PDA

Zobacz pełną wersję : Altaron


sokon12
19-06-15, 02:25
mam takie pytanie do administracji. jezeli na swiecie pvp glosowalo tam 40+- za i 20 +- nie. to skad sie biora te magiczne cyfry logowan i nowych bohaterow? to pokazalo ilu tutaj gra ludzi, czyli 60. A cyfry sa z kosmosu, robicie tak naprawde co chcecie, ludzie narzekaja. Tyle sie czekalo na ten ponoc nowy altaron, mija troche czasu i znowu cos nie do grane! Pewnie minie troche czasu i znowu bedzie jakas latka bo cos nie tak, dlaczego ? I na tym super ALTARONIE trzeba bedzie od zera bo cos sie wam nie wgra "taka wymowka administracji"

Altrel
19-06-15, 02:44
Nie zagłosowali wszyscy biorący udział w walkach (nie głosował nawet commander strony walczącej [nie wiem czy aktualny] Colens), a co dopiero mówić o osobach niezainteresowanych wojnami chociażby z klanu Hertagon, liczba głosujących nijak się ma do osób logujących do gry.

Logowania są to wszystkie unikatowe zalogowania do gry.
Liczba nowych bohaterów to liczba nowych postaci.
Licznik kont znajduje się na dole forum.

Pisaliśmy, że obecny Altaron prowadzony będzie jako Polska Tibia, a nowa gra ruszy niezależnie w przyszłości. Aktualnie trwają prace techniczne o bardzo dużym zakresie na obecnym Altaronie. Wprowadzane są też zmiany wyrównujące balans postaci. Najpierw zajmowaliśmy się czasem spędzanym na legowiskach, w ostatniej łatce kosztami. Wprowadzane są też zmiany, którym zarzuca się, że grę utrudniają, a tak naprawdę po ich zsumowaniu sprawiają, że jest łatwiejsza (przyjemniejsza).

sokon12
19-06-15, 04:53
Nie zagłosowali wszyscy biorący udział w walkach (nie głosował nawet commander strony walczącej [nie wiem czy aktualny] Colens), a co dopiero mówić o osobach niezainteresowanych wojnami chociażby z klanu Hertagon, liczba głosujących nijak się ma do osób logujących do gry.

Logowania są to wszystkie unikatowe zalogowania do gry.
Liczba nowych bohaterów to liczba nowych postaci.
Licznik kont znajduje się na dole forum.

Pisaliśmy, że obecny Altaron prowadzony będzie jako Polska Tibia, a nowa gra ruszy niezależnie w przyszłości. Aktualnie trwają prace techniczne o bardzo dużym zakresie na obecnym Altaronie. Wprowadzane są też zmiany wyrównujące balans postaci. Najpierw zajmowaliśmy się czasem spędzanym na legowiskach, w ostatniej łatce kosztami. Wprowadzane są też zmiany, którym zarzuca się, że grę utrudniają, a tak naprawdę po ich zsumowaniu sprawiają, że jest łatwiejsza (przyjemniejsza).

dobrze osoby nie zainteresowane to hertagon czy jak oni sie tam maja, to ilu kolejnych 10 graczy no moze sie myle wbijaja czasami cala gildia 15 xD. ludzie co wejda na strone altaronu bo juz polecalem to pierwsze co mowia to o KURWA ! ale typa gra. Bo zobacza ta super statystyke,,,, a tych nowych bohaterow to sam wiesz bo masz ip ze to sa noby postaci walczacych. Klamiecie w zywe oczy, zajmijcie sie innymi ots a nie rąbiecie kase na tym. Bo sam wiesz jak jest sa latki bardzo wyczekiwane a i tak po jakims czasie i tak wracacie do czegos co bylo wczesniej tylko troche w innej "ramce"

pan
19-06-15, 06:18
Cytuję:
W ciągu ostatniego tygodnia do gry zalogowało się
10181
graczy
Czy ilosc zalogowanych graczy rowna sie ilosci zalogowan? xd
Choc jest to klamstwo nie czepiam sie bo moze dzieki tym statystykom przybywa wiecej osob ;p
Sory ze bez polskich znakow ;)

szymongal
19-06-15, 07:51
@Sokon12
Nie rozumiem po co zaczynałeś ten temat. O statystyki dotyczące aktywności prosili niegdyś sami gracze. Mówisz że serwer jest pusty, ale po co? Grają Ci którzy chcą, a w moim przekonaniu administracja w ostatnim czasie "daje sobie radę". Jeżeli tak Cie to boli i przysparza Ci tylu nerwów, to może przestań odwiedzać depo.
Czepiasz się że tak o ilość graczy, ale do kogo masz pretensję? Do administracji? Ochłoń trochę.

