PDA

Zobacz pełną wersję : #Debata


ezzak
21-10-15, 18:12
Dopiero teraz obejrzałem, a nikt nie poruszył tematu. Po debacie - jakie wasze zdanie, kto kupił wasz głos, a kto Was zniechęcił?

Mi osobiście spodobał się oczywiście duet Korwin-Kukiz, mimo, że Kukiz powiedział, że nie będzie wchodził w żadne koalicje, jeśli przekroczy próg wyborczy, w tej debacie strzelali w jedną bramkę, a swój głos oddam partii KORWiN. Też odczuliście niesmak, podczas pytań o religię, fundusz zdrowia i tym podobne, czyli takie pytania, na których można zgarnąć spory elektorat składając obietnice typu "Jeśli wybierzecie nas, to już nigdy nie będziecie czekać w kolejkach, a do leczenia to jeszcze wam dopłacimy."?

Obles
21-10-15, 18:18
Od zawsze głosuje na partie Pana Korwina i póki co nie mam powodów, by zmienić zdanie. Reszta, która reprezentowała "poważne" opcje, oprócz Pawła Kukiza, w moim mniemaniu jest zdrajcami Ojczyzny, których powinno się rozstrzelać. Tak w skrócie :).

Debaty nawet nie oglądałem, bo po co. To medialna szopka mająca na celu pranie mózgów Kowalskich podłączonych do TV. Wartości merytorycznej nie miała żadnej. Program KORWIN znam a reszta prawi suche frazesy nie mające żadnego pokrycia z realiami.

ezzak
21-10-15, 18:25
@Obles

Wartość merytoryczną miało jedynie ostatnie 7-8 minut - wolna wypowiedź, po 45 sekund na osobę.

Walles
21-10-15, 18:28
Krótko i na temat KORWIN

PIS - PO jedno zło.

Rahilux
21-10-15, 19:12
Powiedzieć wam czemu PO przegrywa? bo.... Macierewicz, Macierewicz, Macierewicz :D
Szczerze zawsze byłem za Korwinem, i w 10% za naszym "wonsaczem"

Masterglocker
21-10-15, 19:21
Ciekawe na kogo gwander zagłosuje... Aha, zapomniałem że nie ma jeszcze praw wyborczych :(

ezzak
21-10-15, 19:32
@Masterglocker

A co jakby tak do tematu dopiąć metkę [PVP]? xD

Masterglocker
21-10-15, 19:36
Póki co nie jestem przyzwyczajony do tego, wiec bez różnicy :)

Windykator
21-10-15, 19:36
To musiałbyś żydów o pozwolenie na dodanie posta poprosić xD

Tron
21-10-15, 20:01
Dajcie znać jak się będzie opłacało wrócić :oczko:

Boltzer
21-10-15, 22:18
Moim zdaniem powinni z tych debat przed wyborami zrobić zawody. Coś jak mecze w ekstraklasie, 1 na 1 i każdy z kazdym bez rewanży. To by były prawdziwe debaty.
W niedzielę jadę 200 km do Oslo, żeby oddac głos na krula. Czego się nie robi dla dobra kraju. W sumie to poświęcenie jest do wstawania o 6 żeby poexpic.

Uwolniona Mysl
22-10-15, 00:26
Dajcie znać jak się będzie opłacało wrócić :oczko:

Szybko to nie nastąpi :P o ile w ogóle nastąpi
Mur beton, wygra pis, bo ludzie mają dość kopaczów i tusków, którzy rozjebali nas analnie, niczym wielki murzaj 12stolatkę.

A odchodząc od tematów, jak patrzę na dudę, jeden chuj, bo i tak nic się nie zmieniło, ale nikt mi nie wmówi, że komor prezentował się lepiej, może póki co gra troszkę pod publiczkę przed wyborami (pojawienie się na zakończenie eliminacji, i na ćwiczeniach wojskowych) ale póki co, nie zajebał żadnej poważnej wpadki, typu chodź szogunie, czy bul i nadzieja, weź kredyt zmień pracę, jak tak można lamić.

