PDA

Zobacz pełną wersję : protekcja poziomowa


Ezreal
25-06-12, 23:40
Chciałbym poruszyć ten temat, co o tym myślą inni gracze?

Zacząłem grać z dwoma kolegami i naprawdę zniechęcające jest to że gracze z wyższymi poziomami bawią się w dreczenie niżej poziomowych graczy. Protekcja np. do 40 lvl co o tym myślicie?

cinkiwonsz
25-06-12, 23:54
Na pewno są gracze, którzy po uzgodnieniu kwoty, a niektórzy nawet za darmo, chętnie podejmą się zabicia gracza, który Cie nęka. Podejrzewam też, że są klany, z którymi po dogadaniu się załatwiłbyś za odpowiednią opłatą ochronę. Możesz też wstąpić do jakiegoś klanu bądź założyć własny.
Inna forma protekcji nie przejdzie.
Więcej byłoby przez to problemu niż korzyści. Blokowanie przejść przez noobchary, blokowanie respawnu, kradzieże łupów itd. Wyobraź sobie co działoby się na wojnie. Ile latałoby nietykalnych, niskopoziomowych postaci i jakie miałoby to konsekwencje.
Poza tym ludzie są (lub powinni być) generalnie zaradni. Jeśli dogadasz się z graczami, nie powinieneś mieć problemów częściej, niż sporadycznie. Taka ochrona graczy bardziej by ograniczała, niż przynosiła korzyści. Ktoś Cię wyzywa, wbija się na resp, ogólnie przeszkadza lub wkurza? Nie ma 20/40/któregoś tam poziomu? I co mu zrobisz? Nic.
Może i jest problem, może i należy go jakoś rozwiązać, ale nie w ten sposób.

Torquenstein
26-06-12, 09:34
Gracze ktorzy zabijaja, sa ograniczeni, iloscia fragow ktore moga poswiecic by zabic danego gracza i to moim zdaniem wystarczy.

Gdyby mialabybyc protekscja poziomowa od 40 poziomu, to juz lepiej zrobiec ten swiat jako n-pvp i tyle.

Nie popieram tego pomyslu.

9891404
26-06-12, 10:02
Napisz Do mnie Na Altaronie Ja sie mogę podjąć protekcji ^^ za nie wielką opłatą :)

Ezreal
26-06-12, 19:54
dzięki za odpowiedzi, macie rację panowie:) może w inny sposób pozdrawiam!

maruder
06-07-12, 02:47
doskonale znam to, ^.^ W moim przypadku problemem jest, gdy bije mnie kilka lvli wiekszy noob har i go poskładam, dostaje hunta i najczęściej deske, gdyby nie Niniu wczoraj poległ bym właśnie w taki sposób, gdy nieogarek na równych lvlach sie poskładam i przelogował na maina... Tak to jest Server PvP. ale troche rozsądku nie Randomujcie nowych 20lvlami, a jak sie wykładacie, to popełnijcie harakiri, bo wstyd jak ktoś wklepie 100lvl a nie umnie noob harem pekować. No nie ma na to rady, ja staram się w mieście Wgl nie przebywać. a jak musze to kanałami chodze ^ ;)

9891404
06-07-12, 07:14
Przypomne jeszcze raz protekcja za nie wielką opłatą ^^ nastepnym razem juz moge nie byc taki mily zeby pomoc ^^

Kuzyn
06-07-12, 12:53
Może czas aby wprowadzić lepszy system strażników w mieście niż na evo ots gdzie po prostu do PKerów biło z SD.

Jakby administracja zwiększyła konsekwencje zabójstwa to żadne protekcje lvlowe nie byłyby potrzebne.

9891404
06-07-12, 14:11
Wojna jest " była " i co czekac 2 tygodnie na unbana za fragi ?

Kuzyn
06-07-12, 15:53
Wojna jest " była " i co czekac 2 tygodnie na unbana za fragi ?

A kto mówi o banach. Wystarczy trochę pomysłowych skryptów ; d

Slythia
06-07-12, 15:55
A kto mówi o banach. Wystarczy trochę pomysłowych skryptów ; d

Co dokładnie masz na myśli?

