PDA

Zobacz pełną wersję : Mag, woj, łucznik - czyli dyskusje o profesjach


Naster
02-05-11, 16:47
Wydaje mi się że mag jest zbugowany. Przy typowym eq larva bije po 30, cyclop po 50 i więcej, gryf po 100. A woj ? 1h prawie nie istnieje przy 2h, 2h ma znacznie większy dmg a różnica obrony jest prawie niezauważalna. To co woj wyczynia z 2h w głowie sie nie mieści. przykład : 25 lvl woj nigdy nie skilował, broń 2h cyclopy 30k/h i zarobek rzędu 5k/h. A czy jakis mag na tym lvl będzie miał taki exp i kase? Skoro byle co bije go niemiłosiernie ? Skile u najta z 2h rostą znacznie szybiej niż te u łucznika chociaż ten potrzebuje kamieni, włóczni. Wojownik z 25 lvl bije po 200+ z tego exori czyli tyle samo co mag ze swoich czarów chociaż woj ma znacznie więcej hp i obrony.



Proponuje osłabić woja z 2h obniżając mu zdecydowanie obronę. A magowi lekko ją podciągnąć.

Rafalos
02-05-11, 17:23
Wydaje mi się że mag jest zbugowany. Przy typowym eq larva bije po 30, cyclop po 50 i więcej, gryf po 100. A woj ? 1h prawie nie istnieje przy 2h, 2h ma znacznie większy dmg a różnica obrony jest prawie niezauważalna. To co woj wyczynia z 2h w głowie sie nie mieści. przykład : 25 lvl woj nigdy nie skilował, broń 2h cyclopy 30k/h i zarobek rzędu 5k/h. A czy jakis mag na tym lvl będzie miał taki exp i kase? Skoro byle co bije go niemiłosiernie ? Skile u najta z 2h rostą znacznie szybiej niż te u łucznika chociaż ten potrzebuje kamieni, włóczni. Wojownik z 25 lvl bije po 200+ z tego exori czyli tyle samo co mag ze swoich czarów chociaż woj ma znacznie więcej hp i obrony.



Proponuje osłabić woja z 2h obniżając mu zdecydowanie obronę. A magowi lekko ją podciągnąć.


Wojownik musi pierw sie wyexpic wyrobic skille lvl eq.
Poczatek dla wojownika jest tragiczny exp leci jak krew z nosa nie wspominajac ze takim wojem na np 17 lvl mozna zapomniej o expieniu na jakis dobrych potworkach Ponadto mag bije duzo z tych swoich wawek
Przyklad 21 sork wbil sie w 15 sorka za 135 hp najt na takim lvlu wbije sie za max 40?

amronux
02-05-11, 17:29
Bije dwuręczną bronią, od truposza niekiedy obrywam po 80, a kumpel który bije jednoręczną obrywa po 30-40 max. Różnica chyba jest znaczna?

cado
02-05-11, 17:34
zgadzam się, mag jest za słaby, w full łuskowym secie wilki biją mnie po 20, no bez przesady, rozumiem że to nie wojownik ale przecież to jest chyba zbyt słaba obrona

Wicked
02-05-11, 17:43
Ludzie, ogarnijcie się. Każda klasa ma swoje zady i walety.
Woj z 2h nie wytankuje lepszych potworków, wiem o tym, bo często expię w teamie z 1h rycerzem i 2h. I wiem jaka jest różnica, serio.

@cado,

Weź, kurde, sie zastanów co Ty piszesz. A czego chcesz? Maga w pełnej płytówce i 1500 obrony, tak, że demce się nie przebijają? Pogódź się z tym, że mag to GLASS CANNON i tyle. Ja nie płaczę, że mój łucznik ma mniejszy dmg od maga czy mniej hp od rycerza.

Ogólnie do wszystkich co płaczą, że nie ma balansu. Nauczcie się grać. Od paru lvli expię głównie w party, exp i itemy lecą dobre, nie mam ani jednego powodu do narzekania na łucznika, a nawet jeśli, to zalety i tak równoważą wady. I podejrzewam, że tak samo jest w innych wypadkach.

Przykład:

Rycerz i łucznik nie poexpią na oficerach na nizszym poziomie. Ba! Mając 26 sie nie wybieram tam.
Znajomy, Mag - 21 poziom solo bił oficery.
Inny przykład:
We dwóch z rycerzem na 31 robiliśmy, ledwo, jednego mistrza wojny. 35+ mag stwierdził, że idzie solo na abitańców.

NAUCZCIE SIĘ GRAĆ i skończcie płakać, bo to już nudne. Jest dobry balans.

Edit:

Ja chcę łucznika co wali po 1500 z hita, ma dużo czarów, obrony w piździet, hp milion, biega najszybciej, gotuje, sprząta i sam expi jeszcze.
A co mi tam! I chcę smoka jako wierzchowca.

cado
02-05-11, 17:51
Przecież napisałem, że nie chcę uber obrony, ale bez przesady, mag przecież zejdzie w kilka sekund od 2 wilków... Exp na oficerach? Dobry żart, wystarczy lag/blok i mag pada na 2-3 hity.

Remu
02-05-11, 17:53
@Rekhyd

Bardzo dobrze powiedziane. Każda klasa ma swoje wady i zalety. Wiecie w czym tkwi problem? W tym, że widzicie tylko wady, a zalet nie umiecie dostrzec, no i w wyniku tego uważacie, że jedna klasa jest lepsza od drugiej. Jedna klasa jest lepsza w tym, a gorsza w tym, druga jest lepsza w tym, a gorsza w czymś innym i tak to się ciągnie.

Wicked
02-05-11, 17:56
Ciekawe jest to, że płaczą głównie niskopoziomowi gracze, którym się zachciewa bóg wie jakich stworów.
I dla Twojej informacji - 26 poziom, zwiadowca - mi się też wilki przebijają przez obronę i żyję z tym jakoś. ;)

Spoon
02-05-11, 18:26
Tak, mag ma bardzo słabą obronę. Długo mi to przeszkadzało, gdyż często padałem. Rozmawiałem ze znajomym, 1h wojem, który mówił, iż ciężko mu się expi, bo ma małe obrażenia... Więc mamy już dwóch graczy, którzy nie są zadowoleni ze swoich postaci.

NAGLE W UŁAMKU SEKUNDY NA UMYSŁY NASZE ZSTĄPIŁO OŚWIECENIE! Połączyliśmy obronę 1h woja z obrażeniami i leczeniem duchownego czarodzieja i oto przemierzamy bezkresne i wrogie pustkowia w drużynie!

Na poważnie: wiem, że to dosyć głupie z uwagi na to, iż jesteście przyzwyczajeni do zdobywania doświadczenia samodzielnie, ale na Altaronie naprawdę popłaca tworzenie drużyn (woj + mag/łucznik, ew. łucznik [tarcza+włócznia] + mag/łucznik) nawet na słabe potwory! Czerwie, krasnale, bandyci itp. od razu staną się łatwiejszymi przeciwnikami!

czarny992
02-05-11, 19:04
dokładnie tak zgadzam się z przedmówcą Altaron jest stworzony do gry zespołowej a nie do samodzielnego zabijania wszystkiego co się rusza ludzie to nie TIBIA "Puacz off"

Beriax
02-05-11, 19:28
chyba cie pogieło może od razu zabrać bronie 2h?

Dinoo20
02-05-11, 19:30
Rekhyd mądrze gada! Polać mu! :D A tak serio, to zacznijcie dostrzegać zalety swoich postaci i je wykorzystujcie. To naprawdę nie jest takie trudne. Juz nie mowie ze kazdy ma chodzic expic z wojownikiem obojetnie czy 1h czy 2h, ale popatrzcie jakie mocne strony ma wasza postac i na jakie potworki mozecie sie nia wybrac. Pzdr.

kanapa
02-05-11, 21:47
moim zdaniem jest dobrze

Evenix
02-05-11, 22:09
Moim zdaniem też jest dobrze. Jest to serwer RPG, więc powinien stawiać na grę zespołową i tak właśnie jest!

Tron
02-05-11, 22:20
Sam jesteś "zbugowany". Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

MonisiaHS
02-05-11, 22:50
magiem wystarczy sie ruszac.. ^^ cala gra magiem ; D

kokolinko
02-05-11, 22:57
narzekacie na maga i mowicie ze woj jest pro to czemu nie zrobicie sobie woj jak wedlug was jest pro ! balans jest dobry

Van Taron
02-05-11, 23:44
dokładnie tak zgadzam się z przedmówcą Altaron jest stworzony do gry zespołowej a nie do samodzielnego zabijania wszystkiego co się rusza ludzie to nie TIBIA "Puacz off"

No nie do końca :) Jestem samotnikiem z natury, rzadko udzielam się w grze zespołowej i czasami muszę się wyciszyć, grając samotnie.

Przede wszystkim umiejętności. Dostaliście PN, a same umiejętności wchodzą naprawdę bardzo szybko.

Mam najlepsze wyposażenie z wyspy dla początkujących, jeszcze nie kupiłem nic nowego. Na początku straciłem PN, umiejętności też były nie najlepsze.

Ale ! Znalazłem Czerwie, atakowałem pojedyncze jednostki, jedynie z czym mogłem mieć problem to z Czerwiem Królewski, którego zabicie wymagało czaru Leczenia, by ruszyć spokojnie dalej.

A co do maga, widziałem nie raz ich w akcji. Zaopatrujcie się w mikstury leczenia, to się może zwrócić bo w końcu możecie atakować mocniejsze potwory, w dodatku z dystansu.

Dreat
05-05-11, 07:13
Twój charakter a założenia gry to 2 różne sprawy ;)

A na poważnie. Ważda profesja ma wady i zalety. Dlaczego? By drużynie można było zlikwidować wady i zmaksymalizować zalety.

Kiedy mogę expię w drużynie i mimo że jest share exp to mam większe exp/h niż jak expie sam.

POZA TYM. To serwer RP, nie lvl tu najważniejszy :O

Wicked
05-05-11, 14:22
Ostatnimi czasy trochę moje poglądy uległy zmianie.
Garść takich moich własnych refleksji i propozycji;

1) Wojownik bierze poty i leci. Nie interesuje go nic, ma miecz i tłucze do woli/końca potów. A że capy ma sporo, to potów może nahapać jak głupi 3 tony lub więcej.
2) Mag. Jak wyżej + ewentualnie parę runek do ładowania różdżki. Reszta to poty.
3) Łucznik - bierze z 500 bełtów, 2 plecaki potów i koniec cap. 500 to powiedzmy, że z 40 minut expienia. Max. Zależy na czym i jak przyfarci z trafianiem. Speary? Bierzemy 30 (wedle mojej postaci patrzę) i tarczę, poty i cap z 10 może.

I teraz kwestia jeszcze inna. Broń.

1) Wojownik dokonuje jednorazowego zakupu/dropu i bije aż się znudzi/znajdzie lepsze.
2) Mag. Tak samo. Rózga i ładuje.
3) Łucznika 500 bełtów kosztuje 1,5k. Robienie bełtów, powiecie? Średnio 10 bełtów to 3 minuty. 100 = 30 minut. 500 to 2,5 godziny. Niby mało, ale to 40 minut expa i znowu wracamy, by robić bełty.

PN i nabijanie skilli.

1) Wojownik wszystkie skille nabija leciutko. Czy to 1h + obrona czy tylko 2h (swoją drogą wtedy rozwija jeden skill, jest jak łucznik, a nabija dalej 5x szybciej). Jak padnie to może skillując odrobić w pare chwil.
2) Mag. Stoi pod depo i wastuje manę. Łał. Szał pał. Nie wiem ile bije, ale też ma 1 skill z PNów.
3) Łucznik. Nie ma opcji wbicia ręcznie na wyższym poziomie skilla, bo to zwyczajnie traci sens. 30 spearów to dla mnie z 5% w najlepszym wypadku. Od 50 poziomu dista nie nabiłem ani jednego ręcznie. Zwyczajnie się nie da. Może ktoś kto ma ochotę stać cały dzień, to nabije, ale mnie to lekko irytuje, że po zgonie PN tracę i nie odrobię nawet.

Opłacalność. Często poruszana kwestia, tak mnie naszło ostatnio na przemyślenia.

1) Wojownik ma czysty zysk. Poty fakt, traci często, ale może iść na lepsze potwory samemu. A nawet jak ma zlurowany resp, to wybije z exori i może zająć. + ogromna ilość cap.
2) Mag. Postawi dwa monki i już nie ma waste prawie w ogóle. Znajomy wczoraj 2 talary natrzaskał na cyklopach w parę godzin. A jak exp mocno zlurowany to przy dozie ryzyka ma szansę wyczyścić używając mocnych czarów.
3) Łucznik. Koszt bełtów/strzał/spearów. Koszt potków. I jeszcze mała ilość cap, bo 100 bełtów waży niemal o połowę więcej niż zbroja płytowa (SIC!).
A. I respa nie mamy z czego ogarnąć, bo czarów obszarowych nie ma (Potrójny strzał dla łuku, dzięki bardzo), a ręczne bicie zlurowanych mobków to ogromny waste. (Sprawdzane wczoraj)

Lepsze moby.

