PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Pacc jako Pacc Runy


Siwor
02-05-11, 23:01
Witam!
Przedstawiam moim zdaniem ciekawą propozycję by zrobić tak by pacc przychodził po wysłaniu sms-a, do depo w postaci RUNY. Moim zdaniem i kilku osób z którymi o tym rozmawiałem poparło mnie w tym. Bo przecież nie każdy ma lub chce wydawać Real pieniążki na pacc. Osoby które chciałyby wzbogacić się w grze mogły by zamawiać takowego pacca i sprzedawać (pacc rune) na trade, czyli bezpiecznie. Teraz dawając pieniążki nie masz pewności że dana osoba wyśle takowego sms-a. Podniosłoby ty sprzedaż pacców i bezpieczeństwo bo wiesz co i za co kupujesz.

Proszę o komentowanie takowej propozycji, JA DAJĘ ŁAPKĘ W GÓRĘ!!!

Pozdrawiam, Siwor.

Dinoo20
02-05-11, 23:22
Bardzo dobry pomysl, choc nie jest to dla mnie nowosc bo juz gdzie indziej cos takiego widzialem ;) sadze jednak, ze jest to dobre rozwiazanie. Moznaby zarobic troche kasy w grze a i ludzie majetni w Altaronie mieliby status szlachecki za ciezko zarobione pieniadze na expie ;)

kokolinko
02-05-11, 23:28
jak najbardziej Za!! mysle ze z ots to wzioles bo tez to widzialem na kilku :D

Madela
02-05-11, 23:31
Sądze że pomysł jest dobry dla graczy jednak nie dla gry. W regulaminie jest mowa o zakazie sprzedawania dóbr za pieniądze materialne. Sprzedawanie Pacc runy przez MC byłoby po prostu zwykłym sprzedawaniem kasy tylko trochę inaczej. Moim zdaniem to nie przejdzie. Ale jestem za bo za długie godziny expienia przydałoby się coś takiego. Ale można to samo zrobić inaczej. Sprzedawać pacc za gp ale w większej ilości jak na realu. Ale na razie sądzę że gra jest za młoda ceny w tibi kształtowały się parę lat. Kto 5 lat temu słyszał o sprzedaży gp na allegro a napewno nie za 0,60 zł za 1cc.
Edit
jak najbardziej Za!! mysle ze z ots to wzioles bo tez to widzialem na kilku :D

Ludzie to nie ma być ots jak chcemy pograć na ots-e to wpisujemy w google ots i mamy listę ots-ów. Jeżeli tu chcą sprowadzić ludzi MC muszą szukać nowych pomysłów a nie tylko powielać je z innych ots-ów

Siwor
02-05-11, 23:32
jak najbardziej Za!! mysle ze z ots to wzioles bo tez to widzialem na kilku :D

Tak to z innych otsów. Lecz wydaję mi się to bardzo trafione dlatego proponuje to wprowadzić tutaj :>

Dzieki i pozdrawiam :)

gumis21993
02-05-11, 23:34
Moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Wszyscy(DOSŁOWNIE) na tym zyskają wiedząc jak to działa. Dla każdej strony będzie pozytywnie.

Nane
02-05-11, 23:35
jestem za








/

pogromek
02-05-11, 23:37
Cóż, tak jak wspomniał Madela jest to niezgodne z regulaminem, lecz nie chodzi tylko o to. Moim zdaniem zniszczyłoby to gospodarkę, ponieważ osoba mająca pieniądze na to, aby wysyłać non-top smsy łatwo wzbogaciłaby się w grze.

kokolinko
02-05-11, 23:38
Ale watpie zby takie cos wprowadza ale zobaczymy ;) jaak duzo ludzi bedzie na tak to moze zrobia xD bo jesli ktos niechce wydawac real kasy a komus by potrzebny byl hajs w grze to i tak oni nie wychodza stratni ;)

Angelene
02-05-11, 23:39
Ja też jestem jak najbardziej za ;D chętnie kupię pacca komuś, kto nie chce wydawać rl kasy, bo mi jakoś średnio idzie zarabianie w tym całym Altaronie... xD. Ale to by musiało sporo kosztować, żeby nie było tak, że każdy pierwszy lepszy noobek wyda 3 srebrniki i ma konto szlacheckie, bo wtedy też Ankardia będzie zasyfiona noobkami...

kokolinko
02-05-11, 23:43
Hmm jak takie cos wprowadza to wyjda na + z rl kasa. a jesli mi ktos powie ze to nie jest gra na hajs to go wysmieje bo by nie robili pacc za smsy proste :)

Siwor
02-05-11, 23:44
Ja osobiście wole wydać te pieniążki na kwiatka badź czekoladę dla dziewczyny niż na pacc i stąd ta sugestia z mojej strony.

