PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do graczy 2.0


Wicked
19-03-12, 17:43
Dzisiaj jedno, krótkie pytanko, które pozwoli wypowiedzieć się wszelkim tym, którym nie pasuje obecny kierunek rozwoju.

Co Twoim zdaniem powinien wnieść kolejny update? W jakim kierunku mogłaby ekipa Altaronu skierować prace teraz? Co Twoim zdaniem jest niezbędne, aby gra mogła się rozwijać?

miecznik
19-03-12, 18:18
Oddajcie stare outfity,powiększona mapa i nowe potwory ;>

Mervakis
19-03-12, 18:24
Starych outfitów nie będzie.

miecznik
19-03-12, 18:27
Starych outfitów nie będzie.

Dlaczego ?

Mervakis
19-03-12, 18:29
Z tego względu, że były to outfity tibijskie, wszelkie grafiki tibijskie zostaną bezpowrotnie wymienione.

ludek
19-03-12, 18:30
niech zostanie wprowadzony war-system

Mervakis
19-03-12, 18:33
War-systemu również nie będzie, nie sprawdził się on w tibii, zawsze jedna ze stron nie chciała akceptować war moda, lub po kilku przegranych akcjach z niego wychodziła. Alternatywą dla tego systemu było wprowadzenie w pierwszych tygodniach istnienia servera, systemu fragów, w którym fraga dostaje osoba, która zada najwięcej dmg, oraz osoba, która gracza dobije.

Oczywiście możecie zaproponować inne rozwiązanie związane z fragami, np. zwiększenie limitu fragów dla gildii walczących itp. W takiej formie, lub innej jaką byście opracowali może i by takowy system został wprowadzony.

anat123
19-03-12, 18:44
zrobcie wiecej podprofesji wiecej czarow wiecej zadan wiecej potworow wiecej rzeczy i tak moge wymieniac ale najwazniejsza jest mapa i zadania ^^

prazyk123
19-03-12, 18:46
- nowe miasto a co za tym idzie nowe potworki i expowiska
- zmniejszony damage bomb lub ich dostępność
- questy skrzynkowe
- balans loota z potworów
- balans cen itemów oraz npc lub quest na sprzedawanie itemów ( np. Złote zbroje , bitewne sety , okrągły amulet, szafirowy pierścień i wiele innych) ponieważ wiekszość huntow sie nie zwraca
- poprawienie w miare możliwości takich błędów jak zbugowane kpiro
- powszechniejsza reklama Altaronu
- możliwość sprawdzenia kto jest w danym momencie online
- jakies eventy (double exp , loot) dla przyciągnięcia większej ilości graczy
- wprowadzenie bossów
- "kozackie",przemyślane outfity (nie jakaś babajaga na miotle czy clown) i addony zdobywane poprzez zbieranie i oddawanie rzadkich przedmiotów dzięki któremu posiadacz takowego outfitu czuł by sie wyjątkowy
- nie banowanie ludzi za pierdoly typu ktoś stanął w złym miejscu dostał tp - ban lub ktoś wbil sie na konto kolegi na 5 minut - ban na miesiąc
- konkretne i przemyślane pomysły ;)


To pare moich sugestii zdaję sobie sprawę, że wiekszość jest zaczerpniętych z Tibii, jednakże bardzo mi brakuje takich rzeczy w Altaronie.

Peace!

Attax
19-03-12, 18:50
Proponuje :


Dodanie questów dla dużej ilości graczy typu POI gdzie nie dość ze jest tam super klimat , z naprawdę fajnymi potworami których jest tyle ze doświadczenia starczy dla pokaźnej grupy to jeszcze jest zadanie z nagrodą w postaci jakiegoś rzadkiego przedmiotu.
Dodanie nowej profesji : Skrytobójca (szczegóły mogę podać na sugestie / propozycje)
Zwiększenie ilości setów na wyższe poziomy 100-200 lvl.
Zwiększenie arsenału u zwiadowców chodzi o dodanie nowych kusz / łuków
Wprowadzenie : Kowalstwa , Jubierstwa , Krawiectwa (propozycje podane w dziale sugestie propozycje)
Dodanie nowych potworów które byłyby porównywalne siłą Nightmare , Plaguesmith.
Ataki Ablitanczyków na Neolith
Dodanie "bossów" potworów takich jak np Czarnoksieżnik który respiłby się w wieży alchemika z którego wypadały by unikaty.
Poprawienie komunikacji Neolith-Bakaleu
Znaczne zwiększenie wartości przedmiotów przez wprowadzenie NPC który skupywałby np Kolczatki po 10k
System ostrzenia broni u kowala
Dodanie umiejętności "Siła" - im wiekszy poziom tej umiejętności tym mocniejsze obrażenia zadajemy.
Zręczność - ma wpływ na celność naszej postaci
Balans Subprofesji - ulepszenie elemetalistów

