PDA

Zobacz pełną wersję : Tv TRWAM


Sirian12345
05-07-13, 18:24
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tv-trwam-bedzie-nadawac-na-multipleksie,1,5556386,wiadomosc.html


co o ty sadzicie ???

jesli jestescie przeciw zapraszam
https://www.facebook.com/pages/STOP-dla-telewizji-TRWAM-na-multipleksie/141729136025371
trzeba zaczac dzialac zeby czarni do konca nie zniszczyli spoleczenstwa...

Rian
05-07-13, 19:15
Jak ich stać, to niech mają własną TV, każdy może. Nie chcesz, nie oglądasz. Proste.

Gekko
05-07-13, 19:39
A dlaczego przeciw? ja osobiście jestem jak najbardziej ZA, dlaczego? dlatego ponieważ dziennik informacyjny Tv Trwam prezentuje jak dla mnie najwyższy poziom rzetelności podawanych informacji w porównaniu do tvn(tusk vision network) gdzie podaje się non stop manipulacje,steki bzdur przeplata się to z durnymi faktami a jak kogoś z opozycji zapraszają na rozmowy polityczne to tylko mu przerywają i nie dadzą w ogóle dokończyć zaczętej puenty, a całą rozmowę zostawia się na podsumowaniu kogoś kto jest z peło sld psl czy ruchu populistów, oczywiście nie jestem za pis-populizm i socjalizm ani za korwinem, w polityce kreuje się nowa siła która przez wszystkie media poza właśnie Trwam mówią o nich faszyści,neonaziści a mowa tu o Ruchu Narodowym. Jestem za jak najbardziej oby było więcej takich stacji jak trwam tylko jeszcze bardziej niezależnych

Jeszcze chciałbym dodać że zanim dostali się na MUX to mieli spore kłopoty z dostaniem koncecji na to by nadawać tam, poprzedziło to wiele marszy na którym było tysiące ludzi którzy chcieli oglądać Tv Trwam, ponad 2,5mln obywateli podpisali się pod obroną tej telewizji nawet podając w podpisie swój nr PESEL także bitch please odmawianie tylu ludziom telewizji jest naprawdę żenujące i pokazuje tylko potęgę kolesiostwa i na jaką skale rządzą nami nasi ukochani przywódcy Ciong le Mao tusk z ferajną na czele.

Ostatnie to tym którzy niszczą społeczeństwo Polskie są właśnie tacy ludzie którym nie podoba się to że w Polsce jest miejsce dla rzetelnych i prawdomównych stacji które nie boją się powiedzieć rządzącym bolesnej prawdy prosto w twarz i mają na tyle odwagi że potrafią nieźle im dokopać za to że nieudolnie rządzą, dzisiaj jest promowany komunizm a na ludzi którzy chodzą z flagą polski na koszulce i mają krótki fryz oraz chodzą do kościoła co niedziela że to są faszysci maniacy debile katole a prawdziwy patriota to ten który wsadza Polską flagę w gówno promuje ruch "lbgt" i głosuje oddanie na partie,nie interesuje się wcale polityką i pragnie tego żeby państwo Polskie rozpłynęło się w ZSRE.

WSTYD!

sidexxx
05-07-13, 21:15
Czemu nie? wkońcu w polsce jest dużo katolików a religia to (czy komuś się to podoba czy nie) kawał histori i ważny element naszego kraju, tak jest i będzie. Chociaż telewizja juz dawno przestała być dla mnie rzetelnym źródłem informacji, bo przeciez każda stacja jest przez kogoś finansowana i musi spełniac jakieś warunki, nie ma stacji które mówią tylko prawde i całą prawde :/ dlatego lepiej w poszukiwaniu informacji porozglądać się w wolnym internecie (tylko nie te onety i inne wp).

Walles
05-07-13, 22:53
przesadzasz, fanatycy "pobożni" i tak po dupie dostają niech mają coś od życia ;D

Walles
12-07-13, 21:15
odnośnie TV Trwam, Cejrowski ładnie pojechał z tym gamoniem..

CZĘŚĆ 1
http://www.youtube.com/watch?v=B58GSLp_JIg&feature=share

CZĘŚĆ 2
http://www.youtube.com/watch?v=6x8lqVQFMpU

Krzychu2
12-07-13, 22:07
Tylko Tv TRWAM brakuje jeszcze dla naszej cudownej krainy ;]
http://www.youtube.com/watch?v=YX6eoRTaoUc

tenio
13-07-13, 03:05
Szczerze, powiedzcie co sądzicie o religii? Chodzi o rozpowszechnianie jej czy moze o propagande. Spoko patrzac na to widzę - Jechowych. Przepraszam z góry, ale sory. To jest w podobie do chodzenia po domach i prawienia morałów, historyjek i zachęcania do przyłączenia do nich. TAK, jestem katolikiem ale sory, religia nie powinna mieć takich praw, np. popatrzcie na ks. Rydzyka. Co on reprezentuje? Dla mnie nic, ośmiesza jak i naciąga starsze osoby jedynie po to by się wzbogacić. To tak jak, ja bym tutaj głosił swoją religię/prawa i kazał sobie za to płacić. Spoko jeżeli jesteś chrześcijaninem to pozwólmy jechowym, chrześcijaninom czy muzułmanom na wypowiedzenie swoich zdań na temat ich religii. Większość będzie PRZECIW. Ale o to samo chodzi patrząc na innych. Jesteś za Chrystusem, Jezusem czy Buddą to bądź, nikt Ci nie zabroni. Ale dla mnie "rozpowszechnianie" religii jest śmieszne, każdy ma swoje zdanie i nie można naciskać na nikogo.

Jak dla mnie, "TVN Trwam" to chłam. Rydzyk h*** i naciągacz moherów.

Jeżeli hejtujesz bo powiedziałem prawdę to dawaj, nie boję sie Twojego zdania, a wręcz odpowiem Ci hejtem!

Nehoslav
13-07-13, 03:30
Co do filmiku, w którym "Cejrowski niszczy Szymona" to według mnie jest na odwrót. Można to zauważyć na końcu, kiedy Szymon zdenerwowany wygarnia Cejrowskiemu między innymi pychę, a on popija z swojego kubeczka, kierując wzrok na podłogę, oraz po tym dalej nic już nie komentuje.