Madela
02-05-11, 23:44
Jak mówiłem wcześniej pomysł dobry, ale nie na teraz. W gospodarce gry musi być więcej pieniędzy w obrocie by móc określić cenę tego runu, a gra jest za młoda by móc nawet mówić o gospodarce. Ale jak mówiłem to jest niezgodne z regulaminem więc raczej lipa :( Ale jestem za ale jeszcze nie teraz.

kokolinko
02-05-11, 23:46
nie jest malo tylko trzeba wiedziec gdzie :) cena by wynosila z 50s jak narazie z czasem by rosla

Madela
02-05-11, 23:52
nie jest malo tylko trzeba wiedziec gdzie :) cena by wynosila z 50s jak narazie z czasem by rosla
Człowieku tu nie chodzi o to że se powiesz że 50 srebrników. trzeba określić jakie korzyści przy zbieraniu loota, zdobywaniu expa itp. Np. kupuje KS za 50 s
a te 50s zbieram założmy w 2 dni z KS. To by było nie oplacalne. Trzeba określić cene np. że jak ja zdobede 2000s z KS, to cena KS powinna wynosić 1000 wzwyż. Ale jak mówiełem na to potrzeba czasu.

kokolinko
02-05-11, 23:55
dobra koniec spamu dajmy komus innemu sie wypowiedziec a najbardziej czekam na wypowiedz GM!

blanko2222
03-05-11, 00:17
Jestem na nie(jako jedyny?).A dlaczego? Bo zacznie jeden z drugim wysyłać smsy ,później będą sprzedawać to za kase i tym sposobem 10 lvl już będzie miał na start tyle ile kosztować by miała owa runa. Sam nie zarobił by nic to kolejne ułatwienie. A Wy jak wolicie dać dziewczynie kwiatki to znaczy ,że nie wolicie kupić pacca ,więc go nie kupujcie proste.

Siwor
03-05-11, 00:24
Jestem na nie(jako jedyny?).A dlaczego? Bo zacznie jeden z drugim wysyłać smsy ,później będą sprzedawać to za kase i tym sposobem 10 lvl już będzie miał na start tyle ile kosztować by miała owa runa. Sam nie zarobił by nic to kolejne ułatwienie. A Wy jak wolicie dać dziewczynie kwiatki to znaczy ,że nie wolicie kupić pacca ,więc go nie kupujcie proste.

Są inne wartości w życiu jak pacc... Mogę grać z i bez pacca ale wole mieć tego pacca za gp. Bo real kaska się przydaje do czegoś innego niż GRA. I kiedyś zrozumiesz jaką głupotę napisałes... "A Wy jak wolicie dać dziewczynie kwiatki to znaczy ,że nie wolicie kupić pacca" Przemyśl raz to jeszcze bo mam z Ciebie niezły FUN! strzałeczka

Narcyz
03-05-11, 01:18
Jak są inne wartości niż pacc to nie kupuj. Jak chcesz mieć pacc za gp graj na real. Jak chcesz mieć pacc za darmo to graj na ots.
Wydaje mi się, że proste i klarowne.
Na otsach ten pomysł mi się podobał, tutaj jest beznadziejny bo Altaron to bardzo fajny RPG, dorównujący tibii z jej najlepszych czasów (tak 7.5 i w dół). Takie rzeczy na pewno zaczęły by psuć klimat i gospodarkę, która dopiero się kształtuje i bardzo fajnie się na to patrzy. Np kolega kupił katanę za 15sr, a teraz już ludzie wiedzą, że jest dużo warta i cena oscyluje w granicach 60sr. To jest spoko ;)

Podsumowując - jestem na nie

cado
03-05-11, 01:31
Jestem na nie, to zniszczy gospodarkę. Nakupi się jeden z drugim runek, posprzedaje i będzie najbogatszym graczem na serwerze = kupi sobie najlepsze eq, najlepszy domek i tak dalej, co prowadzi do kupowania sobie dóbr w grze za pieniądze w prawdziwym świecie. Zdecydowane NIE.

blanko2222
03-05-11, 01:38
Są inne wartości w życiu jak pacc... Mogę grać z i bez pacca ale wole mieć tego pacca za gp. Bo real kaska się przydaje do czegoś innego niż GRA. I kiedyś zrozumiesz jaką głupotę napisałes... "A Wy jak wolicie dać dziewczynie kwiatki to znaczy ,że nie wolicie kupić pacca" Przemyśl raz to jeszcze bo mam z Ciebie niezły FUN! strzałeczka

