PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z płynnym działaniem gry


rysiolek
16-09-17, 09:43
Witam,
mam problem z wydajnością gry podczas poruszania się, a mianowicie lekkie ścinki cały czas gdy poruszam się postacią po mapie. Próbowałem zmieniać ustawienia czy to dx9(ponad 100fps mam) czy to opengl(około 50) jednak to nie pomaga. Full screen też nic nie zmienia. Jakieś pomysły ??( w zwykłej tibi czegoś takiego nie doświadczałem)

leavemealone!
16-09-17, 09:51
wyłącz synchronizację pionową w ustawieniach karty graficznej dla aplikacji altaronu, ściągnij sobie latencyfixa i graj bez ścinek

rysiolek
16-09-17, 11:50
Synchronizacja niestety nie pomogła, a lagów nie mam bo npc reaguje od razu, przedmioty w eq też bez opóźnienia reagują. Ewidentnie jakiś problem z wydajnością co jest dość zaskakujące przy 16gb ramu i i5 procku i 1gb karcie graficznej ....

Wyrosuaw
16-09-17, 12:29
Miałem podobnie, u mnie pomogło dodanie altaronu jakoś wyjątek w antywirusie aby go nie skanował i być może zmiana ustawień w karcie graficznej

rysiolek
16-09-17, 13:45
dodałem do wyjątku, kombinowałem z ustawieniami - brak efektu :/

Figovsky
17-09-17, 07:57
Też mam te ściny w altaronach, a w tibii nie.

Zurvy19
17-09-17, 09:41
Prawda, co jakis czas na moment delikatnie przycina

rysiolek
17-09-17, 10:37
Żaden technik gry nie ma jakiejś rady dla nas?

Rahilux
17-09-17, 11:21
Beka, to samo na 2 kompach, jeden do csa drugi do wieska i pubga xD na kazdym altaron chodzi jakby nie mógł, ale to tibia jej nie ogarniesz.

pregusia
17-09-17, 11:41
Jakiego windowsa masz? jakie dx zainstalowane?

rysiolek
17-09-17, 12:50
windows 10 64bit dx 12

pregusia
17-09-17, 12:59
Hm..., generalnie windows 10 to na oczy nie widzialem, ale postaram sie dac jakies rady ogolne ;p

1) sproboj odpalic w trybie zgodnosci z windows 7 (albo XP jak tam jest)

2) jak jest uruchomiona, sproboj przestawic CPU Affinity (nie wiem jak to pl bedzie ;s) - w sensie w managerze zadan wybierasz Altaron, i tam zmieniasz na jakich CPU ma byc uruchomione. Wybierz ino jeden zamiast wszystkie

3) Znalazlem ze https://www.reddit.com/r/TibiaMMO/comments/4guooq/freezes_with_win10/ - w sensie jak chodzisz, to klient zapisuje minimape na dysk - to tez moze powodowac freezy, wiec sproboj moze zmienic plan zasilania (tak to sie chyba nazywa) na 'Full performance' (pelna wydajnosc?) czy tez pokombinowac w ten sposob. Bo bycmoze poprostu dysk ci usypia co jakis czas i zanim on zacznie byc gotowy do zapisu to mija tych kilka ms przez co doswiadczasz freezow. Generalnie mozesz sprawdzic, czy chodzac po miejscach ktore masz odkryte to wystepuje, czy tylko w miejscach w ktorych jeszcze nie byles itp.