Co do TRWAM to popieram zdanie Gekko. Według mnie wiadomości TRWAM to jedne z bardziej wiarygodnych, ze względu na to, że są niezależni. Sądzę, że to dlatego mieli problemy z dostaniem się na telewizję cyfrową. Poza tym mamy w końcu "wolność" prawda? Więc niech ludzie sami wybierają co chcą oglądać. W końcu jeżeli nie chcesz oglądać TRWAM to nie musisz, ale niech oglądają Ci, którzy chcą.

A co do rozpowszechniania Religii to Jezus powiedział: "Idźcie i głoście Ewangelię / Idźcie i nawracajcie". Więc obowiązkiem każdego wierzącego jest szerzenie wiary.

Walles
13-07-13, 04:10
UP: Ty tak na poważnie? Cejrowski przez cały odcinek go zniszczył, a ty mówisz że na odwrót bo szymuś ogarnął jedno słówko by go podkurwić, do tego Cejrowski popijał z kubeczka co chwilę, chyba inne filmiki widziałeś. :)

Yacoob: Religia hmm, wierzę w boga ale nie w kościół bo to łajzy i złodzieje.

Gekko
13-07-13, 10:25
Szczerze, powiedzcie co sądzicie o religii? Chodzi o rozpowszechnianie jej czy moze o propagande. Spoko patrzac na to widzę - Jechowych. Przepraszam z góry, ale sory. To jest w podobie do chodzenia po domach i prawienia morałów, historyjek i zachęcania do przyłączenia do nich. TAK, jestem katolikiem ale sory, religia nie powinna mieć takich praw, np. popatrzcie na ks. Rydzyka. Co on reprezentuje? Dla mnie nic, ośmiesza jak i naciąga starsze osoby jedynie po to by się wzbogacić. To tak jak, ja bym tutaj głosił swoją religię/prawa i kazał sobie za to płacić. Spoko jeżeli jesteś chrześcijaninem to pozwólmy jechowym, chrześcijaninom czy muzułmanom na wypowiedzenie swoich zdań na temat ich religii. Większość będzie PRZECIW. Ale o to samo chodzi patrząc na innych. Jesteś za Chrystusem, Jezusem czy Buddą to bądź, nikt Ci nie zabroni. Ale dla mnie "rozpowszechnianie" religii jest śmieszne, każdy ma swoje zdanie i nie można naciskać na nikogo.

Jak dla mnie, "TVN Trwam" to chłam. Rydzyk h*** i naciągacz moherów.

Jeżeli hejtujesz bo powiedziałem prawdę to dawaj, nie boję sie Twojego zdania, a wręcz odpowiem Ci hejtem!

Ok to po pierwsze wyjaśnijmy coś sobie
Religia Katolicka, nie tylko sądzę ale i tak jest że była i nadal pozostaje głównym budulcem i spoiwem naszego społeczeństwa, była najpotężniejszym orężem walce przeciwko komunizmowi dlatego sądzę że propagowanie tej religii jest jak najbardziej słuszne i potrzebne!

Ale jakich praw nie powinna mieć religia? i dla czego natychmiast przywołujesz O.Rydzyka? on nie karze sobie płacić i tym bardziej nie naciąga ludzi zamiast budować opinie o tvtrwam iście po tvn-owsku to przytocz jakieś obiektywne dowody na taką działalność, prawda został skazany prawomocnie przez sąd za nielegalną zbiórkę pieniędzy na tvtrwam którą ceni się nie tylko w Polsce ale i na świecie! ale gdyby porównać to z kradzieżami (chcę dodać też to że nielegalna zbiórka to nie kradzież! http://twojeporady.onet.pl/artykuly/zobacz/608/uwazaj-to-moze-byc-zbiorka-publiczna tutaj więcej na temat takich zbiórek) prowadzonymi i to legalnie! przez nasz rząd to skala jest po prostu nieporównywalna więc nagonka nie powinna być kierowana w stronę o.rydzyka tylko z całym impetem i z przytupem w płemieła Ciong Le mao Tuska chcesz przykład? poczytaj o autostradach które miały być wybudowane na euro 2012 miłej lektury i przejrzyj w końcu na oczy.

Dalej... Bez spoiwa jaką jest Religia katolicka zostaniemy skazani na ateizm który z kolei w żaden sposób nie zrzesza ludzi nie łączy ich ze sobą stają się tylko egoistyczną masą widzącą tylko swój własny czubek nosa i nic poza tym, a przyjdzie w końcu taki czas kiedy imigranci ze wschodu przyjadą i zaprowadzą normalność (ich normalność) a WY! będziecie płakać że obaliliście katolicyzm w Polsce Brawo! Przykłady podać?

Anglia: http://www.wykop.pl/link/1069397/anglia-pokojowi-muzulmanie-w-anglii-to-czeka-polske/
Francja:http://www.euroislam.pl/index.php/2012/09/francja-chce-odzyskac-muzulmanskie-zakazane-dzielnice/
Niemcy:http://www.rp.pl/artykul/1019496.html
Szwecja:http://wpolityce.pl/wydarzenia/54285-piata-noc-zamieszek-na-przedmiesciach-sztokholmu-podpalono-dwie-szkoly-i-komisariat-policji

Mylisz się jeżeli sądzisz iż propagowanie religii katolickiej w Polsce jest złe to tylko sprowadzi na nas nieuniknioną klęskę w postaci multikulturalizmu, a z tej polityki już powoli wycofują się wyżej wymienione państwa bo widać gołym okiem i nie trzeba być unijnym ekspertem ds.Polityki wewnętrznej innego kraju żeby stwierdzić że źle się dzieje a integracja społeczeństwa zamiast iść na przód to przeciwnie cofa się i to jest bardzo niebezpieczne bo prowadzi do konfliktów na tle narodowościowym,religijnym,kulturowym.

Slythia
13-07-13, 10:33
Dalej... Bez spoiwa jaką jest Religia katolicka zostaniemy skazani na ateizm który z kolei w żaden sposób nie zrzesza ludzi nie łączy ich ze sobą stają się tylko egoistyczną masą widzącą tylko swój własny czubek nosa i nic poza tym (...)

Jedna wielka bzdura. Ateiści to tacy sami ludzie jak inni, różnią*się tylko tym, że nie wierzą w żadne nadprzyrodzone głupoty. Chcesz się wypowiadać? Proszę bardzo, lecz bez obrażania jakichkolwiek grup społecznych.

Gekko
13-07-13, 10:53
Jedna wielka bzdura. Ateiści to tacy sami ludzie jak inni, różnią*się tylko tym, że nie wierzą w żadne nadprzyrodzone głupoty. Chcesz się wypowiadać? Proszę bardzo, lecz bez obrażania jakichkolwiek grup społecznych.

