PDA

Zobacz pełną wersję : Siła Maga


dvd85
05-08-11, 22:59
Dziś przekonałem się o sile maga w świecie altaron, zostałem poproszony o robienie za manekina przy teście jednego z czarów, wykonawcą był mag niższy ode mnie o 11 poziomów a jednak prawie padłem na plaskacza, jestem pewien iż gdyby nasze poziomy były bardziej zbliżone moi znajomi dostali by kondolencje z powodu mojej śmierci. Moje pytanie brzmi kto odpowiada za balans postaci i czy uważacie iż paladyni o zbliżonym poziomie do magów nie powinni mieć żadnych szans na wybronienie się tzn. powinni składać się jak scyzoryki po jednym uderzeniu, bo ja nie. Jak najbardziej rozumiem iż mag to postać ofensywna, knight defensywna a paladyn zbalansowana między tymi dwoma postaciami tylko czy aby na pewno twórcy gry to rozumieją... Na moje oko pewnie tak ale ktoś gdzieś się w tym wszystkim trochę pogubił gdyż rycek tu to postać defensywno-ofensywna, mag nadmiernie ofensywna, a zwiadowca to trochę taka pewna kobieca część ciała którą wszyscy faceci lubią ale żaden nie chcę nią być ...

Maffy
05-08-11, 23:19
hmm a co byś chciał? żeby mag był postacią lekko ofensywną? Moim zdaniem bardzo dobrze opisałeś jak wygląda balans profesji, no w sumie z łucznika zrobiłeś właśnie tą "część ciała". Wcale łucznik nie jest taki słaby...

Powiem po raz n'ty Chcesz mieć duże dmg? Wyexp 70 lvl maga, a nie np. woja. Dlaczego mag zasługuje na takie dmg? Ponieważ jest okropny w obronie i strasznie ciężko się nim expi na mniejszych levelach + po rozdaniu PN nie możliwe jest odrabianie mlvl po śmierci, to znaczy każda śmierć osłabia maga bezpowrotnie, a Ci co grali tutaj magiem wiedzą, że bardzo łatwo paść. Podawać więcej wad maga? Chyba nie potrzeba.

Reasumując - Każda profesja ma swoje wady i zalety, do perfekcyjnego balansu nikt nie jest w stanie doprowadzić... Jest na to jedyne lekarstwo - Tylko jedna profesja, równo? Ale sam pewnie przyznasz, że takie rozwiązanie jest bez sensu. Innego niestety nie ma.

Pozdrawiam wiecznych malkontentów.

Tron
05-08-11, 23:19
Dopiero co siła maga została obniżona, i to dosyć dużo. Pamiętaj, że ich obrona jest drobna w porównaniu z innymi profesjami. I no nie ma się co dziwić, mag z dobrym poziomem umiejętności potrafi zajść za skórę.

Lord Darkei
05-08-11, 23:25
a zwróciłeś uwagę na to jak łatwo maga zabić ? ze mag ma ciężko z expem bo się niekiedy składa na 2 hity od potwora i że mag ma wielkie wastę, więc czymś musieli to zrekompensować magowi

dvd85
06-08-11, 01:36
Mi tylko chodzi o to żebym mial szanse na leczenie chociaz ulamek sekundy. Co to za walka jak padne na 1 hita chyba raczej malo uczciwe... czy sorc padnie od 1 hita knighta lub paladyna?

kaka
06-08-11, 02:09
od efo oreh uciekniesz na luzaku, a i na ue idzie sie w srodku wyleczyć jak ogarniasz, pograj sobie magiem gl bez utamy na wojnie:) a e ringi drogie

dvd85
06-08-11, 14:40
Spoko za info, z chęcią przyjmę każdą radę :) Pozdro wszystkim.

___________________
dMarley

paaaprikos96
06-08-11, 21:42
oj, nie narzekaj. Jeśli mag chce sie liczyć, musi albo długo trzymać pn i męczyć się na niższych lvl z expem, albo musi robić dużo np. uhów. ponadto mag ma duże waste, tak jak ktoś juz napisał, a po rozdaniu pn nie odrabia tego, utamka jest bardzo droga i trwa 10 minut. jak na expie, nawet na wyższym lvl zruluje ci sie kilka potworków ciężko wyrobic. postacie moim zdaniem są dobrze zbilansowane, a jeśli ktoś uważa inaczej, niech gra najlepszą wedlug siebie postacia. po problemie

Greengo1
06-08-11, 22:21
Dobra dawiv marley, Magowie mają mało obronę i naprawdę trudno im wyexpić się do 60 lvla, nie to co rycek i pallek który może wbić 60 w 3 tygodnei z średnimi skillami.
Jak ci się nie podoba to graj magiem lub dołącz do Licorstayerow

dvd85
07-08-11, 10:02
Skoro zwiadowca jest taki kozak to temat do zamknięcia xD ciekawe tylko dlaczego wysokopoziomowi rycerze i magowie namawiają mnie na zmianę profesji twierdząc że bezsensu jest abym się męczył zwiadowcą heheh

I jeszcze raz powtarzam ja nie narzekam bo narzekają stare baby, chcę prowadzić dyskusję na temat tego czy w grze pvp dobrym rozwiązaniem jest żeby gracz na tym samym poziomie padał po naciśnieciu przez drugiego jednego hotkeya....
__________________
dMarley

maja1414
07-08-11, 10:54
Ale wy pierdolicie z tą obroną (przepraszam za wyrażenie).
Palek ma taką samą obronę co wy (nie zauważyliście?!) Biegając z kuszą czy lukiem czyli jedyną racjonalną bronią dla zwiadowcy też dostajemy potężne hity. Zakładając ze mag i zwiadowca ma 30 lvl. Mag dostaje od cyklopa po 70-80, za to zwiadowca około 60-70 czyli nie ma dużej różnicy więc mi tu nie gadajcie głupot, że magowie są tak poszkodowani z obroną. Jeśli macie taką cienką obronę to czemu palek ze skilami 90 z bełtów nie może uderzyć więcej niż 150 z bełta w maga (już nie mowie o knightach w których hity są w granicach 50-60).

wojtek12
16-08-11, 16:51
wszystko jest dobre