PDA

Zobacz pełną wersję : Przerwa techniczna.


Prakt
27-04-11, 17:32
Uspokajamy graczy i przepraszamy za chwilowe niedogodności. Wystąpiła mała awaria i prosimy wszystkich o cierpliwość.

Serwer niedługo będzie znów włączony. W ramach wynagrodzenia za tę awarię, uruchomimy nowe możliwość zakupu usługi Statusu Szlacheckiego - poprzez płatności.pl i PayPal.

Prosimy zachować spokój i nie spamować tą znajomą nam informacją na forum.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

narik4312
27-04-11, 17:35
Nareszcie jakaś odpowiedź, wielkie dzięki za informacja. I mam nadziej że usterka zostanie jak najszybciej naprawiona.



Pozdrawiam.

Hardsstyler
27-04-11, 17:37
A ja mam nadzieje ze nie pojawie sie na respie pełnym potworków ;/

Mieczny
27-04-11, 17:38
mam nadzieje ze jak padlem to lvl odacie i bp bo bylem na huncie z gory dzieki

SasKe
27-04-11, 17:40
Mam nadzieje ze bedzie mozna wysylac sms za granicy ;p

Kosiek
27-04-11, 17:41
Wheeee, dzisiaj kupię Szlachcica. :D

Nubu
27-04-11, 17:44
Mam pytanie - dlaczego nie można zrobić nowej postaci? Po każdym zrobieniu jakiejkolwiek postaci wyskakuję Zabroniona nazwa.

Evenix
27-04-11, 17:45
Gratuluję szybkiej interwencji! :)

bim
27-04-11, 17:57
Nubu, naprawione już.

Refeuz
27-04-11, 18:07
Kolejny bug...
W misjach po zabiciu np czerwia nie wyświetla się ile ma się już ich na koncie...

mopsiok
27-04-11, 18:30
mam nadzieje ze jak padlem to lvl odacie i bp bo bylem na huncie z gory dzieki

A ja tam mam nadzieję, że ten post to tylko żart był... jedna mała przerwa i już ogromna tragedia.

Ale muszę coś wyznać, zarówno Administracji jak i Graczom. Na zamkniętym test serwerze nie było takiego bydła, a i gracze byli konkretni. Może to wina reklamy na tibia.pl? Nie mnie to oceniać, w sumie. Liczę tylko, że w niedługim czasie się to zmieni ;).

Obles
27-04-11, 18:38
mopsiok, zmieni zmieni, damy rade!
Ale też trochę tęsknie za spokojnym TS...

mopsiok
27-04-11, 18:50
Wtedy to było zacnie :). Nie mówię, że teraz nie jest, wręcz przeciwnie. Jednak 200 osób to chyba trochę dużo, a przynajmniej ta część na Licorze. Oj tak, tłocznie jest. :p

drazbeczka
27-04-11, 18:53
i jest git paypay ;p

kordi888
29-04-11, 02:25
Dlaczego nie można wysyłać sms'ów zza granicy ?

Ile trwa taka 'przerwa techniczna' .?

kordi888
30-04-11, 03:11
Czemu nie można wysyłać sms na pacca zza granicy ???

Noxisko
30-04-11, 04:47
Czy dzisiaj też jest jakaś przerwa techniczna czy awaria serwa???

pogromek
30-04-11, 04:53
Gdybam iż jest to awaria. No ale i tak jest to nadal tylko i wyłącznie GDYBANIE.

swiruch
30-04-11, 05:32
Panowie z administracji uwijajcie się bo mój Kina chce sworda odpalić!

Sosna
30-04-11, 05:58
zróbcie coś :( za jakieś 3 h będzie już tyle ludzi ze znów nie będzie gdzie expić :/ rano to jedyna szansa...

@down to było ukierunkowane w stronę administracji... Powinni wybrać jeszcze gma który nie spi rano ^^

pogromek
30-04-11, 06:01
Gdybym był w stanie coś zrobić, to bym to zrobił już dawno. Jedynym rozwiązaniem jest czekanie na administrację.

p4trycz3k
30-04-11, 06:48
Ciekawe co to za awaria znowu.. ale raczej coś poważnego bo powinien się po wyłączeniu uruchomić ponownie. Ale tez czegoś nie rozumie, męczyli się na tym projektem podobno od 2008 roku i są problemy po paru dniach odpalenia serva... testowaliście go wgl czy wam się nie chciało?? jeśli uraziłem to przepraszam.

pogromek
30-04-11, 06:53
Nie jest to poważny problem - po prostu po global save'ie serwer nie uruchamia się ponownie.