Profesjonalna lista wysokich leweli
Lista graczy online
Licznik online
Mozliwosc dodania lóżek do domku
Widoczny czas licytacji domku od - do

Modernizacja forum
Reklama serwera





Przepraszam pisałem na szybko każdy ten podpunkt który zainteresuje administracje mogę rozwinąć w dziale Sugestie Propozycje. Pozdrawiam

Mervakis
19-03-12, 18:50
- możliwość sprawdzenia kto jest w danym momencie online
- nie banowanie ludzi za pierdoly typu ktoś stanął w złym miejscu dostał tp - ban lub ktoś wbil sie na konto kolegi na 5 minut - ban na miesiąc

Możesz to sprawdzić wpisując nick gracza - zielona kropeczka i już wiesz czy jest online.

Co do tego drugiego punktu - regulamin.

prazyk123
19-03-12, 18:57
Możesz to sprawdzić wpisując nick gracza - zielona kropeczka i już wiesz czy jest online.

Co do tego drugiego punktu - regulamin.

Widze że doskonale domyślasz się o co mi chodzi..
Co do drugiego punktu - klapki na oczach ciąg dalszy

Wicked
19-03-12, 19:03
Prosiłbym nie dyskutować w tym temacie, jeżeli chcecie poruszyć jakąś kwestię z osobna - macie całe forum na to. Dziękuję. :)

a1106169
19-03-12, 19:21
Ulepszenie pvp u rycerza NEKROMANTY, czyli dodanie mu czegoś ORGINALNEGO, ponieważ
nekromanta powinien być bardziej niż duchowny nastawiony na walkę pvp, a w obecnym momencie:
graata=daarfa, saim bala=ring na niewdkę, czyli nic orginalnego i niezastąpionego nie ma.

Proponuję dodać jakiś nowy czar ofensywny, może to być ale niekoniecznie coś typu hape odes rago (exori gran) zadawało by to przykładowo 2 razy więcej obrażeń niż zwykłe odes rago, to było by coś, co zwiększyło by wydajność doświadczenia na godzinę dla rycerza nekromanty oraz pokazanie że rycerz nekromanta w zwarciu też może coś zdziałać. Wpadłem też na pomysł typy czar Szarża, ten czar mógłby na okres przykładowo 10 s zwiękaszać szybkość rycerza nekromanty (cos porównywalnego do hape odes) oraz skill 1h/2h/def o 25% i powiedzmy żeby tego za często nie można było używać, trzeba by było odczekać przykładowo 30 s. Pomysłów aby dać coś orginalnego dla rycerza nekromanty może być wiele, dałem tylko przykłady.

Prosze o niekrytykowanie tego posta przez osoby grające rycerzami z subprofesją duchowny, wiadomo będzie was to troche bolało gdy dodadzą coś orginalnego dla rycerza nekromanty ale nie możecie powiedzieć że wam jest źle gdy macie "hape tawis" co czyni że możecie zdobywać doświadczenie praktycznie na wszystkim bez użycia mikstur leczących życie / uh'ów ( widziałem jak na którymś filmiku artezon uleczył się z hape tawis za 421 -.-)

Jeżeli nie zamierzacie jednak nic dodać dla rycerza nekromanty, wnoszę prośbę o zmienianie subprofesji za powiedzmy 100pn, gdyż wiele rycerzy grający nekromantami (badź nie duchownymi )jest pewnie zawiedziona, gdyż nie ma niczego orginalnego i dałaby wiele aby zostać duchownym ( powod - hape tawis ), gdyż wiele czasu spędziła na tej postaci i szkoda byłoby zaczynać grę od nowa.

