PDA

Zobacz pełną wersję : pszczółki, nietoperki, i pająki


Marancza
31-08-15, 11:53
Czy można by przyśpieszyć respawn ulu z pszczołami obok bekalelu i w tej jaskini tam za rzeką, nietoperze obok neolith, krwawniki i mysmenie obok neolith? Te respy ani trochę nie wyrabiają. Wiem, wiem Altaron ma być trudny, ale przez takie rzeczy jest raczej nudny :/.

kaczkaspa
31-08-15, 12:21
Jak dobrze pamiętam te to te pszczoły za rzeką według mnie mają dobry respawn gorzej z tymi innymi ;)

Marancza
31-08-15, 12:32
@up to jest prawda, ale te w ulu się godzinę respią, żeby wszystkie były

kaczkaspa
31-08-15, 12:42
w ulu jest bardzo wolny resapwn w porównaniu do tego drugiego respu

Arkon
31-08-15, 14:23
masz ładny resp krwawników na wschód od krasnali :<

Marancza
31-08-15, 14:30
@up wiem :<, głównie chodzi mi o pojedyncze mysmenie

Ditos
31-08-15, 23:46
Bo Altaron ma być Tr(n)udny !

Dather
01-09-15, 16:48
Potwierdzam w beka te pszczółeczki niech respią się 2 razy szybciej bo zdecydowanie za WOLNO się respią.

Marancza
02-09-15, 20:03
Czy wypowie się ktoś z administracji?

brave
02-09-15, 22:43
Nie ogarniam Cię człowieku, tylko marudzisz.

Altrel
03-09-15, 00:38
Z dnia na dzień na pewno nie zostanie wgrane, pomyślimy przy wgrywaniu łatki.

Yooshi
03-09-15, 10:21
Ja bym pomyślał, nad potworami z których dropią miody.

Pszczoły - Dropi raz na jakiś czas po 6 ~ trzeba trochę spędzić, by dropnąć jakiś plecak.
Niedzwiadki - słabo.
Przemytnik - z co 20 po 1 ?
Haubak - tutaj brak danych.
Łowcy - słabo.
Jaguar - ???

@Edit

Może z drzewców mogą dropić częściej i więcej miodów (np 2-3 z drzewca)

brave12013
03-09-15, 10:26
Niedzwiadki - słabo.

Czy ja wiem czy tak słabo lepiej niż łapki.

Bass1
03-09-15, 14:41
Zgodzę się z Luckanka, że resp niedźwiedzi jest za mały i pora aby coś z tym zrobić.

paaaprikos96
03-09-15, 17:16
Przedstawię sytuację z respami niedźwiedzi w całym Altaronie (oprócz Archipelagu Licor i wyspy Erec Mocec Rochew, na których raczej gracze, oczywiście grający na głównym kontynencie, nie zbierają miodków/łap niedźwiedzi potrzebnych do wytworzenia plecaków/mikstur).

Jeżeli post ten jest zbytnim spojerem respów niedźwiedzi/kur, proszę go nieco ograniczyć w konkretny sposób bądź po prostu usunąć :uśmiech:

Niedźwiedzie Altaronu:
- teleskopy (zaraz za pierwszym mostkiem, w skałach): 3
- wioska kobiet (na prawo od kolorowych kamieni/Licza/Wiedźm): 3
- gobliny (miejsce z Wiwerną na skałce z 'toltrasem'): 2
- brama kobarta (jaskinia zaraz za ostatnim mostkiem na prawo): 6
- domek przy Bekalelu (Rodzinne Więzy): 1
- neolith (lewo): 10
- północny-wschód od obozu abitańskiego (przy północnej bramie): 1
- północ od statku w Bekalelu: 1
- południe od bramy Kobarta: 1
- wschód od karczmy przy Bekalelu: 1
- góra przy smokach bagiennych (północ): 1
- lewo od obozu abitańskiego (questowy): 1
- prawo od obozu abitańskiego (tego, gdzie jest misja z grobem dla nekromantów): 2 (2 osobne jaskinie)
- lewo od wyzej wymienionego obozu: 2
- północ od obozu abitańskiego (południowy-wschód od Neolithu - obóz z misją dzienną dla rycerzy): 2
- lewo od wejścia na mysmenie (resp na południe od obozu minotaurów Neolith): 1
- południe od obozu bandytów (misja u Butcha): 2
- droga na krasnale (i ubocza): 3
- południe od obozu abitańskiego (tego, gdzie jest misja z grobem dla nekromantów): 2 (resp z wilkami/wejście na inny obóz abitański)
- południowy-wschód od obozu abitańskiego (ten obóz połuniowy-wschód od Neolithu/obóz z misją dzienną dla rycerzy): 3
- wejście na wiwerny/górskie trolle (droga na Raindar): 5
- teren opuszczonej wioski (Akweny Południa): 1
- Południowe Rubieże: 1
- droga na wieżę na Przeszłości-minotaury (lekko północny-zachód od północnego wejścia do obozu: 2
- północny-wschód od obozu abitańskiego (aka questowego): 1

