PDA

Zobacz pełną wersję : By grało się lepiej!


Kr92
18-10-15, 21:00
Ostatnie wydarzenia na serverze skłoniły nas do refleksji nad sytuacją jaka ma miejsce aktualnie i postanowiliśmy podjąć dialog.
Po kilku godzinach rozmów wspólnie doszliśmy do wniosku, że zależy nam na rozwoju projektu Altaron i chcemy w tym uczestniczyć oraz pomóc.
Administracja w swoim ciasnym gronie tworzy tę grę, stara się ją rozwinąć, natomiast suche ramy nie wystarczą, potrzebny jest klimat, który to MY gracze tworzymy i budujemy.

Wielu z nas zapomniało się na chwilę i pomyliło Altaron z war-otsem czy inną grą, w której chodzi o bezsensowne "naparzanie się".
Chcemy jako osoby rządzące serverem być NIE oprawcami, a strażnikami, strażnikami porządku i przestrzegania zasad.
Żeby to wszystko udało się i mogło być realizowane potrzebny jest wysiłek zarówno z naszej strony jak i pozostałych graczy, potrzeba jest stworzenia prostego
regulaminu i nakreślenia zasad, żeby każdy gracz wiedział jak postępować w danej sytuacji i co zrobić, jeżeli coś pójdzie nie tak.
Osobami które pomogą w sporach są Artezon, Belial, Dark Shooter, Wysterylizowany, Natalka Mostowiak.
Do nich należy zgłaszać ewentualne problemy czy prośby.

Najważniejszą rzeczą jaka jest potrzebna aby stworzyć klimat sprzed lat i poniekąd przyczynić się do auto-reklamy servera jest wzajemny szacunek. Bez tego nic się nie uda!
Reklama drogą pantoflową jest reklamą najlepszą i na tą chwilę jedyną dostępną (co najprawdopodobniej zmieni się po wypuszczeniu ot-clienta).
Jeżeli nowe osoby przychodząć na altaron spotkają na początku drogi serdecznych i życzliwych ludzi, najprawdopodobniej zostaną tu na dłużej i zaproszą kolejnych znajomych.
Ktoś może powiedzieć: "Ale to server pvp, mam nikogo nie ruszać?!?" Server pvp to dodatkowe narzędzie do obrony właśnej, do dochodzenia swoich racji, do walki gdy brakuje już
argumentów. Jako alternatywę codziennej walki Administracja stworzyła nam magiczną arenę, na której oba servery mogą walczyć, dawać upust emocjom, sprawdzać możliwości
swoich postaci (dlaczego by nie organizować tam walk?). :uśmiech2:

Mamy nadzieję, że poprzez wspólny wysiłek Altaron rozwinie się i wypełni ludźmi co skutkować będzie większymi pieniędzmi dla ekipy zarządzające i może godziwymi zatrudnieniami
kolejnych osób tworzących ten projekt, kto wie? :)
Musimy wszyscy nauczyć się czerpać radość z innych aspektów gry niż tylko expienie czy walka.
Pamiętajcie, że jest to tylko gra natomiast można poznać tu wielu wartościowych ludzi, kto wie może przyjaciół na całe życie.
Planujemy także wprowadzić pomoc osobom początkującym poprzez dzielenie się z nimi doświadczeniem czy wsparciem finansowym. 5k czy 10k nas nie zbawi, początkującego
uszczęśliwi.
Pamiętajcie, że dobro, które dacie innym osobom bardzo szybko do Was wróci i nie pożałujecie. Spóbujcie chodź raz komuś pomóc, a jego wdzięczność będzie wystarczającą zapłatą.

Mimo, że w Altaronie nie ma zbyt wielu questów w których jako osoby bardziej doświadzczone możemy pomóc czy zrobić service, proponujemy pomoc w czyszczeniu takich questów
jak:

Zagajnik (Praojce na rubieżach),
Przeszłość (czyszczenie drogi do Rokity, Profany),
Pomoc przy ostatniej misji Elfickiego miecza,
Klasztor.

To co chcemy w zamian to zwrot za zmarnowane suple.


Koniec smętów, czas na konkrety!

Dialog, dialog i jeszcze raz dialog, w każdej sytuacji!
Wzajemny szacunek mimo różnic!
I oczywiście chęć zmiany na lepsze nie tylko przez osoby z Daylight!

Co następuje:

REGULAMIN

1) Respawny i expienie:
a) W sytuacji czynnej wojny osoby neutralne nie uczestniczące w konflikcie, powinny bez słowa sprzeciwu udostępnić respawn gildiom walczącym, które z oczywistych przyczyn nie
zawsze są w stanie expić (neutrale mogą to robić w każdej innej godzinie)
b) W momencie gdy walki ustają i server dominuje jedna ze stron, pierwszeństwo ma osoba, która zaczęła expić jako pierwsza, natomiast musi zwolnić respawn nie później niż do 1,5h (zabrania się wyrzucania z respawnów przed upływem tego czasu).

2) Bossy:
a) Prawo do zabijania bosów "skrzynkowych" ma gildia rządząca, jeżeli zabije go grupa osób neutralnych zmuszona jest do oddania dropa (Osoby neutralne mogą bez problemu
zarobić w każdym innym momencie gry, gildie walczące nie).
b) Jeżeli gracz neutralny zauważy zrespienie się bosa, informuje osoby z gildi rządzącej i ma prawo razem z nimi pomóc tego bossa zabić, ma także prawo do wylicytowania itemu
(według ustalonych zasad), oraz przysługuje mu równa część podzielonego łupu.
c) Pozostałe bossy od Khana Czarnego Topora w dół zabija dowolna osoba, która go zauważy.

3) Przegrana gildia:
a) Osoby będące w przeciwnym teamie, które mają dość walki mogą "zacząć od nowa" jako gracze neutralni.
Natomiast zważywszy na ostatnie wydarzenia (wykradanie ip, pingowanie, hackowanie i rokowanie przeciwnego teamu) niektóre osoby będą mogły zrobić to tylko na specjalnych warunkach
(zrookowanie głównej postaci + zwrot części bądź całości majątku).
Wynika to z faktu, że wielu ludzi buntuje się przeciwko wypłaceniu się tychże osób w to zangażowanych, a zdecydowaliśmy, że chcemy dać możliwość gry każdemu.

b) Kwota wypłacenia to majątek danego gracza bądź ustalona z wyznaczonymi przez nas osobami konkretna kwota.

4) Bicie graczy neutralnych:

a) W wypadku nie zastosowania się to powyższego regulaminu gildia rządząca ma prawo, pouczyć gracza neutralnego poprzez zabicie go, a o dalszym jego losie zadecydują do tego wyznaczone osoby.
b) Zabrania się bicia graczy neutralnych bez powodu, wszelkie przejawy agresji powinny być zgłaszane do wyznaczonych osób.
c) Jeżeli gracz z gildi rządzacej dostrzeże gracza neutralnego oznaczonego skulem, może zabić go bez żadnych konsekwencji.

Zarówno pod regulaminem jak i wcześniejszymi wpisami podpisuje się cała gildia Daylight oraz Addicted to Violence, mamy nadzieję, że reszta graczy również. Każdy z nas chce spróbować uczynić Altaron lepszym i przyjemniejszym
miejscem, w którym miło będzie można spędzić wolny czas.

W życiu każdy popełnia błędy, czasem się gubi, najważniejsze jest żeby się ocknąć, obudzić i wyrazić chęć zmiany.
My taką chęć wyrażamy i dołożymy wielu starań by grało się lepiej.

Zachęcamy też Hertagon jak i innych graczy neutralnych którzy zrezygnowali i poddali się do powrotu i pomocy w budowaniu lepszej gry!

Trudno jest nam odgadnąć stanowisko w tej sprawie Gangu Albanii, a jednak powodzenie zależy także w dużej mierze od nich.
Walki możemy toczyć na koleżeńskich regułach - na arenie, bądź kontynuować tak naprawdę bezcelową naparzankę,
wszystko wyjdzie w trakcie, od Was zależy co postanowicie!


Życze wszystkim milszej i przyjemniejszej gry!

hejhop
18-10-15, 21:10
Klask klask klask

strzepan
18-10-15, 21:11
Signed by Excail.
By grało się lepiej.

rolless
18-10-15, 21:14
Signed.
Szacunek to podstawa

Dobrym zwyczajem jest zostawienie na początku respa list, informacji kto aktualnie expi

WsT
18-10-15, 21:20
Pozdrawiam wszystkich, którzy myślą że coś się zmieni ^^
http://i.imgur.com/SMI9Sdt.jpg

Poprzez lata gry tutaj miała miejsce nie jedna rewolucja, nie jeden pakt o nieagresji został złamany "bo komuś się nudziło" nie były wyciągane żadne konsekwencje tych czynów. Może sytuacja poprawi się na miesiąc czy dwa i dalej będzie to samo.


Zarówno pod regulaminem jak i wcześniejszymi wpisami podpisuje się cała gildia Daylight oraz Addicted to Violence, mamy nadzieję, że reszta graczy również. Każdy z nas chce spróbować uczynić Altaron lepszym i przyjemniejszym
miejscem, w którym miło będzie można spędzić wolny czas.
:owca: Nie liczcie że HertagoN się pod tym podpisze.

a) Prawo do zabijania bosów "skrzynkowych" ma gildia rządząca, jeżeli zabije go grupa osób neutralnych zmuszona jest do oddania dropa (Osoby neutralne mogą bez problemu
zarobić w każdym innym momencie gry, gildie walczące nie).
xDDDDDDDDDD

Jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich neutralnych graczy na serwer Non-PvP, tutaj nie musicie się martwić o prawa "gildii rządzącej"
HertagoN oferuję pomoc każdemu kto będzie chciał zacząć swoją przygodę na tym właśnie serwerze.

West
Lider HertagoNu

saju1991
18-10-15, 21:22
Jak dla mnie to już stracilscie HTG który przeszedł na NPVP, a wy nie macie z kim się bić dlatego refleksje przyszły ; )

sokoskiiii
18-10-15, 21:24
b) Kwota wypłacenia to majątek danego gracza bądź ustalona z wyznaczonymi przez nas osobami konkretna kwota.

Ile za mnie?

600200
18-10-15, 21:34
To ma sens ? Zaczynasz grac wybijesz sie z lvl'em i zara ktos krzyknie "Zyd" i koniec gry. Bo gdzie nie pojdziesz to zabija.

Noratl
18-10-15, 21:36
wypłacisz się, a zaraz komuś coś nie przypasuje, albo się odwidzi i narka.

Obles
18-10-15, 21:48
Zakorzenionej mentalności wielu osób nie zmienisz, ale od czegoś trzeba zacząć. Zaczęliście - to dobrze, choć sądzę, że zdecydowanie za późno.
Cieszyłbym się, gdyby starczyło wam sił i z tej zacnej idei faktycznie udało się uformować klimat gry rpg. Mi sił nie starczyło.
Z przykrością nie wróże sukcesu, nie z tymi ludźmi, nie z tym podejściem, nie z tą pogonią za cyferkami, nie z tą hipokryzją i obłudą... ale kto wie.

/Muszę przyznać, że po tych latach gry na pvp i tkwienia w tym bagnie po uszy, rozgrywka na npvp jest zadziwiająco relaksująca, miła i... klimatyczna. Dobrze by było, gdybym o pvp mógłbym powiedzieć tak za jakiś czas :).

Shrime
18-10-15, 21:49
Zachęcamy też Hertagon jak i innych graczy neutralnych którzy zrezygnowali i poddali się do powrotu
Tym zdaniem chyba przypieczętowałeś swoją porażkę.

s8n
18-10-15, 21:55
@topic

http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/7a/66/81/7a668194ef3ea457ffbb442e1e585bd3.jpg

inbass
18-10-15, 21:55
Brawa dla inicjatywy lecz... może być na to za późno.
A kiedyś słyszałem, że "npvp to stan umysłu" :oczko:

Tak jak napisał @WsT Jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich neutralnych graczy na serwer Non-PvP, tutaj nie musicie się martwić o prawa "gildii rządzącej"

Każdy, kto chce grać w spokoju i bez narzuconych warunków może rozpocząć swoją przygodę (także od nowa) na n-pvp

Jako gildia Czerwone Banany Antyzagłady jesteśmy w stanie pomóc początkującym graczom rozpocząć rozgrywkę - obeznanie z questami, po wyjściu z rooka itp.

Podpisuje się pod tym jako Lider Gildii Czerwone Banany Antyzagłady.

A serwerowi PVP życzę powodzenia w odtworzeniu klimatu RPG!

corkarypto
18-10-15, 22:00
http://i.imgur.com/uVdF7nP.jpgTak to widzę
@jac hahahaha

Mefisto63
18-10-15, 22:21
ahaha gość jakie robi wywody emocjonalne na "półtora strony" typie to jest Altaron 20 osób tu gra , ale ty tym śmiesznym tekstem udowodniłeś czym dla ciebie jest altaron elo możesz spokojnie expic . cel osiągnięty 50 osób w gildi jest.

Arkon
18-10-15, 22:23
@up 20 osób to w depo stoi na non xD

Mefisto63
18-10-15, 22:25
Btw Graty West Dobrze zrobiłeś ze wyszedłeś z tego syfu ;] . Robią masówkę a potem biją każdego kto popadnie z nudów. Wspierajamy Altaron by grało sie lepiej.

Pawlo182
18-10-15, 22:38
Ludzie... jaraliście czy piliście podczas wymyślania tego "regulaminu"??:P

Nie do zaakceptowania :)

19960314
18-10-15, 22:39
To tak jak z kobietą. Raz wsadzisz 'przypadkiem' nie w tą dziurę i już odbudowanie zaufania jest bardzo trudne d;

mikeleplacido
18-10-15, 22:53
Server pvp to dodatkowe narzędzie do obrony właśnej, do dochodzenia swoich racji, do walki gdy brakuje już argumentów.

Więc dlaczego w "regulaminie" tak bardzo zostały rozróżnione pojęcia neutrale i strony walczące?

Trixis
18-10-15, 23:04
Jestem usatysfakcjonowany tym , ze to ja w głównej mierze przyczyniłem się do tego , że Hertagon gra na non-pvp , koniec tej szopki . Jednoczesnie pragnę oświadczyć , ze nie jestem juz członkiem klanu Daylight , ani nie mam nic z nim wspólnego .

