PDA

Zobacz pełną wersję : [wprowadzone] Usprawnienie kanału "Pomoc"


Howking
25-04-11, 19:58
Witajcie,
każdy z was, który przynajmniej kilka minut poświęca dziennie grze na Altaronie widzi sytuację na kanale "Pomoc". Jak wiemy, Mistrzowie Gry patyczkują się z trollami i dzieciakami, przyzwalają na totalny chłam, spam i głupotę. Wpadłem na pomysł usprawnienia tegoż kanału. Widziałem to już na jednym serwerze, sprawdzało się doskonale.
Na czym polega mój pomysł? Wprowadzenia restrykcji pisania na kanale "Pomoc". Nie chodzi mi o restrykcje poziomowe, ale czasowe. W momencie, kiedy dana osoba napisze pytanie (!) nie może nic napisać na owym kanale przez, dajmy na to, 2 minuty. Oczywiście czas jest do ograniczenia, skrypt do napisania. Uważam, że to bardzo dobry pomysł i będzie filtrował kanał z dzieci i analfabetów, którzy nie mają nic ciekawego do powiedzenia lub po prostu traktują go jako "Czat Gry". Każdy, kto będzie chciał zadać pytanie będzie musiał po prostu pomyśleć i napisać wszystko w jednej wypowiedzi.
Oceniajcie, szczególnie interesuję się opinią administratorów.

Xaynus
25-04-11, 20:25
Tak, tylko co wtedy, kiedy pojawią się np. 3 pytania i MG/pomocnik czy inny gracz chcący pomóc będzie musiał czekać po 2 minuty(dajmy na to), żeby odpisać ? Odpisywanie na prywacie będzie bez sensu, bo nie będzie wiadomo czy ta osoba nadal czeka na odpowiedź czy nie.

Pomysł ciekawy, aczkolwiek wymaga poprawki.

Kosiek
25-04-11, 20:27
Xaynus, od tego jest kanał prywatny. Pomoc wtedy byłaby tylko od zgłaszania problemu. Dla mnie to świetny pomysł.

Howking
25-04-11, 20:46
Źle to rozumiesz Xaynus, bo osoby takie jak Tutor czy Mistrz Gry mają na swój sposób immunitet na kanale "Pomoc" i ta formuła ich nie obejmuje ;)

Hayabusa
25-04-11, 20:48
@Xaynus
Blokada wcale nie musi ograniczać MG.
@Topic
Pomysł dobry, jednak banowanie tałatajstwa jest najlepszym rozwiązaniem.

PS. Bany przydałyby się też dla tych, którzy karmią te trolle. Peace.

Trav
25-04-11, 22:33
45 sekund? Przekonamy się jutro jak to wypali.