PDA

Zobacz pełną wersję : Rosnące PA i chamstwo na serwerze.


cado
28-04-11, 19:52
Witam. Na naszym serwerze coraz częściej można zaobserwować graczy niszczących ideę RPG, czyli trywialnie mówiąc 'Dzieci Neo'. Są to:

Osoby uprawiające PA (groźby i szantaże motywowane swoją siłą bądź wyższym poziomem)
Osoby kaleczące język polski ('muj', 'hoc' itp.)
Osoby wulgarne i chamskie (wyzywanie graczy bez powodu, agresja słowna)
Osoby, które blokują graczy tak, by zabił ich potwór, po czym zagarniają ich ekwipunek
Osoby, które korzystając ze swojej liczebności bądź poziomu zabijają słabszych od siebie z kaprysu.

Przykład chamstwa na serwerze:

20:36 Jan Skrzetuski [11]: to miejsce jest zajęte
20:36 Zioomas [11]: morda
20:37 Royalq [13]: zamknij ryj
20:37 Royalq [13]: bo padniesz
20:37 Riku [10]: cwel

Takie sytuacje to codzienność.

A zatem, co robi Mistrz Gry poinformowany o danej sytuacji?
ABSOLUTNIE NIC.
MG, nawet będąc bezpośrednio świadkiem oczywistego blokowania graczy co doprowadza do ich śmierci kilka razy pod rząd, zamiast zbanować tego, który łamie regulamin, robi mu krótki wykład w którym prosi go, by więcej tego nie robił. Proszę zatem o większą surowość w tych sprawach.

Po drugie, aby zapobiec przemianie tego sympatycznego serwera w przysłowiową 'napierdalankę' i wyścig szczurów, proponuję ograniczenie limitu zabójstw. ODCZUWALNE ograniczenie.

Proszę, aby osoby popierające mnie, podpisały się niżej. Oprócz tego, jeśli masz jakieś uzasadnione argumenty przeciwko moim propozycjom, proszę, wypisz je z zachowaniem kultury osobistej.

Liczę, że Kadra serwera zwróci uwagę na moje propozycje i je rozpatrzy. Myślę, że większość osób grających RPG zgodzi się ze mną, a przecież chcemy, aby serwer był miły dla graczy, no i by jego ideą było RPG.

Bowmaster
28-04-11, 19:57
Jak wszyscy wiemy, ten serwer powstał w celu zrzeszenia miłośników Role Play (RPG). Uważam, że ludzie, którzy brali udział w tworzeniu tego serwera, zrobili prawdziwe cudo. Szkoda by było, aby tyle pracy i nadziei zmarnowały trolle i tzw. 'dzieci neo', prawda? Rękoma i nogami podpisuję się pod tym co napisał towarzysz cado!
Serwer nie przetrwa, jeśli nie weźmiecie się za jego ludność, która nie wykazuje krzty szacunku czy też dobrego wychowania.

dawidek9117
28-04-11, 19:58
Masz Racje ;] Popieram Ciebie W 100%!!

Klawizna
28-04-11, 20:01
powodzenia rpg anyway dlaczego wy nie gracie w Tibie na np na Candi ?


/S

2103132
28-04-11, 20:02
BowMaster Dobrze mówi .Przydało by się takie coś jak na serwerach takich jak Guardia, czyli jeden gracz może przejść przez drugiego :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:

cado
28-04-11, 20:02
powodzenia rpg anyway dlaczego wy nie gracie w Tibie na np na Candi ?


/S
Bo to zupełnie inny serwer i nie ma co porównywać go do RL Tibii. Ale gramy na Neranie, jeśli o to Tobie chodzi.

Klawizna
28-04-11, 20:03
Bo to zupełnie inny serwer i nie ma co porównywać go do RL Tibii. Ale gramy na Neranie, jeśli o to Tobie chodzi.

Ok, sorry ale staram się zrozumiec was:p

/S

cado
28-04-11, 20:04
Ok, sorry ale staram się zrozumiec was:p

/S
Przeczytaj dokładnie pierwszy post, to zrozumiesz, o co nam chodzi.

Bebi
28-04-11, 20:05
Niestety ale PA na serverach open pvp jest na codzienności dziennej i nic nie da się z tym zrobić... tak było, jest i będzie.