Nie, nie jestem za pisem, ostatnio widziałem jakiś bilboard petru (kto to kurwa jest rysio petru? ) że zostając w domu, i tak głosujesz na pis/korwin/kukiz, miałem nie iść na wybory, ale kurwa chłop mnie przekonał, teraz będę żył ze świadomością, że oddałem dwa głosy na korwina

SZACH MAT, LEWACKIE KURWY
i jeszcze jedno

ODERKA NIGDY NIE ZGINIE!!!!

Boltzer
22-10-15, 15:31
Swetru, to jest ten co kazał brać kredyty we frankach a sam kupował franki.

Mervakis
23-10-15, 04:17
Jeżeli ktoś ma głosować na podstawie spotów/debat to niech lepiej nie wychodzi z domu. Radyjko z Torunia też proszę wyłączyć. Poza tym co to debata gdzie toczący starce znają wcześniej pytania i uczą się odpowiedzi na pamięć. Nie sprawdza to ani wiedzy, ani nie pokazuje czy ktoś się nadaje, powinni być rzucani na głęboką wodę, np. między tłum górników, którym zamknięto kopalnię. Która kandydatka przekona żeby jej łba nie utrącili, ta nada się na premiera, o. Merytoryczna i charyzmatyczna ma być. Chociaż i tak wszyscy wiemy, że premierem będzie wielce szanowny, jego magnificencja Jarosław Polskę Zbaw.

Catthon
23-10-15, 07:18
Jeżeli ktoś ma głosować na podstawie spotów/debat to niech lepiej nie wychodzi z domu. Radyjko z Torunia też proszę wyłączyć. Poza tym co to debata gdzie toczący starce znają wcześniej pytania i uczą się odpowiedzi na pamięć. Nie sprawdza to ani wiedzy, ani nie pokazuje czy ktoś się nadaje, powinni być rzucani na głęboką wodę, np. między tłum górników, którym zamknięto kopalnię. Która kandydatka przekona żeby jej łba nie utrącili, ta nada się na premiera, o. Merytoryczna i charyzmatyczna ma być. Chociaż i tak wszyscy wiemy, że premierem będzie wielce szanowny, jego magnificencja Jarosław Polskę Zbaw.

W tym przypadku wygrywa ta, która więcej tym górnikom obieca. A co potem zrealizuje...

W sumie programu KORWINA dawno nie czytałem, sam pomysł głosowania na niego wydaje mi się idiotyczny (niestety obiecuje gruszki na wierzbie, nawet jeśli wszyscy lubimy gruszki). Odezwę się z pracy jak zagłębię się w ten temat.

Boltzer
23-10-15, 09:11
Korwin ostatnimi czasy się bardzo zmienił. Przestał rzucać hitlerami, lekkimi gwaltami i przesiakaniem poglądami. Innymi słowy zaczął mówić głosem, który banda impotentow umysłowych zrozumie. Jego postulatami są: likwidacja cit i pit, VAT 15%, przywrócenie kary śmierci, likwidacja NFZ, prywatyzacja szkół, prywatyzacja dróg.

Catthon
23-10-15, 10:07
Coś tam przeczytałem:

1.5.2. Tworzenie nowego prawa powinno być trudne: uchwalenie ustawy powinno wymaga większości 2/3 ustawowej liczby senatorów.
To właściwie wyklucza tworzenie nowego prawa lub, co za tym idzie, modyfikację starego prawa. Dość powiedzieć, że w dzisiejszym senacie żadna ustawa by nie przeszła. Gdy PiS jest za, to PO jest przeciw i odwrotnie. Czasami jedynie jedni czy drudzy wstrzymują się od głosu. Impas rodem z czasów liberum veto.

