PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualny cennik


qbis69
21-06-11, 17:19
Neolith 21 Czerwca 2011

ZAWIADOMIENIE


W dniu 21 Czerwca w Neolith, rada namiestniczego Klanu "Plan B" dla dobra świata Altaron uchwaliła listę obowiązujących cen. Wszelkie niesubordynacje i nie stosowanie się do poniższych cen będą skutkowały nałożeniem kary na osobę okazującą brak szacunku cennikowi. Decyzja o uchwaleniu tejże listy, ma na celu uratowanie podupadającej gospodarki. Wszelkie zmiany będą wprowadzane na bieżąco w tym temacie.


Bronie jednoręczne:

Szczerbiec - 800 md
Królewska klinga - 1 k
Katana - 1,5 -2 k
Runiczny Miecz - 2 k
Mistyczny Miecz - 2,5k
Złota katana - 3-4 k
Straszak - 5-7 k
Cierń - 8-9 k
Zaibiatsu - 10-12k
Upadły Miecz - 35-40k
Tizona - 100-150 k

Bronie dwuręczne:

Biała Klinga - 500md
Ciężki Miecz - 1k
Kamienny Miecz - 1-1,5k
Tasak - 10k
Egzekutor - 15-18k
Wampirze Ostrze - 25k
Demoniczny Pomiot - 170-200k

Magiczne Kostury:

Różdżka maga - 1,5-2k
Konar mocy - 2-2,5k
Różdżka kryształowa - 3k
Laska maga - 4k
Naręcze magii - 20k

Tarcze:

Łuskowa tarcza - 100-150 md
Trollowa Tarcza - 2-3 k
Płytowy Puklerz - 500 md
Stalowa Tarcza - 1k
Mosiężna Tarcza - 3k
Królewska Tarcza - 10-15 k
Kościana Tarcza - 10 k
Złota Tarcza - 130-150 k


Zestaw Czarnoksiężnika:

Kaptur czarnoksiężnika - 500 md
Szata Czarnoksiężnika - 1-1,5 k
Nogawice Czarnoksiężnika - 1-1,5k
Sandały - 300-500 md

Zestaw Maga: +/- 20k

Kaptur Maga - 1,5-3k
Zbroja Maga - 4-5k
Nogawice Maga - 2-3k
Buty Maga - 2-3k

Zestaw Kościany:

Kościsty Hełm - 12-15k
Kościana Zbroja - 10k
Kościane Nogawice - 5-8k
Kościane Buty - 10k

Zestaw Złoty:

Złoty hełm - ______
Złoty pancerz - 150k
Złote nogawice - ______
Złote buty - 50k


Zbroje Wojownika/Łucznika:

Zestaw łuskowy:

Łuskowy hełm - 100 md
Łuskowa Zbroja - 300 md
Łuskowe Nogawice - 300 md
Łuskowe Buty - 100 md


Zestaw płytowy:

Płytowy hełm - 500 md
Płytowy Pancerz - 1 k
Płytowe Nogawice - 500 md
Płytowe buty - 200-300 md

Zestaw Stalowy:

Stalowy hełm - 600 md
Stalowa Zbroja - 1-1,5 k
Stalowe Nogawice - 1,5-2 k
Stalowe Buty - 1 k

Zestaw Mosiężny:

Mosiężny hełm - 2-2,5 k
Mosiężny Pancerz - 3 k
Mosiężne Nogawice - 2-3 k
Mosiężne Buty - 1,5-2 k

Zestaw Królewski:

Królewski Hełm - 30 k
Królewska Zbroja - 25 k
Królewskie Nogawice - 50-60 k
Królewskie Buty - 10k

Zestaw Smoczy:



Zestaw Bitewny:

Bitewny hełm - 80-100 k
Bitewny pancerz - 400-500 k
Bitewne nogawice - 60-70 k
Bitewne buty - 50 k

Plecaki z Magicznymi Runami:

Plecak Run Leczenia (IH) - 1-1,2 k
Plecak Run Większego Leczenia (UH) - 2,5-2,8 k
Plecak Run Ładuneków - 2-4 k
Plecak Run Pocisk Śmierci (SD) - 7 k
Plecak Run Ściana Mocy 5 k

Magiczne Zwoje Przemiany

Zwój broni:

Jednoręcznej (1h) - 500 md
Dwuręcznej (2h) - 500 md

Zwój opancerzenia:

Niższej klasy - 300-500 md
Średniej klasy - 2 k
Dobrej klasy - 3-3,5 k

Błogosławiony Zwój broni:

Jednoręcznej - 3 k
Dwuręcznej - 3 k

Błogosławiony Zwój opancerzenia:

Średniej klasy - 4 k
Dobrej klasy - 5 k




Jednocześnie proszę administratorów forum o przyklejenie tego tematu i usuniecie starego cennika.