Przykro mi ale słaba prowokacja podaj mi kilka merytorycznych i obiektywnych przykładów gdzie ateizm triumfuje nad ideologią np totalitarną, gdzie zrzesza ludzi by walczyć o dobro społeczeństwa, zamiast rzucać zbędnymi epitetami.

Po za tym dlaczego wciskasz mi to że ateiści to jacyś inni ludzie, szkoda ze nie napisałaś że myślę że są podludźmi to też by było iście na poziomie gazety wyborczej i tvn-u, ja uważam że każdy ma swoją rolę i miejsce w społeczeństwie i nie powinno się tutaj nikogo napiętnować za to wy napiętnujecie katolicyzm a przecież miała być tolerancja.

Także pani Slythio w państwie katolickim znajdzie się miejsce dla każdego powtarzam KAŻDEGO czy to ateista czy muzułmanin czy wyznawcy religi żydowskiej każdy znajdzie sobie miejsce w Polsce ale to nie znaczy że od razu musi narzucać innym swoich poglądów swoich przekonań w Polsce Katolickiej która dzięki katolicyzmowi pokonała komunę.

Dodam jeszcze to że ateiści nie pozostają sobie dłużni w obrażaniu innych grup społecznych oni dla wszystkich są tacy tolerancyjni tylko nie dla katolików.

I rozumiem że zgadzasz się ze wszystkim co napisałem wyżej że tylko cytujesz jeden fragment tekstu wyciągnięty z kontekstu wypowiedzi brawo tvn

Slythia
13-07-13, 11:19
Kto niby piętnuje katolicyzm? Gdzie?! Po prostu ateiści i innowiercy nie chcą żyć według zasad religii, której nie uznają, więc bronią się chociażby przed ustanawianiem praw według katolicyzmu. Nic poza. Jeśli katolicy przestaną nawracać innych na siłę, przestaną narzucać swoją 'jedyną prawdę' to znikną wszelkie przejawy tego, co nazywanie jest przez was brakiem tolerancji, a tak naprawdę jest jedynie próbą zachowania odrębności.

Nie zamierzam przytaczać przykładów obalenia komunizmu, bo w historii nie było wiele takich przypadków (chociaż*i tak jestem pewna, że jakby komunizm nie zakazał religii to skończyłoby się to całkiem inaczej). Wolę spojrzeć dalej, chociażby na średniowiecze. To właśnie religia spowodowała odrzucenie wszelkich osiągnięć starożytnych, to właśnie religia zatrzymała jakikolwiek postęp, to właśnie religia blokowała odkrycia naukowe przez wiele wieków. Dopiero gdy społeczeństwo wyzwoliło się z jej niewoli, świat zaczął się rozwijać zamiast trwać w stagnacji. To właśnie w czasach najbardziej tolerancyjnych Polska rozwijała się najlepiej.

Obecnie znów możemy obserwować, za przeproszeniem, wpieprzanie się religii w naukę czy zasady społeczeństwa. To właśnie religia spycha aborcję do podziemia zamiast pozwolić sensownie to uregulować, to właśnie dzięki religii nie mamy żadnej ustawy dot. invitro, to właśnie katoliccy publicyści najczęściej charakteryzują się brakiem... jakiegokolwiek myślenia (chociażby - rock = muzyka szatana). Przykładów jest wiele, wystarczy wejść na frondę czy włączyć radio maryja (tak, są tacy obiektywni, że pierwszą damę nazywają czarownicą). To właśnie katolicy kneblują tych księży, którzy mają odwagę i argumenty, by rozmawiać z ateistami czy osobami odrzucającymi wiarę, co jest zwykłą cenzurą. I tak dalej, i tak dalej.

Podsumowując - wierz sobie w co chcesz, nawet latającego potwora spagetti, jeśli jednak będziesz próbował jakkolwiek wpływać na moje życie to zabiję. Dosłownie. A tutaj zaś przypominam - zakazana jest jakakolwiek dyskryminacja czy obrażanie grup społecznych, nieważne, czy są to homoseksualiści, muzułmanie czy ateiści - karane jest to jednakowo. I tak - nazywanie ateistów egoistami podpada pod ten paragraf.

Ps. Według konstytucji Polska jest krajem świeckim, nie katolickim. I radzę to na dobre wbić sobie do głowy i przestać zaklinać rzeczywistość. Na tym kończę dyskusję, gdyż dla mnie nie ma ona żadnego sensu, równie dobrze mogę zacząć przekonywać mojego kota do wegetarianizmu.

Ps 2. Gadanie o TVNie jest śmieszne. Dla was każdy, kto ma inne zdanie i nie boi się krytykować jest zmanipulowany przez TVN. Szkoda tylko, że nie oglądam telewizji, prócz gry o tron oraz pingwinów, od paru lat.

Buhajek
13-07-13, 11:32
Stop islamizacji Europy !

Gekko
13-07-13, 11:49
Kto niby piętnuje katolicyzm? Gdzie?! Po prostu ateiści i innowiercy nie chcą żyć według zasad religii, której nie uznają, więc bronią się chociażby przed ustanawianiem praw według katolicyzmu. Nic poza. Jeśli katolicy przestaną nawracać innych na siłę, przestaną narzucać swoją 'jedyną prawdę' to znikną wszelkie przejawy tego, co nazywanie jest przez was brakiem tolerancji, a tak naprawdę jest jedynie próbą zachowania odrębności.

Nie zamierzam przytaczać przykładów obalenia komunizmu, bo w historii nie było wiele takich przypadków (chociaż*i tak jestem pewna, że jakby komunizm nie zakazał religii to skończyłoby się to całkiem inaczej). Wolę spojrzeć dalej, chociażby na średniowiecze. To właśnie religia spowodowała odrzucenie wszelkich osiągnięć starożytnych, to właśnie religia zatrzymała jakikolwiek postęp, to właśnie religia blokowała odkrycia naukowe przez wiele wieków. Dopiero gdy społeczeństwo wyzwoliło się z jej niewoli, świat zaczął się rozwijać zamiast trwać w stagnacji. To właśnie w czasach najbardziej tolerancyjnych Polska rozwijała się najlepiej.