RAZEM W ALTARONIE (oczywiście nie wliczone zostały niedźwiedzie znajdujące się na Archipelagu Licor): 58 (+- kilka, nie wiem, czy się nie pomyliłem)


Moje przemyślenia:
Niedźwiedzi jest wystarczająco dużo, aby respiły się dla takiego typowego 'noobchara' z 20-30 lvl, jednak chodzi tu o CAŁY Altaron. Jak widzimy, jest sporo miejsc, gdzie występują niedźwiedzie w sztukach 1-2.
Najwięcej jest w jaskini na zachód od Neolithu (10 sztuk), potem Brama Kobarta (6 sztuk) (miejsce, gdzie się respił kamienny golem, zaraz na samym początku drogi za mostem), a na trzecim miejscu jest wejście na wiwerny/górskie trolle przy drodze na Raindar (5 sztuk).

Moja propozycja jest taka: dodać po kilka niedźwiadków w miejsca (np. jaskinie), w których respi się 1-2 niedźwiedź. Obecnie piórka wiele osób zbiera w taki sposób, że wylogowuje na kilku respach po 'noobcharze' na każdym, wybija kurki, zbiera piórka i przelogowuje, i tak w kółko.
Dodanie po tych kilka niedźwiadków pozwoliłoby też na takie wylogowanie postaci na tych respach (możliwe, że nawet więcej niż jednemu 'realnemu' graczowi).

Dla porównania przedstawię ilość kur respiących się w Altaronie (na spokojne respienie się po wybijaniu i przelogowywaniu 'noobcharów' wystarczą 4 miejsca).

Kury Altaronu (nie dotyczy Archipelagu Licor):
- obóz mnichów: 4
- Wioska Kobiet: 6 *
- Ankardia (przy depo): 3 *
- obóz abitański (północny-wschód przy bramie północnej): 1
- Bekalelu: 3 *
- karczma przy Bekalelu: 3 *
- Północna Osada: 2 *
- wioska północ od Neolithu (wejście na smoki): 4 *
- obóz abitański (przyległy do 'questowego'): 3
- wioska przyległa do Neolithu: 14 (6 w zagrodzie,5 wolno) *
- obóz minotaurów na zachód od Neolith: 5
- zagroda w Gildii Duchownych: 4 *
- obóz bandytów (misja u Butcha): 3
- obóz orków (południowy-zachód od obozu minotaurów w Neolith): 2
- Gospoda Pod Żelazną Pięścią: 2
- spalona wioseczka na południowy-wschód od Neolithu: 1
- Wioska Konkwistadorów: 2 *
- domek Brunhildy: 2
- wioska na północny zachód od wioski drwali: 5 *
- namiot przy obozie mnichów: 2
- wioska drwali: 2
- Południowe Rubieże: 2

RAZEM W ALTARONIE: 75

Wniosek:
Więcej miejsc, gdzie można/opłaca się wylogować swojego 'noobchara' (powyżej 3 sztuk i nie dotyczy miejsc w środku respów - oznaczone gwiazdką).

@edit
Dodam jeszcze, że z kur prawie zawsze spadają jakieś piórka, z niedźwiedzi nie. Nawet jak się posiada subprofesję alchemika, to trzeba mieć dużo zręczności żeby sprawnie wycinać łapki, a i to nie przynosi takich ilości łapek, jak piórek.