Eresol
21-06-11, 17:31
dodaj jeszcze amulet pełnej ochrony-5k

a i jeszcze ustalcie cenę za hartowaną stal

Karooleq
21-06-11, 18:08
troche to glupie bo np jesli znajde jakiegos pajaca co bedzie chcial za katane zaplacic 3k ? dopisz ze to sa ceny minimalne a nie maxymalne ;)

laskowcowy
21-06-11, 18:08
podupadająca gospodarka uhaha dobre, kary haha róbcie tak dalej to sami zostaniecie na serwerze. Powinien być NPC skupujący przedmioty których robi się nadmiar na serwerze

Kosiara
21-06-11, 18:09
Mwhehehehehehehehehehehehehehehehehe xD

Choratio
21-06-11, 18:10
troche to glupie bo np jesli znajde jakiegos pajaca co bedzie chcial za katane zaplacic 3k ? Dopisz ze to sa ceny minimalne a nie maxymalne ;)

popieram!:B

laskowcowy
21-06-11, 18:13
Niedługo wymyślą żeby administracja postawiła im pomnik pod którym inni gracze mają składać hołd i datki na rzecz ich wspaniałego klanu, a za nie okazanie szacunku będą nakładać kary

siwyus
21-06-11, 18:15
Przesada z tym bitewnym setem... Rozumiem armor ale buty czy legi...

Plecak Run Ładuneków - 2-4 k literówka

Kamienny miecz co najmniej 1.5k(przecież 1k u npc)

Zwoje błogo 1h i 2h myśle że chodzą po 5k.
Najwyzej klasy dodaj ze 4k pewnie.

Tarcze dodaj raczej z setami, bedzie to troche bardziej czytelne.
Łuski: zielone 100md ea, czerwone 500-1k ea.
Skóry:zielone 100-200md ea, czerwone 500 ea.

P.S. Opraw to jakoś graficznie, żeby to miało ręce i nogi bo jest mało czytelne.

@edit - do tych co się nie podoba:

Mi również nie leżą jakieś "pricelisty" nawet jeśli to moja gildia ją ustanawia. No ale jak widze kogos kto sprzedaje, np. Upadły miecz za 15k... A potem nikt nie chce go kupić za więcej ( i niech Ci sie tu exp zwróci) bo przecież : "kupiłem go wczesniej za 15k noobie" to mnie ku@!@$a bierze...

Tron
21-06-11, 18:17
P.S. Opraw to jakoś graficznie, żeby to miało ręce i nogi bo jest mało czytelne.

Zgadzam się. Zrób tabele i pogrub to co najważniejsze. Skoro to ma być nałożony siłą cennik to powinien on jakoś wyglądać. Co do powodu istnienia tego tematu nie będę się wypowiadał, mam mieszane uczucia...

PS. Slythia! Miałaś dodać funkcję spoilerów! ;)
PS2. Pamięta ktoś te czasy kiedy Katana kosztowała 10k, ah :)

PtaaQ
22-06-11, 01:08
Podoba mi się :) będę się trzymał

Dobrze.

Kamilcioo
22-06-11, 08:25
Siłą nałożony cennik .... I tak ludzie będą sprzedawać po swojemu. Znajdź mi kogoś kto da za bitewne nogawice 70k? Szukając 2 tygodnie nie znalazłem kupca za 30k. Nakładają taki cennik, żeby mieć prooooo zarobek. Egzekutor 15-18, ludzie mają tego całe plecaki i po 5k nawet nie chcą, a wy wyjeżdżacie z takimi cenami, że .... Z 1 hunta wynosisz 5+ egzekutorów. Wy chyba próbujecie zrobić profit 100k+ z 1 hunta dla siebie na 50 poziomie.

