PDA

Zobacz pełną wersję : Piórka, czyli druga waluta


909794
10-02-17, 01:49
Witam, od dawna zajmuje mnie problem zbyt łatwego zarabiania na bardzo niskim lvlu, czyli piórka. Na 10 lvlu w kilkanaście minut można zarobić około talara, bijąc kurczaki, co niestety odbiera radość z early game - po prostu nie opłaca się liczyć kasy czy otwierać loota na expie, a właśnie early game zawsze jest najbardziej klimatycznym etapem gry, całe to zbieranie każdego grosza, jakichś brązowych materiałów i gruczołów czerwia daje masę funu. Jako rozwiązanie problemu proponuję w alchemicznych przepisach zwiększyć wymagane piórka około 3 lub nawet 4-krotnie (zbije to cenę piórek pewnie też około 3 czy 4-krotnie, czyli gdzieś do 1,5k/100). Żeby nie utrudniło to za bardzo życia alchemikom (po prostu nie starczy kurczaków), proponuję też wprowadzić możliwość transmutowania (a może po prostu wymiany u jakiegoś npc) piór gryfa na piórka (jak sądzę w stosunku około 1:20), co jest podwójnie dobrym pomysłem, bo ożywi nigdy przez nikogo nie odwiedzany resp gryfów, który jest naprawdę bardzo fajny i klimatyczny, ale za cholerę nie opłaca się tam expić.
Piszę, bo zacząłem grę po jakichś 2 latach odstawki i smutek mnie naprawdę ogarnął, gdy zobaczyłem, że moim 20 zwiadem mogę w kilka minut zarobić więcej kasy niż na kilku expach. Od razu mówię, że mam na myśli takie zmiany, które nie uderzą w alchemików, jedynie zmniejszą do sensownego poziomu ilość kasy, jaką niskie levele mogą zarobić na materiałach.

Pozdrawiam motzno

Orochimaru
10-02-17, 05:39
Zmniejszy cenę piórek ? Trochę podstaw ekonomii.
Piórka będą bardziej pożądane bo będzie trzeba ich zużyć więcej, dlatego będzie ich mniej na rynku przez co cena wzrośnie, pomysł bezsensu.
i 16 piórek na miksturę maga ? bezsensu.

Catthon
10-02-17, 06:30
Zmniejszy cenę piórek ? Trochę podstaw ekonomii.
Piórka będą bardziej pożądane bo będzie trzeba ich zużyć więcej, dlatego będzie ich mniej na rynku przez co cena wzrośnie, pomysł bezsensu.
i 16 piórek na miksturę maga ? bezsensu.

Cena piórek spadnie :oczko:

909794
10-02-17, 09:54
To mikstura jest produktem i jej wartość raczej nie ma prawa znacząco się zmienić, myślę, że to ceny składników dostosowałyby się do ceny produktu, a nie na odwrót. Poza tym napisałem wyrażnie w moim poście: nie proponuję zmian w kosztach alchemików podczas wytwarzania mikstur, tylko przeniesienia na wyższy level korzyści z zaopatrywania alchemików w składniki. Dlatego zaproponowałem ożywienie respu gryfów i możliwość wymiany piór gryfa na piórka po sensownym kursie, przez to gracze na poziomie 10-30 stracą możliwość nieprzyzwoicie szybkiego zarobku (typu 6k na 12 minut), ale wciąż będą mogli sobie dorobić na piórkach (koło 1,5k na 10-12 minut), natomiast na nieco wyższym poziomie (30-40) miejscem na dorobienie mogą stać się gryfy, co uważam za podwójną korzyść - przywrócenie do życia tego respu byłoby świetne, jest bardzo ładnie i klimatycznie zrobiony.

adrx95
11-02-17, 01:35
Po 1 - były już rozmowy na temat szybkiego zarobku na piórkach.
Mervakis czy kto inny powiedział, że to gracze sami tyle dają za piórka, bo jak na hlvl zbierają loota za ogrom kasy to nie mając na co wydawać to wydają na piórka.

Po 2 - jak zwiększysz zapotrzebowanie na piórka przez zwiększenie ilości wymaganych do eliksirów to od razu zwiększy się cena bo szybciej będą schodzić.

Po 3 - jeśli uważasz, że psuje ci to grę to po prostu zignoruj innych i graj dla siebie i nie baw się wzbogacanie się na piórkach, w skrócie nie idź na łatwiznę.