Torquenstein
06-07-12, 16:18
Dam Wam dobra rade, nie robcie klopotow innym, a jestem przekonany ze za darmo nie beda bic. Z tego co widze robiac runy w depozycie to 3/4 spolecznosci w grze wyzywa graczy, po czym dziwicie sie ze zbieracie manto.. Grabicie sami sobie, jak nie podoba sie na glownej wyspie, tomozecie zostac na wyspie dla graczy poczatkujacych tam nie ma pkerow i spokojnie mozecie sobvie wyzywac, krasc rzeczy wpieprzac sie na expy, bez zadnych konsekwencji. Pozdrawiam puaczkow.

Kuzyn
06-07-12, 16:21
Co dokładnie masz na myśli?

Można wymyślić strażników, którzy mają np. trzy wyjścia: przyjąć łapówkę, zabić tego, który pkuje lub wtrącić go do celi na jakiś czas.

Zrobić też można jakieś blokady przy wychodzeniu z miasta i na odwrót. Że np. miasto nie wpuszcza zabójców lub pobiera ogromny payment.

Albo automatyczne wtrącanie do więzień na kilka godzin jeśli jest nieuzasadnione morderstwo.

Jeśli ktoś ma na liczniku powyżej jakiejś tam liczby ofiar NPC mogą też nie chcieć rozmawiać z tą osobą. Nie wiem jak tam w kwesti transportu ale np. jak ktoś podróżuje na expa dzięki NPC to już by sobie nie pojeździł/latał/pływał.

Jak się przysiądzie nad tematem i pomyśli nad czymś sensownym to można znaleźć sposób na to.

maja1414
06-07-12, 16:34
Już widzę jak zabijamy tych strażników. Przynajmniej byśmy na trapy nie musieli za nimi ganiać.

Uwolniona Mysl
06-07-12, 16:59
Można wymyślić strażników, którzy mają np. trzy wyjścia: przyjąć łapówkę, zabić tego, który pkuje lub wtrącić go do celi na jakiś czas.

Zrobić też można jakieś blokady przy wychodzeniu z miasta i na odwrót. Że np. miasto nie wpuszcza zabójców lub pobiera ogromny payment.

Albo automatyczne wtrącanie do więzień na kilka godzin jeśli jest nieuzasadnione morderstwo.

Jeśli ktoś ma na liczniku powyżej jakiejś tam liczby ofiar NPC mogą też nie chcieć rozmawiać z tą osobą. Nie wiem jak tam w kwesti transportu ale np. jak ktoś podróżuje na expa dzięki NPC to już by sobie nie pojeździł/latał/pływał.

Jak się przysiądzie nad tematem i pomyśli nad czymś sensownym to można znaleźć sposób na to.

Nie masz pojęcia o tej grze,w ogóle. Najlepiej to się nie odzywaj w tym temacie,bo serio szkoda czytać takie bzdury. Wtrącanie do więzienia za jedno zabójstwo? Więc po co jest ten serwer nazwany serwerem pvp co znaczy gracz przeciwko graczowi? Na akcjach wbijało się czasem po 3-4 fragi,więc już to widzę. Tyyyyle czasu nie pekowałem,ale zmotywowałeś mnie chyba się będę musiał zalogować.

9891404
06-07-12, 17:41
Eldoka nie denerwuj sie :D po prostu jak cię meczy ze ktos cię zabija to zacznij grać na tibi no-pvp albo znajdz sobie odpowiednich ludzi którzy ci pomogą a nie płakać na Forum bo to juz nikogo nie obchodzi tyle tego było ( postów , płakania o pk ) ze dobrze eldoka mowi ze az sie nie chce czytac :)

Torquenstein
06-07-12, 17:54
Eldoka nie denerwuj sie :D po prostu jak cię meczy ze ktos cię zabija to zacznij grać na tibi no-pvp albo znajdz sobie odpowiednich ludzi którzy ci pomogą a nie płakać na Forum bo to juz nikogo nie obchodzi tyle tego było ( postów , płakania o pk ) ze dobrze eldoka mowi ze az sie nie chce czytac :)

Ja juz pisalem ze moga na rooku zostac byc rdzennymi wyspiarzami i tam beda zdala od pkerow.. Popiera ktos moze taka ideę?

Tron
06-07-12, 18:20
Chcąc nie chcąc, serwer jest nastawiony na rozgrywkę PvP. Graczom nie można zabraniać lub zakazywać zabijania innych bo to łamało by ideę PvP.

Alternatywą dla serwera PvP będzie serwer No-PvP, który jest w planach.