1.6.1. W Polsce należy wprowadzić prezydencki system sprawowania rządów. Niepodzielną władzę wykonawczą powinien sprawować Prezydent.
1.6.5. Prezydent powinien mieć prawo wetowania ustaw. Prezydenckie weto powinno móc być odrzucone większością 4/5 ustawowej liczby senatorów.
Czyli prezydenta wybiera 51% Polaków, ale jak się rozmyśli, to dopiero ponad 80% ma prawo mu się sprzeciwić. W efekcie 20% popleczników prezydenta może dyktować swoje warunki 80%.

1.7.11. Prezydent spośród emerytowanych sędziów o nieposzlakowanej opinii powoływałby
sądy kapturowe – w niejawnych procesach orzekające w sprawach, gdy zachodzi podejrzenie
o korupcję. Sądy kapturowe miałyby prawo usuwania sędziów, którym to udowodnią
Sądy kapturowe? I to oczywiście powoływane przez prezydenta, niejawne? Takie, które mogą sterować sądownictwem w kraju?

- Wprowadzimy zasadę „jeden nowy przepis – dwa uchylone”. Jako dobrą praktykę należy przyjąć, że każda nowa regulacja generująca jakiś obowiązek powinna się wiązać z ograniczaniem obowiązków wynikających z obowiązujących ustaw w podwójnej liczbie.
To w jaki sposób to ma działać? W jaki sposób reagować na nowe problemy? Przywracaniem starych?

2.1.1.2. Zlikwidujemy Krajową Szkołę Administracji Publicznej. Mając na celu radykalne zmniejszenie biurokracji, kształcenie kolejnych osób na stanowiska kierownicze w administracji nie jest celowe.
Czy to nie jest czasem ograniczanie wolności ludziom, którzy choćby dla draki chcą studiować administrację właśnie? Chociażby po to, by lepiej patrzeć urzędnikom na ręce?

2.1.1.3.Wynagrodzenia w sektorze publicznym nie powinny przewyższać wynagrodzeń w sektorze prywatnym zgodnie z zasadą „bogaty kraj, bogaci urzędnicy”.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę stanowiska - zdecydowanie nie przewyższają.

2.1.2.3. Brak terminowej decyzji administracyjnej rodzić będzie skutek domniemania zgody organu na rozstrzygnięcie zgodne z wnioskiem. W przypadku poniesienia w wyniku decyzji administracyjnej wydanej wskutek milczenia administracji szkody przez Skarb Państwa, odpowiedzialność materialną za takie straty poniesie bez ograniczeń odpowiedzialny urzędnik:
Wystarczy znaleźć kozła ofiarnego i znajdzie się zgoda na wszystko.

2.2.2.3. Prokuratura powinna być podporządkowana ministrowi sprawiedliwości
Czytaj: prezydentowi.

3.2.7. Dla zwiększenia użyteczności Obrony Terytorialnej należy stopniowo poszerzać dostęp do broni przechowywanej w domu. Wymaga to wzrostu kultury obchodzenia się z nią w oparciu o najlepsze wzorce europejskie.
W USA pracuje się nad tym od dziesięcioleci i nie ma żadnego postępu. Dzięki lobbystom i koncernom nie da się zaś zmienić konstytucji tak, by mogła rzeczywiście chronić swoich obywateli. Polska, w której ludzie reprezentują często równie niski lub nawet niższy poziom kultury niż w USA, z pewnością nie byłaby dzięki temu bezpieczniejszym krajem.
Dzisiaj jak widzę faceta tłukącego swoją dziewczynę na ulicy, to mogę zwrócić mu uwagę, ewentualnie dać po mordzie żeby przestał. W przypadku powszechnego dostępu do broni każde zwrócenie uwagi takiej aspołecznej jednostce może zakończyć się śmiertelną strzelaniną.
Jednocześnie nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której użycie bądź straszenie bronią palną byłoby konieczne.

3.6.2. Wiek pełnej odpowiedzialności karnej powinien zostać obniżony do 13 lat.
13 lat to gówniarzeria, totalna. Na dodatek na tyle plastyczna, że w odpowiednim środowisku da się ją jeszcze przywrócić do pionu. Więzienie nie jest takim środowiskiem.