1) Wojownik bez problemu bierze na siebie lepsze moby. Hity z broni + exori sprawiają, że to bardzo opłacalne. Smoki bagienne dla gościa na (EDIT!) 31 (SIC!)poziomie to było nic. Bez problemu sam expi na takowych.
2) Mag. Summony + mocne czary ofensywne sprawiają, że i tutaj można, chociaż ryzyko jest spore ze względu na małą ilość hp.
3) Łucznik nie ma szans w starciu z lepszymi mobami. Wymóg mobilności i bycia na dystans, małe hity z bliska i brak tarczy sprawiają, że zwyczajnie w tym względzie łucznik wygląda biednie.

Fakt. Łucznik ma w tym wszystkim mnóstwo zalet, ale nie o tym teraz mowa, a chciałem tylko pokazać w których miejscach jest naprawdę niesprawiedliwie i boleśnie.
True. To gra zespołowa i w teamie większość problemów znika, niemniej czemu łucznik ma być tylko supporterem i nie móc samemu porządnie expić, skoro dwie pozostałe klasy do szczęścia potrzebują tylko siebie?

EDYCJA NR 2

Zapomniałem o czarach nekromanty. (tylko o tych wiem, bo nekromantą gram)

Dotyk śmierci - zadający malutko dmg czar działający na 1 kratkę zasięgu. Dla łucznika idealnie. Mamy uciekać od mobka i bić, a tymczasem czar z 1 kratką zasięgu...
Ładunek mroku - okej. Nic dodać, nic ująć, dobry.
Skrytobójstwo - to chyba największe rozczarowanie jakie przeżyłem. Mogę zakląć NOŻYK i zadać dmg zależne od walki bronią jednoręczną, mocno zboostowane. Że co? Mam zmieniać kuszę na nożyk, marnować manę, podchodzić do mobka... i jeszcze nie zadać mu obrażeń, bo mam 10 walki jednoręcznej?
Więcej czarów nie znam póki co, także... ;)

Slythia
05-05-11, 14:36
Chodzi o stratę skilli nabitych PNami.

jakow1994
05-05-11, 14:46
itam, nie sądzicie ze ten skill to mały problem ? ;/

13:05 Awansowałeś w umiejętności: walka na dystans. 45

od 13:05 do 13:45 weszlo 20% dista

natomiast wojownik :

13:46 Maczo [13]: mi od 13;09 do 13;45 weszlo 80% sworda
13:46 Maczo [13]: zaraz 48



13:49 Maczo [13]: w minute mi
13:49 Maczo [13]: 11% shieldingu wzroslo haha a mam 41



a u mnie shield z 22 na 23 shield ponad 3h

i jaki tu jest balans ?

napewno argumenty :

-Od tego są Punkty nauki
- knight ma dwa skile wiec ida szybciej
i inne podobne są fatalnymi.

bo powino byc albo wojownikowi szły wolniej skile niz pakowi wtedy by sie zgadzało wszystko pięknie albo palkowi zrobi tak jak idą mu.
wrecz odwrotnie powino byc skoro ida mu szybciej skile, to albo nie powinien miec PN
albo palkoi powiny isc szybciej bo tu wbicie 80 skila to jest wrecz nie realna rzecz.

wojownikowi nie to ze ida 4-5x szybciej skile to jeszcze 2x mocniejsz hity w mobki wali ;/




i jaki to ma sens? powotrzy sie tak jak an RL tibi jest

ze kazdy w Top1 bedzie WOJOWNIKIEm


te 500 lvl, 400 lvl + wiekosc Knightci tutaj to samo bedzie...


naprawcie to zrobcie wieksza odmiane tibi ))

płakanie typu

po co tu grasz?
zrob se maga lub wojownika
nie graj tu

i takiei nne to szkoda waszego czasu :_)

Przemyślcie

jakow1994
05-05-11, 14:55
nie, bo komp zamula przez nią.

Alkoholiku , nie nabijaj postow tylko dostosuj sie do tematu, ehhhh czemu ja jestem polakiem ?

jakow1994
05-05-11, 15:11
sory nie gram tyle co ty wiec komp mi po nic.

odchadzac od polaka , bo patrze na takich jak ty, wiec tak mowie.

i patrzac na nabijanie postaw bede robil wiecej blenduffff

Sosna
05-05-11, 15:15
z tym że rycerz wali w mobki więcej niż palek bym się nie zgodził. A skille wcale tak źle nie rosną. typ też mógł fantazjować z tym swoim op skillingiem :p

jakow1994
05-05-11, 15:17
nie mogl to moj rl z ktorym na vt gadam nieraz;p

Nil Loth
05-05-11, 15:33
Trudno coś dodać do wypowiedzi Rekhyda ale spróbuję.

Na odmianę stanę w obronie łucznika/zwiadowcy. Przecież nie może być tak źle. Niewielu z was wie, ale było jeszcze gorzej w pierwszych dniach Altaronu. Przejdźmy więc do rzeczy.

Mówicie że ciężko trafić coś/kogoś z bliskiej odległości ale chyba nie o to chodzi?
Jak wiemy gra łucznikiem nie polega na konfrontowaniu się z przeciwnikiem twarzą w twarz. Kiedy łucznik spokojnie atakuje np. Bandytę, rycerz potrafi dostać za 40. Na 26 poziomie byłem w stanie zebrać 36 tysięcy doświadczenia na godzinę i uważam to za niezły wynik.

Druga sprawa, o której kolega Rekhyd nie wspomniał. Co się tyczy czarów- Odes Kpiro znane także pod nazwą Szybkostrzelność. Kosztuje ono jedynie 100 punktów many a potrafi zadać spore obrażenia, 3 bełty w sekundę.

Pytanie czy coś powinno się zmienić czy nie. Jeśli ma się doświadczenie w grze łucznikiem można grać, i owszem. Czy jest sprawiedliwie? Naprawdę ciężko zrobić tak żeby ułatwić grę pozostawiając ją przy tym trudną.

Moim skromnym zdaniem doświadczenie w walce dystansowej powinno troszkę szybciej rosnąć. Jest to bardzo neutralna wypowiedź ponieważ na chwilę obecną nie uczestniczę w świecie Altaronu.

Pozdrawiam
//Nill

Kosky
05-05-11, 16:32
Jedyną, ale za to OGROMNĄ wadą łucznika, jest szybkość przyrastania umiejętnosci walki dystansowej. Banalny przykład- kupiłem 100 kamieni, podzieliłem się z Ettą na pół, wiec mielismy po 50. Miałem 51 dystans. Starczylo mi to na ponad 30 minut treningu, a zdobylem 5 % (!!!!!) umiejętnosci ! Śmiech !
czyli na awans z 51 na 52 dystans , trzeba zużyć 10 godzin treningu i 1000 kamieni... Caly czas mialem krwawe ciosy... Gdy ginę, jedyne na co patrzę, czy mi dist nie spadl... paranoja ! A to ze rycerz ma 2 skille do trenowania... zaden argument! W momencie jak mu OBA skille przyrastają szybko, to :
1. Bron rozwijana jest znacznie szybciej niz u łucznika,
2. Tarcza rozwijana znacznie szybciej niz u łucznika,
3. PN doda sobie do jakiego chce skilla. <- tu faktycznie PN to dodatek, a nie jak w przypadku łucznika BAZA na ktorej sie opiera zdobywanie skilla. W tym czasie co łucznik walczy z lvlem aby dostac nowy punkt nauki, rycerz i walczy o PN i w tym samym czasie mu skill wejdzie podczas normalnej, regularnej walki !
2 opcje:
Albo NATYCHMIAST zareagujcie i obnizcie wojom predkosc skillowania, albo przyspieszcie predkosc łucznikowi !
Inaczej, za pare miesiecy \ tygodni, wojownicy zdążą wbic po 80+ skilla, a łucznicy na 60 beda gnic. Pozniej jak sie zbalansuje, to woje i tak beda daleko do przodu. Im predzej, tym lepiej.

Dreat
05-05-11, 19:37
TAK.

Niech zwiadowca będzie przekoxem, będzie miał skille 100+ na 20 lvl i jeszcze PN do wykorzystania, najlepiej po 1 PN za jednego skilla w diście niezależnie od poziomu.

Ta. Gra. Jest. Trudna.

Jak jest za trudna to skończ płakać i wą na jakieś OSTy

Kosky
05-05-11, 20:10
Wiekszosc osob wypowiadajacych sie "przeciwko" przyspieszenia treningu łucznika, to ludzie grający innymi profesjami. znaczna czesc ignorantow, pewnie mysli " dzieciaki sie dostaly do myszki, zalozyly chary, placza bo za ciezka gra"... NIC bardziej mylnego. Jestem doswiadczonym graczem MMORPG 2d\ isometric 2d (tytuly takie jak Tibia, Zezenia, Phobos) nie sa mi obce i zawsze dawalem tam rade ! Moja pozycja jest taka : "zacisnąć pośladki, nabic 40 poziom, wtedy z automatu skill bedzie +/- 70, da sie grac". Moze to i jakies rozwiazanie, odsiew slabszych, ale nie popadajmy ze skrajnosc iw skrajnosc. w mym poprzednim poscie calkiem LOGICZNIE (imo) obuliłem teze pt. "ale woj ma 2 skille do wytrenowania". Jesli tak- ok, ale czemu OBA lecą szybciej ? czemu az tak was, wojownikow boli to, ze łucznik nie moze miec skilla rosnacego ROWNIE szybko ? przeciez i tak dodaje tylko w 1 rzecz PN. Wy tez mozecie w 1. a drugi z automatu rosnie wam szybciej. Nie jestem rozgorączkowanym newbie... uwazam nawet za ciut krzywdzące to, ze mag ma tak slaba obrone ! choc nim nie gralem, to widzialem jak na ghoulach etc sie magowie wykładają niczym muchy...
Kazdy, kto powie "TA GRA MA BYC TRUDNA" , ma racje, ale ten co powie zle slowo na temat postow pt." niech skille łucznika lecą rowno z wojownikowymi" jest skonczonym idiotą ... Wg mnie nawet niech leci o 25-50 % wolniej łucznikowi. Ale na litosc Dugiona ! nie 300 % wolniej !

Wicked
05-05-11, 20:31
13 poziom wojownik mi mówi, że ta gra jest trudna? I że mają być skille po 100? Człowieku, czy ty w ogóle widziałeś łucznika w akcji? Bo mam wrażenie, żę swoje poglądy opierasz tylko i wyłącznie na słowie czytanym na forum i tyle.
Gram łucznikiem od 10 poziomu, obecnie mam 30. I wydaje mi się, że ciut, troszeńkę, ledwo co, ale wiem lepiej jak to wygląda.

I mam wrazenie, że przeczytałeś jedynie jakiś post o "zwiększenie skilli", a nie całą dyskusję.
A z taką osobą w polemikę wdawać się zamiaru nie mam. Cofnij sobie stronę, przeczytaj mój post, proszę i wtedy się wypowiadaj.

Bo nie tylko skill jest przyczyną, dlaczego łucznik jest najmniej popularną klasą.

Tommy
05-05-11, 21:32
Łucznik aka pallek w dawnych czasach Tibii po prostu nabijał 60+ dista w treningu i resztę skilli nabywał na expie. Ewentualnie czasem były świry co kręcili 80+.. jednym z nich byłem ja :) Ale po co? Blood hit dawał więcej % do dystansu niż sparowany rzut.

Wniosek? Skillujcie expiąc!

Dreat
05-05-11, 21:57
13 poziom wojownik mi mówi, że ta gra jest trudna?
Znam jej założenia, wiem, że dla solo gracza za łatwo nie będzie.
I że mają być skille po 100?
Khym... Zostawię to bez komentarza.
Człowieku, czy ty w ogóle widziałeś łucznika w akcji? Tak, łucznik na 18 prawie bez skillowania bardzo ładne hity ładował.
I mam wrazenie, że przeczytałeś jedynie jakiś post o "zwiększenie skilli", a nie całą dyskusję.
A z taką osobą w polemikę wdawać się zamiaru nie mam. Cofnij sobie stronę, przeczytaj mój post, proszę i wtedy się wypowiadaj.
To nie pierwszy temat na ten temat a czytałem ich sporo. Już nie pamiętam kto gdzie się wypowiadał, jednak dyskusji o skillach łucznika i obronie maga przejrzałem niemało.