Gerrot
30-04-11, 06:54
Jak czytam niektóre wypowiedzi graczy to aż mnie skręca.
I co wam dadzą głupie posty typu "weźcie szybciej bo chce pograć , a potem dużo ludzi będzie o.O" a nikt z was nie pomyślał , że na zawołanie i tak szybciej nie zrobią? Jak by szybciej zrobili to zaraz znów mogło by się popsuć..
Naprawdę przed napisaniem czegoś pomyślcie co piszecie :(

Lamos
30-04-11, 06:54
Ludzie wescie to szybciej ogarnijcie

pogromek
30-04-11, 07:04
W takich przypadkach jak ten powinna być - moim zdaniem - jakaś szczególna forma kontaktu z administracją, dzięki czemu jeden z Mistrzów Gry mógłby 'chociażby' rozruszać silnik ręcznie.

Lamos
30-04-11, 07:07
Kurde ale nie ma przy kompie zadnego ogarnietego gm'a co by to umial naprawic czy nie umieja ??

Szaty96
30-04-11, 07:08
Popieram Pogromka Dziwnie dlugo ja jak na niby małą usterkę czekam ... SERV Go Go Go :D

p4trycz3k
30-04-11, 07:09
Nie jest to poważny problem - po prostu po global save'ie serwer nie uruchamia się ponownie.


tylko z tego co wiem to ss (server save) jest miedzy 2 a 3 w nocy a nie po 4

Lamos
30-04-11, 07:10
Dobilem juz 99 lvl na rl i jeszcze nie ma serva mozna sie ....

pogromek
30-04-11, 07:11
tylko z tego co wiem to ss (server save) jest miedzy 2 a 3 w nocy a nie po 4

Był o 3. Od tego momentu serwer jest offline. Wiem to, bo z powodu własnych widzi-mi-się nie miałem możliwości dzisiaj spać ; P

Sosna
30-04-11, 07:15
no to nie pozostaje nic jak się wyluzować i zagrać jakiegoś rank"eda w lola :rolleyes: ewentualnie sprawdzić jakieś nowe mmo :D a jak już się z tym uporają to sobie grać dalej :B

Priest saw
30-04-11, 07:16
:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\:\ :\:\:\:\:\

p4trycz3k
30-04-11, 07:16
lamos a nie wiesz przypadkiem kiedy ma byc ten fleszowy klijent tibi?:P bo czekam na niego ;)
sosna nie rozwalaj mnie tym ze w lola grasz..... to jest gra bez sensu :P pograj lepiej w Cabal Online ;p a tak wgl pytanie mam jak zrobić zęby moja postać była pod nazwa użytkownika?

pogromek
30-04-11, 07:17
no to nie pozostaje nic jak się wyluzować i zagrać jakiegoś rank"eda w lola :rolleyes: ewentualnie sprawdzić jakieś nowe mmo :D a jak już się z tym uporają to sobie grać dalej :B

E tam, LoL jest dla nieogarów - polecam ci DotA'e lub HoN'a =)

Sosna
30-04-11, 07:24
@p4trycz3k nie lubię 3d mmo są nudne :o ja tylko tibia, ms, lol (czasem czegoś świeżego szukam :confused:)

@pogromek szkoda mi kasy na gry ;) wolę F2P poza tym lol z moba podoba mi się na razie najbardziej. czekam na tę nowa realms of titans czy jakoś tak 8)

pogromek
30-04-11, 07:26
Racja, że HoN jest płatny, ale DotA nie - jest to przecież mod do W3 : D
A o Realms of Titans nie słyszałem.

Refeuz
30-04-11, 07:27
LoL jest na tej samej zasadzie co dota... więc skoro LoL jest dla nieogarów to Dota również.

*Cabal ŚMIERDZI

Sorki za off topic :)

Lamos
30-04-11, 07:27
nie mam pojecia p4trycz3k

pogromek
30-04-11, 07:29
W wypadku Cabala masz rację, sam za nim nie przepadam.
Co do DotA'y - ciężej jest ją ogarnąć, bo ma bardziej skomplikowany interfejs, a i sam klimat Warcraft'a daje jej to 'coś', czego moim zdaniem nie posiada LoL.