Yooshi
19-06-15, 15:37
Pisaliśmy, że obecny Altaron prowadzony będzie jako Polska Tibia, a nowa gra ruszy niezależnie w przyszłości

Altrel, określ się.
Altaron nie jest Tibią czy jest?

Altrel
19-06-15, 15:38
Altrel, określ się.
Altaron nie jest Tibią czy jest?

Jeżeli przeczyta Pan zdanie jeszcze raz ze zrozumieniem to ma ono 2 składowe - obecny Altaron jako OTS, nowy Altaron jako osobna gra.

Yooshi
19-06-15, 18:06
Jeżeli przeczyta Pan zdanie jeszcze raz ze zrozumieniem to ma ono 2 składowe - obecny Altaron jako OTS, nowy Altaron jako osobna gra.

Czyli nowy altaron (ten legendarny, kiedyś gotowy) będzie bazował na Altaronie OTS'ie który jest bazowany na grze zwanej Tibia?

Altrel
19-06-15, 18:14
Czyli nowy altaron (ten legendarny, kiedyś gotowy) będzie bazował na Altaronie OTS'ie który jest bazowany na grze zwanej Tibia?

Jedynie na fabule. Rozwiązania techniczne są zupełnie inne.

Lunaar
19-06-15, 20:23
Skoro mowa już o mitycznym nowym altaronie, to może chociaż podzielicie się z nami skromniutkim info z obrazkiem odnośnie waszego projektu? nie proszę o zbyt wiele ;/

ps: nie wklejajcie mi tu tego propagandowego filmiku z yt plzzz.

Arkon
20-06-15, 00:03
Skoro mowa już o mitycznym nowym altaronie, to może chociaż podzielicie się z nami skromniutkim info z obrazkiem odnośnie waszego projektu? nie proszę o zbyt wiele ;/

ps: nie wklejajcie mi tu tego propagandowego filmiku z yt plzzz.

nie. <magiczny wypełniacz znaków>

Kagrenak
20-06-15, 10:36
Jedynie na fabule. Rozwiązania techniczne są zupełnie inne.

80% daje, że będzie to cholerne Unity :P


PS. Mam ogromną nadzieje, że się mylę.

sokon12
20-06-15, 12:08
@Sokon12
Nie rozumiem po co zaczynałeś ten temat. O statystyki dotyczące aktywności prosili niegdyś sami gracze. Mówisz że serwer jest pusty, ale po co? Grają Ci którzy chcą, a w moim przekonaniu administracja w ostatnim czasie "daje sobie radę". Jeżeli tak Cie to boli i przysparza Ci tylu nerwów, to może przestań odwiedzać depo.
Czepiasz się że tak o ilość graczy, ale do kogo masz pretensję? Do administracji? Ochłoń trochę.

No wlasie prosili gracze i ciezko to jest zrobic do tej pory, tak jak powinno to wygladac. Tak czepiam sie administracji o to ze gra tak malo ludzi bo tworca gry musi zrobic fabule ktora przyciagnie graczy a tutaj od X lat graja ci sami, tam gdzies altrel napisal ze nowy server ruszy w niedalekiej przyszlosci ? czyli kiedy ? bo kiedys bylo ze juz UP nowego altaronu bedzie tam w styczniu czy tam kiedy i tak sie przeciagalo w chuj czasu, wszedl Up 2 miesiace i gracze znowu to samo garsta ludzi ktorzy graja tutaj zmieniaja server. Co powiesz ze wejdzie nowy altaron kiedys tam i co z tego ? jak bedzie on 2 miesiace i znowu beda zmiany chociaz to ma byc tak dopracowane, tak jak zawsze...

