PDA

Zobacz pełną wersję : Dzisiejsza łatka


Majkul
23-09-13, 21:18
Drodzy Gracze!

Przeanalizowaliśmy wasze uwagi i sugestie, dziękujemy wam za cenny głos w ankietach. Opinie nie są wyrzucane do kosza, większość z was była zdania że rozgrywkę należy utrudnić. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić pierwsze zmiany które mają na celu spełnienie waszych oczekiwań. Co przygotowaliśmy dla Was?

1) Wszystkie potwory mają teraz 70% właściwej wartości doświadczenia. Jako rekompensatę za to zamierzamy wprowadzać co jakiś czas mniejsze aktualizacje, które będą dodawać zadania pozwalające zdobyć trochę doświadczenia.

2) Co do potworów, szansa i tylko szansa, na zdobycie przedmiotu z potwora będzie wynosić 0,7 aktualnej wartości. Poza tym, jeśli walczycie w drużynie, to za każdego członka ta wartość się podniesie o 0,05. Tym też, w 6 graczy będziecie mieli taką szansę na zdobycie przedmiotu, jak do tej pory w pojedynkę. Nie będzie można przekroczyć wartości 1, pamiętajcie.
Ad. 2) Może to mętnie brzmieć dla niektórych, dltego też dam przykład. Powiedzmy, ze zbroja jest możliwa do zdobycia z potwora z szansą 70%. To jest nasze obecne 1. Jeśli gracz jest sam, wartość 1 spadnie do 0,7. Tym też szansa na zdobycie przedmiotu to 70%*0,7 = 49%. Jeśli w drużynie jest jedna osoba, to będzie to 70%*0,75 = 52,5%, aż do obecnej wartości 70%.

3) Straty po śmierci zostały naprawione i zmienione, oto aktualne wartości*:
Z błogosławieństwem:
1) Od gracza na świecie PvP = 4%,
2) Od potwora na świecie PvP = 3%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 3%.

Bez błogosławieństwa =
1) Od gracza na świecie PvP = 6%,
2) Od potwora na świecie PvP = 5%,
3) Od potwora na świecie nPvp = 5%.

*Wartości te mogą się wahać o około 0,2%!
Jednocześnie naprawiliśmy błąd, przez który błogosławieństwo życia chroniło przed stratami ekwipunku.

4) Zmiany cen błogosławieństw. 10 talarów za każde, łącznie 20 talarów. Dodatkowo doszła nowa rzecz. Każde kolejne kupno błogosławieństwa zwiększy jego cenę o 1 talar. Po tygodniu od pierwszego kupna cena wróci do wartości 20 talarów.
Ad. 4) W poniedziałek, 23 kupiłem błogosławieństwa, zapłaciłem 20 talarów. Poległem, kolejne błogosławieństwa będą mnie kosztować już 22 talary. Kolejne 24 talary i tak dalej, aż do kolejnego poniedziałku. Wtedy znowu zapłacę 20 talarów, a cała sytuacja ze wzrostem pieniędzy się powtórzy

5) Jeszcze jedna mała funkcjonalność, mianowicie raportowanie błędów. Teraz CTRL+R wyśle wiadomość na zamknięte forum, dzięki czemu ani Wy, ani my nie musimy siedzieć w grze, by dostać wiadomość.

Zachęcamy również do dalszego czynnego udziału w ankietach, oraz zgłaszania propozycji na forum. Nawet jeżeli nie zawsze odpowiadamy, to każdą czytamy i bierzemy pod uwagę. To tylko początek zmian jakie czekają Altaron. Od tej pory takich mniejszych łatek możecie spodziewać się częściej. Prace nad większą aktualizacją i nowymi terenami wciąż trwają i niedługo pojawią się pierwsze zapowiedzi.

Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Życzymy powodzenia w grze.
Ekipa Altaron.pl

marcino
23-09-13, 21:24
wow:krewetka:

Wyrosuaw
23-09-13, 22:34
Nie mogę się doczekać :rycerz2: :rycerz2: :rycerz2:

Arkon
23-09-13, 22:43
ja chce iść expić a tu mam logać :c

:krewetka:

TaraN
23-09-13, 23:11
Wiadomo coś jak długo potrwa wgrywanie łatki?

Tron
23-09-13, 23:50
Kiedy wszystko zostanie skończone, zostaniecie poinformowani w tym temacie. Do tego czasu proszę o cierpliwość.

THC
23-09-13, 23:54
a nastapi to dzis?

Drakonno
23-09-13, 23:56
Uprzedzam, że jeśli ktokolwiek poniesie straty przez to, że loguje się podczas tej łatki, to jest to jego i tylko jego wina.

giermo
23-09-13, 23:56
server jest online już, a więc co nowego?

Majkul
23-09-13, 23:59
To że serwer jest online nie oznacza że łatka jest wgrana, serwery są uruchomione jako część procedur, gdy łatka będzie gotowa to pojawi się stosowny news.

edit:Serwer online

Waikiki
24-09-13, 00:51
Oszaleliście z tym expem? Teraz???! Kiedy już biegają 300 lvle to kpina w stronę nowych graczy. Jawna nie sprawiedliwość.. Co z tego że jest trudniejszy? powinno się obciąć lvle wszystkim.

Zly On
24-09-13, 00:58
Odejmicie teraz kazdemu po 30% expa bo to szydera z tym expem, wtedy bedzie fair.

Najgłupsze co wprowadziliscie od 2 lat :gasienica:

Jak juz chcecie wprowadzac takie zmiany to na nowym serwie a nie tu wariaty :owca:

kolegium sie wyexpilo i naloocilo wszytskiego co sie da to zmniejszyc exp i usunac loota, gratulacje.

@edit
Wszystko zaczyna mi przypominac tibie :D co update to coraz wieksze gowno :D

Catthon
24-09-13, 01:00
Zaskoczyliście mnie. Mieliście taką tendencję zwyżkową i nagle bęc, schrzaniliście po całości. Zmniejszenie ilości expa, w zamian za to zmniejszenie ilości zarabianej kasy przy jednoczesnym zwiększeniu wydatków.
No normalnie same plusy.

Zwłaszcza w momencie, gdy znaczna część graczy ma skarbce pełne talarów, a na serwerze pojawiły się 250 poziomy, co teraz będzie właściwie nie do osiągnięcia.

A planowałem od października trochę pograć...

Kr92
24-09-13, 01:07
Teraz ja 265 poziom smieje sie wam w twarz buhahhaa

ogryz1988
24-09-13, 01:08
Lepszym pomysłem by było zmniejszanie % stopniowo. Czyli do 100 lvl 100 % ,150lvl 90% itd. ale to moja opinia.
To co tera jest nie fer dla nowych graczy.
Pozdrawiam!

Uwolniona Mysl
24-09-13, 01:10
Teraz ja 265 poziom smieje sie wam w twarz buhahhaa

Gratulacje! Wpisz to sobie do CV :)

PowerGamer
24-09-13, 01:10
Haha, to teraz napewno zachęci nowych do grania. Obniżyliście exp za potwory nie zmniejszając expa graczy. Zjebaliście loota gdy hlvle mają pierdyliart talarów.

Ciekawe czemu akurat łatka została dopiero wprowadzona gdy collegium się wyexpiło, mają same 200 i miliony talarów haha ;d

Nowy serwer z tą łatką i reklama to teraz jedyne wyjście.

Catthon
24-09-13, 01:11
Pomysł z % obniżeniem expa był wielokrotnie proponowany. Jak widać - nie na sprawiedliwości zależało administratorom.

Kr92
24-09-13, 01:12
gratulacje! Wpisz to sobie do cv :)
dzieki dobra rada!!!!!!!!!

Uwolniona Mysl
24-09-13, 01:16
Pomysł z % obniżeniem expa był wielokrotnie proponowany. Jak widać - nie na sprawiedliwości zależało administratorom.

A mi to się tam podoba, ja i tak mam wyjebane, czy ja mam 120 lvl czy ja mam 190 lvl. Satysfakcja z tego, że wielu leszczy będzie przed kompem dostawać telepy i zaparowania okularów na myśl o desce. Mamy czas, to możemy sobie wymyślać jakieś ciekawe snejki :owca:

ogryz1988
24-09-13, 01:17
Z % było by najlepiej prowadziło by to do wyrównania gry.

Inhilist
24-09-13, 01:20
Gratulacje, wbiliście sobie kolejny gwóźdź do trumny. Po 3 latach od startu serwera nie wprowadza się takich zmian. Nie wiem czym wy się kierowaliście wprowadzając to, na chłopski rozum widać, że to jest w chuj niesprawiedliwe..

Odejmicie teraz kazdemu po 30% expa bo to szydera z tym expem, wtedy bedzie fair.

Popieram w 100% innej opcji nie ma, bo gracze 200+ nawet tego nie odczują -.-'


Nie wiem jak wyrazić swoje zażenowanie, więc wklejam :krewetka:

Amara12
24-09-13, 01:21
Skoro exp został obniżony oraz zostały wprowadzone utrudnienia to proponuję albo obniżyć wszystkim lvle o stosowny %, albo stworzyć nowy serwer, by gracze mogli startować na nowych zasadach.
Nie oszukujmy się. Co nagle to po diable. Coś w tym jest. Ja uważam że nie jest to sprawiedliwe.
Pozdrawiam.

Zly On
24-09-13, 01:28
Nowy server ! Tutaj juz nowi gracze nie przyjda -.-

Jesli nie chcecie aby tutaj gralo wiecej osob to powiedzcie, a nie jakies latki i w podchody sie bawicie, zamiast do przodu to cofka do flinstonow.
Zrobcie nowy server, beda nowi gracze, bedzie kasa za pacce i bedzie impreza a nie taka trzoda jak jest teraz to sie nie chce grac.

Yobak
24-09-13, 01:33
Osobiście zgadzam się z wypowiedziami które przeczytałem, stąd też nasuwa się pytanie chcemy przyciągnąć ludzi ? czy chcemy się ich pozbyć ? Odpowiedzcie sobie sami...

Jak można po prawie 3 latach projektu wprowadzić - 30 % exp ?
Weźcie pod uwagę propozycje ludzi,
- 30 %, expa od wszystkich.
+ 30 % wszystkich dni posiadania statusu szlacheckiego.

Nie można robić takich rzeczy, to naprawdę demotywuje.

LG Yobson

Zly On
24-09-13, 01:35
Ja proponuje zrobic nowy server z tymi zasadami ktore dzis wprowadziliscie. Graczy na pewno bedzie multum. Fajnie jakby jeszcze ten server bylo tylko dla graczy z paccem :)

Kr92
24-09-13, 01:39
Płakaliście, płaczecie, płakać będziecie. "odchodziliście" "odchodzić będziecie" płaczkami zostaniecie _)_

9106796
24-09-13, 01:42
Masz 20 i 0% do następnego.
Kupiłeś promocję.
Cofnęło Ci o 30%.
Wpadłeś na... 17 poziom powiedzmy.
I masz kupioną promocję.
Masz +3*bonus więcej od innych graczy.
Takiego, który nie wpadł w lukę promocji.
Nie wspominając o promocji na 50 poziomie, gdzie jest jeszcze więcej na poziom.

M.in dlatego nie moze zostac cofniety caly exp jaki dana postac posiada.

Kolejna sprawa.
210lvl ma 150kk expa. Spadajac na blessach straci on 4,5kk doswiadczenia. Teraz odpowiedzcie sobie ile ten gracz bedzie to odrabial. Jezeli wczesniej robil 1kk/h to teraz bedzie mial 700k/h. Czyli gracz ten na odrobienie calej swojej straty bedzie potrzebowal 6-7h.

Tak wiec nie wiem w czym problem i o co placz skoro wystarczy aby gracze popadali kilka razy i to wszystko sie wyrowna,bez tworzenia nowego serwera,bez placzu na forum.

Patrzac racjonalnie na to co zostalo dzis wprowadzone ja uwazam,ze jest to najlepsza aktualizacja/łatka jaka miała tutaj miejsce. Wkoncu gra bedzie trudniejsza - czyli taka jaka wiekszosc graczy miec chciala,nie powinno juz byc te milionow talarow. I przede wszystkim PvP. Ktos teraz sie zastanowi zanim pojdzie sie komus podlozyc bo nie sadze,ze bedzie mial ochote posiedziec te pare h na expie zeby to odrobic.

Amara12
24-09-13, 01:43
@Kr92 Tutaj nie ma płaczu, tylko obiektywna ocena faktów.

