PDA

Zobacz pełną wersję : [pvp] War Frags


Magnaturon
03-01-13, 18:36
Witam. Temat kierowany jest do osób walczących więc resztę proszę o nie pisanie tutaj nic, dziękuje.

Jeżeli mam być szczery to za przeproszeniem aktualny temat z fragami jest do dupy. Jeżeli mamy już liczyć te fragi co i tak jest bez sensu to róbmy to porządnie. Stary temat nawet nie jest aktualizowany. Powinniśmy jednak zdecydować, które hary walczą, a które to noobhary i wypisać je w temacie z fragami. Bo jednak to trochę bez sensu, że raz liczą się fragi noobharów, raz nie, raz tak a potem już nie wiadomo, który har to noobhar, który to mainhar. To trochę bez sensu, nie uważacie?

Więc proponuje liczyć fragi od 1 stycznia 2013 roku, bo wątpię, że ktokolwiek doliczy się ile jest jeżeli liczyć by od początku, poza tym niektóre osoby zmieniły strony konfliktu.

Jeżeli chcecie by był sens liczenia fragów pasuję wypisać osoby biorące udział w wojnie bez noobharów. Osoby, które nie będą na liście nie będą liczone jako frag po zgonie, również fragi z ich udziałem nie będą liczone.

To tylko sugestia. Szczerze to w sumie wygranie wojny od fragów nie zależy, ale zawsze to jakieś urozmaicenie.

sadysta
03-01-13, 19:03
hary chary jak już.

I tak ma każdy w dupie wynik ogólny, więc stary temat jest OK.
Exorit wojne wygrało :)

Chodzi po prostu o to , żeby gracze mogli widzieć wynik ostatnich bitw.. ;]

9106796
03-01-13, 19:12
Jezeli tak Exorit wojne wygralo to czemu boisz sie i wylogowujesz na expie w momencie gdy nas sie 4-5 na raz zaloguje?

sadysta
03-01-13, 19:16
Bo po prostu miałem ochotę lol..
Przejrzyj sobie forum, gdzie Wasz leader miał na tyle jaj żeby ogłosić przegraną.

To co się teraz dzieje hmm.. coś tam kombinujecie żeby nam fragi powastować,robicie snake'i na naszych rsach, uciekacie na trapy, boicie się odpalać skulle i inne dziwne taktyki, pierdoły.
Bo walczyć jednak nie umiecie.
Dlatego wojną już tego nie nazwę:)

Szkoda,że nie ma PVP-enforced<3

mikus
03-01-13, 20:11
Z tego co pamietam East napisal dawno... dawno... temu, ze przegrywa wojne. Niniu sie pod tym nie podpisal i jakos takos wojna jest nadal... :)

Wicher
03-01-13, 22:11
Jezeli chcecie aby ta wojna normalnie wygladala, a nie jak wojna pedałów bojacych sie wbic skulla, wprowadzmy war mode. Osoby bedace w gildiach wojennych moglbyby sie zabijac bez zadnych konsekwencji. Zobaczymy wtedy kto jak sobie poradzi :B

mikus
03-01-13, 22:16
Myslalem o tym. Albo PVP Enf

Wicher
03-01-13, 22:19
Chodzi poprostu o to zeby ta wojna nie wygladala jak wyglada. Gdzie Collegium boi sie wbic skulle, a ich glownym celem nie jest zabijanie nas tylko wbijanie nam banów i rsów. Jezeli Collegium uwaza ze moze wygrac wojne, niech admini wprowdza war mode. Mozemy sie dogadac na jakich zasadach.

KarolOs
03-01-13, 23:04
Z tego co pamietam East napisal dawno... dawno... temu, ze przegrywa wojne. Niniu sie pod tym nie podpisal i jakos takos wojna jest nadal... :)

to byla ZAGRYWKA TAKTYCZNA jak powiedzial Gwander!

ja przegralem wojne niedawno dostajac bana, inaczej mnie nie dalo sie pokonac

Henio
03-01-13, 23:35
Racja Twój bot był nie do pokonania :)

Uwolniona Mysl
03-01-13, 23:36
Racja Twój bot był nie do pokonania :)

Przyganiał kocioł garnkowi :)

Magnaturon
04-01-13, 00:19
Pierwszy raz słyszę, żeby gildia, która "przegrała" wojnę normalnie expiła, a to ciekawe o0

Wbijanie skulla, marnowanie fragów jeżeli można zabić kogoś kto ma rsa, a u Was to jest większość graczy. Tak to jest właśnie sposób na wygranie wojny!

