PDA

Zobacz pełną wersję : Kostka transmutacji - czy można ją kupić w razie zgubienia


Kosiek
03-09-12, 16:39
Witam,

Jak wyżej, zdarzyła mi się sytuacja, w której straciłem kostkę. Odzyskanie jej raczej nie wchodzi w grę, zatem moje pytanie - czy mogę od jakiegoś NPC ją kupić?

a1106169
03-09-12, 17:14
Kup se od ludzi, niektórzy sprzedają, z 30k stoi.

jasiek50
03-09-12, 20:01
idź zapytaj tego NPC który ci ją wręczył

sebcio12
04-09-12, 00:26
Trzeba pomyśleć nad rozwiązaniami takich sytuacji, chodzi o to, że niektóre przedmioty są unikalne, możliwe do zdobycie 1 raz tj. runy na przeszlość, czy kamienie z których je się wytwarza, tudzież klucze i inne. Chciałbym prosić o administracje żeby coś z tym zrobić. Kiedyś spotkałem się z "quest bagiem". Dokładnie chodziło o to że mieliśmy dodatkowy bp który nie wypadał i do którego można było wrzucać unikalne itemy. Myślę że jest to proste do stworzenia, wystarczyło by zrobić listę id itemów. Całkiem prosty skrypt, a bardzo ale to bardzo by się przydało w grze. Może macie inne propozycje? Co sądzicie? 8)

Tyrond
04-09-12, 01:07
Ciekawszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie NPC sprzedającego unikalne itemki. Tak jak w Tibii, tyle że dodać do tego jeden warunek, by móc kupić dany item trzeba go wcześniej zdobyć.

Haurix666
04-09-12, 07:00
Nie do końca popieram pomysł sprzedaży z uwagi na to iż otworzy to rynek na handel tymi itemkami, niektórzy zamiast robić questa będą kupować itemki od tych co już go zrobili. Nawet ograniczenie do kupna tylko jednego przedmiotu na postać nie do końca mnie przekonuje.

Kadic
04-09-12, 07:54
Pomysl trondzika jest dobry

Carbon
04-09-12, 08:46
I wtedy wykonując zadanie na kostkę, mógłbyś zostać ich dilerem. Np.: U NPC kupiłbyś za 25k a dla ludzi sprzedał za 30k i tak w kółko, bez sensu.

Kosiek
04-09-12, 09:01
Zapomnieliście tylko o tym, że bez wykonanego zadania, nie można z kostki korzystać.

Haurix666
04-09-12, 09:35
W przypadku kostki tak ale miałem na myśli ogólnie przedmioty questowe, np. idę po prototyp kostki, biorę, padam, ktoś kradnie i koniec. Kupując prototyp nie muszę po niego iść.

Tyrond
04-09-12, 12:17
@Haurix666
Rozumiem obawę. Te unikalne itemki u NPC byłyby hmmmmm jak to ująć, przyjmijmy że są "znaczone". Z tych "znaczonych" unikalnych itemków można by korzystać dopiero gdy się zdobędzie pierwowzór(czyli ten oryginalny unikatowy itemek). W ten sposób kupowałoby się u tego NPC unikalne itemki tylko w razie straty przy dedzie czy też nasze gapiostwo.

Haurix666
04-09-12, 13:21
Jeśli programiści dadzą radę przypisać przedmiot do użytku tylko dla jednej osoby jestm jak najbardziej za. Mogą NPC sprzedawać. Natomiast chodziło o to aby unkinąć sytuacji którą pamiętam jeszcze z Tibii, jak robiem questa na skilowanie na golemach to w godzinkę zrobiłem kilkanaście misji kupując itemki u NPC.

MrMavado
04-09-12, 13:43
Jest glejt do stacji krasnoludów do użytku tylko dla danego gracza więc przedmioty takie jak kostka też powinny takie być.

Haurix666
04-09-12, 13:50
Jest glejt do stacji krasnoludów do użytku tylko dla danego gracza więc przedmioty takie jak kostka też powinny takie być.

Fakt dobry pomysł, i glejt po zagubieniu można dokupić po wyższej cenie, z innymi przedmiotami można by podobnie.

grubyjoint
04-09-12, 18:24
Kosiek przepraszam że Cię zabiłem :( Mogę Ci ją odsprzedać :) Przy okazji dzięki za 80 ładunków światła, uhy i kilka bp manasów :)

Kosiek
04-09-12, 20:50
Nie wk... mnie nawet, bo mam zły humor.