4.3.7. Postulować należy zwiększanie swobody państw członkowskich w dysponowaniu przyznanymi im środkami z budżetu UE, jeżeli sprzyjać to będzie redukcji ich zadłużenia, pod warunkiem wbudowania mechanizmów gwarantujących trwałość tego procesu. Przykładowo państwo zadłużone mogłoby mieć zmniejszoną składkę członkowską oraz pomoc unijną
o kwotę, którą zdecyduje się przekazać na spłatę wierzytelności.
Zachęcanie do zaciągania kolejnych długów na koszt UE.

5.3.4. Wszystkie podatki są złe. Nie ma podatków neutralnych. Największą szkodliwość społeczną generują daniny nakładane na pracę, z których dziś pochodzi większość dochodów publicznych. Sytuacja ta powinna zostać zmieniona.
Hurr durr, podatki złe, znieśmy podatki, zwiększmy wydatki, kupmy złoto, kurwy i lasery dla wszystkich! A, i jeszcze spłaćmy z tego dług publiczny. Do tego wyjdźmy z Unii Europejskiej (wyjście z Traktatu Lizbońskiego), ale żądajmy od niej więcej kasy.

7.1.5. Dotacje do kultury powinny zostać zniesione. Instytucje publiczne powinny mieć zakaz organizacji i finansowania rozrywki masowej.
Wszyscy słuchajmy popu, bo to gówno najlepiej się sprzedaje. Przecież każdy je rozumie.

8.1. Oświata i wychowanie
Tu nawet nie będę cytował. Sprywatyzować wszystkie szkoły, znieść obowiązek nauki... Już teraz ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Ale pewnie, ludem głupim najłatwiej się steruje.

8.3.5. Uchylimy w całości ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Polska wypowie tzw. „Konwencję antyprzemocowąâ€.
Patologia i regres. Ja się cieszę, że rodzice zamiast mnie tłuc pomagali mi rozwiązywać problemy w inny sposób.

System emerytalny
No tak. Ze zmniejszonych do 1/3 podatków należy jeszcze wypłacać emerytury, bo likwidujemy ZUS :uśmiech6:

Podsumowując.
Wybrałem tylko kilka punktów, które mnie raziły i które uważam za głupie, cofające nas w rozwoju lub skłaniające niemalże do anarchii. Jest też cała rzesza innych, z którymi po prostu się nie zgadzam lub nie widzę możliwości ich realizacji (sprywatyzowanie służby zdrowia - mamy to w USA, wycinka drzew na terenach prywatnych bez zezwolenia, prywatyzacja wszystkiego co się da), ale albo są to rzeczy do zaakceptowania, albo mniej rażące niż powyższe.

Niektóre rzeczy z tego programu brzmią dobrze. Niektóre są oczywistościami, które prędzej czy później trzeba wprowadzić. Całe mnóstwo jednak jest po prostu nierealne, nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka.


Korwin ostatnimi czasy się bardzo zmienił. Przestał rzucać hitlerami, lekkimi gwaltami i przesiakaniem poglądami. Innymi słowy zaczął mówić głosem, który banda impotentow umysłowych zrozumie. Jego postulatami są: likwidacja cit i pit, VAT 15%, przywrócenie kary śmierci, likwidacja NFZ, prywatyzacja szkół, prywatyzacja dróg.
Wiesz, że prywatyzacja szkół oznacza płacenie za szkoły z własnej kieszeni, prywatyzacja dróg płacenie za drogi, a likwidacja NFZ płacenie za NFZ?

Można zlikwidować podatki, ale wolny rynek w wyniku prywatyzacji wszystkiego może doprowadzić do sytuacji jak w USA, gdzie za byle operację płaci się 100 tys. dolców. I tak dalej.

Uiop
23-10-15, 10:38
Wiesz, że prywatyzacja szkół oznacza płacenie za szkoły z własnej kieszeni, prywatyzacja dróg płacenie za drogi, a likwidacja NFZ płacenie za NFZ?



