PDA

Zobacz pełną wersję : Błędy na forum Altaron.pl - temat zbiorczy.


Redox
02-10-09, 15:44
Forum działa od niedawna, więc zdarzają się błędy. Prosiłbym, aby w tym temacie były umieszczane błędy związane z całą zawartością strony forum.altaron.pl - pomijając forum.

Chciałbym, aby Moderatorzy zaglądali tutaj w miarę często, analizowali i w jak najszybszym czasie usuwane/poprawiane.


@1 błąd.
W profilu użytkownika, w statystykach, w podpunkcie "Ogólne Informacje" wyświetla się nam o to taki tekst:
Obecnie przegląda: Viewing User Control Panel
Powinno być po polsku.
@edit
Przeglądając forum natknąłem się na kolejny błąd:
Na profilu użytkownika.
Obecnie przegląda: Logging In

Xaynus
02-10-09, 16:32
Puki co, chyba powinni zająć się projektem, aniżeli poprawiać jakieś duperele :B

@topic
Niewiedziałem jak to wytłumaczyć, więc dałem to jpg ^^
http://zapodaj.net/fee2046684df.jpg.html
Tam gdzie czerwony znak zapytania, powinno (chyba?) coś pisać (albo usunąć te kartki ;))

bartg
02-10-09, 16:59
Puki co, chyba powinni zająć się projektem, aniżeli poprawiać jakieś duperele :B

@topic
Niewiedziałem jak to wytłumaczyć, więc dałem to jpg ^^
http://zapodaj.net/fee2046684df.jpg.html
Tam gdzie czerwony znak zapytania, powinno (chyba?) coś pisać (albo usunąć te kartki ;))
Tam pisze, ale na czarno xD. Poprawimy jak znajdziemy czas :)

Redox
02-10-09, 17:06
Puki co, chyba powinni zająć się projektem, aniżeli poprawiać jakieś duperele :B

A czy ja powiedziałem, że mają nie zajmować się projektem? Forum też powinno trzymać jakiś poziom, więc nie może mieć dużo błędów. 24h/7 nie siedzą przy projekcie, więc na forum mogą zajrzeć.

@down
Czy ja gdzieś napisałem, że mają siedzieć 24/7 przy projekcie i forum?
Wydaje mi się, że nie. Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

Tomek
02-10-09, 17:40
To mają 24/7 spędzać przy projekcie i forum?
Człowieku pomyśl trochę, to nie roboty.

Poza tym temat bez sensu jak jest dział o tym...

Forum dopiero zaczęło istnieć a już chcecie się pochwalić, że znaleźliście błędy, dajcie im czasu, bo takich "błędów" to już tutaj o wiele więcej znalazłem.

Prakt
02-10-09, 18:03
W projekcie są ludzie, którzy zajmują się ogólnie grą, jak i nasi wybitni webmasterzy, do których kompetencji należy właśnie m.in. naprawienie i optymalizacja forum ;)

Emeryt
02-10-09, 19:27
To ja będę przy swoim i żeby nie było.. razi mnie w oczy, ten opis w lewym górnym rogu.. "...a magiczną Ankardią." chyba powinno być Ancardią. ;)

Edit: I żeby było estetycznie, to może "Witaj w Altaronie" (Altaronie z wielkiej litery ;p)

Edit II:
@Down
Lizus lizus ;p ; ))

Xaynus
02-10-09, 21:25
@up
To chyba powinno być w ,,Sugestie i Propozycje'' - ale nie jestem pewien ;p

@bartg
Dzięki za zrozumienie, bo wydawało mi się, że napisałem to dość chaotycznie xD

optym
04-10-09, 13:05
Forum działa od niedawna, więc zdarzają się błędy. Prosiłbym, aby w tym temacie były umieszczane błędy związane z całą zawartością strony forum.altaron.pl - pomijając forum.

Chciałbym, aby Moderatorzy zaglądali tutaj w miarę często, analizowali i w jak najszybszym czasie usuwane/poprawiane.


@1 błąd.
W profilu użytkownika, w statystykach, w podpunkcie "Ogólne Informacje" wyświetla się nam o to taki tekst:
Obecnie przegląda: Viewing User Control Panel
Powinno być po polsku.
@edit
Przeglądając forum natknąłem się na kolejny błąd:
Na profilu użytkownika.
Obecnie przegląda: Logging In

Ogólnie ten temat jest trochę sztuczny. Nie potrzebne są tematy zbiorcze. Ten dział forum jest stworzony aby zgłaszać w nim problemy, więc jak znajdziesz błąd to sprawdź czy ktoś go już nie zgłosił i jak nie ma go to załóż nowy temat.

Co do błędów, Tłumaczenie forum to długotrwały proces. Postaramy się to robić sukcesywnie jednak na razie mamy inne priorytety.

Sosnus
22-10-09, 18:51
A więc zacznijmy od 1 błędu! Zaraz po zarejestrowaniu się wyskakuje Ci informacja ze ewentualnie możliwym dopasowaniem strony do twoich upodobań. Są trzy opcje dotyczące dostawania e-maili od danych osób. W trzeciej opcji użyty jest język angielski - "If you do not want to receive an email for each request of friendship, you may disable this option.
Receive Friendship Request Email." Drugim błędem jest, to że kiedy nie jesteś zalogowany jest opcja "żałóż nowe konto" - Jest ona z małej litery mimo, że jest po wykrzykniku! Rozumiem, że te błędy nikomu nie przeszkadzają i to, że aktualnie macie inne priorytety, ale jakbyście znaleźli chwilkę czasu to można poprawić te drobne "byki" aby dążyć do ideału jaki ma się nazywać Altaron (Rozumiem to jako cały projekt czyli także forum).
@Edit
Tam gdzie jest zapisane ile mamy "nie przeczytanych wiadomości" (pisze się łącznie) jest tez "Razem" (a po przecinku pisze się z małej litery). Następnie doszukałem się Buga w opcjach Prywatnych Wiadomości (Panel użytkownika -> Zaawansowane ustawienia)ostatnia opcja nie została przetłumaczona "When sending private messages the forum can make a copy of the message in your Sent Items folder.
Save a copy of sent messages in my Sent Items folder by default"

inferniak
28-05-10, 15:58
Podczas przechodzenia z forum na stronę główną występuje błąd. Podobnie jest, gdy chce otworzyć forum na innej karcie.

Obles
28-05-10, 17:38
Dokładnie.
Dodam tylko, że jeśli chcemy otworzyć stronę w nowej karcie trzeba dopisać "/index.php", może to pomoże w rozwiązaniu błędu.
Drugą sprawą, jest to, że na stronie Altaronu pod "newsem", a dokładnie napisie "komentarze" umieszczona jest liczba komentarzy, która wciąż wynosi "0" mimo iż komentarzy ciągle przybywa.
edit.
Znalazłem jeszcze jedną usterkę:
mianowicie na stronie głównej Altaronu na lewo, gdzie umieszczeni są sponsorzy.
Po kliknięciu na logo któregoś z nich nie jesteśmy przekierowywani na ich stronę (jak uważam - powinno być), tylko otwiera nam się nowa karta, na której jest dalej strona główna www.altaron.pl
edit.#2
Następny błąd:
Po kliknięciu "Archiwum", które znajduje się na dole forum zostajemy przekierowani do...
No cóż dziwnej, białej, niedopracowanej strony.
down#
Więc ok pozostaje reszta błędów :)

optym
29-05-10, 10:57
Archiwum jest jak najbardziej poprawną stroną. Nie ma w niej po porostu grafik i kolorów. Ponieważ służy tylko i wyłącznie do przechowywania informacji.