Uwolniona Mysl
06-07-12, 19:03
Chcąc nie chcąc, serwer jest nastawiony na rozgrywkę PvP. Graczom nie można zabraniać lub zakazywać zabijania innych bo to łamało by ideę PvP.

Mimo,że nie lubię tego pana,to uważam,że te słowa powinny być ustawione jakąś dużą czcionką na stronie głównej najlepiej w ramce wytłuszczone i pokolorowane na różowo,żeby każdy pokemon to zauważył!

PS Zamknij ten temat Tron,proszę !

Kuzyn
06-07-12, 19:05
@maja1414
A kto ci powiedział, że ich dałoby się zabić? :>

@Uwolniona Mysl
Równie dobrze może to być x zabójstw i wtedy cela. W realu w sensie w naszym życiu też masz PvP i za jedno zazwyczaj trafiasz za kratki lub na krzesło : >

Uwolniona Mysl
06-07-12, 19:14
@Uwolniona Mysl
Równie dobrze może to być x zabójstw i wtedy cela. W realu w sensie w naszym życiu też masz PvP i za jedno zazwyczaj trafiasz za kratki lub na krzesło : >

Ale co ty przyrównujesz w ogóle?
Dajmy na to przykład takiego sg trona i przenieśmy go w świat realny.Dajmy mu funckę policjanta.
Wyobraź sobie sytuacje z altaronu gość goni gościa ten ucieka do dp tron sobie na spokojnie paczy i nic nie robi bo nic zrobić nie może.
Gdyby był policjantem w realnym życiu i zaistniała by taka sytuacja jak opisałem wyżej,tylko że gość goni gościa i go kopie i okłada pięściami to pół minuty i gość siedzi w radiowozie.
Rozróżniasz te dwa światy? Czy nie? Po co takie przyrównania ? Czy ja w moim realnym życiu latam z kuszą po mieście? Minut pięć i siedziałbym w kaftanie w drodze na gliwicką. Jeśli nie rozróżniasz tych dwóch światów i je przyrównujesz,może jeszcze jest nadzieja,poddaj się pod opiekę lekarza może coś się uda z tym zrobić.

Kuzyn
06-07-12, 20:56
Ale co ty przyrównujesz w ogóle?
Dajmy na to przykład takiego sg trona i przenieśmy go w świat realny.Dajmy mu funckę policjanta.
Wyobraź sobie sytuacje z altaronu gość goni gościa ten ucieka do dp tron sobie na spokojnie paczy i nic nie robi bo nic zrobić nie może.
Gdyby był policjantem w realnym życiu i zaistniała by taka sytuacja jak opisałem wyżej,tylko że gość goni gościa i go kopie i okłada pięściami to pół minuty i gość siedzi w radiowozie.
Rozróżniasz te dwa światy? Czy nie? Po co takie przyrównania ? Czy ja w moim realnym życiu latam z kuszą po mieście? Minut pięć i siedziałbym w kaftanie w drodze na gliwicką. Jeśli nie rozróżniasz tych dwóch światów i je przyrównujesz,może jeszcze jest nadzieja,poddaj się pod opiekę lekarza może coś się uda z tym zrobić.

Ty chyba masz jakiś problem bo kilka literek na ekranie motywuje cie do wyżywania się w grze i pkowania.

Najlepiej niech te wszystkie gildie zaczną wszystkich napierdalać, cały serwer padnie.

Wtedy będzie płakanie a Tron wam powie "no cóż, pvp".

Mervakis
06-07-12, 21:15
@UP No i napisze prawdę... no cóż, pvp ;)

Uwolniona Mysl
06-07-12, 21:17
Ty chyba masz jakiś problem bo kilka literek na ekranie motywuje cie do wyżywania się w grze i pkowania.
Hmm,lubię pekować,a jak widzę takie posty,to jeśli znam nick to sam on mi się ustawia na exivę
A co może tron? Tron może dać bana za bota,może mi dać notatkę za wyzywanie,może mnie sprawdzić czy owego bota posiadam bądź nie i tyle z jego władzy.On nie ma wpływu na to,że gracze zabijają jest ustalony system 5 10 15 i choćby on chciał coś z tym zrobić,to nie może. A mi nikt nie zabroni kogoś zabić od czasu do czasu,bo co? Ktoś mnie zabije?

jasiek50
06-07-12, 21:51
Kuzyn weź pod uwagę że eldoka tej przewagi nie wyssał z palca, mimo przeciwności potrafił grać na tym serwie tak jak i masa innych ludzi.