Kr92
24-09-13, 01:49
@Kr92 Tutaj nie ma płaczu, tylko obiektywna ocena faktów.

czytając tą wylęgarnię idiotyzmów i ciągle powstające nowe tematy głowa może rozboleć, najpierw głosujecie w ankiecie o utrudnienie gry, po czym i tak coś nie pasuje, wymuszacie chore rzeczy na administracji które zmierzają do CHAOSU. Wiem skąd pomysł na gildie pvp. Wątpię, że uda się dogodzić tutaj co poniektórym, to dopiero zniechęca i demotywuje, że administracja zamiast twardą ręką prowadzić server ulega paru idiotom "krzyczącym na ulicy STRAJK!!!!":wariat2:

9106796
24-09-13, 01:55
Z tych wartosci ktore sa przedstawione w newsie, kazdy ktory choc troche zna podstawe matematyki wie,ze tutaj wystarczy pare deadow i wszystko sie wszystkim wyrowna. Latwiej jest zrobic to w ten sposob niz kazdemu ustawiac z osobna wszystkie wartosci jaka by jego postac miala miec. Nie chce myslec jaki spam by byl gdyby sie ktos dowiedzial,ze gracz X mialby od gracza Y np. o 100hp wiecej bo administracja by cos przeoczyla...


W ankietach bylo glosowane,ze gra jest za latwa. Gra zostala utrudniona i nadal jest lament na forum i rzucanie "krewetkami". Co po niektorzy powinni choc na chwile odejsc od komputera bo chyba sie nabawili jakiejs powaznej choroby,depresji.

Spartacus
24-09-13, 01:57
Dobrze Zurvy powiedział dlaczego nie cofnięto ludziom poziomów. Za dużo z tym problemów, wystarczy ruszyć mózgiem zanim się coś proponuje.

Obniżono exp = mniej się będzie wbijało, skończy się odrabianie poziomów po zgonie w GODZINĘ lub DWIE.

Zwiększono straty śmierci = będzie się więcej traciło, a to razem z obniżonym doświadczeniem z mobów sprawi, że poziomy będą maleć z czasem. Szczególnie graczom z największymi poziomami. I to się z czasem wyrówna. A co najważniejsze - ŚMIERĆ BĘDZIE MIAŁA ZNACZENIE. W końcu... po tylu latach do tego doszli i to zmienili. Gra miała być trudna i niech taka będzie (patrz ankieta).

Zwiększona cena błogosławieństw sprawi, że wojna będzie miała sens, a zabicie gracza przeciwnego dokopie mu ostro, bo nie odrobi tego chwilę później i wojny będzie można faktycznie WYGRAĆ. Bo teraz toczą się bez końca z tym wbijaniem poziomów hurtowo. Dodatkowo ruszy to rynek, gracze zaczną się pozbywać tych gór talarów.

Coś mi się wydaje, że ta ŁATKA to tylko fundamenty przed AKTUALIZACJĄ. Podobno mają wprowadzić zajebiste questy, takie trudne, a nie takie co się robi w jeden dzień (pytali o to w ankiecie, co tylko to potwierdza), a do tego system wojen, mam nadzieje (co zakończy wasze śmieszne cyrki z czekaniem aż ktoś wbije skulla). Poza tym, GZ dla nich, w końcu nie wiele wiadomo o aktualizacji, a sama łatka nie wyciekła i nikt o niej nie wiedział.

Nowy serwer na pewno postawią, jak ogarną co i jak. Mają Drakonna który wziął się za robotę i błędy są naprawiane w ten sam dzień co się je zgłosi (nie to co Prakt i Trav - ROK CZEKANIA), Majkula i Trona, ktorzy robią jak szaleni podobno. Trzymam kciuki, Altaron wychodzi na ludzi w koncu. PvP odżyło i jest git.

GZ Administracja. Łatka najbardziej na plus i nie wzracajcie uwagi na płaczków, popłaczą i tak będą grali. Wystarczy zobaczyć, że 60! osób dzisiaj czuwało do drugiej w nocy na forum.

Zly On
24-09-13, 02:02
dawac na aurorke

CySiO
24-09-13, 06:05
Zapomnieliście zrobić to, by bomby paraliżujące wbijały skulla.......

Zaproponuje wam wprowadzenie tych zmian hmmm, od 150 lvl, by jakoś wyglądały te szanse na wbicie jakiegoś lvl, który by wgl coś znaczył tutaj, a przynajmniej exp za potworki, by do 150 lvl był stary i po wbiciu 150lvl zmniejszył się o te 30%.

Udash
24-09-13, 06:38
Najgorsze że podobało mi się tu granie choć jestem nowym graczem. A teraz niestety podziękuję ślicznie Twórcom bo gra była fajna. Lecz teraz to już kompletnie nie ma sensu. Spapraliście sprawę jak kiedyś Cipsoft spaprał Tibię.

Wyrosuaw
24-09-13, 07:03
Może 30% to zbyt dużo no ale cóż! Ankieta była, wolny lud Altaronu chciał gry trudniejszej to jest trudniej. Nie rozumiem osób które głosowały za tym a teraz lamentują. Chyba nie myśleliście, że zmiany dotkną jedynie zadań dzienny o które był taki płacz.
Chcecie nowy serwer lub reset obecnego? Spoko, ale npvp nie ruszajcie, tu i tak gra mniej graczy a i zdobywanie expa aż tak bardzo nie rzutuje na rozgrywkę. :)

Za jakiś czas wszystko się wyrówna! W końcu gospodarka ruszy i zbieranie miedziaków nabierze sensu! Wydaje mi się, że PvP też na tym skorzysta. Skille rosną w tym samym tempie co też jest na plus, bo szybciej osiągnie się max skille. Jestem jak najbardziej na TAK, tylko w następnej kolejności proponuję zrobić porządek z subprofesjami :)

@Edit
Po przemyśleniach na Archipelagu Licor exp powinien zostać taki sam, bo i tak tylko gracze którzy wychodzą którąś z kolei postacią ogarniają jak szybko wyjść, czyli kolejny + dla starych wyjadaczy.

@Down
MianDa, zgadzam się! Jednak z drugiej strony czemu wszyscy mają mieć pretensje, że hlvle zaczęły grać wcześniej, wcześniej się dorobiły itd. Oni przez całą swoją drogę w Altaronie przechodzili milion różnych takich zmian.

Myślę, że zanim Administracja wpuściła tą łatkę powinna chociaż na jeden dzień otworzyć dla wszystkich test serwer, żeby zobaczyć co i jak aby ludzie mogli się wypowiedzieć czy o takie utrudnienie im chodziło.

MianDa
24-09-13, 07:42
Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

pezet
24-09-13, 07:46
Co do łatki, zmniejszenie expa bardzo mi się nie podoba, nie mam dużo czasu jak większość ludzi na tym serwie a teraz tu będzie chodziło głównie o czas spędzany przy komputerze. Straty po śmierci to jednak bardzo dobry pomysł, co do loota to oczywiście wystarczyłoby zwiększenie wydatków.

PS. Jestem z Collegium mam 201 lvl i miliony monet.

cewix
24-09-13, 07:52
Heh, zabawne, dopiero wstałem i tak sobie pomyślałem "Trzeba wkońcu przyexpić w altaronie, bo niedługo pewnie expić się będzie znacznie trudniej" ^^.
Obniżenie expa było ZŁYM pomysłem, znacznie lepszym byłoby zwiększenie siły i hp potworów o te 30%.

JEDNAK jeżeli już jesteśmy przy obniżaniu expa to należy obciąć WSZYSTKIM graczom te 30% EXPA, nie lvla, EXPA, żeby komuś się nie pomyliło, wtedy byłoby to najbardziej sprawiedliwe, jeżeli ktoś sądzi, że nie byłoby sprawiedliwie to chyba jest ułomny.

Zostaje tylko sprawa, aby administracja dopracowała tak promocje, aby jak ktoś na 20lvl straci te 30% expa to odrabiając lvl nie będzie czerpał zysków z promocji, dopiero po wbiciu od nowa 20lvla (choć mam wrażenie, że już tak jest), a do tego przy ODRABIANIU lvla nie będziemy zyskiwać od nowa PN.

Jeżeli byłoby tak jak napisałem, to byłoby wprost idealnie ^^.

Burmund
24-09-13, 07:59
Gratulacje Dla administracji. Dzieki waszym genialnych poczynaniom teraz gracze zaczynający gre na altaronie mają o wiele gorzej niż przettem skolei gracze którzy już lvl wbili mają się dobrze. Logika Świetna Gratulacje...

Sami wiecie że masa graczy odeszło( altaron powoli upada) Sporo osób stara się kolegów namówić na gre teraz na altaronie by ten świat odżył, Ale takimi pomysłami że gracz począdkujący ma zmniejszony exp. Nie przyciągnie nikogo.

zastanówcie sie dwa razy zanim coś wprowadzicie. W bijcie się w skórę obu stron a nie tylko wysokich lvli którzy i tak już przestali tu grać.

Krótko Jest to nie ferr wobec graczy nisko lvlowych.

Pozdrawiam Nairda

marcino
24-09-13, 08:19
Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

Popieram 100% :krewetka:

teodor
24-09-13, 08:31
Czytając dalej posty, zapomniałem dodać, że również uważam, że to wielka niedogodność dla zupelnie nowych graczy. Poczatki altaronu zawsze byly trudne, nie wiem dokladnie jak bylo teraz ale zdaje mi sie ze duzo sie nie zmienilo, co innego gdy jakis hlvl wyexpia sobie nowego chara, gdzie ma fundusze. Wiekszosc osob uczestniczacych w tamtej ankiecie to zapewne hlvl i tu znowu popełniliście błąd, zamiast skupiać się na nowych graczach i zachęcać ich do gry, robicie wszystko co tylko chcą stali gracze z wyższymi poziomami. Co do obniżenia expa wszystkim graczom to chyba logiczne, że nie wchodzi to w grę, ktoś poświęcał czas żeby wyexpić postać, a teraz mu to zabierzesz?

jakub00s
24-09-13, 08:33
Nie lepiej zmnieszyc expa z potworow w stosunku do lvla ;
-Potwory do 50 lvl bez zmian w expie
-Potwory do 100 -15%
-Potwory do 150 -20%
-Potwory od 150lvl-30 %

Chodzi mi o potwory na których expimy na danym lvlu .

KUSZNIK
24-09-13, 08:43
Nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe HP i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

Popieram w 100%. Cóż jako nowy gracz będę oczywiście nadal grać i płakać nie będę. Okazuje się że płaczą ci co tego chcieli

reapereke51
24-09-13, 08:52
Administracja myśli ale od dupy strony z tym co wymyśliła krzywdząc nowych graczy a nie starych bo już i tak mają wypchane kiermany. Nic nie idzie w dobra stronę lecz wszystko idzie na zła stronę że z biegiem czasu większość się całkiem znudzi tutaj granie z tym co wprowadziliście.

rycerz5
24-09-13, 08:58
Jestem z PVP, gram od poczatk servera, mam 147 poziom. Dzieki za wprowadzone zmiany, mysle ze teraz czesc wojny (ta z lvlami po deskach) bedzie w koncu sprawiedliwa. Wielki plus za to. Co do expa to chuh w to, grajcie a lvl powoli sam wleciii. Collegium talary tez sie skoncza ;) rozwazcie jeszcze temat warmode/fragami a bedzie perfect. pozdro!

furka
24-09-13, 09:07
nie to że płaczę bo nie dogonie hlevelów, bo to akurat mam gdzieś, ale obniżenie wszystkim loota o 30% dokopuje nowym graczom, a hlevelom mającym góry talarów tyle co nic. Zwłaszcza że hlevele i tak często chodzą w grupach na expa a niskie levele głównie solują, a co za tym idzie loot gorszy będą mieć głównie nowi gracze. Początek w porównaniu do innych gier tibiopodobnych tutaj wcale nie jest taki łatwy. Tutaj było w sam raz. A teraz nowym magom choćby będzie bardzo trudno zdobyć kase na czary, promocje i questy (choćby grabarz, każdy kto robił wie ile trzeba wydać kasy).

Czy nie było by lepszym rozwiązaniem wprowadzenie stage expa i stage loota ? Coś na zasadzie:

1-50 = 100% expa i loota z przed tej łatki
51-100 = 80 lub 90%
101-150= 60 lub 75%
151+ = 50% grupowo powiększone max do 75% ?

Wtedy nowi dęba mieli w porządku start a wyższe levele trudniej jak chcieli.

Względnie zamiast kombinować przy expie/loocie lepiej sprawić żeby potworki byly ogólnie silniejsze. Taki sam exp a na przykład 10 czy 20% większe hp i damage. Względnie nie zwiększać siły wszystkich potworków tylko tych najlepszych.

Ważne żeby nie zniechęcać nowych graczy.

popieram !!!

jaskolaa
24-09-13, 09:29
Czy pomysłodawca expa -30% mogłby się przedstawić żebym mógł mu osobiście pogratulować dobicia gry?Sam mam to gdzieś wiecej gadam na czacie ze znajomymi niż naprawdę expię ale wyszło "po altarońsku" nowi 30 % trudniej , starzy bez zmian.Gz łatki.

sebastianix
24-09-13, 09:48
1. Jeżeli chodzi o lota... to wam się coś pomyliło. Osoba idąc sama ma większe waste, niż idąc w teamie. Więc dlaczego ma dostawać mniej lota? I w ogóle ze wszystkiego daliście 70% wypadania lotów. Przecież nikt na oficery nie bedzie latal w 6... a wcale tam się nie zarabiało. To powinno dotyczyć każdego potwora indywidualnie... a nie na łatwiznę wszystko w dół o -30%.