Wcale nie :p

Catthon
23-10-15, 10:42
No dobra, nie płacenie za NFZ, a płacenie za własną służbę zdrowia. Ja bym był nawet zadowolony, bo dzisiaj za niewielki abonament miesięczny (4x mniejszy niż składka do ZUSU) mam 4 razy lepszą opiekę medyczną, ale jednak. Obawiam się, że cena jest tak mała, bo niski jest popyt.

Uiop
23-10-15, 10:44
No dobra, nie płacenie za NFZ, a płacenie za własną służbę zdrowia. Ja bym był nawet zadowolony, bo dzisiaj za niewielki abonament miesięczny (4x mniejszy niż składka do ZUSU) mam 4 razy lepszą opiekę medyczną, ale jednak. Obawiam się, że cena jest tak mała, bo niski jest popyt.

Owszem. Prywatyzacja doprowadziłaby do tego, że healerzy konkurowali by ze sobą zarówno cenami, jak i jakością usług. Lepiej by się żyło :)

Catthon
23-10-15, 11:16
Owszem. Prywatyzacja doprowadziłaby do tego, że healerzy konkurowali by ze sobą zarówno cenami, jak i jakością usług. Lepiej by się żyło :)
Ale bez kontroli tego rynku (czego życzy sobie KORWiN) mogłoby dojść do monopolu bądź do sztucznego podwyższenia cen :oczko:. W końcu priorytetem nie byłoby dobro pacjenta, a jego pieniądze.

ezzak
23-10-15, 12:35
brak kontroli prowadzący do monopolu? słyszales kiedyś, żeby ministerstwo dało jakiejś firmie łapówkę, żeby zaczęła ona oferować żądane usługi ?

Catthon
23-10-15, 13:12
brak kontroli prowadzący do monopolu? słyszales kiedyś, żeby ministerstwo dało jakiejś firmie łapówkę, żeby zaczęła ona oferować żądane usługi ?

Rozwiń, bo generalnie słyszałem, ale nie wiem co ma jedno do drugiego.

ezzak
25-10-15, 00:15
@Catthon

Nie znajdę teraz wykładu, więc przytoczę wypowiedź Korwina na tyle, na ile ją pamiętam:

- Czemu leki są takie drogie? Bo pojawia się firma, która wyprodukuje lek, nawet niech on będzie dobry na daną dolegliwość. Lek musi zatwierdzić minister zdrowia, więc przedstawiciel udaję się do ministra i mówi: my proponujemy taki lek, produkcja kosztuje nas 10 zł za sztukę, my chcemy za niego 15zł, Pan niech sobie nawet ustali cenę 100 zł, pod warunkiem, że nie dopuści Pan innego leku na tą dolegliwość.

Walles
25-10-15, 20:40
Po necie lata już coś ciekawego..
Poza oczywistą porażką POpaprańców cieszy brak sitwy z PSL.
Janek i Leszek po za sejmem - na pohybel kurwy.. co za tym idzie PiS samodzielnie rządzi.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11215096_950500168374749_9109155721177382398_n.jpg ?oh=aab0e3eb59cf7bc4a906bc728c02fef9&oe=56B89637

Uiop
25-10-15, 20:49
co za tym idzie PiS samodzielnie rządzi.



Nom, to smutne.

Mervakis
25-10-15, 20:54
Poza oczywistą porażką POpaprańców cieszy brak sitwy z PSL.

SLD... ;p

PSL to Pawlaki i Piechocińskie i przekroczyło próg.

Jak wyżej, samodzielne rządy PiSu oznaczają kult smoleński co widać po przemówieniu Jarka (Szydło już została zepchnięta na bok), a nie rządzenie państwem. Exit Polls mogą zmieniać się w granicach 1-2%, więc jest szansa, że Korwin wejdzie. ;d

#Edit pogubiłem się o co Ci chodziło z tym brakiem PSLu. :<

Walles
25-10-15, 20:55
Wyjdzie w praniu czy będzie lepiej :] najważniejsze, że to koniec kolejnego rozbioru Polski.

edit

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12122745_500867206753439_1291711934301377574_n.jpg ?oh=046d598f85b6baa48277e55bcd7ab31d&oe=56C8663B

makmej
25-10-15, 21:14
Boże nie pozwól mi przetrzeźwieć teraz :/

ezzak
25-10-15, 21:27
Oby Polonia zadecydowała o wejściu KORWiN, tak nam dopomóż...