Bo nie tylko skill jest przyczyną, dlaczego łucznik jest najmniej popularną klasą.
To skoro mag ma taką niską obronę i ciągle pada - czemu ciągle widzę pełno magów?
Ciesz się łuczniku, masz mało konkurencji, jak ktoś na jakieś mocniejsze zadanie będzie szukał łucznika masz większe szanse.
Jak ktoś nie chce grać łucznikiem niech nie gra.
Mi łatwo wojem nie jest (trudno np.: uciekać od potwora, czego nie można powiedzieć o dystansowcach), łatwo mogę zostać otoczony (wystarczy lag i więcej potworów), musze gonić dystansowe potwory na otwartym terenie, małe hity zadaje, wolno expie, ale nie narzekam (no może teraz trochę;P) spinam się i gram.

Nie wiem jak szybko rośnie dist, ale wiem, że nie powinien rosnąć tak samo szybko jak skille woja. Łucznik byłby imba wtedy. Bardzo imba.

Kosky
05-05-11, 22:14
Wniosek? Skillujcie expiąc!

No chyba żartujesz ?
Nawet jesli blood hit daje wiecej % ( co doskonale wiem bo skilla 90 pallkiem zrobilem w tibii, zezenia 42 dista (na zezenie to duzo ) ) to skillujac , waląc same chmurki hitasz CO 2 SEKUNDY !!! a na huncie :
3 hity, 5-10 sekund przerwy , szukasz moba, 2 hity, 15 sek przerwy albo wiecej bo ktos ubil, 4 hity etc etc....
Na expie W OGOLE nie widze postepu w discie. a teraz mam ledwie 53. co bedzie pozniej ?!?! moze nie jestem kozak, bo 23 lv łucznik, ale wiem co mowie. i jak zwykle wypowiadaja sie osoby NIE grajace lukiem.. Rekhyd (sorry jak myle nick) wie co mowi, pewnie potwierdzi me slowa, bo troche czasu spedzil orając łucznikiem. Ktos powie "to gra RPG, nitylko exp\ skill sie liczy" muahahaha
1. Chciałem grac RPG, uzywalem staropolskiego słownictwa, ale ręce opadają, kiedy na moje 1 zdanie rpg przypadają 3 "kurwy", 2 "pojebalo cie czlowieku" i 10 "mów po >> lucku<<" (żałosne)
2. wykonując questy, siły nie przybedzie
3. to server pvp, jak nie bijesz lv\ skilli to sie nie obronisz, rozumiem przeplatanie exp + questy , ale nie samym questem zyje czlowiek :D
4. skoro inni (magowie (choc maja slaby def, dobry dmg), woje (bez komenta)) mogą skille zwiekszac szybciej, expic wydajniej, zadawac wieksze obrazenia, to czemu nie lucznicy ?
Zal wam dupke sciska, ze ktos moze byc rowny \ lepszy ? aaaa no fakt, wy bez nakladu pracy chcecie byc lepsi ! Kompleks meskosci sie klania ;)


Mi łatwo wojem nie jest (trudno np.: uciekać od potwora, czego nie można powiedzieć o dystansowcach), łatwo mogę zostać otoczony (wystarczy lag i więcej potworów), musze gonić dystansowe potwory na otwartym terenie, małe hity zadaje, wolno expie, ale nie narzekam (no może teraz trochę;P) spinam się i gram.

Nie wiem jak szybko rośnie dist, ale wiem, że nie powinien rosnąć tak samo szybko jak skille woja. Łucznik byłby imba wtedy. Bardzo imba.

Hmmm, no tak, wojownika się łatwiej otacza... nie ma co! hrhrhrh Jak ciebie cos otoczy masz najwieksza sznase przetrwania ze wszystkich prof... bez komentarza.

Dystansowe potwory, jakbys nie wiedzial, od nas tez uciekaja :)

Male hity zadajesz... coz, zaloze sie ze wieksze hity zadasz majac 50 1h\2h i bron z atakiem wiekszym niz spear ... bez spear nie porownuje, bo wtedy juz lucznik jest mega poszkodowany- zero tarczy (ale na to nie narzekam, bo to jego właściwosc)

Wolno expisz... o kurde.. ! ale mi przyklad wpadl na mysl! 14 lv woj, co prawda 2h, sprzedal mi kamienie na trening jak mialem +/- 20 lv. 2 dni pozniej on ma 29 poziom, a ja tym samym nakladem expa 23 ( bo + 2 dedy)... zaskakujace !! Ciekawe kto WOLNIEJ expi.. ten co ma slaba bron i skille, czy ten co ma ok bron i slabe skille (jak sie nie chcialo trenic? (odpowiednio : lucznik ... woj...)

Nie wypowiadaj sie lepiej boś w d... był i g... widzial. :)

Wicked
05-05-11, 22:42
Dobra. Odpisuję ostatni raz, specjalnie dla tłuków, którym trzeba pewne rzeczy cepem wbijać do łba.

Skoro to nie gra SOLO, to czemu jedynie łucznik musi grać zespołowo? Tak. Tylko łucznik musi.

Tak, łucznik na 18 prawie bez skillowania bardzo ładne hity ładował.

Na 18 też calkiem ładnie biłem. Gorzej, że mam 30 poziom i niemal takie same skille. ;)

To nie pierwszy temat na ten temat a czytałem ich sporo. Już nie pamiętam kto gdzie się wypowiadał, jednak dyskusji o skillach łucznika i obronie maga przejrzałem niemało.

Temat i dyskusje. Czyli żadnej praktyki nie masz. W tym miejscu dziękuję za dyskusję. Tylko jeszcze dla radości czystej obalę resztę bzdur.

Mi łatwo wojem nie jest (trudno np.: uciekać od potwora, czego nie można powiedzieć o dystansowcach), łatwo mogę zostać otoczony (wystarczy lag i więcej potworów), musze gonić dystansowe potwory na otwartym terenie, małe hity zadaje, wolno expie, ale nie narzekam (no może teraz trochę;P) spinam się i gram.

No tak. Nam zdecydowanie łatwiej uciekać od potwora... nie, wróć. Co to ma za kierwa znaczenie czy uciekam łucznikiem czy rycerzem, poza faktem, że rycerz ma więcej obrony i hp? ; o
Otoczony. Cóż. Lag i też jestem otoczony. Doesnt matter, dude. Tyle, że woj może przeżyje. Paladyn otoczony przez wilki padnie. ;)
No lol. Fakt. Tutaj masz rację. Ale poza szamankami nie wiem co masz na otwartym terenie ze strzelających.
Małe hity? Wolno expisz? To tylko potwierdza moją tezę, że raczej nie jesteś za dobrym graczem, a próbujesz się wtrącać w dyskusję.

cado
05-05-11, 22:57
(...)
Hipokryta. Przeczytaj sobie swój własny post w temacie o za słabych magach.

ruski
06-05-11, 11:38
Z tym uciekaniem, to chyba chodzi, że łucznik może bić z dystansu uciekając, a wojownik nie za bardzo.
Ogólnie, co was boli, że wojownikowi umiejętności szybko rosną?
Będzie dużo wysoko poziomowych rycerzy, to będziecie mieli z kim iść na polowanie.
Z tym, że wam słabo leci skill? Ja swoim 20 magiem mam 10 poziom magiczny.
Dobrze pamiętam, że na 17 poziomie awansowałem na ten 10 poziom magiczny, teraz wbite mam jakieś 40% do 11.
Walne z kostura nowicjusza za 20, a z kuli ognia za 40 (zużywając 20 punktów many) i jakoś dobrze mi się gra.
Jeżeli nie macie przyjemności z gry łucznikiem, to grajcie wojownikiem lub magiem.

Remu
06-05-11, 11:57
Namawianie łuczników do zmiany profesji mija się z celem - dojdzie w końcu do tego, że żeby spotkać łucznika na serwie, to tak jakby wygrać w totolotka. Błąd jest widoczny i administracja powinna się jak najszybciej za to zabrać.

ruski
06-05-11, 12:06
Nikt nie namawia łuczników na zmianę profesji.
Magiem się gra ciężko, ale osobiście uwielbiam nim grać.
To samo jest z innymi profesjami. Ktoś lubi grać łucznikiem, będzie nim grać, a ulepszanie go na siłę nie ma sensu. Bez sensu było by, żeby łucznik w Altaronie był jak paladyn w tibii, gdzie ten może samotnie zabijać większość bestii.

Zembolx
06-05-11, 15:13
Ja się wypowiem w tym temacie tylko raz.

Osobiście gram wojownikiem, w tibi zawsze grałem magiem albo pallkiem i chciałem teraz spróbowaać knighta. Na 22 lvlu mam skille 51/46 (ani razu nie skillowałem, wszystkie te skille są wbite przy expieniu i z PN).
Może 22 lvl to nie dużo ale z tego co zauważyłem, łucznicy na takim samym poziomie jak ja są w stanie iść na lepsze moby, ale moim zdaniem to nie zmienia faktu że powinni podnieść wzrost skilla łucznikom przynajmniej o połowe, bo rzeczywiście rośnie troche za wolno.
Ale błedem bedzie taka sama predkosc skilla łucznika jak u wojownika. Dlaczego?
Otóż dlatego że po pierwsz PN'y to tylko dodatek, więc tego w ogóle nie wliczajcie do skilli, możesz to dadac tak samo do alchemii zrecznosci, to juz twoj wybor, kazda profesja ma tyle samo PN na lvl, więc to od Ciebie zalezy czy zainwestujesz i w obrone i w atak czy tylko w atak czy w cos innego. Zaś skille... jesli dist bedzie tak samo rosl jak czy tez obrona...to co Wy chcecie żeby blokerami na altaronie byli i łucznicy? Wojownicy są od blokowania, łucznicy od zabijania uciekając, tak już jest. Nie można mieć wszystkiego, widziałem nie raz łucznika jak sobie świetnie daje rade, ba lepiej ode mnie na tym lvlu.
Jedyna moja prosba (sam gram wojem) podniescie wzrost dista o okolo 50% :)
Pozdrawiam Slythie XD =***

Kosky
06-05-11, 15:27
Może 22 lvl to nie dużo ale z tego co zauważyłem, łucznicy na takim samym poziomie jak ja są w stanie iść na lepsze moby, ale moim zdaniem to nie zmienia faktu że powinni podnieść wzrost skilla łucznikom przynajmniej o połowe, bo rzeczywiście rośnie troche za wolno.
Zaś skille... jesli dist bedzie tak samo rosl jak czy tez obrona...to co Wy chcecie żeby blokerami na altaronie byli i łucznicy? Wojownicy są od blokowania, łucznicy od zabijania uciekając, tak już jest. Nie można mieć wszystkiego, widziałem nie raz łucznika jak sobie świetnie daje rade, ba lepiej ode mnie na tym lvlu.
Jedyna moja prosba (sam gram wojem) podniescie wzrost dista o okolo 50% :)

Motasz się w wypowiedzi. czytając twoj post, na zmiane zyskuje i trace wiare w to, ze rozumiesz na czym problem polega...
Jesli na 22 lv masz skill 51 wojownikiem, oznacza to ,ze byles zbyt leniwy abytrenowac, a to wojownikowi nie zajmuje zbyt duzo czasu.
Łucznik nie ma opcji trenignu... UPS ! zapomnialem, ma , 10 h non stop skillowania zeby podniesc umiejetnosc z 51 na 52...
Skad pomysl ze narzekamy na obrone ? ani 1 post tej tematyki nie poruszyl. Chodzi TYLKO i wyłącznie o przyrost dystansu... ostatnie twoje zdanie jest na temat (choc to jedno). choc uwazam, ze z 51 na 52 powinno sie moc awansowac w max 3 godziny skillania non stop.

Nie wiem czy wypowiadanie sie tu po raz enty ma jakis sens. Rezultatem moich wypowiedzi sa bezsensowne riposty graczy o innych profesjach, zeby zmienic lucznika na maga\woja, zeby nie plakac, ze gra ma byc trudna. POWEIDZCIE MI COS CZEGO NIE WIEM ! I dlaczego mamy miec gorzej ?
A jesli RUSKI ma na 20 poziomie 10 magiczny,... zal mi twych umiejetnosci gry magiem i rozwijania tej postaci, moj mlodszy, 14-letni brat na 12 poziomie ma 6 mlv...

ruski
06-05-11, 15:46
Dzięki, że mnie uwzględniłeś w swojej wypowiedzi.
Ale nie wiem, czy pomyślałeś, że z 1 na 6 poziom magiczny jest łatwiej wbić niż z 9 na 10.
Dobranoc?

horus
06-05-11, 19:37
Według mnie jedyny problem z łucznikiem to taki, że amunicja jest zbyt ciężka i nie można jej zbyt dużo wziąć. Na niskim lvl exp przy użyciu łuku jest straszny, trzeba co chwila po nowe strzały się wracać.

