PDA

Zobacz pełną wersję : Dobre i złe niespodzianki


Slythia
22-06-11, 09:00
Dziwne rzeczy dzieją się w grze. Po długiej przerwie postanowiłam odkurzyć swą starą kuszę i pójść z nią na małe polowanie. Parę bełtów w plecak, lina, jakiś prowiant - i wybrałam się na wycieczkę. Jednak od samego początku polowanie wydawało się być nieco inne niż zwykle... Miałam tę samą kuszę, co zwykle - podpisałam ją nawet!, identyczne bełty, nie ćwiczyłam nic wcześniej... a okazało się, że prawie zawsze trafiam! Na początku myślałam, że to po prostu szczęście. Jednak wszyscy znajomi łucznicy spotkali się z tym samym! Czyżby ktoś potajemnie poprawił celność naszych kuszy i łuków?

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=164&stc=1&d=1308729835

Po powrocie do miasta postanowiłam porozmawiać o tym z moim przyjacielem, Wilhelmem w gildii łuczników. Niestety, nic o tej sprawie nie wiedział, jednak poinformował mnie, że gildia wysłała go wreszcie na szkolenia na których nauczył się liczyć do 1000. Dzięki temu od dzisiaj można od niego kupić jednorazowo nawet 1000 bełtów!

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=165&stc=1&d=1308730795

Niestety, dla zachowania równowagi okazało się, że nie mogę poradzić sobie ze zmęczeniem, które dopadło mnie po polowaniu. Próby odpoczynku a nawet parogodzinnego snu nic nie dały. Nie tylko ja mam ten problem. Czyżby pogoda tak źle na nas wszystkich wpływała? Jestem pewna, że jutro wszystko wróci do normy.

Pawlo182
22-06-11, 09:34
Polejcie tej Pani! :D

Dzisiaj wstałem z łóżka i tak sobie pomyślałem, czy byście jakieś zapowiedzi poprawek nie rzucili na forum. A tu bach - jest :D

Eresol
22-06-11, 09:35
Polejcie tej Pani! :D

Dzisiaj wstałem z łóżka i tak sobie pomyślałem, czy byście jakieś zapowiedzi poprawek nie rzucili na forum. A tu bach - jest :D

Jutro jak wstaniesz pomyśl czy by update nie było:D

Kosiek
22-06-11, 09:44
Niestety, nic o tej sprawie nie wiedział, jednak poinformował mnie, że gildia wysłała go wreszcie na szkolenia na których nauczył się liczyć do 1000.
:D Rozwalił mnie ten tekst. ;D Ale dobrze widzieć, że na serwerze wreszcie się coś ruszyło ze zmianami. ;)
P.S: teraz niech ktoś się nauczy korzystać z Ctrl + N. :_)

Kosky
22-06-11, 10:29
jestem w szoku ! jesli Ty odkurzyłaś kuszę, to ja muszę wykąpać Koskyego :D :D

PtaaQ
22-06-11, 11:51
No nieźle brawo za ruchy. Ale prośba o naprawienie tej wytrzymałości .... niektórzy już grać nie mogą przez to. Dziękuje

Dark Fury
22-06-11, 12:03
Bardzo fajnie to opisałaś, masz talent :). A zmiany nie dla mnie, ale dobrze, że idziemy w dobrą stronę.

Pozdrawiam

Engardo
22-06-11, 14:06
Świetny news, łucznicy pewnie się ucieszą :P Czekamy na dalsze rozruchy głównej strony.

Anzark
22-06-11, 15:51
Celność i możliwość kupna większej ilości bełtów na raz nie uciszy Łuczników :P


Ale i tak się cieszę, że mini-update jest, czekamy na resztę ^^ Tylko już tak bez czekania nadmiernego ;p

CySiO
22-06-11, 16:07
Dzięki Slythia!!!