~Exoreniuss , RPG gracz soł macz

kompromis
18-10-15, 23:04
Dziwny regulamin jak na idee ale gratuluje odwagi przy tej inicjatywie.

Widzimy sie na starych zasadach w niedalekiej przyszłości, ja lubię sie pobić szanując tych którzy tego szacunku nie utracili przez własną glupote, a kto uważa inaczej niech rzuci kamień.

Ditos
18-10-15, 23:09
No cóż powodzenia XD

Catthon
18-10-15, 23:10
Ależ mnie ominęło.
Coś czuję, że po raz pierwszy od kilku lat szala przechyli się na stronę non pvp i tak już dłuższy czas zostanie ;)

Niemniej życzę powodzenia na nowej drodze życia, może się czegoś nauczycie.

Graata
18-10-15, 23:52
@topic

Wstyd.








i hańba

cewix
19-10-15, 00:51
Takie coś jak gildia rządząca i wyznaczanie zasad przez najlepszych jest fajne i jest mocno rpg, ale niestety altaron ma za mało graczy dlatego to nie wypala, poza tym jest za mały żeby mógł pomieścić więcej graczy (tych słabszych) którzy również mieliby swoje pvp i życie, czy też za mało by sprzeciwić się gildii rządzącej i narzucić swoje zasady, no cóż ale może w odległej przyszłości...

aleksy5885
19-10-15, 06:23
Ja Alor oficjalnie oświadczam, że odchodzę z gildi Daylight gdyż nie zamierzam grać w gildi w której jest ważniejsze dobro graczy neutralnych niż dobro członków gildi.
Nie pozdrawiam Alor.

Marancza
19-10-15, 06:49
,,Problemy pierwszego świata"...

Maciek
19-10-15, 08:03
watch?v=-xTGrfs5TXM
Jest śmiesznie

c770832
19-10-15, 09:34
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHA

Arczi od kogos ty je xD

Za hajs z vc baluj, wbij 300 a tu i tak bedzie gralo 30 osob pozdro600

ezzak
19-10-15, 09:59
W takim razie mogę zacząć grę nową postacią bez rookowania głównej? Kogo dotyczy ten punkt ?

makmej
19-10-15, 10:21
Nie akceptuje regulaminu, i również odchodzę z gildii, powodzenia chłopaki :)

aczkolwiek nie oznacza to, że w przypadku problemów, nie pomogę zabijać chłopaków z gangu :D

Kr92
19-10-15, 10:27
Nie ogarniam jednej rzeczy jeżeli chodzi o gildię Daylight, mieliście temat przez 2-3 dni na vc, temat w wersji roboczej, wrzucony po to żeby komentować, edytować, żeby każdy był z niego zadowolony. Cisza, nikt nic nie mówił, każdy akceptował, a teraz? ROZŁAM! ło kurwa, odchodzą!
Tak jak w temacie dialog, dialog, dialog. Rozmowa nie boli.
Albo jesteście głupi albo chcecie zwrócić na siebie uwagę ;|
Odnoszę wrażenie, że problem mają osoby które chciały a nie zostały wybrane do 5 "dyplomatów", chętnie się zrzeknę jeżeli chcecie ...

@Azare

Rookowanie nie dotyczy Ciebie, a co do kwoty paymentu rozmawiaj z odpowiednimi osobami.

CySiO
19-10-15, 10:29
Powiem tak, gdyby nie masówa Day Ligthów i to, że niektórzy od nas poszli do nich na tym serwerze było by inaczej. Byśmy się bili dalej, oczywiście jakby Day Light znowu po 2 przegranych akcjach nie postanowiło opuścić serwer mając tylko 15 osób na vc. Gdybyśmy mieli wyrównaną liczbę graczy, by fajnie się grało. Moglibyśmy się pobić, neutrali nikt by nie ruszał i wszystkim żyło by się lepiej. Takie moje zdanie :).
Peace.

oczywaszki
19-10-15, 10:47
Hertagon jest w błędzie, myśląc, że są inicjatorem tego pomysłu. Zrodził się on już dawno, gdy tylko Exority nie świeciły obecnością na serwerze. Zastanawialiśmy się, jak to wszystko rozwiązać, by nie doszło do wszystkim znanej sytuacji "przejeliśmy serwer, wypierdzielamy wszystkich" jak to się zdarzało, gdy Exorit było "u władzy".
Jest to również regulamin dla nas, by osoby z gildi wiedziały co mają robić w danej sytuacji i kogo się pytać.
Dla was, byście wiedzieli do kogo się zwrócić z poszczególnym pytaniem. Są osoby w gildi, które nie wszystko wiedzą, grają krótko, dlatego taka osoba nie zawsze ma rację, a słuchając się jej, będziecie w błędzie. Osobami do pomocy są wszyscy z długim stażem, nie tylko Artezon czy Dark Shooter. Tacy gracze jak Szuja, Conmi, Aster, Keavira, Fasol , Carla itd. również posłużyłyby dobrą radą.

kacpinio1
19-10-15, 10:48
Szkoda ze pomysl raczej nie wypali. Mi sie osobiscie podobal moze wkoncu zaczelo by sie cos dzialo na ttm serwerze. Brakuje mi tych czasow gdy po resecie gralo te 100 osob wojna caly czas trwala bylo nie tak jak jest teraz gdy ktoras z stron nie ma przewagi liczebnej w danym momencie to nie gra, ja bym olał to wyplacanie itp dac gangowi sie przez 2 tyg poexpic(zawieszenie broni) a potem znowu sie bic zeby cos dzialo sie na tym serwerze.

Mastach
19-10-15, 10:53
Prawda taka, ze niedosc ze i tak zawsze mieliscie wiecej osob ale nie bylo to jakos odczuwalne, kilka sytuacji sprawilo ze nawet niema sensu zbierac sie w 10 osob by walczyc na 30. Mysle, ze i tak nikt nie powinien sie wyplacac, zeby Arczi mogl wypelnic swoj domek stosami talarow.

Catthon
19-10-15, 10:55
Powiem tak, gdyby nie masówa Day Ligthów i to, że niektórzy od nas poszli do nich na tym serwerze było by inaczej. Byśmy się bili dalej, oczywiście jakby Day Light znowu po 2 przegranych akcjach nie postanowiło opuścić serwer mając tylko 15 osób na vc. Gdybyśmy mieli wyrównaną liczbę graczy, by fajnie się grało. Moglibyśmy się pobić, neutrali nikt by nie ruszał i wszystkim żyło by się lepiej. Takie moje zdanie :).
Peace.

Chłopaki, neutrale zawsze byli cierniem w oku większości awanturników. Bo expią, bo grają, bo 'z wrogiem gadali!' i tak dalej.

Myślę, że tak z 40-50% graczy w wojnie, z Tobą Tizu włącznie, akceptowało nas tylko ze względu na brak fragów/zakaz liderów, którzy podchodzili do sprawy trochę rozsądniej. A gdy fragi się pojawiały a wojna cichła, to zaczynał się czas znęcania nad neutralami.

Mnie to nawet bawiło, bo cenię sobie jakąś tam dyplomację, także kuluarową. Sam nigdy nie miałem poważniejszych problemów, choć bywało różnie. Nie dziwię się jednak, że moich drogich kolegów w końcu podobny stan rzeczy zmęczył i poszli pograć bardziej RPG i w klimacie, nie wytrzymując dyktatury trądziku :uśmiech6: (z góry przepraszam tych, z którymi na luzie da się dogadać, a jednak jest ich większość).

PS: Ten 'regulamin' jest napisany tak, że ogranicza prawa neutrali jeszcze bardziej i wyraźniej niż wtedy, gdy nie był spisany :uśmiech6:. Dlaczego niby macie zabijać neutrali z czaszką?

oczywaszki
19-10-15, 11:01
@up
Jest to poniekąd prawo gildi rządzącej :)
Spieszę z wyjaśnieniem. Skoro jesteście gildią neutralną, to dlaczego macie skula? Przecież nie wdajecie się w konflikty. W takim przypadku należy zrobić jedno : Napisać do którejś z osób, że taka sytuacja miała miejsce, jeśli jest to uzasadnione (ktoś ci zabił noba czy cokolwiek) to ok, idź wolno :)

CySiO
19-10-15, 11:07
Proszę nie wprowadzać graczy w błąd. Nikt nie bił od nas neutrali, więc proszę bez takich pomówień. Jak mieliśmy serwer przez całe wakacje nie biliśmy żadnego neutrala. Może były jakieś jednostki, które zabiły 2 osoby, aczkolwiek nie wiem. Ale jako całość gildii Gang Albanii nie atakowaliśmy neutrali. Więc nie piszcie głupot, że wypierdzielaliśmy cały serwer. Chyba, że mówisz o czasach sprzed 3 lat o prawdziwej gildii Exorit, a nie Gangu Albanii.

palemajtki
19-10-15, 11:13
Dobra, dobra... Takie pier...e.ie może zamiast narzekać i pisać jaki daylight jest zły i regulamin jest zły i jak to na no-pvp jest super extra. sami coś zaproponujecie? Od wielu z was słuchało się zupełnie innych rzeczy zanim uciekliście. Nie chcecie grać to nieee nikt nie będzie płakał. Tylko chyba większa część z was nie kuma że ten rególamin nie wchodzi w życie tylko został napisany po to żeby wzbudzić jakieś poruszenie, pomysły chęć porozumienia się. Generalnie ja osobiście uważam że tak czy inaczej znudzi się no-pvp tym którzy lubią fajty a dla hertagonów to bez różnicy i tak nie walczyli. A to że raz pozdychaliście pokazuje wasz słaby charakter i nic więcej.

Dobrze wiemy że i tak się wszystko zmieni to tylko kwestia czasu. Pozdrawiam

Catthon
19-10-15, 11:15
@up
Jest to poniekąd prawo gildi rządzącej :)
Spieszę z wyjaśnieniem. Skoro jesteście gildią neutralną, to dlaczego macie skula? Przecież nie wdajecie się w konflikty. W takim przypadku należy zrobić jedno : Napisać do którejś z osób, że taka sytuacja miała miejsce, jeśli jest to uzasadnione (ktoś ci zabił noba czy cokolwiek) to ok, idź wolno :)

I tutaj ujawnia się podstawowy błąd, który jest filarem wielu nieporozumień.
Z wikipedii (za Państwo neutralne podstawcie Gildię neutralną).

Państwo neutralne – państwo, które zadeklarowało neutralność w określonym konflikcie zbrojnym. Państwo neutralne ma obowiązek nieuczestniczenia w konflikcie zbrojnym oraz nieudzielania pomocy żadnej ze stron konfliktu.

To wcale nie oznacza, że Państwo (gildia) neutralne nie posiada służb zbrojnych, które ścigają zwykłych przestępców, którzy naruszają ich granice (kradną, wbijają na respy, zabijają).

Do wyjaśniania drobnych konfliktów powinno mieć prawo każde suwerenne i neutralne państwo (gildia).

Wszelkie konflikty ze stronami walczącymi wyjaśnia międzynarodowa komisja (czyli ten trybunał w pięcioosobowym składzie) i tu się jak najbardziej zgadzam :oczko:

EDIT: Tizu, w wakacje nie grałem, pewnie masz rację. Pamiętam jednak Twoje myślenie przy starcie serwera po resecie :uśmiech6:. Prywatnie bo prywatnie, ale jednak.

Kr92
19-10-15, 11:27
Catthon masz rację, regulamin można traktować jako wersję roboczą, pisaną na szybko, bo do tego zmusiła sytuacja. Każde sensowne propozycje tutaj będą brane pod uwagę bo chcemy się liczyć z głosem każdego kto ma coś do powiedzenia, o to w tym chodzi.
Punkt o którym mowa zostanie lekko zmodyfikowany.

hejhop
19-10-15, 11:51
@rekerafi
Może te ogarnięte, dojrzale emocjonalnie i poważne jednostki nie bily. Ale masa waszej dzieciarni nawet dzis juz zabijala 20 lvle, wiec nie mów jacy to jesteście honorowi. Dysproporcja w naszych teamach wynika z tego, ze nie każdy potrafi wytrzymać na jednym kanale z osobami niezrownowazonymi psychicznie, nawet jedynie przez krótki czas trwania akcji.

Uwolniona Mysl
19-10-15, 12:23
Przeczytałem parę postów, chciałbym dodać coś od siebie... :D
Jak ktoś czasem w csa go chce pociupać, i nie jest jakiś zbyt dobry (sam pykam od niedawna, i mam G2, to zapraszam priva :D)

makozul
19-10-15, 12:37
oj arczi arczi, ty to jestes jednak wariat xd zalezy wam na rozwoju serwera, a jak poszly backstaby to przyjoles ich z otwartymi rekami xd chj ze bylo nas juz wtedy mniej haha :OO. teraz gra Ci na serwie 10 osob i placz sie zaczol. wyjebaliscie niczego sobie winny htg z serwa, bo sie wam nudzilo ;s. jedyne co moze ocalic ten serwer to w jakis sposob podzielenie teamkow i walczenie dla 'funu' miedzy soba, bo co ma wspolnego serwer pvp bez pvp haha xdd chcecie gadac to pw

sebastianix
19-10-15, 12:46
Arczi napisał to w czym większość ludzi z naszej gildii się zgodziła. Chcieliśmy mieć zasady według których będziemy wspólnie grać w tą grę. Kto odszedł ten się nie zgadzał z resztą i często robił coś na własną rękę... bił neutrali itd. Nie ma co robić z tego gównoburzy i nie jest to temat do dyskusji, tylko wątek o charakterze informatywnym :P

Pozdro, partyjka w lola ? ;d

kacpinio1
19-10-15, 12:57
jedyne co moze ocalic ten serwer to w jakis sposob podzielenie teamkow i walczenie dla 'funu'

Zbierzmy sie wszyscy i niech hektor i artezon na zmiane wybieraja po jednej osobie do swojego nowego teamu :uśmiech8: :D :uśmiech8::uśmiech8:

Kr92
19-10-15, 13:09
oj arczi arczi, ty to jestes jednak wariat xd zalezy wam na rozwoju serwera, a jak poszly backstaby to przyjoles ich z otwartymi rekami xd chj ze bylo nas juz wtedy mniej haha :OO. teraz gra Ci na serwie 10 osob i placz sie zaczol. wyjebaliscie niczego sobie winny htg z serwa, bo sie wam nudzilo ;s. jedyne co moze ocalic ten serwer to w jakis sposob podzielenie teamkow i walczenie dla 'funu' miedzy soba, bo co ma wspolnego serwer pvp bez pvp haha xdd chcecie gadac to pw

Hertagon nie jest pępkiem świata, sam zadecydował o zamianie servera. Non pvp to też Altaron, niech tam budują klimat na swój sposób my zrobimy to na swój tutaj.
Teamy możemy podzielić w przyszły weekend i sprawdzić się na magicznej arenie, może nawet wspólnie ze światem non pvp, czemu nie.

makozul
19-10-15, 13:13
ej navarog, to by nie bylo glupie! hahah xDDD

wszyscy w rzedzie i pokolei wybieramy hahaha ale by byla beka xD

arczi, zrozum ze ludzie nie beda Ci grac tylko po to by ponawalac sie w weekend na arenie.. jezeli chcecie podzielic teamek to dajcie nam 5-7 osob z normalnymi lvlami i grajmy tak jak dotychczas tzn. expmy, wpadajmy po siebie, robmy masslogi, bo to przeciez jest pvp, a nie PVP only weekend ;O

corkarypto
19-10-15, 13:17
Już chce zobaczyć tą pierwsza akcje daylightów bez comandera. pozdro !

ezzak
19-10-15, 13:18
@Ałczi

W takim razie moją propozycją byłoby nie zaniechanie wojny, ale przeniesienie jej na arenę PVP. Raz czy dwa w tygodniu zbierałoby się ekipy do walk na arenie, a zwycięzca dominowałby na serwerze do następnej walki. Przez dominację nie mam na myśli, że przeciwna strona nie może podjąć jakiejkolwiek akcji, ale musi ustępować pierwszeństwa stronie wygranej. Można by sporządzić listę osób wyrażających zgodę, a pozostałych zmusić do przyjęcia zasad, bądź rozgrywki neutralnej(całkowity brak przywilejów).Złamanie paktu skutkowałoby nałożeniem kary pieniężnej przez resztę członków, w przypadku braku zadośćuczynienia, wykluczenie z paktu oraz nałożenie po prostu - hunta.

