PDA

Zobacz pełną wersję : Zadanie z polskiego


Prenton
05-03-13, 18:36
Napisz rekomendację powieści i zamieść ją w internecie. Możesz wykorzystać do tego liczne blogi o książkach dla młodzieży. Warunkiem jest jej opublikowanie, czyli wydrukowanie lub przekazanie nauczycielowi linku do Twojego tekstu.

Tak brzmi moje zadanie z polskiego. Nie wiedziałem na jakiej stronie to zrobić i akurat wszedłem na Altaron. Mam nadzieję, że administracja się nie obrazi. Tu chodzi o moją ocenę!

Chciałbym polecić wszystkim użytkownikom forum Altaronu książkę Johna Marsdena "Jutro". Jest to pierwszy z siedmiu tomów kultowego cyklu, który na całym świecie sprzedał się w 4 milionach egzemplarzy. Opowiada o 7 przyjaciołach: Ellie, Homerze, Lee, Kevinie, Corrie, Robyn i Fionie, którzy stanęli w obliczu wojny. Po powrocie z wycieczki orientują się, że ich miasto jest doszczętnie zniszczone i muszą uciekać przed żołnierzami. W międzyczasie niektórych z nich zaczyna łączyć silne uczucie. Uciekają w góry by przetrwać. Jak długo potrwa ich nieszczęście? Czy wróg zostanie pokonany? Nie ma innego sposobu na dowiedzenie się tego, jak przeczytanie tej fascynującej książki! Gorąco polecam i zachęcam do czytania następnych tomów.

Rian
05-03-13, 19:00
Eee... WTF ?

cinkiwonsz
05-03-13, 19:20
Zarówno regulamin, jak i rozsądek nakazują kontakt z administracją w celu uzyskania zgody przed założeniem tego typu wątku, jeśli jednak tego nie zrobiłeś, to myślę, że w tej sytuacji nic złego się nie stało i żaden z moderatorów go nie usunie.

Nie wiem, czy Twój nauczyciel zdaje sobie sprawę z tego, że część jego uczniów jest mniej rozgarnięta, czy niepiśmienna wręcz i nakazując takim osobom (Nie mam na myśli Ciebie, broń Boże) wrzucanie swoich wypocin na poświęcone czytelnictwu blogi męczy, czy wręcz wkurwia internautów. (Chciałem użyć słowa "katuje", ale jest za mało dosadne.)
Ponadto komentujący mogą zwrócić uwagę na ewentualne błędy, które jeden uczeń zdąży poprawić przed wizytą na blogu sprawdzającego, inny nie. W takim wypadku jakiekolwiek ocenianie mija się całkowicie z celem, gdyż większość ocen będzie nieadekwatna do faktycznych umiejętności, czy wysiłku poszczególnych uczniów.
Mam nadzieję, że Twój polonista przeczyta także komentarz (możesz wydrukować razem z pracą) i przemyśli jeszcze raz swoje metody. Rozumiem, że chodzi o zachęcenie młodzieży do czytania książek, ale nie tędy droga. Czytelników tematycznych stron dodatkowo zachęcać nie trzeba, wydaje się to więc jedynie udziwnieniem.

Catthon
05-03-13, 20:25
:topic
Poza ty każdy tego typu temat skazany jest na offtop, czego ja tu dam przykład.

:kemoc
Ja się jeszcze niedawno zastanawiałem kiedy do szkoły wejdą tego typu zadania: jak prowadzić dyskusję w internecie, odpowiedz na pytanie forumowego trolla, napisz w 120 słowach własne zdanie na wybrany, znaleziony w internecie temat, i umieść je pod autentyczną dyskusją.

Wicked
05-03-13, 20:31
WHAT THA FUCK! Niektórym nauczycielom to widzę pomysły naprawdę genialne do łba wpadają. Niedługo będzie: "Zamieść coś na facebooku. Uzyskaj minimum 300 lajków na zaliczenie, minimum 1000 na ocenę bardzo dobrą."

Co do samej rekomendacji, to w sumie trochę słaba.
"Lubię śledzie. Śledzie są dobre. Śledzie są słone i ja lubię śledzie. Śledź to taka ryba." generalnie żadnych odczuć autora tekstu. Brzmi bardziej jak coś, co można umieścić z tyłu, na okładce. "CHCESZ POZNAĆ SZCZEGÓŁY? KUP!"
Pominę już niezwykle wkurwiające spoilery, pokroju "wracają, a tu jeb, wojna. No i rodzą się między nimi uczucia". Ja bym się wkurzył hardo, bo jeżeli to wychodzi w książce krok po kroku, a nie jest walnięte na wstępie, to dla autora należy się karny kutas za spoilowanie.