PDA

Zobacz pełną wersję : Mniejsze lub większe zmiany


Trav
04-01-13, 15:34
Pewne zmiany w grze bardzo często są wprowadzane bez ogromnej zapowiedzi, na następny dzień. Zazwyczaj dlatego, że są tak drobnymi poprawkami błędów, że nie warto o nich wspominać. Pomyślałem jednak, że o zmianie, która wejdzie jutro mogę wspomnieć wcześniej.

Przyjrzeliśmy się ostatnio czarom przyspieszającym poruszanie się i postanowiliśmy nieco ograniczyć ich częstotliwość używania. Każde z czterech znanych zaklęć tego rodzaju będzie po aktywacji blokowało możliwość rzucenia kolejnego z tej grupy przez pewien czas - uzależniony od siły czaru.

Przyspieszenie (odes) i Mocne Przyspieszenie (hape odes) - 4 sekundy
Ucieczka (repito) - 10 sekund
Paniczna Ucieczka (ropie repito) - 10 sekund

Czyli na przykład gdy wypowie się repito, to od momentu rzucenia czaru trzeba odczekać 10 sekund, nim będzie znowu można rzucić którykolwiek (taki sam bądź inny) z przyspieszających czarów.

Ponadto poprawione będzie wreszcie zaklęcie Zaklinacza Czasu - znowu będzie ono kasowało efekty przyspieszające wszystkim wrogom w jego zasięgu. Oczywiście efekty paraliżujące wciąż będzie można zwalczać starymi metodami.

*

Tyle, jeśli chodzi o jutro. Planujemy niemało podobnych zmian w grze w bliższej przyszłości - niektóre będą drobne, niektóre mogą wpłynąć na wszystkich graczy. Wolę wiele nie zdradzać przedwcześnie, nim nie przetestujemy możliwości. Pracujemy też nad rewizją regulaminu i systemu kar - chcemy, by był prosty zarówno w użyciu przez strażników, jak i w zrozumieniu przez graczy. Nie zabraknie też jakichś nowych zadań, czy miejsc do polowań w swoim czasie.

Swoją drogą - chętniej widzielibyście wprowadzane takie rzeczy zebrane w jednej większej aktualizacji, czy może w miarę możliwości od razu po ich zrobieniu? Nie na wszystko trzeba czekać pół roku - czasem ćwierć wystarczy :D

Póki co miłej gry życzy
Administracja i reszta ekipy Altaron.pl

Catthon
04-01-13, 17:06
Ja jestem za wprowadzaniem ich na bieżąco, ale za każdym razem informując o zmianach.
Warto wiedzieć, że coś się zmieniło, i to nie ja oszalałem, a mają tak wszyscy.

mikus
04-01-13, 17:13
@up
100% popieram.

Legolas
05-01-13, 00:59
No takie dość ważne zmiany lepiej informować o nich na bierząco.
Ale te najlepsze jaki grafiki i bardzo wazne sprawy. To najlepiej w ladnej aktualizacji z obrazkami

Kosiara
05-01-13, 08:00
Może po prostu wprowadźcie changeloga jak to mają w tradycji poważne projekty? :)

cinkiwonsz
05-01-13, 09:09
Kiedyś, dawno temu był na pewno, nie wiem, gdzie się podział.

pluskwa
05-01-13, 11:02
W tej chwili zmiany są opatrzone bardzo ładną formą tekstową, warto było by to zachować a jednocześnie udostępnić i na bieżąco uzupełniać, wspomniany już, changelog z suchymi faktami i datami. Ważne aby był on dostępny nie tylko z poziomu forum ale został wprowadzony jako strona w portalu ( na przykład w zakładce "Świat gry" ).

naus
05-01-13, 12:06
W tej chwili zmiany są opatrzone bardzo ładną formą tekstową, warto było by to zachować a jednocześnie udostępnić i na bieżąco uzupełniać, wspomniany już, changelog z suchymi faktami i datami. Ważne aby był on dostępny nie tylko z poziomu forum ale został wprowadzony jako strona w portalu ( na przykład w zakładce "Świat gry" ).