Server nie może zabronić PA, ponieważ został zbudowany na tej zasadzie pozdro ;)

Klawizna
28-04-11, 20:06
A tak wgl juz na marginesie ja zadnego PA jeszcze tutaj nie widzialem wgl padl ktos na tym serwie od kogos ? Bo z tego co widze Ci co tak wyzywaja i strasza to lvla na pvp nie maja:P

/S

Slythia
28-04-11, 20:07
Jak mówiłam - sam zacząłeś, dlatego kolega nie dostał bana. Nawet dostałeś różdżkę z powrotem, więc jeśli jeszcze raz zobaczę takie bzdury to się lekko pogniewam.

Poza tym, prosiłam! rozsądne wyjście! Czekam choć na jeden dobry pomysł!

Ssy odpadają. Świadkowie także.

gracz94
28-04-11, 20:07
PA powinno być karane i tu się zgadzam, jednak co do blokowanie to nie jestem przekonany. Myślę, że MG właściwie na to reagują, po prostu należy uważać i nie dawać się blokować, trudno taka jest gra i trzeba się z tym pogodzić.

Kocz
28-04-11, 20:09
W 100% się z Tobą zgodzę!

To jest aż RAŻĄCE gdy MG nic nie robi takim osobnikom. To jest jeden z wielu serwerów kiedy to jest idea stworzenia świata z zachowaniem jego czystości i barw w stylu RPG a po ruszeniu gdy nagle wpada kilka set osób liczy się na ogromne zyski i nic w kierunku banowania/karania graczy się nie robi.

Zachowajcie pewne normy i do Regulaminu wprowadźcie pewne zmiany:

Botowanie/Używanie jakichkolwiek pomocy w grze = Delete

Trapowanie = Ban 7 dniowy.


I niech to wejdzie w życie! I będzie przestrzegane.
Poza tym powinniście zastanowić się poważnie nad systemem PvP i go zmniejszyć.

Moglibyście również dobrze przemyśleć mapę i spawny + dorobić więcej expowisk dla wojownika bo na niskim levelu to nie mam gdzie EXPIĆ! (chodzi tu o miejsca z robakami/zwykłymi orkami.).

Dziękuję.

cado
28-04-11, 20:09
Jak mówiłam - sam zacząłeś, dlatego kolega nie dostał bana. Nawet dostałeś różdżkę z powrotem, więc jeśli jeszcze raz zobaczę takie bzdury to się lekko pogniewam.
Zapraszam na PW na wyjaśnienie sytuacji, która wyglądała tak, że wszedłem na exp a kolega zaczął mnie blokować.

Bowmaster
28-04-11, 20:09
A tak wgl juz na marginesie ja zadnego PA jeszcze tutaj nie widzialem wgl padl ktos na tym serwie od kogos ? Bo z tego co widze Ci co tak wyzywaja i strasza to lvla na pvp nie maja:P

/S

W pierwszym poście został podany przykład. Zresztą nie mówimy tu tylko o PA ale też chamstwie.

Slythia
28-04-11, 20:12
No tak, nic nie robię, a te bany za boty z dzisiaj nie istniały. Fajnie. Miesięczne z dożywotnim wpisem do akt.

Trap MG musi widzieć. Poza tym, są to bardzo niefajne sytuacje - nigdy nie wiadomo, kto zaczął. Jan, słyszałam wyjaśnienia Twoje, słyszałam drugiej strony - dlatego dostał taką a nie inną karę. Więcej skarg na niego nie miałam.

Bebi
28-04-11, 20:13
Tak padli już i to nie jedna nie dwie osoby ;)

cado
28-04-11, 20:23
No tak, nic nie robię, a te bany za boty z dzisiaj nie istniały. Fajnie. Miesięczne z dożywotnim wpisem do akt.

Trap MG musi widzieć. Poza tym, są to bardzo niefajne sytuacje - nigdy nie wiadomo, kto zaczął. Jan, słyszałam wyjaśnienia Twoje, słyszałam drugiej strony - dlatego dostał taką a nie inną karę. Więcej skarg na niego nie miałam.
Gdyby dostał od razu bana, choćby na jeden dzień, to by dało do myślenia innym trapperom. Nie dostał. Bo po co.

Slythia
28-04-11, 20:35
Gdyby dostał od razu bana, choćby na jeden dzień, to by dało do myślenia innym trapperom. Nie dostał. Bo po co.

