PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Sugestia dotycząca expowisk.


blanko2222
30-04-11, 02:09
W dniu dzisiejszym miała miejsce nieprzyjemna sytuacja dotycząca właśnie expowisk. Mój kolega Kakaj Lider klanu "Karani za nic" wszedł na expowisko Bandytów i Przemytników , nie widząc nikogo przez 10 minut ,tylko świeże ciała zaczął sobie zdobywać doświadczenie. Po chwili okazało się ,że na expowisku jest niejaki Ed'Ronix i expi tam około 2h. Tylko skąd Kakaj mógł wiedzieć ,że ktoś tam jest,gdyby krzyczał a Ed'Ronix byłby poza zasięgiem krzyku ,pewnie by się rozsiadł na expowisku na dobre. Oczywiście nikt nie lubi ,gdy ktoś mu się na respa wbija. Sięgając pamięcią przypomniał mi się stary dobry sposób z real tibii.Starzy wyjadacze pamiętają napewno ,że przed każdą dziurą był zostawiany list z wiadomością kto expi. I wtedy czytając takowy list osoba chcąca wbić się na respawn najpierw pisała do expiącego o której schodzi lub czy może się podzielić respem. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o takie spawny jak larwy,szczury,gobliny ,bo to są otwarte expowiska do ,których jest kilka wejść. Mam na myśli przedewszystkim dziury i schody na lepsze/bardziej wydajne potworki typu Cyklopy czy właśnie Bandyci i Przemytnicy. Myślę ,że nikomu ręka nie odpadnie od napisania takiego listu i położenia go przed schodami. Prosiłbym o rozpatrzenie tej sugestii bo może ona zaradzić wielu niepotrzebnym kłótniom. Pan Paco zgodził się i mogę tu napisać ,że poproszę każdego członka z mojej Gildii ,aby takowy list zostawiał ,jeśli tylko bedą online poinformuje ich o tym. Jedynym mankamentem są kradzieże takich listów. I teraz moje pytanie do administracji ,czy istnieje możliwość by taki list mógł być tylko przesuwany/chowany do plecaka przez właściciela,aby nikt inny nie mógł go tknąć?.

Chciałbym ,aby każdy gracz tak czynił.

Do tego wielu ludzi by miało możliwość zwyczajnego chwilowego pogadania z kimś innym. Więc i relacje między graczami by się poprawiły.
Dziękuje za poświecony czas na czytanie.

pepeszka
30-04-11, 02:27
Listy na serwerach PVP w tibi nadal się daje:) Pomysł dość ciekawy ale.. no właśnie ale. Pomysł z przesuwaniem tylko przez właściciela - ODPADA ponieważ ludzie mogą tak zarzucać ludzią dp, itemki itp. Ew, można by wprowadzić na respach jakieś specjalne księgi które by stały sobie np na piedestale i tam by się ludzie wpisywali. Ale wtedy każdy resp by był cały czas zajmowany.

blanko2222
30-04-11, 03:00
Na wrzucanie takiego listu jest sposób o ile jest możliwy. Niech taki list jeśli nie będzie w depo lub plecaku po jakimś czasie znika np : Co reset ,czyli 24h. A co do piedestałów też dobry pomysł innowacyjny taki ;p Niestety zawsze znajdzie się czarna owca ,która musi psuć klimat gry i jego zasady ,zeby przestrzegać zasad musi być dyscyplina. Imo ostre kary i tyle...btw moje zdanie jest takie : Te wszystkie dzieci neo i trolle są wynikiem bezstresowego wychowywania. Takie osoby ,które dostały klapsa czy z paska po dupie są o wiele bardziej rozwinięte kulturowo. Mają większy szacunek do starszych i wogóle lepsi z nich ludzie ,ja dostałem od Ojca czy Matki jak zrobiłem coś złego i teraz im za to dziękuje ,chwile bolało ,ale teraz przynajmniej szanuje innych ludzi.Się śmiejcie jak chcecie i tak Was nie znam.

p.s Oczywiście nie mówie o maltretowaniu.