Aragorn512
20-06-15, 14:26
@Lunaar - Nie pokażą bo:

- nie ma i nie będzie czegoś takiego

lub (bardziej prawdopodobna możliwość):

- pracują nad tym i są z pracami jeszcze daleko w tyle, ale co z tego, skoro nie chcą nic pokazać i nie liczą się z opinią prawdopodobnych graczy, co poskutkuje tylko i wyłącznie niewypałem (patrz "dzisiejszy", odgrzewany Altaron przechrzczony na "Starą Grę" lub "Polską Tibie" )

Moim zdaniem większość "zarządu" to osoby zadufane w sobie, które myślą, że ludzie będą nadal grać w to, cokolwiek oni zrobią i nie potrzebują innych opinii. Nie szukają sukcesu, tylko wychodzą z założenia, że to gracze są prymitywni i nie chcą dać się wciągnąć w ich tak rozwiniętą i dojrzałą przygodę, jaką jest/był Altaron :D
Coraz mniej ludzi gra, coraz mniej ludzi wierzy w te ich zapewnienia, a coraz więcej ludzi przegląda na oczy i idą szukać przygody gdzie indziej.

Wszystkie dobre pomysły w dziale propozycji lądują wyłącznie w magicznym wątku "Nowa Gra" i tyle z tego jest. Korzystają inni :P Po co wdrażać coś w Altaron? Przecież nie potrzebują żadnych testów do "Nowej Gry", nawet tych fabularnych. Najwyżej wyjdzie im kolejny niewypał, który będą próbowali reanimować miesięcznymi łatkopodobnymi modyfikacjami. Tak długo już to robią...

To takie tworzenie dla sztuki. Nie będzie z tego użytku ale miło sobie popatrzeć :)
Możecie się ze mną nie zgodzić, to tylko moja opinia, ale ostatni "przypadkowy" reset ładnie pokazał jak głęboko nowi gracze mają wasz potencjał. Zostali tylko ci sami.

Od razu też odpowiem na prawdopodobne komentarze - nie jestem tzw. hejterem. Nie zależy mi na tym aby się wywyższać i zgrywać proroka.
Na Altaron wpadłem przypadkiem i miałem dwie jednomiesięczne przygody z nim. Kiedyś i niedawno. Dzisiaj postanowiłem wpaść zobaczyć ponownie co tu się dzieje, wypadałoby coś napisać i stąd mój komentarz :)

Arkon
20-06-15, 14:27
nie ruszy żaden nowy serwer, Ta gra będzie rozwijana dalej - przykładem może być OTC który jest dopracowywany specjalnie pod Altaron.

nowa gra jest tworzona i będzie to oddzielny projekt - nie jest to nowy serwer czy jakiś update tego altaronu i nie będzie o nim szybko jakiegoś większego info.

Liczba zalogowań i nowych bohaterów to zliczenie z całego tygodnia.

jak dla mnie możesz nie grać jak ci się tak nie podoba, lub zrób własny serwer skoro masz aż pretensje do Administracji, to pewnie wiesz jak prowadzić serwery.

Yooshi
20-06-15, 14:44
Jestem ciekaw kiedy powstanie 'nowy altaron' i czy wgl powstanie.
Jestem dobrej myśli.
Jestem też optymistą.

BTW. arkon dlaczego się sprzedałeś? pytam, why arkon!

Aragorn512
20-06-15, 14:46
nie ruszy żaden nowy serwer, Ta gra będzie rozwijana dale
Tak jak dotychczas? :D Ciężko nazwać rozwojem żaden progres na przestrzeni kilkunastu miesięcy i zmniejszenie liczby graczy o 90% podczas ostatnich kilku :) (chyba trzech, nie pamiętam)
nowa gra jest tworzona i będzie to oddzielny projekt - nie jest to nowy serwer czy jakiś update tego altaronu i nie będzie o nim szybko jakiegoś większego info.
Czyli jednak możliwość numer dwa :) "Coś ma być ale nie ma, a wy i tak niczego się nie dowiecie bo nas nie obchodzi że was obchodzi"
jak dla mnie możesz nie grać jak ci się tak nie podoba, lub zrób własny serwer skoro masz aż pretensje do Administracji, to pewnie wiesz jak prowadzić serwery.
Dlatego też nie gram :D Jest też spora różnica między "stworzeniem" serwera a jego rozwijaniem ;)

neilran
20-06-15, 14:53
Moim zdaniem większość "zarządu" to osoby zadufane w sobie, które myślą, że ludzie będą nadal grać w to, cokolwiek oni zrobią i nie potrzebują innych opinii. Nie szukają sukcesu, tylko wychodzą z założenia, że to gracze są prymitywni i nie chcą dać się wciągnąć w ich tak rozwiniętą i dojrzałą przygodę, jaką jest/był Altaron :D
Coraz mniej ludzi gra, coraz mniej ludzi wierzy w te ich zapewnienia, a coraz więcej ludzi przegląda na oczy i idą szukać przygody gdzie indziej.

