PDA

Zobacz pełną wersję : Punkt Regulaminu.


Vokee
01-05-11, 18:04
Witam.
Jest to mój pierwszy temat na tym forum , więc proszę nie krytykowac .
Chodzi mi tutaj o jeden z kilkunastu punktów regulaminu , a mianowicie :

1d) Nieuzasadnione przeszkadzanie innym graczom jak np. blokowanie (w sposób uniemożliwiający ucieczkę, czyli przez osoby chronione przed atakami graczy bądź nieatakujące, blokowanie przejść i blokowanie gracza przed potworkiem) lub ustawiczne zabijanie potworów walczących z danym graczem lub używanych do treningu (np. w celu zyskania przez owego gracza mniejszej ilości doświadczenia).

...ten punkt powinien byc napisany prościej i byc podzielony na kilka podpunktów .
Zatem powinno to wyglądac tak :
1d)-Zabrania się blokowania graczy , przez które dana osoba może ponieśc smierc .
-Zabrania się zabijania potworów walczących z innym graczem .
-Zabrania się zabijania potworów używanych do treningu .

Zmiany te powinny nastapic , gdyż gracze Altaronu nie potrafią chyba poradzic sobie z tym punktem . Jak wiadomo w tę grę nie grają sami wybitni ludzie ... Dlatego też regulamin powinien byc napisany łopatologicznie .
Dziś miałem sytuację : Pewien gracz podchodzi do mnie , widząc że skiluje na dwóch krasnoludach , zabija je więc mówię do niego żeby przeczytał regulamin odparł tak :
Ja tu expie a ty blokujesz respa . To jak wojownik i łucznik mają skilowac teraz ? Na powietrzu ?
Nie wiem co wy na to , wypowiadajcie się , chcę usłyszec też wasze opinie .

drazbeczka
01-05-11, 18:06
Tak dobre usprawnienie regulaminu dla osób które pierwszy raz je czytają

Nil Loth
02-05-11, 00:23
Pomysł mija się z rzeczywistością, zbyt problematyczny. Niby jak udowodnisz komuś że Ci zabił np szczura? Musisz liczyć na kulturę innych graczy


//Nill

Vokee
02-05-11, 15:18
Tak , tylko że jak bijesz szczura to na 10 poziomie pada on na hita , a taki czerw , krasnolud nie , więc bezproblemowo można zrobic screena jak ktoś zabija twoje potworki do treningu , a potem będą ludzie mieli pretensję że war / ban a nie wiedzieli .

Slythia
02-05-11, 15:56
Screen to nie dowód.

Nil Loth
02-05-11, 17:59
^up

Podpisuję się

cado
02-05-11, 18:12
Screen to nie dowód.
Wybacz, że nie na temat, ale CO DO CHOLERY MA BYĆ W TAKIM RAZIE DOWODEM? Potwierdzenia innych graczy - nie dowód. Screen - nie dowód. Mamy zadzwonić na komórkę do MG że akurat w tym momencie ktoś łamie regulamin i potrzeba TP? Nawiasem mówiąc, to też nie zawsze skutkuje, i myślę, że wiesz o czym mówię.

Slythia
02-05-11, 18:57
No tak, wiem. Prościej dodzwonić się do konkursu w tvnie na żywo niż do mnie.

Ssy w Tibii nie są dowodem - za łatwo je podrobić. Skoro sama się w to bawiłam swego czasu to na pewno znajdzie się gracz, który zechce kogoś wrobić. Owszem, są sposoby by wykryć, czy zdjęcie było przerabiane, czy nie, jednak tyczy się to głównie zdjęć! i ja tego nie potrafię. Nie będę karała za coś, co może być nieprawdziwe.

Może w ogóle zacznijmy karać za cytaty z gry wklejone na forum? Co ty na to?