Bo po to, że sam zacząłeś i musiałabym was obu ukarać - ciebie za wulgaryzmy, go za trap. Chcesz tego?

cado
28-04-11, 20:37
Bo po to, że sam zacząłeś i musiałabym was obu ukarać - ciebie za wulgaryzmy, go za trap. Chcesz tego?
On Ci powiedział, że ja zacząłem, a ty widziałaś, jak mnie trapuje.

draknostorin
28-04-11, 20:53
Niestety ale PA na serverach open pvp jest na codzienności dziennej i nic nie da się z tym zrobić... tak było, jest i będzie.

Server nie może zabronić PA, ponieważ został zbudowany na tej zasadzie pozdro ;)

chyba już dawno nie grałeś na tibi z open pvp. Gracze nic prawie nie tracą, nie da sie Ich ztrapować : jesnym słowem hlevelowi nie da sie nic zrobić.

ps: wyzywanie Cie nie rani ( ignoruj to ) , trapowanie da sie obejść, Nie patrzcie się na to jak ktoś zachowuje się wobec Ciebie to jest problem jego wychowania nie twojego, to taki dzieciak sobie nagrabi. Szanujmy się wzajemnie a będzie dobrze.

Slythia
28-04-11, 20:58
On Ci powiedział, że ja zacząłem, a ty widziałaś, jak mnie trapuje.
Był chętny wysłać ssa z dialogiem, poza tym jego opowiadanie trzymało się kupy.

Klawizna
28-04-11, 21:01
chyba już dawno nie grałeś na tibi z open pvp. Gracze nic prawie nie tracą, nie da sie Ich ztrapować : jesnym słowem hlevelowi nie da sie nic zrobić.

ps: wyzywanie Cie nie rani ( ignoruj to ) , trapowanie da sie obejść, Nie patrzcie się na to jak ktoś zachowuje się wobec Ciebie to jest problem jego wychowania nie twojego, to taki dzieciak sobie nagrabi. Szanujmy się wzajemnie a będzie dobrze.

dzisiejsza tibia = pokemon

cado
28-04-11, 21:02
Był chętny wysłać ssa z dialogiem, poza tym jego opowiadanie trzymało się kupy.
Co to ma do rzeczy? Sama mówisz, ze SS nie są dowodem, a opowiadać to każdy potrafi. Teleportujesz się i widzisz jak gracz trapuje gracza. Za to powinien być na miejscu ban.

Slythia
28-04-11, 21:07
Co to ma do rzeczy? Sama mówisz, ze SS nie są dowodem, a opowiadać to każdy potrafi. Teleportujesz się i widzisz jak gracz trapuje gracza. Za to powinien być na miejscu ban.
Czyli rozumiem, że jak strapujesz kogoś, kto ukradł ci loota i cię wyzywał, to też chcesz bana? Przed daniem kary za trapa czy wyzywanie chcę poznać opinię obu strony, bez karania z góry. Nie podoba ci się? Pisz do głównego admina.

Albo nie, też był przy tym.

Nosek
28-04-11, 21:23
Jeszcze ciągniecie temat? Prawym -> ignoruj gracza. Prawdą jest, że jestem przeciwny takiemu zachowaniu, ale z plebsem nei wygrasz - za dużo tego się panoszy. Nauczmy się żyć obok. Będziesz chciał dać nauczkę jak podgonisz poziom - będziesz tak samo Power Abuserem...

PvP będzie odpowiednio poblokowane do tego stopnia, że nie będzie massive-openwar. Wyluzujcie, bo nerwy przydadzą się Wam jeszcze na Wasze kobiety ;) One połowe Nam zszargają i tak ;)

Pozdrawiam,
Nosek ;]

cado
28-04-11, 21:58
Czyli rozumiem, że jak strapujesz kogoś, kto ukradł ci loota i cię wyzywał, to też chcesz bana? Przed daniem kary za trapa czy wyzywanie chcę poznać opinię obu strony, bez karania z góry. Nie podoba ci się? Pisz do głównego admina.

Albo nie, też był przy tym.
Jeśli zobaczysz mnie trapującego (co nigdy się nie zdarzy), to tak, proszę mnie wtedy zbanować. Ja, gdy ktoś nie wyzywa nie trapuję, bo przestrzegam zasad. Ale nieprzestrzeganie ich powinno być karane.