@Piter

A ile osób od nas przestało grać, bo nie mogą sobie poexpić?

begar321
19-10-15, 13:20
Jak wy chcecie zbalansowanych teamów jak w daylight trzeba mieć w dp 15 osób + 5 wylogowanych żeby 220 rp wyszedł wylogowując sie 10 razy na demonach a 210 wojownik by wyszedł z wodników i dobiegał na koniec akcji .
Plz noo!!!!!

Kr92
19-10-15, 13:20
Poprzez swoją politykę macie team jaki macie, my nad swoim pracujemy i budujemy w miarę możliwośći atmosferę, stąd tylu ludzi z "trejda" chętnie u nas zostaje, u Was tego nie ma, dlatego ludzie uciekają.
Teraz chcecie dostać ludzi za darmo bez pracy.
Oczywiście i u nas ostatnimi czasy nie było zbyt ciekawie i stąd próba zmiany.
Żeby nie akcje z pingowaniem i innymi rzeczami moglibyśmy porozmawiać jak ludzie, teraz chyba jest za późno.
Akcje o których wspominasz wychodzą same z siebie, z aktywnego grania.
Pierwsze co trzeba zrobić zbudować server pełen ludzi.

makozul
19-10-15, 13:23
@ezzak

wiekszosc przestala grać, bo poszla na studia jak mniemam, a reszta to siurki które sie poddaly, bo jak widza 5 osob online od zydow to raczki sie trzesa i robia nowego chara lub ida na non pvp. inaczej by to wygladalo gdyby kazdy mial wmiare rowny team, nie mowie tu o tej samej ilosci osob, bo zawsze ktos nad kims nadrabia skillem ;]

ezzak
19-10-15, 13:27
@piter

Kto miałby czas czaić się po kilka godzin w depo żeby wyjść na jakiegoś expa, odrobić lvle stracone w pare minut na akcji. Arena PVP pozwoliła by na powrót do gry tym ludziom, którzy obecnie nie mogą znaleźć dość czasu, bo godziny walk byłyby ustalane z góry, a poziomów nie trzeba odbijać, zaniechanie jakichkolwiek działań w dni robocze, zaoszczędziłoby sporo czasu obu stronom i podniosło jakość walk weekendowych (podobne poziomy)

I nie będę wspominał o kilku graczach naszego teamu, aby uniknąć kompromitacji if you know what i mean

makozul
19-10-15, 13:30
@ arczi

bla bla bla, po przez polityke LOL

co wam kurwa nagadala ta tisaya czy ormo, ze niby jak jest u nas?
niektore osoby nie byly szanowane przez swoje wlasne zachowanie, a oczywiscie wolalem osobe ktora expi i wmiare walczy niz osobe ktora siedzi na afku i pisze durne commenty ;]
My mielismy duzo osob w teamie, lecz wiekszosc z nich przestala grac ze wzgledu na prace/rodzine (czytaj veron/zly/damian/waski/east/rmc/slepy/legkan) do tego jeszcze backstaby, które polecialy z dupy niby dlatego, że team bez KULTURY. chuj ze tisaya siedziala jedynie z sadysta na kanale, z nikim nie rozmawiala xd szczerze mi juz przestalo zalezec na tym altaroniku co bedzie to bedzie, ja tam grac nie musze.. bedzie trzeba polidowac to numer moj znaja. robcie co chcecie xd

begar321
19-10-15, 13:31
@ezzak , przecież od was wystarczy ,żeby były zalogowane 3 osoby + serdeczny i macie z 2 godziny wolnego expa zanim ktoś z day cos ogarnie .

ezzak
19-10-15, 13:37
@Exo

Dla mnie po prostu porozumienie o przeniesieniu wojny na arenę i regularnie odbywających się walk byłoby najstosowniejsze dla chwili obecnej. Wznowi aktywność na PVP, a wojna wciąż będzie trwać, tyle tylko, że będzie można mieszać składy, aby były w miarę równe, i nie będzie tak ogromnych strat, a poza areną nie występowałyby żadne walki.

Mefisto63
19-10-15, 13:52
ta o czym wy dyskutujecie z "Artezonem "typek buduje klimat na altaronie .. zostawicie chłopaka w spokoju niech expi..

Piotrek Pw w grze.

oczywaszki
19-10-15, 14:14
Nie rozumiem stwierdzenia "przejeliście serwer to grajcie sobie sami". To nasza WINA? Czy zasługa? Wasze posty to desperackie wołanie z dna depresji. Nikt wam nie broni expić, nikt wam nie broni grać. Potraficie się zebrać i pokazać na ile was stać, więc nie rozumiem o co płacz. Tym sposobem pokazujecie myślenie małego dziecka : "Albo po naszemu albo wcale. Zabieram zabawki i ide do swojej piaskownicy!"

Kilka osób jak widzę, nie rozumie po co wybrane zostały te 5 osób... Otóż to nie są dyktatorzy, nie są liderzy, nie są komaderzy. To są osoby, które mają pomóc rozwiązywać spory, osoby do których mają zwracać się gracze spoza gildi, by przedyskutować jakąś kwestię. Jeśli ktoś myśli, że będzie Daylight rządziła baba, to się grubo myli. Po to jest 5 osób, by wymieniało się poglądami, a nie wg tej jednej osoby i jej poglądów coś było ustalane.

Mefisto63
19-10-15, 14:14
+1 Jac "k" Sparrow.

hevea
19-10-15, 14:33
Tym co zależy na wojnie, zgadzają się na to żeby zaniechać walk na conajmniej 2 tygodnie.
Z tego co słyszałem, to u Was, gdy my nie graliśmy, też była dyskusja na ten temat. Niestety jest nas jedynie garstka w porównaniu do tych którym zależy na expieniu, pokoju (na serwerze pvp, pozdro), full RPG, rozwoju altaronu (myślą, że to od nich zależy) i jeszcze w porównaniu do osób, które są na tyle obsrane tym, że przejmiecie dzięki temu serwer i będziecie ich zabijac tak jak miesiąc temu (bo u nich 1-3 deski to koniec gry, płacz, wieszanie się etc.) przez co 9/10 przestanie grać. Dlatego nie ma mowy żeby coś takiego przeszło.

Nie będę wymieniał ich nickami, ale to jest serwer PVP, tu ma być ciągłe oro jak na jakiejś jebanej Inferni, a z tymi poglądami RPG, rozwijaniem serwera i innymi gównami tego typu powiem krótko: wypierdalać na non-pvp i tam możecie sobie budować klimat.

Ponadto wielu z nich chowa do Was urazę, za obrazy, pingowanie i chuj wie co jeszcze. Nie rozumieją, że bez tego nie ma wojny. Bo co to za wojna bez konfliktu? Przecież arene już jedną mamy.

Na koniec niech każdy sobie zada pytanie dlaczego wybrał akurat serwer PVP i niech napisze dlaczego (tylko szczerze).

A jeśli obecna 'starszyzna' nadal myśli, że to co robią jest słuszne to niech mi kurwa wytłumaczą dlaczego ludzie zaczeli odchodzić. Chcecie budować klimat na serwerze, którego nawet nie ma na naszym VC? Nie ma go bo przez dumę, chciwość i złość niektóre osoby się nigdy nie pogodzą.

Wojna prędzej czy pózniej będzie, nwm czy się doczekam, jak narazie chce osiągnąć to co sobie wyznaczyłem na cel i spierdalam stąd. Także wychodzę stąd i ide zapaść w trans EXP, BOSY, PAPIEROSY.

Pozdrawiam wszystkich tych, którzy są prawdziwi bo to że jestem no lajfem i kurewsko szczery wie każdy. To pierwsze do czasu, a to drugie na zawsze #piss


Mówi to osoba, która chciała się 'wieszać' i przestać grać po tym, jak spadły jej buty chaosu

makozul
19-10-15, 14:36
@luffy

piona luffy xd
85% osob grajac na altaronie(pvp) nie grali na realu czy innych otsach na ktorych wojna toczyla sie miesiacami, tracilo sie po 30-40lvli, odrabialo sie kilka miechow(jezeli sie odrobilo) i sie kurwa nie plakalo. Prawda jest taka, że na tym serwie wiekszosc osob uczyla sie pvp na altaronie XD Nie jestem jakims hejterem czy cos, ale jezeli gosc traci 3-4lvle i idzie emo na serwerze na którym odrabiasz to w 2h to kurwa pozdrawiam hahahaha

@beacia z albatrosa

jakie spory? miedzy kim? bo z tego co widze to hertagon który cos tam gral, gra juz na non pvp.. neutrale? czyli kto? nie ma zadnych neutrali, nigdy nie bylo xd Mielismy serwer w wakacja i odrazu 50% teamu wyszlo z zalozenia, że nie ma po co grac skoro wy nie gracie, dlatego tez expilo moze ile? 6 osob? :) Musicie pojac, że serwer pvp to jest kurwa PVP :O

Mefisto63
19-10-15, 14:37
Garstka ? a nas ilu jest ? Chcesz żeby było " oro " a słuchasz rad Jakiegoś Artezona ?
Co robisz w tym kierunku by na serverze " pvp " było wspominane wyżej " oro " ?
Kto Cie Trzyma ? bo z tego co widzę to on

oczywaszki
19-10-15, 14:39
Regulamin Regulaminem czytając wasze posty graczy z daylight tym regulaminem mozna dupe wytrzec ;) beata to nie my płaczemy? to was krew zalewa ze zostaliscie sami nie odwrotnie :uśmiech7:

A tą waszą kulture na Vc możesz włożyć między bajki,każdy u was siedział cicho bo tylko expić lubia i potrafią.

Zauważmy tylko, kto tu zabiera głos. 2 osoby, którym ewidentnie coś nie pasuje. Całe Daylight? Oh :(
Reszte 30 osób nie widzę, żeby tu płakała. A od rozmów mamy vc :)

Chcemy zrobić coś dla Altaronu, by gracze nie odchodzili, chciemy pomóc innym w questach itd. To dla nas Administracja tworzy tę grę i przez nas, wszystkich graczy, te prace idą wolno. Bo kto jaki wolontariusz będzie robił coś w miejscu, gdzie obrzucają go błotem?

CySiO
19-10-15, 14:43
Co do backstabów, to ich przyczyną nie były obraźliwe słowa czy wyrzucenie z vc, co było tylko pretekstem do przejścia. Nie sądzę, by Daylight przyjęło was w ten sam dzień do teamu bez mrugnięcia okiem. To było zaplanowane już dawno, Ormo/Kurdeje jak inni którzy odeszli mówiąc "nie mogę przyjść, bo muszę wychodzić" nie chcieli wyjśc, bo wiedzieli, ze do was pójdą. Bo później siedzieli jeszcze po 1h na vc i pierdolili jakieś smuty.
Więc nie mówcie o kulturze, u nas ludzie może i się do siebie spinają, ale jeżeli przychodzi co do czego to potrafią się zebrać i ze sobą grać. I jeżeli dla was brak kultury to powiedzenie kilku słów w amoku do osoby, która leci w ch** siedząc na vc i nie chcąc walczyć (po wyrzuceniu od razu zaczęła walczyć) to brak kultury, to nie wiem jak u was może być kulura, jak połowa osób od was, jak to Ormo powiedział "trejdów", stojąc pod dp wyzywa ludzi bez przyczyny.
Ale budujcie tam swój teamek, proponuję zebrać wszystkich do teamu kto gra na pvp.