Rycerz elementalista i czarodziej duchowny też pewnie nie są do końca spełnieni swoimi czarami i zapewne oczekiwaliby na dodanie im czegoś wyjątkowego i fajnego.

Pozdrawiam

mario
19-03-12, 19:40
Ja Chcialbym aby został poprawiony oufit alchemika dla maga. Który w tej chwili jest beznadziejny w porównaniu do innych oufitow w subprofesji.

Smile1
19-03-12, 20:28
"Co Twoim zdaniem powinien wnieść kolejny update?" Moim zdaniem w kolejnym updacie powinien się pojawić serwer non-pvp.

sadysta
19-03-12, 20:52
-więcej expowisk dla wysokopoziomowych postaci

-nowe subprofesje urozmaiciłyby grę

-usunięcie czaru Repito, który według mnie jest absurdem

-dodanie questów na które potrzeba większej ilości graczy

-więcej miejsca w VIP dla szlachty

-powiększenie Ankardii

-więcej respów na przeszłości

-więcej domków

-polepszenie czarów, tak żeby faktycznie opłacało się ich używać. Głównie dla maga elementalisty.

-naprawienie buga z trenowaniem dyst.

-nowe potworki

negrula
20-03-12, 08:01
Nowe potwory, zadania, więcej setów, mieczy, toporków, nowa amunicja dla zwiadowcy, reklama porządna Altaronu.

blanko2222
20-03-12, 10:30
-nowe profesje
-nowe podprofesje
-eventy

Haurix666
20-03-12, 11:25
1. Poprawa istniejących błędów (w razie potrzeby mogę wymienić).
2. Nowe lokacje (w tym miasto i domki do wynajęcia).
3. Więcej miejsc w VIP dla SS.
4. Analiza opłacalności produkcji czegokolwiek oprócz bomb przez alchemika i odpowiednia korekta.

Wicked
20-03-12, 11:43
-nowe profesje
-nowe podprofesje
-eventy

Jak byś widział nowe profesje? I jak Twoim zdaniem powinno się rozwiązać problem wprowadzania w grze bez limitu lvl'a, gdzie po prostu albo zakładasz postać od zera, albo zostajesz przy starej, ale nie zmienisz jej profesji?

Ser
20-03-12, 12:02
- porządne outfity
- addony do outfitów
- nowe miasta
- nowe potwory
- nowe questy, również te skrzynkowe
- jakieś najazdy

Uiop
20-03-12, 15:32
Nowy silnik, aby boty tibijskie nie działały.

Lord Darkei
20-03-12, 19:44
nowa administracja

cinkiwonsz
20-03-12, 19:56
Co jest naprawdę niezbędne, żeby gra mogła się rozwijać? Zmiana nastawienia graczy.
nowa administracja
Obecnie nam panująca administracja zwraca uwagę na sugestie graczy, ale... Nie takie.
Ja ze swej strony chętnie zobaczyłbym trochę więcej nowych grafik. Nie tylko potworków i przedmiotów (jak lina, młotek), ale choćby, dajmy na to, zwłoki gracza, krew, czy "chmurka" pojawiająca się przy uderzeniach.
Rzecz jasna znów zobaczylibyśmy opinie, że nic się nie zmieniło, bo taka kosmetyka nie ma najmniejszego znaczenia, stare grafiki były lepsze, stare outfity back, etc., ale ja uważam, że miałoby to jednak wpływ na stosunek nowych graczy do projektu. Zapraszałem tu graczy, którzy przenieśli się na ten serwer, bo już "rzygali tibią", ale odchodzili po obejrzeniu kawałka świata, bo... Rzygali tibią.

negrula
21-03-12, 11:27
Kemoc zgadzam się z Tobą, znów. Zapraszałam tu też starych znajomych z Tibii i dla nich za bardzo przypominało to cipsoftckie grafiki, dlatego teraz wydaje mi się, że Altaron idzie w dobrym kierunku pod względem grafik. Nieco inne potworki, outfity itd. - to zawsze jakiś początek. Mi też brakowało starych outów, ale trzeba sobie jasno powiedzieć: Altaron to nie Tibia. Od tego uciekamy, a kysz.

