PDA

Zobacz pełną wersję : Do graczy.


Wicked
02-03-12, 03:19
Mam parę pytań do graczy, prosiłbym o jak najbardziej rozwinięte odpowiedzi.

1. Jakich questów Twoim zdaniem w Altaronie brakuje najbardziej?
2. Czego oczekujesz od questów? Dobrej nagrody, ciekawego scenariusza, wymogu ruszenia głową czy wprost przeciwnie, prostego zadania, nagrody i nie musi być nawet za tym fabuły?
3. Preferujesz proste zadanie czy takie trudniejsze, wymagające ruszenia głową?
4. Czy gotów jesteś podchodzić do jednego zadania parę razy czy zniechęcasz się dość łatwo i ostatecznie po paru nieudanych próbach odpuszczasz?
5. Czy Twoim zdaniem brakuje urozmaicenia w walkach z bossami, czegoś nowego?
6. Miejsce na Twoje uwagi odnośnie questów, niezwiązane z pytaniami powyżej.

siwyus
02-03-12, 06:30
Ad.1

Questów złożonych. Taka przeszłość była ciekawa ale to tylko 2 dni zabawy.

Ad 2

Dobrej nagrody, ciekawego scenariusza, wymogu ruszenia głową.

Ad 3

Trudniejsze ;]

Ad 4

Tak o ile nie trzeba czekać miesiącami, żeby podjąć nową próbę.

Ad 5

Tak, dam przykład Rokita=demon 1000% silniejszy (liczba losowa).

Ad 6

Jedne questy opierają się na czasie altarońskim inne już na normalnym. Wiem, że planujecie to zmienić, mimo to piszę ;]

Haurix666
02-03-12, 07:25
1. Różnych, czasem prosty a dobrze ukryty quest daje wiele satysfakcji, ale preferuję dłuższe i bardziej złożone.
2. Nagroda oczywiście, ale może być to exp, dostep do nowych lokacji czy coś ładnego do domku (niekoniecznie zaraz jakaś broń czy inne eq) fabuła i przynajmniej średni stopień komplikacji oczywiśćie też.
3. Ja preferuję trudniejsze ale różni ludzie grają, w różnym wieku, o różnym doświadczeniu w rpg więc i zadania powinny być różne.
4. Można próbować do skutku ;]
5. Nie mam zdania.
6. Faktycznie popieram porzednika, z czasem w questach trzeba zrobić porządek. Z innych uwag więcej eventów.

Pyti
02-03-12, 07:40
Ad.1

Questów złożonych. Taka przeszłość była ciekawa ale to tylko 2 dni zabawy.

Ad 2



Ad 3

Trudniejsze ;]

Ad 4

Tak o ile nie trzeba czekać miesiącami, żeby podjąć nową próbę.

Ad 5

Tak, dam przykład Rokita=demon 1000% silniejszy (liczba losowa).

Ad 6

Jedne questy opierają się na czasie altarońskim inne już na normalnym. Wiem, że planujecie to zmienić, mimo to piszę ;]


W pełni zgadzam się z tym użytkownikiem.

mario
02-03-12, 10:38
Ja tak samo mysle jak siwy:)

Jon Irenicus
02-03-12, 10:39
1. Na razie zrobiłem tylko kilka zadań ale questów nigdy za wiele.
2. Dobrej nagrody, ciekawego scenariusza, wymogu ruszenia głową
3. Im trudniejsze zadanie tym większa satysfakcja.
4. Jeśli zadanie będzie ciekawe to podchodziłbym do niego tyle razy ile by to było konieczne do wykonania.
5. Nie wiem. Z żadnym nie walczyłem :)

Veliothe
08-03-12, 01:37
Dodam od siebie, ze questy moglbyby miec bardziej rozwiniety szereg nagród.
Pomysłów jest wiele np:
-Zleceniodawca nauczy Cie jednego poziomu poslugiwania sie bronia 1h/2h inny łukiem a inny magią.
-inny nauczy Cie niespotykanego dotąd czaru
-karczmarz da Ci klucz do jednego ze swoich pokoi w ktorym mozesz spac kolejne 3 dni lub klucz 3x uzycie do pokoju gdzie za szafa znajdziesz ukryte zejscie do grobowca gdzie jest zalozmy studnia z wodą po wypiciu której mamy bonus expa taki jak po spaniu.
-Przemytnik broni Jan Kowalski po wykonaniu dla niego zadania i udowodnieniu swoich złych intencji co do prawa i pozadku chetnie kupi od Ciebie wartosciowe przedmioty po wyzszej cenie o ile bedzie nam sie chcialo isc do niego kawał drogi. (co by nie bylo zaraz za rogiem depo)
-Gdy uratujemy chorego smoka jego wlasciciel zawiezie nas na Ankardię za darmo/polowe ceny.
A misje u grabaza moglby sie konczyc tak, ze daje on nam przedmiot ktorym mozna sobie przywolac jednego szkieleta (trzeba przedmiot ladowac duszami) malo przydatne ale zawsze urozmaici gre.

