PDA

Zobacz pełną wersję : Alchemia


Dather
23-11-15, 18:38
Uważam że :

Takie czasopismo było....

OD RAZU POGRATULOWAĆ CHCIAŁEM ODNOŚNIE ŁATKI BARDZO DOBRA ZMIANA IZ KAZDY MOŻE WYCINAĆ Z MOBA NIE TYLKO ALCHEM. RUSZY TO TROCHĘ RYNEK.
Gratulację!!!
Ale w sprawie patrz zdanie niżej nie zostało nic zmienione
Składniki alchemiczne za monotonnie się dropi Prosiłbym o zwiększenie ilości wypadanych składników.
Proponuję takie możliwosci.
1 Zwiększenie ilości mobów na respie
2 Skrócenie respienia się mobów
3 Zwiększenie ilości wypadanych składników
4 Zwiększenie częstości wypadania.
5 zmianę receptur by wymagały mniej składników.

Przykład/Powód założenia tematu.
Nie uzywa się np mikstur mocy bo czerwie groczóly lecą jak krew z nosa...
A do tego czerwone róże i do tego skrzydła nietoperza.. LUDZIE ?
Jaki to jest problem żeby te składniki wypadały 3 razy częściej ?
I tak na Altaronie Profit jest wszędzie i ma sie kase na manasy zawsze.
Więc Wyjasnij mi Altrelu Czemu jest taki ból o zwiększenie wypadania składników alchemicznych jak każy niema problemu z kasą.
Dodatkowo prosiłbym o zmianę Przepisu lub dodanie 1 skłądnika u npc.
BO jest to niesprawiedliwe że zwykle 2 składniki na 4 da się kupic w sklepie a w Tym wypadku tylko 1 da się.

Mój ból Dupfy jest o
Piórka miody skrzydła czerwone róże i niebieskie oraz gruczoły czerwia podgrzybki, stokrotki, i inne.

carlcoxxx
23-11-15, 19:00
Faktycznie, niektóre itemy alchemiczne ciężko zdobyć w większej ilości. Myśle ze gruczoły powinno się dać wycinać z czerwi. Ale akurat piórka czy miody nie problem zdobyc, wystarczy poswiecić troche czasu. Skrzydła nietoperza lecą na wampirach jak poje... :zły:

Altrel
23-11-15, 19:03
Myśle ze gruczoły powinno się dać wycinać z czerwi.

Da się wycinać gruczoły z czerwi.

Skrzydeł nietoperzy można zdobywać tysiące z wampirów.

Czerwone róże również są łatwo dostępne ze szkieletów.

Noratl
23-11-15, 19:04
hiper inflacja, pieniądz stracił by na znaczeniu, niczego nie dało by się kupić, skutki tego co proponujesz

Rahilux
23-11-15, 19:39
Fafarafa, teraz jeśli możesz opowiedz mi gdzie widzisz problem? bo narazie to widzę
że ruszenie tłustego dupska z smoków na raindar się nie opłaca...
nie wiem czemu prawie każdy 200lvl ma z tym problem, jeśli ja moim stałym wyspiarzem którym nie zawsze bije szkieleta/goblina na hita moge zlocić w pół godziny 20-30 róż podczas gdy ty
masz Raindar na którym jest zatrzęsienie szkieletów, i masz możliwość używania obszarówek
przy czym byś w półgodziny na lajcie 70+ zdobył tobie się nie chce, i piszesz że za Trudne ;-;
Zupełnie inne światy, cukierkowa Tibia wita.

Rahilux
23-11-15, 19:54
Tak... masz iść na szkielety, teraz przeczytaj moją edycje bo pisałem na szybko w autobusie z telefonu :)

Dather
23-11-15, 20:54
Da się wycinać gruczoły z czerwi.

Skrzydeł nietoperzy można zdobywać tysiące z wampirów.

Czerwone róże również są łatwo dostępne ze szkieletów.

Nie rozumiem Tej odpowiedzi Pan sobie wybiera 2 zdania na które Pan wybiórczo odpisuje ?
To co mam skrzydła usunąć z wypowiedzi ? Co za logika.
Ja nie prosiłem by wymienił mi Pan z czego lecą czerwone róże ?!

Weź Pan i przemyśl swoje wypowiedzi jak już poświęca Pan swój cenny czas(bynajmniej dla projektu).

Ale skoro Pan już odpisał to Po pierwsze Proszę odpisać no to co naskrobałem.
A 2 sprawa to taka że załózmy iż,
Gra Pan przecietnie 2-1h w grze czynnej gry Proszę mi powiedzieć Ile wydropi Pan w tym czasie czerwonych róż, błękitnych i innych składników Skoro jest Pan Taki przemądrzały.
No Śmiało nie krępuj się Pan.