Seku88
30-04-11, 07:30
Administracja nie ogarnia, serwer dlugo nie pociagnie pewnie

Sosna
30-04-11, 07:31
no chłopaki spokojnie :p robimy offtopa :\ trzeba założyć jakiś temat w hydepark"u o moba i tyle 8)

@edit czemu nie ma mojej sygny xD

Refeuz
30-04-11, 07:31
Ale dota jest taka sztuczna ;s i ta grafika z wc3...

p4trycz3k
30-04-11, 07:32
LoL jest na tej samej zasadzie co dota... więc skoro LoL jest dla nieogarów to Dota również.

*Cabal ŚMIERDZI

Sorki za off topic :)


grałeś wgl ze tak mówisz?czy wgl odpalisz ta grę?wiec cicho bądź :P

Refeuz
30-04-11, 07:33
Tak grałem 2 lata :) i w końcu doszedłem do wniosku, że ta gra nie jest warta mojego czasu.Każdy prędzej czy później dochodzi do tego wniosku.

p4trycz3k
30-04-11, 07:34
a jaki tam lvl wbiłeś?

tak wgl to każda gra nie jest warta czasu :P

Szaty96
30-04-11, 07:34
Ej to server jest juz prawie 5h off ?? Wtf xD nie powinno być czegoś takiego : / a nawet nic nie napisali odnośnie servera ale Nie spamojcie ;/ moze spia 8)

pogromek
30-04-11, 07:35
Kończmy tego offtop'a tutaj.
Temat o MMO został założony w hyde park'u.

Seku88
30-04-11, 07:44
serwer dopiero co ruszył a już 2 crashe, wcześniejszy problem usunięto w miarę szybko, teraz minęło parę godzin i nawet żadnego info na stronie głównej nie ma, jak by się administracja w ogóle nie interesowała...

pogromek
30-04-11, 07:46
serwer dopiero co ruszył a już 2 crashe, wcześniejszy problem usunięto w miarę szybko, teraz minęło parę godzin i nawet żadnego info na stronie głównej nie ma, jak by się administracja w ogóle nie interesowała...
Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że administracja śpi =D

p4trycz3k
30-04-11, 07:53
jak lubią spać to niech najpierw ogarną ten problem z tym restareterm bo w taki sposób bd na servie mniej ludzi bo to prawda ze w dzień jak są już godziny po szkolne to jest więcej bydła i po 20 osób na respie jest i nie da się expic i przez takie problemy bd się pozbywać ludzi z serva bo komu się chce czekać 5godzin na ponowne uruchomienie serva jak i tak nie bd można już grac spokojnie bo bd to samo co w dzień. Zostaje jeszcze sprawa z kontem szlacheckim jeśli ktoś ma wykupione to mu się marnuje w czasie gdy mógł by wbijać lvl .

pojebek12
30-04-11, 07:55
Dobrze Dobrze. Chlopaki powieście sie, bo server tibijski jest offline pare godzin
i niemozecie wytrzymac bo tibia to wasze życie ! .

Wy jestescie poprostu żałosni. Administracja w przeciwieństwie do Cb. jeszcze mozliwe że śpi. a nie wstaje o 5 rano zeby sobie pograc.
dajcie na looz idzcie sobie zjeść dobre śniadanie albo niewiem .
a jak się niepodoba to wyjdz i koniec .


Pozdrawiam nol lajfofff. !

Seku88
30-04-11, 07:58
To teraz jeszcze poczekamy aż wstanie, umyje się zje coś, jeszcze poogląda tv i w końcu może sprawdzi co się z serwerem dzieje, na stronie głównej po czasie napiszą ze serwer był off z powodu przerwy technicznej a w nagrodę będziecie mogli kupywac pacc przez przelew :)

Gerrot
30-04-11, 07:58
Zgodzę się z postem wyżej

thorus
30-04-11, 07:59
Dobrze ale zwróć uwagę że takie coś nie dzieję się 1 raz po za tym teraz są najlepsze chwile aby zdobywać doświadczenie bo mało osób już nie wspomnę o tym ile trwają takowe awarie... Śpią? hmm...

Gerrot
30-04-11, 07:59
Tzn z postem "pojebek12" :) Prawdę mówi a waszych postów już się czytać nie da

pogromek
30-04-11, 08:01
Dobrze Dobrze. Chlopaki powieście sie, bo server tibijski jest offline pare godzin
i niemozecie wytrzymac bo tibia to wasze życie ! .

Wy jestescie poprostu żałosni. Administracja w przeciwieństwie do Cb. jeszcze mozliwe że śpi. a nie wstaje o 5 rano zeby sobie pograc.
dajcie na looz idzcie sobie zjeść dobre śniadanie albo niewiem .
a jak się niepodoba to wyjdz i koniec .