malpad
19-10-15, 16:17
Piotrek ja przestalem grac z powodow innych niz rodzina/praca a mianowicie....Po resecie zalozylem sobie nikomu nie znana postac i chcialem sprawdzic jak neutralni gracze, nowo przybyli odczuwaja na sobie zachowanie czlonkow EXORIT, zapytasz dlaczego cos tak glupiego zrobilem ? A zrobilem to dlatego ze ewidentnie wiecej "trejdow" szlo zawsze do Coll z czego mieli przewazajaca liczbe graczy....Kolejnym powodem byly spiny, chamskie i prostackie zachowanie nowych jak i starych czlonkow gildii, przestaliscie sie szanowac nawzajem a nie mowie juz o nowych graczach nie bedacych w szeregach exorit i to zauwazylem jako latajacy sobie nooobek...Kazdego z Was bardzo lubilem i szanowalem, chcialem z kazdym dobrze zyc wiec nie rozumialem najazdow na (Tisaye,Orma i wielu innych) ktorych serdecznie pozdrawiam. Z czasem atmosfera na vc robila sie nie do zniesienia i w tej gildii trzymaly mnie osoby takie jak ( Aer, Jacek, Julka, Ormo , TUZ, Mastach, Chuderlaczek Grzesiu ( pyskata mala menda ;), przepraszam jesli kogos nie wymienilem ). Ale wracajac do mojego nooobka... dzien w dzien spotykalem sie z chamstwem ze strony EXORIT jak i COLLEGIUM, wbijajac na respa ktorego huncilem na moje przywitanie slyszalem prawie codziennie "SPIERD... albo Cie zabije...albo hunted itd.) Takowym zwrotem czesto poslugiwal sie "cwaniaczek" ktory teraz w Coll robi jako wzor do pomagania nowym graczom i do ktorego trzeba sie zglaszac o pomoc. Jako "stary gracz", byly czlonek EXO, neutralny gracz(obserwator) moge podrzucic Ci jak i Artezonowi rade ktora posluchacie albo i nie, a mianowicie jezeli rzadzicie tymi klanami to zlapcie za pyski swoich ludzi albo stworzcie lub udoskonalcie regulamin do ktorego kazda osoba ma sie dostosowac jesli chce zostac w waszych szeregach, a osoby nieposłuszne wyrzucac ale w ten ugadany sposob z gildia przeciwna by ich nie przyjmowala. Kto wie...moze kiedys wyrzutki sie polacza i bedziecie wspolnymi silami tłumic to prostactwo ;) Szanujcie sie wzajemnie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE DAMIAN =)

ezzak
19-10-15, 17:02
Aby wrócilo dobre pvp musi zapanować pokój na jakiś czas. W chwili obecnej kazda probe walki z DAY mozna porownac do Powstania Warszawskiego.

kompromis
19-10-15, 17:39
Takie pierdolenie... Wszyscy dobre wiemy jak to sie skończy. Colle sie lekko znudza, ja akurat zdaze wrócić do aktywnej gry, zostaną pojedyncze jednostki z day, akurat będzie 1:1 w graczach, wytnie sie ich. Porzadzimy niczym przez 2 miechy i znowu nuda, a potem zostanie od nas 5 osób i day wróci zajac server w 20. Wiecie czego w tym brakuje? Hertagonu. Kurwa nie wiem co trzeba miec pod kopułą żeby ich wyjebac, tyle czasu poswiecalem żeby to względnie dzialalo... Grali sobie, nawet ich nie spotykalismy na expach, bladzili tu i tam, zawsze cos kupili, zawsze cos sprzedali. Powiem wam ze głównym powodem do gry byla właśnie ta odrobina klimatu który tworzył hertagon, a teraz?... Chyba wole polasic sie o opinie idioty bez umiejętność i isc na non, oczywiście jako negatywna twarz ktora walczylaby na paralki, walle i lury... Ambitniejsze to niż bicie sie bez ani sekundy klimatu który zabiliście nie tym ze ciągle walczyliśmy, lecz tym ze wygoniliscie ostatki graczy niepowiązanych z tym konfliktem.

Co do tematu...
http://i.ytimg.com/vi/sFhb-w0HCiY/maxresdefault.jpg

Mefisto63
19-10-15, 17:56
Dokładnie ;} .

hejhop
19-10-15, 18:34
Stworzyliście hertagon żeby wyexpiac sobie chary, a kiedy mój 100% neutral ziomek chcial dolaczyc to nie mogl, bo do 66lvla padl raz, od was i to bylo powodem odrzucenia jego wniosku. Nie mowie tu o czasie sprzed resetu tylko o sierpniu kiedy dejlajtow nie bylo, a serwerem pvp rządzili szlachetne exorit bo wygrali warmode'a.

mikeleplacido
19-10-15, 19:02
Stworzyliście hertagon żeby wyexpiac sobie chary, a kiedy mój 100% neutral ziomek chcial dolaczyc to nie mogl, bo do 66lvla padl raz, od was i to bylo powodem odrzucenia jego wniosku

HertagoN nie został stworzony po to, żeby wyexpić sobie chary (domyślam się, że chodziło ci tu o wyexpienie ich na wojnę, w innym wypadku nie rozumiem dlaczego nie mielibyśmy expić). Jeśli padł - jak to powiedziałeś - "od nas", oznacza to, że nie jest neutralem i najprawdopodobniej zabił kogoś z naszej gildii.

@topic
Nie wiem po co w ogóle kontynuować dyskusję, jeśli się to tyczy HertagoN-u (do innych kwestii, m.in. związanych ze stronami walczącymi się nie odniosę). Gdyby nie ataki na członków naszego klanu może sprawy potoczyłyby się inaczej, niestety - co trzeba powiedzieć wprost - zawinili ci, którzy członków HertagoN-u zaatakowali, sam "regulamin" natomiast jest po prostu śmieszny. Obecnie neutrali na pvp nie ma. Tyle w temacie.

@down
Są, ale ich liczba zmalała. Chodzi mi o to, że część tego regulaminu była skierowana właśnie do osób neutralnych i teraz odnosi się ona do znacznie mniejszej części graczy. Pisanie poszczególnych punktów skierowanych tylko do kilku osób traciłoby sens.

Catthon
19-10-15, 19:11
HertagoN nie został stworzony po to, żeby wyexpić sobie chary (domyślam się, że chodziło ci tu o wyexpienie ich na wojnę, w innym wypadku nie rozumiem dlaczego nie mielibyśmy expić). Jeśli padł - jak to powiedziałeś - "od nas", oznacza to, że nie jest neutralem i najprawdopodobniej zabił kogoś z naszej gildii.

@topic
Nie wiem po co w ogóle kontynuować dyskusję, jeśli się to tyczy HertagoN-u (do innych kwestii, m.in. związanych ze stronami walczącymi się nie odniosę). Gdyby nie ataki na członków naszego klanu może sprawy potoczyłyby się inaczej, niestety - co trzeba powiedzieć wprost - zawinili ci, którzy członków HertagoN-u zaatakowali, sam "regulamin" natomiast jest po prostu śmieszny. Obecnie neutrali na pvp nie ma. Tyle w temacie.

Mike, nie generalizuj. Neutrale jacyś są zawsze. To, że nas nie ma, nie znaczy, że całkiem wyginęli i nie kryją się po krasnalach :uśmiech6:

Swoją drogą - parę ładnych lat oskarżano HertagoN o to, że nie jest neutralny i że neutrale nie istnieją. Teraz chyba ostatecznie można się przekonać, że Ci, którzy tak robili, byli w błędzie.

corkarypto
19-10-15, 19:22
@topic
Nie wiem po co w ogóle kontynuować dyskusję, jeśli się to tyczy HertagoN-u (do innych kwestii, m.in. związanych ze stronami walczącymi się nie odniosę). Gdyby nie ataki na członków naszego klanu może sprawy potoczyłyby się inaczej, niestety - co trzeba powiedzieć wprost - zawinili ci, którzy członków HertagoN-u zaatakowali, sam "regulamin" natomiast jest po prostu śmieszny. Obecnie neutrali na pvp nie ma. Tyle w temacie.

W moim odczuciu Hertagon to zawsze był problem dla coll jak i exo (chodzi nawet o te durną rekrutacje) prawda jest taka że gra was garstka a każdy z was jest delikatny jak owocek. Już u nas dziewczyny mają większe jaja niż wy Panowie. Więc chyba dobrze się stało że ciemiężony klan Hertagon znalazł sobie w końcu swój azyl, trochę to trwało powodzenia na nonpvp. Co do neutrali na pvp tacy zawsze będą istnieć do pewnego momentu(wbicia odpowiedniego lvla oby jak największego), prędzej czy później każdy będzie musiał się opowiedzieć po którejś stronie konfliktu.

Maru123
19-10-15, 20:04
@Hertagon

Naprawiliśmy wasz błąd przy wybieraniu serwera podczas zakładania postaci, nikt za wami nie zapłacze, nawet nie wiedziałem że gracie na pvp. :flaga:

@Spejson aka Zelmer

Błagam Cię gim*bazjalisto nie wypowiadaj się o oro i innych tematach dotyczących wojny ponieważ:
a) IQ<=0
b) jedyna rzecz jaką robiłeś na akcji to robienie swoich ludzi w wała i zbieranie im plecaków
c) jedyne co wnosiłeś do dyskusji to "zamknij morde gościu/pecie"
d) jedziesz po Day a kilka miesięcy temu wytłumaczyłem Ci z Florystą cały altaron, powinieneś uszanować gildię dzięki której ktoś o Tobie usłyszał :wąsacz:

@Day

Dziękuje za głosy, gratuluje zwycięzcą, może jeszcze jeden "żyd" zechciał by reprezentować Day ? ZAPRASZAMY !!!
Żałuję że aktualnie morgian nie jest w szeregach waszej gildii bo oddał bym na niego głos.

@topic

Nie akceptuje regulaminu, nie umiem być miły, nick zobowiązuje, Przepraszam. Jeśli wolicie żydów w gildii też mogę odejść. :gasienica:

hejhop
19-10-15, 20:17
@szuja
Jakich żydów w gildii ziomeczku. To ze się wyplaca jesli zechcą nie znaczy ze będą w gildii, ypkis żyje w spokoju i reszta będzie zyc w spokoju, a jak pograją pozarabiaja poexpia na bank będzie upragniona przez wszystkich wojna. Z hertagonem nie da się walczyć bo są tchórzami. Egiptuzy i kawele juz po pierwszej opence poszli, a zaplakana "elita" gangu marudzi na dysproporcje w teamach ktora wyrownywali pingowaniem i hackowaniem. Jesli pograją znowu sie zregrupuja i cos z tego może wyjść. A prawda jest taka, ze ci do których ten regulamin trafil juz siedza na nowych chatach, czas żydów na bank juz wykorzystala nasza chęć pomocy na nowych chatach. Mam tylko nadzieje, ze chociaż polowa nowych charow, które teraz powstały to prawdziwi neutrale, a chary zydow niech korzystaja.

Mefisto63
19-10-15, 20:20
Jakiś Nieudacznik Szuja do mnie pisze. Gdzie tu się mutuje.
Typek wrócił bo na servie można expić. Co do plecaków pooglądaj filmiki tylko załóż 2 pary okularów bo jedna ci nie starcza Altaronczyku.

hejhop
19-10-15, 20:34
@szuja
Jesli mówisz o tym, ze wybrali orma, mi tez to się srednio podoba, ja na niego nie glosowalem, ale taka jest decyzja ogolu i wypada ja uszanować tylko przez wzajemny szacunek. Jak do tej pory ormo nie zrobil nic za co można by go traktować jako żyda poza tym, ze od nich przyszedł. Sam do konca nie znam ich historii, ale z tego co wiem, jeszcze zanim graliśmy z collegium ormo byl z nimi i w jakiś sposób zaskarbil sobie swoje glosy, co będzie to będzie i nie rozumiem tego całego wychodzenia z gildii.

makozul
19-10-15, 20:53
nikt sie nie bedzie wyplacal ;] wyplacila sie jedna osoba, ktora powiedziala mi o tym po zdarzeniu wiec, slabo sie liczy :O. na kolejne takie igraszki nie pozwole :(

hejhop
19-10-15, 20:57
To jest srednio ważne na co sobie wewnętrznie pozwalacie. Wasz wybór. Dostaliście szansę.

c770832
19-10-15, 21:30
Kto to jest Konrad? Nie znam XD

ezzak
19-10-15, 21:31
@Konrad.

Nikt z nas nie korzysta z waszych usług, więc chary, które wspomagacie nie należą do nas, jedyny wypadek to jeśli ktoś robi tak secret chara, że nawet dla nas jest secret. Ormo jako dyplomata - chyba czas zacząć budować swój domek z kart.

Mervakis
19-10-15, 21:39
Z hertagonem nie da się walczyć bo są tchórzami,

Śmiała teza jak na kogoś, kogo nicku nie kojarzę (a to dość rzadki przypadek). Hertagon już wystarczająco walczył w przeszłości, zapewne więcej od Ciebie drogi kolego. To, że osoby, które chcą pograć w spokoju 2-3h dziennie i traktują grę jako zabawę, nie mają zamiaru walczyć, nie oznacza wcale, że są tchórzami. Oznacza to wyłącznie, że:
Po 1 - walka z innymi graczami nie sprawia im przyjemności i wolą innym pomagać zamiast szukać zwady.
Po 2 - nie mają powodu, by walczyć.

Kiedyś Hertagon walczył, by pomóc wygrać gildii, która miała potem stać na straży porządku. Czy którakolwiek gildia, która otrzymała pomoc od Hertagonu potrafiła wypełnić to zadanie? Odpowiedź brzmi - nie.

Czytając wypowiedzi niektórych, że wyzywanie się, pingowanie, hackowanie jest normalne i jest elementem wojny... jest bieda umysłową, a nie elementem wojny, jak ktoś lubi się pobić to się bije, a nie ciśnie po rodzicach i uniemożliwia innym grę byleby wygrać. :| Dlatego też odradziłem wszystkim, którzy chcieli wspomóc Albanię wchodzić do Nich na vc, potem taka osoba nie chciałaby wejść na akcję bo wolałaby expić i pyk, pingowanie na żądanie. Jak tu pomagać tak fałszywym ludziom? Obie strony wyczerpały całkowicie kredyt zaufania.

Idźcie pobić się z Abitańcami. :|

Uwolniona Mysl
19-10-15, 22:11
nikt sie nie bedzie wyplacal ;] wyplacila sie jedna osoba, ktora powiedziala mi o tym po zdarzeniu wiec, slabo sie liczy :O. na kolejne takie igraszki nie pozwole :(

Piter, a już miałem zamiar się wypłacać... ale ok, jak mi nie pozwalasz, to ja odchodzę, gdybyś kiedyś mnie szukał to wiesz gdzie mnie znaleźć
Askara > Yalahar > Demony z ivanem, pozdro

hejhop
19-10-15, 22:22
To co przed resetem ma jakies znaczenie? Bo jesli hertagon sie tyle nawalczyl to na pewno nie od marca, jesli to jest takie ważne to w zupełności rozumiem teraz bicie hertagonow. Juz wyjaśniam, mianowicie zmienia to calkowicie postrzeganie tej sytuacji, ponieważ przed resetem neutralne hertagony bardzo sie kolegowaly z exoritami na tyle aby sprzedawać moje tajne chary. Drugie primo mogę o tobie merv powiedziec to samo, bo jedyne ile cie widziałem to na krasnalach w pierwszych dniach serwera, a tak to słyszę różne rzeczy na twój temat i generalnie nie uważam za nikogo, kogo powinienem specjalnie szanowac. Trzecie primo objasnialem wam regulamin, a nie dawałem osobiście żadnych szans, bo(uwaga zaczynam pocisk) wszyscy jesteście zalosnym, zaklamanym ścierwem i hipokrytami bez żadnych zasad. Wiem, ze nie przegadam was, bo najprościej "kto to Konrad", odpowiem ci, Konrad to debil, który postanowił ci odpowiadać i okazal za dużo szacunku.

