PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja Czary i koszt MP


Veliothe
21-02-17, 18:02
Proponuję, by zredukować nieco pobieraną manę za czary ofensywne.

Obecna gra moim magiem opiera się na klepaniu w kółko run kuli ognia/gradobicia czy pocisków. Czary w żaden sposób nie przydają się na ekspowiskach (z wyłączeniem aluków do dobijania mobów)
Czemu tak jest?

Smoczy oddech- 100 many, gdzie za 450 many mam 4x gfb, które mogę wycelować w każde miejsce na mapie, oraz ma większy obszar rażenia.
Łańcuch błyskawic i oddech śmierci (200 many!!??) też dodałbym do tej grupy.

Śnieżyca- 400-500 many (rozbieżność na stronie). Tak jak wyżej, wolę rzucić 4x gfb za tyle samo many niż śnieżycę, która jest wywoływana tylko naokoło postaci (brak mobilności w rzucaniu), mniejsze prawdopodobieństwo trafienia tych samych mobów tyle samo razy, co z jednej runy gfb. Gdyby czar kosztował powiedzmy 100-150 many to można by rzucać go chociaż taktycznie (niech se szarpie te moby- może trafi, może nie, a ja w międzyczasie rzucam gfb.)

Krąg śmierci- to samo co wyżej. Większy dmg, ale czy warto rzucić jeden spell kosztem runy czterokrotnego użytku?

Nie wiem jak ma się sprawa z dzikimi pnączami i nutkami.. Ktoś z tym expi?

Tornada i ognistej burzy się nie czepiam, bo to czary do pvp. (choć z tornada ciężko wycelować...)

Chciałbym, aby używanie spelli było alternatywą do expienia z runami.

Catthon
21-02-17, 18:20
Ja na moich trzech magach spokojnie z lenistwa wyręczam się oflami na większości mobów. Wystarczy umieć biegać i się obracać. Expiąc solo używam póki co aluków, jest taniej i mniej roboty. Nutki są idealne. Niestety rzeczywiście nam wrażenie, że większość instantów jest bez sensu, ale te których się używa chyba spełniają swoje zadanie.

wojtek12345
21-02-17, 21:49
Popieram miałem nie jednego woja i magowie rzadko co używają waveów iż są nie opłacalne. Fajnie by jakby wave zaczeły być opłacalniejsze bo jak narazie w życiu nie widziałem żeby ktoś nimi expił..

eremce
21-02-17, 22:56
Z nutek poexpisz na potworkach które padają na 3 hity.
#MagToGówno

ziomuch1
22-02-17, 18:31
W ogóle mag jest nie zbalansowany w stosunku do innych postaci wysokie koszty czarów oraz i bezużyteczność. Musisz robić pociski gdzie zwiadowca i wojownik obkupują się w 1 minute