PDA

Zobacz pełną wersję : Aukcje


speedfire1993
21-01-12, 14:54
w depozycie, lub u stawiskiego (np. po wpisaniu aukcje)bedzie sie znajdowal "aukcjoner" zamiast szukania kupcy/sprzedawcy na plytowy helm wpisujemy w dane okienko Płytowy Hełm po czym wyszkuje nam wszystkie oferty plytowych helmow, bylo by to bardzo wygodne, i nie trzeba by bylo szukac ofert na kanale handel.

adamo199412
21-01-12, 15:06
Pomysł zaczerpnięty z rl Tibii :d

siwyus
21-01-12, 15:22
Na rl Tibii jest aukcjoner ?? ;o

Uiop
21-01-12, 15:48
W wielu grach są aukcje. Gdy wpadłem na ten sam pomysł, otrzymałem odpowiedź, że od tego jest dział na forum.

adamo199412
22-01-12, 13:30
Na rl Tibii jest aukcjoner ?? ;o

Nie tyle aukcjoner co market. Jak nie masz PACC to nie musisz już drzeć się "Buy 100 royal spears" tylko wchodzisz w skrzynkę depo market i kupujesz oglądając oferty wystawione przez innych graczy.

Smile1
22-01-12, 18:07
Jestem za, przydało by się takie coś w altaronie i pasuje także do klimatu.

Lenobian
22-01-12, 19:58
Zdecydowanie NIE
Jeszcze może skrzynię w depo która rzuca talarami na prawo i lewo.
I Orka który zamienia 100 grzybów na 100 talarów...

No już bez przesady, 20 sqm od dp masz kupców.

cinkiwonsz
22-01-12, 21:03
@up: Propozycja nie dotyczyła skrzyni rzucającej talarami, orka Midasa, burgerbaru, czy walk robotów. Dotyczyła TYLKO domu aukcyjnego i tego się trzymajmy, dobrze? Pomysł Ci się nie podoba, dobrze, rozumiemy. Napisałeś to i wystarczy. Dalsza część posta jest zbędna.

speedfire1993
24-01-12, 09:47
moze powie cos Slythia na ten temat? :)

Jak narazie jeda (wogle jej nie rozumiem...) jest na nie, wiec czekamy na administracje. ;)

Jak narazie jeda (wogle jej nie rozumiem...) jest na nie, wiec czekamy na administracje. ;)

miko123
25-01-12, 08:17
Jestem Na TAK

Lila
25-01-12, 12:02
No pomysł niby dobry, ale nie wiem po co tak bardzo ułatwiać sobie grę.

speedfire1993
28-01-12, 09:55
No pomysł niby dobry, ale nie wiem po co tak bardzo ułatwiać sobie grę.
Mysle ze nikt nie lubi co 2min. krzyczec pod dp i na handlu i czekac na sprzedawce az wroci z expa.
Podchodzi do skrzynki depozytu i wybiera dana rzecz.
Pieniadze pobiera oczywiscie z banku.
Jest problem, mozliwe ze jest zly silnik.

Slythiaaaa, chodz na forum

voagar
28-01-12, 10:18
Za ta ciocie to Ci sie chyba dostanie :D

speedfire1993
28-01-12, 12:10
Za ta ciocie to Ci sie chyba dostanie :D

Szybka edycja nie zawodzi <3 :D

jasiek50
29-01-12, 20:14
to bieganie i krzyczenie daje możliwość zarobku wybranym którzy chcą sprzedawać większość przedmiotów z zyskiem :)

cinkiwonsz
29-01-12, 20:38
Mnie się ewentualność wprowadzenia domu aukcyjnego podoba, ale z pobieraną prowizją. I "Domu aukcyjnego", a nie "marketu" w dp z tibii. Jak w życiu, jak chcesz coś sprzedać bez potrącania komuś procentu, lataj i krzycz samemu. Jak teraz, jak w życiu. :D Forum i tak to ułatwia.
Ew. dom aukcyjny z limitem wystawionych przedmiotów. Dajmy na to 5 itemów, czy też 3 FAcc, 7 PAcc. Sth. like that.

Haurix666
04-02-12, 10:56
Jestem za, normalne aukcje.