Lord Shooters
06-05-11, 22:55
Według mnie jedyny problem z łucznikiem to taki, że amunicja jest zbyt ciężka i nie można jej zbyt dużo wziąć. Na niskim lvl exp przy użyciu łuku jest straszny, trzeba co chwila po nowe strzały się wracać.

to nie graj łucznikiem :P ;)
Shooter here

Kristof
07-05-11, 08:55
Gra musi mieć jakiś poziom trudności panowie, ale fakt faktem że kumpel też cholernie na to narzeka, może to przyzwyczajenia z tibi ?

Wojownik - w miarę ok jest

psajdi
07-05-11, 09:51
Według mnie jedyny problem z łucznikiem to taki, że amunicja jest zbyt ciężka i nie można jej zbyt dużo wziąć. Na niskim lvl exp przy użyciu łuku jest straszny, trzeba co chwila po nowe strzały się wracać.

Obecnie mam 24 lvl, na exp biore albo strzały (ok. 700), albo 30 włóczni, więc nie wiem w czym problem. Łucznik jest straszenie słaby na tym servie, to mnie boli, że Ci którzy grają wojem lub magiem mówią że jest ok. Wcale tak nie jest. Łucznik wali spore hity? Taaaak, oczywiście, z włóczni trafia raz na 5 razy, z czego na skillu 50 walnie ~~80. Z łuku trafia częściej, gorszy def, prawie taki sam dmg. Kusza? Większy dmg, ale niestety, czary na 20+ lvlu ofensywne, pierwsze które się dostaje typu "Potrójny strzał" wymaga łuku i strzał.

Kosiek
07-05-11, 13:26
Zgadzam się. Z jednej strony mamy maga, który na 20 poziomie z fali może walnąć za 150+ a z drugiej mamy łucznika który ma problem z zadaniem hita z włóczni powyżej 60 (o ile w ogóle trafi). Strzały są tylko na grupowe polowania. Do tego zamiast naprawić system czyli wyrównać zadawane obrażenia, to dajecie nam lżejsze włócznie.
Ja zamiast wzmacniać łucznika, proponuję trochę osłabić maga i trochę wzmocnić skillowanie łucznika (lub zwiększyć mu ilość PN), powinno być wtedy już w miarę równo...

Beriax
07-05-11, 14:53
Co wy gadacie ludzie łucznik jest dobry nawet bardzo dobry wystarczy chwile nim poskilować i założyć strzały od zywiołów a hity od razu się poprawią ;).
do tego spele ma super np. szybkostrzelność ja nie raz widziałem jak łucznik z tego combo po 450+bil w potwory co są wrażliwe na dany żywioł.


Ps. Niech administracja nic nie zmienia :B

thorus
07-05-11, 15:42
Od jakiegoś czasu gram właśnie z nudów łucznikiem i niestety muszę potwierdzić, że skille rosną potwornie wolno... Poza tym na serwerze łuczników jest chyba najmniej co o czymś chyba jednak świadczy? I jeszcze te włócznie które łamią się w takim tempie, że aż szkoda gadać...

muscovite
07-05-11, 16:15
Nie wiem Dzióbki czy zauważyliście ale zmniejszono wagę włóczni z 20 do 12 uncji ;) Co oznacza, że będzie można wziąć więcej włóczni na expa lub/i mieć więcej capa na mikstury i rzeczy zabierane z potworów.
Mamy progres.

Was
08-05-11, 07:24
Zgadzam się. Z jednej strony mamy maga, który na 20 poziomie z fali może walnąć za 150+ a z drugiej mamy łucznika który ma problem z zadaniem hita z włóczni powyżej 60 (o ile w ogóle trafi). Strzały są tylko na grupowe polowania. Do tego zamiast naprawić system czyli wyrównać zadawane obrażenia, to dajecie nam lżejsze włócznie.
Ja zamiast wzmacniać łucznika, proponuję trochę osłabić maga i trochę wzmocnić skillowanie łucznika (lub zwiększyć mu ilość PN), powinno być wtedy już w miarę równo...
Dist rośnie za wolno ALE, mag wcale nie jest OP, przecież wystarczy lekki lag na głupich cycach i jak podbiegna 2+ to się mag wykłada, to samo na pvp 2berki+ wave i mag złożony solo na kombo.Więc coś za coś wymiata z dmg, ale sam jest pionem i pada w sekunde.Jak zaczynałem grać i pytałem o maga to powiedzieli na rooku, Zabija w 5sekund pada w 3 i jest to idealne porównanie, a pozatym spójrz jak nam mlev rośnie, na 17magicu expiac ciągle na potach odrobić 1 deada to cały dzien spalania many z potami. Ofc hity z wave po 150++ w pvp bolą, ale z drugiej strony wiele mobków ma nas na hita czy dwa, i żeby expić trzeba ciągle ogarniać bo mały bład=zgon.

ralph
08-05-11, 20:40
zgadzam się, mag jest za słaby, w full łuskowym secie wilki biją mnie po 20, no bez przesady, rozumiem że to nie wojownik ale przecież to jest chyba zbyt słaba obrona

Masz racje , mag obrywa od potworow rowno wiem bo sam gralem jakis czas , od czerwi trzeba uciekac , nawet od krasnali co woja nieruszaja na 10 lv ze skilami 15/15 a mi msa z luskowym setem i 20 shieldingiem hitaly po 15 . Jednak mysle ze to jest jakis bug niz tjego def . Po 2 rozdzki niepowinny miec uzyc lub odbierac many albo to albo to , niedosc ze mag na malym lv slabo zarabia to jeszcze musi sie co chwile wracac a kogos moze byc niestac na 2 rozdzki . Lecz jest jedno ale ! Mag na 20 lv z 20 mlv bije w ludzi po 100 a w potwory po 200 z ,, exevo flam hur'' z exori vis itd po 50 w ludzi 100 w potworki to wiesz , cos za cos

Drakonno
08-05-11, 21:05
@up

Właśnie dlatego do tego 17 poziomu musi się mag męczyć, potem ma konkretną rekompensatę i może się mierzyć z przeciwnikami o 5-7 poziomów większymi od niego. Jedynie trzeba przebrnąć na ten 17 poziom.
A inna sprawa to taka, że nie wszystkie zaklęcia mają 2 sekundy "zmęczenia". Wyższe mają nawet 4 lub 5, a fale ognista i lodowa 3 a nie 2 jak na normalniej Tibii.
Tak samo jest zwiększony koszt tych zaklęć, nieznacznie, ale to jest wymóg, żeby obrażenia były odpowiednie.

tyski
08-05-11, 22:46
Moim zdaniem łucznik jest do bani i jego skille.... Knightem skilluje niż pallem.. OMG??!! Z tego co pamiętam to pall zawsze szybciej skillował ,a tu na odwrót...
Skillowam 47skilla na 48 chyba z 3h jak nie lepiej. Pozdro z takim skillowaniem...

Remu
08-05-11, 23:25
Nie porównuj tego łucznika do palla z tibi. Dobrze, że nie zrobili łucznika na wzór palla w tibii, bo tam po prostu balansu nie ma, pall może solować wszystko, bić wszystko, ogółem w tibi jest zajebisty.

Terteus
09-05-11, 17:27
Może przeprowadzimy ankietę "jaką postacią grasz?"

Muminek
09-05-11, 18:49
na frum udziela sie mala czesc populacji serwera, nie da nam to jasnych danych :P

Kosiek
16-05-11, 10:36
Nie porównuj tego łucznika do palla z tibi. Dobrze, że nie zrobili łucznika na wzór palla w tibii, bo tam po prostu balansu nie ma, pall może solować wszystko, bić wszystko, ogółem w tibi jest zajebisty.
Racja w 100%. W Tibii tej profesji, która powinna się nazywać Łucznik, dali tanka i dpsa, brakuje mu jeszcze czaru Challange (exeta res) i byłby rycerz z magiem w jednym.
Tutaj do balansu już całkiem blisko, trzeba jedynie trochę zwolnić skillowanie łucznikowi i osłabić trochę atak maga (bo on ma być dpsem na hunty, więc teoretycznie nie powinien się martwić o otrzymywane dmg).
Obrona łucznika jest w sam raz, nawet bym mu odrobinę osłabił i zabronił korzystać z mocniejszych pancerzy, w końcu ma to być także profesja od huntów grupowych.
Jedyne co mnie trapi w Łuczniku to brak możliwości czarowania włóczni. O co mi chodzi? Siedzę sobie na huncie i zawsze biorę parę włóczni na bicie tego na co szkoda bełtów (na przykład duchy). A z włóczni ducha ubić nie można. Nie chodzi mi o to żeby włócznie biły mocniej, ja chcę żeby można było z nich zrobić coś słabym potworom odpornym na fizyczne obrażenia, jak ten głupi duch.
Nie widziałem też żadnych zestawów podnoszących walkę z dystansu, a szkoda, bo chętnie bym taki skompletował.
na frum udziela sie mala czesc populacji serwera, nie da nam to jasnych danych :P
Błagam, pisz poprawnie. A co do wypowiedzi to dobrze, bo na forum głos powinni mieć tylko ludzie z doświadczeniem w grze.

Drakonno
16-05-11, 14:15
Zestawy dla łucznika są chyba dwa, Myślwiego i Trollowy, tego jestem pewien, bo takie udało nam się znaleźć i prawdopodobnie będą wprowadzone nowe, o ile już nie zostały. Jeśli chodzi o tę balansację właśnie zmniejszyć ciut prędkość skilla, nie wiem jak u maga teraz leci, ale chyba dobrze jest bo formuła jest: (Poziom magiczny-1)*10Punktów many = 1% poziomu magicznego. Tak mi wyszło z "obliczeń" jeśli chodzi o maga. Pozostałe profesje mają dość wysokie skille i ładne ciosy wchodzą. Obrony nie ma co zmniejszać/zwiększać, naprawdę to jest dobrze, może, żeby łucznik nie biegał w mosiężnym zestawie, ale musi być dopiero wprowadzony zestaw specjalny dla niego, póki co będzie jak jest. Osobiście mogę się wypowiadać tylko o magu bo nim zdobyłem 80 poziom i także 80 magiczny na beta testach więc co nieco wiem.

Tak więc, naprawdę obrażenia były już kilka razy obniżane i w sumie zastanawiając się realnie można by obniżyć o 25% magię na poziomy 45+. To zaklęcia jak Pocisk Śmierci, Tornado, Burza Ognista, Zew Śmierci i u duchownego nie wiem, jakiś Blask Dugiona? Tak samo 10% w dół Oddech Śmierci, który potem zadaje 1/2 obrażeń od SD jeszcze obszarowo, co jest masakryczne, chociaż z drugiej strony exhaust tego wszystkeigo wynosi 5 sekund, albo 4, co rekompensuje i blokuje masowe mordy. Tych zaklęć, które wymieniłem. Ogólnie mag może wszystko solować, nic nie może solować maga, ale jeśli mag będzie przeciwko 2 przeciwnikom już jest niebezpiecznie. Oficerowie nawet na tym 80 stanowili dla mnie zagrożenie, kiedy pojawiały się dwa "na klatę".

Podsumowując, mieszane uczucia, ale sądzę, że balansacja jest bardzo dobra, dla mnie to 90% możliwości.

Pawlo182
16-05-11, 15:04
Jako, że dużo grałem w Tibię paladynem i tutaj gram jego odpowiednikiem - łucznikiem, to napiszę swoje spostrzeżenia na temat tej profesji:
1. Zwiększono szybkość nabijania skilli u łucznika. Widzę to na expie, a czasami nawet sobie poskilluję. Przy 68 dist, pasek nawet szybko leci na przód expiąc. Wiadomo - obrona tarczą leci jak krew z nosa, ale tutaj nie mamy do czynienia z paladynem tibijskim, który faktycznie był zdolny solować wszystkie potwory dzięki dużej obronie, potężnym obrażeniom (SD+assa stars) i mega leczeniu.

2. Dużym atutem łucznika jest fakt, że można skakać na schodach i bez problemowo zabijać trudniejsze potwory przy których rycerz by padł bardzo szybko (zakładam, że np. 30lvl łucznik walczy z trudnym potworem i taki sam poziom rycerza).

3. Zmieniony został fakt trafiania łucznikiem. Widzę to expiąc z rycerzem. Prawie każde uderzenie z kuszy i bełtów rani potworka (wcześniej mało trafiałem, a rycerz o wiele częściej i lepiej). Obrażenia też nie są takie straszne, zwłaszcza, że bijemy z dystansu.