Luop
22-06-11, 08:55
Siłą nałożony cennik .... I tak ludzie będą sprzedawać po swojemu. Znajdź mi kogoś kto da za bitewne nogawice 70k? Szukając 2 tygodnie nie znalazłem kupca za 30k. Nakładają taki cennik, żeby mieć prooooo zarobek. Egzekutor 15-18, ludzie mają tego całe plecaki i po 5k nawet nie chcą, a wy wyjeżdżacie z takimi cenami, że .... Z 1 hunta wynosisz 5+ egzekutorów. Wy chyba próbujecie zrobić profit 100k+ z 1 hunta dla siebie na 50 poziomie.

Śmiało sprzedawaj taniej nawet nie wiesz kiedy napisze do ciebie osoba podstawiona a ty za to zapłacisz z swojej kieszeni albo swoja krwią. Checie zarabiać to trzymajcie się cen ustalonych tutaj.

Kosiara
22-06-11, 09:17
noobchar i 'pocałujcie mnie w dupę'


to dla tych co jeszcze grają : )


OT: bp upadłych mieczy za 35k.

@down
widzisz dałnico bo od pewnego czasu nie gram, oczywiście nieogar taki jak ty tego nie wie:P

Luop
22-06-11, 09:23
noobchar i 'pocałujcie mnie w dupę'


to dla tych co jeszcze grają : )

Ok używaj noobów a odezwiemy się. Widzisz są odpowiednie stronki, które ujawnia twojego main chara :P Oczywiście nieogar taki jak ty tego nie wie:P

Agri
22-06-11, 09:53
UP, ciekawe czy to wszystko jest legalne :).

PS. Sprzedam 10 upadłych mieczy, 25k each.

fiodor89
22-06-11, 10:21
Toż to dyktatura... ;]

Karooleq
22-06-11, 18:18
poza tym ten cennik powstał po to aby nie obniżać cen itemów , których jest dużo i mało kto je kupuje oraz nie da sie ich sprzedać w sklepie więc też nie widzę sensu aby na tej lisice były itemy które da się sprzedać w sklepie np płytowy,stalowy lub mosiężny set ! Pomyślcie sami czemu ma to służyć

Tomek119
22-06-11, 20:45
Według mnie to wy zaczynacie psuć gospodarkę.. na 1 rzut oka widać, że ceny tychże rzeczy są niezgodne z prawdziwą.. chciałbym zobaczyć jak 10 lvl kupuje od was szczerbiec za 800 md :D śmiechu warty cennik, niczemu nie służący bo nie każdy przebywa na forum i czyta tyle bazgrołów

Engardo
24-06-11, 17:12
Moim zdaniem pomysł jest dobry, nie gram za wiele tu jeszcze żeby dokładnie się rozeznać w cenach, ale na pewno sam cennik jest potrzebny. Mi to np. pomaga rozeznać się "jako tako" po cenach przedmiotów.

Może zróbcie otwartą dyskusję na temat cen, może to zmieni nastawienie niektórych graczy do waszej gildii jak uda wam się ustalić finalny cennik.




Señor Engardo.

Zlywuja
24-06-11, 17:36
Jak dla mniepowinnien istnieć npc tak jak na real tibii jak rashid zapobiega to inflacji i łatwo upchnąć po rozsądnej cenie.

Kozi1911
24-06-11, 19:40
To nie jest RL Tibia i z pewnością autorzy nie chcą się do tego "gówna" upodabniać.

Zamaskowany
26-06-11, 14:02
Wspaniale że zrobiliście ten o to cennik daje 5/5

Kosiek
27-06-11, 07:58
To nie jest RL Tibia i z pewnością autorzy nie chcą się do tego "gówna" upodabniać.

To "gówno" ma świetnie zbilansowaną gospodarkę (na co się składają NPC i loot z potworów). Dlaczego chcemy kopiować złe pomysły (jak stackowanie potków i run) a dobrych nie chcemy?

Wanel Rost
27-06-11, 08:00
"Bo to Polska"

Kozi1911
27-06-11, 08:29
To "gówno" ma świetnie zbilansowaną gospodarkę (na co się składają NPC i loot z potworów). Dlaczego chcemy kopiować złe pomysły (jak stackowanie potków i run) a dobrych nie chcemy?

Źle mnie chyba zrozumiałeś, w moim poście chodziło o kolegę który wspomniał żeby dodali takiego NPC jak na RL Tibi Rashid.