@azare
Mimo ze najbardziej do mnie przemawiają twoje posty, bo najmniej w nich agresji i szydery to nie mów, ze nie wiecie o swoich secret charac, bo nagle ukryty noobchar przy kuli u magów w neo sie wyexpia. Zlapalem jednego, a ciekawy jestem ilu nie zlapalem. A mowienie, ze o tym nie wiecie brzmi jak tanie mydlenie oczu.

@merv
Nie chciałem cie w żaden sposób cisnąć, malo o tobie wiem i szczerze mówiąc dopóki nie grasz nie potrzebuje wiedzieć.

@serdeczny
Tobie odpowiedziałem

Tyle słowem sprostowania.

Mervakis
19-10-15, 22:24
No i tu nie bardzo zrozumiałeś, cała masa osób, które masz teraz w Daylight walczyło wspólnie z Hertagonem przeciwko Exorit, tym bardziej żałosną sytuacją jest, gdy nowe nabytki atakują starych przyjaciół "włodarzy gildii", a Ci siedzą cicho, potem próbując się dogadać na gg/fb. Wszyscy dawni liderzy uważają aktualny Daylight za ścierwo (ten twór/nie ludzi), z którym nie warto było związać swojej przygody po resecie. Stąd ich wypowiedzi, by nie wiązać tego tworu z Collegium, które miało jakieś zasady. To, że Cię nie kojarzę nie miało na celu Cię obrażać, chodziło o to, że oceniasz ludzi nic o Nich nie wiedząc i chciałem poznać Twój dawny nick, gdybyś się okazał starym graczem.

hejhop
19-10-15, 22:36
Mój dawny nick tez ci nic nie powie, bo zacząłem grac na martwym juz serwerze przed resetem na którym rządził morgian z bastkiem.

@merv

Im dluzej biorę udział w tej dyskusji tym bardziej odwodze sie od swoich wstępnych przekonań, nie zapominaj, ze tak samo, jak u nas sa nowi, tak samo w hertagonie tez są nowi i starzy gracze. Poza tym każdy byl kiedys "trejdem".

saju1991
19-10-15, 22:39
@Pocisk
Jedynie Co mogę w tej sytuacji powiedzieć, powodzenia na pvp. Cytując Marka:
Idźcie pobić się z Abitańcami. :|

Na dowód godzina 23.16:
http://scr.hu/9sa8/46mn6


btw:
Tak nigdy nie walczyłem, bylem od zawsze w HTG i nie chciałem z "realami" wspólnie walczyć. (może to dlatego że ja pracuje i mam mało czasu na gre, a wbijanie lv zajmuje mi dzień.)
Dlatego posłuchałem waszych rad i zacząłem gre na NPVP PEACE.!

Mervakis
19-10-15, 22:51
Wszędzie są starzy i nowi gracze z kilkoma zasadniczymi różnicami:

Do Hertagonu dołączają osoby z jasno zdefiniowanymi poglądami odnośnie ich przyszłej gry (lub noobchar stron walczących, które #patrz kolejna różnica).
Do Daylight dołączają osoby bite przez gildie przeciwną o różnych poglądach co powoduje wewnętrzne podziały.

Z Hertagonu wylatuje się bezapelacyjnie po złamaniu określonych reguł (#tyczy się też noobcharów osób walczących).
Z Daylight nie wyrzuca się kogoś nawet, gdy nikt go nie lubi bo jest dodatkowym fragiem, taka osoba sama zdradza po pewnym czasie i zmienia team.

Hertagon czerpie przyjemność z gry w miłej atmosferze.
Daylight toczy wewnętrzne spory o głupi item z bossa.

Gildia gildii nie równa. ;p Pierwszą i drugą różnicę można zastosować Daylight/Albania naprzemiennie. Chociaż w trzeciej chyba też, bo było rookowanie chara o item z bossa. :v

hejhop
19-10-15, 23:12
@merv

Masz racje, stad sie wziąłem w tym teamie, chciałem grac na martwym serwerze neutralnie, ale bastek i morgian mi nie pozwolił, a kiedy chciałem sie wypłacać to legkan powiedzial żebym kupił im wszystkim statusy, każdy ma jakiś powód. Ale są różni gracze w hertagonie, jedni mniej inni bardziej pyskaci, i sam miałbym ochotę niektórych ganiać, może nie padli ci co powinni, ale padli po razie i wielka nagonka na dejlajt ze bije neutrali i koniec grania. Nic nie zmienia faktu, ze chodzi o rozmowę i można wszystko wyjaśnić ustalic pewne reguły co próbują( nie my, bo kim ja jestem?) zrobić. A gangowi dalej smutno i jedyne gdzie mogą poużywać to na forum.

Uwolniona Mysl
19-10-15, 23:15
Z Daylight nie wyrzuca się kogoś nawet, gdy nikt go nie lubi bo jest dodatkowym fragiem, taka osoba sama zdradza po pewnym czasie i zmienia team.

I tu się mylisz, mnie wyjebali za free :P

Chociaż w sumie, może i masz trochę racji
Przypomniała mi się pewna sytuacja, jak arczi coś podejrzewał, siedziałem na musicchanellu i siedziałem gadałem na drugim vc, i nie sprawdzałem, gość dał mi admina i upewnił się, że gadam na dwóch vc, mało tego, przez kilka dni, jak wszyscy z coll wychodzili i dawali loga, nagle pojawiał się Aer zwany Boberem z Brazzers, również to wydało się arcziemu podejrzane, więc wylogował się na warlockach, i wyszedł z vc na 20 minut, poczekaliśmy chwilę, zobaczyliśmy, że droga wolna, więc śmiało ciśniem z krzychem na piaskowe (przypominam, on exorit, ja collegium) nagle, na vc, artezon has connected, myślę sobie, oho, pewnie nie mam konta już, wchodzę na drugi dzień i kurwa, jak gdyby nigdy nic, nie było tematu, po jakimś czasie sam dokonałem planowanego przemieszczenia, co nie zmienia faktu, że miał na mnie tyle haków, a dalej mnie trzymali, bo to były te czasy w których byłem raczej niewygodnym przeciwnikiem, miałem dobrą postać i dużo czasu

A teraz i czasu brak, i postać kiepska, pojawił się pretekst z dupy i pffff, spierdalaj, mało tego, jeszcze lai mi pisze, że zachowałem się niewporządku, no beczka :D

Mervakis
19-10-15, 23:21
Próbujcie, ale patrząc, że już zaczynają się ludzie wypisywać i będą robili samowolkę to czarno to widzę. Albania przegrała w chwili, gdy zaczęła pingować ludzi, co skutecznie odstrasza osoby, które mogłyby, a nawet chciały im pomóc, ale mają stałe IP, a Wam daje czas na zaprowadzenie zmian. Zmykam, powodzenia.

I tu się mylisz, mnie wyjebali za free :P

Za blisko byłeś z Fardonem. Jest wojna, są ofiary. :<

kaos
20-10-15, 00:20
http://reactiongifs.us/wp-content/uploads/2013/02/popcorn_stephen_colbert.gif

kompromis
20-10-15, 05:55
@pingowanie
Proszę wypisać mi ludzi którzy zostali zaatakowani przez tajwańskich terrorystów. Czy jest to... Sadysta który odszedł? Może ypkis ma problemy z Internetem (podobno okrzyknęli go spyem)? Kto ma problemy, pytam sie cholera. Za darmo dla karma nie wraca .

@kultura
Jezeli rudemu bracie i siostrze (o 2giej pani sie nie wypowiem bo nie mialem okazji poznać) którzy kręcili afery i z ich powodów bylo 70% nerwowych dialogów na vc są tak poszkodowani brakiem kultury i popychania - kto kurwa wychodzi z tekstem 'twoja matka pije z kałuży pod zakaznym'? Kurwa, jebany domek z kart buduj w Day, masz tam sobie podobnego ale on nie musi wypic żeby miec odwagę cos takiego powiedziec. Co do rudowlosej - powyzywaj w depo nowych colli (przypomnę, ze dla ciebie nowy to ktos kto nie gra przynajmniej 2lata w tym team) od trejdow, zobaczysz jak szybko wykurwisz z tego serwera wówczas, bo tam człowiek nie przymknie oka. Potem pospamuj na trade ze sprzedasz swieta tarcze i nikomu bron boze nie odpisuj na pw i zakończ to spamowaniem na noobchary swoich 'ja wiem'.
Kurwa, wyezpic sie bez udziału w wojnie i iść do żydów (tak ormo, ty chociaz powalczyles), czuć bylo ten przekręt jak chuj. I ten płacz o kolczan skórzany, eh.


@itemy z bossów
Jezeli jest jakiś regulamin to się go przestrzega i nie dziwie sie fwlczykowi ze byl rozgoryczony jezeli ludzie chcieli zmieniać reguły pod siebie. Glupota bylo jego rookowanie, ale chuj, tak to bywa, ze człowiek czasem robi takie katastrofy, przynajmniej nie krzywdzil swoja dziecinada innych, czego nie można powiedziec o każdym, prawda?

@konrad
Gratuluje, udalo Ci sie.

Trixis
20-10-15, 08:53
@ Mervakis
To jest gra . Gram tu by szaleć , nie mam żadnych zasad tylko exp hajs wojna . Twoje durne gadanie o zasadach i moralności gildi są bez sensu . Chyba za bardzo związałeś się z tą grą ,że piszesz takie bzdety. Gówno obchodzi nowych graczy jak było kiedyś . Było gorzej niż teraz , col jak i exo biło neutrali i nikt nie płakał . Skończ te żałosne i puste opowieści z czasów gdzie nie było zasad a ty kurewsko je łamałeś zbierając. plecaki Sg .
Skończyłem , temat wyczerpany.
@Eldoka wysłałem ci zapro na steama , akceptuj
@ Hertagon
Wiedzieliście jak będzie , pvp to pvp nie ma tu takiej osoby ,której nie sfraguje jakis pk team , daylight czy exorit . Dobrze ,że to wkońcu pojeliście . Każdy ciśnie po ludziach co biją , kurwa to jest serwer pvp , ten kto nie ma faji albo go pvp nie interesuje gra na non elo

c770832
20-10-15, 09:25
@Up
Gosciu widze, ze jako nieliczny nie dales sie przerobic Arcziemu, bardzo madrze prawisz i nie wiem co ty tam jeszcze z nim robisz ;d Podobaja mi sie twoje posty mamy podobne myslenie.

palemajtki
20-10-15, 09:44
Hmm... Czytam, czytam. Ale mi się srać zachciało... Pozdrawiam

palemajtki
20-10-15, 10:52
Ludzie którzy jak mają ból dupy idą na kibel zwalić kloca.
Ps: A na temat kultury i poziomu jak chcesz coś pisać to zastanów się jaki sam prezentujesz kolego. Wszyscy wiedzą jak jest. ;) Oko

Ditos
20-10-15, 11:15
Tak to wam na nas nie zależy a taki płacz bo Hertagon poszedł na nona :)

Catthon
20-10-15, 11:50
@ Mervakis
To jest gra . Gram tu by szaleć , nie mam żadnych zasad tylko exp hajs wojna . Twoje durne gadanie o zasadach i moralności gildi są bez sensu . Chyba za bardzo związałeś się z tą grą ,że piszesz takie bzdety. Gówno obchodzi nowych graczy jak było kiedyś . Było gorzej niż teraz , col jak i exo biło neutrali i nikt nie płakał . Skończ te żałosne i puste opowieści z czasów gdzie nie było zasad a ty kurewsko je łamałeś zbierając. plecaki Sg .
Skończyłem , temat wyczerpany.

@ Hertagon
Wiedzieliście jak będzie , pvp to pvp nie ma tu takiej osoby ,której nie sfraguje jakis pk team , daylight czy exorit . Dobrze ,że to wkońcu pojeliście . Każdy ciśnie po ludziach co biją , kurwa to jest serwer pvp , ten kto nie ma faji albo go pvp nie interesuje gra na non elo

@Carla
Kiedyś było właściwie tak samo jak teraz. W ciągu paru lat mojej gry w Hertagonie gildia była na celowniku minimum 5 razy. To, że Ty czy ktoś inny pobiegniesz zabić kogoś z Hertagonu naprawdę nie ma znaczenia. Chłopaki się wkurzą, pójdą na respa i odrobią w dzień. Może, jeżeli ktoś zaplanuje masowy exodus Hertagonu, to HTG z miesiąc poczeka, aż kolejny raz się zapomni grzechy, znudzeni pustym serwerem ciemiężcy pójdą na emeryturę a druga gildia wróci przejąć serwer.

Doświadczenie uczy (choć i tak uważam, że gram tu krótko), że wszystko zatacza tu koło i na PVP zawsze znajdzie się miejsce dla neutrali, trzeba mieć tylko odpowiednie podejście. Znakomita większość to rozumie. Pomagamy nowym, jesteśmy katalizatorem handlu, klepiemy runy i tak dalej.

Śmiem nawet stwierdzić, że o ile jeśli Ty znikniesz to nikt nie zauważy, to po osobach, które poszły na non (i nie mówię tylko o neutralach) zostanie dużo większa pustka.