@edit#2
Post dodany do osobnego tematu.

Czlowiek
21-09-15, 12:18
Odświeżę trochę temat z dwóch powodów

1. Rok szkolny jest dla altarończyków trudnym okresem, w czasie gdy młodociani chodzą do gimnazjum/liceum na altaronie wciąż trwa życie, choć kruche ono dalej tam istnieje. W związku z tym spada ilość graczy jak i przedmiotów jakimi można handlować. Poprawienie respu pszczół/niedzwiedzi poprawiłoby komfort graczy (nie tylko alchemików - wbrew powszechnej opinii) szczególnie w tym okresie gdy brak nowych graczy którzy chcieliby trochę zarobić.

2. Zrobiłem 5 rund na pszczołach obok bekalelu, wynik - 22,17,35,25,39
Znajoma zrobiła kilka przejść przez pszczoły obok po godzinie czasu nie miała więcej jak 150. Możliwe ze to nie jest dzień na pszczoły, ale nie każdy ma czas żeby zbierać 10 godzin pół bp miodków.

PS. Podobnież przed restartem na jednym okrążeniu wyrabiało się normę 100-150 plastrów miodu. Może to za dużo, ale nie ma co popadać ze skrajności w skrajność.

PS2. teraz na kołko w bekalelu wpadło 6 plastrów miodu :D
Pozdrawiam

Rayo
21-09-15, 13:18
Nie ma co ukrywać, odkąd usunięto możliwość kupna miodków i skrzydeł nietoperza, życie alchemika stało się nie dość, że trudne, to na dodatek ....nudne.
Nie dość, że alchemia blokuje się z lvl, to jeszcze trzeba spędzić godziny na dropieniu itemków. A kiedy wbijać lvl-e?
Nie ma aż tylu respów, żeby zaspokoić potrzeby alchemików, nie mówiąc o ludziach chcących godziny spędzać na zbieraniu.
Według mnie, zbieranie, czy kupno od graczy powinno być tylko dodatkiem na zmniejszenie kosztów i najlepiej, żeby znowu przywrócić możliwość kupna u NPC, zmieniając tylko cenę. Albo tak zmienić drop itemków, żeby nie zajmowało to tyle czasu, lub nie wymagało zakładania masę postaci do obstawiania respów.
Ja rozumiem, Altaron ma być trudny, ale.... niech nie będzie nudny.

Dather
21-09-15, 13:37
Nie ma co ukrywać, odkąd usunięto możliwość kupna miodków i skrzydeł nietoperza, życie alchemika stało się nie dość, że trudne, to na dodatek ....nudne.
Nie dość, że alchemia blokuje się z lvl, to jeszcze trzeba spędzić godziny na dropieniu itemków. A kiedy wbijać lvl-e?
Nie ma aż tylu respów, żeby zaspokoić potrzeby alchemików, nie mówiąc o ludziach chcących godziny spędzać na zbieraniu.
Według mnie, zbieranie, czy kupno od graczy powinno być tylko dodatkiem na zmniejszenie kosztów i najlepiej, żeby znowu przywrócić możliwość kupna u NPC, zmieniając tylko cenę. Albo tak zmienić drop itemków, żeby nie zajmowało to tyle czasu, lub nie wymagało zakładania masę postaci do obstawiania respów.
Ja rozumiem, Altaron ma być trudny, ale.... niech nie będzie nudny.

Podpisuję się pod tym Dodam że prostsza jest opcja zwiększenia drop rate miodów z niedźwiedzi np po 15 oraz często gęsto
a także z pszczółek tyle co leci Tylko 2 razy częściej.
Osobiście lubię Alchmię i zbieranie skladników ale staję się to naprawdę nudne bo ZA DUŻO czasu zajmuję.
Pomyśl przy tej łatce Altrel o Tym!
Pozdro

Ps. Czas na zbieranie czas na robienie Naprawde to nie są minutki Tylko godziny... Robienia Dlatego proszę wziąć to pod uwagę.

Dather
12-11-15, 15:08
Odświeżam i od razu pytam czy zostało coś zmienione oprócz dodania 5 niedźwiedzi ?
Jak ule w beka ? itp itd
Czy zwiększona została szansa na wypadanie miodów z pszczół ?