PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z mapką


Sirian12345
01-12-11, 15:26
Witam


No wiec tak wczoraj wieczorem zalogowalem sie na jednego chara po czym przelogowalem na innego. Gdy zalogowalem sie na 2 charze zniklo mi pol mapki.... ucielo ja w polowie to co bylo powyzej dp neolith zniklo a to co w dol od dp neolith zostalo .... co to jest??? czy da sie jakos utracona czesc mapki odzyskac ;ddd ??

siwyus
01-12-11, 15:53
Też tak kiedyś miałem, ale niestety nie wiem skąd to się bierze. Mapki zapisują się na dysku. Tak więc możesz poprosić kolegę aby udostępnił Ci swoje (o ile można), wtedy będziesz miał odkryte tyle co on ;]

Sirian12345
01-12-11, 16:51
aha... ;/ no to lipa a jesli mozna to i tak nie ma co prosic bo ma i tak mniej ode mnie..

Cvl122
01-12-11, 17:12
Wejdź w właściwości folderu, w którym masz pliki altaronu oraz mapki i odznacz "Tylko do odczytu". Problem z ucinaniem mapki powinien wtedy zniknąć

siwyus
01-12-11, 17:23
Dodam tylko, że katalog mapek to: C;\Documents and Settings\Nazwa Użytkownika\Dane aplikacji\Altaron (byprzynajmniej u mnie, na Win XP), dodatkowo folder "Dane Aplikacji" jest ukryty.

P.S.
Myślę, że jeśli sposób Cvl122 zadziała to warto by go dodać do FAQ (o ile nie ma tam nic na ten temat). Katalog mapek zresztą też.


Nie wiem kto poprawia, ale miło, że w końcu ktoś to robi :p

@edit
Katalog vista/win7: C;\users\user\AppData\Roaming\Altaron

cinkiwonsz
01-12-11, 20:48
Problem znikających map pojawił się u znajomego gracza, który dużo ciągnie z netu i nigdy nie ma miejsca na dysku z zainstalowanym Altaronem. (Taka moja podpowiedź, zawsze mieć parę MB i zwracać uwagę na to, że np. buforowane przez przeglądarkę filmy na stronach www, czy flashowe gierki, też zaklepują sobie parę MB miejsca.)

Nil Loth
01-12-11, 21:29
Kiedyś borykałem się z tym samym problemem i poznałem jego przyczynę. Tak jak kolega wyżej się wypowiedział chodzi o miejsce na dysku. Sprawdź gdzie zainstalowałeś altaron i pozbądź się z tego dystku niepotrzebnych rzeczy. Najlepiej jakby zostało na nim 300mb+

anat123
01-12-11, 21:50
o ludzie jak mozna nie miec tyle miejsca na dysku ? ;D

Sirian12345
02-12-11, 15:19
Tylko ze ja na swoim kompie mam tylko altarona vt i mozille i nic wiecej..... a poza tymn teraz jak wlaczylem altarona to char lata zupelnie w inne strony nwm czemu ... cos sie powalilo ;// musze to powoli pogarnac bede probowal tego co doradzaliscie

cinkiwonsz
02-12-11, 15:36
Przeinstaluj klienta i zobacz, czy problem zostanie.

Kamil_Arasimski
03-12-11, 00:51
heh też miałem ten problem, i po prostu odkrywam od nowa tą część mapki :/
A co do miejsca.... Altarona mam na dysku D gdzie jest ponad 87GB wolnego miejsca :/ (zresztą na każdym dysku mam przynajmniej 10GB wolnego, i nie wiem co to się stało).

siwyus
03-12-11, 06:31
Chodzi tu o dysk, na którym jest system bo właśnie tam znajdują się mapki.