Jeszcze słowo dygresji. Gdy ja zaczynałem grę w Tibię, to na serwerze ciągle trwała jedna z pierwszych, ogromnych wojen. Neutrale mieli ustalony status quo, którego nikt nie naruszał i stanowili znaczną część populacji serwera. Gildie podpisywały ze sobą pakty (również neutralne), organizowały turnieje szachowe czy piłki nożnej (w grze), wizyty dyplomatyczne (w guildhousach), wyprawy np. na Pits of Inferno w poszukiwaniu zaginionych rejonów, które opisane były w książkach napisanych bodaj przez Knightmare. Warunkiem przystąpienia do gildii było napisanie opowiadania RPG (i robili to ludzie z gimnazjum, a nie tylko studenci z wąsem). Kazordoon i Ab'dendriel były miastami neutralnymi, w których był zakaz toczenia wojen i pkowania, czego pilnowała potężna rada utworzona z różnych osób z różnych gildii. Jeżeli pkujesz w Kazordoon lub jego jaskiniach - będą Cię ścigać. Jeżeli złapią Cię na afkowaniu - mogą Cię zabić i zapłacisz karę (taki anty-bot pierwszej generacji). Oczywiście istnieli pk i złodzieje, bo to urok tej gry, ale byli tylko czubkiem góry lodowej.

Znakomita większość godziła się z takim stanem rzeczy. Wszystko działo się na serwerze pvp, bo innych nie było. Nie ma więc co pisać, że na serwerach pvp nie ma miejsca dla neutrali. Spójrz za okno, tam nikt nie biega z gnatem po ulicach, a pvp jest włączone na stałe :uśmiech6:. Jest szansa, że w Altaronie też kiedyś powstanie podobny klimat - jak nie w tym, to pewnie w tym drugim.

Inna sprawa, że najwyraźniej materiał neutralny się chwilowo zmęczył. Przyjdą jeszcze nowi, wrócą kiedyś starzy, znowu będzie koło. :uśmiech6:

Długo wyszło. Łapcie tańczącego ziemniaka na przeprosiny.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSvLMY0m54h_N8XjyxRt9dULuS0FjkJL nOH6yofWJ5ijrfrbGp3cg

ezzak
20-10-15, 12:11
Głowa klanu DAY nie chce walczyć, chce spokojnie expić, stereotypowo - bez końca.
Głowa klanu EXO/Gang chce tylko walczyć na tym serwerze, kontynuować stały konflikt pomiędzy klanami.

Podziały wynikają stąd, że w obydwóch teamach są ludzie zrównoważeni pod tymi względami, tak jak ja, lubię pograć w Altaron, ale bez walk PVP znudziłoby mi się szybko. Stąd działania obydwóch klanów - w przypadku DAY masowa rekrutacja, aby uwiecznić swoją dominację na serwerze, w przypadku Gangu/EXO liczne przekroczenia granicy pomiędzy walką w grze, a rzeczywistością (pingowanie, okradanie charów). Byłem pierwszą osobą, która podawała temat wypłacenia się wygranej stronie, odbicia poziomów, odnowienia majątku oraz powrotu do regularnej walki - niestety, odrzucony przez obydwie strony.

W kwestii Hertagonu powiem tylko tyle, że nie powinno się ich ruszać ze względu na ekonomię serwera, na innych są boty, dzięki którym można kupić prawie każdy przedmiot, jakiego sami byśmy nie zbierali, na Altaronie to Hertagon rozwijał rynek, expiąc zazwyczaj tam, gdzie nie zapuszczały się strony walczące, a to, że raz na jakiś czas jedna ze stron walczących wyexpiła tam kilka postaci nie było niczym nadzwyczajnym czy niespodziewanym.

@Konrad

Nie stwierdziłem, że nie mamy secret charów, że nic nie expimy po cichu, stwierdziłem, że jeśli ktoś korzysta z obiecanej w pierwszym poście pomocy - to nie my :)

Kr92
20-10-15, 12:28
Głowa klanu DAY nie chce walczyć, chce spokojnie expić, stereotypowo - bez końca.
Głowa klanu EXO/Gang chce tylko walczyć na tym serwerze, kontynuować stały konflikt pomiędzy klanami.


Bawi mnie jedna rzecz, słyszy się nagminnie na tym forum jak to obydwu stronom zależy na walce i tylko walce.
Skoro team gangu albanii składa się tylko z osób chcących non stop walczyć to gdzie jesteście?
Dlaczego 3 osoby od Was poszły na non pvp, dlaczego kilku ludzi chce się wypłacić?
Dlaczego od 4 lat jest ciągle ten sam schemat przejmowania servera?
Przed wakacjami gdy rządziliśmy serverem, a na vc była wysoka aktywność słyszało się non stop "gdzie ten gang" "dajmy im luzu" "chcemy walczyć, po to gramy", a po 2 przegranych akcjach 70% osób nie wchodziło przez 2 miesiące na vc.
Ja lubię walczyć, lubię dominować, ale ten sam schemat i co chwilowe pustoszenie servera jest słabe i nudne.

Jeżeli się dłużej zastanowić to zaledwie garstka osób które walczyły 3-4 lata temu gra aktywnie, pozostali to osoby które doszły w trakcie, nie przeżyły tego.
Stąd propozycja na wprowadzenie świeżości spróbowania czegoś nowego. Nie jest to ucieczka od walki bo ta będzie zawsze, dlatego też dziwi mnie ubolewanie "uber fajterów z twardymi fajami".
Chętnie rozwiążę Daylight, niech ludzie się rozejdą, podzielą na tych którym zależy na RPG, biciu się non stop, dominacji servera.
Może wtedy wyklaruje się team przed którym gang który myśli tylko o walce nie będzie trząsł portkami, Artezon odejdzie w cień i będzie się z uśmiechem przyglądał.

ezzak
20-10-15, 12:30
mój post
Głowa klanu EXO/Gang
twój post
Skoro team gangu albanii składa się tylko z osób chcących non stop walczyć to gdzie jesteście?

i odpowiedź już zamieszczona w moim poście:
w obydwóch teamach są ludzie zrównoważeni pod tymi względami, tak jak ja, lubię pograć w Altaron, ale bez walk PVP znudziłoby mi się szybko.


No i problemem, jak słusznie zauważyłeś, jest występujące po obu stronach:
"gdzie ten gang" "dajmy im luzu" "chcemy walczyć, po to gramy", a po 2 przegranych akcjach 70% osób nie wchodziło przez 2 miesiące na vc.

Bass1
20-10-15, 12:43
Serwer bez walki to nie serwer. Chcesz sobie grać normalnie to idź na non pvp i nie płacz, że cie zabiją lub się nad tobą znęcają. Sama nazwa mówi pvp to walka czysta rozgrywka akcji bez tego tak naprawdę z 70% graczy by nie było na serwerze po to by sobie konto tworzyć i expić. Jest gra jest zabawa, jest zadym jest i akcja ;p

A co do graczy to serwer i tak nie przyciągnie masowo na większą skale bo jest za nudny bez większego kina akcji i sami swoi tutaj praktycznie grają to tyle.

ezzak
20-10-15, 12:47
@łobuz

Robiłeś już testy na poczytalność? My w nią wątpimy.

c770832
20-10-15, 12:53
Jest Loboz, przyjdzie Tomek, Maciek, bedzie sie dziao ;D

Kr92
20-10-15, 12:54
Widzisz Ezzak, żeby ludzie faktycznie chcieli grać i walki trwały by non stop, byłaby aktywność z obu stron nie było by głupich tematów, nie byłoby problemu dla neutrali, każdy zajmowałby się tym co lubi.

Kiedyś ciągłe walki trwały dłużej teraz co 2 miesiące są zmiany, ludzie nie mają chęci w to grać. Ciągłe reaktywacje i namawianie ludzi do powrotu jest słabe.

Ale i tak znacząca większość twierdzi, że gra tutaj dla walki...

oczywaszki
20-10-15, 12:57
To nie jest war-ots, na którym nic oprócz walki nie ma do roboty.
Są misje, bardziej ciekawe lub mniej, wbrew powszechnym mniemaniom, jest tu co robić. Wiele osób jest po którejś stronie walczącej, bo zostało do tego przymuszonym. Dużo osób. Wymienie posród nich tylko siebie, bo reszta może się wstydzi, ale ja jestem tylko w Day, ponieważ zaczęli mnie bić, bo 'jestem dziewczyną Artezona'. Na Beauty Bet grałam moocno rpg, pomagałam komu się da, a jak zaczęli bić, to się doszło to strony walczącej.
Prędzej czy później wszystkich będą bić, czy to Day czy Exo. Nie ma szansy na zrobienie gildi rpg, która lubi grać, expienie sprawia przyjemność, a loguje się na 2 godzinki po pracy by się pośmiać z kolegami, zabić jakiegoś bosa. Nie ma szans na coś takiego. 4-letni schemat każdy zna, wie co tu się zawsze działo. Gdybym mogła chętnie bym grała w gildi a'la Hertagon, no ale przecież nie pozwolą ;(

PVP jest to urozmaicenie, dodatek do serwera, coś ci nie pasuje - możesz śmiało odpalić skula. Są warmody, można normalnie się bić, a wy postrzegacie ten serwer jako rodzaj tyranii - ma być ostre oro a jak nie to wypierr*****!
Dużo ludzi zatraciło się w tym wszystkim, za poważnie podchodzi do sprawy, za dużo emocji pakuje w tę gierkę.

Ludzie! To tylko gra! Nudzi wam się? To poczytajcie książkę, zabierzcie dziewczynę do kina, a nie pier***icie i płaczecie, że nic się nie dzieje, a Altaron upada.

Bass1
20-10-15, 12:59
Ezzak pamiętaj jedno, że wariat nigdy nie jest poczytalny :D Idz na mecz i zapytaj się kiboli czy są normalni, że japę drą na stadionie to dostaniesz w papę :P Nie ma ludzi zdrowych tylko brakuje przebadanych na głowę ;p

Trixis
20-10-15, 13:11
Artezon wtf? Co ma znaczyć "chętnie rozwiąże klan daylight,"że śmiesz pisać o takim czymś. kim ty kurwa jesteś żeby takie coś pisać? Sam mówiłeś ,że nie uważasz się za lidera tego klanu to jak śmiesz pisać o takid czymś !!!
Beata nie leć już w chuja , zaczełaś się bić jak wbiłaś topke i 160 poziom . Wcześniej uciekałaś jak się coś działo albo wychodzilaś nob charem . Posiadasz najsłabsze umiejętności pvp na tym serwerze , serwera nie przejełaś , wbilaś na gotowe a wiesz wszystko najlepiej
Weźcie już przestańcie odstawiać szopke .
Widzimy sie na polu bitwy !
Przestańcie już czarować mądrościami tu jak i na vc

oczywaszki
20-10-15, 13:15
Ja mam noobchara? :O
Uciekałam? Hm czytasz co piszę? Gdybym mogła, to bym w ogóle nie brała udziału w wojnie. Więc nie chciało mi się tracić lvli na 50, bo wolę grać rpg. Tyle. Jak wiedziałam, że mi za dużo nie grozi to wtedy 'oddałam im za swoje'.
Ty tutaj widzisz tylko wojne, ja nie tylko. Taka jest różnica między nami.

ezzak
20-10-15, 13:18
@Łobuz

Akurat o bezmózgowiu kiboli wiem dość dobrze, bo mieszkam w jednym z niewielu miast gdzie nie wszyscy mają zgodę o nieużywaniu sprzętu podczas ustawek. Poza tym, po co mam przychodzić do nich na stadion i pytać się czemu się drą, to ich miejsce, ich zasady, nie szanuję ich tylko z tego powodu, że wynoszą je na ulice miast, szukając zaczepki u przypadkowych ludzi.

Swoją drogą, wcześniej czy później mam nadzieję w Polsce ktoś zalegalizuje dostęp do broni palnej, ale dla osób poczytalnych i niekaranych, ciekaw jestem gdzie wtedy będzie ogromna agresja kiboli, kiedy będą świadomi, że ich przypadkowy cel (nie mówię o innym kibolu, tylko przpadkowym przechodniu) na ich pięści odpowie strzałem?

Mervakis
20-10-15, 13:19
Exoreniuss, nie przypominam sobie, byś grał w czasach, gdy miałem SG. Jak na osobę, z którą łączy mnie jedynie tyle, że lałem Cię z sd, masz zaskakująco dużo do powiedzenia o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Twoje wypowiedzi wskazują też, że pomyliłeś gry i szkoda Twojego czasu.

Kr92
20-10-15, 13:24
Artezon wtf? Co ma znaczyć "chętnie rozwiąże klan daylight,"że śmiesz pisać o takim czymś. kim ty kurwa jesteś żeby takie coś pisać? Sam mówiłeś ,że nie uważasz się za lidera tego klanu to jak śmiesz pisać o takid czymś !!!
Beata nie leć już w chuja , zaczełaś się bić jak wbiłaś topke i 160 poziom . Wcześniej uciekałaś jak się coś działo albo wychodzilaś nob charem . Posiadasz najsłabsze umiejętności pvp na tym serwerze , serwera nie przejełaś , wbilaś na gotowe a wiesz wszystko najlepiej
Weźcie już przestańcie odstawiać szopke .
Widzimy sie na polu bitwy !
Przestańcie już czarować mądrościami tu jak i na vc

Jestem inicjatorem tego pomysłu na forum, popartego przez Ciebie, po czym zmieniłeś zdanie.

Jestem osobą na którą głosowałeś, żeby Cie reprezentowała, a następnie się wypiąłeś.

Fakt nie czuję się liderem, nigdy nim nie byłem, ale potrafię wyjść z inicjatywą i bronić swoich racji.

A kim Ty jesteś, bo w oczy mówisz jedno, myślisz drugie, krzyczy desperacko jak tygrys na Twoim ręku, luzu trochę, wiem, że twierdzisz, że Ci faja nie zmięknie ale przynajmiej zluzuj gacie.

oczywaszki
20-10-15, 13:29
Posiadasz najsłabsze umiejętności pvp na tym serwerze , serwera nie przejełaś , wbilaś na gotowe a wiesz wszystko najlepiej
Weźcie już przestańcie odstawiać szopke .
Widzimy sie na polu bitwy !
Przestańcie już czarować mądrościami tu jak i na vc

Słabe te Twoje ego, skoro musisz je podreperować cisnąć po dziewczynie. Przypomninam, że to Ty zaczynałeś w Never Ending - gildi neutralnej. Ja odkąd pamiętam, byłam w Collegium. Takie małe przypomnienie. Bez spin.

ezzak
20-10-15, 13:33
Widzę, że odpowiednio wymierzyłem uderzenie w przysłowiowy stół :)

Bass1
20-10-15, 13:46
Artezon nie rozśmieszaj ludzi z tym że ktoś na Ciebie głosował by Cie poprzeć w tym chorym planie bo to nie było głosowanie tylko lizanie się a większość po prostu nie chciała tego komentować i wolała wstrzymać się od głosowania by nie roześmiać się na maksa na cały kanał ha ha :D . To że masz za sobą ludzi którzy liżą ci buty to sobie stado ich miej bo my nie potrzebujemy kociej wiary która w tyłek wchodzi by się podlizywać.

makozul
20-10-15, 13:47
a ja myslalem ze morgian ma posrany beret.. :uśmiech9: (bez urazy Sławuś XD)

Bass1
20-10-15, 13:49
Rzućcie chusteczki bo ryczę ze śmiechu

Trixis
20-10-15, 13:50
@Beata jak ja dołączyłem to coll to raczej nie miałaś nic wspólnego z wojną a na vc sie za dużo nie odzywałaś . Nie byłem w never ending tylko w ever ending story a to jest różnica .Nie tłumacz się ,że nie chciałaaś się bić . Przed resetem cie zabijali to po resecie moglaś się im odegrać bo teraz w żadnym stopniu tego nie zrobiłaś .