Wiesz jak by wyglądał war mode? To nie jest Tibia gdzie masz blessy, że spada ci kilka procent lvla i ludzie mogą się bić 24/7 bo lata im po 30 cash makerów i im nie zależy czy zginą raz czy dziesięć razy na dzień.
Zresztą co ja będę się produkować, to tak jakbym mówił do ściany, chociaż moja ściana i tak więcej rozumie bo nie "pierdoli" takich głupot.

Pozdrawiam.

85985
04-01-13, 00:33
Pvp Enfo?? War mode?? Po co wam to?? Kiedyś na tibi ludzi walczyli na tym samym systemie co wy macie teraz czyli 2 unjusty i to wystarczyło... Codziennie coś się działo.

eremce
04-01-13, 00:49
Racja Twój bot był nie do pokonania :)

http://www.youtube.com/watch?v=3LQpX6Wrj7c

leavemealone!
04-01-13, 02:01
Pvp Enfo?? War mode?? Po co wam to?? Kiedyś na tibi ludzi walczyli na tym samym systemie co wy macie teraz czyli 2 unjusty i to wystarczyło... Codziennie coś się działo.

Różnica polega na tym, że dawniej w Tibii nie mogłeś zasuwać z expem tak jak w Altaronie. Tutaj po glebie na wojnie idziesz i w kilka godzin masz odrobiony poziom. W dawnej Tibii nie było możliwości expienia z taką prędkością. 120k/h magiem na smokach i byłeś kozak :) 180k/h magiem na wrl i byłeś przekozak. Exori Vis na jedną kratkę praktycznie bez exhaust'a. Padając na 100 poziomie z blessami traciłeś 350k-400k expa. Odrobienie poziomu zabierało kilka godzin.
Rycerz i Palek mogli zapomnieć o czymś takim jak szybki exp bez waste'a.
Tutaj wystarczy 1-2h żeby odrobić stracony poziom i wyjść na tym dodatkowo na plus z kasą. Porównywanie systemu fragów z altaronu i dawnej Tibii jest więc bardzo nietrafione. Nie wspomnę już o tym, że system fragów wyglądał nieco inaczej. Bany były rozdawane za 6/10/20 fragów w dniu/tygodniu/miesiącu.
Rozwiązaniem problemu mogłoby być znaczne zwiększenie kar ponoszonych przez graczy podczas śmierci(gracz bez blessów traci przy śmierci 8% całego swojego doświadczenia, bez promocji i ss 10%).
Jestem pewien, że rozwiązałoby to problem masowych samobójstw. Mało kto chciałby stracić kilkakrotnie tak wiele poziomów. Wojna nabrałaby kolorków. Więcej wagi przykładalibyśmy do wykonywania zadań na blessy. Bez blessów mało kto chciałby na walkę wybiec. Śmierć byłaby wreszcie czymś czego gracze by się bali.
Przypuszczam, że mój post spotka się ze sporą krytyką strony przeciwnej jak i tej, po której walczę. Być może nawet mój post zostanie usunięty. Ale jestem pewien, że na takim rozwiązaniu skorzystaliby wszyscy. Bo wojna w obecnym systemie ociera się o śmieszność.

Peace n Love, wujaszek Ormo

Zly On
04-01-13, 02:25
Pvp Enfo?? War mode?? Po co wam to?? Kiedyś na tibi ludzi walczyli na tym samym systemie co wy macie teraz czyli 2 unjusty i to wystarczyło... Codziennie coś się działo.