Rozwiązanie te ok, jest w porządku bo ma zachęcić do expienia w teami. Ale przy slaby potworach to jest na -. Wynika to też z tego, że aktualnie loty z niektórych potworów są źle ustawione...


2. Straty na non pvp od potwora powinny wynosić z 8%... tam i tak nie ma na czym padać.

Kr92
24-09-13, 09:51
W sumie narzekacie, a starzy gracze chyba zapomnieli, nowi mogą nie wiedzieć, ale jak zacznałem grę nie było łatwo ani o talary ani o exp 100+ rycem mając 200k w banku expiłem na oficerach wyciągając 80-90k/h, jak było do tej pory? rekiny 700k/h + mega profit? proszę Was, przestańcie... Magiem 100~ żeby kiedyś zarobić śmigało się na fanatyki wyciągając 200k/h , a i profit był ledwo co. W tym momencie każdy przyzwyczaił się to standardów które nie do końca były dobre. Co z tego, że mamy plecaki talarów jak nie mamy na co je wydawać. Zacznijcie iść z duchem czasu, a nie wiecznie źle, ble, nie dobrze, to powinno być tak, to tak. Gwarantuję, że wszystkim i tak się nie dogodzi.

Uważacie za sprawiedliwe obniżenie ogólnego expa o 30%, chciałbym przypomieć, że to głownie chaos ma w zanadrzu nowo wyexpione postacie, na banalnym systemie. Nasze stare dobre chary były tłuczone godzinami (Pamietam Beauty na 130poziomie bijącą wiwerny)

jaskolaa
24-09-13, 09:58
Wbiłem właśnie do gry po "łatce".Wczoraj o 23:00 zaniosłem do nowo nabytego domku około 4 k capa składników i z 1,5 k capa esencji.Niespodzianka bo nie ma nic z tego.I nie , nie zaniosłem tego po 23:30.Miły początek "nowej ery altaronu".

Arkon
24-09-13, 10:24
Broken masz je w szafie na samej górze szukać trzeba było :D

wszystko może trochę spoko ale exp dupny
600k/h na luzie przed łatką na hydrach
teraz 450k/h ledwo co (biegałem jak debil)
:krewetka:

Kubush
24-09-13, 10:33
Zaznaczę na początku że w grze nie mam dużego lvl na main charze i nie mam milionów talarów. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ zarówno w ankiecie jak i w wypowiedziach pod ankietą w otwartym temacie na forum ( z którego de facto NIE KORZYSTAJĄ NOWI GRACZE !!! ) wypowiedziały się osoby, które mają wysokie levele i spory zapas tutejszych talarów w banku. Piszę to ponieważ to ma znaczenie dwojakie po pierwsze takie osoby mają już lvl i talary więc nie muszą expić tylko czerpać profity z gry czy też RPG jak wolicie. Po drugie nawet jak obniżycie zdobywanie doświadczenia stary gracz i tak bedzie grał bo nie gra za bardzo dla levelowania tylko dla PvP lub po prostu bo ma sentyment. Podsumowując wg moich obserwacji i znajomości gry i ludzi, którzy w nią grają ankieta nie była obiektywna (głos zabrali starzy gracze, którzy i tak będą tu grali i tak -.-) zmiany nie są ukłonem w stronę nowych graczy (w wypowiedziach pod ankietą ludzie zarzekali się żeby wprowadzić zmiany w DMG potworów większych strat itp ale nie kosztem zmniejszenia expa) więc nasuwa się pytanie skąd ten pomysł. Dodam też że zagłosowało aż 64 osoby !!! Ankieta z tego co się uczyłem na studiach powinna być obiektywna a jak może być obiektywna jeśli próbką są ludzie którzy znają tę grę od podszewki i są starymi wyjadaczami???...pozostawię to bez komentarza bo nie jeden metodyk bo się pochlastał.Jeśli chcieliście tą łatką polepszyć Ekonomię i utrudnić grę to jak najbardziej wam się to udało :) Ale czy ta łatka jest na pewno przysłowiowym "jackpot-em" ??? .

Wg mojej skromnej opinii łatka nie wniosła nic dla przyszłości Altaronu. Zmieniła tylko teraźniejszość.

Ps. Jak zaczynałem grę to namówiłem kolegów do gry i sporo osób grało w tę grę (pewnie jak każdy) i zazwyczaj pocztą pantoflową roznoszą się takie wieści, a po tej łatce nie będą one dobre bo zazwyczaj nowa osoba pyta się o początek gry (czyli exp loot i lvl-e). Jak taki nowy gracz usłyszy słuchaj są typy z lvl-em xxx i mają xxx talarów i xxx ekwipunku wylootowanego a i jeszcze masz mniejszy exp :D.

Do administracji :

- opinie "starych" nie zawsze są trafne...

Ja nie daje odpowiedzi, ja stawiam pytania. :zły:

sadysta
24-09-13, 10:35
Naprawione blessy - ok

Poprawiony loot - ok

ale kurwa -30% expa? po 3 latach projektu, popierdoliło Was?
Stwórzcie alternatywny serwer "Hardcore RPG" PvP na tych zasadach(chetnie bym na takim zagrał), a nie wpierdalacie to w serwer który stoi już 3 lata.. :)
:owca: :krewetka:

Ellegon
24-09-13, 10:45
Ankieta była i baaaaaaardzo duża część osób chciała utrudnienia więc zrobili. Więc przestać płakać i pogodzić się z tym ;).

Wicher
24-09-13, 10:45
Wszystko ładnie, pieknie idealnie pasuje do servera non-pvp, jeszcze lepiej poasowaloby do nowego swiata, jednak na pvp to ogromny cios w nowych gracz a takze w nas (obecnie przegrywajacych wojne). Szczerze to nie wyobrazam sobie dalszego jej przebiegu. Nasi przeciwnicy w wiekszosci to 200 lvle, niemozliwoscia bedzie teraz ich doscigniecie. Maja tysiace talarow, wiec beda mogli bez problemu pozwalac sobie na blessy itp. itd. Nie wspominajac juz o tym jak ja teraz zarobie na ta wojne. Zwiadkiem do 150 lvla zarabia sie doslownie grosze. Teraz tak koszt blessa na zycie to 10 talarow + plecak na wojne ktory warty jest kolo 9 talarow = 19 talarow. Przed updatem na godzine(1,5h jesli chodzi o obkupienie dojscie na respa, odlozenie loota etc) na smokach na przeszlosci zarabialem 2-5 talarów * 0,7 = bede zarabiac teraz 1,4-3,5 talara (Usrednijmy to wartosc do 2,5 talara/1,5h). Proste wyliczenie zeby zarobic na deske na wojnie bede musial expic 19:2,5=7,6 7,6 * 1,5 = 11,4h grania. LOL. Oczywiscie idzie czasami zarobic wiecej, z tym sie nie bede kłócil, podalem tylko srednia wartosc zarobku na respie ktory jest dosc dobry na moj lvl (128 zwiad nekro). Nie wiem jak wy, ale ja w tym nie widze najmniejszego sensu. Nie na obecny stan servera PvP.

Uwolniona Mysl
24-09-13, 10:47
W sumie narzekacie, a starzy gracze chyba zapomnieli, nowi mogą nie wiedzieć, ale jak zacznałem grę nie było łatwo ani o talary ani o exp 100+ rycem mając 200k w banku expiłem na oficerach wyciągając 80-90k/h, jak było do tej pory? rekiny 700k/h + mega profit? proszę Was, przestańcie... Magiem 100~ żeby kiedyś zarobić śmigało się na fanatyki wyciągając 200k/h , a i profit był ledwo co.


Pamiętam, czasy starej dobrej wojny, kiedy na elfy były kolejki na vc, ludzie ustawiali komenty, że wbijają za kilka godzin po tym i tym i tamtym, teraz ten resp stał nieużywany.
Wspominałem to kiedyś, że było do wyboru, albo idziesz na expa i robisz 700k na wrl, albo idziesz na zarobek i męczysz elfy z expem 90k/h. I tak się latało z jednego respa na drugi, blessów nie miał nikt, na akcji wynosiło się po kilka plecaków (miałem blisko zawsze swój balkonik :D) i to była dobra wojna.

Dobrej wojny już tutaj nie będzie nigdy, i nie mówię tutaj, o tym że przegrywamy czy coś, bo dobrej wojny to tutaj już nie ma od dobrego roku.

Kiedyś nikt nie patrzał czy to jest 70 palek, czy to jest 190 palek, po prostu się go lało, i każdy miał rsa, przez parę miesięcy nieprzerywanie miało się rsa...

Ale tamte czasy już nie wrócą, ale tak to jest już ze wszystkim, oglądałem Pitbulla, pierwszy sezon zniszczył mi mózgoczaszkę, kolejne były słabsze, tak samo z Dexterem, pierwszy sezon miazga, każdy kolejny gorszy od poprzedniego. Nie mówiąc już o tibii czy innych grach

cewix
24-09-13, 10:48
Ankieta była i baaaaaaardzo duża część osób chciała utrudnienia więc zrobili. Więc przestać płakać i pogodzić się z tym ;).

Zdecydowania większość chciała utrudnień typu "Więcej hp i dmg u mobów" A nie takiego zmniejszenia expa. Jeszcze jakby WSZYSTKIM odjąć te 30% expa to ok, a nie nóż w plecy dla nowych graczy...

bebos84
24-09-13, 10:52
Ja myślę, że to nie miało tak wyglądać. Owszem exp mógłby być zmniejszony ale na wyższym lvlu, jest problem braku graczy a obnizenie expa i lota ich nie zachęci, powinno być od lvla. Reszta ok

Inhilist
24-09-13, 11:00
2. Straty na non pvp od potwora powinny wynosić z 8%... tam i tak nie ma na czym padać.

Jak Ty to sobie wyobrażasz, padając na 150 lvlu traciłbyś 4,5kk expa, odrobienie przy nowym exp rate zajęło by 6-7 godzin. W altaronie od jakiegoś czasu panują dziwne anomalie i łatwo paść przez niemożność leczenia lub kicki.


Uważacie za sprawiedliwe obniżenie ogólnego expa o 30%, chciałbym przypomieć, że to głownie chaos ma w zanadrzu nowo wyexpione postacie, na banalnym systemie. Nasze stare dobre chary były tłuczone godzinami (Pamietam Beauty na 130poziomie bijącą wiwerny)
Ale to głównie Collegium ma wyexpionych z 10 postaci 200+, na banalnym systemie, oraz zarobioną dużą ilość talarów. Co za hipokryzja.

Arkon
24-09-13, 11:00
ale tu nie ma exp stage :d
może uciąć expa o 10% a nie 30 (lub tak jak było) >:D
:krewetka:

Obles
24-09-13, 11:05
Przyznam rację, że ten patch wprowadza dużo zamieszania. Szczególnie na serwerze PVP.
Jednak... wprowadzone zmiany są bardzo dobre, jeśli zrozumiemy co mają zmienić (jak to zmiany).

Do wczorajszego dnia Altaron był grą bardzo łatwą w niczym nie przypominającą starych, trudnych RPG.
Poziom jak i pieniądze zdobywało się bardzo szybko, bez potrzeby wytężania mózgownicy i zdobywania znajomości. Od tej pory, by coś osiągnąć (zaczynając od zera - i tu cały problem) trzeba będzie o wiele więcej się napracować.

Niestety rozumiem, że duża ilość obecnych graczy nie wie czym jest "trudna gra" i nie będzie chciała w nią grać. Może będzie to wyglądało na zrzędzenie starego gbura ale napisze - takie pokolenie. Potrzeba zmiany myślenia.

Całą trudność polega na tym, by grę zrobić trudną, ale nie nudną.

Co do obecnej sytuacji na serwerach - tajemnicą poliszynela jest, że obecna elita grających graczy zyskała przewagę nad tymi, którzy zaczynają, bądź władze chcą przejąć, jednak ta różnica szybko skruszeje, gdyż zmiany w zdobywaniu doświadczenia i stratach po śmierci, są na przekór Waszym poglądom, furtką dla graczy, którzy mają niższe poziomy. No bo kogo bardziej zaboli i wykosztuje czas oraz pieniądze śmierć? 250 czy 150 poziom? Hm?

//Wszelkie powyższe opinie są subiektywne i należą do mnie. :uśmiech6:

Ellegon
24-09-13, 11:09
To ja chce tutaj prawdziwe stare i trudne rpg - 99% serwera nie ruszy się wtedy z depo xD.

Catthon
24-09-13, 11:10
Do piszących o ankiecie, w której większość głosowała za utrudnieniem gry.
Zapytajcie sami siebie, patrząc co się dzieje w tym temacie, jak wyglądałaby ankieta, gdyby podać w niej plany dotyczące tego utrudnienia (czyli to, co wprowadziła łatka).

;)

Gekko
24-09-13, 11:13
To teraz postawcie serwer hardcore rpg ;)

kajko
24-09-13, 11:16
Serwer hardcore pvp na obecnych zasadach to by było coś!

