PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] Wikipedia Altaron


Worrion
24-04-11, 15:46
Mam taką ofertę aby można było zrobić stronę podobną do http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_główna ale na temat gry Altaron. Siedziałem w tym trochę i wspólnie z jakimś pomocnikiem ( Samemu dużo pracy więc wolałbym mieć pomocnika.) mogłbym to robić. Oceniajcie czy pomysł jest dobry. Takie coś ułatwiło by grę bardzo wielu osobą. Nie chodzi o to że ja napisze wszystko tylko opisy broni ich zdjecia itp. dojścia do respów.

Bas
24-04-11, 15:49
Uważam to za zły pomysł, to powinno mieć klimat, a nie spoile...

Worrion
24-04-11, 15:51
Ale mi chodzi o to własnie że ja na takim czymś nie będe pisał wszystkiego tylko to co najbardziej potrzeba opisy broni itp. zeby gracze wiedzieli co moga kupic u npc opisalbym je rozumiesz?

Bas
24-04-11, 15:54
Chodzi ci o taka małą drobną pomoc? Jeśli tak to po co ona? Przecież wiszą tablice, na których wyraźnie jest napisane co można kupić lub sprzedać.

Worrion
24-04-11, 15:57
Słuchaj gracz przeczyta u npc. ze kupi miecz itp. ale np. drogi na resp i takie inne? Jak wyjść z rooka gdzie jest npc na wyjście na main. Skąd taki gracz ma to wiedziec jak nikt mu nie powie bo za przeproszeniem niektórzy sa chamami.

Bas
24-04-11, 15:58
To, że ktoś nie chce dzielić sie czymś, co sam odkrył nie oznacza, że jest chamem.
Dlaczego niby ludzie mieliby mówić gdzie jest coś co odkryli, skoro oni zmarnowali czas na odkrycie tego, a inni chcą mieć to odrazu i za darmo?

Worrion
24-04-11, 16:00
Oni odkryli i mają prawo do zatrzymania informacji dla siebie. Ale naprzykład jeśli będzie taka wiki to gracz prędzej zagra. Bo drobne informacje mogą go zachęcic+ ots miałby więcej pieniędzy na rozwijanie się.

To jest strona z poradnikami. - https://forum.altaron.pl/forumdisplay.php?f=6
Zastąpilibyśmy ja wikipedia Altaron.

Howking
24-04-11, 16:04
Nie, do dupy pomysł. Drogi na expa? Spoile? Chyba kpisz.

Bas
24-04-11, 16:04
Bez tego jest 200 graczy, myślisz ze ile będzie tu grało z wiki?Większość ludzi którzy tu grają czekali na ten server kilka lat, nie będą chcieli abyś Ty popsuł całą zabawe dając opisy broni i expowisk.

Weny93
24-04-11, 16:34
Ja myślę że zagra w nią wile więcej osób.Jeszcze do dzisiejszego popołudnia nie wiedziałem że taka gra ma istnieć,ale zobaczyłem newsa na tibia.pl i myślę że więcej osób też go sprawdzi .:B

Worrion
24-04-11, 17:29
Prędzej czy później spoily i tak będą opisane więc dlaczego nie? Fabuła gry jest ważna i każdy to przyzna ale dlaczego niektorych rzeczy nie warto wyjaśnić? (Tylko niektórych - nie do wszystkich to do ciera bo myślą że jeśli by coś takiego powstało to odrazu bym opisał co sie tylko da).


-----------------------------------------------------------------------------------------

https://forum.altaron.pl/showthread.php?p=1769&posted=1#post1769
Przeczytajcie i zobaczcie jak 1 post jest opisany to można byłoby wyjaśnić, w żadnym wypadku nie psuło by to fabuły gry.

komoko
24-04-11, 22:41
Ja jestem na NIE po co psuć grę i niespodziankę ^^ ma być przygoda xD

Howking
25-04-11, 10:39
Spoili nie będzie, ekipa pilnuje, aby nikt nie podpowiadał za bardzo, a jeśli pojawią się na forum zapewne zostaną usuniętę.

