PDA

Zobacz pełną wersję : Drobne poprawki


Drakonno
24-09-13, 21:21
Drodzy gracze!

Od czegoś trzeba było zacząć, aby wszystko raz, a dobrze naprawić i ustawić.
Po porannym zapisie o 7 rano niektóre słabsze potwory będą miały swoją starą wartość doświadczenia. Potwory takie jak czerwie, krasnoludy czy bandyci i minotaury, które były często odwiedzane. Oczywiście jeszcze kilka innych, których nie wymieniłem, a cieszyły się popularnością.

W obecnej chwili ustalany jest dalszy system, który pozwoli na ciekawsze i bardziej zróżnicowane zdobywanie doświadczenia z potworów.

Oprócz tego zbierane są pomysły na zadania, które będą mogły być alternatywą od codziennego walczenia z potworami.

Tymczasem zamieszczamy dwa zdjęcia z miejsc, nad którymi obecnie pracujemy.


https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2111&stc=1&d=1380053796

https://forum.altaron.pl/attachment.php?attachmentid=2112&stc=1&d=1380053796

Prosimy o cierpliwość.

Altaron.pl

Arkon
24-09-13, 21:44
Loot z hydr mógł by być nietknięty i tak wcześniej nic z nich nie spadało, a teraz.. D:

MianDa
24-09-13, 22:20
Okej, exp. I to dla postaci z levelem max 20-30 ?

No i loot. Problemem nie jest zmniejszony exp dla niskich, przynajmniej nie aż tak bardzo. Problemem jest ze brakowac im będzie kasy na podstawowe poty, czary i promocje.

Zenon von Wons
24-09-13, 22:39
@up wszystkiego chcielibyście więcej. Nie masz kasy idz sprzedawać pióra. Na tym idzie zrobić przez godzine ponad talara, ale jest nudne. Na Eq i czary ci starczy.

KUSZNIK
24-09-13, 22:44
O i mamy piękny ukłon w naszym kierunku :uśmiech4: czekamy co dalej

MianDa
24-09-13, 22:56
Na tym idzie zrobić przez godzine ponad talara, ale jest nudne.

I w tym sedno sprawy. Nudzić to ja się mogę na kanpie nic nie robiąc i nie płacąc za to kasy którą płacę na SS. Jaki ma sens gra która jest nudna ? Czy czasem nie powinno być trudno, ale dawać satysfakcję ? Jakoś zero frajdy dla mnie w ubijaniu pięć tysięcy trzysta czterdziestego drugiego krasnoluda, byle tylko zdobyć ułamek levela.

Zresztą, ja na brak kasy nie narzekam. Zebrałem dość przed tymi zmianami. Chodzi mi o nowych.

Zenon von Wons
25-09-13, 00:34
będą chcieli zarobić pójdą i tłuc kurczaka. Ma być trudno to przez nudę administracja liczy trudność. Trudniejszy lvl = dłużej expiony. Chcesz mieć kase - siedz krasnale/kury bedzie kasa.

cewix
25-09-13, 07:43
ehe expowiska dla lvli 10-20 są takie jak wcześniej super, a co z expowiskami 20-250?, dodam, że zadania to mogą równie dobrze wszyscy wykonac, również ci ze starego systemu.
Więc zastanawiam się w jaki sposób macie to zrobić, aby gracze z lvlami poniżej 200, nie będą ani troche poszkodowani, czekam z niecierpliwościa, choć jak narazie ochoty logować się nie mam.

MianDa
25-09-13, 07:45
będą chcieli zarobić pójdą i tłuc kurczaka. Ma być trudno to przez nudę administracja liczy trudność.

Po prostu geniaaalny pomysł. Nudno=trudno.

Ale niestety nie. Nudno = nudno i tylko tyle. Trudność powinna być do przezwyciężenia dzięki umiejętnościom gracza, a nie siedzeniem przez długie godziny i zaznaczaniem kolejnych słabych mobków jak bot.

Wicked
25-09-13, 07:58
Wiesz, zią. Nie oszukujmy się. Tibia to wieki temu była gra wymagajaca multum czasu i powtarzania nudnych czynności, celem wybicia się ponad plebs, który właśnie twierdził, że "nie chce mi się nic, chcę mieć postać lvl 3000 i skille po milion". Wybacz, ale to nie ten gatunek gier. I szachy pewnie też Cię nudzą, bo co to jest, przesuwać kolejne pionki (nie zmieniają wyglądu (SIC!)), po tej samej planszy. Borze, ale nuda! ;p

Zly On
25-09-13, 09:11
Kael nikogo nie śmieszą te twoje błędy ortograficzne, których używasz w każdym poście. Są po prostu żałosne.

