PDA

Zobacz pełną wersję : alchemia


jasiek50
10-01-12, 23:26
czy alchemia działa?
opłaca się robić cokolwiek innego oprócz bomb?

dziś zrobiłem dla przetestowania Mikstura Pojedynków (Zwiększa umiejętność walki bronią dwuręczną o 5 punktów) i nic, umiejętność miała 10 pkt i na tylu pozostała po wypiciu mikstury.

wypiłem miksturę trzeźwości i nie wiem czy działa czy nie... bo żadna ikonka mnie o tym nie informuje (jeżeli usuwa jednorazowo upojenie to jest bezwartościowa)

voagar
11-01-12, 00:38
czy alchemia działa?
opłaca się robić cokolwiek innego oprócz bomb?

dziś zrobiłem dla przetestowania Mikstura Pojedynków (Zwiększa umiejętność walki bronią dwuręczną o 5 punktów) i nic, umiejętność miała 10 pkt i na tylu pozostała po wypiciu mikstury.

wypiłem miksturę trzeźwości i nie wiem czy działa czy nie... bo żadna ikonka mnie o tym nie informuje (jeżeli usuwa jednorazowo upojenie to jest bezwartościowa)
Bezwartosciowa? :O
Moim zdaniem po ostrej libacji sie przyda :(

speedfire1993
21-01-12, 15:37
moim zdaniem alchemia przydaje sie bardzo.
1.Moze robic sobie mikstury leczace itp.
2.Robi bomby.
3.Jest Ciekawy.

jasiek50
21-01-12, 17:03
1.jak dobrze pójdzie to przez godzinę spalę nawet 2-3 bp mikstur uzdrowiciela...
weźmy pod lupę miksturę leczącą:
Składniki: 4 ekstrakty z księżycowych kwiatów, 2 ekstrakty z wilczej łapy, 1 ekstrakt z kwitniaka
o ile księżycowych kwiatów mam mnóstwo, to wilczych łap uzbierałem dopiero około 50 sztuk, a o kwitniakach nie mówię mam może z 10... to ma być opłacalne?
nie mówię o kimś kto ma 20 lvl i niższą zręczność niż ja a więc trudniej pozyskać mu składniki.
2. O ile się orientuję za robienie bomb grozi hunt, po za tym są tylko dla najbogatszych bo bieganie za składnikami jest uciążliwe.
3. no fakt, alchemików jest mało, a w dodatku wiele razy miałem przyjemność pomagać ludziom przy pewnym zadaniu, ze względu na potrzebę robienia ekstraktów.


tylko moje pytania były:
czy alchemia działa (chodzi mi o mikstury które zwiększają współczynniki [tak wiem że to czasowy efekt])
bo jak użyłem mikstury na zwiększenie współczynników nie było widać... a trudno mi ocenić czy akurat nie miałem farta i lepiej nie uderzyłem, po za tym nie znany jest czas ich działania, bo nie ma żadnej ikonki, a jako że współczynnik nie wzrasta nie da się nawet stoperem zmierzyć czasu.

Slythia
21-01-12, 17:08
Mikstury poprawiające umiejętności nie do końca dobrze działają.

jasiek50
21-01-12, 17:23
o i to właśnie chciałem usłyszeć, aczkolwiek liczę na to że przy następnym update uda się to zrobić, bo mam tony składników czekających na wykorzystanie ;)