegor
04-05-15, 13:12
A mi dla odmiany nie chce załadować listy postaci.

Altrel
04-05-15, 13:12
Jaki komunikat wyskakuje?

calvegor
04-05-15, 13:22
Nie można połączyć się z serwerem.
Błąd: Przekroczony limit połączenia. (10060)
Więcej informacji na stronie: www.altaron.pl.


Pragnę zaznaczyć, że byłem online niemalże do samego wyłączenia serwera przed update i wszystko działało sprawnie.

Altrel
04-05-15, 13:25
Niech Pan usunie całkowicie Altaron, ściągnie najnowszego clienta i wypakuje. Może nie podmieniło któregoś z plików lub próbuje się Pan zalogować nieaktualnym skrótem.

Znów zjebaliście. Było git przed łatką 0 lagów. Teraz przycina co chwile... Jeszcze wyskakuje że Altaron.exe to wirus, wcześniej tego nie było. GG

Myślę, że te 'lagi' są wynikiem próby zwalczania Altaronu przez antyvirusa, którego Pan używa, po dodaniu go do wyjątków problem nadal występuje?

maciek99908
04-05-15, 13:41
Po dodaniu go do wyjątków dalej mi sie zacina lekko altaron a wcześniej wszystko bylo ok...

dawidees
04-05-15, 14:31
Wsparcie dla windows 8, na moim windows 8 wcale wsparciem nie jest, 100% cpu, lagi jak chuj, nic nie działa.

neilran
04-05-15, 14:32
@up a próbowałeś ustawiać dirtectx 11 lub open gl? zaawansowane opcje grafiki.

Szybkizbych
04-05-15, 14:45
Miło by było gdyby Mistrz gry wspomniał również o wzroście siły mysmenii a nie tylko o exp rate.

maciek99908
04-05-15, 15:00
nic nie dziala próbowałem wszystkiego ....

Shakyo
04-05-15, 15:21
Niestety po zainstalowaniu klienta zauważyłem lagi w grze jak i nawet lagi kursora, różne kombinacje ustawień grafiki nic nie zmieniły.

Banas
04-05-15, 15:38
Jak macie mega lagi to polecam użyć programiku " Game Booster " najlepiej jakąś starszą wersję :P
Zauważyłem również, że " M Ó J " pomysł z tym aby Altaron był po Angielsku wypali ^_^
W sensie npc bedzie reagował na Hi,hello. Ale również na Hej, cześć, witaj :) Poza tym fajna sprawa bo obcokrajowcy będą mogli się nauczyć podstaw języka polskiego, ale mam nadzieję, że przedmioty zostaną w swojej nazwie takiej jakiej są :D
Altaron na +
Proponowałbym jeszcze by dało rade coś zrobić z białymi perłami i rękawicami kłusownika :P

maciek99908
04-05-15, 17:09
nie pomogło ;//

Kagrenak
04-05-15, 17:31
Tłumaczenie extra pomysł. Jednak, "polski rynek" jest jeszcze nie wykorzystany bo brakuje totalnie reklamy, 0 marketingu.
Przesiadka na OTC? Bomba, będzie więcej możliwości ;)

Scree
04-05-15, 17:53
Widzę, że masa osób ma lagi na nowym kliencie. Przed łatką wszystko śmigało aż miło.
Altrel - może to przez tą pomoc dla 8? Mi na WIN 7 dość mocno ścina gre - też bawiłem się różnymi ustawieniami i nic nie pomogło ;/

Zielu
04-05-15, 19:29
U mnie (8) śmiga.
i fajnie że poza opisem tego co zrobiono jest kilka słów o tym co niebawem :)

Obles
04-05-15, 19:33
Osobiście mam Win 8.1. na laptopie dość mocno przeciętnym, z zainstalowanym Avastem. Gra działa jak wcześniej, bez zmian. Także wina nie leży raczej po stronie systemu.

Tłumaczenie gry na język angielski to milenijny krok dla Projektu, gdyby tylko rąk do pracy więcej...

