PDA

Zobacz pełną wersję : Zmienne warunki pogodowe


Krejzol
15-12-12, 08:10
Witam!
Administracja pisała kiedyś że chciała by wprowadzić pory roku, tak więc na dzień dzisiejszy można by było pomyśleć o zmiennych warunkach pogodowych.
Padający deszcz, sypiący śnieg oraz groźne burze z błyskawicami ;].
np. śnieg zmniejszałby prędkość ruchu, przez deszcz powstawały by kałuże podtapiając niektóre miejsca no a burza poprostu zarąbiście by wyglądała w nocy z lighthackiem gdzie rozświetlało by nam wszystko dookoła na ułamek sekundy :). Co o tym myślicie ?

Drakonno
15-12-12, 10:06
Pomysł już chyba właśnie był poruszony na forum. Problemem jest pewnie to, że globalna zmiana pogody, to kupa roboty. Jeszcze trzeba "dopracować" to co już istnieje w Altaronie.

Większy problem stawia nam LightHack. Jeśli da się go na 0% i da, żeby były widoczne efekty świetlne, to są naprawdę ciekawe efekty. Co więcej, patrzyłem w możliwe skrypty w LUA i było coś w stylu: PobierzWartośćŚwiatłaWPozycji(); Tym też sposobem można dodać, że jeśli łucznik strzela do oświetlonego celu, to jest większa szansa na trafienie, albo jak za jasno, to oślepienie itp.
Tylko właśnie LH... Jak się wyłączy "pokaż efekty świetlne" to zawsze mamy jasno, co już się mija z celem. Jak ktoś gra na Mac'u, to nie może wybrać więcej niż DX5 na postawionym sztucznie systemie Windows.

Pomysł dobry, dodaje ciekawe efekty, ale dużo roboty właśnie. O, podtapianie korytarzy czerwi i zbieranie się wody w zagłębieniach górskich, powodzenia!

jasiek50
15-12-12, 11:19
W altaronie nie ma miejsca na niebo xD

Kosiara
15-12-12, 14:26
W altaronie nie ma miejsca na niebo xD

Pominąwszy ten fakt - jest to możliwe. Jednak silnik graficzny tej gry jest tak tragicznie zoptymalizowany, że w efekcie takiej ilości ruchomych obiektów ostro dała by po dupsku ludziom ze słabszą konfiguracją komputera.

Prosty przykład - FPS przy OB czy czymkolwiek, spada jak diabli..

Krejzol
21-12-12, 19:42
Widziałem kiedyś na jakimś serwie właśnie jak padał deszcz, ładnie to wyglądało a gra tak wcale nie zwalniała. Nwm jak na starszych kompach ale u mnie śmigało... Przydało by się to w Altaronie bo on stawia na klimat a niema nic lepszego niż w nocy podczas burzy z siarczystym deszczem wchodzimy do jaskini którą powoli zalewa woda BEZCENNE:p

Kosiara
22-12-12, 05:34
Podaj mi ip do tego serwa na PW. Inaczej never happened.

Krejzol
22-12-12, 11:21
Jak chyba zauważyłeś napisałem : ''Kiedyś na jakimś serwie.. Niepamiętam już nazwy tego serwera bo to było jakiś czas temu...

mikus
24-12-12, 16:42
Podaj mi ip do tego serwa na PW. Inaczej never happened.

Muszę sie przyznać, grałem na takim evo. :( unitedots.pl. Do tego jest na yt.:)