Obecnie znów możemy obserwować, za przeproszeniem, wpieprzanie się religii w naukę czy zasady społeczeństwa. To właśnie religia spycha aborcję do podziemia zamiast pozwolić sensownie to uregulować, to właśnie dzięki religii nie mamy żadnej ustawy dot. invitro, to właśnie katoliccy publicyści najczęściej charakteryzują się brakiem... jakiegokolwiek myślenia (chociażby - rock = muzyka szatana). Przykładów jest wiele, wystarczy wejść na frondę czy włączyć radio maryja (tak, są tacy obiektywni, że pierwszą damę nazywają czarownicą). To właśnie katolicy kneblują tych księży, którzy mają odwagę i argumenty, by rozmawiać z ateistami czy osobami odrzucającymi wiarę, co jest zwykłą cenzurą. I tak dalej, i tak dalej.

Podsumowując - wierz sobie w co chcesz, nawet latającego potwora spagetti, jeśli jednak będziesz próbował jakkolwiek wpływać na moje życie to zabiję. Dosłownie. A tutaj zaś przypominam - zakazana jest jakakolwiek dyskryminacja czy obrażanie grup społecznych, nieważne, czy są to homoseksualiści, muzułmanie czy ateiści - karane jest to jednakowo. I tak - nazywanie ateistów egoistami podpada pod ten paragraf.

Ps. Według konstytucji Polska jest krajem świeckim, nie katolickim. I radzę to na dobre wbić sobie do głowy i przestać zaklinać rzeczywistość. Na tym kończę dyskusję, gdyż dla mnie nie ma ona żadnego sensu, równie dobrze mogę zacząć przekonywać mojego kota do wegetarianizmu.

Ps 2. Gadanie o TVNie jest śmieszne. Dla was każdy, kto ma inne zdanie i nie boi się krytykować jest zmanipulowany przez TVN. Szkoda tylko, że nie oglądam telewizji, prócz gry o tron oraz pingwinów, od paru lat.

Ale kto ci coś narzuca i jak? jakieś przykłady proszę to primo

Komunizm był iście Ateicki Ateizm państwowy – oficjalne promowanie ateizmu przez władze państwowe, często połączone z czynną walką z praktykami religijnymi i samą religią[1]. Ateizm państwowy został wprowadzony w krajach komunistycznych, takich jak ZSRR, Albania, Chińska Republika Ludowa, Korea Północna[2]
źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Ateizm_pa%C5%84stwowy

i tutaj mówienie że komuna nie zakazywała by praktykowania religii to jest mówienie takie samo jak że III rzesza jak by nie gazowała ludności żydowskiej to by była państwem iście żydowskim.

Co ma piernik do wiatraka? katolicyzm średniowieczny to typowy argument rodem z mediów gadzinowych co ma się ni jak do teraźniejszości kiedyś katolicyzm i nie boje się tego porównania ale był podobnym złem co współczesny Islam, lecz dzisiaj ta religia jest poprawnie praktykowana i jest jak najbardziej pokojowa i nie inwazyjna.

Polska w tamtych czasach była najbardziej tolerancyjnym państwem w europie która miała wpisany w godło krzyż! także była państwem katolickimhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Herb_Rzeczypospolitej_Obojga_Narodow.svg

Co do aborcji i invitro to jestem skłonny do rozmowy ale nie do kompromisów tylko do prawdziwej debaty publicznej, katolicyzm nie wpieprza się w naukę jak ty to mówisz, doskonale wiem o jakich ty publicystach mówisz i nie porównuj wszystkich publicystów katolickich do takich marginesów proszę cię bo to także typowy styl wyborczej i tvn, podaj przykład księży którzy są kneblowani przez katolików zamiast budować opinie czytelnika.

Ja nikogo nie obrażam, nie sądzę żeby to podpadało pod paragraf a jak tak to go przytocz zamiast mówić jak nie jest i wciskać mi faszyzm na siłę.

To fakt że Polska konstytucja określa PAŃSTWO! polskie jako świecie ale nie NARÓD który jest jak najbardziej katolicki, ja tam nie wiem w co wierzy po,psl,czy post komuna tzw sld,

Twoje zdanie jest dziwnym trafem jest niezwykle podobne do tego który kreuje i manipuluje na siłę tvn wraz z wyborczą. Przypadek?

Slythia
13-07-13, 11:57
Facepalm...
Nie napisałam, że komunizm nie zakazywał religii.
'chociaż*i tak jestem pewna, że jakby komunizm nie zakazał religii to skończyłoby się to całkiem inaczej' Patrz na takie mądre słowo jak 'jakby', czyli tryb warunkowy. Faszyzmu także ci nie wmawiam, przestrzegam tylko przed równaniem ateistów z egoistami.

Kneblowani księża - teraz Lemański (jedyny katolicki kapłan publikujący cotygodniowe kazania wraz z naukami kościoła na typowo ateistycznej stronie w taki sposób, by zainteresować także niewierzących oraz nie obawiający się dialogu z tego typu ludźmi), wcześniej Boniecki.

Wracam do przekonywania kota do wegetarianizmu. Zaś co do ciebie... Naucz się czytać, dobrze? GW i TVNu naprawdę nie czytam/oglądam. Szkoda czasu.

Ps. Naród katolicki? Od kiedy? Przecież na mszach obecnych jest niecałe 40% społeczeństwa, zaś do komunii przystępuje jakieś 15%. W dodatku znajomość Biblii jest niemalże zerowa, a wiara w horoskopy i wróżki bije wszelkie rekordy. Słaby ten katolicyzm.

Gekko
13-07-13, 12:04
Facepalm...
Nie napisałam, że komunizm nie zakazywał religii.
Patrz na takie mądre słowo jak 'jakby', czyli tryb warunkowy. Faszyzmu także ci nie wmawiam, przestrzegam tylko przed równaniem ateistów z egoistami.

Kneblowani księża - teraz Lemański (jedyny katolicki kapłan publikujący cotygodniowe kazania wraz z naukami kościoła na typowo ateistycznej stronie w taki sposób, by zainteresować także niewierzących oraz nie obawiający się dialogu z tego typu ludźmi), wcześniej Boniecki.

Wracam do przekonywania kota do wegetarianizmu. Zaś co do ciebie... Naucz się czytać, dobrze? GW i TVNu naprawdę nie czytam/oglądam. Szkoda czasu.

To skoro to wiesz to po co mówisz jakby? nie ma żadnego jakby mów faktami a nie jakby bo to do niczego nie prowadzi.

nie wiem gdzie ty tu widzisz jakieś moje omyłki czy nie dopatrzenia zacytuj zamiast mówić że pisze jakieś niedopatrzenia na pewno wyjaśnię ci wszystko co napisałem wyżej.