Weny93
25-04-11, 15:02
W wiki powinny znajdować się tylko podstawy dla początkujących oraz zbiór broni itp. a jeśli ma być klimat to questy opisy miejsc i takie tam to absolutnie nie.

drazbeczka
25-04-11, 17:37
forum jak forum jak ktoś zrobi stronę to mu nic nie zrobią ;p :p

Kosiek
25-04-11, 20:23
Jestem zdecydowanie przeciwny opisom expowisk i quest spoilerom i publikowaniu całych książek (w wolnym dostępie, a księgarnia online jako nagroda za zadanie to co innego...). Natomiast, przydałoby się opisanie, choćby skromne, rzeczy takich jak bronie, pancerze, przedmioty oraz wyjaśnienie mechaniki gry, która jest inna od Tibijskiej. Można by się także pokusić o drobny zarys fabularny.

Tummi
25-04-11, 20:47
Słuchaj gracz przeczyta u npc. ze kupi miecz itp. ale np. drogi na resp i takie inne? Jak wyjść z rooka gdzie jest npc na wyjście na main. Skąd taki gracz ma to wiedziec jak nikt mu nie powie bo za przeproszeniem niektórzy sa chamami.

Niech sobie sam wszystkiego szuka - nam ktoś pomógł? Nie, i żyjemy z tym.
Poza tym to jest gra RPG, więc nikomu szukanina i odkrywanie mapy nie zaszkodziło =)

Jezior
25-04-11, 21:20
Może dobrze by było aby zrobić tu tylko opis rzeczy ile mają ataku gdzie można takową nabyć (jaki NPC nie quest tylko sam NPC) W ten sposób nowi graczę będą wiedzieć jakie są bronie pancerze. Bez spoilów questów i expów !

Tummi
25-04-11, 21:22
Myslę, że im mniej wiemy gdzie, co, za ile, u kogo, tym ciekawiej jest, i więcej do odkrycia.

jakow12
26-04-11, 01:04
nie robic ... bez sens

konradowalkero
26-04-11, 02:05
Nie powinny powstawać żadne spoile, ani opisy expowisk ani opisy questów ani nawet spis dostępnych broni. W świecie fantasy ma być wiele niewiadomych a gotowymi spoilami psujemy klimat. Niech ludzie się sami uczą wszystkiego gdzie jakie potwory i ile jaka broń ma ataku i z czego co leci. Gracz który będzie posiadał wiedzę o świecie Altaronu będzie mógł mówić o sobie że jest doświadczony (pamiętajcie lv to nie wszystko na tym serwie) a jak się wszystko ładnie spisze na wikipedi Altaronu to się zaraz znudzi ten serwer.

meneca
26-04-11, 14:46
Dołączę się do tematu.
Jestem za powstaniem wiki z tylko postawowymi informacjami.
Imiona npc i miasta w jakich się znajdują, czym handlują i za ile
rodzaje broni, pancerzy itp
opisy potworów i krótka ich charakterystyka
myślę że takie informacje nie wpływają na są grę
poza tym jeśli to kogoś nie interesuje nie musi tam zaglądać.

ps jeśli by były osoby zainteresowane proszę o PM

drazbeczka
26-04-11, 15:37
Zabawa zabawą ale grać trzeba, jak piszesz to zamiast tego zacznij poznawać mapkę i działaj samemu i zamiast np stronki pomagaj innym

Nubu
26-04-11, 16:13
Moim zdaniem nie ma sensu narazie sensu tworzyć wikipedię, gdyż lepiej samemu odkrywać niż wykorzystywać gotowe spoilery.

Sago
26-04-11, 16:50
Wy tu gadacie o spoilerach a tu głównie chodzi o liste broni/zbroi etc aby gracz mógł wiedzieć na co ma zbierać i czy stać go na dany item i ile ten item ma arm/ataku

nobhar
26-04-11, 17:28
Sago , wszystkie te informacje można uzyskać poprzez dialog z NPC , co wiecej o questy , NPC , bronie i inne rzeczy tez mozna zapytac poprzez dialog na czacie pytajac innych graczy , zreszta z czasem 1-2 dni mozna sie juz we wszystkim polapac , do tego jest samouczek ktory pokazuje podsstawowe mechanizmy , sposob poruszania sie , itp

padmanek
27-04-11, 02:07
Sago , wszystkie te informacje można uzyskać poprzez dialog z NPC , co wiecej o questy , NPC , bronie i inne rzeczy tez mozna zapytac poprzez dialog na czacie pytajac innych graczy , zreszta z czasem 1-2 dni mozna sie juz we wszystkim polapac , do tego jest samouczek ktory pokazuje podsstawowe mechanizmy , sposob poruszania sie , itp