4. Expiąc z rycerzem nie tracę nic prócz bełtów. Rycerz leci ostro z manaskami i czasami życiaskami.

5. Dużym utrudnieniem jest expienie w pojedynkę. Jako, że nie zabijamy szybko potworów, nie mamy dobrej tarczy, a leczenie nie jest bardzo dobre, to często zdarza się oberwać po łbie. Szczególnie jest to uciążliwe w mojej sytuacji, gdzie internet nie jest najlepszej jakości i często mam lagi i freezy. Jest ciężej niż w Tibii (tarcza+royalki działały cuda), ale to nie znaczy, że jest źle. W starej Tibii chodziło się z kuszą, to tutaj też da się. Dobrze, że w końcu widać różnicę w grze łucznikiem i rycerzem. Myślę, że na wyższym lvlu będzie łatwiej biegać z potworkami.

6. Brakuje mi zróżnicowania w broniach dystansowych, ale to już poruszane było nie tylko przeze mnie. Może faktycznie są jakieś bronie, ale nie są odkryte.

Podsumowując:
Gra łucznikiem nie należy do najłatwiejszej. Nie polecam łucznika nowym graczom, bo mogą się szybko zrazić do gry. Myślę, że łucznik jest postacią rozwijającą się - z każdym kolejnym lvlem, będzie coraz łatwiej. Sam ostatnio porzuciłem trochę grę łucznikiem, w dużej mierze z powodu słabego internetu, ale myślę, że też trochę dlatego, że faktycznie samemu expi się ciężko, a nie zawsze jest kolega do expa.

Twórcy Altaronu zmierzają w dobrą stronę, jeśli chodzi o koncepcję stworzenia profesji. Jednak wiadomo, że dużo rzeczy wychodzi "w praniu". Mi się podoba. Jak na razie brawa dla was ;)

ZycieJestHajem
16-05-11, 16:49
dokladnie. Potwory prawie wgl sie nie wbijaja w woja i bardzo szybko expi.
Uciekalem raz z kolega przed 42 wojownikiem. Uderzyl mnie za 160 z lapy co prawda bylem bez tarczy dobil tylko exori i juz mnie nie bylo. 42 woj ubil 25 lucznika na bulke - Moze bym nie padl jak by bylo POPRAWIONE LECZENIE. Poty tutaj sa bardzo zamulone czasami trzeba wcisnac hota 3 razy zeby sie uleczyc.

Co prawda na maga tez nie mozna narzekac bo ma bardzo silne flam hury ale lucznik tez ma swoje skille. Ale wojownik jest tu z przesada za silny

Kosky
16-05-11, 17:24
Moze bym nie padl jak by bylo POPRAWIONE LECZENIE. Poty tutaj sa bardzo zamulone czasami trzeba wcisnac hota 3 razy zeby sie uleczyc.


ŚWIĘTA RACJA !!!
Nie jestem informatykiem, wiec nie wiem, co jest przyczyną takich opóźnien- od użycia hotkeya do reakcji postaci, ale juz pare razy przez to padlem, a to nie ja pierwszy jedyny i nie ostatni.
To samo tyczy się śmierci "na innym poziomie"- poruszona juz kiedys kwestia, ze postac umiera od ciosu potwora z wyższego piętra, z którego właśnie uciekła. Pare razy bylem świadkiem takiej śmierci, ofiarą może raz.

Faktem jest, że w altaronie koksem jest wojownik. Odkąd jednak zostały przyspieszone skille łucznika, nie ma co na niego narzekać:)
No... moze przy subprofesji duchownego- święty dotyk rani tylko potwora, który stoi przy mnie, a nie jest w formie "strzału" w kreaturę- według mnie, powinien to być czar dystansowy- inaczej, tylko wojownik jest w stanie czerpac z niego korzyści.

Drakonno
16-05-11, 19:30
Koksem wojownik z pewnością nie jest... Według mnie jest dość konkretna balansacja.
Mag może zmieść łucznika i woja o ile dobrze użyje zdolności.
Woj może zmieść maga i łucznika jak dobiegnie
Łucznik może zmieść maga i woja na dystans z "szybkostrzelności" poza tym dobrze uciekać.

sk1ba
17-05-11, 23:38
Wydaje mi się że mag jest zbugowany. Przy typowym eq larva bije po 30, cyclop po 50 i więcej, gryf po 100. A woj ? 1h prawie nie istnieje przy 2h, 2h ma znacznie większy dmg a różnica obrony jest prawie niezauważalna. To co woj wyczynia z 2h w głowie sie nie mieści. przykład : 25 lvl woj nigdy nie skilował, broń 2h cyclopy 30k/h i zarobek rzędu 5k/h. A czy jakis mag na tym lvl będzie miał taki exp i kase? Skoro byle co bije go niemiłosiernie ? Skile u najta z 2h rostą znacznie szybiej niż te u łucznika chociaż ten potrzebuje kamieni, włóczni. Wojownik z 25 lvl bije po 200+ z tego exori czyli tyle samo co mag ze swoich czarów chociaż woj ma znacznie więcej hp i obrony.



Proponuje osłabić woja z 2h obniżając mu zdecydowanie obronę. A magowi lekko ją podciągnąć.

Jeśli chodzi o obronę - to jasna sprawa. Natomiast jeśli chcesz efektywnie expić, na 25 lvl masz przecież summony :rolleyes: Fakt, nie doszedłem do takiego poziomu jak na razie, ale tyle, co usłyszałem od kumpla, który mówi, że świetna sprawa z tymi summonami.

hardcore123
21-05-11, 09:29
Ja uważam, że obrona maga powinna zostać choć trochę podniesiona... To co teraz jest to porażka.

piotrek09i
21-05-11, 11:40
Ja powiem tak:

Wojownik - dodać broń 2h od 10lvl
Mag - podnieść troszkę szybkość m lvl bo z tego co sie pytałem magów na 25lvl mieli 8-11 magic lvl.
Łucznik - delikatnie zwiększyć wzrost obrony, dodać jakś nową broń:P

Slythia
21-05-11, 11:55
To nie jest TIbia, gdzie musisz mieć mlvl wyższy od poziomu. Magowie nawet na tak niskich mlvl biją bardzo ładnie. Skillowanie dla samych liczb, czego chcecie, jest nieco śmieszne.

piotrek09i
21-05-11, 12:03
:p może i masz racje ale 2h dla wojownika powinno być od 10lvl ;)

adamo199412
21-05-11, 12:04
Mag jest spoko.
Tanio kupujesz sobie łuskowego seta i masz jako taką obronę. Większość potworków będzie Cię zawsze biła ale gra magiem polega na walce dystansowej.
Jeśli zostaniesz duchownym to będziesz miał czary lecznicze i obrażenia zadawane przez potworki nie będą już tak doraźne.
Z resztą na wysokim lvlu mag ma potężne czarty i sieje ogromne spustoszenie :p

Flash
21-05-11, 12:24
Balans jest dobry? To czemu jak chodzę po dp to wojów i zwiadowców jest w miarę po równo a magowie to 10% albo i mniej? Więc jakoś tego balansu nie widać, a odrobienie mlvlu u maga nadal jest bardzo trudne :(

@up Masz 13 lvl i myślisz, że wiesz czy mag jest dobry -.-? Omg wbij 30+ i zobacz ile się po śmierci traci.

Usuńcie albo zmniejszcie stratę mlvla i broni 2h po śmierci, bo gra nie ma sensu!!!

piotrek09i
21-05-11, 12:27
Nom magów jest tu strasznie mało ;/

Kosky
21-05-11, 15:00
cos jest na rzeczy z magami. zanim skille łucznika "przyspieszyly", to lucznikow powyzej 15 lv bylo jak na lekarstwo.ale szczerze mowiac, to i tak magow sporo biega po depozycie.według mnie rozkład profesji wygląda tak:
40 % woje
30% magowie
30% łucznicy
Moze administracja zrobi jakas ankiete ? kto jaka profesją gra, albo sami sprawdzą ilu aktywnych graczy (logowanie minimum 1 w ostatnich 3 dniach) gra jakimi postaciami. wtedy powinno dac do myslenia to, ze jest np. wiecej/mniej graczy o takiej a nie innej profce.

ralph
23-05-11, 09:01
Ostatnimi czasy trochę moje poglądy uległy zmianie.
Garść takich moich własnych refleksji i propozycji;

1) Wojownik bierze poty i leci. Nie interesuje go nic, ma miecz i tłucze do woli/końca potów. A że capy ma sporo, to potów może nahapać jak głupi 3 tony lub więcej.
2) Mag. Jak wyżej + ewentualnie parę runek do ładowania różdżki. Reszta to poty.
3) Łucznik - bierze z 500 bełtów, 2 plecaki potów i koniec cap. 500 to powiedzmy, że z 40 minut expienia. Max. Zależy na czym i jak przyfarci z trafianiem. Speary? Bierzemy 30 (wedle mojej postaci patrzę) i tarczę, poty i cap z 10 może.

I teraz kwestia jeszcze inna. Broń.

1) Wojownik dokonuje jednorazowego zakupu/dropu i bije aż się znudzi/znajdzie lepsze.
2) Mag. Tak samo. Rózga i ładuje.
3) Łucznika 500 bełtów kosztuje 1,5k. Robienie bełtów, powiecie? Średnio 10 bełtów to 3 minuty. 100 = 30 minut. 500 to 2,5 godziny. Niby mało, ale to 40 minut expa i znowu wracamy, by robić bełty.

PN i nabijanie skilli.

1) Wojownik wszystkie skille nabija leciutko. Czy to 1h + obrona czy tylko 2h (swoją drogą wtedy rozwija jeden skill, jest jak łucznik, a nabija dalej 5x szybciej). Jak padnie to może skillując odrobić w pare chwil.
2) Mag. Stoi pod depo i wastuje manę. Łał. Szał pał. Nie wiem ile bije, ale też ma 1 skill z PNów.
3) Łucznik. Nie ma opcji wbicia ręcznie na wyższym poziomie skilla, bo to zwyczajnie traci sens. 30 spearów to dla mnie z 5% w najlepszym wypadku. Od 50 poziomu dista nie nabiłem ani jednego ręcznie. Zwyczajnie się nie da. Może ktoś kto ma ochotę stać cały dzień, to nabije, ale mnie to lekko irytuje, że po zgonie PN tracę i nie odrobię nawet.

Opłacalność. Często poruszana kwestia, tak mnie naszło ostatnio na przemyślenia.

1) Wojownik ma czysty zysk. Poty fakt, traci często, ale może iść na lepsze potwory samemu. A nawet jak ma zlurowany resp, to wybije z exori i może zająć. + ogromna ilość cap.
2) Mag. Postawi dwa monki i już nie ma waste prawie w ogóle. Znajomy wczoraj 2 talary natrzaskał na cyklopach w parę godzin. A jak exp mocno zlurowany to przy dozie ryzyka ma szansę wyczyścić używając mocnych czarów.
3) Łucznik. Koszt bełtów/strzał/spearów. Koszt potków. I jeszcze mała ilość cap, bo 100 bełtów waży niemal o połowę więcej niż zbroja płytowa (SIC!).
A. I respa nie mamy z czego ogarnąć, bo czarów obszarowych nie ma (Potrójny strzał dla łuku, dzięki bardzo), a ręczne bicie zlurowanych mobków to ogromny waste. (Sprawdzane wczoraj)

Lepsze moby.

1) Wojownik bez problemu bierze na siebie lepsze moby. Hity z broni + exori sprawiają, że to bardzo opłacalne. Smoki bagienne dla gościa na (EDIT!) 31 (SIC!)poziomie to było nic. Bez problemu sam expi na takowych.
2) Mag. Summony + mocne czary ofensywne sprawiają, że i tutaj można, chociaż ryzyko jest spore ze względu na małą ilość hp.
3) Łucznik nie ma szans w starciu z lepszymi mobami. Wymóg mobilności i bycia na dystans, małe hity z bliska i brak tarczy sprawiają, że zwyczajnie w tym względzie łucznik wygląda biednie.

Fakt. Łucznik ma w tym wszystkim mnóstwo zalet, ale nie o tym teraz mowa, a chciałem tylko pokazać w których miejscach jest naprawdę niesprawiedliwie i boleśnie.
True. To gra zespołowa i w teamie większość problemów znika, niemniej czemu łucznik ma być tylko supporterem i nie móc samemu porządnie expić, skoro dwie pozostałe klasy do szczęścia potrzebują tylko siebie?