Cieszy mnie to że nie czytujesz i nie oglądasz mainstreamu tu masz ode mnie dozgonny szacun.

Ps. Naród katolicki? Od kiedy? Przecież na mszach obecnych jest niecałe 40% społeczeństwa, zaś do komunii przystępuje jakieś 15%. W dodatku znajomość Biblii jest niemalże zerowa, a wiara w horoskopy i wróżki bije wszelkie rekordy. Słaby ten katolicyzm.

skąd takie statystyki? można wiedzieć na czym opierasz te dane?

O lemańskim potem sie wypowiem bo tutaj za mało wiem na ten temat.

ok co do afery z Ks. Lemańskim to jest kolejna afera zastępcza nagle głośno się zrobiło akurat o nim gdy trwały wybory w Elblągu oczywiście to był przypadek i oczywiście na korzyść rządzących lecz niedostatecznie im pomogła ta afera i te śmieszne taśmy, niestety jak zwykle przy wszystkim skopali robotę po całości, zauważyłaś że nagle gdy wybory okazały się druzgocącą porażką po to o lemańskim zapomniano? ta śmieszna aferka trwała na tyle krótko że o niej nawet nie słyszałem.

Slythia
13-07-13, 12:20
Eh. Załączając tryb warunkowy chciałam zaznaczyć, że obecnie znana jest nam, z oczywistych względów, jedna wersja historii, w której to wiara stała się owocem zakazanym. A jak to z definicji wynika, im bardziej rzecz niedozwolona, tym bardziej kusi. W dodatku ruchy wolnościowe (niekoniecznie będące częścią katolicyzmu, solidarność nie jest przecież tworem kościelnym) zostały wsparte przez papieża - polaka, co także odbiło się na ilości wiernych.

Jakby historia potoczyła się inaczej oraz gdyby nie Jak Paweł II, to bylibyśmy zapewne teraz w podobnej sytuacji co kraje zachodnie, gdzie przez malejącą ilość wiernych katolicyzm jest zmuszony wyprzedać stare kościoły, gdyż nie jest w stanie ich utrzymać. Obecnie proces laicyzacji jest już dostrzegalny w naszym społeczeństwie, niemniej jednak jest on jednak przesunięty o paręnaście - parędziesiąt lat w porównaniu chociażby do Niemiec. Obecnie większość 'wierzących' chodzi do kościołów z przyzwyczajenia i coraz bardziej oddziela się od kanonów wiary chociażby wierząc w horoskopy czy wróżki (ciekawy paradoks - prawie katolickie społeczeństwo i tak ogromna popularność wróżek w tv), nie wspominając już nawet o znajomości Biblii czy przykazań. W dodatku bogacenie się społeczeństwa i rosnący poziom wykształcenia sprawia, że religia w obecnym kształcie staje się coraz mniej atrakcyjna dla człowieka. Nie odzyska już ona swojego statusu, który miała nawet paręnaście lat temu, przez fakt, że coraz bardziej oddala się od rzeczywistości (chociażby zakaz antykoncepcji, który wszyscy mają gdzieś). Nawet obecny papież nie da rady odwrócić tego zjawiska mimo, że jako jeden z nielicznych naprawdę ma coś w głowie (przez co polscy hierarchowie, przyzwyczajeni do wszystkiego, co on krytykuje, będą mieli problemy).

konduktor
14-07-13, 04:18
odnośnie TV Trwam, Cejrowski ładnie pojechał z tym gamoniem..

CZĘŚĆ 1
http://www.youtube.com/watch?v=B58GSLp_JIg&feature=share

CZĘŚĆ 2
http://www.youtube.com/watch?v=6x8lqVQFMpU

Lol.
Po pierwsze co do tego ma TV Trwam, a po drugie to w którym miejscu pojechał z Hołownią?

Walles
14-07-13, 07:37
UP: Jesteś upośledzony albo głuchoniemy. Ewentualnie zamiast moich linków otworzyłeś redtube.

Krzychu2
14-07-13, 07:57
To i ja jeszcze dodam parę groszy od siebie
Po pierwsze Jezus nigdy nie mówił żeby budować kościół który przypomina "kurę".
"Bóg jest wszędzie", więc nie widzę większego sensu uczęszczać do instytucji która była budowana na kłamstwie i dyskryminacji np. kobiet wykorzystując głupotę ludności ^^

Najważniejszym elementem w każdym budynku aby dobrze i długo funkcjonował jest "fundament"! A taka religia która została stworzona na wykorzystywaniu głupoty, za pracę i pieniądze innych ludzi nie powinna w ogóle egzystować!

Już od długiego czasu zauważyłem pewne fakty, że większość moich znajomych którzy są wierzący (hah jak wolno tak nazwać) są bardziej negatywnie nastawieni do ludzi. Wręcz kipią nienawiścią do innych którzy mają odmienne poglądy niż oni itp. ;p

Pozdrawiam ;)
http://www.youtube.com/watch?v=JriwtpgbTtk

Gekko
14-07-13, 10:41
To i ja jeszcze dodam parę groszy od siebie
Po pierwsze Jezus nigdy nie mówił żeby budować kościół który przypomina "kurę".
"Bóg jest wszędzie", więc nie widzę większego sensu uczęszczać do instytucji która była budowana na kłamstwie i dyskryminacji np. kobiet wykorzystując głupotę ludności ^^

Najważniejszym elementem w każdym budynku aby dobrze i długo funkcjonował jest "fundament"! A taka religia która została stworzona na wykorzystywaniu głupoty, za pracę i pieniądze innych ludzi nie powinna w ogóle egzystować!

Już od długiego czasu zauważyłem pewne fakty, że większość moich znajomych którzy są wierzący (hah jak wolno tak nazwać) są bardziej negatywnie nastawieni do ludzi. Wręcz kipią nienawiścią do innych którzy mają odmienne poglądy niż oni itp. ;p

Pozdrawiam ;)
http://www.youtube.com/watch?v=JriwtpgbTtk

Kościół jest po to by zrzeszać wierzących ludzi by po prostu wspólnie się modlić, Jezus sam odprawiał msze w zbiorowisku ludzi więc można to nazwać "kościołem" tyle że nie było wtedy takiego budynku (tutaj masz coś o tym http://pl.wikipedia.org/wiki/Wieczernik), Bóg jest wszędzie to prawda ale co ma piernik do wiatraka mi wytłumacz? Znowu porównanie średniowiecznego kk z dzisiejszym kościołem ludzie co wy z tym macie?