Pozno juz ide spac.

pawello13
08-03-12, 08:37
ja tak troche z innej beczki, jest taka misja u duch ze musisz zebrac dusze, a moze by tak zrobic mimo tej misji ze mozna zbierac exp za to?

voagar
08-03-12, 11:22
ja tak troche z innej beczki, jest taka misja u duch ze musisz zebrac dusze, a moze by tak zrobic mimo tej misji ze mozna zbierac exp za to?
Misja ze zbieraniem dusz to ma nekromanta, z tego co wiem to duchowny ratuje dusze.

Wicked
08-03-12, 14:14
Spokojnie, spokojnie. Takie rzeczy to nie do mnie, ja prosiłbym trzymać się pytań, bo to one mi są na teraz potrzebne najbardziej. ;)

voagar
08-03-12, 14:47
Mam parę pytań do graczy, prosiłbym o jak najbardziej rozwinięte odpowiedzi.

1. Jakich questów Twoim zdaniem w Altaronie brakuje najbardziej?
2. Czego oczekujesz od questów? Dobrej nagrody, ciekawego scenariusza, wymogu ruszenia głową czy wprost przeciwnie, prostego zadania, nagrody i nie musi być nawet za tym fabuły?
3. Preferujesz proste zadanie czy takie trudniejsze, wymagające ruszenia głową?
4. Czy gotów jesteś podchodzić do jednego zadania parę razy czy zniechęcasz się dość łatwo i ostatecznie po paru nieudanych próbach odpuszczasz?
5. Czy Twoim zdaniem brakuje urozmaicenia w walkach z bossami, czegoś nowego?
6. Miejsce na Twoje uwagi odnośnie questów, niezwiązane z pytaniami powyżej.

1. Brakuje questów związanych stricte z wojna z abitańcami, czy np. związanych z historią Altaronu (jakieś legendy, tajemnicze skarby itp)
2. No raczej, że sensownej fabuły, nagroda to rzecz drugorzędna. Fajne są zadania gdzie nagrodą jest możliwość expienia w jakimś zamkniętym dla innych miejscu.
3. Oba typy zadań są potrzebne.
4. Nie mam pojęcia, to chyba od humoru zależy :D
5. Walka z bossami to walka z bossami, nie rozumiem czego może w niej brakować.

pawello13
08-03-12, 15:18
Klimczak no dlatego mówię ,żeby może takie coś zrobić, bo i necro i duchowny może tkaie coś robić zatem każdy gracz, z SS, dodatkowy plus posiadania SS. Tylko kwestia ile doświadczenia..

Albo teraz takie coś mi się nasunęło, żeby co każdy 1000 takich dusz 15% doświadczenia, przykładowo..

anat123
08-03-12, 16:06
nagrody za zadania sa zbyt male tyle godzin na krasnalach nie powiem co jak ktos ma 2 postacie a expa tyle co za 1 smoka na bonusie

Wicked
08-03-12, 16:14
5. Walka z bossami to walka z bossami, nie rozumiem czego może w niej brakować.

Urozmaicenia na przykład. Że walka schematyczna, sztampowa i zawsze wygląda tak samo, for example.

Tron
08-03-12, 16:33
Jaki jest cel tej ankiety jeśli można spytać?

jasiek50
08-03-12, 18:08
Mam parę pytań do graczy, prosiłbym o jak najbardziej rozwinięte odpowiedzi.

1. Jakich questów Twoim zdaniem w Altaronie brakuje najbardziej?
2. Czego oczekujesz od questów? Dobrej nagrody, ciekawego scenariusza, wymogu ruszenia głową czy wprost przeciwnie, prostego zadania, nagrody i nie musi być nawet za tym fabuły?
3. Preferujesz proste zadanie czy takie trudniejsze, wymagające ruszenia głową?
4. Czy gotów jesteś podchodzić do jednego zadania parę razy czy zniechęcasz się dość łatwo i ostatecznie po paru nieudanych próbach odpuszczasz?
5. Czy Twoim zdaniem brakuje urozmaicenia w walkach z bossami, czegoś nowego?
6. Miejsce na Twoje uwagi odnośnie questów, niezwiązane z pytaniami powyżej.