Tron
04-05-15, 19:56
Aż sprawdziłem, u mnie śmiga bez problemów. Może niech ci, których problem dotyczy spiszą swoje konfiguracje (może problem dotyczy jednej rodziny procesorów, systemów z takim SP, sterownikiem, itd.), może uda się znaleźć wspólny mianownik, który pozwoli pregusi wyeliminować problem.

A pewnie liczba graczy skarżących się na uciążliwą grę na Win 8 jest mniejsza niż teraz po tym dodaniu biblioteki.

Futurysta
04-05-15, 20:25
Krzyki programu antywirusowego dotyczą nieznanej reputacji plików altaronu. To nic strasznego, dodajcie do wyjątków i po kłopocie. Ewentualne "ścinki" gry z pewnością nie są spowodowane "zwalczaniem" altaronu przez programy antywirusowe.

Idąc za powyższą sugestią podaję swoją konfigurację sprzętową (u siebie również zauważyłem problem przycinania się gry):

3570K@4.4
2x770
z77

win8.1

Scree
04-05-15, 20:55
Moja konfiguracja:
Win 7 Pro
Intel Core 2 E7500 2.93GHz
4 GB RAM
Nvida Gforce 250 GTS (1GB)

kaos
04-05-15, 22:51
U mnie również dodanie tego .dll nie pomogło w kontekście zacinania gry i "fantomowych" lagów. Jedyna pozytywna zmiana to taka, że lapek przestał się tak grzać pod obciążeniem altaronu i mam o 10-15fpsów więcej. O.o
Przy full fpsach altaron zjada 13-16% procesora, a nie 80-90% jak wcześniej.
Jednakże "fantomowe" freezy które pojawiały się przy bezczynności postaci a znikały po wykonaniu jakiejś akcji(jedzenie, ruch, hotkey, wiadomość na czacie) zamieniły się w zwykłe lagi skutkujące kickiem i problemem z wbiciem się na postać. Teraz po takim kicku muszę odpalać altaron na nowo by szybko zalogować się z powrotem.

Win 8.1 x64
16gb ramu
AMD A8-5545M
Radeon HD5810G
Altaron odpalany jako admin w trybie zgodności z win7.

mario
05-05-15, 07:23
Niech Pan usunie całkowicie Altaron, ściągnie najnowszego clienta i wypakuje. Może nie podmieniło któregoś z plików lub próbuje się Pan zalogować nieaktualnym skrótem.



Myślę, że te 'lagi' są wynikiem próby zwalczania Altaronu przez antyvirusa, którego Pan używa, po dodaniu go do wyjątków problem nadal występuje?

Antywirus został wyłączony przezemnie na moment grania i nadal jest to samo czyli minimalne ścinki co 5-10 sec. Podczas expienia były nieco większe, które utrudnia takową czynność. Więc nie wiem co nie tak..

MaciejB
05-05-15, 08:03
Ja w ogóle nie mogę rozpakować tego dll'a wykrywa mi trojana :zły:

Catthon
05-05-15, 08:34
Nie miałem wczoraj ani jednego laga na moim przedpotopowym laptopie z Windowsem 7.
W Hertagonie też nikt nie zgłaszał problemów.

inbass
05-05-15, 08:37
U mnie 2 osoby maja freezy jak grają. Jednej, co jakiś, czas zawiesza się Altaron. Wszystko zaczęło się po pobraniu nowego klienta.

Marancza
05-05-15, 08:54
Nie wiem co tam u was, ale u mnie wszystko śmiga, ale mam czasami małe freezy, które nie utrudniają gry lecz trochę irytują :oczko:

Scree
05-05-15, 09:31
Nie wiem co tam u was, ale u mnie wszystko śmiga, ale mam czasami małe freezy, które nie utrudniają gry lecz trochę irytują :oczko:

No właśnie, nie utrudniają jakoś specjalnie gry, ale bardzo irytują.


Sprawdziłem też na laptopie - aplikacja działa prawidłowo...

Konfiguracja:
Windows 7 Pro
Intel Core 2 P8700 2.53GHz
2 GB Ramu
Grafika zintegrowana.