Catthon
25-10-15, 22:31
To ja potrzymam kciuki za jego porażkę :P. Twojego przykładu Ezzak nadal nie pojąłem, bo jest z dupy i nie odnosi się do tego co napisałem.

To, że ~39% młodych ludzi głosowało na Korwina i Kukiza to moim zdaniem porażka naszego pokolenia. Pozdrawiam!

Total
25-10-15, 22:56
Porażką nazwałbym 60-65% głosów na Pis/Po które łącznie uzyskali, a mówi się że mądry polak po szkodzie.

Catthon
25-10-15, 23:04
Szczerze mówiąc przytłaczają mnie wszystkie te partie. Nie mogę powiedzieć, że programy tych partii nie trzymają się kupy. One są kupą. Patrząc na to logicznie, ekonomicznie, rozsądnie, z punktu widzenia doświadczeń innych krajów, z punktu widzenia gospodarczego czy antropologicznego, kupa. Chyba jeszcze gorzej niż 4 lata temu, chociaż pojawiły się dwa małe promyki nadziei, jeśli nie merytoryczne, to chociaż pod względem kultury politycznej.

No nic. Dobranoc.

Kagrenak
25-10-15, 23:07
To ja potrzymam kciuki za jego porażkę :P. Twojego przykładu Ezzak nadal nie pojąłem, bo jest z dupy i nie odnosi się do tego co napisałem.

To, że ~39% młodych ludzi głosowało na Korwina i Kukiza to moim zdaniem porażka naszego pokolenia. Pozdrawiam!

Czyżbyś żałował Komuszków z Zanbergiem na czele? Bo jeden z najlepszych prezentów dzisiaj ;) :uśmiech4:
Dobrze, że Pisiaki mają większość na ten moment. Nie będzie migania od roboty, media i tak będą ich niszczyć jak poprzednio. Ciekawe czy Kaczorek po chełpi się na premiera?

Kolejne lata rządów post-prlowskiej hołoty (na listach Kukiza także wesoło nie jest pod tym względem) przed nami. 23% na PO i 7% Nowoczesna co potwierdza, że Polacy przodują w zidioceniu i impotencji ekonomicznej. Warto też podkreślić, że Młodzi dali dupy totalnie pod względem frekwencji, 51% to żałosny procent uprawnionych jak na tak bardzo ważne wybory.

Czekamy do wtorku, mam nadzieję, że Kurwin wejdzie, a najlepiej kosztem PSLu.

Total
25-10-15, 23:26
Tylko co mu to da jeśli wejdzie? Stołek i pensje...
Żal mi dupe ściska jak patrze na to polityczne bagno, a ta cała demokracja jest dnem.
Ave Car Putin.

MaciejB
26-10-15, 01:54
I co drodzy POLACY ! , :idiota:

Znów Proszę Państwa WYGRAŁY " moherowe berety "
Czyli ludzie po 60 roku życia czy tez inne "bugi" którzy stawiają na stary system "Państwo Policyjne" Czyli dojechać [jak i dojechać] każdego i wpierdalać kawior .. [ smutne alias brzydkie kaczątko cześć 2.]