Wyrosuaw
24-09-13, 11:21
Nagle wszyscy chcą nowego serwera.. Pytam się po raz któryś, za co ten serwer będzie utrzymywany? Serwer PvP przeniesie się na Hardcore i serwer PvP wymrze, bo tam nie opłaca im się walczyć Hlvlami a na Hardcore bez żadnych strat.. Zróbcie im reset tego pvp i po sprawie xD

MianDa
24-09-13, 11:24
No bo kogo bardziej zaboli i wykosztuje czas oraz pieniądze śmierć? 250 czy 150 poziom? Hm?

Dobra ale to levele 150+

A co z levelami do 50 ? To właśnie oni najbardziej cierpią na tej zmianie. Jak bym miał 150+ level to by mi to totalnie wisiało że takie zmiany są, bo i tak expił bym głównie grupowo więc loot i tak ten sam, a kasy miał bym pełno, nie miałbym co z nią robić.

TaraN
24-09-13, 11:26
No więc po delikatnym teście co i jak to te -30% EXP'a w praniu wychodzi troszeczkę inaczej. Otóż expiąc wczoraj na szpicy na krasnalach miałem max 24k/h, dziś po obniżeniu expa i jeszcze szybszym i intensywniejszym wybijaniu krasnolódków mam max 12,5k/h czyli wbijanie lvla obniżyło mi się w czasie o jakieś 50%. Ogólnie to nie mam bólu dupy o to, że są obniżki jak w MediaMarkt'cie. Może dlatego, że jestem casualem :P No, ale drop nadal mi się podoba, zwłaszcza jak bot nie podnosi diamentów i jest co potem zbierać :)

http://i43.tinypic.com/2ldat75.png

Didrika
24-09-13, 11:29
Całą trudność polega na tym, by grę zrobić trudną, ale nie nudną.
Wydłużenie expienia o X czasu rzeczywiście utrudnia grę i nie jest to ani trochę nudne.. no ale cóż, żeby utrudnić grę tibiopodobną to musiałoby zajść sporo zmian w rozgrywce i silniku.

cewix
24-09-13, 11:50
Powiedzcie mi w jaki sposób -30% expa utrudnia kurwa gre? Jedyne robi ją 100x bardziej mozolną i monotonną i kurewsko nudną, prawdziwe utrudnienie byłoby gdyby potwory były bardziej wymagające, a teraz tylko dojebaliście nowych graczy z małym lvlem, powodzenia w takich zmianach ^^

Bubsko
24-09-13, 11:53
Przyznam rację, że ten patch wprowadza dużo zamieszania. Szczególnie na serwerze PVP.
Jednak... wprowadzone zmiany są bardzo dobre, jeśli zrozumiemy co mają zmienić (jak to zmiany).

Do wczorajszego dnia Altaron był grą bardzo łatwą w niczym nie przypominającą starych, trudnych RPG.
Poziom jak i pieniądze zdobywało się bardzo szybko, bez potrzeby wytężania mózgownicy i zdobywania znajomości. Od tej pory, by coś osiągnąć (zaczynając od zera - i tu cały problem) trzeba będzie o wiele więcej się napracować.

Niestety rozumiem, że duża ilość obecnych graczy nie wie czym jest "trudna gra" i nie będzie chciała w nią grać. Może będzie to wyglądało na zrzędzenie starego gbura ale napisze - takie pokolenie. Potrzeba zmiany myślenia.

Całą trudność polega na tym, by grę zrobić trudną, ale nie nudną.

Co do obecnej sytuacji na serwerach - tajemnicą poliszynela jest, że obecna elita grających graczy zyskała przewagę nad tymi, którzy zaczynają, bądź władze chcą przejąć, jednak ta różnica szybko skruszeje, gdyż zmiany w zdobywaniu doświadczenia i stratach po śmierci, są na przekór Waszym poglądom, furtką dla graczy, którzy mają niższe poziomy. No bo kogo bardziej zaboli i wykosztuje czas oraz pieniądze śmierć? 250 czy 150 poziom? Hm?

//Wszelkie powyższe opinie są subiektywne i należą do mnie. :uśmiech6:

Wszystko fajnie,tylko to utrudnienie tak naprawdę utrudnieniem nie jest dla postaci wysokopoziomowych ze sporymi zapasami gotówki,a dla graczy nowych.
A mam wrażenie,że zmiany miały być po to,żeby nowych graczy w jakiś sposób na serwer ściągnąć...

Jak najbardziej jestem za tym aby gra była bardziej wymagająca,sam najlepiej wspominam czasy tibii 7.6 i wstecz,aczkolwiek moim skromnym zdaniem ta zmiana nie uderzy w starych graczy,a nowych skutecznie odrzuci od gry.
Pozdro.

kajko
24-09-13, 11:55
Bubsko to jest oczywiste. :D

Wyrosuaw
24-09-13, 11:58
Wprowadzajcie lepiej szybko następne łatki żeby to wszystko się trzymało kupy. Gracze nie rozumieją tej zmiany i z czym w przyszłości jest ona powiązana. Moim zdaniem jeżeli już tak zmieniliście tego expa to powinno się stać to od razu z następnymi łatkami w jednym większym upie. Teraz nie zostaje nic oprócz czekania na następne łatki żeby zrozumieć jaki administracja miała zamysł robiąc te -30% i z czym to się wiąże.

P.S 3 expa za szczura z bonusem? REALLY? :uśmiech10:

Bubsko
24-09-13, 11:59
Bubsko to jest oczywiste. :D
No chyba jednak nie do końca,skoro takie zmiany :P

tomakeo
24-09-13, 12:01
Też jestem zaskoczony takimi zmianami. Wg mnie zmiany w postaci zmniejszonego expa, nie powinny obejmować mobów, na których expią niskiopoziomowi gracze. Reszta ok.

YeK
24-09-13, 12:03
Gram od miesiąca, jestem zawiedziony tą łatką.
Zastanawiam się nad dalszą grą.
Te zmiany przy padaniu i wyrównaniu się leveli na npvp się nie sprawdzi.

ordzinal
24-09-13, 12:08
Zmiany dotyczace strat po smierci oraz blessow jak najbardziej sa ok.
Gra mialabyc trudniejsza i dzieki temu bedzie.

Ale wprowadzenie zmniejszonego expa i loota to cios we wszystkich graczy oprocz elity serwera.

Dlaczego mam wkladac 30% wiecej na dany lvl niz ktos inny?
Dlaczego nikt kurwa nie ma pomyslu na pvp tylko wojna wyglada tak ze po 15 osob z przeciwnych gildii stoi obok siebie i napieprza/leczy 2 osoby ktore wbily skulla?

To poprostu wyglada jak tania komedia.
Co wam to zmieni ze exp jest mniejszy jak i tak nikt nie ma fragow zeby wycinac ludzi.

Administracja zmniejszajac loot i exp wbila sztylet ludziom ktorzy maja mniejsze lvle i ktorzy dopiero chcieli cos osiagnac.

H lvle zadajcie sobie jedno pytanie. Chcialoby sie wam teraz expic od low lvla wiedzac ze macie mniejszy exp i loot a gracie na serwie z ludzmi ktorzy mieli sie jak nahapac expa i kasy?

Bo ja nie mam zamiaru wkladac wiecej pracy w cos co inny osiagnal latwiej.


I zeby bylo dla wszystkich jasne. Nie boli mnie to ze to JA mam teraz mniejszy exp/loot itp, boli mnie to ze tu niedlugo nie bedzie z kim grac dzieki takim zmianom.

YeK
24-09-13, 12:11
Naprawdę chciałem tu grać. Adios! czekam na zmiany...

Wicked
24-09-13, 12:14
Bo ja nie mam zamiaru wkladac wiecej pracy w cos co inny osiagnal latwiej.

HA HA HA HUE HUE HUE HUE HUAERUAEHRUAEHRE.

Poległę. Powiedz mi, jak masz ciężej, gdy itemy możesz kupić za grosze, wszystkie respy masz niemal puste, a questy poodkrywane i 100 osób Ci zaspoiluje.
Mów jak masz ciężko, bo mi, weteranowi nowych serwerów, aż się radośnie robi. A, zapomniałbym - masz jeszcze daily, których wcześniej nie było.
Ja pamiętam, jak w okolicy 100 lvla biegałem z toporem umarłych +4 i byłem mega podjarany, potem wymieniłem na jakże bajerancki demoniczny, normalnie, szał. Nie wspomnę już o innych rzeczach. :)
"Tak bardzo trudno."

Inhilist
24-09-13, 12:16
Jak już ktoś napisał, exp powinien zostać zmniejszany stopniowo. Nie wiem jak ja teraz wbije ten 150 poziom nie mogąc wyciągać nawet tych głupich 300k/h, bo będę dużo wastował, na co mnie nie stać(tak, są gracze co nie mają góry talarów :O). Będę musiał się przenieść na krasnale, gdzie wyciągnę 80k i lvl będę wbijał w 10h, pozdro ;d Łatka zrobiona wyraźnie pod hlvle, zresztą tylko wysokie poziomy są zadowoleni z tej zmiany.

@mały offtop

Mam pytanie do administracji, za co gracz Neptun dostał namelocka ? (Teraz ma nick Dominik Wojownik).

Czyżby znów zaczęło się rozdawanie namelocków na prawo i lewo ?

Slythia
24-09-13, 12:24
Mam pytanie do administracji, za co gracz Neptun dostał namelocka ? (Teraz ma nick Dominik Wojownik).

Czyżby znów zaczęło się rozdawanie namelocków na prawo i lewo ?
Może dostał dlatego, że ma identyczny nick jak boss w grze? Niby nie jest to zakazane, lecz bywa niewygodne (oczywiście, dla nas).

Catthon
24-09-13, 12:25
Nazwijcie następnego bossa Arteron :D

Inhilist
24-09-13, 12:26
Może dostał dlatego, że ma identyczny nick jak boss w grze? Niby nie jest to zakazane, lecz bywa niewygodne (oczywiście, dla nas).

Jaja sobie robicie no nie ? xD On miał nick Neptun zanim wymyśliliście tego bossa, więc namelock należy się dla potworka ;d

Delphinius134
24-09-13, 12:30
Nie podoba mi sie nowa łatka

Udash
24-09-13, 12:38
Słuchajcie, zacząłem grać od niedawna, nic nie wiedziałem o żadnej ankiecie tak samo jak moi niskopoziomowi "koledzy" z gry. Chcieliście zniszczyć serwer to zniszczyliście. Ale powiem tak, grało sie fajnie i dość przyjemnie i na przykład dla mnie obecnie Mag na 21 lvl wcale nie było lekko, jak się zaczyna wszystko od zera. Teraz nikt nie będzie pomagał lowlvlom bo po co tracić hajs.
jakbym miał 300 lvl i górę miedziaków to by to zwisało, ale mam 21 lvl i drobne w banku i automatycznie odechciało mi się grać, dobrze że wczoraj nie kupiłem PACCA bo bym tylko utopił pieniądze.
pozdrawiam serdecznie.
Były gracz.

9106796
24-09-13, 12:38
Wy zawsze bedziecie plakali na tym forum?
Selbo,tak chyba to on zapytal Was kto wiecej straci przy smierci 250 czy 100 poziom?
Jak juz mowicie "ELITA" ma ogrom kasy. Jesli ta "ELITA" bedzie padala to kasa tez zacznie im topniec. Trzeba grac z glowa w trudniej grze a nie jak dotad grac w gre latwa bez myslenia.

Amara12
24-09-13, 12:44
Zurvy skończ waść.. wstydu oszczędź. Co Ty w ogóle gadasz. Nowi ( jeśli tacy będą) nigdy nie dogonią starych. Obecne h lvle bardzo szybciutko odrobią straty.
Wydaje mi się że twój argument ma tylko zamydlić oczy.
Pozdrawiam.

Mervakis
24-09-13, 12:48
@UP Dlatego też zostały zwiększone straty po śmierci, których obecnie nie będzie się dało odrobić tak szybko i ucierpią na tym głównie wysokopoziomowe postacie.

Rian
24-09-13, 12:55
No 3 lata od startu trochę za późno jak na takie zmiany, co napisało już wiele osób. Mi nie pozostaje już nic innego jak wkleić :krewetka: i iść grać. Ale nie w Altaron. Są inne, lepsze gry po polskiemu.

Catthon
24-09-13, 12:58
:mervakis
Kogo jeszcze, oprócz wysokopoziomowych graczy, którzy zarobili w poprzednich miesiącach, będzie stać na blessy?

Kto częściej pada na akcji, 200+ czy 100+? Jaka jest szansa na to, że 200+ rzeczywiście skończy się gotówka, że nie będzie go stać na blessy i spadnie poniżej 200 poziomu? Sprawdzimy. Ja tego nie widzę.

Ellegon
24-09-13, 13:04
Ja proponuje inne i bardzo dobre wyjście - nauczcie się grać, bo bez tego nigdy nie będziecie zarabiać - ale właściwie nie wiem po co to piszę i tak nie wpadniecie na to jak zarabiać i mieć porządny exp.