Pozdrawiam nol lajfofff. !

Nie hejtuj ludzi o których nic nie wiesz. Ma to w ogóle jakiś sens ?
Ja sam nie płaczę nad tym, że serwer jest offline, bo gra w gry komputerowe nie jest całym moim życiem.
Również wierzę w to, że administracja prędzej czy później poradzi sobie z tym problemem i jeśli ktoś z własnej woli będzie chciał 'zarwać' noc grając na serwerze to dana mu będzie ta możliwość.
Nie wiem nadal co próbujesz osiągnąć tym, że się na nas spinasz - wyrażaliśmy po prostu swoje zdanie (a do tego forum służy, czyż nie ?) i zainteresowanie problemem, który wyniknął.

Seku88
30-04-11, 08:03
myśle ze jak się robi taki projekt to powinno się pomyslec o tym że ktoś powinien czuwac nad serwerem i zajac sie usterka , nie tylko jedna osoba i w razie awari napisac na stronie głównej kiedy serwer ruszy

zhu
30-04-11, 08:04
NIE rozumiem ludzi co wypisuja tutaj takie bzdury . Oni robia wszystko nam na reke odpalaja starego klienta tibi by gra byla lepsza tłumacza wszystko na nasz polski jezyk bt gra byla łatwiejsza poswiecaja swoj czas a ty ich poganiacie troche wyrozumiałosci dzieciaki. Myślałem ze nie bedzie tutaj luci pokroju Carlin;] ale sie mylilem .

Gerrot
30-04-11, 08:07
Ale wy tak wyrażacie niektórzy swoje zdania przeżywając , ze se rano nie po expicie ty akurat może i nie piszesz tak chociaż nie czytałem twoich postów
komentarze typu "Ojej rano nie poexpie mało ludzi potem będzie dużo..." albo "włącznie już server expić chce o mój boże potem 100 osób na respie... " I co wam to da? tak was gry wciągają? to może czas na odpoczynek.. rozumiem jak jedna czy 2 osoby zapytają się co jest ? kiedy będzie działał? albo napiszą że chcieli by , żeby już działał a nie "weźcie szybciej ogarnijcie bo mi sie grać chce..

Admin też człowiek spać musi , jak by chcieli to tej gierki by nie było i by nikt nie grał w nią...;)

Seku88
30-04-11, 08:09
nie wiem co to są ludzie pokroju carlin, przetłumacz to na polski, kazdy kto stawia prywatny serwer mysli o zarobku, proste

Gerrot
30-04-11, 08:11
To znaczy , ze musi wstać od razu po zepsuciu się serva? nie.

pojebek12
30-04-11, 08:18
Ja Podpisuję się pod postami " Gerrot " .
Taka prawda jak ja czytam posty typu " włączaj serv kur*a bo potem 100 ludzi na respie jest " albo " Ale ta administracja nieogarnia wgl niczego robią coś a nieumieją " takie cos mnie powala na kolana poprostu .

a chciałbym zobaczyć jak ktoś z was by miał zrobić coś takiego.
porażka jak dla mnie.

i zgodze się z tym ze to jest forum a forum służy do wyrażania opinii.
ale jak ktos pisze takie posty to klęska .

p4trycz3k
30-04-11, 08:18
Dobrze Dobrze. Chlopaki powieście sie, bo server tibijski jest offline pare godzin
i niemozecie wytrzymac bo tibia to wasze życie ! .

Wy jestescie poprostu żałosni. Administracja w przeciwieństwie do Cb. jeszcze mozliwe że śpi. a nie wstaje o 5 rano zeby sobie pograc.
dajcie na looz idzcie sobie zjeść dobre śniadanie albo niewiem .
a jak się niepodoba to wyjdz i koniec .


Pozdrawiam nol lajfofff. !



nie wiesz o której wstałem wiec po co się wypowiadasz?ja tylko mowie ze powinni to ogarnąć a ty zamieniasz się w wróżkę i mi mówisz o której wstałem i poco ........ a jeśli chodzi o konto szlacheckie (premium) to mi chodziło o innych którzy maja a nie o mnie .


a tak wgl to już macie serva online :P

pojebek12
30-04-11, 08:20
nie wiesz o której wstałem wiec po co się wypowiadasz?ja tylko mowie ze powinni to ogarnąć a ty zamieniasz się w wróżkę i mi mówisz o której wstałem i poco ........ a jeśli chodzi o konto szlacheckie (premium) to mi chodziło o innych którzy maja a nie o mnie .