O jakich Ty wartościach gadasz myślisz ,że gry są dla mnie wszystkim?. "A Wy jak wolicie..." no kurde napisałem tylko to co Ty wcześniej napisałeś ,że wolisz dać dziewczynie kwiata zamiast pacca sobie kupić ,ja to tylko potwierdziłem. I nie nie zrozumiem bo Ty laczysz real life z grą.A to się oddziela i skoro nie stać Cie ,aby jednocześnie kupić pacc i dać dziewczynie kwiata to wybierasz jedno z dwóch to chyba jasne nie? I dla Ciebie ważniejsze jest dać kwiata i ja to tylko potwierdziłem. Więc to lepiej Ty przemyśl swoje zdanie. I tak kupowanie statusu szlacheckiego za miedziaki bez przesady. Ta może jeszcze na allegro wystawiać 10 srebra za 50 groszy?

Jestem na nie, to zniszczy gospodarkę. Nakupi się jeden z drugim runek, posprzedaje i będzie najbogatszym graczem na serwerze = kupi sobie najlepsze eq, najlepszy domek i tak dalej, co prowadzi do kupowania sobie dóbr w grze za pieniądze w prawdziwym świecie. Zdecydowane NIE.

A tu masz odpowiedź ,jeśli mnie nie potrafiłeś zrozumieć.EOT ,a role się odwróciły.

Van Taron
03-05-11, 03:03
Ludzie to nie ma być ots jak chcemy pograć na ots-e to wpisujemy w google ots i mamy listę ots-ów.

Racja. :)

Ale jestem za bo za długie godziny expienia przydałoby się coś takiego.

Nie pasuje Ci? Też możesz wpisać w google "OTS" ;)


A bez off topu to w ogóle mi się nie podoba ten pomysł, poza tym nie jest zgodne z koncepcją gry oraz regulaminem.

Zrokowany
03-05-11, 08:38
bardzo dobry pomysł jestem za

Xaynus
03-05-11, 08:47
Jestem na nie, zacznie panować handel ,,pacc runka za talarki" co zepsuje klimat.

siwyus
03-05-11, 08:57
Ja też niestety jestem na nie z jednego powodu (tak jak to Xaynus wyżej przedstawił) ludzie będą kupować pacc i sprzedawać graczom ... Co zepsuje klimat w jaki ma panować w Altaronie.

travq
03-05-11, 09:18
Ja jestem za. Jak ktos nie ma komy to oznacza, ze nie moze miec pacca?. Az tak bardzo was to boli, ze ktos bd mial wiecej kasy niz wy?

cado
03-05-11, 11:07
Ja jestem za. Jak ktos nie ma komy to oznacza, ze nie moze miec pacca?. Az tak bardzo was to boli, ze ktos bd mial wiecej kasy niz wy?
Kupię 10 PACC Run. Sprzedam każdą za np. talara. Mam 10 talarów. Kupuję sobie najlepszy domek, daję kasę znajomym i też kupują sobie najlepsze domki na serwerze. Wtedy zwykły gracz, który uczciwie zarabia pieniądze grając, jest w czarnej dupie. ROZUMIESZ JUŻ?

Xaynus
03-05-11, 11:27
Ja jestem za. Jak ktos nie ma komy to oznacza, ze nie moze miec pacca?. Az tak bardzo was to boli, ze ktos bd mial wiecej kasy niz wy?

Zawsze pozostają inne formy płatności. Albo inaczej! Co za problem poprosić znajomego żeby wysłać tego sms'ka, a mu oddać pieniądze?
I tak, boli nas, że ktoś będzie miał więcej kasy tylko dlatego, że prawdopodobnie [podejrzewam że 60% graczy tak robi] zabrał telefon rodzicowi i wydał kasę na Runkę Statusu Szlacheckiego, niż ten, który zarobił drogą bicia potworków.

Siwor
03-05-11, 11:31
Up
Ale kogo to obchodzi od kogo jest sms... I tak lata tu tyle botow ze za tydzien bd mowic ze server pada bo nie da sie uczciwe zarobic na DOmek wielki super domek zeby byc najlepszym. macie dziwne rozumienie: D Ale ok....

Pozdrawiam Siwor.

Kosiek
03-05-11, 11:45
Też jestem na nie. Nie róbmy z Altaronu OTSa. Wystarczy że będzie możliwość podarowania statusu Szlacheckiego innemu graczowi i to rozwiąże sprawę.