Proszę, powiedz mi w jaki sposób dowiedzieć się od NPC ile ataku ma dana broń nie kupując jej.

robak107
27-04-11, 02:07
"Nie powinny powstawać żadne spoile, ani opisy expowisk ani opisy questów ani nawet spis dostępnych broni. W świecie fantasy ma być wiele niewiadomych a gotowymi spoilami psujemy klimat. Niech ludzie się sami uczą wszystkiego gdzie jakie potwory i ile jaka broń ma ataku i z czego co leci. Gracz który będzie posiadał wiedzę o świecie Altaronu będzie mógł mówić o sobie że jest doświadczony (pamiętajcie lv to nie wszystko na tym serwie) a jak się wszystko ładnie spisze na wikipedi Altaronu to się zaraz znudzi ten serwer."

Zgadza się!

Mardoribu
27-04-11, 18:20
Jeżeli powstanie taka strona i ukażą się jakiekolwiek spoile to odrazu kończe gre.

mopsiok
27-04-11, 18:48
A ja spytam - po co robić jakiś nudny spis przedmiotów niczym ten z tibijskiej wikipedii, skoro można zapytać o to graczy? I nie mówcie, że to obchodzenie naokoło, bo kontakty międzyludzkie na Altaronie są ważne, co widać chociażby po trudności zbierania doświadczenia.

jjoker
28-04-11, 19:20
Ja osobiście myślę że to jest dobry pomysł, jak ktoś z robił TibieWiki to i może z robić AltaronWiki. Chałwa

2103132
28-04-11, 20:26
Ja jestem na tak bo uważam że każdy chce wiedzieć jakie itemy można kupić, zdobyć i w ogóle jakie są Jestem na TAKKK !! :):)

saitaver
29-04-11, 09:50
Jestem na NIE, wszystkie spisy, opisy, mapy, itp itd, zepsują klimat gry.
Dlatego jestem na wielkie NNIIEE

leszczu71
29-04-11, 12:17
a ja jestem 50/50 bo fajnie było by sprawdzić np. rzeczy dla maga jakieś sety czy coś, nie musi być z czego wypadają itp. tylko np. Czarna Szata - obr. X dostępne dla Maga i tyle. Wiadomo że kto by chciał sprawdzić to by sprawdził a kto nie ten nie :)

Tommy
29-04-11, 13:25
Już tłumaczyłem co zrobię jeżeli wyjdzie nieoficjalne Wiki na temat tego serva ;>


NOT SIGNED.

Tilbaut
29-04-11, 20:20
Obawiam się że nieoficjalna wiki do Altaronu już powstaje.

Tummi
29-04-11, 20:22
Obawiam się, że nieoficjalna wiki do Altaronu już powstała (Pewnie).

pogromek
30-04-11, 04:36
Nie ma to sensu. Urokiem tego serwera jest to, że co chwilę spotykamy/znajdujemy coś nowego - pozwala to nam cieszyć się prawie każdą chwilą poświęconą grze tutaj.

Jeśli i tak dany gracz będzie chciał wiedzieć coś od zaraz to przecież ma możliwość zadania pytania na kanale pomocy lub czacie.

Jestem na nie.

Noxisko
30-04-11, 04:42
Ja też jestem na nie i nie psuć klimatu Altaronu. Chociaż by mógł być osobny temat z itemkami jakie zdobyliście.I nic po za tym.

pogromek
30-04-11, 04:47
Ja też jestem na nie i nie psuć klimatu Altaronu. Chociaż by mógł być osobny temat z itemkami jakie zdobyliście.I nic po za tym.
Od tego aby się chwalić tym, co posiadamy, jest subforum Multimedia ; )

gracz94
30-04-11, 06:03
Wg. mnie pomysł beznadziejny. Cała fajność grania na Altaronie polega właśnie na tym, że wszystko odkrywa się samodzielnie, a osoby, które nie wiedzą jak zacząć "questa na szczury" albo co powiedzieć aby dostać się na "maina", nie powinny grać...