9106796
24-09-13, 13:22
A ja proponuje skonczyc juz tutaj prowadzic te dyskusje i sprawdzic samemu jak to wyglada. Obecnie z tego co mi wiadomo na piromantach grac ma o 300-400k/h mniej i aby 20k zarobku mniej. Tak wiec kasa nie jest tragiczna a lvl idzie tak,ze jest dosc trudno,tak jak mialo byc :)

Kubush
24-09-13, 13:34
No do kurczaków nędzaków !!! Miałem nie hejtować bo to nie po mojemu, ale z taką hipokryzją wśród graczy i administracji po prostu nie można ! :)

@Zurvy
-Twoje posty sa podkładką do otrzymania doradcy ? Albo dedykowanej wyspy na Altaronie ? Wytłumacz mi jedno skoro każdy Twój post jest stricte "za" zmianami i za tym co piszę każdy z administracji. Dlaczego kutwa DLACZEGOOOO ??? gra co raz mniej osób ! Dlaczego nie ma nowych serwerów ??? Dlaczego Balans jest zły ? Dlaczego PvP jest mizerne? Dlaczego ekonomia jest słaba? I tak wiem że nie znasz odpowiedzi więc wyręczę Ciebie jeśli chodzi o odpowiedź - Bo w Administracji jest sporo niekompetentnych osób, albo było do tej pory bo ta łatka faktycznie coś poprawiła, ale na litość boską na obecny stan serwera(ów) to i tak zmiana nie rzutuje na jego przyszłość -.- . Dodatkowo wypowiedź typu cyt: "Jak juz mowicie "ELITA" ma ogrom kasy. Jesli ta "ELITA" bedzie padala to kasa tez zacznie im topniec. Trzeba grac z glowa w trudniej grze a nie jak dotad grac w gre latwa bez myslenia." jest kompletnie nieprzemyślana. Nie będzie żadnego "padania ELITY" dlaczego ? Bo nie ma na tyle nowej krwi na serwerze żeby zrobić różnicę. Tak właśnie słowo klucz różnica. Nikt ich nie będzie gonił, nikt ich nie będzie huncił. Powiesz że to nieprawda? A ja Ci powiem że tak właśnie będzie i ta Twoja "ELITA" będzie sobie pykać na serwerze PvP jak stary dziadyga fajeczkę na werandzie.

Nowych graczy nie będzie dzięki tej łatce. Nie będzie wspomnianej przeze mnie "różnicy" która nadałby sensu grze.

Do administracji - macie tam sporo ludzi dlaczego wprowadzając te wasze utrudnienia poszliście najmniejszą linią oporu ? I dojebaliście (przepraszam za słownictwo, ale rzeczy muszą zostać nazwane po imieniu) najprostsze zmiany jakie tylko mogły zostać wprowadzone dla utrudnienia gry?
Przecież one są tak prostolinijne...większośc ludzi bez "Doradców" i bez innych tego typu gówien by na nie wpadła -.-. Zaraz odezwą się że "tylko hejtować potrafisz itp. itd. a ja mówię sram na to, a wiecie dlaczego bo są od tego ludzie, którzy powinni się zajmować takimi rzeczami ! To do nich należy analiza i to jest ich praca. Jeśli robić coś porządnie to robić krok w przód a nie krok w bok. Mam nadzieję że ta zmiana jest tylko przedkrokiem dla następnych jeżeli takich nie będzie to powowdzenia.

Ps. Skończcie wreszcie ten silnik bo jak nie to Altaron się skończy -.-

ordzinal
24-09-13, 13:46
Widze w poscie Kubusha duzo racji.

Od siebie pragnalbym dodac ze:

wiecej czasu potrzebnego na wbicie kolejnego lvla nie mozna nazwac zwiekszeniem trudnosci, to sie nazywa monotonnosc, a przypominam ze jak sama administracja podkresla:

Altaron to serwer RPG a wy zwiekszacie jego trudnosc powiekszajac czas potrzebny do zdobycia poziomu.

Ja uderzylbym w strone NOWOSCI, ROZMAITOSCI, i MOZLIWOSCI a nie TRUDNOSCI bo chetnie bym tu pogral jak przez ostatnie miesiace ale niedlugo nie bedzie z kim.

Amara12
24-09-13, 13:53
I tak pewnie nie cofną tego:/

Uwolniona Mysl
24-09-13, 13:54
Kiedyś gra była ciężka, teraz była bardzo prosta, i teraz znowu chcecie ją uczynić bardzo ciężką.

Weźcie dziecko z domu dziecka, dajcie mu rok pomieszkać w jakiejś willi dajcie mu hajsu po uszy, i po roku odeślijcie go znowu do domu dziecka, ciekawe co wam powie :)

Slythia
24-09-13, 14:15
CI, ROZMAITOSCI, i MOZLIWOSCI a nie TRUDNOSCI bo chetnie bym tu pogral jak przez ostatnie miesiace ale niedlugo nie bedzie z kim.
To wszystko będzie, tylko przy większej aktualizacji, cierpliwości.

MianDa
24-09-13, 14:23
Dobra, wiec czemu exp i loot tez nie został zmniejszony przy większej aktualizacji, tylko wywalony z dnia na dzień bez zapowiedzi ? To nie była jakaś paląca sprawa, która trzeba już natychmiast zmienić.

boro1120
24-09-13, 14:23
Mam właśnie takie wrażenie, że admini robią wszystko, żeby odstraszyć swoich graczy..

Udash
24-09-13, 14:23
Dobra to już będzie ostatnie moje pierdolamento.
Droga Administracjo, wyobraź sobie że włączasz ta grę pierwszy raz, w pamięci masz Tylko tibię gdzie zdobywanie expa opierało się głównie na expieniu. Jako nowy gracz nie wiem za dużo o tej grze dopiero ją poznaje, poznaje questy, ceny, miejsca, expowiska. Co i raz przemyka obok jakiś highlvl, rzuca pieniędzmi na prawo i lewo. A ja siedząc na Czerwach do 20 lvlu mam tyle że ledwo starcza. Trudno, nie poddaje się, poznaje innego gracza który od niedawna gra, ścigamy się w robieniu questów, razem chodzimy odkrywać mapę. Teraz ten gracz stoi w depo i mówi że mu się nie chce już grac, podobnie jak mi. Na czacie odzywają sie highlvle którzy zlewają ta łatkę bo "co już mogli osiągnąć,to zdobyli". Widać również ogromne niezadowolenie u graczy poniżej 50 lvla, bo pomimo swojej wcześniejszej determinacji wiedzą że wbicie 100, 200 lvla będzie ich kosztowało o 30% więcej czasu i będzie 30% droższe. Dotarcie tam gdzie inni są już będzie o wiele trudniejsze.
Co z tego że highlvle będą padać i tracić więcej doświadczenia, co z tego że blessy są coraz droższe, to dotyka bardziej ludzi którzy są w jakimś konflikcie - NIE NEUTRALI.
Mag na 21 lvl ma mało HP, słabą obronę, a najlepszy shield jaki posiada to Trolowa tarcza - bo lepszej mieć nie może i praktycznie spada na combo śmiesznych Mobów takich jak Minotaur wojownik, Minotaur Archer i minotaur Mag. Trudno takie życie, odrobi się... Dziś, już nie jestem tego zdania.
Tak, oczywiście jest sporo głosów popierających łatkę i można by rzec że to "asslicking" w kierunku do Administracji, bo taki stan rzeczy (wyrównywanie expa) można robić podczas kilku pierwszych dni servera a nie po 3 latach.
Sytuacja na serverze przypomina trochę ta z Polski, utrudnijmy wszystkim życie, ponarzekają a i tak będą grać... Lecz czy to ma sens?
Konsekwencje o których wątpię że pomyślała Administracja będą takie że ludzie mający już jakiś lvl zbiorą się w grupki i będą zabijać tych którzy nadal chcą grać, tym pierwszym nie będzie zależało. Podobnie jak było po update-ach w Tibii.
Tak już na marginesie zastanawiam się tylko nad jednym - Dlaczego nie poprawiacie błędów, nie wymierzycie ilości płaconego hajsu za blessy dla niższych i wyższych lvli, tak by uatrakcyjnić grę, tylko wszystkich jak jedno ciało karacie tym niedorzecznym rozwiązaniem odnośnie podwójnego -30%?

sadysta
24-09-13, 14:27
Nie oszukujmy się...

Najnowsza łatka sprawi tylko , że gracze będą tracili więcej swojego czasu na monotonne bicie mobów, niż czerpanie przyjemności z gry.

Administracja zwiększa trudność gry poprzez zmienianie wartości traconego/zdobywanego expa i loota w configu serwera.
No kurwa :fuck:

TaraN
24-09-13, 14:34
Konsekwencje o których wątpię że pomyślała Administracja będą takie że ludzie mający już jakiś lvl zbiorą się w grupki i będą zabijać tych którzy nadal chcą grać, tym pierwszym nie będzie zależało. Podobnie jak było po update-ach w Tibii.

Ja już dzisiaj doświadczyłem siły sfrustrowanego gracza :P niby 22 poziom miałem, ale padając na hita straciłem 20k expa, co dla mnie słabego wojownika jest to 2h biegania za krasnalami. Jak już mówiłem wcześniej - casuali to nie dotknie, a stałych graczy.... wystarczy przeczytać te 11 stron tematu :P

mowmyprawde
24-09-13, 14:36
To są celowe działania Administracji, aby osdtraszyć obecnych graczy.
Jesteście ślepi? Przecież im mniej graczy związanych z tibią tym lepiej.
Gdy Altaron będzie reklamowany, reklama uderzy w graczy nie tibijskich głównie.
Myślcie logicznie. ( no chyba że jesteście aż tak głupi)

damian131
24-09-13, 14:42
Sami Debile!!! po 3 latach zmniejszyc expa i loota....powodzenia dla nowych graczy "SaluT <o " Odnosnie Administracji.... .... ... . ....

Kubush
24-09-13, 14:44
To są celowe działania Administracji, aby osdtraszyć obecnych graczy.
Jesteście ślepi? Przecież im mniej graczy związanych z tibią tym lepiej.
Gdy Altaron będzie reklamowany, reklama uderzy w graczy nie tibijskich głównie.
Myślcie logicznie. ( no chyba że jesteście aż tak głupi)

Wyjdź z bębna chłopcze -.- . Jak można przyciągnąć graczy "nie-tibijskich" do gry 2D pikselowej typowo "tibijskiej" ...ehh. Po drugie jeśli masz trochę siana w głowie to komu zdrowemu na umyśle nakierowanemu na sukces komercyjny zależy na odstraszaniu jakichkolwiek graczy? Dżizys ...

mowmyprawde
24-09-13, 14:47
Twoja naiwność nie zna granic :D. Przecież działania administracji widać jak na dłoni, nie wiem czy tu sami idioci grają czy jak.
Gracze nie tibijscy, stworzą taki klimat tutaj, jaki kiedyś miała tibia. Gracze tibijscy nigdy już tego nie zrobią.
To dlatego im mniej graczy tibijskich tym lepiej.
Wy uważacie Administracje za idiotów, a ona macha wami jak chce. Naiwne dzieciaczki :_)

giermo
24-09-13, 14:49
Witam wszystkich aktywnych na forum!

Ekipa Altaron'u wprowadziła dość kontrowersyjną łatkę, która co nie da się ukryć, w znaczącym stopniu utrudniła grę. Jak wszyscy wiemy ekipa stara się urozmaicić nam grę w sposób pozytywny-jednak nie tym razem. Pomysły łatek, aktualizacji tak samo dyskusje w formie ankiet są świetną formą, dzięki którym nasz Altaron ulega zmianom.
Nie wszystkie jednak są perfekcyjne-zauważmy, że gra jest w budowie. Ekipa chce zmian, dlatego dała nam wolną rękę, aby swoje opinie i propozycje udzielać w ankietach (a więc Ci którzy są tak oburzeni i chcą zmian powinni w sposób bardziej aktywny uczestniczyć w dyskusjach dot. gry, nie tylko poprzez zbędne komentarze oceniające prace, ale też sugerować i proponować "co można zmienić?" popierając odpowiednimi argumentami).
Wprowadzona łatka jest do przyjęcia i zapewne nie zostanie cofnięta, tak więc skończmy się mazać, podejmijmy dyskusję i zmieniajmy dalej. Altaron potrzebuje zmian!

A teraz chciałbym wyrazić swoje zdanie dot. poszczególnych zmian.
Kwestia doświadczenia: -30%. Pierwsza reakcja-szok.
Uderza to bezpośrednio w każdego gracza, co działa zniechęcająco na podjęcie dalszej gry, co więcej zmiany powinny bardziej zachęcać nowych player'ów, a nie ograniczać ich możliwości!
Propozycja: Zostawmy, niech będzie jak jest. Odnośnie misji-podnieśmy nagrody te w formie doświadczenia. Tak więc coś za coś. (Altarończycy nie dajmy się 'wydymać'!)
Skutkiem tego były by oczywiście wzmożone zainteresowanie i opłacalność wykonywania tychże misji. Co więcej bezpośrednio wpłynie to na atrakcyjność gry, nie będzie już monotonnego "bicia level'a", ale odwiedzanie ciekawych miejsc, odkrywanie niewiadomej.
Ciekawe nieprawdaż?
Więcej misji dla niskopoziomowych graczy(10-30), tak aby przestali narzekać na to, że nie mają gdzie zarobić miedziaków, nie mają gdzie wbić lvl'a. Pamiętajmy że większość z tych graczy nie wie, że może sobie urozmaicić grę misjami. Zbyt często kojarzą ją z Tibią, a tego nie chcemy. Jednak teraz rodzi się pytanie: co dla wyższych poziomów? Misje, misje i jeszcze raz misje. Więcej misji = większe zainteresowanie, co przekłada się na atrakcyjność(chyba logiczne?).