A dlaczego nie powinna egzystować? bo twoje jest takie widzimisię? Za pieniądze innych ale zauważ też że za te nasze pieniądze nie tylko rozpływają się w kk gdzie jest tylko (0,5%) odpisu a duża część tych pieniędzy nasza władza przepierdala na drogie wina, kluby go go, drogie garnitury,prywatne samoloty gdzie po prostu mogli by wsiąść do taniej linii i nie uszczuplać budżetu, także ja nie rozumiem tego ataku na kościół z waszej strony, zanim zaczniecie kopać leżącego ruszcie głowami i zobaczcie że jest ktoś o wiele bardziej złodziejski i do tego niszczycielski i na dodatek działa legalnie innymi słowy rucha nas wszystkich w kakao bez poślizgu.

Twoi znajomi to margines i nie przyrównuj ich do ogółu społeczeństwa tyle.

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/reprezentuje-biede-umyslowa-pl-ffea00

Krzychu2
14-07-13, 21:27
Kościół jest po to by zrzeszać wierzących ludzi by po prostu wspólnie się modlić, Jezus sam odprawiał msze w zbiorowisku ludzi więc można to nazwać "kościołem" tyle że nie było wtedy takiego budynku (tutaj masz coś o tym http://pl.wikipedia.org/wiki/Wieczernik), Bóg jest wszędzie to prawda ale co ma piernik do wiatraka mi wytłumacz? Znowu porównanie średniowiecznego kk z dzisiejszym kościołem ludzie co wy z tym macie?

A dlaczego nie powinna egzystować? bo twoje jest takie widzimisię? Za pieniądze innych ale zauważ też że za te nasze pieniądze nie tylko rozpływają się w kk gdzie jest tylko (0,5%) odpisu a duża część tych pieniędzy nasza władza przepierdala na drogie wina, kluby go go, drogie garnitury,prywatne samoloty gdzie po prostu mogli by wsiąść do taniej linii i nie uszczuplać budżetu, także ja nie rozumiem tego ataku na kościół z waszej strony, zanim zaczniecie kopać leżącego ruszcie głowami i zobaczcie że jest ktoś o wiele bardziej złodziejski i do tego niszczycielski i na dodatek działa legalnie innymi słowy rucha nas wszystkich w kakao bez poślizgu.

Twoi znajomi to margines i nie przyrównuj ich do ogółu społeczeństwa tyle.

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/reprezentuje-biede-umyslowa-pl-ffea00

Haha jakie argumenty ^^ Uważasz że bez kościoła nie można wspólnie się modlić? Jezus wszystko co miał rozdawał biednym i nigdy żadnych pieniędzy by nie przyjął od ludzi (o ile o tym samym ziomku gadamy) co jest przeciwieństwem naszych cudownych kapłanów, którzy się z tego utrzymują.

Sam przyznajesz się że jest to szajka złodziei, więc nie wiem po co bronisz kogoś kto nie zasługuje na obronę? Są wyjątki nie powiem że nie, ale w polityce też się takie zdarzają jak np. milioner palikot, który już nie potrzebuje pieniędzy. Ponieważ spokojnie do końca swojego życia mu już wystarczy, więc chce coś zrobić jeszcze dobrego dla innych ;)

Co do moich znajomych to mam ich dużo w porównaniu do niektórych, więc różni się trafiają. Co nie oznacza że masz kogoś obrażać bez powodu.
Nie wstawiaj bezsensownych obrazków, bo tylko się ośmieszasz! Chyba że ten obrazek świadczy o tobie to rozumiem ;]

smoku71
14-07-13, 21:49
Przeglądam sobie te Wasze opinie i zastanawia mnie kilka rzeczy.

1) "Fajna" pozycja ateistów broniących Rzeczpospolitej Polskiej (demokratycznej) od religii (liczba mnoga), które wyznaje przecież większość społeczeństwa.
Mówię tu o wszystkich religiach, w naszym kraju - głównie monoteistycznych, które w dużym stopniu zgadzają się co do najważniejszych - czy jak kto woli - najdrażliwszych kwestii.

2) Podejście do Kościoła Katolickiego (bo o nim głównie trwała tutaj mowa) i wiedza teologiczna, opierająca się na opiniach obiegowych?

Prawda jest taka, że spora część Katolików, i mówię to z bólem jako Katolik, poza "byciem na mszy" w niedzielę i modleniem się, gdy dzieje się coś złego, nie bardzo ma pojęcie, o co w Tym wszystkim chodzi.

I chcąc-niechcąc zgodzę się tutaj ze Slythią, że niestety znajomość Biblii a nawet podstawowych zagadnień, nie mówiąc o już sprawach duchowych, jest ludziom czasem zupełnie obca.

Idąc dalej, skoro część "katolików" propaguje taką postawę, czy może dziwić podejście, osób innej wiary czy ateistów?
Niestety tworzy to trochę fałszywy obraz i mocno spłyca spojrzenie.

Ludzie mający pretensje to mainstreamu "hejtują" go głównie za to, że ukazuje się ich, grupy wyznaniowej demokratycznego Państwa, jako troglodytów, ukazując jedynie najgorsze jej strony, pomijając niemalże całkowicie strony dobre.

3) Jeżeli ktoś ma wolę być Katolikiem w kraju "wolnym" - ma do tego prawo.
Jeżeli istnieje telewizja którą chce oglądać tak duża liczba osób - prawo wolnego rynku.
Jeżeli, prawo konsumentów jest łamane - mają prawo odwołać się od decyzji.
Nie widzę w tym nic zdrożnego i niezgodnego ze standardami cywilizowanego świata.

4) Co do interpretacji Nowego Testamentu - Jezus Chrystus, to nie był Robin Hood.
To nie polegało na zabieraniu złym i dawaniu dobrym. Jeżeli ktoś chce podejmować tematy teologiczne, proponuję najpierw lekturę Ewangelii a nie klepanie głupot.
Kościół to nie organizacja w formie prawnej, tylko wspólnota.
Każda religia gromadzi się we wspólnotach. Właśnie o wspólne przeżywanie wiary tutaj chodzi.
Co z tego, że palisz w domu kadzidełka, śpiewasz i stajesz na głowie, jak zamykasz się na innych ludzi?