p4trycz3k napisałem w jakimś poscie o tobie ? .
Nie, więc sie niewypowiadaj. Wgl co ty pieprzysz o jakiejs wróżce typie .

hooligan
30-04-11, 08:20
Jak server nie odapli to strace sens życia ;o??
Ale przynajmniej będe miał więcej czasu w swoim życiu xD

Dawidek92
30-04-11, 08:22
Siemano ;) Jestem nowym userem ;) i widze że temat trybu offline serwera jest ciągnięty non-stop ;) pomyślcie o tym że są takie usterki które można naprawić w ciągu 1 minuty a są teżtakie które można naprawiać pare dni więc dajcie sobie siana z tymi komentarzami :)) nie każdy jest kozak i nie każdy potrafi zrobić coś w ciągu minuty ;) chyba że wy potraficie to na miejscu administracji bym was dopuścił a jakbyście nie zrobili czegoś z tym to też bym sie powyżywał troche na was ;) powodzenia po naprawie ;))

p4trycz3k
30-04-11, 08:22
cytuje : Administracja w przeciwieństwie do Cb. jeszcze mozliwe że śpi. a nie wstaje o 5 rano zeby sobie pograc.

a to nie jest odniesienie w moja stronę?

Gerrot
30-04-11, 08:23
Koniec kłótni online jest

Sosnus
30-04-11, 08:25
"Oooo nie ludzie - server nie działa całe moję życie to gówno... Co ja teraz zrobię??" - czym dłużej czytam niektórych - tym bardziej widzę właśnie taką postawę... Stworzyli orliki, ja zaraz na jeden z nich wychodzę i radzę wam pójdźcie - cieszcie się ładną pogodą, a nie piękną łąką Windowsa na tapecie... Pozdrawiam!

Slythia
30-04-11, 11:00
Przepraszamy za problem z serwerem, nie powtórzy się więcej :).

korrors
30-04-11, 13:00
zobaczymy zobaczymy :P

Kosiek
30-04-11, 13:02
Wybaczcie, ale muszę na Was (tu: graczy) porzucać mięsem, bo mi się słabo robi jak widzę Wasze płacze. Proszę administrację o nie cenzurowanie, ponieważ brakło mi słów które mogą opisać debilizm grających tutaj gimnazjalistów.

Was chyba pogięło. Altaron jest online od tygodnia a Wy płaczecie o to że wyłączony w nocy na kilka godzin. Czy Wy jesteście tak bardzo bez życia, że ledwie wstajecie, to już power on, logowanie i Altaron? To jest choroba - uzależnienie. Śmieszą mnie te płacze, że serwer offline kilka godzin nad ranem, gdy nie ma prawie nikogo oprócz botterów. Cieszcie się, że serwer wystartował, a nie, że Trav z Praktem harują sami i nie dzielą się efektami swojej mozolnej pracy, które są niesamowite. To raz.
Po dwa: serwer się dopiero rozwija, trzeba przeprowadzać prace techniczne. Nie spodziewajcie się 99% uptime bo to niemożliwe. Spróbujcie stworzyć własny serwer gry online, a się przekonacie jaka to ciężka i mozolna praca. Ja na miejscu Teamu bym robił chociaż 3-godzinną przerwę na konserwację kilka razy w tygodniu, aby po prostu na bieżąco wprowadzać poprawki na serwer, zwiększać stabilność, chociaż główne prace rozwojowe i testowe powinny być prowadzone cały czas na jakimś innym hoście, aby nie przeszkadzać graczom.

FaTaL
30-04-11, 13:27
Padłem w czasie jakiegoś nie wiem czego prosze o zwrócenie eq i lvla

sk1ba
30-04-11, 13:30
Padłem w czasie jakiegoś nie wiem czego prosze o zwrócenie eq i lvla

Masz jeszcze zabawki do wyboru, m.in. : Shrek, Osioł, Fiona
Którą wybierasz?

Mervakis
30-04-11, 13:31
Przed wyłączeniem pojawiły się 4 ostrzeżenia - 10 minut, 5 minut oraz minutę przed wyłączeniem aż 2 razy, jeśli nie widziałeś ich to znaczy, że bociłeś więc za co Ci mają itemy oddać?

Slythia
30-04-11, 13:52
Co więcej pomagałam osobom, które miały problemy np z wyjściem czy z lootem. Informowałam o wyłączeniu parę razy. Z tego powodu nikt nic zwracać nie będzie.