To już lepiej było by jakby odpisał Pan że niema czasu na takie pierdoły, by się człowiek tak nie denerwował. Tym wybieraniem na co Pan se odpowie na co nie.

hiper inflacja, pieniądz stracił by na znaczeniu, niczego nie dało by się kupić, skutki tego co proponujesz

Widzę że operujesz pojęciami których nie rozumiesz.

Wyjaśnisz mi powody tego pojęcia którego nie słusznie tutaj użyłeś?.

Chyba że miałeś wizję jakąś, opisz ją ?
Pieniądz niema znaczenia już Altrel o Tym pisał. (non pvp) Bo na pvp co jest każdy wie.

LukaszNiesforny
23-11-15, 21:07
Co do całej sytuacji, dla przykładu to skrzydła nietoperza lecą masowo, piórka z kur lecą z każdej przeważnie po kilka sztuk, gruczoły czerwia to też nie problem, a czerwone róże co prawda nie sa trudne do zdobycia, ale spadają z reguły pojedynczo i to nie z każdego szkieleta. Ja swego czasu expiac na nekromantach gdzie jest sporo szkieletów średnio z godziny przynosilem po 30 róż, gdzie ta ilość np. Skrzydeł z wampirów dostępna jest po ubiciu kilkunastu sztuk.Jest to co najmniej nieproporcjonalnie.
W związku z powyższym proponowałbym zwiększenie loocenia roz. Btw pióra sa o wiele bardziej dostępne a wcale tanie nie sa.

Altrel
23-11-15, 21:18
Nie rozumiem Tej odpowiedzi Pan sobie wybiera 2 zdania na które Pan wybiórczo odpisuje ?

Odnośnie pozostałych składników wypowiadaliśmy się już wielokrotnie w pozostałych tematach odnośnie alchemii dostępnych na tym pod-forum.

Uiop
23-11-15, 21:22
200 ryckiem mam iść na szkielety Fuck Logik

Masz iść na szkielety, lub kupić róże od kogoś, kto chodzi na szkielety. Proste i logiczne. Jedynym problemem może być brak graczy, których zabijacie. Inaczej wszystko działałoby dobrze :)

Jak nie pasuje, zawsze możesz zapłacić więcej u NPCa. Wszystko jest ok, nic bym nie zmieniał.

Swatek22
23-11-15, 22:00
Idźcie panowie na wiedźmy - dropią po 1-2 róże i przy okazji inne alchemiczne

Dather
23-11-15, 23:05
Odnośnie pozostałych składników wypowiadaliśmy się już wielokrotnie w pozostałych tematach odnośnie alchemii dostępnych na tym pod-forum.

A nie da Się zrobić Tak by można było kupić składniki po cenie sklepowej potów ?
Tzn kupienie składników kosztuje Tyle co potów w sklepie ?
Tzn koszt składników to np 4t na multi manasów mocy a w sklepie kosztują 4t ?
Chym ? PO zrobieniu zadania jakiegoś ?

1000 miodów zbiera się 3h non STOP.
zbierz mi Pan gróczoly czerwia w 3h i błekitne róze albo czerw. Podobną ilosc(nie mozliwe to)
Ile godizn Panu to zajmie a gdzie tu czas na inne sprawy cos takiego jak życie ?

Walles
23-11-15, 23:23
Może to zły przykład ale w 4story niektórzy gracze mogą równać się do tych średnich po upływie 6 miesięcy czasami i roku bo wcześniej nie da rady zarobić goldów na itemy które sobie wbijają ludzie za realne pieniądze a Ty w Altaronie chcesz wszystko w dwie godziny robić.. litości (troszke rpg nie zaszkodzi)

Altrel
23-11-15, 23:24
Zapomniał Pan, że mikstury tworzone przez alchemików są dużo lepsze od tych sklepowych. Nie będziemy wprowadzać oferty zakupu produktów zwierzęcych do NPC ani ograniczać tego systemu do biegania od NPC do ekstraktora/destylatora.

Noratl
24-11-15, 06:08
Widzę że operujesz pojęciami których nie rozumiesz.

Wyjaśnisz mi powody tego pojęcia którego nie słusznie tutaj użyłeś?.