Lol, bo najlepiej robić wszystko pod dyktando 'demokracji altarończyków', c'nie? Gdyby tak było, to altaron już dawno nie byłby trudny, stałby się typowym OTSem, 1000x, bo po co się męczyć, c'nie?

Bardzo mnie.. denerwuje taka roszczeniowość. Nie podoba sie, to nie graj.
Znacznie większym problemem jest to, że my - gracze, mało się staramy o tworzenie klimatu rpg.

Wszystkie dobre pomysły w dziale propozycji lądują wyłącznie w magicznym wątku "Nowa Gra" i tyle z tego jest. Korzystają inni :P Po co wdrażać coś w Altaron? Przecież nie potrzebują żadnych testów do "Nowej Gry", nawet tych fabularnych. Najwyżej wyjdzie im kolejny niewypał, który będą próbowali reanimować miesięcznymi łatkopodobnymi modyfikacjami. Tak długo już to robią...

Zrób sam jakąś gierkę, zaczynając od własnego silnika graficznego i edytora map.
Dla mnie fakt, że praca nad tym projektem trwa długo, jest obiecujący. Nie zrobisz czegoś nowego i ciekawego, z klimatem, nie poświęcając na to długiego czasu.

A to że ciekawe pomysły, lądują do działu nowa gra, jest dobrą kalkulacją.

Arkon
20-06-15, 14:59
Jestem ciekaw kiedy powstanie 'nowy altaron' i czy wgl powstanie.
Jestem dobrej myśli.
Jestem też optymistą.

BTW. arkon dlaczego się sprzedałeś? pytam, why arkon!


jestem Arkon. :v

Aragorn512
20-06-15, 15:15
Lol, bo najlepiej robić wszystko pod dyktando 'demokracji altarończyków', c'nie? Gdyby tak było, to altaron już dawno nie byłby trudny, stałby się typowym OTSem, 1000x, bo po co się męczyć, c'nie?
Nigdy nie zaglądałeś do propozycji, prawda? :D Ponad 80% pomysłów jest pro RPG i ma się nijak do innych OTS'ów. Poza tym co ma bycie trudnym do typowego OTS'a? Wiele tych kopiuj-wklej serwerów jest trudniejszych od Altaronu a jednak posiadają do 2000% online więcej (tak, nie pomyliły mi się zera). Jeżeli według Ciebie ta Twoja idealna gra ma iść jedynie w kierunku trudności to współczuję, bo w żadne RPG nigdy nie grałeś :) Hard Mode = RPG tak bardzo!


Bardzo mnie.. denerwuje taka roszczeniowość. Nie podoba sie, to nie graj.
Znacznie większym problemem jest to, że my - gracze, mało się staramy o tworzenie klimatu rpg.
Powtarzam - to też nie gram :) Jednak konstytucja zapewnia mi wolność wypowiedzi i wyrażania opinii. Może chcesz mi tego zabronić? :D
Wiesz co to znaczy RPG? W wolnym tłumaczeniu: "gra z odtwarzaniem roli" i to nie wina graczy, że w te role nie mogą wejść. Sama gra powinna to na nich wymusić i ich w to wciągać - na tym opiera się fenomen idealnego RPG. Jeżeli nie umiemy tego klimatu utrzymać to znak, że gra jest kiepska.