EDYCJA NR 2

Zapomniałem o czarach nekromanty. (tylko o tych wiem, bo nekromantą gram)

Dotyk śmierci - zadający malutko dmg czar działający na 1 kratkę zasięgu. Dla łucznika idealnie. Mamy uciekać od mobka i bić, a tymczasem czar z 1 kratką zasięgu...
Ładunek mroku - okej. Nic dodać, nic ująć, dobry.
Skrytobójstwo - to chyba największe rozczarowanie jakie przeżyłem. Mogę zakląć NOŻYK i zadać dmg zależne od walki bronią jednoręczną, mocno zboostowane. Że co? Mam zmieniać kuszę na nożyk, marnować manę, podchodzić do mobka... i jeszcze nie zadać mu obrażeń, bo mam 10 walki jednoręcznej?
Więcej czarów nie znam póki co, także... ;)


Widze ze gowno wiesz ! Grales magiem ? NIE a placzesz ze pall taki slaby a mag to pro kot no z maga normalnie woja robisz ... Ogarnij sie bo czytajac twojego posta to mi sie plakac chce jak placzesz nad swoim palkiem a inne profy wywyzszasz . Mag na 10 lv pada od zwyklych czerwi ktore sie wbijaja w niego po 20-30 a lucznik nie ! W maga krasnoludy na 10 lv bija po 20 a w lucznika nie ! Mowisz ze mozna isc na lepsze potwory magiem ? No wlasnie widac ziomek poszedl na wywerne na 20 lv bil ja po 150 bajer hity gorzej tylko ze ona w niego po 120 a w ziomka woja po 20 ... Mag ma przeje***e by nosic lepsze rozdzki niie moze uzywac tarczy porazka ... na malym lv bez znajomosci itd mag moze expic tylko na czerwiach do 20~a potem na cyclopy ale jak ktos zobaczy ze przyszedles na 20 lv na cyclopy ktore sie w ciebie wbijaja po 60 albo i wiecej to lur i cie nie ma . Mowisz ze mag moze na odleglosc no to brawo a pall to co z obucha bije ? Mag moze i ma hity bo tak jest wszedzie w kazdej grze w ktorej ta profa wystepuje ze ma wieksze hity od innych ale z tym defem tu to przegiecie na rl zakladasz plate seta i idziesz expic na rotki i jest fajnie a tu od 10 lv bez potkow nie poexpisz na full respie bo ciagle czerwie beda wyskakiwac a na 10 lv z luskowym setem wbijaja sie one po 20-30 . Summony ? ale czy to oplacalne do expa? toc one tez expa zdobywaja to nie wiem czy sie oplaca ... Moze do kasy ale do expa nie !

Slythia
23-05-11, 09:21
Masz do wyboru różdżki oraz kostury. Różnica w obrażeniach jest niewielka, jedynie zasięg jest inny. Tak więc nie musisz nosić kostura jeśli nie do końca potrafisz uciekać. Bierz różdżkę, tarczę i wtedy się baw.

Łucznik także ma marną obronę. Parę dni temu widziałam jak ponad 45 łucznik! prawie by padł na paru pająkach i stonodze.

Co do summonów - to, że biorą część doświadczenia nie znaczy, że są nieopłacalne. Gdyby tak było to nie widziałabym ciągle magów z nimi expiących.

Kosiek
23-05-11, 10:05
Widze ze gowno wiesz ! Grales magiem ? NIE a placzesz ze pall taki slaby a mag to pro kot no z maga normalnie woja robisz ... Ogarnij sie bo czytajac twojego posta to mi sie plakac chce jak placzesz nad swoim palkiem a inne profy wywyzszasz . Mag na 10 lv pada od zwyklych czerwi ktore sie wbijaja w niego po 20-30 a lucznik nie ! W maga krasnoludy na 10 lv bija po 20 a w lucznika nie ! Mowisz ze mozna isc na lepsze potwory magiem ? No wlasnie widac ziomek poszedl na wywerne na 20 lv bil ja po 150 bajer hity gorzej tylko ze ona w niego po 120 a w ziomka woja po 20 ... Mag ma przeje***e by nosic lepsze rozdzki niie moze uzywac tarczy porazka ... na malym lv bez znajomosci itd mag moze expic tylko na czerwiach do 20~a potem na cyclopy ale jak ktos zobaczy ze przyszedles na 20 lv na cyclopy ktore sie w ciebie wbijaja po 60 albo i wiecej to lur i cie nie ma . Mowisz ze mag moze na odleglosc no to brawo a pall to co z obucha bije ? Mag moze i ma hity bo tak jest wszedzie w kazdej grze w ktorej ta profa wystepuje ze ma wieksze hity od innych ale z tym defem tu to przegiecie na rl zakladasz plate seta i idziesz expic na rotki i jest fajnie a tu od 10 lv bez potkow nie poexpisz na full respie bo ciagle czerwie beda wyskakiwac a na 10 lv z luskowym setem wbijaja sie one po 20-30 . Summony ? ale czy to oplacalne do expa? toc one tez expa zdobywaja to nie wiem czy sie oplaca ... Moze do kasy ale do expa nie !

Wbij chociaż kochanieńki 25 poziom i wykup sobie czary ofensywne dla maga... Mój kolega, mag, ma już 46 poziom bo robi 50-55k/h i bije sobie Nekro, Licze i Kościeje. A ja nie mogę iść na nic ponad cycki z marnym 25k/h.

Najbardziej w łuczniku boli mnie to że maksymalny hit jaki wyciągnąłem kiedykolwiek ze zwykłego bełta to 170... mam 75 dystansu. Ale nie myślcie sobie że biję po 150-180. Mam kupę missów, a gdy już trafię to zazwyczaj zadaję obrażenia w zakresie 60-110. Rycerz na moim poziomie robi większe szkody potworkom, a on przecież nie wydaje kasy na amunicję. Jak napisał Rekhyd, bycie wyłącznie supporterem w huncie łucznik z wojem to żadna frajda...

Ogólnie łucznik jest fajną profesją, nie wyobrażam sobie gry inną od czasów 8.0 (a grałem już Łucznikiem w czasach 7.6), ale przy tej sile ataku jesteśmy małymi pipkami. Powinny się szybko (!) pojawić nowe bronie, pancerze i amunicja dla łucznika, bo inaczej to jest bez sensu, gra się kończy na 45. poziomie.

tygrys21
23-05-11, 13:28
cos jest na rzeczy z magami. zanim skille łucznika "przyspieszyly", to lucznikow powyzej 15 lv bylo jak na lekarstwo.ale szczerze mowiac, to i tak magow sporo biega po depozycie.według mnie rozkład profesji wygląda tak:
40 % woje
30% magowie
30% łucznicy
Moze administracja zrobi jakas ankiete ? kto jaka profesją gra, albo sami sprawdzą ilu aktywnych graczy (logowanie minimum 1 w ostatnich 3 dniach) gra jakimi postaciami. wtedy powinno dac do myslenia to, ze jest np. wiecej/mniej graczy o takiej a nie innej profce.

.. ja akurat jestem na informatyce więc powiem ci kolego, że żadnej ankiety oni nie muszą robić bo wszystko mają w bazach danych.. całą ilość naszych postaci.. wystarczy wpisać polecenie do sql żeby pokazał nam ilość np. magów na serwie

ktoś tam jeszcze mówił o zamuleniach przy używaniu potów.. tak to prawda występuje w altaronie ale jest to po stronie ich klienta i konfigu.. na pewno nie z naszej strony :)

idzik
23-05-11, 16:02
uważam ,że powiniśmy zmniejszyć w magu strate m lvla i to sporo bo za śmierć traci się okolo 80% z czeog na 25 + m lvlu trzeba z ~30 bp jak nie wiecej zurzyc na wbije go wiec skilowanie i robienie runek przed dp odpada nie mowie że by przyspieszyc m lvl tylko ,żeby się tyle nie traciło !

tygrys21
23-05-11, 19:15
uważam ,że powiniśmy zmniejszyć w magu strate m lvla i to sporo bo za śmierć traci się okolo 80% z czeog na 25 + m lvlu trzeba z ~30 bp jak nie wiecej zurzyc na wbije go wiec skilowanie i robienie runek przed dp odpada nie mowie że by przyspieszyc m lvl tylko ,żeby się tyle nie traciło !

na zwyklej tibi tez tak sie tracilo.. pamietaj ze nie masz blesow .. jak ludzie odkryja BLESY to wtedy zaloz konto i kupuj blesy i graj magiem.. to nei bedziez tak tracil mlvlu ..

Kosiek
25-05-11, 09:04
Ze stratą skillów praktycznie każda profesja ma taką biedę...

tygrys21
26-05-11, 16:15
Wiadomo, że jest to tragedią dla maga, żę wogóle mu mlvl nie rośnie od 40mlvlu praktycznie. Taką ideą moge przewidzieć, że magowie na 100+ levelach nie będą mieli większych mlvli niż 70 ..

1. dużo pn bedzie szlo na mlvl
2. każdy przecież pada, nie da się nie paść ani razu.. chodz można np. przez tydzien nie padac albo dluzej, zawsze bd jakis kick
3. co z blesami..? istnieją wogole..? na sposob gry przez punkty pn chyba nie bedzie tego

Kosky
30-05-11, 00:07
Taką ideą moge przewidzieć, że magowie na 100+ levelach nie będą mieli większych mlvli niż 70 ..

a 70 mlv na 100 poziomie to mało ?!
tu zadajesz znacznie wiekszy dmg niz w tibii na tym samym mlv, z tego co pamietam po tibii nie biegają 100 magowie\druidzi z 70 mlv tylko cos miedzy 60-70.
na 300-400 poziomach ma sie dopiero 90-100 mlv.
Sądzę, ze akurat przyrost mlv jest ok. strata mlv- ciut moze bolec, fakt, tymbardziej, ze mag nie ma ciezko pasc.
Co do blessow... pewnie gdzies są ;)

Flash
30-05-11, 14:47
Strata mlvlu u maga jest trochę przesadzona, bo ten co padnie 5x będzie już zawsze słabszy od tego co nie padł, bo odrobienie 50+- mlvlu graniczy z cudem. A padamy często nie z naszej winy :(. A takie trwałe osłabienie bardzo zniechęca do gry :\. Dlatego mogliby zrobić jakieś dobre blessy (o ile nie ma), które powinny do 0 ograniczyć stratę umiejętności, bądź do kilku %.

Fiefióra
30-05-11, 14:53
~~Bełty są za ciężkie i za drogie~~ Łucznik elementalista który zdecydował się expić spearami nie ma żadnego czaru offensywnego, w sumie to nie byłoby takie złe gdyby tylko bełty nie były drogie i cięzkie~~ Przydałoby się, by ten czar który trafia 3 kratki działał też gdy przyodziane bełty.

tygrys21
31-05-11, 22:11
a 70 mlv na 100 poziomie to mało ?!
tu zadajesz znacznie wiekszy dmg niz w tibii na tym samym mlv, z tego co pamietam po tibii nie biegają 100 magowie\druidzi z 70 mlv tylko cos miedzy 60-70.
na 300-400 poziomach ma sie dopiero 90-100 mlv.
Sądzę, ze akurat przyrost mlv jest ok. strata mlv- ciut moze bolec, fakt, tymbardziej, ze mag nie ma ciezko pasc.
Co do blessow... pewnie gdzies są ;)

tylko przewidywałem jak to możę wygladac

przemo46cm
12-06-11, 09:12
lucznik jest najgorsza profesja poniewaz wszedzie ma waste przez bolty bo na 1 exp trzeba wziac minimum 1000 boltow w siebie i z 500 w bag i ciagac a to juz daje nam 3-4k na same bolty a juz nie licze potionow.Tak samo jest z defem jak u maga czyli bardzo zle. Paladyn musi chodzic z kusza co wiaze sie z tym ze chodzimy bez tarczy i wladca mlota wali we mnie po 180-200 .Aha i jeszcze jedno knaj wrzucajac w swoja bron rune swiatla (badz inna) moze nia walnac 700x a paladyn wrzucajac rune w 100 boltow ma tylko 100 strzalow z 1 runy wiec dodatkowe waste .Podsumowujac jak nie chcesz waste palkiem musisz isc na exp ze spirami a spiry na tym serwerze sa dosc slabe bo maja tylko 20atk wiec tak jakby knaj bil z broni "miecz".