HiTech
21-03-12, 11:36
Altaron potrzebuje GRACZY, co za tym idzie potrzebne są nowe miasta, przynajmniej jedno interesujące, małe miasteczko jednak rozbudowane. W miescie tym powinien być dostęp do wszystkich gildi, pare expowisk i oczywiście wszystkie potrzebne sklepy. Uważam też, że Ankardia powinna zostać przynajmniej lekko powiększona o nowe respy. Na Licorze także przydało by się coś z czego może korzystać szlachta (o ile jeszcze nie ma, ja nic o tym nie wiem). Brakuje mi skrzynkowych questów, oczywiście "to nie tibia" ale takie misje by się nam przydały. Co do propozycji wierzchowców, nie jestem przekonany, altaron będzie upodabniał się do tibi, a za mountami w tibi nie przepadam, moim zdaniem bezsensowny pomysł ale jeżeli aktualizacja wniesie wierzchowce to płakał nie będe :p . Tyle ode mnie, dziękuje

Arya
21-03-12, 13:05
Grałam tutaj od rozpoczęcia Altaronu, przechodziłam przez "czyszczenie domków", cały czas spadającą wytrzymałośći lub "cofanie się w czasie" co za tym szło tracenie dotychczasowego poziomu czy też zdobytych przedmiotów. Powróciłam niespełna 2tygodnie temu, ówczesne problemy zostały zlikwidowane.

Lecz nadal czego brakuje to promowania Altaronu(nie chodzi mi tutaj poprzez Facebooka, jak to kiedyś miało miejsce, weterani powinni pamiętać) oraz wydarzeń które mogłyby urozmaicić życie na tym archipelagu.

Lila
21-03-12, 20:22
Moim zdaniem potrzebne są nowe miejsca, potwory, zadania, bo chyba na tym polega rozwijanie się gry, aby pojawiało się w niej coś nowego, co przykuje uwagę graczy i wciągnie ich na długie godziny. Dobrze by było stworzyć jakąś nową wyspę, bo teraźniejszą mapę stali gracze znają na wylot i trochę im się nudzi ;)

Uhh
21-03-12, 20:32
Najważniejsze to zrobić coś żeby zaczęli tu grać nowi gracze, jakieś reklamy itp.
ULEPSZENIE STAMINY ,bez sensu jest to że nawet gdy stoisz w dp leci ci stamina i powinno być to zmienione.
Dodanie trochę fajnych outfitów bez pacca, bo każdy bez pacca chodzi w tym samym stroju.

Sepethro
23-03-12, 00:19
Ja bym ze swojej strony zasugerował by stworzyć po prostu większą liczbe przedmiotów, zamienienie skilla "walka wręcz" na coś bardziej pożytecznego jak np. rzemieślnictwo (czyt. propozycje Attrax'a)

no i może jakaś reklama

Hedor
26-03-12, 01:48
A ja bym proponował po pierwsze poprawić gospodarkę servera po przez dodanie jakis npc co skupują itemy za rozsądną cenę tak żeby hunty się opłacały, poprawienie loota bo czasem naprawdę mnie zadziwia drop lub cena dropniętego itemu (patrz dragi, dl'e)

Pomysł może i z Tibia ale tam się sprawdził bardzo dobrze, a mowa o np Spider Silkach itp ogólnie o częściach z potworków który naprawdę ożywił handel na serverach ( nie koniecznie musi być coś takiego ale chociaż w tym kierunku).

Powiększenie mapy poprzez dodanie nowego miasta i expowisk nie byłoby złym pomysłem.

REKLAMA naprawdę jest potrzebna mowa o niej od kilku miesięcy a naprawdę czy to problem wstawić ją gdzieś, ta gra ma duże szansę na sukces jeśli podejdzie ktoś do tego poważnie, sam system pvp przyciągnie wielu starych wyjadaczy, ale trzeba się ogłosić, Ja z tego co widzę to oczekiwania przynoszą tylko straty niż zyski w populacji servera, aż w końcu będzie tak że każdy odejdzie bo nuda, brak ludzi do expa czy wara.