Już mnie męczyło kupowanie po 100 bełtów i do tego to wyciszenie ;/

siwyus
22-06-11, 16:17
Fajnie jest to napisane ;] Taki klimat ;P

Olasinho
22-06-11, 16:43
A może tak coś dla rycerza? łucznik i tak już był nielichy

Tron
22-06-11, 17:00
A może tak coś dla rycerza? łucznik i tak już był nielichy

Pograj tutaj dłużej, wtedy się wypowiedz.

grzechu
22-06-11, 17:01
Tak szczerze mówiąc to różnica w celności jest tak nikła, że gdyby nie było tego newsa to bym się pewnie nawet nie skapł, że jest coś ruszane przy łuczniku.
Jednym słowem do dupy. Jak już nie chcecie zwiększać celności to może jakiś czar nowy ? proponuje obszarowy o niewielkim dmg i niewielkim z użyciu many typu (exevo mas san). Cokolwiek, bo paladyn w porównaniu do innych profek jest naprawde mizerny ;)

Olasinho
22-06-11, 17:04
Pograj tutaj dłużej, wtedy się wypowiedz. Czyli moje odczucia nie graja roli w dyskusji bo gram od niedawna? :P spooko..

Tron
22-06-11, 17:08
Czyli moje odczucia nie graja roli w dyskusji bo gram od niedawna? :P spooko..

Żeby móc się wypowiadać o jakiejś profesji i żeby potem wytykać jej błędy trzeba ją dokładnie poznać.

Slythia
22-06-11, 17:17
Tak szczerze mówiąc to różnica w celności jest tak nikła, że gdyby nie było tego newsa to bym się pewnie nawet nie skapł, że jest coś ruszane przy łuczniku.
Nikła? Na testach naszych na 30 bełtów nie trafiał max 1-2, wcześniej podobno w ogóle nie trafialiście. Czy to tak mało?

Żadnych sanów ;x.

Camol
22-06-11, 17:20
Czy tylko celność strzelania z kuszy została poprawiona, czy również łukiem i włóczniami łatwiej trafić?

Slythia
22-06-11, 17:23
Czy tylko celność strzelania z kuszy została poprawiona, czy również łukiem i włóczniami łatwiej trafić?

Ogólnie celność.

Dinoo20
22-06-11, 17:26
Tak szczerze mówiąc to różnica w celności jest tak nikła, że gdyby nie było tego newsa to bym się pewnie nawet nie skapł, że jest coś ruszane przy łuczniku.
Jednym słowem do dupy.


Ej człowieku, moze ty na innym serwerze grasz? Nie wiem co znaczy dla Ciebie "nikła" ale jak dla mnie różnica jest ogromna a przynajmniej zauważalna. Przed zmianą potrafiłem nietrafić 5 razy pod rząd w przeciwnika. Teraz najczęściej zdarza mi sie nie trafic max 1 hitu! To chyba jest roznica. Nie wiem jaki masz poziom i skille ale uwierz mi ze na wiekszym discie widac duza roznice.

Co do tych beltow to spoko, meczylo troche kupowanie po 100 ;) no i w koncu cos sie dzieje. Bo strasznie dziala na morale graczy to jak widza codziennie 0 newsow. Juz wolalbym zebyscie pisali o drobnostkach niz zeby mialbyc przestuj prawie miesiac na stronie glownej.

Camol
22-06-11, 17:28
A na czym polega szybsze zmęczenie?

Slythia
22-06-11, 17:30
A na czym polega szybsze zmęczenie?

Stamina przestała się regenerować.

Camol
22-06-11, 17:36
Stamina przestała się regenerować.
Jaki jest minus tego? Gdy się skończy nie dostaniemy doświadczenia?

Slythia
22-06-11, 17:38
Jaki jest minus tego? Gdy się skończy nie dostaniemy doświadczenia?

Niestety tak.

Camol
22-06-11, 17:40
Czyli ogólnie mówiąc możemy expić przez 41 godzin a przez resztę patrzyć jak biegają gracze od banku do depo?
Na jak długi czas została wyłączona stamina?

Slythia
22-06-11, 17:43
Czyli ogólnie mówiąc możemy expić przez 41 godzin a przez resztę patrzyć jak biegają gracze od banku do depo?
Na jak długi czas została wyłączona stamina?

Nie jest wyłączona, po prostu nie działa. Zacznie normalnie działać od jutrzejszego ss.

Camol
22-06-11, 17:44
Czyli w zasadzie nie ma się co martwić o nudę w wieczory wakacji. ; ) Dzięki za informacje. Czekam na kolejne poprawki.

grzechu
22-06-11, 18:09
Ej człowieku, moze ty na innym serwerze grasz? Nie wiem co znaczy dla Ciebie "nikła" ale jak dla mnie różnica jest ogromna a przynajmniej zauważalna. Przed zmianą potrafiłem nietrafić 5 razy pod rząd w przeciwnika. Teraz najczęściej zdarza mi sie nie trafic max 1 hitu! To chyba jest roznica. Nie wiem jaki masz poziom i skille ale uwierz mi ze na wiekszym discie widac duza roznice..

