PDA

Zobacz pełną wersję : Doniesienia o problemach w grze - Apel i ostrzeżenie


Trav
22-08-13, 15:53
Od pewnego czasu otrzymujemy wiele zgłoszeń dotyczących problemów, jakie gracze czasem mogą mieć w czasie gry. Objawiać się one mają przerwami w używaniu przedmiotów, czarów lub hotkeyów, co może doprowadzić w ekstremalnych sytuacjach do strat u postaci. Takich doniesień nie mam zamiaru ignorować i ciągle badam ich przyczyny i możliwości rozwiązania. Niestety nie potrafię jeszcze wskazać dokładnie kiedy ten problem zostanie zażegnany, dlatego piszemy tę wiadomość, by ostrzec Was przed możliwością takich wydarzeń.

Badanie problemu rzeczą skomplikowaną, dlatego z chęcią przyjmę każde informacje, jakie Wy, gracze, możecie Praktowi w tej sprawie przekazać, a jeszcze nie przekazaliście. Wszelkie wieści, zgłoszenia, pytania proszę kierujcie do Prakta na forum przez PW (https://forum.altaron.pl/private.php?do=newpm&u=6). Mówiąc o kłopotach, jakich doświadczyliście lub o których więcej wiecie, prosiłbym byście m.in. odnieśli się do takich wytycznych:

Co dokładnie robił ten "lag"? Czy blokował użycie hotkeya? Użycie przedmiotu? Rzucenie czaru? Czego z kolei nie blokował? Można się było poruszać na przykład? Mówić?
Czy jeśli blokował np. hotkey na czar, to blokował również próbę rzucenia tego czaru ręcznie (o ile była taka)? Lub jeśli blokował użycie mikstury, to czy dało się jej użyć ręcznie myszą?
Jak wyglądała próba np. rzucenia czaru? Czy na postaci pojawiały się "chmurki" sugerujące zmęczenie/nieznajomość zaklęcia? Czy pojawiał się jakiś szczególny biały komunikat na dole ekranu gry? Czy słowa inkantacji pojawiały się widoczne na ekranie gry?
O której godzinie się to dokładnie przytrafiało? W przypadku pokonania postaci odpowiedź jest prosta i zapisana, ale jeśli udało się uniknąć, to godzina byłaby przydatna.
Czy postać była może pod wpływem działania czegoś niecodziennego, np. mikstury, paraliżu, tymczasowego ulepszenia umiejętności lub czarów chroniących przed obrażeniami ale blokującymi atak?
Czy w tym samym czasie problem dotknął jakieś znajome osoby lub towarzyszy? A może kolega stojący obok miał wszystko bez problemu?

Apeluję przez ten nieokreślony czas o ostrożność podczas bardziej niebezpiecznych polowań, wręcz nawet o wyruszanie na takie w towarzystwie, a nie samotnie.

Życzymy jak najmniej problemów zaburzających wygodę grania
Ekipa Altaron.pl

CySiO
22-08-13, 16:18
Ja zauważyłem, że były problemy z tzw "mapclickiem" lecz nie wiem czy dalej są. Polegało to na tym, że zacinał się altaron na dosłownie sekunde i tak co kilka kratek.

fiodor89
22-08-13, 18:02
Dwa razy miałem problem, który polegał na tym, że postać stawała w miejscu i nie szło nią ruszyć. Dopiero po relogu wszystko wracało do normy.

Walles
22-08-13, 20:26
Badanie problemu rzeczą skomplikowaną, dlatego z chęcią przyjmę każde informacje, jakie Wy, gracze, możecie mi w tej sprawie przekazać, a jeszcze nie przekazaliście. Wszelkie wieści, zgłoszenia, pytania proszę kierujcie do mnie na forum przez PW. Mówiąc o kłopotach, jakich doświadczyliście lub o których więcej wiecie, prosiłbym byście m.in. odnieśli się do takich wytycznych

znaki znaki znaki znaki

Noriaa
23-08-13, 06:43
Apeluję przez ten nieokreślony czas o ostrożność podczas bardziej niebezpiecznych polowań, wręcz nawet o wyruszanie na takie w towarzystwie,

Słońce, ale co mi towarzystwo pomoże jak ma ten sam błąd? Niczym wygrzebie Uha/Iha z plecaka to już zgon jest. Nawet jak na wierzchu mam to czasem nawet ręczne użycie nie działa.