Zrób sam jakąś gierkę, zaczynając od własnego silnika graficznego i edytora map.
Dla mnie fakt, że praca nad tym projektem trwa długo, jest obiecujący. Nie zrobisz czegoś nowego i ciekawego, z klimatem, nie poświęcając na to długiego czasu.
A to że ciekawe pomysły, lądują do działu nowa gra, jest dobrą kalkulacją.
Oczywiście mogę zrobić, żaden problem - nie wiem jednak na czym opiera się ten Twój kontrargument. Że niby Altaron opiera się na stricte innym silniku graficznym i innym edytorze map niż sama Tibia? Nie wiem czy wiesz ale właśnie nieźle pojechałeś Administracji "gry", którą tak bronisz :D
A może miałeś na myśli tą "Nową Grę". Prace idą pełną parą, wszystkie dowody wskazują na to, że będzie to faktycznie nowa gra nie oparta na żadnej innej i przełomowa w sensie gier RPG. Jest w końcu tyle zdjęć, filmów i testów udowadniających tą tezę...
Idąc dalej. Jakoś na Altaron też poświęcono tyle czasu i co? Jest mnóstwo nowości nie związanych z Tibią i innymi OTS'ami, klimat... ups, wait a minute!
Co do ostatniej linijki - faktycznie dobra kalkulacja. Administracja umie przenosić tematy na forum.

neilran
20-06-15, 15:25
#1. Zaglądałem, sporo z tych odrzuconych pomysłów, jest rzeczywiście dobra, ale nie pasuje do obecnego altaronu. Kopiuj wklej OTS + 2000% online, odstaw towar.

#2. Nie zabraniam Ci wypowiadania się.

#3. Nie wiem czy wiesz, ale "Nowy Altaron" ma się opierać na nowym silniku graficzym, a nowy edytor map jest właśnie pisany. Znowu ta zgorzkniała roszczeniowość.
Czemu niby miałbym nie bronić administracji przed nieobiektywną, roszczeniową i destruktywną krytyką?

Aragorn512
20-06-15, 16:01
W sumie dość ciekawa dyskusja a ja mam trochę wolnego czasu to odpowiem.

1) Pomysłu nie trzeba wdrażać ze 100% odwzorowaniem. Można je dowolnie modyfikować wedle potrzeb za pozwoleniem autora. Jestem pewien że taka osoba, wypisując swoją propozycje na tym forum na takie zmiany oczywiście się zgodzi ;) Trzeba jednak tego chcieć.
Na Altaronie obecnie gra (zaglądając na online z rankingu graczy - serwer PvP - 19 graczy, NonPvP - 13 graczy.) około 35 graczy.

2) Szanuję to i nawzajem.

3) No dobrze ale masz na to jakieś dowody? Bo o to mi się ciągle rozchodzi. Jak Ci powiem, że pracuję nad projektem rakiety kosmicznej z izolacją izotropową i napędem magnetycznym a obecnie jestem w fazie produkcji stałego paliwa jonizującego to też będziesz mnie bronić na forach, zarzucać innym zgorzkniałość i nieobiektywną, destruktywną krytykę?

Co do ostatniego zdania. Mam wrażenie, że nieuważnie czytałeś moje posty bądź nie do końca się rozumiemy.

neilran
20-06-15, 16:13
#1. Mogą, ale nie muszą. Projekt jest ich własnością i ideą. To oni tworzą uniwersum altaronu.

#3. Sam chętnie zobaczyłbym na jakim etapie jest projekt itp. Ale o takie rzeczy się raczej prosi, niż zarzuca że ich nie przedstawiają.

Zrobią to, kiedy prace nabiorą tempa, to zazwyczaj następuje po zrobieniu większości żmudnej roboty.

Co do ostatniego zdania. Mam wrażenie, że nieuważnie czytałeś moje posty bądź nie do końca się rozumiemy.

Być może źle oceniłem Twoje intencje i źle zinterpretowałem sposób wypowiedzi.

Lunaar
20-06-15, 16:34
nie. <magiczny wypełniacz znaków>

Hmm no dobrze. to w takim razie zadam inne pytanie.

Kiedy mogę się spodziewać wdrążenia multi language system?

Bo chyba nic innego nie tchnęło by nowego życia w altaron jak właśnie angole brazole etc ;)

dzik2
20-06-15, 16:36
Hmm no dobrze. to w takim razie zadam inne pytanie.

Kiedy mogę się spodziewać wdrążenia multi language system?

Bo chyba nic innego nie tchnęło by nowego życia w altaron jak właśnie angole brazole etc ;)
GENIALNE. Przetłumaczyć grę z angielskiego na polski, tylko po to żeby przetłumaczyć ją na angielski.

neilran
20-06-15, 16:41
Dzik, ale klimat 'fri itanz plox' być może by powrócił ;D
Aż mi sie łezka w oku kręci xD

Lunaar
20-06-15, 16:44
GENIALNE. Przetłumaczyć grę z angielskiego na polski, tylko po to żeby przetłumaczyć ją na angielski.