Lila
25-09-13, 09:28
Żałosne jest spinanie się na forum gry, w którą rzekomo nie grasz.

Poprawki na plus.

9106796
25-09-13, 11:03
Najlepsze jest to,ze to sa poczatkowe zmiany tak by mogly zostac ustawione balansy postaci. Najlepiej jest wejsc na forum w ankiecie zaglosowac,ze gra jest za latwa a pozniej po zmianach plakac,ze gra jest do dupy i za trudna bo juz nie robimy miliona talarow i 1kk/h expa.
Tak jak juz ktos tu powiedzial nikt nie musi tu grac. Na tibii mimo,ze bylo trudno bo nie bylo tam kasy latwej do zdobycia,lvl lecial tez powoli to gralo tam kilkadziesiat tysiecy osob. Tutaj gra 80 osob i 70% ich placze jak to jest zle.

adamo199412
25-09-13, 12:31
wszyscy zginiemy :kat:

adrianos20
25-09-13, 13:09
Postawcie na nowo Altaron, zmiencie wszystko, bo jest do dupy

Wicked
25-09-13, 13:23
Kael nikogo nie śmieszą te twoje błędy ortograficzne, których używasz w każdym poście. Są po prostu żałosne.

No i o co Ci hodzi? Jakie błendy? Ktoś Ci zresztom każe czytać? Weś przestań, bo z siebie pośmjewisko robisz. I jak pisała Lila, nikt nie gra, a każdy ryjem przyjdzie spamować, ot tak, aby sobie odbić gorszy dzień w gimbazie. :D

:owca:

Zly On
25-09-13, 13:39
No i o co Ci hodzi? Jakie błendy? Ktoś Ci zresztom każe czytać? Weś przestań, bo z siebie pośmjewisko robisz. I jak pisała Lila, nikt nie gra, a każdy ryjem przyjdzie spamować, ot tak, aby sobie odbić gorszy dzień w gimbazie. :D

:owca:


Wrudziłes s gimazy? To ic egzpic na nobn pefałpe.

Inhilist
25-09-13, 14:51
I jak pisała Lila, nikt nie gra, a każdy ryjem przyjdzie spamować, ot tak, aby sobie odbić gorszy dzień w gimbazie. :D

:owca:

Jakbyś mówił o sobie, przeciesz tesz nie grasz -.-'


Najlepsze jest to,ze to sa poczatkowe zmiany tak by mogly zostac ustawione balansy postaci. Najlepiej jest wejsc na forum w ankiecie zaglosowac,ze gra jest za latwa a pozniej po zmianach plakac,ze gra jest do dupy i za trudna bo juz nie robimy miliona talarow i 1kk/h expa.
Tak jak juz ktos tu powiedzial nikt nie musi tu grac. Na tibii mimo,ze bylo trudno bo nie bylo tam kasy latwej do zdobycia,lvl lecial tez powoli to gralo tam kilkadziesiat tysiecy osob. Tutaj gra 80 osob i 70% ich placze jak to jest zle.

Gdyby w ankiecie była opcja utrudnienia poprzez wzmocnienie potworków oraz obniżenie expa i loota o 30% ciekawe na co ludzie by zagłosowali...

Po 1 nie porównuj altaronu do tibii bo to inna liga, po 2 ludzie płaczą bo jest o co, bo te utrudnienia są niesprawiedliwe, dobra, niech będzie obcięty exp i loot o te 30%, ale w zamian chcemy jakiejś rekompensaty.

leon
25-09-13, 15:19
wedle mnie zmniejszenie exp z potworów to był błąd teraz połowa jest poszkodowana jak już tak szybko się expi to niech trochę polepszą potworki