Racja tego nie było, ale zauważ że w "kiedyś na tibi" ludzie walczyli tylko że było ich o wiele więcej przynajmniej na moim serverze. Tutaj bijac sie ekipa 10 na 10 wyglada to troche inaczej nie sadzisz? Nam szkoda fragow na polowe z kolegium :). Gdyby w wojnie brało udzial 50 osób nie było by takiego problemu.

mikus
04-01-13, 07:31
@pamp
heh... <nie smiej sie bo hunt....> Pozdrawiam Exorit i Coll
:)

9106796
04-01-13, 09:03
Przyznam tu rację ormowi,ze podczas śmierci powinno spadać więcej lvl.

sadysta
04-01-13, 09:52
Pvp Enfo?? War mode?? Po co wam to?? Kiedyś na tibi ludzi walczyli na tym samym systemie co wy macie teraz czyli 2 unjusty i to wystarczyło... Codziennie coś się działo.
No własnie walczyli, a nie kombinowali , jak wybanować przeciwną drużynę na fragi..
I te gówniane taktyki się sprawdzają, bo gra tu za mało ludzi.. Ale co to za przyjemność?
Dlatego uważam, że system fragów po wprowadzeniu alternatywnego serwera Non-Pvp powinien się zmienić :)

Co do zgonów , popieram Orma

jakub00s
04-01-13, 10:55
Dla mnie nie powinno byc banow za zabojstwa albo powinny byc skrocone do 3 dni .
Jezeli ktos nie chce.walczyc poszedl na non pvp .

Agri
04-01-13, 10:59
Przyznam tu rację ormowi,ze podczas śmierci powinno spadać więcej lvl.

Mi na blessach spadło ostatnio ponad 1,5kk expa, więc sądzę, że jest to wystarczająca ilość ;).

leavemealone!
04-01-13, 18:09
Agri,
ja na starych zasadach w Tibii jak padłem postacią o poziomie zbliżonym do twojego posiadając przy tym blessy traciłem dwa poziomy ;)
Swego czasu podczas wojny na Furorze Xespoz padł na 214 poziomie bez blessow i spadło mu bodajże 8 poziomów. To była strata, której każdy chciał uniknąć. Wojna byłaby wiele ciekawsza, bo:
a) ludzie musieliby wydawać kasę na blessy i po kilku zgonach ich budżet sporo by uszczuplał.
b) w razie kilku śmierci bez blessów postać straciłaby nie kilka, ale kilkanaście poziomów, co wykluczyłoby przybieganie na akcje z plecakiem manasów, bez eq itd., byle tylko wbić przeciwnikowi więcej fragów.
c) każda akcja przynosiłaby więcej emocji i akcji tych byłoby mniej, na czym skorzystaliby również gracze neutralni, ponieważ tzw. snake attacki miałyby wreszcie sens i gracz kilkukrotnie by się zastanowił zanim by poszedł na expa.

Obecnie wygląda to tak, że obie strony walczące w wojnie na spokojnie sobie expią i żeby doszło do walki trzeba się ostro postarać. Padłeś? Trudno... pójdziesz odrobić i jakoś to będzie. Przecież to 2 godzinki expa na warlockach...

BEZSENS!


pozdrawiam, wujaszek Ormo :)

prazyk123
04-01-13, 19:49
popieram przedmówcę w 100%

Uiop
05-01-13, 00:47
Prawda, przy traceniu 5-6 poziomów przy śmierci, wojna miałaby sens. Ale przykro byłoby paść na kicku... Mimo wszystko fajne rozwiązanie

prazyk123
05-01-13, 12:39
Nie chodzi o to zeby tracic 6 poziomow przy jednorazowej smierci, ale bardziej o to zeby 150 lvl padajac bez blessow tracil dajmy na to 250% a z blessami 150% , 180-200 lvl moglby stracic 3 poziomy bez blessow a z kolo 170-190% , 100 lvle tracily by przykladowo bez blessow 150% a z blessami 90-100% mysle ze to by odpowiednio uniemozliwilo wracanie na pole bitwy bez plecakow i podkladanie sie na fragi. Jeszcze jedna sprawa mianowicie po latce mialo sie expic o wiele trudniej, wskażcie mi palcem miejsce gdzie sie expi trudniej bo ja tego nie widze a wrecz przeciwnie kazdy ma teraz po 5kk w depo i smiga na wrle wbijajac po 3 lvle dziennie z PROFITEM.smiech na sali i kpina ciezko to inaczej nazwac.

Agri
05-01-13, 13:25
No to przecież jest tak. 170-180 lvl na desce z blessami traci 170% ( sprawdzone przeze mnie i Easta)