PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie mogę zdobywać doświadczenie na początku swej przygody z grą?


Didrika
09-12-12, 12:52
Wielu przybyszy z archipelagu Licor nie może się odnaleźć po długiej podróży, dlatego też powstał ten poradnik by wspomóc Was w nowym otoczeniu i przygotować do walki z najeźdźcą. Od razu po przybyciu do Neolithu spotkasz Kaspera, oferuje on pomoc nowo przybyłym. Warto zapytać go o mapę, a oznaczy on wszystkie najważniejsze lokacje w mieście. Po opuszczeniu szpitala zrób kilka kroków na północ, zauważysz Alwina i Salwina pilnujących wejścia do budynku administracji, jest to biuro rejestru ludności. Wejdź do niego i porozmawiaj Tornamem o rejestrze i zadaniach, gdyż wpis ten umożliwia ci wykonywanie zadań u NPC Rohinam i dołączanie do gildii.

Samotne zwiedzanie okolic miasta może być niebezpieczne, poniżej znajdziesz mapki z zaznaczonymi miejscami występowania najsłabszych potworów wraz z ich krótkim opisem.

Pod miastem, w kanałach znajdziesz szczury, czerwie, szlamy i skolopendry. O ile szlamy występują na niższych poziomach, to skolopendry występują na 1 poziomie i mogą zmusić niedoświadczonego gracza do niemiłej wizyty w szpitalu. W okolicach Neolithu jest sporo tuneli wytworzonych przez czerwie(1, 2, 3 na mapie poniżej), są to niezbyt wymagające potwory jednak potrafią zajść za skórę początkującym graczom. Pozostawiają po sobie składniki alchemiczne i mięso. To na nich zdobywa się głównie doświadczenie, ale coś kosztem czegoś, zaś zarobek marny. W kilku otwartych grobowcach na cmentarzu znajdującym się we wschodniej części miasta(4) znajdziesz nieumarłych, szkielety, ghule i inne przerażające stwory. Nie radzę się tutaj zapuszczać bez mikstur, nieumarli są silniejsi od czerwi, lecz to, co pozostawiają po sobie w pełni rekompensuje straty. Można tutaj zarobić znacznie więcej niż na czerwiach.

https://i.imgur.com/74WXR2T.png

Wielu z was zapewne słyszało o krasnoludach, na których można zarobić sporo pieniędzy. Jednak droga do nich nie należy do najbezpieczniejszych, wielu zaślepionych możliwością zarobku wpadło prosto w ręce bezlitosnego wroga abitańczyków, którzy to mają obóz nieopodal bramy żelaznej. Poniższa mapka prezentuje bezpieczną drogę do ich osady(2) od południowego wyjścia z miasta oraz kolejne wejście na czerwie(1), jednak w tych tunelach grasują również mocniejsze potwory - krwawniki i żywiołaki ziemi. Obszar zaznaczony czarnym prostokątem należy omijać szerokim łukiem. Krasnale są dobrym miejscem do zarabiania pieniędzy, jednak podobnie jak na cmentarzu tutaj również przydadzą się mikstury.

https://i.imgur.com/LY292sX.png

Mam nadzieję, że ten poradnik przynajmniej trochę ułatwi Wam początki. Udanych polowań!

grubylolo
09-12-12, 17:33
Mi się nie przyda bo znam bardzo dobrze mapkę, ale bardzo dobry poradnik. Przyda się nowym graczom, bo ciągle ktoś pisze na pomocy "gdzie są jakieś czerwie" :D

neccoz
10-12-12, 18:15
Taki mały spoil mapy :o

Worrion
10-12-12, 19:53
Właśnie wyszłam z wyspy początkujących i poradnik powiem szczerze przydatny ;).

Kubiszew
10-12-12, 21:24
Dobre na poczatek... ;)

Don Jadachos
30-12-12, 19:39
Spoko Mam nadzieje ze ja przestudiuje i bede wiedzial jak grac

Tron
02-01-13, 17:27
Klika błędów, ale to nie jest dyktando, a same błędy nie są zbyt poważne. Przydałoby się wspomnieć o terenach i potworkach, które znajdziemy w Kniei Łowieckiej - polecam mapę Altaronu, którą możesz znaleźć w wikipedii.

Slythia
06-01-13, 18:59
Zgodnie z obietnicą - nagroda powędrowała do autora poradnika. Zaktualizuj go jeszcze zgodnie z postem Trona :).

swiderasek
28-11-13, 12:10
Przyklejcie ten temat. Nie wiem czy to nie najbardziej denerwująca rzecz która mnie spotkała podczas rozgrywki.

adamo199412
28-11-13, 16:37
Bosze jakie spoile fuuuuuuuuuu

hulton
02-03-14, 23:08
Bardzo fajny poradnik!
Przydałaby się jeszcze mapka z zaznaczonymi punktami które opisałeś na początku (jak biuro rejestru ludności) itp.