Chyba że miałeś wizję jakąś, opisz ją ?
Pieniądz niema znaczenia już Altrel o Tym pisał. (non pvp) Bo na pvp co jest każdy wie.

robiąc mikstury na 60 alchemii robisz mikstury o sile "sklepowych"
151 alchemia mikstury many dają tyle (many) co mikstury mocy sklepowe
czyli, jeżeli kupisz 100 miodków za 7k, 100 skrzydeł za 3k, 200 rabatkowców za 5k i bp fiolek z 3,2k masz mikstury w cenie sklepowej, które manasują cie jak te za 4t, idziesz na respa gdzie zarobisz na nich dodatkowe 2t na multi, i z 6t profitu robi ci się 12t na refil (3mbp)

przy aktualnym drop rate na pvp expiłem od dawien dawna na robionych miksturach, wciąż mam w zapasie 20mbp małych i składniki na kolejne 40. jeżeli leciało by 3x więcej składników to każdy alchemik biegał by na robionych manasach i wielu niealchemików, z pieniędzmi nie było by problemu, gospodarka zaczęła by się rujnować.

dodam od razu że nie musisz mieć 151 alchemii, wystarczy że od 60 zaczniesz klepać mikstury to wbijesz przyzwoitą alchemię po jakimś czasie, dodatkowo profit możesz przeznaczyć na trenowanie na bukowych liściach, etc.


co do mikstur mocy to akurat się zgadzam że są one strasznie nie opłacalne, bo czerwone róże lepiej przeznaczyć na mikstury wyzdrowienia.

Dather
24-11-15, 10:46
Dobrze więc.

Czerwone róże można kupić w sklepie ktoś tak pisał ? bo z moich info nie da się.

Mowiłem Także że mikstury mocy mają złą recepturę za dużo skłądników trzeba wydropic oraz zbyt dużo ich potrzeba na wytworzenie Tych mikstur.

W Sumie prosiłbym o zmianę tej receptury i możliwośc kupowania czerwonych róż.
Piórka które leca z rene albo łotrzyc są to za małe ilości także róże z szkieletów które Pan podał.

Przykłady Twoje odnośnie pieniążków i profitów są przesadzone bo są gracze którzy zarabią po 100 - 500 t w jeden dzien pg. Nie musze mowic kto itp itd
Z hajsem niema problemu na non pvp.

A tak w ogóle kolejna prosba to MOZLIWOSC KUPNA DESTYLATORA.

Dlaczego niemożna tego kupić ? Tylko trzeba latać do alchemików to spore utrudnienie A nie każdy ma gh.
Pomyśli Pan o Tym ?

Graata
24-11-15, 12:17
Jestem za możliwością kupna destylatora bo mi zlewki znikajo i nuby kradno czasem :(

Składników nie będzie brakować jeśli będzie tu grało 200 osób więc bez sensu to zmieniać żeby pózniej znów to zmieniać.

Aczkolwiek jest problem w samym robieniu mikstur, tj. zlewki wpieprzające się w plecaki, a potem szukanie ich.

Ostatnio robiłem 37 multi maga z pomocą znajomego i cały ten proces zajął mi ok. 5 godzin. Kupienie składników u npc, posortowanie, przerobienie w zlewki, ponowne posortowanie, zrobienie mikstur, wyciąganie zlewek, ponowne posortowanie, itd.

Najbardziej czasochłonne i wkurzające było wyciąganie 45 tysięcy zlewek z ok. 800 plecaków.

Dather
29-11-15, 10:33
Jak tam z Tym destylatorem ?

Jako alchemik mógłbym zrobić zadanie By używać tej maszyny :)
Odświeżam, Może coś Ciekawego się dowiem od Administracji ;O

Tak Abstrahując to przy większej ilości graczy trochę mało tych destylatorów.
Chyba że altaron ma mieć max 50 osób.

Catthon
29-11-15, 11:20
Dather, destylator jest w wielu miastach i w każdym gh.
Nie da się na tę chwilę go 'umobilnić', ponieważ w jakiś sposób jest połączony ze ścianą i tym, na czym stoi. Jest powiedzmy 'wbudowany' w ścianę.

Dather
03-12-15, 17:55
Robiłeś kiedyś miksy ? Nie plecak ani multi tylko 40 tys miksów many ? albo mbp maga ? Schodzi się w ciul czasu.
Nie musi być to jutro (ta zmiana)ale zajebista sprawa to destylatory w domkach.
Uważam że spokojnie destylatory powinny być możliwe do kupienia
pomyślcie o Tym w przyszłości.
Dodatkowo piórka które leca z renegatów szrlatanów i łotrzyc to bardzo małe ilosci powinny być zwieszone 2 czy 3 krotnie
. Tak samo Czerwone róże z nich.
Ale narazie administracja ma pewnie inne swoje priorytety jednak. Temat alchemi będzie się jeszcze przewijać.

pawello13
03-12-15, 19:52
Ja sobie biore składniki przygotowuje na zapas, mam na sobie 2 mbp maga, zużyje biore składniki wpadam klikam z 1min zbieram zlewki wracam do domku i moge expic, mam chwile to zrobie na zaś. 10 plecaków muli zejdzie maks 30 min, gdzie tu problem? Esktraktor w domku mam i spokoj