Ja bym proponował jak już to zrobić coś z poduszkami za piórka które są tak pożądane przez bogatych.

Orochimaru
11-02-17, 10:15
Cena piórek wzrośnie, lol.

909794
11-02-17, 22:48
Jeszcze raz napiszę: proponuję przeniesienie możliwości szybkiego zarabiania na piórkach na nieco wyższy poziom, gdzieś na 30. O to właśnie chodzi, żeby nie wpływać na koszt, jaki musi ponieść alchemik przy zrobieniu potka, tylko żeby korzyści z zaopatrywania alchemików (czyli ultra profit) nie przypadały na 10 lvl. Gryfy pasują w sam raz żeby uratować ekonomię na niskim lvl, no i wspomóc klimat.

adrx95
12-02-17, 01:24
Spójrz na to z innej strony. Jeśli chodzi o czas poświęcony na grindowaniu piórek dla niskiego lvla zdaje się mało warty to dla h lvl czas jest na wagę złota. Tak jak wcześniej wspomniałem - to od graczy zależy ile dają za piórka, a nie od gry. Można by było coś z tym zrobić, ale musisz zdawać sobie sprawę że administracja teraz zajmuje się tworzeniem nowej gry i chwała im za to.

909794
13-02-17, 14:07
Rozumiem, że główna przyczyna leży w tym, że h-lvle zarabiają dużo na expie, więc mogą dużo dać za piórka, wiem też, że trzeba by przerobić mocno ekonomię, żeby tą drogą idąc dojść do pożądanego efektu, czyli zmniejszenia ceny piórek. Dlatego też proponuję po prostu przeniesienie możliwości farmienia piórek na troszkę wyższy poziom, byłoby to z olbrzymią korzyścią dla klimatu, a wymagałoby ultra mało uwagi ze strony ekipy. Popatrzcie, jeżeli z kur zacznie lecieć 4 razy mniej piórek, za to wejdzie możliwość przerabiania piór gryfa na piórka w odpowiednim stosunku, to efekty będą następujące:
a) nowi gracze (10-20) wciąż będą mogli łatwo zarobić na potki czy podstawowe eq, ale już nie 1t w 20 minut, tylko 2 - 2,5k w 20 minut
b) powyżej 20 lvla można spokojnie bić gryfy we 2, mając świetny profit z piór dla alchemików, nie mówiąc już o tym, że klimat z huncenia gryfów > bicie kurczaków
c) dla alchemików nic się nie zmienia, bo piórka na rynku są w tej samej ilości, jedyna różnica jest taka, że kupują je przede wszystkim od 25-40 lvli, a nie od 10-20. Czyli dla nich żadna.

909794
13-02-17, 16:03
To tez jest rozwiązanie i chyba nawet najsłuszniejsze, 30 lvl powinien na gryfach zbierać piórka w podobnym tempie co 15 lvl na kurach, a dodatkowym profitem dla niego byłby oczywiście exp i loot.

19Fafarafa06
13-02-17, 18:59
Chcesz zbieraj piórka na kurach nie chcesz zbieraj na gryfach :)

Arkadiasz
14-02-17, 09:23
To nie lepiej żeby z piór gryfa dałoby się robić piórka, a że gryfa są trochę większe to więcej piórek by dało się z nich robić. Ilość piór na rynku by wzrosła, a cena ich spadła. Lepiej zasilić rynek, niż wymyślać z potionkami xp

Catthon
14-02-17, 09:46
Zapominacie o tym, że dotychczas wysoka cena piórek wypływała z popytu przewyższającego podaż.

Jeżeli piórka będą leciały w większych ilościach (również na gryfach), to podaż wyrówna popyt, cena prawdopodobnie spadnie i się ustabilizuje. Są jednak ryzyka, które moim zdaniem przewyższają korzyści.

Ryzyko: podaż nie musi wyrównać popytu, ponieważ łatwość zdobycia piór skłoni więcej osób do korzystania z usług graczy-alchemików. Czyli wzrost podaży może spowodować wzrost popytu do pewnego stopnia, zaś ze względu na ograniczoną liczbę dostawców i starzejącego się społeczeństwa (wzrost średniego poziomu) poziomy te mogą się nie wyrównać.

Ryzyko 2: łatwość zdobycia surowców na mikstury maga spowoduje wyższe zarobki na expach (w efekcie kolejną inflację pieniądza - spadek siły nabywczej) i dłuższe expy (szybszy przyrost lvli).

