PDA

Zobacz pełną wersję : Internet mobilny a altaron


jasiek50
29-08-12, 09:20
Mam pytanie do osób które grały w altaron, używając internetu mobilnego, ile klient ciągnie transferu na godzinę, bo zastanawiam się czy nie muszę wybrać jakiegoś większego limitu.

Lectre
29-08-12, 10:11
Mam pytanie do osób które grały w altaron, używając internetu mobilnego, ile klient ciągnie transferu na godzinę, bo zastanawiam się czy nie muszę wybrać jakiegoś większego limitu.

Nigdy nie grałem na internecie mobilnym, aczkolwiek możesz samemu zmierzyć ilość transferu, który pożera altaron, poprzez program NetMeter.

Program pobierzesz tu (http://www.softpedia.com/get/Network-Tools/Bandwidth-Tools/NetMeter.shtml)

Ryszardbialek
30-08-12, 16:51
i co, ile wychodzi?

jasiek50
30-08-12, 20:59
Sprawdzę jak będę w domu (o ile nie zapomne) i napiszę jaki jest wynik.

Ryszardbialek
31-08-12, 08:00
Ok czekam ,

Haurix666
31-08-12, 09:34
Nie wiem ile ale napewno mało, nawet jak miałem przekroczony limit i strony już praktycznie nie działały to Altaron chodził bez problemu.

Kosiek
03-09-12, 13:51
W Altaronie nie jest ważne to, ile łącza pożera transfer, bo do płynnej rozgrywki wystarczy łącze rzędu 128kbps, ze sporym zapasem (maksymalne transfery Altaronu wynoszą 8-10 kB/s). Problemem są opóźnienia (ping), które w przypadku internetu mobilnego rzadko kiedy są poniżej 100ms, a raczej przeważnie są w zakresie 300-800, co praktycznie uniemożliwia płynną grę.

Więc: w ciągu godziny gry, powinieneś zużyć około 20 - 30 MB transferu.

kordael
14-10-12, 12:28
Cześć! To mój pierwszy post :)
Ja korzystam z internetu mobilnego i nie narzekam na lagi, owszem zdarzają się ale naprawdę bałem się o jakość rozgrywki kiedy pierwszy raz odpalałem altaron i nie mogę narzekać. Działam na Orange w zasięgu 3g (uroki życia na przedmieściach, pół kreski zasięgu 3g to luksus) godzina zabawy to max 20mb potwierdzam to co kolega wyżej pisał.

dedereq
14-10-12, 17:19
Hmmm, posiadam też internet mobilny IPLUS, client altaronu ciągnie bardzo mało transferu :).. mniej niż przeglądanie stron internetowych :) !

kordael
14-10-12, 18:06
Hmmm, posiadam też internet mobilny IPLUS, client altaronu ciągnie bardzo mało transferu :).. mniej niż przeglądanie stron internetowych :) !

True... :)

cynamonowa
15-10-12, 12:16
Ah szkoda, że ten internet ma takie limity, jestem ciekawa jak z limitami takiego internetu np w niemczech.

Didrika
15-10-12, 12:20
Godzinka gry to jakieś 5-8mb, więc z limitami przez altaron nie powinno być problemu :)

kordael
15-10-12, 12:46
Taka ciekawostka: Wczoraj ok godz 23 wyczerpałem limit. Klient Altaron był włączony tak jak i przeglądarka. Złapałem Lagi na sekundkę a potem po wyłączeniu przeglądarki klient normalnie funkcjonował. Więc to prawda , że nawet jak masz słabsze łącze lub masz ograniczenia na przesył danych to Altaron działa poprawnie

demento
22-10-12, 00:12
Oczywiście że prawda. Tibia zawsze mi działała po wyczerpaniu trasferu, ostatnio przytrafiło mi się to z altaronem, i nie powiem żeby grało się super płynnie, ale nie narzekałem.

kordael
22-10-12, 02:01
Ale np. dziś skończył mi się transfer i mimo iż tylko klient Altaron był jedynym źrodłem pobierającym dane to miałem takie kosmiczne lagi, że musiałem jednak troche mb dokupić. Ale i tak na moją krótka przygodę z Altaronem zdarzyło to się jeden raz na 5 sytuacji kiedy transfer mi się wyczerpał

adamo199412
22-10-12, 13:46
Internet mobilny to największe dziadostwo do gier. Miałem przez dwa lata blueconnecta i w Tibie nie szło grać. Choć teraz są te "LTE" czy jakieś inne tam więc nie wiem.

kordael
22-10-12, 15:08
Zależy od zasięgu. Jak korzystasz z internetu mobilnego np. w centrum większego miasta to ja osobiście nie widzę różnicy w porównaniu do ADSL (neostrada) a kiedy korzystam z neta na przedmieściach czyt w domu to jest średniawka straszna, co z tego jak masz modem LTE jak w Twojej okolicy jest zasięg tylko 3g? wtedy net leci na paśmie 3g a nie LTE ja miałem tak u siebie dlatego po okresie próbnym oddałem modem do plusa bo nie ma sensu płacić za coś z czego nie można korzystać