Tylko ja tak mam ? Bo mówisz że max tylko 1x nie trafiłeś a mi co parę minut zdarza się że nie trafię 3x pod rząd.

@MG Slythia
Ta lepsza celność działa też na włócznie ? bo w newsie nic o włóczniach nie ma ;D

Slythia
22-06-11, 18:12
Tylko ja tak mam ? Bo mówisz że max tylko 1x nie trafiłeś a mi co parę minut zdarza się że nie trafię 3x pod rząd.

@MG Slythia
Ta lepsza celność działa też na włócznie ? bo w newsie nic o włóczniach nie ma ;D
Powinna działać na wszystko.

Mervakis
22-06-11, 18:52
Good Job,

:)

Anzark
22-06-11, 18:53
Dla mnie git malinka. Osiągnąłem Nirvane (hell yeah ... ups, raczej heaven yeah). Teraz się o trochu lepiej gra Łucznikiem :D

Co do staminy to nie ma co płakać. Przynajmniej tym co się skończy, będą mogli w końcu odpocząć ; ]

Am, małe pytanko - Zamierzacie w niedalekiej przyszłości zrobić next Up Łucznika ?

siwyus
22-06-11, 19:52
O widze że staminka zrobiona ;d YEAH !!!

zipek
23-06-11, 11:37
Wszystko gra, tylko łucznik jednak troche zasłabo wali... powinniscie o dosłownie ociupinke podniesc dmg z bełtów itp.

Dinoo20
23-06-11, 14:39
A wedlug mnie ciekawszym by bylo jakby wprowadzili nowe bronie. Jednak kusza, łuk i włócznie to za mały wybór biorąc pod uwage to ze mag ma wiekszy wybor i to samo z wojownikiem. Lepsze rodzaje beltow/strzal i przede wszystkim wlocznie bo niektorzy lubia polowac z tarcza w reku i bronia jednoreczna, nawet lucznicy.

Kosiek
23-06-11, 15:22
Żadnych włóczni! Od tego zaczęło się niszczenie balansu profesji w Tibii. Wzmocnić strzały, dodać jakieś mocniejsze bełty.

Szaty96
23-06-11, 16:51
Palek mizerny? Mag jest tutaj papierowy ...
All by było w porządku gdyby nie te hity ... wszystko ma za dobre hity ,profki,moby.
Łucznik z odes ekspiro 1 czarem mnie bez leczenia zabija mój lvl z srednimi skilami
Więc Skończcie pierdolic ze Łucznik jest Słaby Bo mag też jest.

Slythia
23-06-11, 16:55
Mag jest słaby w obronie, za to bardzo dobry w ataku. Taki jego urok.

Dinoo20
23-06-11, 16:59
I zaczyna sie klasyczna kłótnia że kazdy jest slaby... zrozum ze nie chodzi mi o to zeby lucznika zrobic odrazu mega koksem, hity po 600 i najlepiej duzo defa, hp no i many tez bo przeciez musi uzywac czarow. Nie, nie jeszcze raz nie! Chodzi jedynie o to ze jest za mala roznorodnosc broni u lucznika. Mialbys frajde jakbys mial na 100lvlu bic z tych samych rozdzek i czarow co na 20lvlu? Watpie. A ja dokładnie od 38lvli nie zmieniłem broni. Ciągle tylko kusza, bełty, kusza, bełty no kurde ile mozna. Zadnej zmiany, mag zmienia rozdzki, wojownik miecze a lucznik? Nic, pewnie bo po co...najlepiej niech na 150lvlu bije z kuszy zwyklymi beltami hity po 180.

Jeszcze raz apeluje..zróbcie cos z tym bo szału mozna dostac. 3 rodzaje bełtów i strzał i jest dobrze. Jakies najmocniejsze za duza cene i jeszcze za quest. Mysle ze to by rozwiazalo problem.