Pitri
25-09-13, 18:26
gram w ta gre od niedawna i co moge powiedziec jest ciekawiej bo mozna swobodnie expic ale sugerowal bym by podczas balansowania potworkow nieskupiac sie tylko na zmniejszeniu z nich lota i zdobywanych pkt. doswiadczenia a takze zwrucic uwage na to jak one bija np taki diceros wali niewspolmiernie teraz do zostawianego doswiadczenia taki abitanski miecznik czy szamanka wala no powiedzmy ze dobrze a ciezko cokolwiek z nich wylocic a prawde mowiac to ludzie chodza nanich ze wzgledu na zadania fajnie ze sa duze respy ze smokami ktore wala tez dosc mocna biorac pod uwage zostawianego expa i lota fakt te zastrzezenia sa brane pod uwage z prespektywy gracza na 40lvl ale i takie opinie powinny byc brane pod uwage

nuda wiaze sie z tym ze ludzie juz wogule przestana grac a co za tym idzie niebedzie kasy z pacc itp fakt expi sie fajnie i az chce sie to robic moze pozniej bedzie inaczej ale to gra grasz dla zabawy a nie zeby sie wkurwia* ze znowu kilka milionow expa do wbicia na czyms co daje 1k expa

funfel96
25-09-13, 18:47
Co to wgl ma być za krasnoluda dostaje 45 expa a za szeregowca 49 .... Ludzie jak macie upodobania zmiany expa to zróbcie nowy serwer z expem i lootem 0.7 i np 3 serwery mid low i high zalezne co do expa itp ... Odrazu wiecej osob tez przyjdzie bo ktos bedzie mogl byc najlepszy ...!!!

szakalik
26-09-13, 04:31
Czemu prowadzi do was odnosnik www.helbreath.pl Ja chce wiedziec co sie stalo z moim ukochanym HB a nie jakas tibia

pozdrawiam

moge znac ta odpowiedz?

Slythia
26-09-13, 11:49
Czemu prowadzi do was odnosnik www.helbreath.pl Ja chce wiedziec co sie stalo z moim ukochanym HB a nie jakas tibia

pozdrawiam

moge znac ta odpowiedz?

Zapewne właściciel strony wrzucił pod ten adres przekierowanie do nas.

paulusia
26-09-13, 12:42
Sam głosowałem na utrudnienie gry, ale nie podejrzewalem, iz administracja pójdzie aż tak na łatwiznę. Obniżyc exp i loot to żaden wyczyn jak dla mnie i jak juz ktos mowil, srednio to wpływa na utrudnienie a jednoczesnie umilenie gry. Myslalem ze bardziej sie postarają i utrudnienie będzie jednoznaczne z umileniem (bardziej rozbudowane nowe zadania itd). Ale cóż... Nie pozostaje nic innego jak przyzwyczajac sie do zmian. I potwierdzam to co mówił ktos tam wyżej, gdyby powstała ankieta czy odjac 30% expa z potworow i 30% loota to nie przeszlo by, uwierzcie mi, nie na tym to polega moim skromnym i nic nie znaczącym zdaniem :gasienica::gasienica::gasienica::owca:


A najsmieszniejsze jest to ze zwykły Olbrzym daje wiecej expa od tego sredniego

Najlepsze jest to,ze to sa poczatkowe zmiany tak by mogly zostac ustawione balansy postaci. Najlepiej jest wejsc na forum w ankiecie zaglosowac,ze gra jest za latwa a pozniej po zmianach plakac,ze gra jest do dupy i za trudna bo juz nie robimy miliona talarow i 1kk/h expa.
Tak jak juz ktos tu powiedzial nikt nie musi tu grac. Na tibii mimo,ze bylo trudno bo nie bylo tam kasy latwej do zdobycia,lvl lecial tez powoli to gralo tam kilkadziesiat tysiecy osob. Tutaj gra 80 osob i 70% ich placze jak to jest zle.

Ostatnio tibia była trudna jak sie nie dało runy na hotkey ustawic, a potem trudnosc to chyba indywidualne odczucie jakies. Lvl powoli lecial? To chyba mowimy o 200 lvl'u, ale z tego co ja pamietam to wcale nie bylo tak zle jak to opisales

Walles
26-09-13, 15:14
puginały to kiedyś ruszycie?

my life
26-09-13, 16:02
puginały to kiedyś ruszycie?