A teraz to czego nie róbcie:

Żadnego war-system (bo z miejsca h lvle zrobią zawijkę)
Żadnych mountów bo to jakaś bzdura ( nie idźmy w kierunku tibi, idźmy w kierunku World of Warcraft !!! nie to też błąd)
Żadnego krawiectwa jewelcraftingu blacksmitingu lepienia z gliny czy tam innych badziewi. (chyba że będzie się to opierać na czymś podobnym do cześci potworków i robieniu outfitów z tego lub czegoś ciekawego co rozwinie handel).
Zadnych najazdów puki są te lagi na servie czasem bo to już w ogóle zrobi niezłą masakrę ludzi na respach ;).

Puki co to tyle.

siwyus
26-03-12, 05:32
@up
Te "lagi" występują raz na godzine i są to takie minisavy jak dobrze pamiętam.

Hedor
26-03-12, 10:42
Oj nie przyjacielu, w szczytowych godzinach jest tego więcej, a teraz co będzie jak dojdą gracze + ataki, ktoś może upaść przez tzw "freez", ale mogę się mylić :).

Mervakis
26-03-12, 10:52
U mnie takie lagi nie występują może coś nie tak z Twoim netem. Poprawa gospodarki nie polega na wrzuceniu wszystkich itemów do NPC. Respy są tak zrobione, że albo na jakimś zarabiasz, albo wastujesz, ale bardzo szybko wbijasz lvl, nie możesz wszędzie mieć super expa i do tego stosu kasy.

ludek
26-03-12, 12:02
U mnie takie lagi nie występują może coś nie tak z Twoim netem. Poprawa gospodarki nie polega na wrzuceniu wszystkich itemów do NPC. Respy są tak zrobione, że albo na jakimś zarabiasz, albo wastujesz, ale bardzo szybko wbijasz lvl, nie możesz wszędzie mieć super expa i do tego stosu kasy.

Sa 2 respy oficerow, 1 resp koscianych smokow, 1 resp elfow, i 1 resp fanatykow na ktorych mozna w miare zarobic to jest moze 5% z wszystkich respow na altaronie na razie to starczy bo jest wojna i expi albo gildia collegium albo exorit by nie bylo tej wojny by te respy na zarobek nigdy nie starczyly

przepraszam za bledy, wiem ze nie umiem pisac po polsku nie muszicie mi tego mowic
pozdro dla trianos muci

Kuzyn
26-03-12, 21:59
Ja bym ze swojej strony zasugerował by stworzyć po prostu większą liczbe przedmiotów, zamienienie skilla "walka wręcz" na coś bardziej pożytecznego jak np. rzemieślnictwo (czyt. propozycje Attrax'a)

no i może jakaś reklama

Jakaś reklama? Administracja postępuje w idiotyczny sposób upierając się, że Altaron to nie OTS i nie chce go reklamować na stronach o tej tematyce.

Sami sobie taki los zafundowali.

siwyus
27-03-12, 05:35
Oj nie przyjacielu, w szczytowych godzinach jest tego więcej, a teraz co będzie jak dojdą gracze + ataki, ktoś może upaść przez tzw "freez", ale mogę się mylić :).

Ja nie mam nigdy innych freezów/lagów poza tym, który opisałem ( no chyba, że z winy własnego internetu).

miszcz
27-03-12, 10:25
Mnie również nigdy nie zdarzyło się złapać freeza ani żadnego większego lata ;p reklamować powinni na stronach o ota, mimo że grafiki są inne to system gry jest oparty o to samo więc jednak na tych graczach powinna się administracja zająć

Uiop
27-03-12, 11:31
E tam ots. Lepiej przestać opierać się na kliencie tibii.

Kuzyn
27-03-12, 15:23
@miszcz
W dodatku nie wszystkie grafiki są zmienione z tego co widać na zdjęciach.

@Uiop
Znasz programistów, którzy charytatywnie napiszą własnego? Nawet jeśli nie za darmo to nie jest to w cale łatwa sprawa.

Swoją drogą, szanowni admini t.pl obrazili się i nie robią już reklamy? :P