Tron
27-06-11, 17:14
Cennik nadal wygląda jak wygląda (błędy ort. które wymienił jeden z użytkowników nadal są), ceny nie są aktualizowane (c'mon, Szczerbiec 800mdz?). Zanim się ktoś zabierze na narzucanie jakichkolwiek cenników to proponuję się tym zająć.

Caveki
30-06-11, 01:18
By narzucic cennik to trzeba miec pozycje. Altaron stoi, za krotko, sa niskie lvle, niema prawdziwych wojen. Poki co to rzadzicie zgraja placzaca po kazdym dedzie na forum, ale sie pozmieniaja czasy juz niezadlugo :>
Poza tym programik do sprawdzania 2 postaci latwo ominac. Jesli nie wiesz na jakich zasadach on dziala to nie strasz nim ludzi.

k @ c p e r
30-06-11, 07:56
kaptur maga tak drogo,chyba 1k nie więcej ;)popraw to:)

Tron
30-06-11, 18:46
By narzucic cennik to trzeba miec pozycje.

Sądzę, że Plan B ma wystarczającą pozycję żeby taki cennik narzucić, bo nie ma klanu, który mógłby mu się przeciwstawić.

Caveki
01-07-11, 20:35
Ma pozycje nad kim? Gdy czytam to forum to mi się śmiać chce. Poki co ma władze nad ludźmi plączącymi po dedzie na forum jak wspomniałem wyżej. Ja nic nie mowie bo mam nie mówić, okaże się za jakiś czas.

qbis69
02-07-11, 01:47
Wybaczcie za błędy, cennik zaktualizuje (korekta, nowe pozycje itp.) jak dostane chwilę wolnego od pracy i od życia

Ma pozycje nad kim? Gdy czytam to forum to mi się śmiać chce. Poki co ma władze nad ludźmi plączącymi po dedzie na forum jak wspomniałem wyżej. Ja nic nie mowie bo mam nie mówić, okaże się za jakiś czas.

NO NARESZCIE! Bo zaczyna robić się nudnawo 8)

Luop
05-07-11, 10:13
Wybaczcie za błędy, cennik zaktualizuje (korekta, nowe pozycje itp.) jak dostane chwilę wolnego od pracy i od życia



NO NARESZCIE! Bo zaczyna robić się nudnawo 8)

hahaha wiesz to sa obietnice zbuntowanego 20 lvl który pochwalił się jak to osiągnął na forum hahahahaha Caveki czekamy na ten pogrom !!! Ej ale to nie będą szalone 30 lvl, które może złożą jednego gościa na expie? Ja proszę o coś większego, nie obiecuj jak eksterminator, co miał nas ZNISZCZYĆ ale 1 ded i GOODBYE APPETITE.

Caveki
05-07-11, 21:26
Do ciebie człowieku szkoda slow. Gram tu kilka dni, ty wielki kozak bo grasz tu od dawna. Wpadasz naszym na 20lvlach i zgrywasz wielkiego ogara pvp, ze złożysz 70lvlem 20... Ty się nas najwyraźniej boisz skoro nie dajesz nam expic, przykra sprawa :<

Angelene
29-07-11, 02:29
Dajcie spokój, to temat o cenniku, więc nie kłóćcie się tutaj o wojnę czy jej brak (i tak robicie to wszędzie, oszczędźcie ten mały kąt, który może się przydać ludziom nie związanym z wojną).

Ja proponuję o napisanie coś o sprzedawaniu/kupowaniu setów ulepszonych. Każdy z nas dobrze wie, jak cholernie ciężko po update ostatnim ulepszyć sobie opancerzenie czy broń. Ja mam mosiężny cały set do sprzedania (ale cały na +2), co teraz powinno być dość "ekskluzywne" (nie mam na myśli mosiężnego, tylko fakt, że jest +2), więc chyba nie muszę go sprzedawać po tych samych cenach, co zwykły, nie? Tylko w takim razie po ile? Jeśli nic nie zmieni się z częstością powodzenia w ulepszaniu broni/setów, to chyba przyda się taka adnotacja i to na dłużej.

Luop
15-08-11, 10:27
Podbijmy temat wyzej by ludzie mogli go zauwarzyc

Luop
15-08-11, 18:50
Lol jakoś na bieżąco sprzedaje itemy :)

Krzychu2
18-08-11, 23:09
Informuje wszystkich graczy iż ten cennik już nie obowiązuje Altarończyków :)