Astacius
30-04-11, 14:23
Pomysł idealny dla boterów, oczywiście, że jestem na NIE.

mopsiok
30-04-11, 14:43
Ech, pomysł niegłupi, ale obawiam się że nie przejdzie. Wątpię by wielu ludziom chciało się czytać tego typu listy i w ogóle się dla nich zatrzymywać. No i właśnie problem botów. Coś mi się zdaje, że MG powinni drastycznie zmniejszyć staminę.

blanko2222
30-04-11, 15:44
Pomysł idealny dla boterów, oczywiście, że jestem na NIE.


Astacius czy ktoś na bocie potrafi odpisać?? Nie program sam nie odpisze więc twój argument jest do chrzanu ,a i łatwiej było by złapać boterów ,bo leci szybki priv do MG , mg go obluka jak się porusza i jednego bota mniej.

Tommy
30-04-11, 15:48
Pomysł jest bardzo dobry, ale ma właśnie pare niedociągnieć m.in. Pepeszka wspomniał o jednym z nich..


Signed, jeżeli administracja rozwiąże ten problem.

gaLi
30-04-11, 16:20
Powinien być całkowity zakaz zajmowania respów. Jestem na nie. Mogli by zrobić indywidualne expowiska do wykupienia, np: dajemy 10 srebników żeby poexpić sobie 1h na Czerwiach. Ale to jest inna sprawa ;p

Arasimski01
30-04-11, 16:47
Zgadzam się z gaLi.
To chyba najlepsze wyjście.
Porobić niewielkie zamknięte obszary gdzie mogą expić 1,2 lub 3 osoby za opłata. A gdy miejsce jest zajęte to żeby inne osoby nie mogły wchodzić i psuć expa

blanko2222
01-05-11, 00:26
Co wy wymyślacie? Tak się robiło kiedyś z listami i było zawsze w porządku ,a dlaczego teraz tak nie jest to wyjaśniłem Wam w 2 poście. Młokosom teraz przez kabel nic nie zrobisz :/ Ale nie o tym temat. Admini weźcie chociaż zamknijcie temat jak macie go gdzieś.

pepeszka
01-05-11, 01:08
Ech, pomysł niegłupi, ale obawiam się że nie przejdzie. Wątpię by wielu ludziom chciało się czytać tego typu listy i w ogóle się dla nich zatrzymywać. No i właśnie problem botów. Coś mi się zdaje, że MG powinni drastycznie zmniejszyć staminę.
1.Kliknąć w list to nie jest wielki wysiłek.
2. Ze staminą to zły pomysł, jest tyle ile trzeba. Nawet czasem troche za mało może być (no life pLx:confused: )
Powinien być całkowity zakaz zajmowania respów. Jestem na nie. Mogli by zrobić indywidualne expowiska do wykupienia, np: dajemy 10 srebników żeby poexpić sobie 1h na Czerwiach. Ale to jest inna sprawa ;p

Zgadzam się z gaLi.
To chyba najlepsze wyjście.
Porobić niewielkie zamknięte obszary gdzie mogą expić 1,2 lub 3 osoby za opłata. A gdy miejsce jest zajęte to żeby inne osoby nie mogły wchodzić i psuć expa

Takie coś jest wykorzystane na hexana.net (OTS) tylko że wchodzisz do pokoju (darmowego / za coinsy z sms shopu) i jestes tam 10 / 30 min i wchodzisz na specjalna kratke pojawia ci sie potwór, zabijasz, wchodzisz znowu na kratkę i tak w kółko. Pomysł ZŁY!:\. Mówicie o klimacie RPG a chcecie wprowadzać coś takiego...

blanko2222
01-05-11, 02:05
Dlaczego Pepeszka wszyscy nie mogą być tacy jak my? Nigdy nie ukradłem loota nawet jak miałem 13 lat ,nigdy nie wbiłem się na expowisko nie proszony trzeba tu nas zklonować to wtedy zacznie się frajda.

i jeba...... otsy

Slythia
01-05-11, 11:01
Z tego, co zauważyłam, to gracze nie wyrzucają cudzych listów - raczej zwyczajnie je ignorują. Poza tym, co w sytuacji, gdy gracz zapomni o liście? Ma leżeć cały dzień do ss? Tak więc nie.

Kładźcie sobie listy, kartki, lecz bez żadnych dodatkowych rzeczy.