Artezon , mówisz ,że nie czujesz się liderem tego klanu to czemu piszesz , że mógłbyś go rozwiązać?

Bass1
20-10-15, 13:52
Artezon się czuję królem że lvluje to myśli że drużyną liduje :D

oczywaszki
20-10-15, 13:54
Waszmość wstydu oszczędź ;)
Collegium miało wtedy zasady, nie liczyło się tylko 'ostre oro'. Miałam unikatową range w tej gildi, nie bez powodu. Jak nie pamiętasz tych czasów, to nie mamy o czym dyskutować. Po raz kolejny napiszę Ci, bo nie umiesz czytać - nie lubię się bić. Ja w tej grze widzę co innego niż war-ots. Pewnie zaraz usłyszę, że mam wypierddzielać na non pvp? Otóż nie, bo gram tu dla ludzi i z ludźmi którzy myślą podobnie jak ja:)

Łobuz nie rozumiem po co byłeś w Daylight?

http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201502/1423147471_grq09f_600.jpg

Trixis
20-10-15, 14:04
Waszmość wstydu oszczędź ;)
Collegium miało wtedy zasady, nie liczyło się tylko 'ostre oro'. Miałam unikatową range w tej gildi, nie bez powodu. Jak nie pamiętasz tych czasów, to nie mamy o czym dyskutować. Po raz kolejny napiszę Ci, bo nie umiesz czytać - nie lubię się bić. Ja w tej grze widzę co innego niż war-ots. Pewnie zaraz usłyszę, że mam wypierddzielać na non pvp? Otóż nie, bo gram tu dla ludzi, z ludźmi którzy myślą podobnie jak ja:)

Też kogoś obchodzi ,żd miałaś rok temu rangę maskotka . Po resecie każdy był sobie równy , i nikt nie powinien czuć się wyższym . Jeśli myślisz inaczej to jesteś w błędzie

corkarypto
20-10-15, 14:04
A tyle było płaczu po co ten temat nic to nie zmieni itp. Wydaje mi się że okres pokoju mamy za sobą :D Exority, Collegiumy przybywajcie!

Obles
20-10-15, 14:46
Ja też! Ja też!

O zawarciu pokoju i daniu tchnienia dla serwera pvp pisałem dwa miesiący temu, o tutaj - klik (https://forum.altaron.pl/showpost.php?p=136247&postcount=35). To tak apropo defacto.

Przede wszystkim przykre jest wasze (większości) zachowanie. Obrażacie się, wyzywacie, oszukujecie... Stare konie a zachowują się jak osły, jak by to powiedziała babcia.
Mam małą nadzieję, że to tylko tutaj, w internecie, gdzie jest się pozornie bezkarnym, rodzą się w was takie emocje, nad którymi nie potraficie zapanować.
Zanim dostanę jakąś ciekawą odpowiedź mam prośbę do ciebie, graczu - przed napisaniem postu odejdź od monitora, porozmawiaj z domownikami, przyjaciółmi, zapal powoli papierosa i pomyśl, jak mogą postrzegać cię inni na podstawie tego, co piszesz na forum.
Przyznam, że ja widzę tutaj mnóstwo smutnych ludzi, pełnych nienawiści do drugiej osoby. To przykre.

Stwierdźmy fakt - wszelkie takie inicjatywy, próbujące wskrzesić klimat na serwerze są dobre. Dobre dla graczy. Usilnie jednak powtarzacie jak mantrę, próbując przekonać innych, że to bez sensu.
Rpg bez sensu. Misje bez sensu. Updaty bez sensu. Wszystko bez sensu. Liczy się tylko to, co wy chcecie.
Ludzie, co wy tutaj robicie? Pytam serio? Dlaczego nie pójdziecie na każdy inny ots, war-ots, evo-ots, gdzie możecie nakurwiać w siebie sdkami, że aż serwer wybuchnie? Czemu tak bardzo niszczycie tą Grę? Dlaczego usilnie staracie się zrobić z tego Projektu wielkie szambo? Czy tak trudno zrozumieć, że klimat, który tworzycie jest toksyczny i zniechęca wszystkich niemających klapek na oczach i nie tkwiących w tym gównie po uszy? Serio, idźcie stąd. Nie chcę w Altaronie graczy pałających nienawiścią, obłudą i hipokryzją. Nikt nie chce.
Problem jest w was, w waszym zachowaniu.
Nie myślcie, że twórcy dostosują poziom i zmiany do waszego widzi mi się. Będziecie się tu kisić co raz bardziej, bo choć tak bardzo nie chcecie przyjąć tego do wiadomości - to serwer rpg. Taki zostanie i taki będzie co raz bardziej.

Myślicie, że wojna musi opierać się na pałaniu negatywnych emocji do drugiej drużyny, że musi prowadzić do unicestwienia, do zdeptania. Łapiecie się wszelkich sztuczek, byle by tylko wygrać. Wiecie już czemu obecne wojny są takie żałosne? Czemu gra straciła na kolorach? Bo zamiast czerpać radość z własnej gry, czerpiecie radość z porażki innych.

No, uzewnętrzniłem się. Zapraszam na npvp. Gram tam. Ja. Selbo. Tak. Na npvp. I wiecie co? Jest fajnie.

Collegiumy nie przybędą, bo Collegiumów już nie ma.

ezzak
20-10-15, 14:56
@Selbo

Masz trochę racji, ale w swoich, nie wiem, pomysłach czy propozycjach popadasz z skrajności w skrajność - przestańcie się zachowywać jak rozwydrzone 13-stki, zacznijcie się zachowywać jak... NPC!

Ten serwer byłby bardziej RPG, gdyby nie:
- osiągane DMG
- osiągane exp/h
- zawieruszenie tematu przewodniego przez twórców - wielka wojna z najeźdźcą, a jest tej wojny tyle co kilkanaście questów w obozie treningowym.
- wielkość mapy

Przez te czynniki wojna jest jaka jest, w 15 minut tracisz kilka poziomów, które odrabiasz w 2 godziny naładowanej staminy jeśli tylko masz chęci, a część RPG mało przyciąga, najlepszym dowodem na zaniedbanie tego aspektu jest Luffy, którego w chyba niecałe pół roku od nowego startu można nazwać wersją finalną, bo osiągnął niemal wszystko co możliwe w Altaronie.

oczywaszki
20-10-15, 14:58
Stwierdźmy fakt - wszelkie takie inicjatywy, próbujące wskrzesić klimat na serwerze są dobre. Dobre dla graczy. Usilnie jednak powtarzacie jak mantrę, próbując przekonać innych, że to bez sensu.
Rpg bez sensu. Misje bez sensu. Updaty bez sensu. Wszystko bez sensu. Liczy się tylko to, co wy chcecie.
Ludzie, co wy tutaj robicie? Pytam serio? Dlaczego nie pójdziecie na każdy inny ots, war-ots, evo-ots, gdzie możecie nakurwiać w siebie sdkami, że aż serwer wybuchnie? Czemu tak bardzo niszczycie tą Grę? Dlaczego usilnie staracie się zrobić z tego Projektu wielkie szambo? Czy tak trudno zrozumieć, że klimat, który tworzycie jest toksyczny i zniechęca wszystkich niemających klapek na oczach i nie tkwiących w tym gównie po uszy? Serio, idźcie stąd. Nie chcę w Altaronie graczy pałających nienawiścią, obłudą i hipokryzją. Nikt nie chce.
Problem jest w was, w waszym zachowaniu.
Nie myślcie, że twórcy dostosują poziom i zmiany do waszego widzi mi się. Będziecie się tu kisić co raz bardziej, bo choć tak bardzo nie chcecie przyjąć tego do wiadomości - to serwer rpg. Taki zostanie i taki będzie co raz bardziej.


BRAWO :)

Niestety ludzie tego nie rozumieją, że administracja, która tworzy tę grę, robi to praktycznie za darmo, dla graczy. A ci gracze ich do tego zniechęcają.

Maru123
20-10-15, 15:06
"A pamiętasz jak było w 73' na Wembley ???"
BYŁ RESET SRAM NA TO CO BYŁO PRZEDTEM!!!! Liczy się to co jest teraz, że od początku serwera uczestniczyłem w wojnie a teraz mój klan reprezentuje jakiś żyd którego ciskałem miesiąc temu.

szymongal
20-10-15, 15:07
@Arczi
Do regulaminu chyba nie trzeba się już odnosić, widząc że znaczna część osób z obu stron nie popiera tego pomysłu.
A jeśli chodzi o "War-ots" i "ciągłe oro": Was serio dziwi, że strona przegrana/ mniej liczebna przestaje grać? Może nie u wszystkich, ale myślę, że problem jest w tym, że po tych 2 miesiącach walki, ludzie z gildii która nie expi, ale wyłącznie loguje i walczy od czasu do czasu, traci lvl, talary itp. a odrabiać nie ma kiedy, bo przecież przeciwna strona ma non stop ~15 online. Widząc coś takiego odechciewa się robić dzienne, nie mówię już o wstawaniu o 4 nad ranem, żeby odbić kilka lvli i zarobić na kolejne blessy.
Altaron na swój sposób mnie zaciekawił i fajnie się grało, biło itd. Ale tak jak pisałem, możliwość robienia ciekawszych misji, bossów ma wyłącznie gildia 'rządząca', bo bawienie się w takie granie wymaga lvl i dorobku, więc dla neutrali (aktualnie i HTG) nieosiągalne, bo neutralnych jednostek w top 50, było może 2-3.
Nie gram tu długo, ale wcale nie dziwie się, że mało jest osób, które po tych 3-4 latach nadal aktywnie grają.
Może w Rl Tibii taka sytuacja ma racje bytu, ale wydaje mi się, że to wyłącznie przez możliwość odrabiania lvli na bocie.

Również nie wyobrażam sobie walk wyłącznie na arenie, choć
ciekawym pomysłem, obok regularnej wojny jaka toczyła się od początku(choć tu dla każdego początek jest inny :P), byłyby taki weekendowe ustawki na arenie czysto for fun, Oro itp. bo założę się, że przychodziłyby osóby, które aktywną grą nie są zainteresowane.
~Quack

oczywaszki
20-10-15, 15:08
"A pamiętasz jak było w 73' na Wembley ???"
BYŁ RESET SRAM NA TO CO BYŁO PRZEDTEM!!!! Liczy się to co jest teraz, że od początku serwera uczestniczyłem w wojnie a teraz mój klan reprezentuje jakiś żyd którego ciskałem miesiąc temu.


Nie reprezentuje, tylko ma być pośrednikiem dla neutrali, a Daylight.
Kimś, kogo nobki mogą zapytać np. gdzie expić? Czy mogę iść z wami na klasztor? itd itp...

Obles
20-10-15, 15:09
Ezzak - zgoda. Gra posiada wiele aspektów, które należy poprawić.
Dobrze, wypowiem się jako "pseudo-administracja".

Wiemy o tym. Na prawdę. Pracujemy nad tym. Na prawdę. Niestety nie jest tak kolorowo, jak każdy by chciał, żeby było. I fakt, zasadniczo to nie problem graczy, ale niestety jest jak jest.

Dla pocieszenia powiem z ręką na sercu, że Projekt nigdy nie rozwijał się tak dobrze jak teraz. A siedzę tu już 6 lat. Nie widzicie tego, nie możecie dotknąć i zobaczyć już, teraz, ale ilość zaangażowania, jaka jest teraz, profesjonalizm, podejście administracji... lepiej nie było. Niestety albo stety na efekty trzeba jeszcze poczekać. Nawet sporo, ale praca wre.
I na pewno lepiej dla Altaronu, dla graczy byłoby, gdyby siłę włożoną obecnie w kłótnie i zawiść gracze skierowali w próbę pomocy, dialogu i zrozumienia.
Grając w Altaron widzicie przecież, że nie jest to w pełni, super profesjonalny, świetnie zorganizowany projekt. Wierzę, że za jakiś czas będzie tak jak powinno, ale teraz nie można się oszukiwać i oczekiwać cudów. Chociaż te, w moim mniemaniu, są tworzone przez Pregusie i Mervakisa.

Czynniki o których piszesz są ważne, wpływają na rozgrywkę, ale nie tłumaczą w żadnym wypadku zachowania ludzi i atmosfery, którą tworzą.

Eldoka - nic. No, mam kaca, ale to bez większego znaczenia. Po prostu nie wstydzę się pisać o uczuciach i nie próbuję zakryć się za maską arogancji i chamstwa. Na zło najlepsze jest dobro.

Uwolniona Mysl
20-10-15, 15:10
Ja też! Ja też!

O zawarciu pokoju i daniu tchnienia dla serwera pvp pisałem dwa miesiący temu, o tutaj - klik (https://forum.altaron.pl/showpost.php?p=136247&postcount=35). To tak apropo defacto.

Przede wszystkim przykre jest wasze (większości) zachowanie. Obrażacie się, wyzywacie, oszukujecie... Stare konie a zachowują się jak osły, jak by to powiedziała babcia.
Mam małą nadzieję, że to tylko tutaj, w internecie, gdzie jest się pozornie bezkarnym, rodzą się w was takie emocje, nad którymi nie potraficie zapanować.
Zanim dostanę jakąś ciekawą odpowiedź mam prośbę do ciebie, graczu - przed napisaniem postu odejdź od monitora, porozmawiaj z domownikami, przyjaciółmi, zapal powoli papierosa i pomyśl, jak mogą postrzegać cię inni na podstawie tego, co piszesz na forum.
Przyznam, że ja widzę tutaj mnóstwo smutnych ludzi, pełnych nienawiści do drugiej osoby. To przykre.

