PDA

Zobacz pełną wersję : [non-pvp] Kradzież


Front
02-09-12, 17:50
Byłem na Czerwiach i zbierałem mięso do questu zrobiłem sobie lootbag miałem tam 200 mięsa.Już miałem wychodzić kiedy grasz Asan zaczął mnie gonić i bluźnić nie wiem dla czego.zacząłem uciekać a on dalej gonił w końcu doszliśmy do małego jeziora a on jak jakiś BEZSZCZEL wyrzucił mi to i teraz mam pytanie czy to jest karalne w jakiś sposób?

Camol
02-09-12, 18:03
Uroki serwera non-pvp. Musisz pogodzić się z tym, że tacy gracze istnieją istnieć będą. Nie jest to karane, przynajmniej tak mi się wydaje.

ziomeq121
02-09-12, 18:11
Skoro server jest taki 'pro-elo erpe' to dla czego nie zakazuje się takich rzeczy? Realne jest (w małym stopniu, ale jest) że ktoś taszczy jakieś rzeczy w worku, ciągnie je po ziemi. Ale mało realne jest, że kolo podbiega (daje mu fangę w nos, napierdala go garnkiem w głowę?) i nagle wyrywa mu to z ręki i wyrzuca na saaaamiuuuusieńki środek jeziora? Proeloerpe, jak już wyżej napisałem. Zakazać kradzieży lootbagów, tyle ode mnie.

Front
02-09-12, 18:15
ziomeq121 zgadzam się z tobą i dobrze by było wprowadzić zakaz tego typu rzeczy. Bo napewno już komuś z was ktoś ukradł loot baga albo dopiero ukradnie

Tron
02-09-12, 18:25
A jak chciałbyś wyłapać takich delikwentów i czy potrafiłbyś to udowodnić? Pewnie nie więc zgaduje, że na twoje słowo powinniśmy zbanować tego Asana.

Nie będzie to karalne. Zapraszam na serwer PvP gdzie mógłbyś zabić takiego złodzieja.

Slythia
02-09-12, 18:26
Nijak nie jesteśmy w stanie stwierdzić, do kogo tak naprawdę należy worek. Nie jest on wszakże przez nikogo podpisany. Nie wiemy także, czy został ukradziony, czy zwyczajnie znaleziony porzucony gdzieś poza miastem, czy osoba określająca się mianem właściciela nie sprowokowała swym zachowaniem sytuacji. W dodatku, gdy worek wyląduje w wodzie czy zostanie sprzedany, nie możemy nawet go odzyskać.

Z wyżej wymienionych powodów my, jako administracja nie zamierzamy ani zakazywać tego procederu, ani w żaden sposób za niego karać. Jednak wy, jako gracze, możecie tworzyć czarne listy tych, którzy przeszkadzają innym w rozgrywce, blokować zeń handel. Tego typu próby zostały już na forum poczynione. Ze złodziejstwem musicie sami, we własnym zakresie, sobie poradzić. Taki już urok serwera non - pvp.

Front
02-09-12, 18:27
A nieda się z tym coś zrobić zapobiedz jakoś tym kradzieżom??Co kolwiek

anat123
02-09-12, 18:32
nie da sie

Mervakis
02-09-12, 18:41
Usunąć możliwość przesuwania przedmiotów po ziemi i wtedy ile na siebie załadujesz tyle będziesz miał = nikt Ci niczego nie ukradnie. Jedyny sposób, ale wątpię, że takie wyjście by Was satysfakcjonowało.

Slythia
02-09-12, 19:34
Jak już wyżej wspomniałam - serwer należy do was, my, administracja, jedynie spoglądamy mniej bądź bardziej zaciekawionym wzrokiem na wasze poczynania. Altaron nie jest grą solo, ogromną rolę grają w nim relacje pomiędzy graczami, nawet na serwerze non - pvp. Możecie więc ukierunkować politykę serwera tak, by tego typu zachowania były karane - lecz przez was. Można zgłosić kradzież worka z łupem liderowi klanu do którego należy złodziej, można ograniczać z nim handel, można także używać*innych sposobów, by uprzykrzać mu grę, oczywiście zgodnie z zasadami. Pomysłów jest masa, trzeba jedynie pomyśleć i chcieć je zastosować.

Kuzyn
02-09-12, 22:20
Jakoś na początku gry takich akcji nie było, nawet dedów nikt nie ruszał. Tak tam nawiązywaliście do normalnego świata, to myślisz, że jakbyś rzucał workiem kilka metrów przed siebie to złodziej by sie nie skusił podejść i go zabrać? Wtedy goniła by go policja jakbyś to zgłosił, ale tutaj nie ma takich organów i musisz sobie radzić sam.

ps. 200 post joł.

Ser
02-09-12, 23:22
Na takie zachowanie nic nie poradzisz... Są ludzie i ludziska. Za dużo czasu spędzają przed komputerem, może w taki sposób odreagowują powrót do szkoły? Nigdy nie wiadomo na jakiego człowieka trafisz, jeden Ci odda loota z Twojego ciała a drugi Ci ukradnie mięso. Pamiętaj, że to są tylko piksele, nie ma co się przejmować.

Narwashi
03-09-12, 07:44
Pamiętaj, że to są tylko piksele, nie ma co się przejmować.

W dzisiejszych czasach przedmioty w grach to nie tylko pixele, a niestety czasami dość duże pieniądze. Jeśli chodzi o lootbagi to gracze na non pvp też muszą mieć trochę adrenaliny ;d