Krzychu2
23-06-11, 17:50
I zaczyna sie klasyczna kłótnia że kazdy jest slaby... zrozum ze nie chodzi mi o to zeby lucznika zrobic odrazu mega koksem, hity po 600 i najlepiej duzo defa, hp no i many tez bo przeciez musi uzywac czarow. Nie, nie jeszcze raz nie! Chodzi jedynie o to ze jest za mala roznorodnosc broni u lucznika. Mialbys frajde jakbys mial na 100lvlu bic z tych samych rozdzek i czarow co na 20lvlu? Watpie. A ja dokładnie od 38lvli nie zmieniłem broni. Ciągle tylko kusza, bełty, kusza, bełty no kurde ile mozna. Zadnej zmiany, mag zmienia rozdzki, wojownik miecze a lucznik? Nic, pewnie bo po co...najlepiej niech na 150lvlu bije z kuszy zwyklymi beltami hity po 180.

Jeszcze raz apeluje..zróbcie cos z tym bo szału mozna dostac. 3 rodzaje bełtów i strzał i jest dobrze. Jakies najmocniejsze za duza cene i jeszcze za quest. Mysle ze to by rozwiazalo problem.

Dobrze prawi chłopak :)
A tak poza tym dlaczego w Altaronie są tylko miecze?

siwyus
23-06-11, 18:07
A tak poza tym dlaczego w Altaronie są tylko miecze?

Widziałem toporek (czy tam siekiere) ;p

Gonio
24-06-11, 12:12
Dokładnie, nowa amunicja jest potrzebna. Wyższe lvle zasługują na lepszy exp.

Ja na oficerach mam średnio co 5-6 strzał chybienie, czasami 2krotnie pod rząd.
(nie 1-2x na 30 bełtów:P)

Pozdrawiam.

malpaa
28-06-11, 14:38
dokładnie zgadzam się z tym aby dla zwiadowców była amunicja typu assasin stary ... nie mówie aby przesadzić z demage niewiadomo jakim ale aby zwiad wkońcu też miał dobrze..:confused:

tenzuy
28-06-11, 14:57
Na wszystkie stary i włócznie jest nałożone veto Slythii. Tego nie ma i nie będzie.

maketakunai
29-06-11, 11:36
Łucznik nie ma wcale tak źle trzeba wziąć pod uwagę fakt, że są expowiska dobre dla kite'owców, postaci walczących w zwarciu, magów a także m-sca, w których idzie się w pt. Według mnie balans nie jest idealny ale nie ma co narzekać (czasami zazdroszcze kumplowi, który gra zwiadowcą :P).
Pozdrawiam.

Caveki
29-06-11, 20:18
A wedlug mnie ciekawszym by bylo jakby wprowadzili nowe bronie. Jednak kusza, łuk i włócznie to za mały wybór biorąc pod uwage to ze mag ma wiekszy wybor i to samo z wojownikiem. Lepsze rodzaje beltow/strzal i przede wszystkim wlocznie bo niektorzy lubia polowac z tarcza w reku i bronia jednoreczna, nawet lucznicy.

Stanowczo NIE!
To właśnie popsuje całego łucznika. Mi tam się to bardzo podoba, że nie mogę używać tarczy. Tu ma być jakiś klimat. Wyobrażasz sobie, żeby bohater miał w ręce np 50 włóczni i jeszcze tarcze? Bo ja nie.
Nie próbujcie robić z Altaronu rl tibii bo wszystko się wtedy popsuje. Tu jest ten klimat, który zniknął na rl tibii dawno temu.

Slythia
29-06-11, 20:33
Włóczni na pewno nie będzie.

Dinoo20
29-06-11, 20:45
Stanowczo NIE!
To właśnie popsuje całego łucznika. Mi tam się to bardzo podoba, że nie mogę używać tarczy. Tu ma być jakiś klimat. Wyobrażasz sobie, żeby bohater miał w ręce np 50 włóczni i jeszcze tarcze? Bo ja nie.
Nie próbujcie robić z Altaronu rl tibii bo wszystko się wtedy popsuje. Tu jest ten klimat, który zniknął na rl tibii dawno temu.

No dobra, moze troche przesadzilem :D po prostu grajac na rl pallkiem i expiac royal spear'ami bardzo dobrze mi sie gralo ^^ tarcza zapewniala mniejsze straty a ulepszone spear wiekszy dmg, ale masz racje to zbyt dobrze by bylo.
Jednak lepsze belty by sie przydaly i co do tego nie mam watpliwosci. Dlaczego lucznik ma byc poszkodowany pod tym wzgledem i miec do wyboru raptem 3 bronie? Poza tym jak narazie dmg lucznika jest najmniejszy z obecnych profesjii i dobrze by bylo jakby wprowadzono kilka rodzai strzal/beltow na rozne lvle i z roznym dmg.