Zapraszam do turnieju :

Ile będzie afer/zatrzymań [czyt. CBś itp ?] w pierwszy kwartał rządu ?:owca:
Piszcie od 1 do 10 :zwycięzca:

Kiedy zacznie się reforma młodych polaków ktorzy wiedza jak budować nowoczesne państwo itp ... koniec [emigrant]:wąsacz:

Mervakis
26-10-15, 03:10
Kattą, obecne uwarunkowania w dużo większym stopniu prowadzą do monopolu niż miałoby to miejsce na uwolnionym rynku bez kontroli. Obecne regulacje zarzynają małe biznesy. Weźmy za przykład wielkopowierzchniowe sklepy, które nie muszą płacić podatków od nieruchomości, a sklepik osiedlowy musi, co za tym idzie takie sklepik musi mieć dużo większe ceny towarów żeby wypracować zysk, zapłacić z niego podatki oraz wynagrodzenie dla pracownika. Politycy tłumaczą, że chcą, by w ten sposób było taniej i wszystkich było stać na zakup dóbr, nie myślą przy tym, że zwiększają w ten sposób bezrobocie oraz zmniejszają grupę zdolną do nabycia dóbr. Nie mówiąc o tym, że biorą w łapę i odznaczają prezesów sieci handlowych orderami, albo raczej prezesów obozów pracy (chociaż na magazynach geronimo martins zarobki są przyzwoite). Jeżeli sytuacja się utrzyma to za parę lat będziemy mieli same Biedronki i Auchany. Na przestrzeni 3 ostatnich lat możemy zauważyć przemiany, które doprowadziły do wchłonięcia Reala przez Auchan, zmniejszenia liczby sklepów Lidla oraz wyprzedaży praw własnościowych do nich na terenie Polski, a także niedawnej decyzji o całkowitym wycofaniu się sieci Tesco z Polski. Analizując dane zauważysz jak zmniejszają się wpływy jedynej polskiej grupy, która się jeszcze liczy - Lewiatana. Napisałbym jeszcze o Aldi, ale ich asortyment oferowany na Polskę jest tak ubogi i jakościowo słaby, że nawet bez konkurencji sami się wykańczają.

eremce
26-10-15, 22:31
Już za cztery lata, już za cztery lata...

ezzak
26-10-15, 22:42
@Mervakis, Catthon

No mniej więcej to chciałem powiedzieć; d

@Tuz Pik

Obecnie Korwin ma "stołek i pensje" w Europarlamencie, więc znacznie wyższy i lepiej opłacony, z którego musiałby zrezygnować, gdyby jego partia przekroczyła próg.

@Wyniki wyborów

Na szczęście nie będę musiał czekać czterech lat, za rok kończę szkołę, nadchodzę, Strefo Schengen.

Kagrenak
26-10-15, 22:54
@ezzak
Korwin ma kilka baniek na koncie także dla kasy tego nie robi.

Cóż wybory pokazały, że młode pokolenie do którego należę, oddało swój los w ręce żelaznego elektoratu głównych partii ściekowych, moherów, urzędasów itp. Smutne, frekwencja w tak ważne wybory tylko 51% to kpina.

Ogólnie na swój los nie narzekam, zarabiam więcej niż moi rodzice mogli marzyć, kończę właśnie studia, myślę o wyjeździe na troche do Niemiec albo Angli, zobaczymy.
Największę pocieszenie, że komuszki wypadli, chociaż jeszcze troche ich zostało innych partiach o wojsku i innych sektorach nie mówie jednak jest to jakiś symbol.
Dodam jeszcze, że PIS nie jest prawicą, sam Krul Kaczka powiedział, że skręcili w lewo nie patrząc na ich program, tak samo jak to, że są partią antyunijną i nacjonalistyczną, to brednie.
Dobrze, że mają wiekszość bez toksycznych koalicji, zobaczymy czy coś zrobią na dobre.
PO przez 8 lat nie zrobiła nic aby polakom było lepiej, aby pobudzić gospodarkę, ojebali ludzi z OFE za które w innym kraju ludzie rozjebali by i powiesili rząd na drzewie, Tusk nigdy nie powieział prawdy, nigdy zawsze robił wszystko na odwrót.

Morał z tych wyborów taki, że w Polsce rządzą media.

eremce
27-10-15, 20:00
@up uważaj na chwqlenie się dochodami. Jest tu taki, który przećpywał więcej niż cała populacja altaronu może zarobić. I wiesz co się stało? Teraz mieszka z mamą i podnieca się ze ma klucze od skarbca w banku spermy.