Podsumowując, jestem na nie.

909794
14-02-17, 10:27
W sumie prawda, nie należy doprowadzać do zmiany ceny piórek, bo jej zmniejszenie sprawi, że exp na wyższych levelach będzie zbyt tani. W takim razie chyba najlepiej byłoby po prostu zmniejszyć ilość piórek lecących z kur, wprowadzając zarazem możliwość wymiany piór gryfa na kurze po korzystnym kursie, ale w taki sposób, żeby rynku nie zalała piórkowa powódź, tylko żeby ilość piórek na handlowym była podobna do obecnego. Co powiesz na taką opcję, Dworkin?

wejnos
14-02-17, 10:33
A może trzeba zmienić składnik mikstury na coś mniej dostępnego?

Catthon
14-02-17, 10:45
W sumie prawda, nie należy doprowadzać do zmiany ceny piórek, bo jej zmniejszenie sprawi, że exp na wyższych levelach będzie zbyt tani. W takim razie chyba najlepiej byłoby po prostu zmniejszyć ilość piórek lecących z kur, wprowadzając zarazem możliwość wymiany piór gryfa na kurze po korzystnym kursie, ale w taki sposób, żeby runku nie zalała piórkowa powódź, tylko żeby ilość piórek na handlowym była podobna do obecnego. Co powiesz na taką opcję, Dworkin?

Taki "balans" miałby swoje plusy. Nie byłoby miliona noobków na 10 poziomach na każdym respie kur, nie byłoby przelogowywania tylko po to, by te piórka zebrać - a raczej takie przelogowywanie przynosiłoby mniej korzyści.

Problem: Jest bardzo mało respów gryfów, by w przypadku obniżenia piór z kur o połowę można było zaspokoić rynek w dotychczasowym stopniu.

Problem 2: Trzeba by dokładnie określić ile piór gryfa można zebrać w godzinę na respach gryfów i z tą baza zweryfikować przelicznik i liczbę piór na respach kur.

Problem 3: Należałoby znerfić loot z gryfów - znacząco. W godzinę polowania miałem tam na niskiej zręczności i 30 lvlu 60 piórek. Z wysoką zręcznością 100. Przy przeliczniku 1 do 3, jest to 300 piórek - 15k. To podwaja wartość loota.

A może trzeba zmienić składnik mikstury na coś mniej dostępnego?

Kiedyś rezygnowaliśmy z gruczołów czerwia dla bodaj mikstur mocy. To mogłoby zastąpić piórka. Noobki nadal zarobią, ale nie tak szybko, respów jest dużo, gruczoły można wycinać, nie będzie 10 lvli przelogowujących na respach kur. Mi się nawet podoba.

Problem: słyszałem, że teraz w godzinę wyciąga się tego 900 sztuk biegając szybko. Znowu konieczny byłby znaczny nerf.

909794
14-02-17, 12:31
Gram zwiadem, mam 34 lvl i około 105 zręki, przejdę się tam wieczorkiem na godzinę i zobaczę ile dokładnie czego wpadło. A nawet gdyby exp na gryfach był bardzo, bardzo opłacalny - to czy to źle? Jak sam zauważyłeś, gryfów jest malutko, to nawet fajniej kiedy wiadomo, że istnieje eldorado do expienia dla niskich poziomów, ale ciężko trafić na wolny resp.

Catthon
14-02-17, 12:50
Gram zwiadem, mam 34 lvl i około 105 zręki, przejdę się tam wieczorkiem na godzinę i zobaczę ile dokładnie czego wpadło. A nawet gdyby exp na gryfach był bardzo, bardzo opłacalny - to czy to źle? Jak sam zauważyłeś, gryfów jest malutko, to nawet fajniej kiedy wiadomo, że istnieje eldorado do expienia dla niskich poziomów, ale ciężko trafić na wolny resp.

A eldorado w postaci zbierania piórek z kur to już nie fajnie? :oczko:
Mam wrażenie, że skupiasz się na własnej dogodności zamiast brać pod uwagę cały wachlarz poziomów.

Poza tym całkiem możliwe, że w takim wypadku na gryfy nawet nie wejdziesz - będą ciągle zajęte przez ludzi z gildii walczących, wyższe poziomy, ludzi, którzy zbierają piórka na zlecenie gildii walczących itp.