Siupek
21-06-11, 09:25
Witam serdecznie. Wczoraj zacząłem grać w Altaron. Mam pewne pytanie, a mianowicie przekopałem trochę forum i doczytąłem się, że jest możliwość wyboru drugiej profesji dla postaci. Zamierzam grać wojownikiem 1H i chciałbym się zapytać jaką drugą profesję byście polecili ? Jaka najbardziej nadaje się dla tej klasy postaci? Pytam ponieważ jestem nowym graczem i nie chciałbym zainwestować błędnie w umiejętności, bo z tego co się orientuje to cofnąć się już tego nie da. Za wszelkie rady z góry dziękuję. Pozdrawiam :).

blejk22
06-07-11, 11:43
ja mam woja i jest fajnie ma skile 50/50 skile na 1h i jest good niewiem ja gram w altaron 1 raz w tibie gram z 4 lata ale zarz bedą głupie odpowiedzi ze tibi to to samo co altaron ale nie w altaronie so inne itemki nieznam mapy dobrych eq i wogle . teraz o expie, no wojem 1h to nawet nawet ale myśle ze z łukiem i jakimś magiem duchownym to było by dobrze mam 18 poziom i tak myśłe ze moze czas iśc na cos leprzego niz czerwy ;/ np cyclops albo badyci i niewiem z kim mam hodzic interesuje mnie duo ale moze byc cos innego pomuszcie :P

towdas23
07-07-11, 22:49
nie oszukujmy się 100% idealnego balansu nie ma i na servie będzie 50 % wojów 35 % magów i 15 % łuczników ..

pozdrawiam ze słonecznego trójmiasta : *

olcia3436
10-07-11, 12:53
Według mnie mag jest świetną profesją , oczywiście dla graczy którzy umieją grać. Tak narzekacie i narzekacie , tak jak kolega wyżej pow. bd tylko 15 % łuczników. Pewnie nasuwa się wam pytanie dlaczego , ponieważ to mag "jest najgorszy" a jednak , mój zwiadowca nie ma żadnych czarów obszarowych , co utrudnia expienie solo . Nie mogę expić w duo , ponieważ albo mam mniejsze dmg od maga lub mniejszy def od woja. Ale nie płacze i wbijam lvl , bo wiem że kiedyś ta gra łucznikiem będzie bardziej pasjonująca. Tak samo mag , jeśli ktoś lubi nim grać to przebrnie te niskie lvl-e .

Diamontron
11-07-11, 18:59
Przeczytalem caly temat i nie moge zrozumiec ludzi, ktorzy narzekaja, ze ich postac jest slaba. Gralem w tibie glownie za czasow 7.6 i sam recznie nabilem 110 pala. Moze poprostu ta gra nie jest dla was?

Siasia
26-07-11, 21:16
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakich profesji biega najwięcej po świecie Altaronu. Jestem nowy w tej grze, a nie lubię grac profesjami, które są najbardziej rozpowszechnione.

Wilo Dazim
26-07-11, 23:39
to graj palkiem

Malzahar
27-07-11, 01:15
Palek strasznie słabiutki, dodać proponuję pare nowych luków czy kusz od lvla z różnymi atrubtami,zmiejszyc troszeczkę wagę bełtów lub stzal, ostatecznie włóczni :)
Dodać pare czarów atakujących hmmmm możliwe nawet do różnych podprofesji !

Anorth
13-08-11, 04:45
Podejrzewam, że z profesjami w przyszłości będzie się coś cały czas działo, także grajcie czym lubicie. Raz będzie lepiej, a raz gorzej. Tyle na ten temat ;]

Morsakrator
19-12-11, 01:58
Ja osobiście zaczynam grać magiem i planuję zrobić duchownego specjalnie do gry ze znajomymi do pomocy ;) Tak to chyba działa?

siwyus
19-12-11, 06:15
Palek strasznie słabiutki, dodać proponuję pare nowych luków czy kusz od lvla z różnymi atrubtami,zmiejszyc troszeczkę wagę bełtów lub stzal, ostatecznie włóczni :)
Dodać pare czarów atakujących hmmmm możliwe nawet do różnych podprofesji !

Mam nadzieje, że to ironia.

Ja osobiście zaczynam grać magiem i planuję zrobić duchownego specjalnie do gry ze znajomymi do pomocy ;) Tak to chyba działa?

Tak, mag duchowny ma czary leczące kolegów.

Morsakrator
22-12-11, 00:32
Ja o tym wiedziałem ;) Mówiąc "To chyba tak działa" miałem na myśli współpracę :B

sapero345
23-12-11, 14:20
To nie tibia to coś o wiele lepszego!!!

speedfire1993
29-01-12, 20:35
Przecież napisałem, że nie chcę uber obrony, ale bez przesady, mag przecież zejdzie w kilka sekund od 2 wilków... Exp na oficerach? Dobry żart, wystarczy lag/blok i mag pada na 2-3 hity.

Padaha na hita, wiec nie wiem kiedy Cie blokna ;)

Jesli nie umiesz grac.nie graj magiem, jesli jestes doswiadczonym graj magiem.

Evul Zombie Jesus
31-01-12, 00:44
Jak dla mnie to postacie są strasznie niezbalansowane w sumie do wszystkiego wystarczy 2 palków, mag jest tylko żeby czasem jakieś runki zrobić, a kina żeby ładnie wyglądał w klanie, czy podczas bloczenia jakiegoś super-hiper bossa na questcie.

Attax
31-01-12, 09:15
Przesadzacie z tym rycerzem napewno nie odkryliście wszystkiego chociażby nowych broni.

siwyus
31-01-12, 09:42
@evul
Myślę, że podczas bloczenia super-hiper bossa zwiadowca też by sobie poradził.

jasiek50
31-01-12, 11:39
ostatnio kumpel 37 zwiadowcą bloczył 2 hydry :)
poważnie ;)
a po za tym co do małej ilości hp:
mag zakłada pierścień magicznej tarczy i ma na wszystko gdzieś, więc mała ilość hp nie jest takim minusem wielki i jak by byli sami magowie na jakimiś super hiper-bosie to jeden mógł by bloczyć z pomocą tego pierścienia.

cinkiwonsz
31-01-12, 11:58
Rycerza, czy łucznika UHniesz z daleka. Jednak wygodniejsi na blokerów. :D
Może i da się tak, jak piszesz, ale to na siłę już.

jasiek50
31-01-12, 15:40
wygodniejsi ale nie konieczni... jak się idzie na wyprawę to jeden wojownik (dwóch to max aczkolwiek i tak jest tłoczno) + zwiadowców i magów ilu aktualnie jest (każdy się przyda)

im więcej ludzi tym więcej śmiechu, ale wojownicy są trochę zbyteczni. wąskie przejście albo coś innego i nie użyjesz odes rago bo kumpli będziesz bił więc tylko blokujesz, na full defie dużo nie walniesz więc stoisz jak ten słup xD
a co się dzieje z wojem w PvP? inni gracze są trochę bardziej ogarnięci niż moby więc wojownik bez bomb nie istnieje w PVP, Uciekasz, jak nie masz gdzie uciec to tylko stoisz i czekasz aż ci się skończą poty, no chyba że spadniesz na combo

voagar
31-01-12, 15:43
ostatnio kumpel 37 zwiadowcą bloczył 2 hydry :)
poważnie ;)
a po za tym co do małej ilości hp:
mag zakłada pierścień magicznej tarczy i ma na wszystko gdzieś, więc mała ilość hp nie jest takim minusem wielki i jak by byli sami magowie na jakimiś super hiper-bosie to jeden mógł by bloczyć z pomocą tego pierścienia.
2 hydry na 37 lvl napewno..

Tisaya
31-01-12, 16:02
wygodniejsi ale nie konieczni... jak się idzie na wyprawę to jeden wojownik (dwóch to max aczkolwiek i tak jest tłoczno) + zwiadowców i magów ilu aktualnie jest (każdy się przyda)

im więcej ludzi tym więcej śmiechu, ale wojownicy są trochę zbyteczni. wąskie przejście albo coś innego i nie użyjesz odes rago bo kumpli będziesz bił więc tylko blokujesz, na full defie dużo nie walniesz więc stoisz jak ten słup xD
a co się dzieje z wojem w PvP? inni gracze są trochę bardziej ogarnięci niż moby więc wojownik bez bomb nie istnieje w PVP, Uciekasz, jak nie masz gdzie uciec to tylko stoisz i czekasz aż ci się skończą poty, no chyba że spadniesz na combo


Nie wiem, czego Ty wymagasz od wojownika. :) Wojownik akurat jeśli chodzi o pvp, to bardzo fajnie się prezentuje- sporo hp, kostelnaar, uhy i poty na raz... idealny tank. A nie jest świetnym dpsem, bo od tego jest papierowy mag. Drużyna i na exp jazda.:)

jasiek50
31-01-12, 16:34
2 hydry na 37 lvl napewno..

poważnie! wymieniliśmy się ale on dość trochę blokował te hydry :)
zdarzyła się seria nie fortunnych zdarzeń i tak wyszło xD

slawek
31-01-12, 22:47
z tymi hydrami prawda ^_^

Artek
01-02-12, 09:15
ostatnio kumpel 37 zwiadowcą bloczył 2 hydry :)
poważnie ;)

mag zakłada pierścień magicznej tarczy i ma na wszystko gdzieś, więc mała ilość hp nie jest takim minusem wielki i jak by byli sami magowie na jakimiś super hiper-bosie to jeden mógł by bloczyć z pomocą tego pierścienia


A ten super hiper-boss wali Ci np po 500 a ty manasujesz nie za~ 250..... i co zbloczysz go??? bo ja nie dam rady.;/

bladee
22-07-12, 11:51
zgadzam się, mag jest za słaby, w full łuskowym secie wilki biją mnie po 20, no bez przesady, rozumiem że to nie wojownik ale przecież to jest chyba zbyt słaba obrona

ja ogulnie gram magiem 20 lvl miałem 50lvl maga i magiem mi sie gra dobrze z reguły mag rozwala cyklopa od 20 lvl na 3 2 hity z emo ofla więc mag bradziej gra na odległość tak jak łucznik i mi nie przeszkadza ze ma mniejszą obronę bo wojownik 2h załuzmy 30lvla rozjebie mag z 25lvl jaki morał magiem trzeba umieć grać więc wiesz powtarzam trzeba nim umieć grać

Pozdrawiam :)

Andree Godlike
12-08-12, 14:54
Kiedy serwer wystartuje?:)

Tron
12-08-12, 14:56
Wraz z aktualizacją albo tuż po niej. A sama aktualizacja ujrzy światło dziennie już niedługo :)

colajunker
29-08-12, 01:30
Wystartował. Już pełno graczy. :)

WarlordPL
31-08-12, 00:29
ta mag jest słaby? Jak go widze jak bije z tego ognia to aż się nim chce grac bije po 150+
na 20 lvl czy 18

hardcore123
31-08-12, 08:22
I co z tego ze bije te 150 jak zabiera mu to 55 many i jak go potwor dogoni to dostaje dmg ze ja pie***** :) pogralbys magiem to bys szybko zrezygnowal

jasiek50
31-08-12, 10:41
Magiem na ok 20lvl da się dzięki temu "ogniowi" wyciągnąć 100k expa/h, nie wiem czy zwiadowca da rady osiągnąć ten wynik, a o wojowniku nie wspomne...

Tyrond
31-08-12, 15:49
Tak, tak, tak. Mówicie o tym 100k/h u 20 maga, ale mówicie to z perspektywy gracza, który ma już postać ze sporą ilością kasy i znajonymi. Wtedy wastując grubą kasę na potiony i najlepiej z kumplem blokerem wyciągnie się tyle. Niestety tutaj zaglądają nowi gracze, bez kasy na waste, najczęściej bez znajomych którzy by im bloczyli. W takim razie proszę nie mamcie tych nowych graczy, bo potem wbijają ten 20lvl i się dziwią, że nie mają nawet 30k/h i jednocześnie problemy z kasą.

sidexxx
31-08-12, 18:38
na 20 lvl, idziesz na krasnoludy robisz lootbaga 5-7k o ile się nie myle (dawno już je robiłem) i wastujesz sobe z eamo ofla "ogień" na raindarze, jak masz skilla z rl tibi dasz rade a jak nie to i tak jest pełno Rycerzy, zawsze można do któregoś zagadać, taki problem? mam nadzieje że pomogłem komuś :P

PS: jakiś doświadczony rycerz 2h mógłby napisać jak sie teraz gra? bo zastanawiam sie nad zrobieniem nowej postacii :P

Dzudas
16-11-12, 20:28
Jak to jest teraz z broniami 1h i 2h? Bo planuje zacząć przygodę z Altaronem ale ciekawi mnie czym cechują się obie bronie (i jak sprawiają się w praktyce)

sidexxx
16-11-12, 20:42
2h poprawiono i teraz ma bardzo duże dmg, różnice widać szczególnie na dużym lvl ale wiadomo,nie nosi tarczy i duże dmg też dostaje, ktoś kiedyś powiedział że "jak chcesz grać w teamie to 1h a jak solo to 2h" :) tak słyszałem ;p

tomakeo
16-11-12, 20:55
2h poprawiono i teraz ma bardzo duże dmg, różnice widać szczególnie na dużym lvl ale wiadomo,nie nosi tarczy i duże dmg też dostaje, ktoś kiedyś powiedział że "jak chcesz grać w teamie to 1h a jak solo to 2h" :) tak słyszałem ;p

Obalam ostatecznie te mity.
Różnicę widać już po rozdaniu pn'ów (ok 30 poziom).
Dużo większego dmg nie dostajesz będąc pozbawionym tarczy.
Teraz lepiej do teamu brać 2h (większy dmg)

I nie pisać mi tu, że tak gadam, bo gram ryckiem 1h. Zrobiłem sobie kilka dni temu rycka 2h i wyexpiłem go już na 50 poziom. Różnica kolosalna w grze, większe dmg, bezproblemowe solowanie smoków od 30 poziomu, rzadko waste, exp 100k/h bez staminy.