Polecam zapoznać się z systemem który wdrążają na demetrworld lub rangers arcanii.

Altrel
20-06-15, 16:48
Hmm no dobrze. to w takim razie zadam inne pytanie.

Kiedy mogę się spodziewać wdrążenia multi language system?

Bo chyba nic innego nie tchnęło by nowego życia w altaron jak właśnie angole brazole etc ;)

Odpisałem Panu w zgłoszeniu.

Najpierw musimy skończyć dostosowywać OTClienta, by był kompatybilny ze wszystkimi Naszymi systemami oraz dodać te systemy, które na obecnym Altaronie nie działały ze względów wydajnościowych, następnie stworzyć wszystkie potrzebne edytory obsługujące nowości, a dopiero na końcu zakończyć tłumaczenie. Ze względu na natłok prac technicznych, które muszą zostać wykonane nie jesteśmy w stanie podać terminu.

Z tego też względu prace nad nowym Altaronem są zawieszone do czasu wdrożenia wszystkich planowych zmian na obecnym. Nie posiadamy 10 programistów, by prace postępowały tak szybko jakbyśmy tego chcieli.

Lunaar
20-06-15, 18:56
Odpisałem Panu w zgłoszeniu.



Z tego też względu prace nad nowym Altaronem są zawieszone do czasu wdrożenia wszystkich planowych zmian na obecnym. Nie posiadamy 10 programistów, by prace postępowały tak szybko jakbyśmy tego chcieli.

Ok. skoro otrzymałem odpowiedź to pokuszę się o jeszcze jedno drobne pytanko :oczko:

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=13537
https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=13671

Czy planujecie jeszcze kiedyś powtórzyć tego typu ankiety lub poprowadzić jakąś dyskusje czy debate z graczami Altaronu na temat nowej gry?

Windykator
20-06-15, 20:08
Jakby mnie tak obsrali po ankietach dotyczących tego jak ma wyglądać nowa gra to bym szukał ankieterów gdzie indziej.

sokon12
22-06-15, 15:45
Przecież w marzeniach miało być lepiej, "altaron"

sokon12
23-06-15, 02:43
cos tam czytam, ale skonczylem zawodowke. tam cos robia 'altaron' Natchnienie czyz jak go tam zwa nabil tego super skila a i tak placze, ale jak on moze robic cos takiego ? skoro ma takiego skila ? i nagle administracja dodaje nowe wątki ? PYTAM PORAZ KOLEJNY 'panie alltaronski mistrzu' ktos wbije 200 mlv i i i i ? bedzie bil z sd w moby ? tak czy jak ?kolejne super upy cos 'zrobia' ? Nie bo bedzie odpowiedz hejtow bo oni graja w 60 + w ta gre a moze nie 300 spartan bo sie nie poddali a 'ty' sie cieszysz

Altrel
23-06-15, 04:31
Proszę nauczyć się odróżniać 'hejt' od zgłoszenia błędu oraz proponowania usprawnień pewnych kwestii. Jeżeli Pan nie zauważył to żadna gra nie stosuje tych samych systemów w niezmienionym kształcie od jej startu aż po wersje aktualne. Niech Pan weźmie za przykład chociażby Tibie, gdzie balans, pvp, czary i setki innych rzeczy były zmieniane wielokrotnie.

sokon12
23-06-15, 06:50
Proszę nauczyć się odróżniać 'hejt' od zgłoszenia błędu oraz proponowania usprawnień pewnych kwestii. Jeżeli Pan nie zauważył to żadna gra nie stosuje tych samych systemów w niezmienionym kształcie od jej startu aż po wersje aktualne. Niech Pan weźmie za przykład chociażby Tibie, gdzie balans, pvp, czary i setki innych rzeczy były zmieniane wielokrotnie.

Nie jestem panem,Ty też nie.

paaaprikos96
23-06-15, 09:38
Nie jestem panem,Ty też nie.

Damit!!!!

4039

Aceb
23-06-15, 14:23
Nie jestem panem,Ty też nie.

http://3io9kj3rajqhyi3ej3xme9pe.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/06/watch-out-we-got-a-bad-ass-over-here.jpg

Ta kultura....