Co do bajońskich zarobków księży... hehh... :)
Legendarne już tace, za które kupuje się mercedesy...
Heh... Niech się zastanowią ile wrzucają na tacę Ci "niepraktykujący", nie wierzący w system, którzy najgłośniej krzyczą? 4x 1zł /m-c? 0zł?

To naprawdę całkiem śmieszne sumy.
Każdy daje ile chce. Nie jest to tak kolorowe jak się wydaje.

Btw. skoro politycy to złodzieje, urzędasy to złodzieje, księża to złodzieje, zagraniczne koncerny to złodzieje, polskie koncerny to też złodzieje, w zasadzie Polacy sami nazywają się nawzajem złodziejami... to coś tu nie gra. Trochę oklepane.

5) Etyka. Fajna rzecz.
Podobno oręż w dłoniach społeczeństw liberalnych.
Mawia się, iż moralność sama dla siebie nie potrzebuje ani ideii ani religii.
Dlaczego zatem, dzieje się tak, że etyka zawsze upada jako pierwsza?

W systemie bezwyznaniowym, człowiek staje się kolejnym numerem, trybikiem, który stoi tuż za PKB, który produkuje.
Dobro ogółu stawiane jest przede wszystkim - przy czym ogół jest wyrazem interesów większości. Jednostka jako taka traci znaczenie.
Liczy się masa a ogólne zasady dyktuje głównie mainstream (vel propaganda), który kreuje rzeczywistość.
Nie chodzi tu o teorie spiskowe, a o naturalne poszukiwanie wartości przez człowieka. Od początku była albo religia, albo status materialny.
Co jest lepsze? Każdy wybiera za siebie.
W sferze publicznej decyduje większość. Złota zasada demokracji.

~*~*~*~*~

Przedstawiłem swoje refleksje i nie mam zamiaru wchodzić w jakiekolwiek tyrady, gdyż prawda jest taka, że ani ateiści nie przekonają katolików, że są w błędzie, ani katolicy nie nawrócą swoimi postami forumowiczów na siłę.

~*~*~*~*~

@ Slythia: W zasadzie czytając ten temat, nie bardzo miałem ochotę się w niego włączać, bo odnosząc się do poziomu merytorycznego dyskusji na forum, wiem w co może przerodzić się tego typu "pogawędka" jednak właśnie ta etyka mnie poruszyła... a właściwie jej brak.

Jeżeli ktoś uznaje, że Polska krajem wyznaniowym nie jest.
Jeżeli mówi o wolności, wierzeniu/lub nie, w co się chce i pozostawienie tego w sferze prywatnej, oraz twierdzi, że "zakazana jest jakakolwiek dyskryminacja czy obrażanie grup społecznych" a następnie włącza się do rozmowy w temacie który jest w istocie hejtem... to nie widzę w tym żadnej spójności.

W życiu zawodowym, w pewnych dużych przedsiębiorstwach, nauczyli mnie żelaznych zasad, obowiązujących we wszystkich cywilizowanych krajach, w tym również tych Europejskich, wspomnianych w temacie.

Mianowicie: Sfera religijna pozostaje w pracy zawsze sferą prywatną i nikt, komu powierza się odpowiedzialność za jakikolwiek obszar zawodowy nie ma prawa wykorzystywać swojego autorytetu, do celów jakiejkolwiek, nazwijmy to propagandy (czy to pozytywnej czy negatywnej).

Twórca gry wchodzący w taki wątek, w sposób naturalny staje się tubą propagandową, własnych przekonań o dość wyraźnym wydźwięku.

Slythio, zdaję sobie sprawę, że potrafisz toczyć rozmowę na poziomie, ale z pewnych zachowań i wypowiedzi, pełnione przez nas funkcje, zwyczajnie nas wykluczają (ze względu na etykę właśnie).

Biorąc pod uwagę, średnią wieku Altarońskiego gracza (nie ubliżając tym bardziej "letniejszym":)), jest to trochę poniżej poziomu, który reprezentujesz.

Żebyś nie poczuła się urażona - każdy ma prawo do własnego zdania, ale kiedy zachodzi konflikt interesów (MG vs. gracze) i włącza się w temat, w którym zachodzi konflikt wartości, niczego poza huraganem tutaj nie uzyskamy.
Tym gorzej dla gry jeśli, ktokolwiek poczuje się urażony i ze względu na czyjąś wypowiedź zrezygnuje udziału w przedsięwzięciu jakim jest Altaron.

Sam temat jest zwyczajnym spamem, zapraszającym do hejtu.
I w zasadzie ta dyskusja powinna się toczyć raczej w linku podanym przez autora niż tutaj.

Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam,
Myzael.

Gekko
14-07-13, 22:34
Haha jakie argumenty ^^ Uważasz że bez kościoła nie można wspólnie się modlić? Jezus wszystko co miał rozdawał biednym i nigdy żadnych pieniędzy by nie przyjął od ludzi (o ile o tym samym ziomku gadamy) co jest przeciwieństwem naszych cudownych kapłanów, którzy się z tego utrzymują.

Sam przyznajesz się że jest to szajka złodziei, więc nie wiem po co bronisz kogoś kto nie zasługuje na obronę? Są wyjątki nie powiem że nie, ale w polityce też się takie zdarzają jak np. milioner palikot, który już nie potrzebuje pieniędzy. Ponieważ spokojnie do końca swojego życia mu już wystarczy, więc chce coś zrobić jeszcze dobrego dla innych ;)

Co do moich znajomych to mam ich dużo w porównaniu do niektórych, więc różni się trafiają. Co nie oznacza że masz kogoś obrażać bez powodu.
Nie wstawiaj bezsensownych obrazków, bo tylko się ośmieszasz! Chyba że ten obrazek świadczy o tobie to rozumiem ;]

Ok to teraz zacytuj mi to miejsce gdzie napisałem że bez kościoła nie można się wspólnie modlić, nie wciskaj ludziom słów których oni sami nie powiedzieli.

Nigdzie nie przyrównałem kk do obecnego rządu bo to by było po prostu śmieszne i pozbawione wszelkiej logiki, kościół w dzisiejszych czasach zasługuje na obronę ponieważ jest stale atakowana ze wszystkich stron czy to przez ateistów, inne wyznania, rząd, laików,różne grupy społeczne.

Palikot to śmieć tyle w tym temacie.

