PDA

Zobacz pełną wersję : Event globalny - wzmocnienie


viviane
14-10-15, 12:33
Hej!

Ostatnio wpadlem na pomysl wprowadzenia czegos w rodzaju globalnego eventu. Co tydzien na okres 7 dni (albo jakkolwiek inaczej) wzmocnienia dostawali by przeciwnicy powiazani np. fabularnie albo wg gatunku np. wszystkie smoki albo humanoidy albo nieumarli itd. Wzmocnienie polegalo by na tym ze dostaja oni 20% bonusu do max zycia, obrazen. W nagrode dawali by 20% wiecej doswiadczenia i bonusowy loot obok tego regularnego - przedmiot z ekwipunku, ekstra sakiewke lub cos innego.

Wprowadzenie takiego eventu zachecilo by graczy do odwiedzania miejsc w ktore nie chodza ze wzgledu na brak oplacalnosci. Pytanie tylko czy silnik gry umozliwia wprowadzenie tego typu wydarzenia bez wiekszego wysilku

pozdrawiam

kacpinio1
14-10-15, 12:57
Wzmocnione orki zawsze spoko :) Pomysl fajny ale sadze ze trudny do wprowadzenia. Jestem za ;)

Czlowiek
14-10-15, 13:16
Pomysl wydaje sie byc trafiony.
Wydaje mi się, że nawet nie taki trudny do zrealizowania. Wystarczyłoby pozmieniać wartość HP, exp i zmienić % wypadniecia danego przedmiotu. Jeżeli należałoby więcej wartości zmiennych i stałych pozmieniać, zaprzeczcie ;)

Dodam od siebie, że z takich eventów mogłby lecieć jakieś unikatowe przedmioty. Np. z orków leciałby "skalpy orków" możnaby było je wymieniać u Soni na zwoje. Jaki byłby to zwój generowany byłby z jakiegos algorytmu, tak, żeby nie leciało za duzo błogo najwyzszej klasy ;p

Shrime
14-10-15, 13:59
Chyba nie jest super trudny do zrealizowania, skoro już takie coś istnieje (noc w Raindarze), tylko żeby skrypty się nie pożarły ;p

kompromis
14-10-15, 14:50
Dla mnie bomba. Z tym by w altaronie powstalo cos na wzór kalendarza i wydarzen ciągnących fabule. Wówczas ten pomysl miałby sens i o ile dzialalby skrypt na 'inteligetne raidy' moglyby powstawać ambitne wydarzenia w świecie altaronu.

Xeneox
14-10-15, 15:09
Wedlug mnie pomysl najbardziej na tak urozmaicilo by to w pewien sposob rozgrywke, i ograniczanie się do co do expowiska popieram pomysł

Rahilux
14-10-15, 16:53
Dla mnie na tak :D Więcej expów było by bardziej przydatnych, ale najlepiej żeby ten Event był w Weekendy, czyli wtedy gdy ma się najwięcej czasu :)

carlcoxxx
14-10-15, 20:58
Każda zmiana, która wprowadzałaby odrobinę ożywienia do tego dość nudnego świata bedzie zawsze pozytywnie przeze mnie oceniana i doceniana :uśmiech2:

viviane
14-10-15, 21:18
Dodam jeszcze w kwestii RPG, że każdorazowe wzmocnienie danej rasy/grupy może być uzasadnione np. wzmożoną aktywnością abitańczyków szykujących się do ataku miasta przez co są silniejsi, to samo może tyczyć smoków, hydr (tutaj akurat nie wiem jaki mają związek z fabułą ;p)

Rahilux
15-10-15, 06:22
Altaron jest nudny?? było słuchać wczoraj na pvp wieczorem jakie ja przemówienia waliłem! xDD

Kr92
15-10-15, 10:38
Może po prostu wystarczy informacja na tablicy u jakiegoś NPC jaki drop rate mają dane potwory konkretnego dnia? Ludzie będą wiedzieć gdzie dziś najlepiej i tam będą chodzić nie trzeba nic wzmacniać a efekt ten sam.

kompromis
15-10-15, 15:17
Co do dropratio - a moze po prostu wydarzenia specjalne? Przykładowo, kiedys z Markiem dyskutowaliśmy o karawanach które rzeczywiście jeżdżą. Zakladajac ze karawany faktycznie zostalyby napisane - jedna rozklekocze sie miedzy bekalelu a neolithem a npc powie nam o kosztownosciach które zrabowaly orki/gobliny. Ich drop ratio byloby przez ten czas zwiększone aż do wyczerpania pewnej puli/ss.

ezzak
15-10-15, 17:17
@Raszbek

"Leopold: Stary, jadę na bramę kobarta z bronią, a tu ni z gruchy ni z pietruchy hydra jakaś taka cała w piasku ujebana, zjadła cały mój ładunek, od tasaków po odkażacze, ale chyba rozwolnienia dostała, bo cała droga za nią usrana była topazami, myślę, że warto tam zajrzeć!"

Wprowadźmy każde możliwe ułatwienie póki ałczi gra, później to osłabmy te wszystkie rzeczy.

@Topic

Fajne byłoby, gdyby odbywały się walki z najeźdźcami abitańskimi, ale nie w mieście, lecz na wybranej linii frontu (naćpany Mistrz Ceremonii w mieście robiłby dobre fragi). O ustalonej przez dowódcę Rohinama porze moglibyśmy się wstawić na linii frontu i walczyć u boku innych bohaterów z najeźdźcami, których ilość i siła uzależniona byłaby od ilości graczy biorących w evencie. Na PVP, fajnie byłoby gdyby teren walki stawał się na czas wydarzenia neutralny, takie zjednoczenie jak w Greckich polis w celu pokonania wspólnego wroga, a po walce wszyscy wracaliby do obozu treningowego, tam zostali nagrodzeni(jesteśmy najemnikami) i w sumie to tyle, ew. jakieś odznaczenia za x bitew.

kompromis
16-10-15, 07:18
W altaronie jest za dużo misji a za malo wydarzeń. Misje powinny być w formie losowych wydarzeń!

@ezzak
Wole żeby arczi wbil 1000maga ele alch z 300mlvl niż ktos ma mi wytykać ze dorobilem sie najtem na przesadzonych koscianych.