Spoon
28-04-11, 22:23
Czyli rozumiem, że jak strapujesz kogoś, kto ukradł ci loota i cię wyzywał, to też chcesz bana? Przed daniem kary za trapa czy wyzywanie chcę poznać opinię obu strony, bez karania z góry. Nie podoba ci się? Pisz do głównego admina.

Albo nie, też był przy tym.

Opinie graczy nie są ważne- liczą się fakty. Byłaś przy tym zdarzeniu, tj. przy blokowaniu gracza, więc uważam, że natychmiastowym działaniem, jakie powinno zostać podjęte, jest ukaranie gracza blokującego z tytułu pkt. I p.pkt. 1d) Regulaminu gry. Dopiero, gdy ukarany gracz napisze na pw odwołanie wraz z załączonymi dowodami, iż blokowanie było 'uzasadnione', mogłabyś cofnąć lub zmniejszyć karę, a gracza blokowanego, zależnie od przedstawionych dowodów, ukarać z tytułu pkt. I p.pkt. 1d) lub pkt. I p.pkt. 1a) Regulaminu gry.

Myślę, iż wyraz 'nieuzasadnione' powinien zostać wykreślony z podpunktu 1d), ponieważ przedłuża i komplikuje całą procedurę wystawiania kary. Można dodać na końcu treści podpunktu adnotację, że w wyjątkowych i udowodnionych przez ukaraną za blokowanie osobę przypadkach kara zostanie zniesiona lub zmniejszona. Pozwoli to obsłudze serwera szybciej załatwiać sprawy blokowania graczy (oczywiście te przypadki, przy których byli, czyli złapali winnego na gorącym uczynku) i opierać się tylko na faktach, a nie płaczu trzynastolatków.

Co do rosnącego chamstwa i PA na serwerze, to niestety muszę się zgodzić, aczkolwiek da się z tym żyć, ustępując takim osobom. Nie mam jeszcze 20 poziomu, więc spotkałem się tylko (aż?) z przypadkami blokowania mnie i kwestionowania pochodzenia i prowadzenia się mojej matki. Sprawa PA stoi wciąż przede mną otworem. Mogę tu dodać, że przy obecnym kształcie treści pkt. II p.pkt. 2b) Regulaminu gry i obecnej karze za śmierć (składa się na to nie tylko utrata doświadczenia i części ekwipunku, ale też stosunek wartości utraconego ekwipunku do stanu posiadania w ogóle, który jest ogólnie wśród graczy niski, odległości od miejsc występowania potworów, a więc i czas na dotarcie do nich) obawiam się z lekka przekroczenia progu pvp. Mam nadzieję, iż system pvp ulegnie znaczącej zmianie (nie dodaję swoich pomysłów, gdyż zgadzam się z już przedstawionymi) i będzie grało się przyjemniej, a przede wszystkim odkrywało ten wielki świat!

Dynd
28-04-11, 23:37
A jak gracie w rpgi to nie wykonujecie zadan dla ludzi ktorzy w klimacie gry sa zli robia napady itp? Np. w Gothicu jak dolaczasz do nowego obozu, oni sie specjalizuja w napadach itp. A wam nie pasuje ten power abusing poniewaz Wy jestescie ofiarami.

Apausfo
29-04-11, 00:26
A jak gracie w rpgi to nie wykonujecie zadan dla ludzi ktorzy w klimacie gry sa zli robia napady itp? Np. w Gothicu jak dolaczasz do nowego obozu, oni sie specjalizuja w napadach itp. A wam nie pasuje ten power abusing poniewaz Wy jestescie ofiarami.

Właśnie, o to chodzi, dopiero zaczynają i boją sie 'mocnych', ale sami już 4 lvl'owi nie pomogą ani nie doradzą :)

Therus
29-04-11, 00:44
Witam. Na naszym serwerze coraz częściej można zaobserwować graczy niszczących ideę RPG, czyli trywialnie mówiąc 'Dzieci Neo'. Są to:

Osoby uprawiające PA (groźby i szantaże motywowane swoją siłą bądź wyższym poziomem)

Napisz do twórcy gry żeby zlikwidowali pvp a nie będzie PA . PA jest dostępna w grze i gracze z niej korzystają a że ludzie jacy są to każdy wie

Osoby kaleczące język polski ('muj', 'hoc' itp.)