Jeżeli chodzi o loot: -30% - ok, nie trzeba nic zmieniać jeżeli chodzi o te zwykłe potwory.
Propozycja:
Odnośnie Bossów-doświadczenie i loot nie może ulec zmianie! Bossowie powinni być dla nas graczy formą nagrody i wzbogacenia. Zmniejszanie ich punktów doświadczenia oraz zmniejszenie profitu jest GŁUPOTĄ!(o ile taka zmiana zaszła)
Więcej Bossów dla low-lvl w misjach!

Błogosławieństwa: Totalna porażka... Chyba Ekipa Altaronu nie ma czasu na dokładne czytanie forum i analizowanie bardzo dobrych propozycji graczy(to oni najlepiej wiedzą co jest dla nich dobre a co złe). Jak wiemy, toczyła się dyskusja na temat błogosławieństw. Jeden z graczy zaproponował "system", który warunkował ich cenę od poziomu. Innej propozycji nie widzę i lepszej sam nie wymyślę.
Każdy gracz chciałby mieć błogosławieństwa, bo do przyjemności nie należy tracenie wyposażenia i tak trudno zdobytego lvl'a. Gracz z +/- 50 poziomem jak ja, skąd ma wziąć 20 talarów na błogosławieństwa?! Szaleństwo!
Tak więc, Poziom gracza * ustalony mnożnik = wysokość błogosławieństwa (mnożnik-kwestia dyskusji).

Raportowanie błędów-brawo coś nowego.

Szanowna Ekipo Altaronu weźcie pod uwagę co piszą gracze w komentarzach i analizujcie, rozmawiajcie. Inaczej nie osiągniecie sukcesu!

Proponuje wziąć się do roboty, stworzyć jesienną aktualizację, wprowadzającą w grę te zmiany, o których wyżej pisałem (one są bardzo sensowne i ciekawe).
Tak więc z niecierpliwością czekam na jakikolwiek odzew w tej sprawie.
Post ten jest tylko propozycją zmian, tak więc ma na celu wywołanie dyskusji. Jednocześnie zastrzegam sobie moje pomysły :)!

Powodzenia!

Kubush
24-09-13, 14:59
@mowmyprawde
W tej grze nie bedzie graczy nie-tibijskich...jak ktoś gra w Tibię to jest tibijczykiem i już zawsze nim będzie jeśli ktoś nie grał i śmieje się z takiej gry nagle nie zostanie powalony nowymi grafikami w 2D bez dźwięku i z pikselozą. To po prostu trzeba lubieć czy to tak trudno zrozumieć. A klimat gry tworzy sama gra i jej twórcy a nie gracze, Mr know-how za zeta. Z takiej gry jaką jest Tibia i pochodne można wycisnąć tylko i wyłacznie fabułę i rozgrywkę a jak na razie w Alataronie nic w tych tematach nie ruszył do przodu. Sama administracja o tym wie bo bazując na silniku Tibijskim nie zrobią tego co zamierzają. Więc skończ z tymi spoekulacjami i domysłami. Wcale ich tutaj nie potrzeba wystarczy subiektywnym spojrzeniem ocenić co się dzieję.

@giermo

Bardzo trafne spostrzeżenia.

Slythia
24-09-13, 15:06
Sytuacja najniższych poziomów do jutra ulegnie poprawie.

MianDa
24-09-13, 15:13
Sytuacja najniższych poziomów do jutra ulegnie poprawie.

Śmiałe stwierdzenie. Czekam więc z nieciepliwością na jutro.

Catthon
24-09-13, 15:15
:boro1120
Nie stać Cię na poczekanie jednego dnia na to, co administracja ma do zaoferowania?

85985
24-09-13, 15:21
Nie umiesz grać,nie graj. Ciągły płacz "Zao wbija 10-15 lv dziennie" Za szybko się expi trzeba to zmienić... "Padłem i straciłem 2 lvle" Za wolno się expi tak być nie może. Płacz jak zawsze na pierwszym miejscu. Użyjcie rozumu a potem zaczynać płakać... Serwer stał się trudniejszy,zarabia się mniej kasiorki,zmniejszony exp co za tym idzie wolniej leci lv. Na starej Tibi było podobnie,dużo PK,dużo spadało po dedzie,cięzko z kasiorką było i co? Komuś to przeszkadzało? Nie bardzo bo serwery były pełne !! Kilkadziesiąt tysięcy graczy dziennie online... Oczywiście nie porównuję Altaronu do Tibi ale daje przykład że ciężka gra też przyciąga ludzi... JEDNYM SŁOWEM JAK CHCECIE MIEĆ PRZYJEMNOŚĆ Z GRY I NIE TRACIC WIELU GODZINN DZIENNIE NA MONOTONNE EXPIENIE JAK PODKREŚLIŁ ELDOKA TO DROGA WOLNA, JEST WIELE OTSÓW GDZIE 200 LV MOŻNA WBIĆ W 2 DNI. PO CO TRACIC TYLE GODZIN NA EXPIENIE. W 2 DNI WBIJESZ 200 I MOŻESZ SIĘ BIĆ,ROBIĆ QUESTY ITP ITD ILE CHCESZ. DZIEKUJE

85985
24-09-13, 15:27
A myslisz że ktoś będzie za Tobą płakał? I tak w dalszym etapie gry może nie po 3 dniach ale po 10 byś odszedł bo pewnie jesteś osoba która nie potrafi,nie chce expic tylko najchętniej puściła by bota i za 2 dni chciała się bić w wojnie na serwerze. Piszę po raz kolejny nie podoba się to nie graj. Na innych serwerach wbiejsz 200 lv w 2 dni. Więc albo chcesz tutaj grac i dojsc do czegoś i miec satysfakcję po ciężkiej drodze albo nie zakładaj konta.

mowmyprawde
24-09-13, 15:29
Ciekaw i śmieszne jest to, że łatka podoba się głownie h lvlom.
( bo oni i tak nic nie tracą)

85985
24-09-13, 15:36
Zrozum to że nie tylko high lvom. High level ma ktoś kto raczej walczy w wojnie i gra tutaj od bardzo bardzo dawna. High lv oznacza to że dana osoba ciężką,długą pracą wbiła ten lv. Czy ktoś Ci bronił zacząć na początku serwera,bić lv i spędzać wiele godzin przed Altaronem? Nie. Altaron to nie Orshaball ots,tutaj albo będziesz ciężko bił lv i liczył się z tym że ktoś Cie zabije albo nie będziesz grał.

Gekko
24-09-13, 15:38
to co właśnie przeczytałem up można określić jednym słowem
.
.
.
.
Puacz ;<

mowmyprawde
24-09-13, 15:38
Ale dlaczego mam mieć trudniej?

85985
24-09-13, 15:38
W tym momencie i po tej łatce High lvle stracą więcej niż mniejsze lv. Jest wojna,co jakiś czas są akcje i dużo osób pada a co za tym idzie traci lv. Przed łatką ekipa 6x200 lv szła na Bagienne Hydry i robili 1.3kk Expa/H i to na głowę!! Czyli wychodziło że taki 200 lv miał poziom w 1-2 h. Czy to nie było za łatwe? Powinniscie się cieszyć że weszła ta łatka bo za miesiąc byśmy mieli 300 lv.

mowmyprawde
24-09-13, 15:40
zauważ że jest jeszcze nonpvp gdzie ludzie o wiele rzadziej padają.

Wyrosuaw
24-09-13, 15:40
Ale dlaczego mam mieć trudniej?

Bo jesteś tym trollem który codziennie robił po 10 postaci mimo banów na IP i pieprzył o resecie. Won do jaskini trollu

85985
24-09-13, 15:41
to co właśnie przeczytałem up można określić jednym słowem
.
.
.
.
Puacz ;<

Ja płaczę? Nie nawet tutaj nie gram,zaloguje raz na tydzień. Poexpię raz na miesiąc. Nie płaczę tylko wyjaśniam całą sytuację.

mowmyprawde
24-09-13, 15:41
nie mam nic do powiedzenia tobie Pasterz

teodor
24-09-13, 15:41
Sytuacja najniższych poziomów do jutra ulegnie poprawie.

Brak słów, dzisiaj update, jutro poprawki, chyba posiadacie serwer testowy, a jeśli nie to przed wprowadzeniem takich motywów jak dzisiaj poinformujcie o tym graczy, może, żeby ta cała dyskusja, z hejtami czy bez, zaczęłaby się przed łatką by odpowiedziała Wam na wiele wątpliwości i nie trzeba było po dniu czegoś zmieniać. Administracje oceniam na mało kompetentną, wręcz amatorską. Po 3 latach doświadczenia powinno to wyglądać o wiele profesjonalniej ;) Osobiście czytam sporo postów w tym temacie i wg mnie oprócz tych hejtów jest mnóstwo dobrych propozycji.

Metiu93
24-09-13, 15:56
Przemyslcie kilka razy cos zanim zrobicie. Robcie ograniczenia w miare lvl a nie od 1 lvl. Na swoim przykladzie powiem ze na rooku nie wiedzialem ze na tym serverze jest cos takiego jak misje i dowiedzialem sie tego na 7 lvl. I jak niby ktos ma wbic lvl nie wiedzac o misjach na szczurach za 2 expa XD

cewix
24-09-13, 16:00
Czy ktoś Ci bronił zacząć na początku serwera,bić lv i spędzać wiele godzin przed Altaronem?

Dojebałeś ostro, jesteś taki tępy, czy tylko udajesz?
A może nie wszyscy dowiedzieli się o tym serwerze zaraz po tym jak wyszedł?
A dlaczego ja teraz mam spędzać jeszcze więcej godzin i to o póltora raza więcej, żeby osiągnąć to co inni?
A niby w jaki sposób większe lvle tracą na tym więcej niż niższe? Serio taki tępy jesteś?
Nie dość, że zajmie mi w chuj czasu, żeby nabić taki lvl jak te h-lvle to i tak będą mnie obejmować DOKŁADNIE takie same zasady jak ich obejmują, a mimo to nie musieli Tyle napierdalać, żeby wbić te lvle jakie mają.
Najlepsze rozwiązanie jak już mówiłem to albo cofnąć to do stanu poprzedniego i zwiększyć moc potworków, a jak administracja się tak uparła na -30% exp=trudniej(GŁUPOTA) to należy też obciąć 30% expa wszystkim graczom, niby dlaczego nie chcą tego zrobić? No pytam się Dlaczego?

Pozatym zmiany nie powinny dotyczyć licoru, bo jest kurewsko za trudny jak na gracza który dopiero zaczyna, 2 expa za rata? HAHA.

A własnie, gratuluje administracji, a szczególnie pomysłodawcy(który obstawiam jest idiotą?) stracenia 90% graczy którzy zaczeli swoją gre w ostatnim tygodniu/dwóch, oraz obstawiam około 30% graczy ogólnej populacji altaronu :)

85985
24-09-13, 16:09
Dojebałeś ostro, jesteś taki tępy, czy tylko udajesz?
A może nie wszyscy dowiedzieli się o tym serwerze zaraz po tym jak wyszedł?
A dlaczego ja teraz mam spędzać jeszcze więcej godzin i to o póltora raza więcej, żeby osiągnąć to co inni?
A niby w jaki sposób większe lvle tracą na tym więcej niż niższe? Serio taki tępy jesteś?
Nie dość, że zajmie mi w chuj czasu, żeby nabić taki lvl jak te h-lvle to i tak będą mnie obejmować DOKŁADNIE takie same zasady jak ich obejmują, a mimo to nie musieli Tyle napierdalać, żeby wbić te lvle jakie mają.
Najlepsze rozwiązanie jak już mówiłem to albo cofnąć to do stanu poprzedniego i zwiększyć moc potworków, a jak administracja się tak uparła na -30% exp=trudniej(GŁUPOTA) to należy też obciąć 30% expa wszystkim graczom, niby dlaczego nie chcą tego zrobić? No pytam się Dlaczego?

Pozatym zmiany nie powinny dotyczyć licoru, bo jest kurewsko za trudny jak na gracza który dopiero zaczyna, 2 expa za rata? HAHA

Widać słabo grzebałeś jak poszukałem w googlach 5 min i znalazłem Altaron. Czym większy lv tym więcej całego doświadczenia. Spadek doświadczenia liczy się % od całej liczby. Czyli czym więcej doświadczenia tym więcej spada. Logiczne chyba prawda? A dlaczego masz spędzać więcej czasu niż inni żeby to nadrobić? Chyba to logiczne, przykład z życia. Nie chciałeś się uczyć to na starość musisz nadrabiac. Na początku Altaronu grało po kilkaset osób. Kilkaset osób znalazło kiedy Altaron startuje ale Ty jakoś nie bardzo... I kto tutaj jest kretynem?