Narazie to chyba mają większy problem ;P

Lila
26-09-13, 16:26
A najsmieszniejsze jest to ze zwykły Olbrzym daje wiecej expa od tego sredniego

Tak, teraz powstał straszny galimatias. Nie wiem, czy nie lepiej było troszkę więcej popracować i podejść do każdego mobka indywidualnie, ale woleliście iść na łatwiznę. Nadal można spokojnie expić na dziennych, nic z tym nie zrobiliście. Expić "normalnie" już się nie chce nawet, za dużo czasu zajmuje wbicie poziomu, a już nie wspomnę o odrabianiu po śmierci. No ale nic, czekam końca, może mnie jeszcze czymś zaskoczycie, tak pozytywnie tym razem.

kajko
26-09-13, 16:39
Mam nadzieję że widzicie, że robi się coraz większy bałagan, niedługo się go nie ogarnie. Tak więc reset jest niezbędny.

skyromk71
26-09-13, 16:43
Mam pytanie do administracji jak można dać exp razy 2 a teraz zmniejszyć go !
Gdzie tu jest logika i sprawiedliwość Bezsens.

cinkiwonsz
26-09-13, 16:50
:Licorek, co ma wspólnego burdel w expie za moby z resetem? Jak on według Ciebie to rozwiąże problem? Ustawi się ten exp (bo niektóre stwory zostały widocznie przeoczone) poczekamy na kolejne zmiany. Jak wyżej napisali, to dopiero pierwsza łatka, nie ostatnia.

cewix
26-09-13, 16:51
Tak, teraz powstał straszny galimatias. Nie wiem, czy nie lepiej było troszkę więcej popracować i podejść do każdego mobka indywidualnie, ale woleliście iść na łatwiznę. Nadal można spokojnie expić na dziennych, nic z tym nie zrobiliście. Expić "normalnie" już się nie chce nawet, za dużo czasu zajmuje wbicie poziomu, a już nie wspomnę o odrabianiu po śmierci. No ale nic, czekam końca, może mnie jeszcze czymś zaskoczycie, tak pozytywnie tym razem.

Właściwie to o to chodziło, aby expienie przy pomocy misji było bardziej efektywnie, cóż ja też dalej czekam, bo jak narazie to czuje się nie sprawiedliwie potraktowany względem h-lvli

kajko
26-09-13, 16:56
Cinkiwonsz, im więcej takich zmian tym większy bałagan, więcej niesprawiedliwości wobec nowych graczy, przez co nowi odchodzą. Będzie się to nasilać wraz ze zmianami. Wszystkie te zmiany by wyszły na dobre, gdyby dotknęły WSZYSTKICH a żeby takie zmiany dotknęły wszystkich musi być reset.

adamo199412
26-09-13, 17:53
Teraz tylko będę wchodził czy już altaron upadł czy jeszcze nie :zwycięzca:

JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW JAROSŁAW

:flaga::flaga::flaga::flaga::flaga::flaga:

Też chce być na czerwono:cygaro:

ziaik123@interia.pl
27-09-13, 21:49
Pozdrawiam :)

http://i42.tinypic.com/2cqcv3l.jpg

Walles
27-09-13, 22:42
ładnie, i to na tym zjebanym mnożniku expa

Kr92
28-09-13, 14:50
Pozdro dla Irvizza, dzięki za motywację ;>

http://vpx.pl/i/2013/09/28/PG.jpg

YeK
29-09-13, 09:57
i właśnie o to chodzi, dla hlvl nic się nie zmieniło >.<

dzięki twórcy Altaronu ....

tomakeo
29-09-13, 11:28
i właśnie o to chodzi, dla hlvl nic się nie zmieniło >.<

dzięki twórcy Altaronu ....

Robić prawie 1,8kk/h, a robić 1,3kk/h to jednak jest różnica.

Pasztet
29-09-13, 13:30
Pozdro dla Irvizza, dzięki za motywację ;>

http://vpx.pl/i/2013/09/28/PG.jpg


Ja nie mam pojęcia jak Ty tam latasz, że masz taki exp ;d

Spartacus
29-09-13, 13:33
i właśnie o to chodzi, dla hlvl nic się nie zmieniło >.<

dzięki twórcy Altaronu ....

http://garglfluz.wikispaces.com/file/view/endless_shock.gif/263670826/73x60/endless_shock.gif
O nie! Wieksze poziomy wbijaja wiecej doswiadczenia niz te nizsze! Administracjo, jak to sie moglo stac?!

Ania69
29-09-13, 14:48
bo to jest śmiech na sali co tu się dzieje.. i na serwie który umiera.. i na forum który stanowczo domaga się zmian.. i tetni życiem o res.. pozdrawiam i czekam na zmiany..

Smile1
29-09-13, 17:18
Dobrze... Aniu... że... robisz taki... zajebisty... klimat...