Dodaj do rejestracji gry jakaś cudowna formułkę ze kto nie umie Polskiego ma nie grać albo wstaw test z ortografii , internet jest teraz tak powszechny i dostępny że nawet dziecko co mam 6 lat z niego korzysta

Osoby wulgarne i chamskie (wyzywanie graczy bez powodu, agresja słowna)

A gdzie można najłatwiej odreagować jak nie w grze ?? nikt ci nie da w twarz wiec bluzgać możesz do woli

Osoby, które blokują graczy tak, by zabił ich potwór, po czym zagarniają ich ekwipunek

Napisze to samo co w 1 twórca ( programista) i poproszenie o przechodzenie przez postacie tak jak w tibi rl

Osoby, które korzystając ze swojej liczebności bądź poziomu zabijają słabszych od siebie z kaprysu.

W koncu jest pvp wiec o co chodzi ??

Przykład chamstwa na serwerze:


Takie sytuacje to codzienność.




nie ma co marudzić gra coraz bardzie robi się popularna i coraz więcej gracz w nią gra a takie zachowania są w każdej z gier , co do banowanie dla mnie powinno być na adres mac, 1 ban i koniec :)

A co do MG czy administracji to powiem tak daj zgłoszenie i zostań jednym z nich i zobaczysz jaki to trudne


Nie chcesz PA to ich zabijaj i po sprawie , ktoś ci wpada na resp to łaź za nim aż odpuści ( czasami wystarczy normalna rozmowa)


ok nie chce mi się dalej pisać bo oczy mi się zamykają

seya
29-04-11, 01:10
Boże ludzie co się z wami dzieje ? boicie się paść czy co??
Trzeba być twardym i nie płakać z powodu śmierci swojej postaci :P
Administracja też nie może banować ludzi w takich sytuacjach bo było by to bardzo głupie

blanko2222
29-04-11, 02:07
A co zrobisz Seya , jeśli jakiś hlvl się na Ciebie uprze z "kaprysu" i będzie Cię zabijać tak długo ,aż nie odpuscisz sobie tej gry? Przestaniesz grać , nawet jeśli Altaron Ci się spodobał jak najlepsza gierka z dzieciństwa. A mi się właśnie tak spodobał. Dziękuje twórcom gry za poświecony czas bym mógł się teraz radować każdym zdobytym miedziakiem.

Eduardo
29-04-11, 13:50
Chciałbym żeby tak było, ale rzeczywistość jest inna. Raczej się nie uda.

mixtape
29-04-11, 17:45
Gildia Secrum chociażby każdego straszy , bije za nic, i jeszcze robią z siebie kozłów ofiarnych :)

Nixodin
29-04-11, 18:06
Popieram!

Może zrobić tak jeśli większy lvl zabije mniejszy to szybciej mu wejdzie Redskull?
Wprowadzić przechodzenie przez siebie na rooku?
Blokowanie wulgaryzmów ? A może lepiej jeśli ktoś wpisze np. ku*** to dostanie jakieś punkty karne do bana czy coś?

Kwasny
29-04-11, 19:08
Za kur** punkty karne? jak sie gada ze znajomymi czasami nawet takie slowo wpadnie. Ewentualnie moznaby zrobic liste przeklenstw i obelg, i jesli dana osoba uzyje pewnej ilosci ich w danym czasie to np dostaje "mute" na 24h.
Co do zachowania graczy to prawda ze czesto trapuja, strasza kolegami i generlanie wkurzaja. Z kazdym z tych zachowan sie niestety spotkalem. Moznaby zrobic jakis temat, skrot w grze (tak jak ctrl+r), aby zglaszac takich graczy. Wtedy administracja bedzie wiedziala komu ma sie dokladniej przyjzec, mniej lub bardziej wierzyc i jak srogo ich karac (oczywiscie nie po jednej skardze, tylko po pewnej ich ilosci)
Poza tym moim zdaniem duzo pomogloby to, gdyby ci "dobzi" gracze po prostu dawali dobry przyklad, czasami chwile porozmawiali ze "zlym" graczem. Oczywiscie zdazaja sie wyjatki, z ktorymi tez niestey sie juz spokalem ;/, ale tacy sa zawsze i wszedzie.