909794
14-02-17, 13:33
Nie nie, ja nie chcę sobie robić dobrze, ja nie zbieram piórek dla zasady, a kasę mam głównie z ghuli. Nie mówiąc już o tym, że kiedy weszłaby ta zmiana, to już dawno miałbym 60+ :P a co do tego, że pewnie trudno byłoby wejść na gryfy - jasne, że tak. W takiej sytuacji trzeba bić kury (zarobek 1,2t/h dla 10-20 lvl na pewno nie jest powodem do narzekania), ale uwaga, co jak kury też będą zajęte? Dwa piętnaste levele siedzą na każdym respie i walczą o piórka. Cóż pozostaje? Trzeba zacząć otwierać ubite potwory i zbierać kolczugi, bo już nie jest tak różowo i nie ma miliona monet za free. I dokładnie do tego zmierzałem :P

@edit

Poszedłem na pół godziny na gryfy (zwiad 34, 105 zręki) bez obieganego respa, ogólnie woj na tym lvl znający dobrze resp expiłby tam 2x szybciej. Wynik to 3k gotówki, 12 szafirów, 66 piór gryfa i jakieś tam jaja gryfa, ale jak sądzę wykorzystałem 40% potencjału tego expowiska. 100 piórek na pojedynczym respie kur zdobywa się w jakieś... 12 minut? Czyli 600 piórek na godzinę -> 3,6t/h siedząc na jednym respie kur. Żeby na gryfach mieć taki zarobek z samych piór (przy wykorzystywaniu, powiedzmy, 80% możliwości expowiska), wystarczałoby, żeby jedno piórko gryfa dało się wymienić na jakieś 2,5 piórka kurze. Oznaczałoby to, że zarobek na gryfach wynosiłby jakieś 3,6t (piórka) + 6k (gotówka) + 2,4k (szafiry) + 4k (puklerze, jaja) = 4,84t, czyli całkiem prawilnie. I teraz moje rozumowanie wygląda następująco:
1. Skoro równoważność pióra gryfa 2,5 piórkom kurzym zapewnia pozyskiwanie piór kurzych expiąc na gryfach w tym samym tempie, co na pojedynczym respie kurzym, to dla rynku oznacza to po prostu powstanie kolejnego spotu z kurami. Żadna różnica, z jakiego kupra pióra są rwane.
2. Jeżeli cena i ilość piór na rynku mają się nie zmienić, to zmniejszając ilość piór lecącą z kur należy zwiększać kurs wymiany piór gryfa na kurze tak, żeby załatać powstałą lukę.
3. Zmniejszamy ilość piór lecących z kur o 2/3, czyli za każdy istniejący kurzy respawn musimy do kursu wymiany dorzucić 2,5*2/3 = 5/3 piórka.

Nie orientuję się, ile dokładnie jest respawnów kur (takich, które warto oblegać, czyli po 6 kurczaków), ale załóżmy, że są 3. Skoro ilość piórek z kur zmniejszy się o 2/3, to tak, jakbyśmy stracili 2 z tych respawnów, czyli trzeba to nadrobić na gryfach (jedno pióro gryfa musi dawać o 5 więcej piórek). Z tego wychodzi nam, że pióro gryfie powinno się równać 5 piórom kurzym, dla bezpieczeństwa powiedzmy 6. Nie ma strachu, że piórek ubędzie na rynku - jeżeli na gryfach będzie się można tak obłowić (jakieś 9t/h), to na pewno zawsze ktoś będzie je farmił. Nie odbiera to zarazem możliwości zarabiania niskim poziomom, po prostu zamiast 3,6t/h na kurach, będzie 1,2t/h. Teraz podszedłem do problemu bardzo kompleksowo i liczę na sensowne uwagi :P

P.S.
Właśnie pewien h-lvl napisał na handlu, że kupi piórka 12k/100. Zapytany, co tak drogo, odpowiedział, że za duża konkurencja i taniej ciężko. Czyli 10 lvl może mieć 7,2t/h jak trafi na jeden pusty resp kur, pozdro600

Protek
17-02-17, 14:39
zrobić loot z kur jak w tibi ^^

bd drogie ale bd ciezko lecialy

909794
18-02-17, 08:52
Co do tych gryfów, to dowiedziałem się niedawno, że jest jeszcze jeden (i to większy) resp gryfów, więc moje wyliczenia są do dupy xD