A co do wysokich lv? Mówisz że oni się nie męczyli tak? Kiedyś nie było Profanów,Piaskowy oraz Bagienny Hydr. Nie było większości respów co mamy dzisiaj. Mieli mniejsze pole do popisu niż teraz a mimo to powbijali lvle.

Kr92
24-09-13, 16:09
Pisałem i napiszę jeszcze raz, ta wasza "ELITA" mając poziomy takie jakie wy macie teraz,czyli dolny przedział, miała nie dość, że trudno z pieniążkami (nie BYŁO URBANA!!!!!!), to i expowisk dobrych BARDZO MAŁO, pomarzyć mogliśmy o górskich,czy rekinołakach. Pisząc, że mieliśmy 1,5x łatwiej mijasz się z prawdą. Łatwiej stało się od niedawna i nie było to dobre. Mając dobrą ekipę z która możesz pójść expić nie będziesz narzekał, stad te wasze HLVLe nie płaczą. Przypomnę, NASZE 150LVL WBIJALIŚMY BARDZO MOZOLNIE, BEZ SUPER EXPOWISK, dopiero później mieliśmy z górki.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam ;|

cewix
24-09-13, 16:11
Widać słabo grzebałeś jak poszukałem w googlach 5 min i znalazłem Altaron. Czym większy lv tym więcej całego doświadczenia. Spadek doświadczenia liczy się % od całej liczby. Czyli czym więcej doświadczenia tym więcej spada. Logiczne chyba prawda? A dlaczego masz spędzać więcej czasu niż inni żeby to nadrobić? Chyba to logiczne, przykład z życia. Nie chciałeś się uczyć to na starość musisz nadrabiac. Na początku Altaronu grało po kilkaset osób. Kilkaset osób znalazło kiedy Altaron startuje ale Ty jakoś nie bardzo... I kto tutaj jest kretynem?

Dalej ty, a dlaczego uważasz, że akurat te pare lat temu szukałem jakiegoś otsa? Może w ogóle nie szukałem, to jak miałem znaleść, może wtedy nie grałem w ogóle w tibie, albo nie zainteresował mnie altaron, a teraz kiedy chce sobie pograć jak normalny gracz to jestem pokrzywdzony.

Spadek doświadczenia liczy się % od całej liczby. Czyli czym więcej doświadczenia tym więcej spada. Logiczne chyba prawda?

To również pokazuje jakim jesteś kretynem. Przecież napisałem, że jeżeli nabije taki lvl jaki aktualnie mają h-lvle to będą mnie obowiązywać takie same zasady ze spadkiem expa, tylko, że mi nabicie tego lvla jaki aktualnie mają oni zajme o wiele dłużej, kurwa czytaj ze zrozumieniem, albo nie wiem co...
A DO TEGO ja teraz expiąc jeżeli zgine strace więcej niż te h-lvle ginąc na wcześniejszych zasadach.

Pisałem i napiszę jeszcze raz, ta wasza "ELITA" mając poziomy takie jakie wy macie teraz,czyli dolny przedział, miała nie dość, że trudno z pieniążkami (nie BYŁO URBANA!!!!!!), to i expowisk dobrych BARDZO MAŁO, pomarzyć mogliśmy o górskich,czy rekinołakach. Pisząc, że mieliśmy 1,5x łatwiej mijasz się z prawdą. Łatwiej stało się od niedawna i nie było to dobre. Mając dobrą ekipę z która możesz pójść expić nie będziesz narzekał, stad te wasze HLVLe nie płaczą. Przypomnę, NASZE 150LVL WBIJALIŚMY BARDZO MOZOLNIE, BEZ SUPER EXPOWISK, dopiero później mieliśmy z górki.
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam ;|

Nie wszystkie h-lvle zaczynały na początku gry, mogły zacząć grać na tych łatwiejszych zasadach, więc również mieli łatwiej, pozatym sugerujesz, że dobrze zrobili utrudniając nowym graczą, bo wy kiedyś też tak mieliście? Twoje myślenie jest zjebane skoro tak uważasz.

Didrika
24-09-13, 16:11
Im większy lvl tym większy exp/h wyciągasz i trudniej zginąć, logiczne chyba, prawda?

boro1120
24-09-13, 16:12
Widać słabo grzebałeś jak poszukałem w googlach 5 min i znalazłem Altaron. Czym większy lv tym więcej całego doświadczenia. Spadek doświadczenia liczy się % od całej liczby. Czyli czym więcej doświadczenia tym więcej spada. Logiczne chyba prawda? A dlaczego masz spędzać więcej czasu niż inni żeby to nadrobić? Chyba to logiczne, przykład z życia. Nie chciałeś się uczyć to na starość musisz nadrabiac. Na początku Altaronu grało po kilkaset osób. Kilkaset osób znalazło kiedy Altaron startuje ale Ty jakoś nie bardzo... I kto tutaj jest kretynem?

A co do wysokich lv? Mówisz że oni się nie męczyli tak? Kiedyś nie było Profanów,Piaskowy oraz Bagienny Hydr. Nie było większości respów co mamy dzisiaj. Mieli mniejsze pole do popisu niż teraz a mimo to powbijali lvle.

A im wiekszy poziom, tym szybciej odrabiasz exp. Twoja argumenty nie maja rak, ani nog, az zal ospiaywac takiemu fanatykowi.

giermo
24-09-13, 16:14
Niech teraz MG opanuje niezadowolenie graczy zwłaszcza na pvp, gdzie PK za PK.
Chyba będę musiał się wyłączyć z gry na jakiś czas, aż debilstwo się wybije i dojdzie świeża krew. Tylko szkoda 7 dni SS które dziś zakupiłem, bo przepadną!
ELO!

Catthon
24-09-13, 16:22
:k392
W momencie, w którym zacząłem grać, miałeś 150 poziom i około 800 talarów w domku. Rok temu. To znaczy, że od półtora roku warunki były takie, że i dzisiejsza elita miała łatwo. Do 150 dość trudno, a dopiero później z górki? Do 150 powinno być trudniej, do 250 jeszcze trudniej. W tym jest problem.

Wyrosuaw
24-09-13, 16:23
:spam: :offtopic: :spam: :offtopic: :spam: :offtopic: :spam: :offtopic:

Tylko pieprzycie i pieprzycie, nie możecie się już zamknąć i poczekać co jutro znowu zmienią?
Jutro najwyżej wrócicie do tematu i będziecie dalej psioczyć.

Whisperka
24-09-13, 16:57
Administracja ani trochę nie popisała się pomysłowością przy aktualnej łatce. Zamiast wprowadzić jakieś zmiany w ilości potworów czy obrażeniach zadawanych przez nie, wprowadzeniu specjalnych misji pozwalających expić w pewnych miejscach albo wprowadzeniu nowych i naprawdę trudnych potworów dla wyraźnie znudzonych high leveli administracja poszła na łatwiznę obniżając ilość otrzymywanego doświadczenia... Prostszego rozwiązania to już nie dało się wymyślić. A przecież można było urozmaicić grę na tyle różnych sposobów... A tak stała się ona monotonna i zwyczajnie jest stratą czasu szczególnie dla niskich poziomów...

rycerz5
24-09-13, 17:07
@Artezon
Zgadzam się z Tobą w 100%. My mieliśmy przejebane w chuj, teraz 100lvlem wbija sie poziom w ... nawet nie nadazam w ile szewczyk wbija poziomy. Kiedys Agri czy Trianos takimi 130 knightami siedzieli i zarabiali na Kosciejach czy Bagiennych. Jak nie umiesz expić jeden z drugim pedałem to won na rl i otsy expx400, nikt was tu nie trzyma.
@Cewix
Udzielasz sie na tym forum jakbyś mial jakies problemy z dupą i nie mógł usiedziec. 80% twoich postów to stanowisko "NIE!!!!!!!!!!!!!!" w tematach o zmniejszeniu expa, loota etc. Ja wole grać na 100 lvlu i mieć satysfakcje z gry i wojny niż nakurwiac 453 lvlem i mieć 1235235 talarów w banku. Nie masz psychy do gry to nie graj.

@topic
Świetny pomysł, dla mnie to po czesci powrót do poczatkow gdzie 120 magiem siedzialo sie na elfach i robiło kase zeby zarobic na wojne itp. Chyba znowu ten resp odzyje ;D Przydalyby sie jeszcze zmiany w pvp zeby umozliwic jakas w miare normalna wojne a nie walki na trapach czy czajenie sie kto odpali pierwszy skulla. Nakreslil to juz kolega Paweł, ze kiedys na wojnie rsa nosiło się pare miesiecy i nakurwiało każdego, teraz rs to miesiac bólu i katorgi (pozdro Sadol! :]). Zmiencie to a bedzie jako taki balans :]

Pozdro

tomakeo
24-09-13, 17:11
Co więcej, nie są to jeszcze ostateczne zmiany. Do jutra powinniśmy poprawić znacznie sytuację graczy z najniższym poziomem, by początek przygody w Altaronie był dla nich prostszy i ciekawszy.

Więc o niskopoziomowców się nie martw.


Świetny pomysł, dla mnie to po czesci powrót do poczatkow gdzie 120 magiem siedzialo sie na elfach i robiło kase zeby zarobic na wojne itp. Chyba znowu ten resp odzyje ;D

Dokładnie. :krewetka:

c770832
24-09-13, 18:33
Popieram Dederka.
Mam nadzieje ze skumacie to, ze wojna moze nabrac znowu sensu i mam rowniez nadzieje na to, ze zrobia cos wiecej z pvp.Ludzie maja klapki na oczach odczytujac jedno przeslanie z tej latki : "NIE BEDE WBIJAL LVLA W GODZINE NA 200 POZIOMIE LOL OMG ;/ ;/ " Ogarnijcie sie, administracja chce wymagac od was wiecej a wy jak tepaki zapatrzone w cyfry potraficie tylko plakac.

@Topic
Bardzo podobaja mi sie te zmiany jestem jak najbardziej za i czekam na wiecej ;)

9106796
24-09-13, 18:35
Ja zalozylem tutaj postac 2 miesiace po starcie Altaronu. Zeby gdziekolwiek zarobic musialem isc tylko na fanatyki a miejscami dostepnymi byly gorskie trolle gdzie bylo ich i jest z 20-25,kosciane smorki,wrl ank,smoki ank,trolle i potem po jakims czasie dodana przeszlosc na ktorej byly elfy,inkwizytorzy i smoki. Zeby tylko miec kase na wojne trzeba bylo siedziec 2h na fanatykach lub elfach zeby miec na 1 bp wojenny,to byly czasy w ktorych byl ten klimat altaronu i tego jak ciezko jest tu cos osiagnac. A max exp jaki mozna bylo zrobic to 700k/h z sd na wrl,czyli za bardzo duzym waste.
Po kilku updatach w ktorych weszly nowe gorskie trolle,bagienne hydry,piaskowe hydry i inne podobne respy wielkoscia przewyzszajace cala ankardie zmienily poziom trudnosci tej gry z cieżka na banalna. Przykladem sa bagienne hydry na ktorych mozna bylo na 1 refill wyniesc 100-200k profitu. czyli jak latwo wnioskowac wojna byla bez sensu.

Teraz gdy administracja wziela pod uwage to co pisaliscie w ankietach,ze gra jest za latwa,ze trzeba wprowadzic wieksze straty,obnizyc expa itp. zaczynacie plakac i rzucac miesem w administracje. Ludzie opanujcie sie,wiekszosc z Was ma juz ok 18 lat a zachowujecie sie gorzej niz dzieciaki z przedszkola. Albo jestescie facetami z jajami i gramy tu w trudną gre albo nadajecie sie zeby pograc w SIMSY.

Dziękuję i proszę o nie pisanie już w tym temacie jak to administracja grę spieprzyła

rycerz5
24-09-13, 18:36
Wszystko sie zgadza Fardon ale i tak jest lipa z fragami/skullami i ogolnie akcjami na tym serverze... ktoś wprowadził pomysł z yellow skullem, dlaczego go nie wprowadzić w życie? Albo wprowadzić system warmode, w którym zabijanie nie byłoby karane a "koszty" smierci zostałyby zmniejszone o 1-2% ? Ogarnijcie to

cewix
24-09-13, 18:46
@Cewix
Udzielasz sie na tym forum jakbyś mial jakies problemy z dupą i nie mógł usiedziec. 80% twoich postów to stanowisko "NIE!!!!!!!!!!!!!!" w tematach o zmniejszeniu expa, loota etc. Ja wole grać na 100 lvlu i mieć satysfakcje z gry i wojny niż nakurwiac 453 lvlem i mieć 1235235 talarów w banku. Nie masz psychy do gry to nie graj.
Pozdro

Nie, nie jestem stanowczno na NIE, chodzi o to, że utrudnić gre można na wiele innych sposób, loot jest teraz ok, a xxxxx talarów w banku jest przez to, że nie ma na co ich wydawać, jeżeli już obniżyli ten exp o 30% to ok niech będzie, ale niech będzie sprawiedliwie i odejmą te 30% Wszystkim graczom, aby sprawiało to wrażenie, że altaron od zawsze był na takim expie, bo tak to tylko jest nóż w plecy dla nowych graczy...

