PDA

Zobacz pełną wersję : [odrzucone] Zabezpieczenia


Uiop
03-05-11, 11:54
Proponuję stworzenie jakiegoś systemu zabezpieczeń, co pewnie dla twórców jest nie do zrealizowania. Najlepsze zabezpieczenia w grze mmorpg, z jakimi się spotkałem, znajdują się w grze CabalOnline. Przed zalogowaniem na postać pin, wpisywany na klawiaturze ekranowej, która ma losową kombinację cyfr. Idealny sposób na keyloggery(pominąłem gameguarda i inne mniej skuteczne rzeczy). W tibii czegoś takiego nie było i nigdy nie będzie, ponieważ cipsoft nie umie robić trudnych rzeczy. Nie wiem jak twórcy Altarona.

Xaynus
03-05-11, 12:16
Wiesz jakie jest najlepsze zabezpieczenie? - Umiejętnie korzystanie z komputera z zastosowaniem własnego mózgu, czyli nie ściągamy podejrzanych plików, mamy antyvirka, nie wpisujemy swoich danych kont na ,,niepewnych" stronach oraz nie podajemy swoich danych innym osobom. Ochrona gwarantowana! Jeszcze nigdy nie padłem ofiarą hackerstwa :)
A po 2.... Myślę, że gdyby umieli coś tego typu zrobić, to by zrobili. Ale skoro jesteś taki oblatany, to może Ty zrobisz? :)

Uiop
03-05-11, 12:31
Nie zajmuje się programowaniem, więc nie, nie zrobię. Propozycja to propozycja. Powiedz jeszcze, że nie używamy gg, ani innych komunikatorów. Umiejętne korzystanie z własnego mózgu nie zawsze wystarcza.

mopsiok
03-05-11, 12:33
Ech, po co obchodzić problem na około? Czy to tak trudno wklepać sobie kiedyś dane do notatnika i kopiować z niego?

Uiop
03-05-11, 12:38
Kopiowanie to obchodzenie problemu. Zabezpieczenia to rozwiązanie

Tron
03-05-11, 12:58
Nie jest to potrzebne, jak się umie korzystać z komputera, jak już to powiedział Xaynus, to nie nabawimy się żadnych wirusów, keylogger'ów, itp. Poza tym, kto by chciał się włamywać na konta z Altaronu? ;) Nie miałby żadnych zysków z tego.

psotek
03-05-11, 13:26
Nie jest to potrzebne, jak się umie korzystać z komputera, jak już to powiedział Xaynus, to nie nabawimy się żadnych wirusów, keylogger'ów, itp. Poza tym, kto by chciał się włamywać na konta z Altaronu? ;) Nie miałby żadnych zysków z tego.

Na razie nie:)
zabezpieczenia nie są potrzebne. Dobry antywirus jest już najlepszym

Madela
03-05-11, 13:45
Proponuję stworzenie jakiegoś systemu zabezpieczeń, co pewnie dla twórców jest nie do zrealizowania. Najlepsze zabezpieczenia w grze mmorpg, z jakimi się spotkałem, znajdują się w grze CabalOnline. Przed zalogowaniem na postać pin, wpisywany na klawiaturze ekranowej, która ma losową kombinację cyfr. Idealny sposób na keyloggery(pominąłem gameguarda i inne mniej skuteczne rzeczy). W tibii czegoś takiego nie było i nigdy nie będzie, ponieważ cipsoft nie umie robić trudnych rzeczy. Nie wiem jak twórcy Altarona.

Ziomek sądzisz, że jeśli twórcy altarona umieliby więcej niż cipsoft to bawiliby się w przerabianie tibi. Nie sądzę:(

Nosek
03-05-11, 14:14
Od kilku już lat nie używam antywira nawet... Nauczyłem się, że właściwe korzystanie z komputera, unikanie dziwnych stron, niepoleganie wyłącznie na AI komputera i dziwnych algorytmów, lecz korzystanie z własnej głowy.

Raz na ruski rok robię defragmentację dysków, po uprzednim usunięciu zbędnych programów, wyczyszczeniu autostartu i wyłączeniu niektórych usług w msconfig. Wszystko to powoduje, że od tych kilku lat nie formatowalem dysku. Nigdy w życiu nie padłem ofiarą "H4X0R'ów" dzięki najlepszemu zabezpieczeniu: głowie.

Pozdrawiam,
Nosek ;]

Slythia
03-05-11, 16:44
Jak już wiele razy pisałam na t.pl - klawiatura ekranowa to żadne zabezpieczenie. Znaczna większość keyloggerów wykrada teraz hasła z pamięci gry, nie analizuje wklepywanych znaczków. Jak swego czasu stwierdził chyba Dwimentor - klawiatura ekranowa nie uchroni cię nawet przed keyem napisanym przez pijanego studenta pierwszego roku informatyki. Chcesz idealnego rozwiązania? Zainstaluj sobie Linuxa portable i korzystaj na nim jedynie z Altaronu, albo zwyczajnie myśl.

@Madela
Takie rozwiązanie jest raczej banalne do zrealizowania, lecz równie banalne do obejścia. W 95% jest obchodzone wręcz automatycznie, tak więc nie ma kompletnie sensu.

Nosek
03-05-11, 19:01
Apropo... Czy ktoś wie czy będzie klient pod linuxa? Szczerze pow, średnio uśmiecha mi się wine... :|

Slythia
03-05-11, 19:07
Przecież pod Wine działa idealnie.

Nosek
03-05-11, 21:07
Ale nie wykorzystuje w pełni możliwości klienta/systemu. Nie lubię zresztą polegać na wine, które czasem lubi psikusa zrobić... Dlatego pytam, czy będzie klient dedykowany na pingwiny.