Lepiej tego ująć nie można popieram w 100%

945666
05-01-13, 22:45
Ja bym dodał taką zmiane .
Moim zdaniem trzeba tutaj dodać możliwość robienia "handlu" po przez takie coś jak ...
O : Hej
I : Witaj bla bla bla bla
O : Handel
I by się pokazywała taka tabelka co można wybrać i kupić albo sprzedać bo to ciągłe pisanie "sprzedam krótki miecz" jest denerwujące jak dla mnie .

Oraz wyjście z wyspy nie na 10 poziomie tylko na 8 bądź na 9 chociarz na 9

Tyrond
06-01-13, 00:40
@Up
Stanowcze nie wygodnictwu. Niby drobne zmiany, ale potem będą kolejne, bo poprzednie przeszły i wyjdzie syf taki jakim jest teraz Tibia.

Catthon
06-01-13, 02:39
To nie temat do propozycji, ale zgadzam się z Tyrondem.

Lord Stark
07-01-13, 16:59
Ja wole raz a dobrze( If U know what I mean :P) A to dlatego, że czasem przez tydzień, albo 2 nie wchodzę na stronę a potem gram i mogę się nieźle zdziwić :) ( jak np. z tymi zaklęciami przyspieszającymi). Ale ogólnie jestem za zmianami, to powoduje, że czuć, iż ktoś nad tym czuwa i się tym interesuje .
Pozdrawiam.

mexiunio
07-01-13, 20:13
Ale czary leczące mozna np. po odesie od razu rzucic?

Catthon
07-01-13, 21:43
Tak. Nie będzie uciekania przed hydrami.

Rian
08-01-13, 15:32
Jestem za małymi zmianami wprowadzanymi z każdorazową informacją o takowych.

Zkopyta
10-01-13, 09:05
Popieram w 100%

jasiek50
10-01-13, 09:38
naprawicie repito?

Slythia
10-01-13, 09:39
naprawicie repito?

Coś z nim jest nie tak?

jasiek50
10-01-13, 11:36
Coś z nim jest nie tak?

hmmm... to że do tej pory wojownik miał szanse w pvp dzięki temu że mógł uciec, teraz to już nawet nie może się ratować ucieczką. bo jak użyje repito to żeby użyć kolejne muszę odczekać 5sekund. nie dość że kosztuje dużo many to jest mniej wydajne w ten sposób niż hape odes.

Slythia
10-01-13, 11:41
hmmm... to że do tej pory wojownik miał szanse w pvp dzięki temu że mógł uciec, teraz to już nawet nie może się ratować ucieczką. bo jak użyje repito to żeby użyć kolejne muszę odczekać 5sekund. nie dość że kosztuje dużo many to jest mniej wydajne w ten sposób niż hape odes.

Przecież przez czas trwania repito ucieknie na tyle daleko, by utrzymać tą przewagę. No chyba, że goni go zwiadowca z repito.

Zenon von Wons
10-01-13, 12:04
albo stwór z paraliżem. biegnie taki wojownik po krainie którą nie do końca zna nagle wyskakuje mu stwór który jest za silny lub grupa. Wojownik wrzuca repito bo chce uciec, lecz dostaje paraliż i tyle z działania naszego repito

jasiek50
10-01-13, 12:20
w to 5 sekund do następnego czaru na przyśpieszenie każdy mnie dogoni

Uiop
10-01-13, 14:09
Tym bardziej nie da się uciec, jak ktoś ma większy poziom. Repito teraz nie nadaje się do niczego. Chyba, że chcemy uciec czerwiom.

mikus
10-01-13, 14:56
8)8) hmm.. wspolczuje wojom 8)8)

mexiunio
15-01-13, 16:14
a co wy gadacie mogli by dac dla rycka hape odes albo hape tawis bez duchownego :( jak tak musi byc ze wojownik ma nie mac to dajcie na lucznika i maga superhape odes/superhape tawis