A już najbardziej wkur*iające jest to, że była "Ankieta V" w której ludzie pisali różne sposoby na utrudnienie, chyba nikt nie napisał nic o zmniejszeniu expa, a tu patrz... Więc pytam się po co te ankiety? Skoro administracja nie potrafi nawet ich przeczytać, a to z tego wynika..

eremce
24-09-13, 18:50
Przemnóżcie wszystkim doświadczenie przez 0.7, i będzie elegancko.
Dobra łatka.

jaca8822
24-09-13, 19:42
Do administracji.

Zaczalem grac na serwerze pvp od 2 miesiecy wbilem 80 lvl, malo czasu mam na gre srednio po 1,5h dziennie (praca i inne obowiazki). Expilem tylko na bonusie zeby jak najmniej czasu tracic na expienie. za 8 dni konczy mi sie status szlachecki i ostatnia łatka przekonaliscie mnie zeby tego statusu nie przedłużac.
Jak dla mnie to Wy czyli adminitracja nie traktujecie tej gry i graczy (klientów) poważnie.
Takich rzeczy nie robi sie na serwerze który istnieje kilka lat. Pisaliscie ze ludzie tak chcieli w sondzie, dla mnie to jest smieszne ze sugerujecie sie opinia garstki ludzi, wiekszosc graczy nie siedzi na forum (chocby ja pierwszy raz jestem tutaj).
Dodam ze nie jestem z collegium ani z chaosu ani z jakiej kolwiek gildi. Ale to widac ze ta latka najbardziej pomogla collegium a zaszkodzila takim graczom jak ja czyli co graja malo ale systematycznie i nie wielkim lvl.
Jesli chcecie wprowadzac takie zmiany to na nowym serwerze.
W Waszym interesie powinno byc przyciagniecie jak najwiecej ludzi. (wiecej ludzi=wiecej sprzedanych statusow= wiecej zł w waszej kieszeni) a wy mnie zniecheciliscie do gry, bo chcac dojsc do wojny na jakims sensownym lvlu bede musial o 30 % wiecej czasu poswiecic na expienie niz ktos wczesniej expiac.
TO JEST NIE SPRAWIEDLIWE
DAJCIE WSZYSTKIM ROWNE SZANSE I NIE DZIALAJCIE NA WLASNA NIE KORZYSC

pzdr Dino od bajamora xDDD

Wicher
24-09-13, 20:07
Przemnóżcie wszystkim doświadczenie przez 0.7, i będzie elegancko.
Dobra łatka.

Agreed. Chyba to jedyne rozwiazanie aby cokolwiek z tego wyszlo. Inaczej szkoda czasu na ta gre.


@Zurvy

To wlasnie pokazuje brak kompetencji administracji ktorzy wprowadzili tak nie zbalansowane potworki, ale dlaczego mamy teraz odczuwac to MY ? To WY zarobiliscie miliony talarow i to WY wbiliscie wtedy miliony expa na niezbalansowanych potworkach.

tomakeo
24-09-13, 20:11
Trudno się z tym nie zgodzić. Również popieram obniżenie wbitego doświadczenia o 30%.

Harpagaan
24-09-13, 21:01
Jeśli się coś robi to się myśli co się robi. Jak wspomnieli poprzednicy, sposobów na „utrudnienie gry” można znaleźć sporo, choćby nawet zwiększenie siły potworów przy pozostawionym exp i loot rate(silniejsze moby to większe waste i wolniejszy exp, przy czym większa zabawa). Nie mniej jednak sam pomysł na jaki wpadła administracja nie jest zły, lecz jest niekompletny. Samo obniżenie exp i loot rate przeszło by na podrzędnym otsie, ale chyba altaron miał być czymś więcej. Jedynym sensownym rozwiązaniem, jeśli już uparliście się na taka łatwiznę jak zmiana exp i loot rate, jest tak jak mądrze napisali tomakeo i cewix „obniżenie” wszystkim graczom całkowitego posiadanego doświadczenia o 30%. Obniżenie w cudzysłowie ponieważ tak naprawdę nie zaburzy to żadnej hierarchii czy rankingu, gdyż każdemu zostanie równo odjęte. Jeśli postawiłbym siebie na miejscu przyszłego potencjalnego gracza to miałbym spory dylemat czy zagrać. Z jednej strony gra ma fajny klimat, ciekawe rozwiązania, lecz z drugiej strony czuć kiczem z powodu niedopracowanych i nieprzemyślanych zmian. Nie chodzi tutaj o fakt że mam gorzej i nie jestem w stanie kogoś dogonić czy coś, lecz o to jeśli się za coś bierze to trzeba to zrobić od początku do końca jak jak należy. Zrobicie z tym co będziecie chcieli, ale musicie się zastanowić czy bardziej wam zależy na kilkunastu graczach, może waszych znajomych, czy może na potencjalnych dziesiątkach, może nawet setkach nowych i obecnych graczy. Nie wiem czy dysponujecie takimi możliwościami, ale nie głupim pomysłem było by uruchamianie co jakiś czas test serwera z nawet abstrakcyjnymi pomysłami, i dopiero wtedy tworzyć ankiety oraz bacznie obserwować jak to wychodzi w praniu.

ogryz1988
24-09-13, 21:29
Ale się porobiło :D tak poza tym my też mieliśmy trudno z początku :P Gra ma ten +, że nie jest skończona i w każdy momencie może wejść nowa łatka :P

AdaSko_358
24-09-13, 21:57
z ta trudnoscia na poczatku to tez bym nie przesadzal , palek duch + kosciane smoki = lvle i kasa jak sku****** , a to byly poczatki , waski po starcie do 70 poziomu chyba w 2 tygodnie sie wybil , eksterminator do 100 jeszcze szybciej , moze i napierdalali , ale dalo sie ? dalo.

Nie wspomne o Ozim ktory na koscianych wyciagal w chuj expa i zawsze profit , ja sam tam od 60 poziomu siedzialem , z PROFITEM ..

Wawro , ktory niby wastowal na wrl , ale 130 poziom wbil w mgnieniu oka.

9106796
24-09-13, 22:52
co do wawra to na samym poczatku nie byl dobrze drop ustawiony z fanatykow i z kazdego zawsze lecial ciern :) wawro mial wtedy kasy multum dlatego bardzo szybko tego chara wyexpil. Potem przyszly zmiany,gre utrudnily lecz gdy zaczelo przychodzic wiecej graczy zostaly utworzony nowe respy,ktore uzwazam,ze sa zbyt duze i to wlasnie przez nie tak szybko dalo sie wbic teraz poziom. Gdyby piaskowe nie bylo tak duze jak sa na pewno by tyle tam sie expa nie robilo,bagienne tak samo,nowe gorskie trolle rowniez :)

amindos
25-09-13, 04:31
Osobiście uważam iż zmiany w expie są bezsensowne altaron nie posiada za dużo respów gdzie można iść w 6 osób około 100 lvl-a, aby wyciągnąć 100% loota a przy tym dosyć przyzwoicie poexpić. Zmiana siły jest odpowiedniejsza liczmy takie górskie trolle czy wrl będą silniejsze to będzie sie zbierać na nie ekipe jakąś. Według mnie zmiana siły potworów była by odpowiedniejszym rozwiązaniem przy nie ruszaniu loota z tych najmocniejszych. Ale to wasz projekt i wasze pomysły.
Zastanówmy sie także, jeżeli potwory będą silniejsze będe tracił więcej mf- które już i tak podrożały na zdobycie poziomu,a przy zmianie loota słabo mi sie to opłaca. Zastanówmy sie także nad tym jak osoby grające liczmy w nocy gdzie ilość graczy z którymi możemy poexpić jest diametralnie mniejsza -co oni mają zrobić jeżeli ni expa ni kasy będą mieli za spędzony czas na respach.
Osobiście oddałbym tego ,,dawnego" expa w zamian za zmiane siły potworów przy jednoczesnym nie ruszaniu loota. Bądź zwiększajcie respy bo tak jak mówie w niewielu miejscach da sie biegać w 6 osób a jeżeli już sie znajdą one to zapewne chciałyby już jakiegoś porządnego expa wyciągać. Gracze neutralni -których jest najmniej już będą mieli od nas totalnie przejebane bo nie daj boże że pójdą expić z którąś stroną-automatycznie hunt na 99%.

Pomysł strat po śmierci mi sie podoba. Gra była troszke za łatwa lecz nie można popadać ze skrajności w skrajność. Gra była za łatwa więc dopierdolny do pieca.

Zostawić dawny exp/zwiększyć siłe-hp potworów albo zwiększyć istniejące respy.

Mortifer

sebastianix
25-09-13, 09:37
Ej tam, wspominacie stary altaron. Fajna wtedy była tylko wojna. Mag nie miał gdzie expić bo wszędzie miał waste i tłukł 24/7 oświecone. Zwiad tłukł kościane do usr... śmierci. Wojownik męczył abitance. I tyle. To dobiero zabawa........ Na 100 lvl siedziało sie na oficerach żeby raz na wrl pójść i podbić lvl. Ta gra w ogóle nie była fajna, tylko nudna. Siedzenie przed monitorem i 0 fun.

Tamten altaron był nudny, a nie k**** trudny! :zły3: Ja nie mam czasu expić xxxxxx godzin, żeby wbić lvl. Dlatego te zmiany nie są mi na rękę.

Dziwicie się, że na serwerach macie 250 lvl?? Wasz błąd. Było nie usuwać STAMINY!!!!!!!!!!!!!!!:zaskoczony::zaskoczony::zas koczony::zaskoczony::zaskoczony:

9106796
25-09-13, 11:07
Sis a co powiesz o respie piaskowych hyder ktory jest 2x wiekszy niz cala ankardia? :koń:

pezet
25-09-13, 12:03
Sis a co powiesz o respie piaskowych hyder ktory jest 2x wiekszy niz cala ankardia? :koń:

A co z nim nie tak ? xd

9106796
25-09-13, 12:39
To,ze resp potworow jest 2x wiekszy niz jedno miasto :D

Wicher
25-09-13, 13:57
bo maja rozmach skurwiesyny to i jebli duzy resp :zły:

sebastianix
25-09-13, 16:13
Jak dla mnie dobrze, ze zaczeli te respy robić konkretne od jakichś 2 mniejszych upów, wpierw górskie, pozniej profany poprawili, hydry zwykle, a teraz piaskowe. Ale jak powiedziałem w teamcie co irviz screna wrzucił, ten resp jest niewypoziomowany, aczkolwiek nie wiem co z nim zrobić, żeby ogarnąć :P

leavemealone!
25-09-13, 16:50
co do wawra to na samym poczatku nie byl dobrze drop ustawiony z fanatykow i z kazdego zawsze lecial ciern :) wawro mial wtedy kasy multum dlatego bardzo szybko tego chara wyexpil. Potem przyszly zmiany,gre utrudnily lecz gdy zaczelo przychodzic wiecej graczy zostaly utworzony nowe respy,ktore uzwazam,ze sa zbyt duze i to wlasnie przez nie tak szybko dalo sie wbic teraz poziom. Gdyby piaskowe nie bylo tak duze jak sa na pewno by tyle tam sie expa nie robilo,bagienne tak samo,nowe gorskie trolle rowniez :)

Co ty, za przeproszeniem, pieprzysz?
Fanatyki z Wawrem cisnęliśmy na zmianę i wcale nie sypało w ten sposób.
O hajs było trudno i zwykle go brakowało. To co piszecie w tych postach to przejaw najczystszej hipokryzji. Nie chciałem wypowiadać się w tym temacie, bo w sumie i tak zbyt wiele czasu już "zmarnowałem" na ten projekt, ale te bzdury, które piszesz i poziom, a raczej jego brak, który reprezentujesz woła o pomstę do nieba. Znasz historię o kamieniu? Zapytaj Pawła, to ci opowie.

Stros
25-09-13, 17:01
@ Ormo

Z fanatyków ciernie leciały dużo częściej niż obecnie.
Na początku było bardzo dużo graczy i co chwila ktoś ci na respa wbijał. Na krasnalach było tylu graczy, że moby się nie respiły.
Waski był o krok przed wszystkimi dlatego expił szybciej (mógł bić bagienne jak MASA na cyklopach biegała).

85985
25-09-13, 17:04
Skoro nie macie czasu grać pare/parenaście h żeby wbić jeden czy dwa poziomy to droga otwarta. Wpisać w google "Ots list" I macie :)

Harpagaan
25-09-13, 18:18
Skoro nie macie czasu grać pare/parenaście h żeby wbić jeden czy dwa poziomy to droga otwarta. Wpisać w google "Ots list" I macie :)

Czyli sugerujesz że ta gra kierowana jest do ludzi bezrobotnych, tudzież debili? Okey.