Narcyz
03-05-11, 11:50
Botów ? Żadnego nie widziałem.

Flash
03-05-11, 12:14
Jestem na NIE.
Pomysł beznadziejny jak na ots rpg i całkowicie zepsułby klimat...
Ktoś dla przykładu zarabia miesięcznie 20 tysięcy zł i za pół roku zacznie tu grać.
Wyda 5 tysięcy na pacca i będzie miał 100x łatwiej od uczciwych graczy...
To jest niczym sms shop, a sms shopom mówimy NIE!

mopsiok
03-05-11, 12:29
Was pogięło, i to doszczętnie. Stanowcze NIE wszelkiego rodzaju przedmiotom za prawdziwe pieniądze!

psotek
03-05-11, 12:41
Też jestem na nie,jak szkoda 5 zł na sms to nie graj.

Uiop
03-05-11, 12:43
A ja jestem na tak. W wielu mmorpgach można kupić sobie pacc za pieniądze w grze. Legalnie.

Tron
03-05-11, 12:47
Pomysł bez sensu. Nikt nie chce, żeby depo było wypełnione "PACC RUNA!!1 2kk1". Spójrzmy na to z mojej strony, ja za 30 dni statusu Szlacheckiego płacę 3 funty z kawałkiem, więc takich "runek" to ja mógłbym mieć sto, i sobie tym handlować. Co dla mnie jest bez sensu :)

psotek
03-05-11, 12:51
A ja jestem na tak. W wielu mmorpgach można kupić sobie pacc za pieniądze w grze. Legalnie.
Ale nie od innych graczy.

Uiop
03-05-11, 12:53
Od innych graczy. Podać przykładowe gry?

Tron
03-05-11, 12:54
A co wy porównujecie inne gry, do Altaronu? Jaki w tym sens? I kto powiedział, że jak na waszym "dawnyymm OTS'iee!1" były "PACC Runy", to od razu nie oznacza, że tutaj takowe runy mają być.

Madela
03-05-11, 13:41
Racja. :)



Nie pasuje Ci? Też możesz wpisać w google "OTS" ;)


A bez off topu to w ogóle mi się nie podoba ten pomysł, poza tym nie jest zgodne z koncepcją gry oraz regulaminem.

Nie o to chodzi. Pisałem, że Admini sprzedawali by za gp te runy, ale sądze, że byłoby to dla nich nieopłacalne:D

blanko2222
04-05-11, 00:17
DZEFREEEEEEJ mam dla Ciebie przykrą wiadomość koleś. Mam z Ciebie fun jak nic. Piszesz o wartościach ?Kradniesz wiarze lootbagi , nieważne ,że warte tylko 5 srebrników. Ważne to co zrobiłeś. Nic już nie odpisuj bo znowu sobie w pięte strzelisz.

Evenix
04-05-11, 13:14
Ta propozycja jest do kosza. To wyglądałoby jak kupowanie kasy za smsa. Dajcie spokój tu nie będzie mikro-transakcji :P

Siwor
04-05-11, 20:14
DZEFREEEEEEJ mam dla Ciebie przykrą wiadomość koleś. Mam z Ciebie fun jak nic. Piszesz o wartościach ?Kradniesz wiarze lootbagi , nieważne ,że warte tylko 5 srebrników. Ważne to co zrobiłeś. Nic już nie odpisuj bo znowu sobie w pięte strzelisz.

Po pierwsze jeszcze nikomu lootbaga nie zajumalem, po 2 to gra. W rl tibie gralem duzo, i tam okradalem ludzi naprawde na wielkie sumy.... dlatego ze to gra. W zyciu realnym nigdy nie ukradlem dziecku nawet cukierka... wiec o takich wartosciach mowie. GRA TO GRA!!!!! zrozum to.

gumis21993
04-05-11, 20:21
Blanczo. Powiem ci tak. Jesteś dla mnie noobem i tyle mam do powiedzenia. Mówisz że Dzefrej jest złodziejem a sam mu loota podpier... którego zbierał 2h i potem go odzyskał. Nie mam słów więcej nic nie napiszę.

Pozdrawiam.

Dźitu.

blanko2222
13-05-11, 00:00
Ja jeszcze nikomu loota nie porwałem. A jak znajde w dedzie to nawet odsyłam jak ktoś chce. Więc nie wiem skąd masz takie informacje.A nazwałem dzefreja złodziejem(może się pomyliłem, nikt nie jest nieomylny) Gdy 3 osoby pisały na kanale pomoc/czat gry "Dzefrej to złodziej" Jak się pomyliłem to sryyy.