Stwierdźmy fakt - wszelkie takie inicjatywy, próbujące wskrzesić klimat na serwerze są dobre. Dobre dla graczy. Usilnie jednak powtarzacie jak mantrę, próbując przekonać innych, że to bez sensu.
Rpg bez sensu. Misje bez sensu. Updaty bez sensu. Wszystko bez sensu. Liczy się tylko to, co wy chcecie.
Ludzie, co wy tutaj robicie? Pytam serio? Dlaczego nie pójdziecie na każdy inny ots, war-ots, evo-ots, gdzie możecie nakurwiać w siebie sdkami, że aż serwer wybuchnie? Czemu tak bardzo niszczycie tą Grę? Dlaczego usilnie staracie się zrobić z tego Projektu wielkie szambo? Czy tak trudno zrozumieć, że klimat, który tworzycie jest toksyczny i zniechęca wszystkich niemających klapek na oczach i nie tkwiących w tym gównie po uszy? Serio, idźcie stąd. Nie chcę w Altaronie graczy pałających nienawiścią, obłudą i hipokryzją. Nikt nie chce.
Problem jest w was, w waszym zachowaniu.
Nie myślcie, że twórcy dostosują poziom i zmiany do waszego widzi mi się. Będziecie się tu kisić co raz bardziej, bo choć tak bardzo nie chcecie przyjąć tego do wiadomości - to serwer rpg. Taki zostanie i taki będzie co raz bardziej.

Myślicie, że wojna musi opierać się na pałaniu negatywnych emocji do drugiej drużyny, że musi prowadzić do unicestwienia, do zdeptania. Łapiecie się wszelkich sztuczek, byle by tylko wygrać. Wiecie już czemu obecne wojny są takie żałosne? Czemu gra straciła na kolorach? Bo zamiast czerpać radość z własnej gry, czerpiecie radość z porażki innych.

No, uzewnętrzniłem się. Zapraszam na npvp. Gram tam. Ja. Selbo. Tak. Na npvp. I wiecie co? Jest fajnie.

Collegiumy nie przybędą, bo Collegiumów już nie ma.


Powiedz mi drogi Leszku, kolego,kumpla, ziomeczku co wjechalo? Gibon czy bardziej wiaderko w piwnicy? A może wiaderko w piwnicy ze szluga? ;) PS Exoreniuss, przyjąłem zapke pogramy coś wspólnie, wierzę ;)

makozul
20-10-15, 15:23
eldo, bardziej jakis mocarz w kregoslup lol
widzac posty beaty i selba sam niewiem ile i czego trzeba zazywac by czuc to rpg xD

Mefisto63
20-10-15, 15:24
Artezon wtf? Co ma znaczyć "chętnie rozwiąże klan daylight,"że śmiesz pisać o takim czymś. kim ty kurwa jesteś żeby takie coś pisać? Sam mówiłeś ,że nie uważasz się za lidera tego klanu to jak śmiesz pisać o takid czymś !!!
Beata nie leć już w chuja , zaczełaś się bić jak wbiłaś topke i 160 poziom . Wcześniej uciekałaś jak się coś działo albo wychodzilaś nob charem . Posiadasz najsłabsze umiejętności pvp na tym serwerze , serwera nie przejełaś , wbilaś na gotowe a wiesz wszystko najlepiej
Weźcie już przestańcie odstawiać szopke .
Widzimy sie na polu bitwy !
Przestańcie już czarować mądrościami tu jak i na vc

Japierdziele ? Co ja Widzę Gość Ma takie same poglądy jak ja ? Wtf ? Jednak niektórzy potrzebują odrobinkę więcej czasu ;]

ezzak
20-10-15, 15:33
@Selbo

Nienawiść budowała się na polu bitwy, kiedy zamiast normalnej walki wykorzystywana była każda luka w systemie, przez pierwsze 2 miesiące nie było dnia bez taktyki "przebijmy defa z GFB, bo można się stackować na kratce". Sam podsycałeś takie sytuacje wychodząc do walki 50 knightem z stackiem uhów i mwalli w rękach, wprowadzając zamęt w naszych szykach przez push'e ze świadomością, że nikt Cię nie zabije, a nawet jak zabije, to nic nie stracisz, zrobisz jedną dzienną i się odbije. Zresztą dużo tutaj miesza też sama koncepcja PVP w Altaronie zapożyczona od Tibii - tutaj nie ma, że walka to przyjacielski pojedynek, po którym czekasz kilka sekund na respawn, tutaj każda śmierć postaci to godziny stracone na odrabianie poziomu i majątku, z jednej strony to złe, z drugiej strony dlatego w dalszym ciągu ta stara gra przyciąga tylu graczy.

Jeśli ma tu być lepsze RPG, pomógłby w tym (na pewno znacie milion innych rozwiązań) system fragowy ze starej Tibii, nie jak teraz, 15 fragów/miech na osobę szczególnie przy tak małym serwerze, tylko systemu 3/5/10 - dzień/tydzień/miesiąc, w ten sposób nie będzie wiecznych walk, bo będzie trzeba dobrze przemyśleć ile zostało fragów do wykorzystania.

saju1991
20-10-15, 16:01
@ Ezzak
Wszystkiego Najlepszego Wariacie ; )
niechaj Ci wynagrodza w talarach

ezzak
20-10-15, 16:23
@Saju

Dzięki wariat! Jak widzisz ten pojeb ezzak spędza swoje urodziny przed forum altaronu xD

saju1991
20-10-15, 16:34
WIDZE ; D jak taka pogoda to nawet nie ma gdzie sie najebac ;xx

ezzak
20-10-15, 16:37
@Saju

Możesz mi to wynagrodzić swoją obecnością, jeśli meeting u Prosza wypali, jeśli się zgodzi oczywiście ;p

19960314
20-10-15, 19:37
Czytam to, czytam i doszedłem do wniosku, że nie tylko Legkan "Wylewa hektolitry jadu i przed napisaniem każdego nowego posta spożywa coś mocniejszego niż amfetamina"
http://i1.memy.pl/obrazki/0e8a181212_co_ja_czytam.jpg

kompromis
20-10-15, 19:42
Jeszcze z trannitisem damy wam popalić!!
Najgorsze jest chyba to ze tylko ja zdaje sobie sprawę ze jestem tak kurewsko niepoprawny.

naabster999
20-10-15, 20:24
]Miało wyjść dobrze, a wyszło jak zwykle chujowo :D
Najgorzej czuje się zapewne administracja jak to czyta. Mam tylko nadzieje, że zdają sobie sprawę z tego, że problem nie tkwi w nich ani w grze ale w was wy chore pojeby.
Co kogoś obchodzi jak było przed resetem i x lat temu, kto z kim, kto kradł, kto lizał przysłowiowe buty, a kto był pvp masterem karał żydów od zawsze blebleble.
To jest tak kurwa nudne, niepotrzebne i nie wznosi niczego do tematu. Forum powinno być zamknięte, a najlepiej żeby go nie było bo demotywujecie twórczych i kreatywnych ludzi do tworzenia CZEGOŚ. Nie podoba Ci się gra? TO W NIĄ NIE GRAJ. Jesteście jebanymi egoistami.Potraficie tylko krytykować i się kłócić jesteście odzwierciedleniem polskiej kurewskiej mentalności. Banda nieudaczników, którzy niczego w życiu nie zrobili i niczego nie osiągną oraz mało tego ,ściągacie wszystkich za sobą na dno. Przez takich ludzi doszło do rozbiorów, przez takich ludzi jak WY tak zjebanie żyje się w tym kraju.

Windykator
20-10-15, 20:28
O kurwa, nabster, aż tak zle przez nas nie jest przeciez xD

pawello13
20-10-15, 20:48
A ja jednak po tym jak powiedziałem, że się wypłaciłem zacząłem mieć problemy z netem i to nie małe, bo bardzo okropnie mnie lagowało. Nie dawało się zupełnie grać, także nie wiem raszbek czy ktoś się do mnie nie dobierał przez to pingowanie jak wy nazywacie.

naabster999
20-10-15, 20:51
Kolejny, który czytać nie umie. Wnoszą o zamknięciu forum z powodu głupoty jego użytkowników.

Windykator
20-10-15, 20:58
Ypkis priv zaraz dostaniesz

ezzak
20-10-15, 21:04
@Ypkis

Nie zmieniłeś teamu, nikt nie miał najmniejszego powodu do pingowania Ciebie, i tak się nie działo. Konto na VC zostało usunięte tylko przez uprzedzenie do osób, które z nami przebywały, a nie brały udziału w wojnie, według mnie, osobiście nikt nic do Ciebie nie ma.

Mefisto63
20-10-15, 21:05
Hej Nabster ? Kiedy jakaś przeszłość czy coś ?

naabster999
20-10-15, 21:23
Zaraz po tym jak na profanach po expimy :)

makozul
20-10-15, 21:28
ypkis teraz to dojebales xddd
niewiem czy szukasz argumentu, by dojsc do arcziego czy kij. rob co chcesz, ja Ci powiedzialem swoje zdanie. poza tym niewiem jak chcialbys zostac pingowany skoro masz zmienne ip :uśmiech9: :uśmiech9:

lordps
20-10-15, 21:32
Kiedy w końcu będzie lepiej?

Boltzer
20-10-15, 22:34
Dobra, dam wam wszystkim zajęcie, jednocześnie wyzwanie które rozwiąże wszystkie problemy Artezona i populacji na serwerze, bo widzę, że jak zwykle mamy na forum klasyczny shit storm.

Znajdźcie sposób aby rozwiązać odwieczny problem zabijania neutrali. Mianowicie chodzi o to aby system aktywnie wychwytywal kto jest neutralem a kto uczestniczy w wojnie, tak aby na wojnę było mnóstwo fragow, natomiast na neutrali raptem kilka. Kiedys zaproponowałem coś podobnego, ale wydaje mi się że nikt nie zrozumiał tego pomysłu, gdyż nie ukazał się nawet jeden konstruktywnie krytykujacy komentarz. Jedynie "to zbyt skomplikowane"

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=8484&page=2

Jeżeli ktoś wymyśli pomysł, który rozwiaze odwieczny problemy "psychopatow laknacych krwi pod depozytem", proponuje aby administracja wynagrodzila smialka dozywotnim statusem szlacheckim.

Catthon
21-10-15, 06:44
Dobra, dam wam wszystkim zajęcie, jednocześnie wyzwanie które rozwiąże wszystkie problemy Artezona i populacji na serwerze, bo widzę, że jak zwykle mamy na forum klasyczny shit storm.

Znajdźcie sposób aby rozwiązać odwieczny problem zabijania neutrali. Mianowicie chodzi o to aby system aktywnie wychwytywal kto jest neutralem a kto uczestniczy w wojnie, tak aby na wojnę było mnóstwo fragow, natomiast na neutrali raptem kilka. Kiedys zaproponowałem coś podobnego, ale wydaje mi się że nikt nie zrozumiał tego pomysłu, gdyż nie ukazał się nawet jeden konstruktywnie krytykujacy komentarz. Jedynie "to zbyt skomplikowane"

https://forum.altaron.pl/showthread.php?t=8484&page=2

Jeżeli ktoś wymyśli pomysł, który rozwiaze odwieczny problemy "psychopatow laknacych krwi pod depozytem", proponuje aby administracja wynagrodzila smialka dozywotnim statusem szlacheckim.

To dość proste i nikt się na to nie zgodzi. Ograniczyć liczbę fragów poza warmode.

Boltzer
21-10-15, 07:22
Warmode nie jest automatyczny.

ezzak
21-10-15, 07:27
@Boltzer

Też napisałem, administracja, doradcy piszą, że traktujemy ten serwer jak war-ots, a nie grę RPG, a wprowadzając limit fragów 15/mc sami doprowadzili do sytuacji gdzie ten serwer stał się warotsem, o to, że braknie fragów martwią się tutaj tylko ludzie rzucający bomby, bo notorycznie się jakiś noobchar podkłada.

CySiO
21-10-15, 08:11
A ja powiem tyle, że system fragów jaki jest teraz jest potrzebny. Kiedyś nie był potrzebny, gdyż rs'a nikt nie bał się wbić. Po zmianach w których im więcej punktów pvp tym więcej lvl'a spada oraz pozbawienie wbudowanych bonusów do setów nikt nie chce wbić tego rs i martwić się o lvl jak i cały dobytek, który włożył w jeden set. Kiedyś nie było tego problemu, zakładałeś mosiężny set (15k) i wybiegałeś na akcje z dodatkowym życiem. Drugim problemem jest zwiększenie obrażeń po zmianach z subprofesjami i dodatkowymi obrażeniami/leczeniem, które spowodowały, że nawet w 2 osoby jest się w stanie zabić 1, co kiedyś było praktycznie niemożliwe.

Boltzer
21-10-15, 09:12
Reke, chodzi mi o to, żeby na jednym serwerze grali zarówno neutrale jak i ludzie chcący się naparzac. Liczba fragow zawsze będzie za mała. Najlepsze bitki są w warmodzie. Ciekawym pomysłem byłoby włączanie czaszki u osób które biorą czynny udział w wojnie tj. uleczenie gracza, rzucenie walla, blokowanie gracza. Pozbylibysmy się noob charow. Na Tibii coś takiego chyba jest, ale tam jest zbyt dużo rzeczy już zjebane, żeby to mogło w czymś pomóc.

CySiO
21-10-15, 10:34
Hmm, a może agresja w stronę gracza powodowałaby tygodniowym/miesięcznym yellow skullem, co powodowałoby to, że osoba zaatakowana może atakować napastnika (po ataku na nim, też aktywuje yellow skulla) i nie dostaje żadnego punktu?? Wtedy między sobą mogą walczyć bez strat punktów, ale problem w tym, że neutrale nie mogli by się bronić.

Boltzer
21-10-15, 12:31
Przecież neutrale nie chcą walczyć, to po co mają się bronić. Smok z lego na początku się bronił a potem został żydem.

Kr92
21-10-15, 13:35
Temat wyczerpany.
Niestety społeczności Altaronu obce jest pojęcie szacunku, a już nie wspomnę o dialogu który kuleje nawet wewnątrz gildii która jak widać istnieje tylko teoretycznie.

Proszę o zamknięcie tematu.

19960314
21-10-15, 14:07
Zamykam . . . .