Veliothe
25-06-12, 13:20
Jestem za! Jednak tak jak powiedział Kemoc - LIMIT obowiązkowy... Bez niego Zrobi się syf na serverze. 3- facc, 7 - pacc brzmi sensownie.

RANCORE
26-06-12, 09:42
Ja jestem na nie. Odkąd weszło to w Tibii (od której chcemy się odsunąć) gra tam wygląda tak: exp > dp > wystawienie itemów > exp. Co ma się nijak do klimatu RPG..

Fakt faktem, ciężko teraz kupuje się i sprzedaje itemki. Ale "aukcjoner" by tego nie poprawił, po prostu jest za mało ludzi.

Legolas
26-06-12, 12:38
Nie! Bardzo fajny jest ten system handlu tylko ,że on nie funkcjonuje tak jak powinien.
Z powodu braku graczy . Bo właśnie jak już pisałem handel pomiędzy graczami , prawie nie istnieje , jakoś dziwne jest to że lotujemy 25 łuskowych tarczy , ludzie tego wcale nie kupują a npc daje kilka monet . Nie wiem dlaczego tak jest i dlaczego tym handlem nikt się nie zajmuje . To jest nienormalne że idąc na Enty zdobędę przykładowo 3 Cierńie a na fanatykach 13 . Kompletnie nie ma to jakiegoś balansu .Co wpływa też na nudę w grze bo większość respów jest bez użyteczna . A z handlem będzie problem tak długo dopóki nie znajdą się kupcy lub jeżeli npc nie podniosą cen .

Veliothe
26-06-12, 17:57
Nie! Bardzo fajny jest ten system handlu tylko ,że on nie funkcjonuje tak jak powinien.
Z powodu braku graczy . Bo właśnie jak już pisałem handel pomiędzy graczami , prawie nie istnieje , jakoś dziwne jest to że lotujemy 25 łuskowych tarczy , ludzie tego wcale nie kupują a npc daje kilka monet . Nie wiem dlaczego tak jest i dlaczego tym handlem nikt się nie zajmuje . To jest nienormalne że idąc na Enty zdobędę przykładowo 3 Cierńie a na fanatykach 13 . Kompletnie nie ma to jakiegoś balansu .Co wpływa też na nudę w grze bo większość respów jest bez użyteczna . A z handlem będzie problem tak długo dopóki nie znajdą się kupcy lub jeżeli npc nie podniosą cen .

Wiesz dlaczego tak jest? Bo przedmioty wypadają "na masę". Wypadnie Ci przykładowo tych 13 cierni to bedziesz stał w depo i wołał o ich sprzedazy?
Przedmioty powinny wypadać znacznie rzadziej... A ciernie, kościste armory itp, itd powinny zastąpić przedmioty o równej wartości dla npc - które graczom się nie przydadzą.. Jest jednak w tym dużo zachodu, bo system ulepszeń SPALA nam itemy ;] więc i to trzebaby było zmienić. Gdy powiedzmy szansa na wyloocenie kościstej zbroi wynosiłaby 0,1%

Co do tematu - jak najbardziej za stymże z ograniczeniem wystawianych przedmiotów.

Yashion
28-08-12, 22:52
Pozwolę sobie odświeżyć :))
Jak widać nie gra tu 200 osób czy 150 więc taki system usprawniłby sprzedawanie przedmiotów jak i kupowanie. Osoba wychodząca na main chce kupić łuskowego seta owszem kupi go ale po kilku h. Ja płytowego seta składałem 2 dni bo nikomu się nie chcę stać pod dp i sprzedawać tylko idzie sprzedaje w sklepie bo pieniędzy ma sporo w banku więc zysku dużego mieć nie musi. Kto na tym traci? A no Ci co zaczynają grę to odrzuca jeżeli nie możesz kupić wymarzonego eq a czerwie są zbyt silne żeby na nie iść bez łuskowego seta. Radziłbym rozpatrzeć tą propozycje uważnie bo sporo tracicie nie mając takiego systemu na serwerze. Z resztą z tego co widzę nie zostanie to wprowadzone bo propozycja padła w styczniu a wielka szkoda... Rozpatrzcie to jeszcze raz :) Uwierzcie mi, że graczy nie stracicie :)

Tyrond
28-08-12, 23:05
System ten ograniczyłby jedynie kontakt pomiędzy graczami co by się odbiło na klimacie RPG. W skrócie NIE.