1. Ogólnie rzecz ujmując jest za mało zadań.
2. ciekawego scenariusza i przyzwoitej nagrody.
3. zadania nad którymi trzeba pomyśleć, niekiedy przeanalizować z kumplami.
4. robię póki go nie wykonam.
5. nie wiem czy trzeba coś urozmaicać, ważne żeby była możliwość ucieczki a nie walka na śmierć i życie.
6. chciał bym żeby można było łatwiej znaleźć zadania, jeżeli pytam NPC o Pomoc albo misje i odpowie że może by się coś znalazło to zaczynam się irytować jeżeli po dłuższej rozmowie wciąż nie mogę od niego wyciągnąć zadania.

Wicked
08-03-12, 21:33
Tron, pytać nikt Ci nie broni.

@Felczyk,
punkt 6, utrafiłeś, zanotowane.

Veliothe
09-03-12, 00:36
A więc:

1. Moim zdaniem mogłoby być więcej zadań związanych ze starymi tytułami dobrych RPGów typu saga Baldur's Gate ; ) Niezwykle miłym zaskoczeniem było spotkanie ze starym druhem Montaronem i walniętym czarodziejem Xzarem wykonując zadania :) WIĘCEJ takich niespodzianek poproszę :) Ten punkt podkreślan najbardziej.

2.Scenariusz najważniejszy. A nagroda może nie tyle DOBRA co ciekawsza od expa.. Coś lekko wspomagające grę. Np Mozliwosc tanszego latania, kupowania strzal itp.

3.To czy trzeba ruszyć głową to tak pół na pół.. Idz wybij 200 cyklopów a potem 300 gargulców nie wchodzi w grę. Jednak też nie może to być zadanie wymagające znalezienia Bóg wie czego w Bóg wie jakim miejscu.

4.Aż do wykonania.

5.Nie wiem.

6.To, co kolega wyżej Jasiek50 oraz tak jak wspomnialem wyzej, nawiązania do znanych RPGów. Przydałoby się też prostsze wyjaśnianie lokacji. Np tego i tego npc znajdziesz tam i tam. Dojdziesz w to miejsce wychodząc polnocna brama, skrecajac w prawo a przy farmie Jana Kowalskiego skręcasz na północ. Rozmowy z NPC mogłby być w punktach (któraś odpowiedź do wyboru) niż domyślać się co twórca akurat miał w głowie i co trzeba do danego npc napisać..

darkside
10-03-12, 00:32
Jaki jest cel tej ankiety jeśli można spytać?

Ktoś miał pomysł i założył temat żeby na forum Altaronu coś się działo. Celu to raczej niema zadnego bo autor tematu raczej nic nie zrobi z informacjami uzyskanymi od graczy. Gracze dyskutują poprostu.

Wicked
10-03-12, 09:56
Ktoś miał pomysł i założył temat żeby na forum Altaronu coś się działo. Celu to raczej niema zadnego bo autor tematu raczej nic nie zrobi z informacjami uzyskanymi od graczy. Gracze dyskutują poprostu.

Nie tak do końca. Tworzę zadania, które, być może, pojawią się w Altaronie. ;)

Sirian12345
10-03-12, 11:25
Niby nie gram.... ale jak bd ciekawe qest to moze wroce xdd tak wiec sie wypowiem ;d


ad 1. Hmmm taki qest aby byla potrzebna kazda profesja jest team 3 osobowy kazdy musi cos wykonac (jest w jakiejs jakini np. gdzie musi sie sam uporac z stworami nie koniecznie latwymi do ubicia dla danej profesji) aby odblokowac wspolny portal do bossa lub dalszej czesci qestu. Taki maly zarys xd
ad 2. Hmmm nagroda powinna byc jakas ciekawa taka inna item ktorego nie da sie w inny sposob zdobyc w grze tlyko z tego 1 danego qesta. Hmm a co do qestu to raczej trudniejszy z duza iloscia potworow do pokonania zeby "lala sie krew" a przed tym jakas zagadka tylko nie typu "ktokolwiek widzial kto kolwiek wie" bo w altaronie jest juz za duzo zadan typu zginela mi matka ojciec siostra wujek ciocia babci dzidek etc.
ad 3. Hmmmm... xdd ruszyc glowa tak ale nie zeby znow latac za jakimis kartkami jak w 1 z qestow i zeby na koniec dostac jakas statuetke i to wszystko... chodzi o to by pomyslec nad kolejnoscia czegos co odblokuje dalsza czesc qesta itp..
ad 4. Kilka krotnie moge podchodzi do zadania jak to mowia do 3 razy sztuka
ad 5. Bosy by sie z pewnoscia przydaly i to roznego typu od jakis slabych dla 30lvl do mocny ktore mogly by poskromic cale teamy altaronskich wojownikow
ad 6. Wspolpraca teamu przede wszystkim, fajna zabawa i ciekawe miejscowki ;D