ReeZo
03-03-14, 11:44
Poradnik jest z 9 grudnia 2012 :-) juz troszke nieaktualny. Sa nowe respy na rozpoczecie gry.

Antyk
17-06-14, 00:08
Poradnik dobry dla początkujących. Dzięki .

biceps4
30-09-15, 15:28
wszystko fajnie doszedłem na cmentarzysko,ale lipa bo żeby wejśc pod ziemię trzeba mieć chyba klucz bo drzwi są z tą świecącą klamką i wejść niestety nie mogę

Arkon
30-09-15, 15:38
sprawdź każdy grobowiec bo tylko kilka jest publicznych

Orzechowy
05-10-15, 15:17
Dzięki wielkie za poradnik, bardzo się przyda na początku.

Matura To Bzdura
13-12-16, 16:31
Może ktoś zrobi poradnik z aktualnymi respami dla początkujących? Byłbym bardzo wdzięczny jak i nowi którzy nie znają za dobrze mapy

Obles
13-12-16, 16:35
Właściwie ten poradnik jest aktualny :).

Matura To Bzdura
13-12-16, 20:24
Chciałbym wiedzieć gdzie są te nowe respy dla low lv żeby wiedzieć gdzie expic na oficjalnym starcie ; ) Przydała by się pełna rozpiska podstawowych respów bo jak nowi mają grać przecież nie będą zwiedzać mapy godzinami jak większość osób już zna ją na pamięć...

nevonsky
13-12-16, 21:31
nie ma nic nowego dla nowych

Matura To Bzdura
14-12-16, 01:00
Cytuje Reezo : Poradnik jest z 9 grudnia 2012 :-) juz troszke nieaktualny. Sa nowe respy na rozpoczecie gry

Więc jednak są ;]] przez 4 lata pewnie dodali coś nowego

c770832
14-12-16, 08:31
I tu sie mylisz, moj przyjacielu XDDDDD

Royalks
14-12-16, 11:56
Jeśli dobrze pamietam, to na wiki znajdziesz kilka wskazówek gdzie podróżować a gdzie lepiej nie wchodzić.

Nie jestem zwolennikiem podawania nowym graczom na tacy najlepszych respów. Jesli natomiast aż tak Cie bedzie korcić spytaj kogoś w grze, na pewno ktoś pomoże.

Od siebie dodam jeszcze tylko jedno słowo
Raindar :)

Windykator
14-12-16, 23:34
Wszystkim zainteresowanym huntami na nieumarłych proponuję wyprawę do Amardan'u!
Jest tam o wiele więcej nieumarłych, niż na Raindarze.

Mapa orientacyjna:
https://forum.altaron.pl/m/c590e03267016d6cfdf9004f7eaafe8b.png

paaaprikos96
15-12-16, 07:16
Ja zaś niskopoziomowym początkującym graczom proponuję wybranie się na hydry. Bardzo fajny respawn, zarobek cieszy oko, a i doświadczenie również potrafi zadziwić gracza, a jakże! Respawn jest wprawdzie daleko od miasta, jednakowoż jest idealnym wyborem dla takiego 15-poziomowego maga.
Pozdrawiam serdecznie

Shrime
15-12-16, 16:00
Ja zaś niskopoziomowym początkującym graczom proponuję wybranie się na hydry. Bardzo fajny respawn, zarobek cieszy oko, a i doświadczenie również potrafi zadziwić gracza, a jakże! Respawn jest wprawdzie daleko od miasta, jednakowoż jest idealnym wyborem dla takiego 15-poziomowego maga.
Pozdrawiam serdecznie

Za odpowiednią opłatą pewnie chętnie kogoś tam zaprowadzisz??

paaaprikos96
15-12-16, 17:27
Nieeee, już nie będę taki pazerny, nie przesadzajmy proszę :|

Taco
16-12-16, 21:53
Wszystkim zainteresowanym huntami na nieumarłych proponuję wyprawę do Amardan'u!
Jest tam o wiele więcej nieumarłych, niż na Raindarze.

Mapa orientacyjna:
https://forum.altaron.pl/m/c590e03267016d6cfdf9004f7eaafe8b.png

made my day :uśmiech7:

Royalks
17-12-16, 01:35
Gdzie jak gdzie ale w Amardanie jako w stolicy sztywno nie bedzie ;p