pogromek
30-04-11, 06:05
A gdyby taka sprawa dotyczyła Ciebie, to jak byś się poczuł ? Po to administracja zrobiła rejestrację otwartą, aby każdy z nas miał możliwość doświadczenia czegoś nowego. Nie przekreślajmy nowicjuszy od razu.
Ja sam życzę im więcej samozaparcia =P

Dreat
01-05-11, 06:27
Osoby, które nie wiedzą, np.: jak "wyjść na <<maina>>" (Główny Kontynent! TO NIE TIBIA!) zawsze mogą spytać osoby bardziej zaawansowane. Wiem, że wiele ludzi nie pomaga, ale taki ja zawsze chętnie służę radą. O ile znam odpowiedź na pytanie - i o to w tym chodzi - wiedza (NIE SPOILY) przechodzi od "starszych" do "młodszych" graczy.

Fifips
01-05-11, 19:18
http://altaron.wikia.com/wiki/Altaron_Wiki
Coś takiego już nawet powstaje.

zelan
01-05-11, 19:26
Oo, wiedziałem że to tylko kwestia czasu, teraz poprostu kto chce odkrywać poprostu nie będzie zaglądał na takie strony o.O

Xaynus
01-05-11, 20:03
Na miejscu administratorów : zamknąłbym temat (widzimy, że pomysł ,,stron fanowskich" jest ostro krytykowany przez rzeszę graczy, a po 2. niszczy klimat RPG lub po prostu usunął ew. posty z linkami do ,,wiki altaronów" [jak wyżej]) albo zabronił umieszczania ich w grze/na forum.
Takie jest rzecz jasna moje zdanie, ktoś się może oczywiście nie zgodzić :)

Pozdrawiam; Xayn~

Andreen
01-05-11, 20:10
tibia.pl tam masz wszystko

Xaynus
01-05-11, 20:12
@up
Yyy.... to co jest na tibia.pl różni się diametralnie od tego, co ma Altaron. Zapominasz że Altaron to generalnie nie-tibia

saitaver
01-05-11, 20:32
NOOBKI i trole chcą zepsuć grę.

Apeluję więc,o ukrycie statystyk broni i przedmiotów, przez Mistrzów Gry.

APELUJĘ DO GRACZY RPG, zadbajmy o Altaron. Wiki tworzy się wspólnie, wspólnymi siłami. DLATEGO WOŁAM ZASPAMUJMY ICH WIKI! Edytujmy ich informacje, Twórzmy pod strony zapełnione spamem. JAK POLACY PODCZAS CUDU NAD WISŁĄ NADAWALI RADZIECKIM SZYFREM BIBLIE, MY ICH ZAPSAMUJMY!
Powtórnie wołam PRZEJDŹMY DO OFENSYWY!
Ocalmy Altaron przed upodleniem i znoobieniem! To od was zależy jak będzie się później grało.

Kosiek
02-05-11, 12:57
Albo edytujmy te strony tak, aby nie było tam treści szkodliwych dla RPG Altaronu...

saitaver
02-05-11, 13:11
czyli wszystkich?

Fifips
02-05-11, 13:40
Kto chce to będzie zaglądał na takie strony, kto nie chce to nie będzie.
Jeśli według was to psuje klimat itp, to po prostu nie czytajcie takich stron? :rolleyes:

saitaver
02-05-11, 14:33
Wiki powoduje przybycie dzieci neo, noobów, troli.
I ja będę grał RPG np. urządzę sobie przyjęcie to wpadnie taki noob i wszystko rozwali, będą blokować, zabijać low lvl i się sztyczyć wexpionym lvlem. Chcecie coś takiego to idzcie na ronots, jeżeli jeszcze istnieje lub na apo.

zelan
02-05-11, 14:38
Wiedziałem, że powinienem to dodać: "Trolle i nooby pojawią się wszędzie, jak czegoś nie wiedzą to wyzywają i przechodzą do ataku na graczy, jak cos wiedzą to wyzywają, że nie potrafią sobie nawet z tym poradzić i przechodzą do ataku na graczy."

saitaver
02-05-11, 14:51
Zauważ, że wiki to taki zastrzyk energi, brak wiki działa, jak selekcja naturalna giną słabsze

Fifips
02-05-11, 15:19
zaczynacie mnie przekonywać ,ze wiki to "zła rzecz" :P