Nie zniechęcam do wybierania 1h, ale na chwilę obecną 2h jest nieporównywalnie lepszą postacią do gry.

sidexxx
16-11-12, 22:39
. Zrobiłem sobie kilka dni temu rycka 2h i wyexpiłem go już na 50 poziom. Różnica kolosalna w grze, większe dmg, bezproblemowe solowanie smoków od 30 poziomu, rzadko waste, exp 100k/h bez staminy.

Nie zniechęcam do wybierania 1h, ale na chwilę obecną 2h jest nieporównywalnie lepszą postacią do gry.

chyba to sprawdzę bo aż wierzyć mi się nie chce :O

Yossarian
17-11-12, 00:01
Ja take mam 2h na 40 lvl, od 35 loje wiverny w ank, 5 lvl w moment

Dzudas
26-06-13, 00:38
Skoro to dyskusja o profesjach to zapytam - na początek z Alta lepszy jest mag czy wojownik? Wiem, wiem - mój poprzedni post jest sprzed dwóch lat ale chwile po nim przerwałem grę i w sumie niewiele pograłem. Na razie mam woja 1h na pvp i woja 2h na non pvp ale chodzi mi o ciekawą grę która sprawia przyjemność. ;) Później tak czy siak zrobię drugą postać więc jest kwestia którą łatwiej/przyjemniej/ciekawiej zaczyna się tu przygodę. ;)

Wicked
26-06-13, 00:45
Wojownikiem imho jest najłatwiej. Łatwo się zarabia, łatwiej expi solo. Zwłaszcza to pierwsze jest istotne, gdy chcesz potem i tak robić inną postać.

Zenon von Wons
26-06-13, 01:03
@up zaznaczmy, że 1h. Dla 2h start przyjmny nie jest. Jak chcesz się pobawić musisz miec trollowy bo w łuskowym średnio się idzie bawić. No i bronie są średnio dostępne, bynajmniej obusieczny.

Dzudas
26-06-13, 12:35
Mam już parę broni 2h w tym obusieczny i łuskowy set. ;) No to na razie pogram tym moim 2h, a później magiem spróbuje się pobawić. Dzięki za odpowiedzi. :)

lubasq
20-07-13, 00:15
a ja mam jedno pytanko..
czy nie byłoby głupotą gdybym zrobił rycka ze skillami na 1h i 2h?
oczywiście 2h skilluje się dłużej, głównie przy expie.. ale przy załozeniu:
skilluje-1h
expie - 2h
możnaby się tak pomęczyć, i mieć hybrydową postać.. fakt - czas. ale z tym raczej u mnie nie kłopot. uważacie to za głupote, czy raczej ciekawy eksperyment, który może wypalić gdy ma się czas?

anat123
20-07-13, 01:00
kiedy wbijesz duzy poziom i nie bedziesz miał na co marnowac PN wtedy mozesz robic hybryde...

cewix
20-07-13, 08:39
Raczej głupi pomysł na robienie hybrydy, skoro być może kiedyś zostanie usunięte coś takiego jak "max skill"

s3nsi
20-07-13, 09:54
Myśle, że skille by Ci się wyrównały pewnie jakoś przy 200 lvlu :P

Wicked
20-07-13, 10:03
Lajtowo. Robisz 2h normalnie do grania. Gdy wymaxujesz mlvl i 2h, to wtedy zaczynasz skillować 1h i shielding. Dużo Ci wpadnie podczas samego skillowania, potem można trochę pobiegać po jakichś słabszych stworkach, ot, aby zawsze coś expa wpadło i skilla przy okazji. Potem i tak masz nadmiar PNów, to spokojnie sobie możesz rozdawać w 1h/shield, przy założeniu, że nie giniesz, bo to dopiero będzie ból, aby PNami odzyskać 4 skille (mlvl, 2h, 1h, shield xD )

jasiek50
20-07-13, 11:36
mlvl nie musisz odzyskiwać (dobijesz 15, spadnie ci kilkadziesiąt procent a później po 1% może spada więc z 14 możesz śmiało grać) zwłaszcza jak się robi hybryde i pn są na wagę złota.
1h i shielding śmiało do 80 wbijesz a z takimi skilami dasz rady expić na wyższym lvl a skil będzie dość fajnie leciał, więc pierwsze wymaxuj 2h.

my life
21-07-13, 09:45
[...] być może kiedyś zostanie usunięte coś takiego jak "max skill"

Głupi pomysł skoro większość h lvli wydało swoje pny na jakieś bzdury typu zręczność.

Total
21-07-13, 10:50
Odnośnie hybrydy woja:
Jak dla mnie to ciekawy pomysł tylko że skill 1h jest zbędny całkowicie dla takiej hybrydy. Skoro mamy expic w teamie to 2h ma większy dmg a większość potworków i tak wystoi bez problemu, natomiast jeśli już idziemy bloczyć gargantuany/bossy z górnej półki to wystarczy nam sama tarcza + skill obrony bo wtedy i tak skupiamy się na blokowaniu.
Reasumując przy wysokim poziomie gdy nie mamy co robić z pnami można się pobawić trochę w skillowanie tarczy a resztę po prostu dodać.

lubasq
21-07-13, 13:16
Dzięki za porady.. cóż, widzę że jednak 1h jest nieopłacalny..co jest trochę głupie, bo tarcza powinna dawać naprawdę wielką różnicę w obronie, jeżeli chodzi o rycerza..
tak wiec zakładam broń 2h i ide nadrobić trochę skilla :)

wejnos
18-10-13, 03:07
eh pozwolę się odezwać w tym temacie odnośnie maga
1.mag jest chujową profką? ja na 20lvl nakurwiałem po żywiołakach ognia po 160 wiec wątpię.
2. mag ma słabe stroje(pancerz). a o zwojach słyszałeś? poza tym ,w łuskowym secie' każdy przyjmuje dmg.
3.bo ciągle padam magiem. moja lista śmierci jest dłuższa niż srajtaśma którą sie podcieram.
4. bo woj jest lepszy. a porównaj sobie profki na 100lvl a nie na 10.

a tak już na koniec jak ci już mag nie pasi to przypominam o tym że jest więcej profek i nikt ci nie każe nim grać.

bananowy joe
18-10-13, 08:30
@up. Ty to naprawdę zrobiłeś? :O
Brawo odpisałeś na temat założony ponad 2 lata temu. Autor zapewne już nawet tego nie przeczyta nigdy więcej.:/

snikersik
05-01-14, 16:05
Jestem nowy na Altaronie i planuje zrobić zwiadowce. Jak się ma ta postać na dziś w stosunku do reszty

sidexxx
05-01-14, 16:31
Zwiadowca to bardzo dobra profesja, jest ich chyba najwięcej w Altaronie, zależy też jaką subprofesje wybierzesz (na pierwszą polecam albo nekromante albo duchownego) ale ogólnie zasada jest jedna, silny dmg w jeden cel oraz średnia wytrzymałość. Na pierwszą postać w sam raz bo może szybko zarobić oraz szybko expić, wprost idealna do poznania świata altaronu :oczko:

jedynie ciągłe wracanie się po strzały oraz brak tarczy wkurza na niskim lvl.

deska550
11-02-14, 02:13
Chciałbym wrócić na altaron po 2,5 latach przerwy. Mam tam zwiadowce i z teog co pamietam to jak sie oplaca rozadac punkty w skille?

Blutok
03-03-14, 11:47
Jakieś rady dla wojownika? Pierwsza postać w sumie, 17 level, skille 40/40 (ok.) do jakiej liczby je wyskillować? 60?

neccoz
03-03-14, 12:19
Wyskilluj do około 50/50 i idź expić. Podczas expa wbije Ci się ~70/70 do 70lvla, a potem możesz wydawać PN'y

Ciapek131
07-04-14, 14:08
Odnośnie tego co pisał założyciel tematu. Faktycznie w maga siadają zbyt duże hity. Sprawdziłem jak bije larwa i takiego 15-20 maga bije po 30-38 z full troll setem. czerwie walą tak do 21 a szlamy i szlamki nawet do 60+. Więc coś tu trochę jest nie Halo.

Zenon von Wons
07-04-14, 14:10
Z trolową tarczą nie jest możliwe by po tyle biły cie potworki które wymieniłeś a nikt nie karze ci biegać w kosturze.

Ciapek131
07-04-14, 15:20
To mam biegać z różdżką od 7 lvl-u do 30 aby użyć kolejnej różdżki? pomyśl troche!.

Zenon von Wons
07-04-14, 15:24
a to już twoja sprawa czy chcesz padać od larwy czy bić rózgą na 7 lvl, tylko ty masz z tym problem, jak widać mag nie dla ciebie

Ciapek131
07-04-14, 15:26
Po to jest ten kostur aby z niego bić. Nie moja wina , że tak ubogo tu z różdżkami.

tomakeo
07-04-14, 15:42
Biegasz z kosturem? Utrzymuj dystans. Chcesz być tankerem? Zrób sobie rycka.

Ciapek131
07-04-14, 15:58
Umiem Grać magiem... tylko zwracam uwagę , że obniżenie na tyle obrony u maga to przesada. Przed łatką śmiało wybijałem staki na szlamach a teraz to mogę pomarzyć , tak samo na czerwiach śmiało wybijałem cały dół a teraz na królewskie nie zejdę.

Maciek
07-04-14, 20:33
Nie wiem jak Ty, ale ja jak wychodziłem z rooka to od razu szedłem na czerwie i chodziłem po calutkim respie: set łuskowy ze zwykłą różdżką. Wystarczy trochę ogara w łapie i wiedzieć, jak uciekać od moba, żeby nie hitał :d

amadheus
09-04-14, 18:46
Mi się wydaje, że oni chyba nie wiedzą co to tibia i skąd to rozróżnienie :)

Stary Uzdrowiciel
05-05-14, 01:11
Ja na 25 magiem o ile dobrze pamietam robilem solo 30-35k/h albo i wiecej :zdziwiony:

Estebano
05-05-14, 13:09
20 magiem robilem 180k'h <dealwithit>

Stary Uzdrowiciel
05-05-14, 13:25
No juz sie nie chwal ja solo biegalem, to byly czasy :uśmiech9:

ferrsuczi
03-06-14, 10:40
Witam, mam pytanie odnośnie walki 2 sztyletami. Jakie bronie dają się łączyć? nie moge założyć dwóch krótkich mieczy a dwa scyzoryki już tak. Z góry dziękuję za odpowiedź zależy mi na tym, bo nie wiem czy jest sens iść w zręczność jeśli chce walczyć dwoma nożami a nie łukiem

mikeleplacido
03-06-14, 11:23
Temat dotyczy też subprofesji u profesji? Chciałem zapytać: dlaczego mag elementalista (chodzi tu tylko o czary dla jego subprofesji) bez statusu szlacheckiego posiada tylko jeden czar (nie chodzi min o czary runiczne)?

19960314
03-06-14, 14:45
Witam, mam pytanie odnośnie walki 2 sztyletami. Jakie bronie dają się łączyć? nie moge założyć dwóch krótkich mieczy a dwa scyzoryki już tak. Z góry dziękuję za odpowiedź zależy mi na tym, bo nie wiem czy jest sens iść w zręczność jeśli chce walczyć dwoma nożami a nie łukiem

Jeżeli chcesz walczyć dwoma sztyletami i bawić się w assasyna to przede wszystkim nie bierz zwiadowcy, tylko wojownika. Będziesz profesją walczącą w zwarciu, czyli wojem. Logiczne wydaje mi się, że nie możesz nosić dwóch krótkich mieczy, a dwa sztylety już tak. To nie holiłudzki film w którym woje wymachują mieczami szybciej niż lecą pociski. Postaraj się dopasować do siebie dwie bronie które mogą wyglądać na "lekkie"

@down
W moim poście krótki miecz był traktowany jako przykład

cewix
03-06-14, 15:05
Ale z tego co mi wiadomo można założyć 2 krótkie miecze ;d

Alova
28-07-14, 11:49
Nie można bronie są po 5 atk do duala potem gladiusy 18 atk :)

aha odkopałem troche :D