Nikogo nie obrażam (poza tym pOSŁEM) tylko przestrzegam cię przed wrzucaniem do worka całego społeczeństwa katolickiego w związku z tym że masz "większość" znajomych którzy są są bardziej negatywnie nastawieni do ludzi. Wręcz kipią nienawiścią do innych którzy mają odmienne poglądy niż oni, także ja nikogo tutaj nie obrażam.

a jeśli chodzi o rysia peje to jest to idiota i reprezentuje biedę umysłową udowodnił to na jednym z jego koncertów gdzie jawnie nawoływał do pobicia pewnego młodego człowieka, został za to pociągnięty do odpowiedzialności, dziwne że taka mała kara na niego spadła.

Krzychu2
14-07-13, 23:37
Napisałeś:
Kościół jest po to by zrzeszać wierzących ludzi by po prostu wspólnie się modlić
Sam teraz twierdzisz że można modlić się bez kościoła, więc przyznajesz tym rację że jest on niepotrzebny i tylko obciąża obywateli dodatkowymi kosztami utrzymania.

Zauważyłem że sam nie wiesz co piszesz, więc dalsze tołkowanie tobie nic już raczej nie pomoże.

Palikot to śmieć tyle w tym temacie.
a jeśli chodzi o rysia peje to jest to idiota
Wyzywasz innych, co świadczy o twojej malej inteligencji lub całkowitym bezmózgowiu. Twierdząc że nikogo nie wyzywasz, może i masz rację, bo wiadomo że twoje słowa nie mogą dotknąć inteligentnego człowieka, ale obrażasz swoją matkę. Sprawiając jej przykrość nie używając mózgu o ile go posiadasz.

grek
14-07-13, 23:42
Nasz kościół to NAJWIEKSZA mafia swiata i my polaczki gowno mozemy 90% polskich emerytow wydaje ,,na tace,, to co zostanie z emerytury po kupnie lekow a ksieza jeżdżą volvo polują sobie mają jachty nie pomagają biednym chyba ze ,,wierni,,patrzą
nie daje na taca od kilku lat i ksiądz udaje zawsze na ulicy iwgl ze mnie niema taka sytuacja. I zachęcam NIEDAWAJCIE na tace jezus niepobieral oplat za nauczanie ! Tylko pewne grubasy nie mają na utrzymanie żon ... i dzieci

Gekko
15-07-13, 00:23
Napisałeś:

Sam teraz twierdzisz że można modlić się bez kościoła, więc przyznajesz tym rację że jest on niepotrzebny i tylko obciąża obywateli dodatkowymi kosztami utrzymania.

Zauważyłem że sam nie wiesz co piszesz, więc dalsze tołkowanie tobie nic już raczej nie pomoże.



Wyzywasz innych, co świadczy o twojej malej inteligencji lub całkowitym bezmózgowiu. Twierdząc że nikogo nie wyzywasz, może i masz rację, bo wiadomo że twoje słowa nie mogą dotknąć inteligentnego człowieka, ale obrażasz swoją matkę. Sprawiając jej przykrość nie używając mózgu o ile go posiadasz.

Nadawał byś się na redaktora gazety wyborczej bo nie rozumiem jak mogłeś zinterpretować to zdanie w ten sposób, można się modlić bez kościoła i z ale kościół jest potrzebny czy to ci się podoba czy nie, nie zakażesz milionom ludzi chodzić do niego.

U ciebie bardzo ciężko idzie czytanie ze zrozumieniem, chyba czas powtórzyć gimnazjum?

odnosząc się do palikota o którym wiadomo że to śmieć i to jest dobre porównanie dla kogoś kto jest posłem który ma reprezentować polaków, on chce wyrzec się polskości i rozpłynąć się w unii europejskiej to primo a o rysiu peji to już wspomniałem wcześniej to śmieć i jest ku temu powód by nazywać go śmieciem.

Dodam jeszcze to że wyrżnąłeś cytat z całego ogólnego kontekstu i w dodatku nic z niego nie wynika co ty mi tu próbujesz wciskać na chama, takiego talentu to pogratulować chyba sam michnik dawał ci porady co?

A i żebym nie był gołosłowny jak ty

śmieć nr 1 peja
12 września 2009 w Zielonej Górze w trakcie koncertu Pei doszło do bijatyki, w której poszkodowany został 15-letni uczestnik koncertu. O spowodowanie bójki został oskarżony sam raper, który w odpowiedzi na obraźliwe gesty ze strony nastolatka najpierw go wulgarnie zwymyślał, a następnie – po widocznym braku reakcji ze strony ochrony – zachęcił tłum do jego pobicia, przy czym pobita została inna osoba, niż ta wyzywająca

znacznie gorszy śmieć od peji to palikot
- Przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości – stwierdził Janusz Palikot.

Niech to powie naszym dziadkom którzy walczyli i ginęli z dumą o wolną Polskę.

Już niemal każdego dnia faszyści - narodowcy coś lub kogoś podpalą, pobiją, zagrożą, lub chociaż powydzierają gęby i poprzerywają spotkaniach, które ich zdaniem nie powinny się odbywać. Są jak pluskwy: poukrywani, pochowani, ale jeśli dać im żer, wyłażą z tych swoich szpar i nagle jest ich pełno J.Palikot


***
Zachowanie Palikota wyczerpuje znamiona opisane w artykule 255 kodeksu karnego, który dotyczy publicznego nawoływania do występku. Tekst, o którym mówimy, może również być traktowany jako podżeganie – do naruszenia nietykalności cielesnej, do zniewagi, pomówienia

smoku71
15-07-13, 00:23
Sam teraz twierdzisz że można modlić się bez kościoła, więc przyznajesz tym rację że jest on niepotrzebny i tylko obciąża obywateli dodatkowymi kosztami utrzymania.
Czytanie ze zrozumieniem nie boli.
Czasem trzeba wytężyć mózg, żeby pewne rzeczy zrozumieć, ale tak jak napisałem wyżej, warto czasami dokładnie dowiedzieć się o czym w ogóle się mówi. Mówisz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia.

Zauważyłem że sam nie wiesz co piszesz, więc dalsze tołkowanie tobie nic już raczej nie pomoże.
Nie każdy ma doktorat z socjologi, psychologii, psychiatrii, religioznawstwa i teologii jednocześnie. :)

Dziękuję za uwagę.
Tyle w tym temacie.

P.S. Skoro "wymiana poglądów" zeszła do rynsztoka, może warto zamknąć dyskusję?
Wydaje mi się, że od spraw Multipleksu, trochę odbiegła...