Kr92
05-05-15, 09:50
Czy w momencie przetłumaczenia gry na angielski wystartuje nowy server czy zmiana będzie dotyczyła obecnego?

Marancza
05-05-15, 10:56
Czy w momencie przetłumaczenia gry na angielski wystartuje nowy server czy zmiana będzie dotyczyła obecnego?

Tego pewnie jeszcze sami nie wiedzą :uśmiech7:

neilran
05-05-15, 11:34
Przypuszczam że powstanie 3 serwer, drugi pvp, międzynarodowy.

Shakyo
05-05-15, 12:21
Jak przycinało tak przycina dalej, zmieniałem ustawienia, ściągałem altaron ponownie i dalej i nic. Staje się to coraz bardziej uciążliwe. :(

neilran
05-05-15, 12:27
Swoją drogą microsoft zrobiłby łaske i robił łindosy z kompatybilnością dolną, dla różnych bibliotek, a nie odwalał kaszane.

ares88
05-05-15, 16:49
Wstawcie na stronę dwa klienty, z dllką dla 8.1 i bez jak było przed łatką, krzaczy co jakiś czas.

vapros
05-05-15, 18:50
Win 98
1,2ghz
128mb ram i śmiga !

Mervakis
05-05-15, 18:57
Ci co im laguje, a nie żre procka niech wypróbują Leatrix Latency Fix.

neilran
05-05-15, 19:00
Win 98
1,2ghz
128mb ram i śmiga !

Polecam Allegrowicza! ;D
Ja mam najlepszy 1 rdzeniowy procek, athlon 64 3500+ (tak, 4200 był jeszcze xD)

Scree
05-05-15, 19:13
Ci co im laguje, a nie żre procka niech wypróbują Leatrix Latency Fix.

Nie pomaga. Problem pojawił się przy nowym kliencie, poprzedni działał idealnie.

Dobre rozwiązanie zaproponował @ares88

begar321
05-05-15, 20:53
Windows 8.1 działa w stosunku do altaronu dobrze . 130 fps , czasem ścina bo mi ping skacze

Banas
06-05-15, 07:04
Ścina wam? to polecam:

Opis -> http://optyma.blogspot.com/2012/07/leatrix-latency-fix.html

DL -> http://www.wowinterface.com/downloads/info13581-LeatrixLatencyFix.html

Temat -> http://torg.pl/showthread.php?442191-leatrix-latency-fix-3.00

Btw napiszcie czy pomogło ;)

Scree
06-05-15, 07:30
Ścina wam? to polecam:

Opis -> http://optyma.blogspot.com/2012/07/leatrix-latency-fix.html

DL -> http://www.wowinterface.com/downloads/info13581-LeatrixLatencyFix.html

Temat -> http://torg.pl/showthread.php?442191-leatrix-latency-fix-3.00

Btw napiszcie czy pomogło ;)

Mervakis już zaproponował to rozwiązanie- NIE POMAGA!!!

Czytajcie ze zrozumieniem! Piszę po raz kolejny. Problem ze "skokami" pojawił się po pobraniu nowego klienta. Stary klient działał bez zarzutu, nie było ani jednego ścięcia.

Kr92
06-05-15, 07:44
Podpisuję się pod żalami, nowa jednostka i mocny internet, nigdy wcześniej problemów, a teraz co chwila przycina postać czasem nawet 1-2sec

mario
06-05-15, 08:52
Ci co im laguje, a nie żre procka niech wypróbują Leatrix Latency Fix.

Marku stosowałem i żadnej poprawy nie zauważyłem. Wrócę w piątek do domu to jeszcze popatrze czy lagi ustały czy są nadal ;)

@Arczi

Ja to samo na poprzednim klijencie wszystko śmigało bez zarzutów a teraz przycinki takie same jak u niego. ;x

Myśliwy
06-05-15, 10:49
Administracja zamierza coś z tym zrobić? Problem dotyczy wielu graczy, również mnie, jak i mojego znajomego który chce odejść bo nie może grać przez te lagi. Jak narazie widzę totalny brak reakcji że strony administracji.