Aaaa już wiem co to jest ostrożny exp, zadania dzienne i karawany... :P
Spoko, czekamy z niecierpliwością na dobre wieści.

Sarinas
23-08-13, 08:15
Mi zdarzyło się to już 3 razy.2 razy w mieście i raz na expie. Jedyne co pomagało to było pchnięcie jakiegoś przedmiotu na ziemi jak to juz Byko gdzies pisał.

Wicked
23-08-13, 10:15
Jezu, aż sam nie wierze, że muszę to robić...

Badanie problemu rzeczą skomplikowaną, dlatego z chęcią przyjmę każde informacje, jakie Wy, gracze, możecie mi w tej sprawie przekazać, a jeszcze nie przekazaliście. Wszelkie wieści, zgłoszenia, pytania proszę kierujcie do mnie na forum przez PW. Mówiąc o kłopotach, jakich doświadczyliście lub o których więcej wiecie, prosiłbym byście m.in. odnieśli się do takich wytycznych

eloelo320
23-08-13, 10:36
Ja juz ostatnie słowo powiedziałem. Kończę tu grę i już nie wracam. Ścina postacie na jakieś 2 sec, dostaje bułę od wrl, spadam na combo, wogóle nic nie moge zrobić. Ogarnijcie sobie ten silnik i nie marnujcie ludziom czasu.

marcino
23-08-13, 12:01
to sam co up:)

AdaSko_358
24-08-13, 00:41
@up , w sumie mi tez :<

Zenon von Wons
24-08-13, 22:21
@2up

2013-08-13 22:11:15 Gracz poległ na poziomie 138 , pokonany przez gargantuana.
2013-08-12 22:28:34 Gracz poległ na poziomie 138 , pokonany przez gargantuana.

Lonewolf
17-09-13, 07:58
Myśle że wasz antybot jest zrypany i jakoś ingeruje w postać, nie doszukiwałbym się w błedach na mapie tylko właśnie w antybocie, odkąd on jest, są i te problemy.

Mervakis
17-09-13, 08:39
Problem ten występował na długo przed antybotem, ale nie na taką skalę, więc na pewno nie to jest przyczyną.

Ellegon
17-09-13, 09:56
Mi się zdaje, że to wina ich własnoręcznie napisanych botów, które wcześniej się bardzo rzadko kiedy zacinały, a teraz dzięki wprowadzeniu antybota świrują częściej (kiedyś jeden programista z którym rozmawiałem powiedział, że napisanie prostego bota to tak naprawdę chwila i tego nic nie wykryje).

tomakeo
17-09-13, 11:28
Co za bzdura? To w takim razie też napisałem sobie bota, bo już kilka razy miałem podobną sytuację? Ellegon nie baw się w Macierewicza :P

Walles
17-09-13, 12:56
Sam przed chwilą byłem ofiarą tychże lagów, expiąc z Keavira Aman na hydrach, nagle wszystko się zatrzymało z czego Keavira na VC mówił że on biega normalnie, gdy próbowałem się pushować to wywalało mnie z gry. sytuacja zdarzyła się trzy razy w przeciągu 5 minut.

adamo199412
17-09-13, 13:40
To jest zamach !!! Dlaczego te lagi zdarzają się tylko na potworach typu hydry czy innych mobkach na których można paść w 5 sekund? Czy komuś zdarzyło się to na czerwiach albo szczurach? To skandal. Winni muszą zostać ukarani !!! Precz z komuną !!!

Askarnoh
17-09-13, 15:30
Kleiq się złożył na ghulu.

Wicked
17-09-13, 17:06
To wina własnoręcznie pisanego bota. Równie dobre stwierdzenie, że "to wina XP". Ktoś tu się wczuwa już w rolę, czyżby? :D

Reyane
17-09-13, 17:58
Ja dodam, że nie tylko Altaron ma problemy z tymi ścinami. Siedzę trochę w OTSach i wiem, że wszystkie, na których grałam były takie zwiechy, nawet na moim serwerze takie były. Coś mi się obiło o uszy, że problem jest, w którychś rev'ach TFS'a, a z tego prawdopodobnie Altaron korzysta (lub korzystał). Kiedyś problem był omawiany na Otlandzie dlatego radzę poprzeglądać tam starsze posty.