Altrel
06-05-15, 15:02
Problemy techniczne rozwiązywane są najszybciej jak to możliwe, nie zawsze jesteśmy w stanie wprowadzić poprawkę w ciągu jednego dnia. Nie muszą Państwo przypominać o błędzie wielokrotnie w kilku tematach, wszystkie tematy są na bieżąco przeglądane, a pojawiające się w nich zmiany monitorowane. Gdy tylko będziemy w stanie to problem zostanie rozwiązany, nastąpi to najpewniej w weekend.

mario
06-05-15, 17:20
noo na week jak wróce na swego normalego PC ; ) dobrze ! :D

Kagrenak
06-05-15, 20:18
Ja mam pytanie z innej beczki. Ten mityczny nowy silnik to niby OTC? Z legend altarońskich wynika, że miała to być napisana od podstaw całkiem nowa gra :P
Kolejna rzecz. Czy przy przesiadce na OTC mamy spodziewać się kolejnego resetu?

Altrel
06-05-15, 20:20
Nie, nie będzie restartu przy wprowadzaniu OTClienta.

Własny silnik/klient tyczą się nowej gry, nie obecnego stanu.

Altrel
07-05-15, 20:38
Prace nad Nową Grą trwają równolegle, chwilowo ich tempo zwolniło ze względu na konieczność wprowadzenia zmian technicznych na obecnym Altaronie.

Wymiatacz788
08-05-15, 16:53
Skoro prace nad nową grą ciągle trwają a ta gra zmieni klienta na OTClinet, to w mojej głowie narodziło się pytanie : Skoro aktualne postępy każdego gracza zostaną przeniesione na OTClienta, to jak będzie wyglądała nowa gra? Przeniesiecie nasze wypracowane skille, wykonane misje i zdobyte itemy czy będziemy za jakiś czas zaczynali wszystko od nowa jak to było przy tej przypadkowej utracie danych? No chyba, że obecny Altaron zachowa swoją nazwę a nowa gra będzie czymś zupełnie innym i pieniądze za ss są potrzebne aby stworzyć nowy projekt.

Altrel
08-05-15, 17:03
Tak jak informowaliśmy w jednym z wcześniejszych newsów.

Jak już wspominaliśmy podjęliśmy również decyzję o prowadzeniu dwóch projektów równolegle. Obecny Altaron będzie prowadzony jako polska tibia, tak jak był pierwotnie reklamowany, nowa gra ruszy niezależnie od niego. Jako, że obecny Altaron rusza od nowa żadne postacie, przedmioty, itp. nie będą przenoszone na nową grę w chwili jej startu.

cewix
08-05-15, 19:21
Wszyscy chyba dobrze nie zrozumieli.
Aktualny altaron zostanie przeniesiony na nowy silnik "OTClient" wszystko zostanie przeniesione w skali 1:1 (przynajmniej administracja tak twierdzi)
Nowa gra powstanie dopiero za długi okres czasu, będzie to tak jakby osobna gra ale updatowana równolegle z aktualnym altaronem, na niej wszyscy będą zaczynać od 0

Obles
08-05-15, 21:24
Pozostało czekać i expić dla zagranicznych gości!

Czorny3303
08-05-15, 22:03
Pozostało czekać i expić dla zagranicznych gości!

Z cebularzem w ręku;d

Calel
10-05-15, 04:12
Niech mi to ktoś obeznany napisze wprost, dla pewności. Ostatecznie będą dwie gry: Altaron aka "Polska Tibia" i "Nowa Gra". Oba projekty będą prowadzone jednocześnie(również po wyjściu "Nowej Gry") i będzie można sobie grać w obydwie pozycje?

cewix
10-05-15, 07:02
Niech mi to ktoś obeznany napisze wprost, dla pewności. Ostatecznie będą dwie gry: Altaron aka "Polska Tibia" i "Nowa Gra". Oba projekty będą prowadzone jednocześnie(również po wyjściu "Nowej Gry") i będzie można sobie grać w obydwie pozycje?

Tak jak napisałem wyżej. Tak.

Calel
10-05-15, 07:44
@up
Nie wiedziałam co to ten OTC, więc wolałam się upewnić, dziękuję.